Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 08/08/2011 20:59

  DeeMeN. napisał:  

  BFC napisał:  

  DeeMeN. napisał:  

  BFC napisał:  
dzieki za info...

... mam jeszcze inne pytanie, chce zakupic radio cb, ale jest taki wybór ze nie wiem co mam zakupic bo sie nie znam na presidetach czy alanach :D , chce wydac maksymalnie 250 zl z antena



Jaka długość anteny Ciebie interesuje ?



metrowa to chyba w sam raz, ale moglaby tez byc i najkrótsza, tylko nie wiem wtedy jak to bedzie odbieralo



Metrowa jest w sam raz. Sam osobiście jeżdżę po mieście z President Florida na dachu ( 45cm ) i jest wystarczająca - zbiera z około 5 km. Jednak gdy jadę w trasę to na dach wpada Sirio ML-145 ( 145 cm ) i wtedy zasięg rośnie do około 15 km. Z metrówek to mogę polecić Sirio AS 100, bo jeżeli dobrze rozumiem, to chcesz antenkę na magnesie :) A z radyjek to może żeby się zmieścić w kwocie 250 zł - Uniden PRO520 XL, Alan 109 ?



Sirio 100 moge polecic :) Z tanszych niezle sciaga Hustler, ale czesto strasznie szumia na dachu i strasznie sie ten dzwiek niesie po calym wnetrzu auta :( Dobrze by bylo gdybys mial 300zl na calosc, wtedy masz duzo wieksze pole manerwu przy wyborze lepszego radia :)


1948
Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/08/2011 00:09

  pckjtn napisał:  
Jak to jest z tankowaniem LPG w niemczech.? Słyszałem, że jest dużo mniej stacji niż u nas i do tego potrzebne jakieś przejściówki.? Wie ktoś coś na ten temat.? ;)



tu masz o przejściówkach Przejściówki są generalnie dostepne na większości stacji, na ogół trzeba zostawić dokument w zastaw lub 20-50 euro. Raz za to bez niczego dostałem skrzynkę z 20 przejściówkami :) ale może to dlatego, że dobrze mi z oczu patrzy.

tu wyszukasz stacje

Szukasz w datenbank, jak nie radzisz sobie z niemieckim, to przetłumacz stronę przez google. Przy większości autostrad są co jakiś czas stacje z LPG, tak więc nie ma problemu, czasem warto zjechać kawałek z autostrady albo kupic w miejscu docelowym, zdarzają się różnice nawet 20 centów. Na tej stronie masz tez podane ceny.


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
malolat_ps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7603 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/08/2011 10:03

  Tony Montana napisał:  

  pckjtn napisał:  
Jak to jest z tankowaniem LPG w niemczech.? Słyszałem, że jest dużo mniej stacji niż u nas i do tego potrzebne jakieś przejściówki.? Wie ktoś coś na ten temat.? ;)



tu masz o przejściówkach Przejściówki są generalnie dostepne na większości stacji, na ogół trzeba zostawić dokument w zastaw lub 20-50 euro. Raz za to bez niczego dostałem skrzynkę z 20 przejściówkami :) ale może to dlatego, że dobrze mi z oczu patrzy.

tu wyszukasz stacje

Szukasz w datenbank, jak nie radzisz sobie z niemieckim, to przetłumacz stronę przez google. Przy większości autostrad są co jakiś czas stacje z LPG, tak więc nie ma problemu, czasem warto zjechać kawałek z autostrady albo kupic w miejscu docelowym, zdarzają się różnice nawet 20 centów. Na tej stronie masz tez podane ceny.



Ogolnie proponuje Ci zakupic taka przejsciowke w polsce ( koszt okolo 50 zl , mozna kupic np: na nerlinga tam gdzie gaz wstawiaja, jeszcze inna jest na holandie jak cos ) bo na niektorych niemieckich stacjach nie maja i tam pracownik stacji NIE TANKUJE GAZU wiec sie nie zdziw jak bedzie stal i patrzal a ci nie pomoze bo to nie jego obowiazek


z frajerami kosa z przyjaciolmi sztama
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 14/08/2011 16:38
Na Chopina wyczailem stacje Statoil 1,2,3. Ropa na niej kosztuje 4,8zl a nie ponad 5zl jak na innych (statoil, shell, bp).
Teraz pytanie czy jest na tym Statoil 1,2,3 to samo paliwo co na zwyklym statoilu? Czytam, ze maja jakosc gwarantowana firmy Statoil. Ale czy jest to to samo paliwo? Skad by byla taka roznica w cenie? Chyba nie tylko przez to, ze obsluguje stacje 1 osoba i nie ma sklepiku...?


