Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5463 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 18:37

  Prawy jegomość napisał:  

  Orangutan napisał:  

Nie pisz też o o awansie o kilka pozycji bo to jest zwykła demagogia bo te kilka to raptem 2 pozycje.


Dwie pozycje to już "kilka". Jest awans? Jest. Czyli swoją tezę potwierdziłem. Zbliżamy się do czołówki, nie oddalamy jak wielu sugeruje...


Oczywista demagogia - KILKA - «liczebnik nieokreślony oznaczający zwykle liczbę od trzech do dziewięciu» wg SJP

  Prawy jegomość napisał:  
... NIKT nie podał żadnego argumentu, który mógłby zachwiać tezę którą postawiłem - Szczecin nie tylko nie oddala się, ale wręcz zbliżył do czołówki miast.


Owszem Szczecin się zbliża ale nie do czołówki tylko do 15 miejsca na 19 miejsc (wg podanego przez Ciebie wskaźnika bezrobocia). A czołówkę to może osiągniemy w tempie niemal "kosmicznym"! Biorąc pod uwagę awans nie o kilka tylko o 2 pozycje przez 7 lat to 4 miejsce w tym zestawieniu osiągniemy za 42 lata. Od 2013 będzie to rok 2055! A wtedy zapewne pojawi się wizja "Щецин - Flying Garden 2100" - jesteśmy tu i teraz a nie w 2055. Dla mnie to Twoja jawna manipulacja i demagogia.

  Prawy jegomość napisał:  

  Orangutan napisał:  
Turyści nie narzekają, choć nie wiem skąd masz tą informację, bo na naturalne położenie miasta Szczecina narzekać się nie da i właściwie każdy może tego zazdrościć ale położenie miasta nie jest zasługą kłamczuszka, jego zasługą jest nieudolne, nieumiejętne zarządzanie tym miastem i niewykorzystanie tak znakomitego położenia.


Przestrzeń publiczna w Szczecinie zrobiła ogromny progres w porównaniu z erą Jurczyka, nie mówię tutaj o położeniu miasta. Jeszcze jest dużo do zrobienia, ale i tak jest o niebo lepiej. Jeżeli być obiektywnym, to Krzystek właśnie ma dobry plan wykorzystania położenia - zbliżenie miasta do rzeki i zieleni. Trochę osób oprowadzałem po Szczecinie, i wierz mi - nie musiałem ich zabierać na wycieczki kajakowe, żeby byli zadowoleni z wizyty :)



Ma plan? A wierzysz mu? Do Jurczyka nie ma sensu nikogo porównywać. Podaj mi przykład atrakcji turystycznych, które powstały w tym mieście od 2006 i są zasługą kłamczuszka. Twoim turystom podobało się ponieważ dzięki naturalnemu położeniu i niemieckim wizjonerom (to także miałem na myśli) Szczecin mimo zniszczeń wojennych wygląda jak wygląda i tego nawet Jurczyk nie unicestwił.
Podane przez Ciebie zestawienia to opracowanie własne na podstawie danych z GUS?

Ostatnio edytowany przez: Ijon_Tichy, 21 listopada 2014, 19:02 [1 raz(y)]


paprykarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3781 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 20:35
Po wszystkich wypowiedziach widać, że nie ma jedności w temacie STADION u nas kibiców. I chyba to jest najgorsze.

Co do Jacyny. Kobieta nie rządziła i nie można jej zarzucać złej woli tylko dlatego, że zachowuje się jak rasowy polityk. Kampania na stadionie? No i co z tego? Stara się zdobyć głosy. Ze nie jest fanem piłki? No i co z tego? Chodzi o stosunek do nas kibiców i ich potrzeb a nie sztucznego utożsamiania się z taką grupą.

Co do Krzystka. Facet miał czas się wykazać. I nie mówię tu tylko o stadionie. Czy może ktoś podać przykład inwestycji, która nie byłaby przepłacona i oddana w terminie? I nie mówię tu o galeriach handlowych. On nawet jak ma fundusze (unijne) to nie potrafi z tego korzystać. Ze Szczecin się zmienia. To nie jego zasługa tylko naturalnych przemian i rozwoju miasta od których się nie ucieknie i każdy prezydent będzie działał tak samo.

