Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 20:29
obracac trzeba, bo przy obecnej orientacji polnoc-poludnie, i zadaszonych trybunach trawa bedzie miala za malo slonca.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 20:47

  RAFek napisał:  
Przestańcie już na forum prowadzić debilne dyskusje na temat remontu/budowy stadionu. NAS nie interesuje temat GDZIE, tylko KIEDY. Czy to będzie Twardowskiego, czy Dąbie czy Cukrowa, czy może Unii Lubelskiej, mamy to w czterech literach. I nie interesuje nas sposób finansowania. Obojętnie czy będzie to kredyt, obligacje, sprzedaż gruntów czy PPP.



Oczywiscie, ze mieszkancow Szczecina nie powinno obchodzic ile bedzie stadion kosztowal. To takie debilne sie tym interesowac. Powinnismy miec w dupie to, ze stadion bedzie sporo drozszy niz podobne obiekty w Niemczech. W koncu jestesmy bogatym miastem.


  RAFek napisał:  

Na teraz, po wczorajszym spotkaniu - rozmawiałem m.in. z przedstawicielem jednej z firm. Ocenił ofertę przedstawioną na spotkaniu, jako najlepiej przygotowaną ofertę w Polsce.



No tak, dla nich to na pewno swietnie przygotowana oferta. Tez by mi sie podobala taka oferta gdybym mial z niej skorzystac.



  ManeS napisał:  
obracac trzeba, bo przy obecnej orientacji polnoc-poludnie, i zadaszonych trybunach trawa bedzie miala za malo slonca.



No to rzeczywiscie jest gorsza orientacja ale skoro w Berlinie albo na Old Trafford to funkcjonuje to czemu nie i u nas?


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 20:51
a nie mam pojecia ;) moze tam maja jakis specjalny dach bo wiem ze takie tez robia. tylko wiem ze mowili o tym w kontekscie remontu na na Twardowskiego


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8250 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 21:14

  Gradus napisał:  

Oczywiscie, ze mieszkancow Szczecina nie powinno obchodzic ile bedzie stadion kosztowal. To takie debilne sie tym interesowac.



Przestań chłopie jęczeć jak stara baba. Nigdzie nie pisałem o kosztach, tylko o formule budowy stadionu. A wiesz ile mieszkańców Szczecina będzie kosztować przestarzała i niefunkcjonalna hala widowiskowo-sportowa? Przynajmniej 150mln zł za dużo. Słychać jakieś protesty z Twojej strony?


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7168 dni

***




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 21:57

  ManeS napisał:  
obracac trzeba, bo przy obecnej orientacji polnoc-poludnie, i zadaszonych trybunach trawa bedzie miala za malo slonca.



Przy dzisiejszych zabiegach pielegnacji i utrzymania terenow zielonych, czynnik ten ma male znaczenie, do tego specjalnie uksztaltowane mieszanki, skladajace sie z kilku gatunkow traw. Jest kilka zasad o wiele wazniejszych niz ilosc slonca ;-)


www.sectorshop.net
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5316 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 22:55
ja nie mam o tym zielonego pojecia tylko wiem ze bylo to poruszane jak argumentowali czemu lepiej Dabie niz Twardowskiego dlatego mowie ;)


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/03/2010 23:05

  RAFek napisał:  

  Gradus napisał:  

Oczywiscie, ze mieszkancow Szczecina nie powinno obchodzic ile bedzie stadion kosztowal. To takie debilne sie tym interesowac.



Przestań chłopie jęczeć jak stara baba. Nigdzie nie pisałem o kosztach, tylko o formule budowy stadionu. A wiesz ile mieszkańców Szczecina będzie kosztować przestarzała i niefunkcjonalna hala widowiskowo-sportowa? Przynajmniej 150mln zł za dużo. Słychać jakieś protesty z Twojej strony?



Slychac. Dokladnie tak samo jestem przeciwny hali w takiej wersji za takie pieniadze.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7915 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/04/2010 11:37
RAFek, przestań traktowac innych jak idiotów. Jak dla Ciebie dyskusja jest debilna to nie bierz w niej udziału. Jednak taki argument, że jakiś potencjalny partner chce wywalić z przetargu firmy, które moga mu zaniżyć cenę tez nie jest specjalnie dobry. Ma troche racji ale tez wiadome, że gra pod siebie. Takie firmy często same wygrywaja przetarg a potem podzleceja dużą jego część firmom, których mozliwości wcześniej kwestionowali zostawiając sobie górkę. To juz inwestor musi zorganizować zespół ludzi, którzy będa znali sie na rzeczy i dobrze wybiorą.


