Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
NaPełnej
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 15:19

  PoGo napisał:  

  kus napisał:  
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.


Zakładając 3 pasy na rondzie:
1) skręt w prawo lub jazda na wprost,
2) skręt w lewo,
3) zawracanie.



Z tego co pamiętam:
1) skręt w prawo
2) jazda na wprost
3) skręt w lewo/zawracanie


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6741 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 15:44

  NaPełnej napisał:  

  PoGo napisał:  

  kus napisał:  
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.


Zakładając 3 pasy na rondzie:
1) skręt w prawo lub jazda na wprost,
2) skręt w lewo,
3) zawracanie.



Z tego co pamiętam:
1) skręt w prawo
2) jazda na wprost
3) skręt w lewo/zawracanie


Dobrze pamiętasz, moja pomyłka ;)


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 15:58

  PoGo napisał:  

  kus napisał:  
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.


Zakładając 3 pasy na rondzie:
1) skręt w prawo lub jazda na wprost,
2) skręt w lewo,
3) zawracanie.


Zdaje sie,ze przepisy tego nie precyzuja, a mnie na nauce jazdy jeszcze uczyli, ze zewn. na wprost mozna jechac lub tez uzaleznione jest to od ilosci zjazdow w danej czesci ronda. Choc osobiscie i tak na ogol jeszcze wewn. bo sa mniejsze kolejki. :)


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8107 dni

*




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 17:09
Z tego co mnie uczyli to prawym pasem mozna jechac max do 2 zjazdu z ronda.
Tym nie mniej nawet jak bedziesz jechal w kolo ronda prawym pasem a ktoś bedzie z wewnetrznego bezposrednio zjerzdzal i walnie Cie w bok to bedzie to jego wina i naprawia Ci auto na jego koszt.


MKS
kus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7205 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 18:36
zjazd z dajmy na to środkowego pasa jest zabroniony. w takim razie, po co 2 pasy po zjeździe z ronda? skoro ruch prawostronny to powinniśmy zająć prawy pas po zjeździe ze skrzyżowania.


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6913 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/03/2013 21:43

  kus napisał:  
zjazd z dajmy na to środkowego pasa jest zabroniony. w takim razie, po co 2 pasy po zjeździe z ronda? skoro ruch prawostronny to powinniśmy zająć prawy pas po zjeździe ze skrzyżowania.



Błędne myślenie. Masz prawo zająć dowolny pas. A jeśli za chwilę chcesz skręcić w lewo, to powinieneś wręcz zająć ten lewy.


TYLKO POGOŃ!
kus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7205 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 13:52
bo te przepisy za przeproszeniem są z dupy. mogliby to jakoś ogarnąć, bo tak to panuje wolna amerykanka a czasami ludzie takie rzeczy robią, że łapie się za głowe. Jeżdże pare godzin dziennie po mieście i często jestem w szoku. oczywiście sam nie uważam sie za Kubice/Hołowczyca/Małysza :D


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 14:17
Przecież przepisy są jasne...a, że "kierowcy" ich nie przestrzegają...Oczywiście, że najłatwiej objechać rondo po zewnętrznym, ale taki "miszcz" nie rozumie, że w ten sposób uniemożliwia wjazd na skrzyżowanie innym użytkownikom drogi.
Ale ten problem należałoby rozpocząć od normalnej teorii jeszcze na kursie prawa jazdy z normalnym czyt doświadczonym kierowcą/instruktorem(wykładowcą) nie mylić z instruktorem czy też wykładowcą.
Wiem po sobie, że teoria na kat B to lekka ściema i sporo informacji na nich brakuje...stąd takie fiołki na rondach czy w miejscach gdzie wprowadzona jest tymczasowa organizacja ruchu (np. rejon Struga)...sygnalizacji brakuje więc czytanie prostych(!) znaków jest mega problemem.


M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 15:28
Słyszałem od jakiegoś tam dziadka, który jest biegłym przy kolizjach samochodowych, kolejną głupotę. Gdy wjeżdzasz na rondo z prawego pasa, masz prawo zająć dowolny pas na tym rondzie. A samochody wjeżdzające z pasa środkowego czy zewnętrznego mają Cię obowiązek wpuścić. Głupota.


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 15:36
to już jest wyjątkowo jebnięte...