Niestety wygra Krzystek (ja głosuję na Jacynę) i należałoby się zacząć zastanawiać jak zablokować marnotrawienie publicznych pieniędzy pt. "Modernizacja stadionu na Twardowskiego". Bo to, że zależy nam na Pogoni i Szczecinie jest pewne. A ta akcja (już wyceniana na ponad 100 mln!!!) to wymysł chorego umysłu.

I jeszcze jedno. Sławne słowa Krzystka o wkładaniu ABS do trabanta. Co się od tego czasu zmieniło? Trabant stał się nowszy, lepszy? Bo brak decyzji o budowie nowego stadionu był przez niego argumentowany kryzysem, wzrostem kosztów itd. Niektórzy jak widać w to uwierzyli. Ale co się stało, że dzisiaj nie uważa modernizacji za marnowanie pieniędzy??? Tego nie potrafię zrozumieć.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6458 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 21:14

  Prawy jegomość napisał:  

Owszem Szczecin się zbliża ale nie do czołówki tylko do 15 miejsca na 19 miejsc (wg podanego przez Ciebie wskaźnika bezrobocia). A czołówkę to może osiągniemy w tempie niemal "kosmicznym"! Biorąc pod uwagę awans nie o kilka tylko o 2 pozycje przez 7 lat to 4 miejsce w tym zestawieniu osiągniemy za 42 lata. Od 2013 będzie to rok 2055! A wtedy zapewne pojawi się wizja "Щецин - Flying Garden 2100" - jesteśmy tu i teraz a nie w 2055. Dla mnie to Twoja jawna manipulacja i demagogia.



Zostawmy sprawę "kilku" powiedzmy, że się zgadzam - może nadużyłem tego słowa. Tylko czy to naprawdę coś zmienia? Awans to awans. Zbliżyć się do czołówki a ich wyprzedzić to dwie różne sprawy. Ja nie zakładam jeszcze wyprzedzania czołówki - po prostu są za daleko. Ważne jest stopniowe niwelowanie tej różnicy. Dlaczego odniosłeś się tylko do bezrobocia? Dlatego, że jest niekorzystne? Czy to już nie jest "jawna manipulacja"? Już wcześniej ustaliliśmy, że ten współczynnik nie jest miarodajny, ale jak koniecznie go przywołujesz, to pozwól, że nieco rozwinę te zestawienie:

STOPA BEZROBOCIA

Jak widać stopa bezrobocia jest ściśle związana z czynnikami zewnętrznymi. Wszystkie czołowe miasta w Polsce notowały wzrost i spadek bezrobocia w tym samym okresie. Diagram można podzielić na czasy przed kryzysem (II kwartał 2008 - w Polsce skutki kryzysu przyszły z opóźnieniem) i czasy po kryzysie. Jak widać przed kryzysem gospodarczym, Szczecin notował najbardziej dynamiczny spadek bezrobocia. Ostatecznie słupki wszędzie wzrosły, a u nas był to duży skok (być może dlatego, że wcześniej zanotowaliśmy duży spadek, i nowe miejsca pracy jeszcze nie były stabilne). Obecnie kryzys mija i znowu bezrobocie spada (na ten moment jest to bodajże 9,7% w Szczecinie). Oczywiście to tylko teoria, praktyka wygląda zapewne inaczej - ukryte bezrobocie.


  Prawy jegomość napisał:  
Ma plan? A wierzysz mu? Do Jurczyka nie ma sensu nikogo porównywać. Podaj mi przykład atrakcji turystycznych, które powstały w tym mieście od 2006 i są zasługą kłamczuszka. Twoim turystom podobało się ponieważ dzięki naturalnemu położeniu i niemieckim wizjonerom (to także miałem na myśli) Szczecin mimo zniszczeń wojennych wygląda jak wygląda i tego nawet Jurczyk nie unicestwił.
Podane przez Ciebie zestawienia to opracowanie własne na podstawie danych z GUS?



Wierzę, bo już to realizuje. Zbliżenie do wody chyba jest widoczne gołym okiem? Bulwary, mariny, inne inwestycje w nabrzeża, przygotowanie Łasztowni, fontanny itd. Oczywiście masz rację, że spuścizna po niemcach jest bogata, ale inne miasta też nie startowały od zera. Można nawet powiedzieć, że My mieliśmy gorszy start, bo byliśmy miastem najbardziej zniszczonym (zaraz po Warszawie) podczas wojny. Jako, że przyszłość Szczecina była niepewna to cegły i inne materiały zostały rozkradzione i wywiezione na odbudowę innych miast. Gdyby przetrwała chociaż połowa pięknych mostów czy podzamcza, to teraz byśmy byli w top 3 turystycznie.

