Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/10/2010 12:51

  Vega napisał:  

  oczko82 napisał:  

  Przema napisał:  
Z reguly leca w chuja przy wyplacie odszkodowania, ale to nie Twoj problem wiec nie masz sie czym przejmowac.



Już to z Tobą przerabiałem :) Twierdzisz, że to nie jest problem Vegi? Czy aby na pewno? Właśnie to jest problem Nas wszystkich...niestety.
Nikomu nie życzę źle ale postaw się w dwóch sytuacjach:
1) Kiedy po Twoich namowach, Vega zakupił oc w firmie"X" (oczywiście tam było najtaniej)...Vega wjeżdża w tył Twojego samochodu.
2) Ty wjedziesz w tył focusa Vegi...który, oczywiście po Twoich optymistycznych namowach, zakupił oc w firmie "X" - a takimi firmami są te najtańsze...

I co dalej będziesz taki szczęśliwy? No bo przecież "z reguły lecą w chuja i to nie jest Twój problem".

ps. byłem w kilku firmach ubezpieczony...od do z...., obecnie mam oc w PZU (drożej o około 400zł od tych tanich. Ale W pakiecie szyby, pomoc, auto zastępcze na czas naprawy i awarii na terenie Polski).
A złe wspomnienia z tanich firm...choćby takie jak z link4: mojego samochodu nie ma u nich w bazie danych! A miałem go u nich ubezpieczone 2 lata...tak więc nie mam udokumentowanych tych dwóch lat....i zniżki poszły się...

ps2 to co napisałem wyżej nie zmienia faktu iż ubezpieczenia są stanowczo za drogie...ale to już błędne koło :/




Wzielem OC i AC w PZU.
OC wcale nie bylo drozsze niz w innych firmach...dodam, ze znizek mialem tylko 20% a zaplacilem tylko 700zl, w tanich firmach przy 60% znizek placilem 500zl. Na AC dali mi dodatkowo specjalna znizke od kierownika- 20%, wyszlo naprawde sporo taniej niz we wsyztskich innych ubezpieczalniach- minimum 1000zl, nie liczac LInk4 i AXA(nie znalem ich oferty).
Dodam tez, ze jezeli ma sie zle OC i ubezpieczalnia nie wyplaci poszkodowanemu kasy to poszkodowany moze zglosic sprawce do sadu i od niego ubiegac sie o odszkodowanie).
Podsumowujac- powinno sie brac i OC i AC w pewnych firmach a nie najtanszych.



Zgadza się. Moja składka bez żadnych dodatków (szyby, auto pomoc) też wyszła 710zł...ale ja mam 40% zniżki...po prostu jeszcze patrzą na markę samochodu. Mając w pzu wiem, że się nie wyprą i że mam pewną pomoc...nie muszę się o nic prosić (i to jest największa zaleta).

A teraz zmieniając temat: czy ktoś ma może jakiś namiar na zmianę przepisów w Polsce? Chodzi o fotoradary stacjonarne, które podobni mają zniknąć z dróg jeśli są puste lub są atrapami oraz o kontrole przez ITD pojazdów nie tylko powyżej 3,5 tony ale wszystkich uczestników ruchu?
Takie nowinki przemknęły mojemu Tacie w telewizji...czy ktoś o tym słyszał i ewentualnie kiedy ma to wejść w życie?


AntyC
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5414 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 15/10/2010 13:33
Do wydania do 10 tysi ale wolałbym coś do 6 koła kupić (moze być LPG lub Diesel) sedan lub ewentualnie heczbek ;) czy coś polecacie by nie wjebać sie w jakieś konkretne koszta?
Może BMW E36 , Mietek 124 jakieś sugestie?
Gdzie kupić: szukać u nas czy wyjebać do Berlina

Info nie dla mnie ale doradźcie rzeczowo


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/10/2010 14:54

  oczko82 napisał:  

  Vega napisał:  

  oczko82 napisał:  

  Przema napisał:  
Z reguly leca w chuja przy wyplacie odszkodowania, ale to nie Twoj problem wiec nie masz sie czym przejmowac.