21:37
energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/04/2010 13:45

  verte napisał:  
RAFek, przestań traktowac innych jak idiotów. Jak dla Ciebie dyskusja jest debilna to nie bierz w niej udziału. Jednak taki argument, że jakiś potencjalny partner chce wywalić z przetargu firmy, które moga mu zaniżyć cenę tez nie jest specjalnie dobry. Ma troche racji ale tez wiadome, że gra pod siebie. Takie firmy często same wygrywaja przetarg a potem podzleceja dużą jego część firmom, których mozliwości wcześniej kwestionowali zostawiając sobie górkę. To juz inwestor musi zorganizować zespół ludzi, którzy będa znali sie na rzeczy i dobrze wybiorą.



W ogóle cały ten wątek jest do zawieszenia na "po wyborach". Są kandydaci na prezia, którzy głośno podważają sens budowy stadionu i to kandydaci z poważnymi szansami na wygraną


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7417 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/04/2010 14:06

  Cytat:  
Przy dzisiejszych zabiegach pielegnacji i utrzymania terenow zielonych, czynnik ten ma male znaczenie, do tego specjalnie uksztaltowane mieszanki, skladajace sie z kilku gatunkow traw. Jest kilka zasad o wiele wazniejszych niz ilosc slonca ;-)



Nie znam się na tym, ale ostatnio oglądałem program na Discovery gdzie opowiadali o budowie stadionu Wembley gdzie specjalnie zrobili właśnie odsuwany dach po to, żeby słońce miało dostęp do murawy - więc coś w tym jednak chyba jest. No chyba, że u nas są murawy jakiejś gorszej kategorii, które nie potrzebują słońca ale to chyba nierealne.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6823 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/04/2010 20:12
Gradus tak juz pisałem nie jestem budowlańcem, może ty jesteś. Więc musze sie opierać na danych fachowców; oczywiście jedna firma mogła robić pod siebie, ale jeżeli kilka mowi to samo to raczej im wierzę.
Spróbuję odpowiedzieć na twoje pytania, niektóre z tych pytań zadałem inwestorom, żeby sie upewnić. Po pierwsze dlaczego PPP, a nie jak piszesz budowa co roku wkładając w to 30 mln rocznie. Taki podstawowy argument to nie wierzę, że przez tyle lat politycy będą tak konsekwentni, że co roku uchwalą 30 mln na stadion przez kilkanaście lat. Są i ważniejsze przyczyny. Po pierwsze kasa; PPP pozwala w optymalnej wersji pierwszą kasę zapłacić w 2014 roku (czyli wtedy kiedy stadion jest już gotowy) jak budujesz sam to musisz mieć piersze 30 mln juz w przyszłym roku. To jest duża różnica bo przy obecnie planowanych inwestycjach pierwsze "wolne" 30 mln pojawi się w 2014 roku. Teraz przeanalizujmy twoją wersję 30 mln rocznie przy kosztach budowy na Twardowskiego i ratami. Poczatek budowy 2014 (nie ma szans na wczesniejsza kasę) 30 mln rocznie daje nam skończenie budowy w 2030 roku - dobra wiadomośc jest taka, że nie musimy się wynosić w tym czasie na inny stadion. Przy przenosinach możemy skończyć w 2028. Ten stadion zanim skończymy budować będzie już przestarzały.
Druga sprawa o której piszesz zresztą nie tylko ty to kwestia tego, że nie trzeba "przestawiać" murawy i podajesz tu przykład Berlina. Zadałem pytanie firmie która budowała stadion w Berlinie i jej odpowiedź to to, że w Berlinie mozna było tak to zostawić ze względu na bieżnię. Typowo piłkarskiego stadionu w naszej szerokości geograficznej tak zbudowac nie można, a np. we Wloszech juz można.