MKS
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/08/2011 19:53

  Vega napisał:  
Na Chopina wyczailem stacje Statoil 1,2,3. Ropa na niej kosztuje 4,8zl a nie ponad 5zl jak na innych (statoil, shell, bp).
Teraz pytanie czy jest na tym Statoil 1,2,3 to samo paliwo co na zwyklym statoilu? Czytam, ze maja jakosc gwarantowana firmy Statoil. Ale czy jest to to samo paliwo? Skad by byla taka roznica w cenie? Chyba nie tylko przez to, ze obsluguje stacje 1 osoba i nie ma sklepiku...?



Jest to nowa stacja. Dopiero niedawno ruszyła, może niskie ceny są sposobem aby przyciągnąć klientów. Później zapewne ceny się wyrównają.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 14/08/2011 21:57

  Operator napisał:  

  Vega napisał:  
Na Chopina wyczailem stacje Statoil 1,2,3. Ropa na niej kosztuje 4,8zl a nie ponad 5zl jak na innych (statoil, shell, bp).
Teraz pytanie czy jest na tym Statoil 1,2,3 to samo paliwo co na zwyklym statoilu? Czytam, ze maja jakosc gwarantowana firmy Statoil. Ale czy jest to to samo paliwo? Skad by byla taka roznica w cenie? Chyba nie tylko przez to, ze obsluguje stacje 1 osoba i nie ma sklepiku...?



Jest to nowa stacja. Dopiero niedawno ruszyła, może niskie ceny są sposobem aby przyciągnąć klientów. Później zapewne ceny się wyrównają.



1 2 3 Statoil dziala tez na ul. Modrej. Dokladnych cen nie znam, ale tez zawsze pare groszy na litrze taniej, niz na standardowych stacjach.
Ogolnie teraz w naszym regionie mamy najtansze paliwo w kraju, co jest nowoscia, bo juz dawno sie tak nie zdarzylo.


1948
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/08/2011 13:35
Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 15/08/2011 15:08

  Steryd napisał:  

  Operator napisał:  

  Vega napisał:  
Na Chopina wyczailem stacje Statoil 1,2,3. Ropa na niej kosztuje 4,8zl a nie ponad 5zl jak na innych (statoil, shell, bp).
Teraz pytanie czy jest na tym Statoil 1,2,3 to samo paliwo co na zwyklym statoilu? Czytam, ze maja jakosc gwarantowana firmy Statoil. Ale czy jest to to samo paliwo? Skad by byla taka roznica w cenie? Chyba nie tylko przez to, ze obsluguje stacje 1 osoba i nie ma sklepiku...?



Jest to nowa stacja. Dopiero niedawno ruszyła, może niskie ceny są sposobem aby przyciągnąć klientów. Później zapewne ceny się wyrównają.



1 2 3 Statoil dziala tez na ul. Modrej. Dokladnych cen nie znam, ale tez zawsze pare groszy na litrze taniej, niz na standardowych stacjach.
Ogolnie teraz w naszym regionie mamy najtansze paliwo w kraju, co jest nowoscia, bo juz dawno sie tak nie zdarzylo.



Tak tylko chodzi mi o to czy to jest to samo paliwo czy gorsze jakosciowo...


MKS
spagetti
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7467 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 15/08/2011 15:21
To samo paliwo,bynajmniej jak tankuje w Stockholmie na 1.2.3 to paliwo jest tansze ale auto pali i pracuje tak samo:) A tansze pewnie dlatego ze to stacje samoobslugowe jak Neste.


,,Vi är överallt,,- POGON
christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 15/08/2011 16:05
Ostatnio tankuję tylko tam, bo jest taniej niż na Auchan i mam bliżej. Jak dotąd nie widzę żadnych problemów więc mogę powiedzieć, że paliwo jest jak najbardziej ok.


Dziękuję :)
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 14:27

  Tony Montana napisał:  

  pckjtn napisał:  
Jak to jest z tankowaniem LPG w niemczech.? Słyszałem, że jest dużo mniej stacji niż u nas i do tego potrzebne jakieś przejściówki.? Wie ktoś coś na ten temat.? ;)



tu masz o przejściówkach Przejściówki są generalnie dostepne na większości stacji, na ogół trzeba zostawić dokument w zastaw lub 20-50 euro. Raz za to bez niczego dostałem skrzynkę z 20 przejściówkami :) ale może to dlatego, że dobrze mi z oczu patrzy.

tu wyszukasz stacje

Szukasz w datenbank, jak nie radzisz sobie z niemieckim, to przetłumacz stronę przez google. Przy większości autostrad są co jakiś czas stacje z LPG, tak więc nie ma problemu, czasem warto zjechać kawałek z autostrady albo kupic w miejscu docelowym, zdarzają się różnice nawet 20 centów. Na tej stronie masz tez podane ceny.