Tak, to są Moje zestawienia opracowane na podstawie danych z GUS. Wszystko jest dostępne tutaj:
http://stat.gov.pl, trzeba wejść w Bank danych lokalnych.

Jeszcze na koniec statystyka odnośnie "W Szczecinie nic się nie dzieje":
IMPREZY MASOWE
Ogólnie to trochę zaśmieciłem ten temat rzeczami nie związanymi z nim bezpośrednio. Może powinienem założyć Szczecin - statystycznie? Kogoś w ogóle (z wyjątkiem Mnie) interesują tego typu dane dla naszego miasta?

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 21 listopada 2014, 22:44 [1 raz(y)]


kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4417 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 23:08
skąd wśród kibiców Pogoni az tylu przydupasów Krzystka ... wy naprawde czerpiecie wiedzę i informacie tylko z prorządowych mediów?! jakie by one nie były.
mam nadzieje,że jutro na meczu pozdrowimy Krzystka i jego przydupasów,bo takich kibiców Pogoń nie potrzebuje,bo to zwykli kolaboranci.idzcie na chemik do nowej areny,jest ciepło,przytulnie i pewne zwycięstwa w każdym ligowym meczu ... żyć nie umierać.zaj.... sprawa przez 1,5 godziny drzeć ryja raz,dwa,trzy i klaskać po kazdym zdobytym punkcie.Azoty wcześniej czy póżniej i tak przestana dawać kase i czar pryśnie znowu na długie lata wszyscy zapomną o tej drużynie,ale takie jes zycie leminga.


cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6787 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 23:10

  DP napisał:  

Ja bym widoku tych dwóch "kandydatów" na naszym stadionie podczas meczu nie akceptował i kazał wypierdalać.



Ze co Ty bys zrobil? Ale jak? podejdziesz i powiesz : ''To ja DP i kaze wam wypierdalac!' ja wiem ze masz spore cisnienie na Jacyne ale czy Ty ogolnie myslisz co piszesz? Krzystek mowiac o stadionie 8 lat temu nie liczyl na glosy kibicow? No ale tylko Jacyna bajki opowiada. Nie wiem o co Ty tu walczysz, jedyna roznica miedzy Jacyna a Krzystkiem jest taka ze Piotrek juz pokazal ze potrafi klamac , a Jacyna jeszcze nie miala okazji. Smiechu warte jest jak taki bohater internetowy - DP wykrzykuje ze bedzie politykow wyganial ze stadionu. Coraz smieszniej tu.


Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3943 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 23:22
JW była kiedyś szefową mojego wujka, podobno nigdy z nikim równie głupim nie pracował. Mówi jedno, robi drugie. Głupia baba, ale rzecz jasna na Pinokia nie zagłosuje. Nie oddam głosu na kogoś kto patrzy na mnie (mam na myśli środowisko kibicowskie) i śmieje mi się prosto w twarz. Problemem Szczecina jest jednak beznadziejna opozycja, bo JW nie będzie lepsza. Nie ma kogoś kto potrafi zjednoczyć nawet kibiców, a co dopiero resztę antykrzystkowego społeczeństwa.


kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4835 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 23:24

  DP napisał:  
Tak jak Krzystek. Ale ten ma już doświadczenie w prowadzeniu miasta i za jego kadencji coś się na plus jednak zmieniło.

W tym mieście nie ma na kogo głosować i tyle, ale głosowanie na Jacyne to już jest akt wysokiej desperacji.



Czytam i nie wierzę... nie zapytam czy żartujesz, bo już wiem, że nie. Co się zmieniło na plus? bo jak dla mnie każda inwestycja śmierdzi wałkiem na kilometr, każda jest przepłacona, praktycznie każda odebrana z opóźnieniem i praktycznie każda jest zrobiona źle!

Pierwszy przykład z brzegu tablice informujące o korkach, albo wieczne aktualizacje, albo pokazywanie błędnych danych, informacje, które są tam napisane wyglądają bardziej jak pixele do liczenia aniżeli tekst... hala sportowa, na której nie będzie żadnej POWAŻNEJ imprezy, Opera (a raczej namiot), który za kilkanaście lat będzie trzeba rozebrać! (ale kilka ładnych PLN ktoś zarobił) to są te inwestycje i rozwój?