Teraz wątpliwości Verte i innych. Zadałem pytanie firmie która budowała te wszystkie "tanie" stadiony w Niemczech i pytalem dlaczego u nas jest drożej. Ich odpowiedź jest taka, że tak naprawdę u nas są ceny tylko 5-10% droższe (ceny stali i betonu). Jednak ceny budowanych przez nich stadionów (te podawane przez media) są ceną tylko za bryłe stadionu i do tego powinniśmy sobie dodać w zależności od stadionu koszty przygotowania terenu, parkingi, infrastrukturę. Tak naprawdę stadion np. w Dreźnie kosztował jak mi odpowiedziano ponad 80 mln Euro.
To co w tej chwili obserwuje się w mediach to szukanie dziury w całym najpierw mówiło się , że na to nie ma kasy. Jak się znalazła to na sesji rady miejskiej słyszeliśmy, że nikt nie wierzy, że znajdą się inwestorzy jak się okazało, że są to i tak źle.
Generalnie na konferencji wyszliśmy z prostego założenia Prezydent ma interes w tym, żeby nam mówić, ze to się wszystko uda, taki sam interes ma firma doradcza. Opozycyjni radni maja interes w tym, żeby mówić, ze to sie nie uda- co ciekawe dwóch radnych udzielało wywiadu juz przed konferencją. Już przed konferencją wiedzieli nie widząc danych, że wszystko jest do dupy, a jeden stwierdził, że stadion mu nie potrzebny.
My wyszliśmy z prostego założenia Prezydent i firma doradcza mają interes w tym, żeby udowodnić wszystkim, że wszystko jest super. Opozycja ma interes w tym, żeby mówić, że jest do do kitu.
Dlatego postanowiliśmy rozmawiać z tymi co wykładaja kasę. Rozmawialiśmy z 6 firmami i 5 z nich stwierdziło, ze w ty wchodzi, jedna że nie. Większość z nich chciałaby jeszcze większej inwestycji np. byliby w stanie zapłacić za grunty wokół stadionu pod inne inwestycje. Prawdę jest to co napisał RAF-ek i co nas mocno zdziwiło 2 firmy (jedna która wybudowała St. Denis i druga która właśnie buduje w formule PPP 55 tyś dla Lille) stwiedziły, że w Polsce nie widzieli jeszcze tak dobrze przygotowanej inwestycji.
Ja nie jestem politykiem i mam politykę gdzieś więc mówię i piszę jak jest. Jak Prezydent kłamał kiedyś mówiąc o stadionie w 2011 to to mówiliśmy. Jak teraz mówi, że do budowy brakuje tylko 2 papierków (maja być w ciągu 6 tygodni) i decyzji radnych i kilkunastu inwestorów to potwierdza to co mam pisać inaczej.
Jak ktoś polityk czy ktoś inny ma lepszy pomysł na budowę stadionu i nie za 10 lat tylko szybko to go poprzemy. Trudno jednak dyskutować z tymi którzy mówią, ze pomysł jest do dupy, ale swojego pomysłu nie mamy. Jeszcze trudniej z tymi którzy mówią mamy pomysł taki i taki, ale wszyscy z fachowców (czy od fiansów czy od budowy) mówią nam, ze to utopia i populizm. Najtrudniej jednak z takimi którzy mówią mamy pomysł, ale nie powiemy jaki.
My stadionu i to klasy Elite chcemy możliwie szybko. Inaczej będzimy już na zawsze grali w innej "lidze" niż Lechia, Wisła czy Śląsk i tego dystansu już nigdy nie nadrobimy. Choćbysmy wybudowali za 20 lat stadion na 50 tyś.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 1 kwietnia 2010, 20:18 [1 raz(y)]


RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8250 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 01/04/2010 22:35

  verte napisał:  
RAFek, przestań traktowac innych jak idiotów. Jak dla Ciebie dyskusja jest debilna to nie bierz w niej udziału. Jednak taki argument, że jakiś potencjalny partner chce wywalić z przetargu firmy, które moga mu zaniżyć cenę tez nie jest specjalnie dobry. Ma troche racji ale tez wiadome, że gra pod siebie. Takie firmy często same wygrywaja przetarg a potem podzleceja dużą jego część firmom, których mozliwości wcześniej kwestionowali zostawiając sobie górkę. To juz inwestor musi zorganizować zespół ludzi, którzy będa znali sie na rzeczy i dobrze wybiorą.