Już to z Tobą przerabiałem :) Twierdzisz, że to nie jest problem Vegi? Czy aby na pewno? Właśnie to jest problem Nas wszystkich...niestety.
Nikomu nie życzę źle ale postaw się w dwóch sytuacjach:
1) Kiedy po Twoich namowach, Vega zakupił oc w firmie"X" (oczywiście tam było najtaniej)...Vega wjeżdża w tył Twojego samochodu.
2) Ty wjedziesz w tył focusa Vegi...który, oczywiście po Twoich optymistycznych namowach, zakupił oc w firmie "X" - a takimi firmami są te najtańsze...

I co dalej będziesz taki szczęśliwy? No bo przecież "z reguły lecą w chuja i to nie jest Twój problem".

ps. byłem w kilku firmach ubezpieczony...od do z...., obecnie mam oc w PZU (drożej o około 400zł od tych tanich. Ale W pakiecie szyby, pomoc, auto zastępcze na czas naprawy i awarii na terenie Polski).
A złe wspomnienia z tanich firm...choćby takie jak z link4: mojego samochodu nie ma u nich w bazie danych! A miałem go u nich ubezpieczone 2 lata...tak więc nie mam udokumentowanych tych dwóch lat....i zniżki poszły się...

ps2 to co napisałem wyżej nie zmienia faktu iż ubezpieczenia są stanowczo za drogie...ale to już błędne koło :/




Wzielem OC i AC w PZU.
OC wcale nie bylo drozsze niz w innych firmach...dodam, ze znizek mialem tylko 20% a zaplacilem tylko 700zl, w tanich firmach przy 60% znizek placilem 500zl. Na AC dali mi dodatkowo specjalna znizke od kierownika- 20%, wyszlo naprawde sporo taniej niz we wsyztskich innych ubezpieczalniach- minimum 1000zl, nie liczac LInk4 i AXA(nie znalem ich oferty).
Dodam tez, ze jezeli ma sie zle OC i ubezpieczalnia nie wyplaci poszkodowanemu kasy to poszkodowany moze zglosic sprawce do sadu i od niego ubiegac sie o odszkodowanie).
Podsumowujac- powinno sie brac i OC i AC w pewnych firmach a nie najtanszych.



Zgadza się. Moja składka bez żadnych dodatków (szyby, auto pomoc) też wyszła 710zł...ale ja mam 40% zniżki...po prostu jeszcze patrzą na markę samochodu. Mając w pzu wiem, że się nie wyprą i że mam pewną pomoc...nie muszę się o nic prosić (i to jest największa zaleta).

A teraz zmieniając temat: czy ktoś ma może jakiś namiar na zmianę przepisów w Polsce? Chodzi o fotoradary stacjonarne, które podobni mają zniknąć z dróg jeśli są puste lub są atrapami oraz o kontrole przez ITD pojazdów nie tylko powyżej 3,5 tony ale wszystkich uczestników ruchu?
Takie nowinki przemknęły mojemu Tacie w telewizji...czy ktoś o tym słyszał i ewentualnie kiedy ma to wejść w życie?



Ja nie polecam PZU dwa lata temu nagle cofnęli mi 40% zniżki bo tak im się podobało, a że z powodów zawodowych byłem u nich po terminie wygaśnięcia poprzedniej polisy, więc w świetle prawa musiałem przedłużyć u nich umowę i zapłaciłem za samo OC prawie 1500PLN. Po roku przeniosłem się do Link4 i tam bez problemów przywrócili mi max zniżki i za OC zapłaciłem 474 PLN. Dlatego teraz PZU omijam szerokim łukiem. Co do ITD to już dawno wszedł w życie przepis, że mogą kontrolować także osobowe samochody.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/10/2010 16:06

  antyC napisał:  
Do wydania do 10 tysi ale wolałbym coś do 6 koła kupić (moze być LPG lub Diesel) sedan lub ewentualnie heczbek ;) czy coś polecacie by nie wjebać sie w jakieś konkretne koszta?
Może BMW E36 , Mietek 124 jakieś sugestie?
Gdzie kupić: szukać u nas czy wyjebać do Berlina

Info nie dla mnie ale doradźcie rzeczowo



E36 do 6ciu tysięcy nie bierz pod uwagę...będzie sporo do naprawy...no chyba, że się trafi naprawdę okazja (ale to rzadkość).