Za jego kadencji miasto zadłużyło się na 58,45 procent z dopuszczalnych 60 procent (dane na 2013r.) i to uważasz za sukces?, ile z tych pieniędzy zostało przeznaczonych na rozwój przemysłu?, ile na stworzenie nowych miejsc pracy?

Dodatkowo praktycznie wszystkie (jeśli nie wszystkie), te jego inwestycje to zasługa DOTACJI z UE, bez tego w tym mieście nie byłoby NICZEGO (oprócz kolejnych centrów handlowych). Zresztą on sam w jednym z wywiadów przyznał, że Szczecin jest tak zadłużony, że w najbliższych latach nie będzie żadnych dużych inwestycji, więc stadionu nie będzie... a ten remont niech sobie na chacie zrobi, po co nam remont, skoro będzie dach ale nie będzie ścian! jak pizgało tak pizgać będzie... czyli jeśli jednak "to coś" powstanie, to będzie to kolejny dowód na świetne zarządzanie NASZYMI pieniędzmi... Brawo takiego Prezydenta nam trzeba...


I to jest właśnie odpowiedź, nawet w tak oczywistym temacie nie ma w nas spójności, krzyczymy na forum a Pinokio śmieje się nam w twarz i wie, że czy z nami czy bez nas i tak te wybory wygra... a stadion powstanie w 2050 razem z jego ogrodami.

Ostatnio edytowany przez: kubełek, 22 listopada 2014, 00:11 [1 raz(y)]


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6458 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 00:20

  kubełek napisał:  

hala sportowa, na której nie będzie żadnej POWAŻNEJ imprezy, Opera (a raczej namiot), który za kilkanaście lat będzie trzeba rozebrać! (ale kilka ładnych PLN ktoś zarobił) to są te inwestycje i rozwój?



Przecież właściwa siedziba opery obecnie przechodzi remont - Opera na Zamku. Przecież trzeba było gdzieś ich przenieść na ten czas (2-3 lata?) Dlaczego Hala ma nie mieć żadnej poważnej imprezy? Z tego co pamiętam, początkowo miała być jedną z aren Mistrzostw Europy w siatkówce, tylko... spóźniono termin oddania.


  kubełek napisał:  

Za jego kadencji miasto zadłużyło się na 58,45 procent z dopuszczalnych 60 procent (dane na 2013r.) i to uważasz za sukces?, ile z tych pieniędzy zostało przeznaczonych na rozwój przemysłu?, ile na stworzenie nowych miejsc pracy?



Jak sam wspomniałeś, 58,45% jest wciąż bezpiecznym i dopuszczalnym zadłużeniem. Obecnie liczba ta wynosi 53%, więc następnym razem podawaj aktualne dane. W jednym z Moich poprzednich postów wrzuciłem ranking zadłużenia, który pokazuje, że wśród najbardziej liczących się miast, Szczecin znajduje się w środku stawki pod względem zadłużenia.


  kubełek napisał:  

Zresztą on sam w jednym z wywiadów przyznał, że Szczecin jest tak zadłużony, że w najbliższych latach nie będzie żadnych dużych inwestycji, więc stadionu nie będzie...



http://forsal.pl/artykuly/572669,szczecin_blisko_2_2_mld_zl_na_inwestycje_miejskie_w_latach_2014_2020.html

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 22 listopada 2014, 00:42 [1 raz(y)]


L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7373 dni

****




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 05:27

  Prawy jegomość napisał:  

  kubełek napisał:  

hala sportowa, na której nie będzie żadnej POWAŻNEJ imprezy, Opera (a raczej namiot), który za kilkanaście lat będzie trzeba rozebrać! (ale kilka ładnych PLN ktoś zarobił) to są te inwestycje i rozwój?



Przecież właściwa siedziba opery obecnie przechodzi remont - Opera na Zamku. Przecież trzeba było gdzieś ich przenieść na ten czas (2-3 lata?) Dlaczego Hala ma nie mieć żadnej poważnej imprezy? Z tego co pamiętam, początkowo miała być jedną z aren Mistrzostw Europy w siatkówce, tylko... spóźniono termin oddania.


  kubełek napisał:  

Za jego kadencji miasto zadłużyło się na 58,45 procent z dopuszczalnych 60 procent (dane na 2013r.) i to uważasz za sukces?, ile z tych pieniędzy zostało przeznaczonych na rozwój przemysłu?, ile na stworzenie nowych miejsc pracy?