Dyskusja jest debilna panie verte, ponieważ my jako kibice już swoje zdanie przedstawiliśmy. Jak dla mnie, warunek wywalenia firm z przetargu które nie mają pojęcia o budowie obiektów sportowych jest jak najbardziej OK, bo takiej amatorszczyzny doświadczamy właśnie w przetargu na tramwaj niskopodłogowy, gdzie zgłosiła się firma która nie ma o tym pojęcia, ale zaoferowała najniższą cenę. I teraz miasto Szczecin kombinuje jak uwalić firmę, która nie ma pojęcia jak budować to coś. łykasz to co mówią np. firmy chcące przystąpić do realizacji tej inwestycji a mogące się pochwalić budową biurowca czy galerii handlowej. Kryterium powinno być jasne - realizacja inwestycji w obiekt sportowy za minimum 50mln € w ciągu ostatniego roku lub dwóch. Stade de France czy Arena Sport Budapest więcej mi mówią niż "mędrca szkiełko czy oko".


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7187 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/04/2010 00:31

  RAFek napisał:  

Jak dla mnie, warunek wywalenia firm z przetargu które nie mają pojęcia o budowie obiektów sportowych jest jak najbardziej OK, bo takiej amatorszczyzny doświadczamy właśnie w przetargu na tramwaj niskopodłogowy, gdzie zgłosiła się firma która nie ma o tym pojęcia, ale zaoferowała najniższą cenę. I teraz miasto Szczecin kombinuje jak uwalić firmę, która nie ma pojęcia jak budować to coś. .



to akurat tylko i wyłącznie wina TS, że ogłosili przetarg o takiej specyfikacji a nie innej i FPS mógł spokojnie do niego przystąpić i ba, nawet go wygrać.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8250 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/04/2010 09:56

  PogońFaN napisał:  

to akurat tylko i wyłącznie wina TS, że ogłosili przetarg o takiej specyfikacji a nie innej i FPS mógł spokojnie do niego przystąpić i ba, nawet go wygrać.



No i dlatego trzeba tego uniknąć przy budowie stadionu uwalając na dzień dobry nieudaczników nie mających o tym pojęcia. Taka sytuacja jest właśnie na Ukrainie, gdzie przetarg na budowę stadionu wygrała firma, która nie wie jak postawić dach.


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 09/04/2010 15:20
Bardzo często w przetargach jest zapisane, że jednym z wymagań jest doświadczenie danej firmy. Czy podoła wykonać zamówienie z przetargu z należytą starannością. Sami startujemy w przetargach gdzie jednym z kryteriów jest wykonanie tłumaczeń na określoną sumę w przeciągu ostatnich 2-3 lat. Czasami wkurzamy się na te zasady bo są tak wyśrubowane, że tylko kilka biur w kraju może spełnić.

Podobnie było z budową autostrad w Niemczech. W przetargach mogły startować firmy, które w przeciągu 5 lat wybudowały co najmniej 1000 km autostrad. Nie dróg krajowych czy szybkiego ruchu, a autostrad.

W Poznaniu Hydrobudowa 9 buduje stadion. I czytamy, że trybuna im nie wychodzi jak trzeba a to konstrukcja dachu jest źle zrobiona. Wynika to z tego, że wygrała firma, która nie ma doświadczenia w budowaniu takich obiektów. I tyle.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 09/04/2010 16:50
ROJ: mowisz, ze te firmy w Polsce nie widzialy jeszcze tak dobrze przygotowanej inwestycji. A mnie ciekawi co zostalo w zasadzie do tej pory przygotowane?

Garsc cytatow z gazety:
"Stadion ma być zbudowany w dzielnicy Dąbie (teren obecnego lotniska sportowego). Według prezydenta miasta, harmonogram powstawania stadionu w Szczecinie przedstawia się następująco: 14 maja ma być uchwalone studium zagospodarowania miasta, do końca roku powstanie plan zagospodarowania lotniska (teren pod inwestycje ma powierzchnię aż 350 ha), jesienią 2008 r. ma rozpocząć się budowa stadionu, która zakończy się dwa lata później."