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 15:41
Masz dwa pasy wjazdowe i 3 na rondzie więc reguła prosta... wjeżdżając z prawego pasa możesz zająć 1 i 2 pas a kierowca z lewego pasa może zając pas 3 (wewnętrzny) no chyba, że Ty zająłeś pierwszy (zewnętrzny) to kierowca z pasa lewego może też zająć pas środkowy na rondzie...Reguła prawej strony obowiązuje...ten kto z prawej ma pierwszeństwo...to samo jest w przypadku zwykłego skrzyżowania dwa pasy do skrętu w prawo (bądź w lewo) i trzy na drodze na którą mamy zamiar wjechać. Pierwszeństwo zajęcia pasa ruchu ma kierowca z prawej strony.
Chyba o to chodziło "dziadkowi"...

Jak czytam/słyszę opinie niektórych o "jebniętych przepisach" (Manes to nie konkretnie do Ciebie) to się nie dziwie, że to na co dzień tak wygląda...kilka osób już mi uciekało spod mojego gabarytu - wielce zdziwieni zawsze...a to się nazywa akurat nie wiedza (o tym pisałem post wcześniej). Ale nie sposób wszystkich nauczyć w ten sposób.

Ostatnio edytowany przez: db1948, 14 marca 2013, 15:48 [1 raz(y)]


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5278 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 16:08
jebnięte dla mnie wydawało się to, że koleś z prawego pasa ma prawo cisnąć na wewnętrzny pas na rondzie a ja z lewego muszę go tam puścić, bo pozostałe warianty tak jak opisałeś są zrozumiałe


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 16:43
Nie ma prawa wbić się na wewnętrzny kiedy z lewego pasa kierowca też chce wjechać na wewnętrzny pas (3). Chyba, że sam wjeżdża na rondo z prawego czy też z lewego to może go wtedy zająć - na nikim nie wymusi pierwszeństwa.
Jak ma trzy pasy wjazdowe na rondo i trzy na rondzie to już w ogóle jest prosta sprawa - każdy zajmuje swój pas (wiadome)...Czyli M.K 74 musiałeś coś pomieszać bo jest to nie możliwe.

ps a ja nie pisałem do Ciebie (ManeS) tylko wykorzystałem Twój zwrot do swoich celów :)


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6741 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 17:17
Obrazek jpg wstawiony na forum
Taka oto sytuacja była opisywana kilka lat temu na łamach MM Szczecin. Sprawę rozstrzygnął sąd grodzki tak jak na powyższym obrazku.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4828 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 18:37

  oczko82 napisał:  

Jak ma trzy pasy wjazdowe na rondo i trzy na rondzie to już w ogóle jest prosta sprawa - każdy zajmuje swój pas (wiadome)...Czyli M.K 74 musiałeś coś pomieszać bo jest to nie możliwe.




Właśnie ten dziadek tłumaczył mi to na przykładzie Pl.Szarych Szeregów (Pl.Sprzymierzonych), wjazd od Piłsudskiego, lub jak kto woli może też być od Piastów. Tam są trzy pasy do wjazdu na rondo. I dla mnie to też było proste że każdy zajmuje swój pas i koniec. Tak mu przedstawiłem swoje pole widzenia, a On na to że jak chce to mogę tak jeżdzić ale w razie stłuczki zawsze będzie moja wina bo miałem auto po prawej stronie. I nie ważne jest to na który pas będzie auto z pasa prawego wjeżdzać na rondo. Gość jest biegłym, i chyba wie co mówi. Zresztą sam już nie wiem.

  Cytat:  
Przepis prawny:

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.



Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5827 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 19:07

  M.K 74 napisał:  

  oczko82 napisał:  

Jak ma trzy pasy wjazdowe na rondo i trzy na rondzie to już w ogóle jest prosta sprawa - każdy zajmuje swój pas (wiadome)...Czyli M.K 74 musiałeś coś pomieszać bo jest to nie możliwe.




Właśnie ten dziadek tłumaczył mi to na przykładzie Pl.Szarych Szeregów (Pl.Sprzymierzonych), wjazd od Piłsudskiego, lub jak kto woli może też być od Piastów. Tam są trzy pasy do wjazdu na rondo. I dla mnie to też było proste że każdy zajmuje swój pas i koniec. Tak mu przedstawiłem swoje pole widzenia, a On na to że jak chce to mogę tak jeżdzić ale w razie stłuczki zawsze będzie moja wina bo miałem auto po prawej stronie. I nie ważne jest to na który pas będzie auto z pasa prawego wjeżdzać na rondo. Gość jest biegłym, i chyba wie co mówi. Zresztą sam już nie wiem.