Dzieki.

Jeszcze jedna sprawa. Widze, że na stronce ktora podales sa dwa rodzaje przejsciówek na Niemcy. Musze kupowac obydwie czy któraś jest bardziej popularna.? ;)


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 18:59
W Kamieniu Pomorskim zrobili juz wylot na Dziwnowek, a jesli nie, to utrudnienia sa duze i dlugo sie stoi?


1948
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 19:12

  Steryd napisał:  
W Kamieniu Pomorskim zrobili juz wylot na Dziwnowek, a jesli nie, to utrudnienia sa duze i dlugo sie stoi?



Na temat powyższy odpowiedzi nie znam, ale moge polecić niezły objazd na Pobierowo. Mijasz zjazd na Kamień i jakieś 500m dalej wbijasz w prawo na Świerzno. Potem za Świerznem w lewo i masz 9 km do Pobierowa. Wyjeżdżasz na rondzie w Pobierowie. Może pomoże, na te kochane korki Nasze.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7379 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 19:22

  Steryd napisał:  
W Kamieniu Pomorskim zrobili juz wylot na Dziwnowek, a jesli nie, to utrudnienia sa duze i dlugo sie stoi?



Dziś autem jadąc słuchałem jakiegoś szczecińskiego radia i właśnie dokładnie o tym mówili, że cały czas trwa przebudowa, korki są gigantyczne i zalecali objazd przez jakąś miejscowość na literę G... nie pamiętam teraz nazwy.

e. Radziu możliwe, ale naprawdę nie pamiętam - nie chce wprowadzić w błąd ;)

Ostatnio edytowany przez: eF^, 16 sierpnia 2011, 20:14 [1 raz(y)]


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 19:49

  eF^ napisał:  

  Steryd napisał:  
W Kamieniu Pomorskim zrobili juz wylot na Dziwnowek, a jesli nie, to utrudnienia sa duze i dlugo sie stoi?



Dziś autem jadąc słuchałem jakiegoś szczecińskiego radia i właśnie dokładnie o tym mówili, że cały czas trwa przebudowa, korki są gigantyczne i zalecali objazd przez jakąś miejscowość na literę G... nie pamiętam teraz nazwy.



Golczewo?


chrisxx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7933 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 20:29

  Radziu napisał:  

  eF^ napisał:  

  Steryd napisał:  
W Kamieniu Pomorskim zrobili juz wylot na Dziwnowek, a jesli nie, to utrudnienia sa duze i dlugo sie stoi?



Dziś autem jadąc słuchałem jakiegoś szczecińskiego radia i właśnie dokładnie o tym mówili, że cały czas trwa przebudowa, korki są gigantyczne i zalecali objazd przez jakąś miejscowość na literę G... nie pamiętam teraz nazwy.



Golczewo?



Jeśli chcecie całkowicie ominąć korki polecam następującą trasę (w ostatnią sobotę, w południe 1:20 ze Szczecina do Pobierowa, gdzie 3ką zajmowało to jakieś 2-3h):
1. W Dąbiu odbijamy na trasę turystyczną (na Załom), którą dojedziemy do Goleniowa
2. Wbijamy się do centrum Goleniowa i lecimy trasą na lotnisko
3. W momencie, gdy dojeżdżamy do drogi nr6, na Gdańsk, jedziemy prost to wioskę Żółwia Błoć
4. Dalej główną drogą (nie jest zła) jedziemy na Niewiadowo, Łożnicę itp, aż dojedziemy do Golczewa
5. Stamtąd lecimy już do Pobierowa itp.
Droga nie jest idealna, ale spokojnie można ją jechać. Natomiast jeśli chodzi o drogę na Międzyzdroje to oznakowana Trasa Turystyczna jest wystraczająca.