"Według Krzystka, inwestowaniem na terenie lotniska w Dąbiu zainteresowanych jest około dziesięciu poważnych firm. Miasto chce zbudować stadion w oparciu o partnerstwo publiczno-prywatne."

To wszystko mowil w kwietniu 2007 roku. Co od tego czasu zrobiono w kierunku budowy stadionu? Stworzono ten raport, ze ma byc Dabie a nie Twardowskiego i co jeszcze?
Nie slyszalem, zeby zrobiono cos jeszcze. Jesli tak, to znaczy, ze inwestycja byla takze i w 2007 roku swietnie przygotowana. Minelo 3 lata a budowa sie nie rozpoczela.

W sprawie stadionu nic sie nie ruszy bo gdyby mialo sie ruszyc to by sie dawno ruszylo :). Jestesmy dokladnie w tym samym punkcie co 3 lata temu.


A..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7932 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 09/04/2010 19:35
Ja pierdziele Gradus...
Skoro ROJ tak powiedzial to tak widocznie jest. Zreszta od kiedy pamietam, a jestem na tym forum od kiedy ono powstało to Ty zawsze albo narzekasz, albo masz jakis problem, piszesz by pisać ze coś jest nie tak, coś Ci sie nie podoba itd. Od tego napewno sie stadion nie zbuduje.
Jesli masz jakies swoje propozycje i chcialbys zaangazowac sie w zycie klubu i sprawic aby sytuacja nie wygladala tak jak 3 lata temu to zapisz sie do Stowarzyszenia i działaj na rzecz miasta i klubu i zbuduj ten stadion szybciej. Nie rozumiem takich narzekań. Szczecin jest miastem biednym i budowa stadionu to naprawde duzy problem kto by nie byl prezydentem. Natomiast ROJ jest człowiekiem który sie w wiele inicjatyw angażuje i nie podważaj jego zdania, skoro tak mowi to napewno tak jest.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7913 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 09/04/2010 20:22

  A.. napisał:  
Ja pierdziele Gradus...
Skoro ROJ tak powiedzial to tak widocznie jest. Zreszta od kiedy pamietam, a jestem na tym forum od kiedy ono powstało to Ty zawsze albo narzekasz, albo masz jakis problem, piszesz by pisać ze coś jest nie tak, coś Ci sie nie podoba itd. Od tego napewno sie stadion nie zbuduje.
Jesli masz jakies swoje propozycje i chcialbys zaangazowac sie w zycie klubu i sprawic aby sytuacja nie wygladala tak jak 3 lata temu to zapisz sie do Stowarzyszenia i działaj na rzecz miasta i klubu i zbuduj ten stadion szybciej. Nie rozumiem takich narzekań. Szczecin jest miastem biednym i budowa stadionu to naprawde duzy problem kto by nie byl prezydentem. Natomiast ROJ jest człowiekiem który sie w wiele inicjatyw angażuje i nie podważaj jego zdania, skoro tak mowi to napewno tak jest.



A moze czytaj dokladnie. Gdzie ja podwazylem jego zdanie? Ja mu wierze, ze tak powiedzieli bo tak jak to bylo prezentowane w gazetach to jest swietny biznes dla tego typu firm. Zero ryzyka i pewny zysk...

Jak sam napisales Szczecin jest miastem biednym dlatego nie moze sobie pozwolic na budowanie stadionu w ten sposob.
A jesli uwazasz, ze forum powinno byc tylko dla ludzi majacych jeden poglad to gratuluje podejscia. Od podniecania sie pomyslem Krzystka stadion tez sie nie wybuduje. A jak sie wybuduje to i nasze dzieci (a moze i nawet wnuki) beda to splacaly :).
Nie wiem tez dlaczego nie powinienem byc niezadowolony z dzialan miasta w kierunku budowy stadionu. Od kilku lat nie dzieje sie nic a na aktualnym stadionie nawet nie byli w stanie zrobic na czas mini trybunki dla VIPow.