  Cytat:  
Przepis prawny:

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.




Koleżanka wjeżdżając z prawego pasa ruchu, na środkowy pas ronda(rondo uniwersyteckie, kierunek wjazdu od castoramy) przyłożyła gościowi który wjeżdżał z lewego pasa ruchu też na środkowy pas. Na szczęście prędkości niewielkie, także wielkich szkód nie było. Koniec końców była to jej wina(po przyjeździe policji itd.)



A co do ul Struga, to teraz się unormowało w miarę. Ludzie już wiedzą(większość), że ustępują pierwszeństwa wyjeżdżającym z ul. Łubinowej. Jednak największym cyrkiem jest wyjazd od strony kauflanda/krefura. Mamy tam nakaz jazdy w prawo i ustępujemy tam pojazdom wyjeżdżającym z nowego wiaduktu, a ci z lewej strony ustępują i nam i tym wyjeżdżającym z wiaduktu. Mimo prosteo znaku z zaznaczoną drogą główną jeszcze nie zdarzyło mi się tam wyjechać bez trąbienia.


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6741 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 19:22

  Szymen napisał:  
Koleżanka wjeżdżając z prawego pasa ruchu, na środkowy pas ronda(rondo uniwersyteckie, kierunek wjazdu od castoramy) przyłożyła gościowi który wjeżdżał z lewego pasa ruchu też na środkowy pas. Na szczęście prędkości niewielkie, także wielkich szkód nie było. Koniec końców była to jej wina(po przyjeździe policji itd.)


Czym to argumentowali? Nie chce mi się wierzyć...


  Szymen napisał:  
Jednak największym cyrkiem jest wyjazd od strony kauflanda/krefura. Mamy tam nakaz jazdy w prawo i ustępujemy tam pojazdom wyjeżdżającym z nowego wiaduktu, a ci z lewej strony ustępują i nam i tym wyjeżdżającym z wiaduktu. Mimo prosteo znaku z zaznaczoną drogą główną jeszcze nie zdarzyło mi się tam wyjechać bez trąbienia.


Powoli zaczynałem wątpić w to czy dobrze interpretuje znaki, bo chyba ani razu nie udało mi się wyjechać z kierunku Castoramy 'na pewniaka' że nikt mi nie przysadzi w lewy bok.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 20:15

  Szymen napisał:  

Koleżanka wjeżdżając z prawego pasa ruchu, na środkowy pas ronda(rondo uniwersyteckie, kierunek wjazdu od castoramy) przyłożyła gościowi który wjeżdżał z lewego pasa ruchu też na środkowy pas. Na szczęście prędkości niewielkie, także wielkich szkód nie było. Koniec końców była to jej wina(po przyjeździe policji itd.)




My jednak żyjemy w dzikim kraju...Podałeś ekstra przykład! To samo miejsce ale z moim udziałem...ja na prawym pasie i oboje na środek wjechaliśmy - zgadnij kogo wina? Pana, który wjeżdżał z lewego pasa...też udział milicji.

ps też jestem ciekawa argumentacji bo jest to nie możliwe...

ps2 a co do wyjazdu z Wiosennej w prawo na wspomagającą Struga - szkoda samochodu ale codziennie można było mieć jakieś zbliżenie z innym użytkownikiem drogi...a jest to przecież bardzo proste skrzyżowanie - i jak na nasze warunki dobrze oznaczone!


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8152 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 21:22
Teraz co drugi na rondo bedzie sie bal wyjechac :D
Ja zawsze sadzilem, ze jak sa 3 pasy do wjazdu na rondo, a na rondzie 3 pasy do jazdy po nim, to z 1 wjezdzam na 1, z 2 na 2, a z 3 na 3 :D
A jesli sa 2 pasy do wjazdu, a na rondzie 3 pasy, to jak powinno sie wjezdzac na rondo? :D


1948
bobo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5419 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/03/2013 21:44
omijajcie ronda nie bedzie zadnego problemu i tak 60% kierowcow nie zna przepisow a szczegolnie jazdy po rondzie proponuje poczytac kodeks drogowy a nie pytac sie kolegi lub sasiad powiedziel ze jaes tak czy inaczej


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005