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6917 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/08/2011 22:22

  pckjtn napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  pckjtn napisał:  
Jak to jest z tankowaniem LPG w niemczech.? Słyszałem, że jest dużo mniej stacji niż u nas i do tego potrzebne jakieś przejściówki.? Wie ktoś coś na ten temat.? ;)



tu masz o przejściówkach Przejściówki są generalnie dostepne na większości stacji, na ogół trzeba zostawić dokument w zastaw lub 20-50 euro. Raz za to bez niczego dostałem skrzynkę z 20 przejściówkami :) ale może to dlatego, że dobrze mi z oczu patrzy.

tu wyszukasz stacje

Szukasz w datenbank, jak nie radzisz sobie z niemieckim, to przetłumacz stronę przez google. Przy większości autostrad są co jakiś czas stacje z LPG, tak więc nie ma problemu, czasem warto zjechać kawałek z autostrady albo kupic w miejscu docelowym, zdarzają się różnice nawet 20 centów. Na tej stronie masz tez podane ceny.



Dzieki.

Jeszcze jedna sprawa. Widze, że na stronce ktora podales sa dwa rodzaje przejsciówek na Niemcy. Musze kupowac obydwie czy któraś jest bardziej popularna.? ;)



Popularniejsza jest acme, czyli szeroka końcówka wkręcana. Ale to też zależy od regionu niemiec, można spotkać wszystkie 3 rodzaje ( w tym też polskie - polish/italian dish). Jeżeli jedziesz raz uwazam, że nie ma sensu kupować przejściówki, na większości stacji są dostępne przejściówki, na terenie wschodnich niemiec raczej są końcówki takie jak w polsce. Będziesz cześciej jeździć, to warto kupić przejściówki.

Po niemiecku przejściówka to: reduktor fur LPG (flussig gas).

Ostatnio edytowany przez: Tony Montana, 16 sierpnia 2011, 22:27 [2 raz(y)]


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 24/08/2011 07:17

  Cytat:  

Dzisiaj miałem okazję uczestniczyć w spotkaniu z przedstawicielem głównego wykonawcy modernizacji ul. Struga.

Oprócz oczywistych rzeczy na temat planowanego wprowadzenia nowej organizacji ruchu w okolicach inwestycji (o czym możesz przeczytać w artykule Remont ulicy Struga – od 2 września poważne zmiany), dowiedziałem się kilku ciekawych rzeczy na temat samej inwestycji i wprowadzanych zmian w ruchu – o nich możesz przeczytać poniżej.

Mój poprzedni artykuł bazował na doniesieniach prasowych, dziś prezentuję Wam informacje od samego “źródła”.

Zamknięcie ul. Struga nastąpi w początkowych dniach września lub maksymalnie do połowy września. Termin 2 września nie jest potwierdzony.
Budowa głównych nitek ul. Struga potrwa do sierpnia 2012, od stycznia 2013 ruch samochodowy będzie odbywał się w pełni po nowych jezdniach, wtedy też będą gotowe już estakady z ulic Jasna oraz Łubinowa.

Od stycznia 2013 będą przebudowywane obydwie jezdnie wspomagające ul. Struga
Z ul. Jasnej będzie możliwy przejazd w kierunku centrum miasta (!). Osoby jadące od strony osiedla Słoneczne będą mogły skręcać zarówno w prawo, jak i w lewo.

Drugi łącznik znajdzie się na wysokości ul. Łubinowej, ale w tym przypadku będziemy mogli pojechać tylko w prawo. Zostanie zamontowana tam nowa sygnalizacja świetlna. Wyjazd z ul. Wiosennej będzie możliwy również tylko w prawo.

Na wysokości ulicy Botanicznej, jadąc od strony miasta, będzie można zawrócić i jechać w kierunku centrum Szczecina.

Ciężarówki z piachem z wykopu na ul. Struga nie będą się poruszać po jezdniach wspomagających. Transport do miejsca planowanego wiaduktu odbywać się będzie jezdniami wyłączonymi z ruchu samochodów (poprzez plac budowy).

W chwili obecnej nie jest ostatecznie ustalona organizacja ruchu autobusowego. Bardzo możliwe, że część autobusów zostanie skierowana na ul. Jasną.

Ostateczny termin ukończenia całości inwestycji to 2 sierpnia 2013, tuż przed finałem Regat Tall Ships’ Races 2013 w Szczecinie.


Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6410 dni




Odp: Temat dla kierowców - 24/08/2011 10:34
Struga, czyli w oczekiwaniu na apokalipse...


Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5242 dni




Odp: Temat dla kierowców - 24/08/2011 10:57
Tak z ciekawostek. Kolega pracuje w Strabagu i mówił, że Eurovia bardzo kiepsko z kasą stoi. Między innymi dlatego małe firmy nie podchodziły w ogóle do przetargów na podwykonawców, bo nie wiadomo ile by musiały czekać na wypłaty za wykonanie robót.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005