A..
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7932 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 09/04/2010 20:41
Od podniecania sie pomyslem Krzystka stadion tez sie nie wybuduje to racja. Od podniecania sie mojego i Twojego tez nie, dlatego ja nie pisze na ten temat bo sie na tym nie znam. Ty tez sie nie znasz więc mowienie na co sobie Szczecin moze pozwolić, a na co nie jest bez sensu.
Natomast ROJu konkretnie działa w temacie stadionu, był na spotkaniach, konferencjach - ma wiedze na te tematy i jego opinia rzeczywiście może coś wnieść na forum.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6823 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 10/04/2010 00:18
Dzięki A. z obronę ;)
Gradus, a ty jeszcze wierzysz prasie.
Teraz na temat. Co do finansów to ja wątpliwości już nie mam to, że miasto nie kłamie (a nie zawsze tak jest) w tej kwestii. Wszyscy którzy się na tym znaja mówia akurat tutaj jednym głasem czy jest to skarbnik miasta, czy firma ratingowa, czy profesorowie naszego uniwersytetu. Dlatego, że sa lepsi w te klocki i wszyscy mówią jednym głosem to im wierzę. Myślisz, że to spisek, żeby upodlić nasze miasto czy ekspertów podpłaca Poznań. Opinia jest jednoznaczna w tej chwili mamy finanse na poziomie pierwszej czwórki w kraju nadwyżka operacyjna (2-4 miejsce) zadłużenie (3 miejsce). Pomimo tego planowane inwestycje w WPI nie pozwolają wygospodarować wolnej kasy do (i tu eksperci różnie szacują) 2014-2017 roku. Możliwe jest wygospodarownie kasy wcześniej jak zrezygnuje się z innych inwestycji (niektóre mi sie też nie podobają) . Istnieje też możliwość, że trochę wolnej kasy pojawi się w 2013 roku (ale niewiele) z powodu tego, że finanse miasta lepiej wyglądaja po kryzysie niż się np. firma ratingowa spodziewała, ale być pewnym tego nie można. Wielkośc kasy na wydatki w Polsce nie determinuje nic innego jak ustawa i tylko dlatego więcej pożyczyc nie można. Szczecin jest w tej chwili zadłużony na 21% (limit to 60%), a np. Berlin na 140% więc gdybyśmy mieli ustawodastwo niemieckie to PPP nie byłoby potrzebne.
Co do dokumentacji to skąd masz wiedzą jak ona wygląda ? Nie cierpię polityki, a to mi wygląda na politykę. Nie bawmy się w polityków czyli wiem, ale nie powiem. Mam pomysł, ale go nie zdradzę. Byłbym za ale są lepsze pomysły tylko nie zdradzę jakie.
Dokumentacja nie wiem dokładnie ile ma stron, ale mieści się w prawie dwudziestu segregatorach. Czy jest ona dobra to nie mi oceniać. Tak jak napisałem opieram się na tym co mówili inwestorzy, a oni chyba się znają. Jeżeli firmy, które budują stadiony na Euro w Polsce tak twierdzą to chyba wiedzą jak to wyglądało w innych miastach. Tylko do nas przyjechała np. firma od tych tanich stadionów w Niemczech ponieważ jak sami mówili do tej pory patrząc w dokumenty i procedury przetargowe w Polsce woleli Polski unikać. Jak piszesz mówią tak bo mają w tym interes. Może i mają, ale czy w innych miastach nie mieli lub nie mają. Co do zera ryzyka i pewnego zysku to nie wiem co odpowiedzieć.
Prowadziłeś kiedyś jakiś biznes ? Jak jest jakikolwiek taki to daj mi znać, a chętnie podzielę się z toba zyskiem. Nie ma czegoś takiego jak biznas bez ryzyka i z pewnym zyskiem, powtórze nie ma i nigdy nie było. Jeżeli ten byłby taki; to wszystkie firmy zajmowałyby się budową stadionów, a stadion byłby na każdym podwórku. Jak można utopić na tym biznesie są miliony powodów. Możesz np. znaleźć w czasie wykopków stanowisko archeologiczne i konserwator wstrzyma ci budowę, może być po prostu więcej wody niż to mówią badania, może być bum na stal czy beton bo Chińczycy zaczną budować nową tamę. Ile chcesz tyle ci wymienię. Argument, że inwestorzy są pewni zysku i dlatego tu są jest .......- albo ja nie wiem, że tu jest Eldorado.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005