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8033 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/10/2010 12:22

  Cytat:  
Prawo jazdy PO_drożeje.
Obecnie szkolenie przyszłych kierowców traktowane jest jako edukacja i zwolnione jest z podatku VAT. Rząd jednak planuje obłożenie ośrodków szkolenia kierowców 23-proc. VAT-em od 1 stycznia 2011 roku.



Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/10/2010 13:38

  oczko82 napisał:  

  Przema napisał:  
Z reguly leca w chuja przy wyplacie odszkodowania, ale to nie Twoj problem wiec nie masz sie czym przejmowac.



Już to z Tobą przerabiałem :) Twierdzisz, że to nie jest problem Vegi? Czy aby na pewno? Właśnie to jest problem Nas wszystkich...niestety.
Nikomu nie życzę źle ale postaw się w dwóch sytuacjach:
1) Kiedy po Twoich namowach, Vega zakupił oc w firmie"X" (oczywiście tam było najtaniej)...Vega wjeżdża w tył Twojego samochodu.
2) Ty wjedziesz w tył focusa Vegi...który, oczywiście po Twoich optymistycznych namowach, zakupił oc w firmie "X" - a takimi firmami są te najtańsze...

I co dalej będziesz taki szczęśliwy? No bo przecież "z reguły lecą w chuja i to nie jest Twój problem".

ps. byłem w kilku firmach ubezpieczony...od do z...., obecnie mam oc w PZU (drożej o około 400zł od tych tanich. Ale W pakiecie szyby, pomoc, auto zastępcze na czas naprawy i awarii na terenie Polski).
A złe wspomnienia z tanich firm...choćby takie jak z link4: mojego samochodu nie ma u nich w bazie danych! A miałem go u nich ubezpieczone 2 lata...tak więc nie mam udokumentowanych tych dwóch lat....i zniżki poszły się...

ps2 to co napisałem wyżej nie zmienia faktu iż ubezpieczenia są stanowczo za drogie...ale to już błędne koło :/


Na taki wypadek mam wykupiona polise prawna w DAS. Smieszne skladki sa, a juz raz sie przydalo i zyskalem na tym ok.2 tys. Dalej wiec trzymam sie tego, aby nie byc wybrednym przy zakupie OC.


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/10/2010 14:05
Z ciekawości zapytam ile taka sładka kosztuje?


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Temat dla kierowców - 19/10/2010 14:10
160 zł za rok. Przydatne nie tylko w przypadku wypadkow samochodowych, ale takze zwyklych zyciowych. Choc to chyba inny pakiet nie pamietam. Mialem taka sytuacje, ze sklep nie chcial przyjac mi butow na gwarancje, poszlo pismo od prawnika i na nastepny dzien od razu dostalem zwrot pieniazkow. Warto w cos takiego sie zaopatrzyc. Do tego dochodzi m.in. darmowa konsultacja z prawnikiem. Polecam.


Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7130 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 09/11/2010 18:44
Jakby jakis forumowicz, lub jego rodzina badz znajomy bral nowe auto w jakimkolwiek salonie samochodowym w Sz-nie, to zapraszam na gg- 4419526 :)


www.sectorshop.net
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/11/2010 20:58

  Czarny napisał:  
Jakby jakis forumowicz, lub jego rodzina badz znajomy bral nowe auto w jakimkolwiek salonie samochodowym w Sz-nie, to zapraszam na gg- 4419526 :)


A coś więcej :) ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
AntyC
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5414 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 09/11/2010 21:29
Mazda 323 czy Honda civic..chodzi o koszta eksploatacji a nie o zarzynkę..jakieś info?


Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7130 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 09/11/2010 22:23

  malcoolm napisał:  

  Czarny napisał:  
Jakby jakis forumowicz, lub jego rodzina badz znajomy bral nowe auto w jakimkolwiek salonie samochodowym w Sz-nie, to zapraszam na gg- 4419526 :)


A coś więcej :) ?



wiecej na gg ;) ale oplaci sie kupujacemu:)

antyC - mazda 323


www.sectorshop.net
Ka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6562 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/11/2010 00:49
Poleci ktoś jakąś szkołę jazdy, gdzie szybko można zrobić kurs za przystępną cenę.
Lub chociaż taką, gdzie nie czeka się długo na jazdy.
Ile po zapisaniu w wordzie czeka się na egzamin?


Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6871 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/11/2010 07:53

  Ka. napisał:  
Poleci ktoś jakąś szkołę jazdy, gdzie szybko można zrobić kurs za przystępną cenę.
Lub chociaż taką, gdzie nie czeka się długo na jazdy.
Ile po zapisaniu w wordzie czeka się na egzamin?



Auto Prestiż ul. Południowa. Zdałem za pierwszym razem, a na egzamin czekałem tydzień.
Kurs podstawowy kat. B -1070 zł

PROMOCJA kurs podstawowy kat. B dla osób uczących się z kartą RABATOWĄ AUTO PRESTIŻ 100 zł RABAT – 970 zł

http://www.autoprestiz.pl/


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7130 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 10/11/2010 21:59

  Czarny napisał:  
Jakby jakis forumowicz, lub jego rodzina badz znajomy bral nowe auto w jakimkolwiek salonie samochodowym w Sz-nie, to zapraszam na gg- 4419526 :)



Podbijam;)


www.sectorshop.net
Sadu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7723 dni

****




Odp: Temat dla kierowców - 10/11/2010 22:13
antyc tak się składa, że mam na sprzedaż mazdę 323, jeśli jesteś zainteresowany to podaj gg lub maila
wystawiona jest za 11.900, ale myślę, że ewentualnie się szybko dogadamy
pzdr


...idę sobie swą dzielnicą ,z podniesioną przyłbicą i wyzwaniu stawiam czoła wierzę, że podołać zdołam...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/11/2010 07:40
Od dziś można płacić za strefę płatnego parkowania smsem

Dobre rozwiązanie. Ostatnio zatrzymałem się w centrum, planowałem spędzić ok. 2,5 h, wrzuciłem 6 zł. Dużo szybciej wszystko załatwiłem i po 20 minutach już wracałem do domu. W rozwiązaniu 'płatność przez sms' nie będzie takich przypadków :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/11/2010 07:46
Poza tym niewiele osób wie o kartach. Nie pamiętam ich dokładnej nazwy, ale polega to na tym, że kupuje się kartę za np. 5 dych i potem zamiast szukać za każdym razem drobnych, gdzie nie zawsze możemy mieć odpowiednią ilość, można korzystać z karty do wyczerpania kwoty. Oczywiście mowa o SPP.


P. S.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7408 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/11/2010 08:01
Zawodzi reklama, jak w przypadku Mobiletu.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Temat dla kierowców - 18/11/2010 19:05
Panowie mam pytanie. Istnieje mozliwosc zgloszenia odpowiedniej sluzbie/instytucji nieruchomosci na parkingu? Parking pod moim blokiem z pewnoscia do najwiekszych nie nalezy, jednak 2 miejsca sa odkad pamietam zajete przez 2 samochody, ktore juz przyrosly do nawierzchni. Rejestrecje maja, szyby i wnetrrze poki co nietkniete, tylko powietrza w kolach nie ma. Jest szansa, ze przyjada i ten szrot zabiora albo bedzie jakas reakcja u wlasciciela czy nie ma co sobie glowy zawracac?


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005