Jak sam wspomniałeś, 58,45% jest wciąż bezpiecznym i dopuszczalnym zadłużeniem. Obecnie liczba ta wynosi 53%, więc następnym razem podawaj aktualne dane. W jednym z Moich poprzednich postów wrzuciłem ranking zadłużenia, który pokazuje, że wśród najbardziej liczących się miast, Szczecin znajduje się w środku stawki pod względem zadłużenia.


  kubełek napisał:  

Zresztą on sam w jednym z wywiadów przyznał, że Szczecin jest tak zadłużony, że w najbliższych latach nie będzie żadnych dużych inwestycji, więc stadionu nie będzie...



http://forsal.pl/artykuly/572669,szczecin_blisko_2_2_mld_zl_na_inwestycje_miejskie_w_latach_2014_2020.html




Hala sportowa MIAŁA mieć imprezę rangi międzynarodowej. Nie będzie miała bo juz w momencie wybierania projektu nie spełniała wytycznych IFVB.

Cieszę się ROJ ze pilnujesz tematu. Mimo wszystko uważam ze nie robimy nic by wyszarpac stadion. 2006 rok, obietnica pierwszego w Polsce NOWEGO stadionu. Czas pokazał, że zostajemy OSTATNIM dużym miastem, które tego stadionu mieć nie będzie bo modernizacja nic nam nie da.

wiecie dlaczego ? Chociażby dlatego ze projekt dalej zakłada 3 trybuny. Co zwiększyło frekwencję na KAŻDYM NOWYM stadionie ? Warunki w jakich oglądasz widowisko. ROJ miałeś te wykresy co w 2010 pokazywał, ile wzrosła np na nowym stadionie cracovii mimo że zajmowali ostatnie miejsce w tabeli.
Wiec jeśli chodzi o komfort, my go dalej mieć nie będziemy. Mogą i ten dasz ze złota zrobić, dalej będzie lecieć na łeb bo dalej będzie otwarta czwarta strona.

Jeszcze tak dla tych walczących o 3 kadencję dla rudego. Wiecie co w 2010 prezydent ze swoją prawa ręka siweckim stwierdzili na te wszystkie argumenty ze strony SKPS ( nowi sponsorzy, wzrost frekwencji etc) ? Ze o 20% wzrosły wydatki na oświetlenie ulic ! Siwecki którego do dziś boli dupa, że w czasach ptaka obiecano mu stołek prezesa, a potem zezol przytargal na jego miejsce miedziaka i siwecki został bez stołka w Pogoni i zwolnił się z Bosmana, stwierdził że stronę nowy stadion dla Szczecina opłacają konkurenci polityczni.

Zrozumcie jedna rzecz. Jako kibic Pogoni, chcący nowego obiektu dla miasta z krzystkiem go nie dostaniemy. Czy baba go zbuduje ? Nie wiem ale dlaczego mam zakładać ze nie ?

Co do nastrojów społecznych o których też tutaj dużo. Dużo w tym racji...niestety.


MW'03
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6002 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 07:41
Kłamca będzie kłamał nadal, wolę głupią bo może mieć mądrych doradców.


tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7446 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 08:23
Tak w sprawie Opery. To jest to instytucja kulturalna Urzędu Marszałkowskiego (do sprawdzenia na str. int. Opery) i Miasto Szczecin nic do niej nie ma. To tak gwoli ścisłości powyższych wpisów i mieszania dwóch mimo wszystko różnych systemów.
Ps. Jakby ktoś chciał wmieszać w miejskie sprawy remont i rozbudowę Teatru Polskiego, to również jest to instytucja pod auspicjami Urzędu Marszałkowskiego. Teatrem Współczesnym natomiast zarządza miasto ;)


INDIOS BRAVOS
kubełek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4835 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 10:29

  Prawy jegomość napisał:  

  kubełek napisał:  

hala sportowa, na której nie będzie żadnej POWAŻNEJ imprezy, Opera (a raczej namiot), który za kilkanaście lat będzie trzeba rozebrać! (ale kilka ładnych PLN ktoś zarobił) to są te inwestycje i rozwój?



Przecież właściwa siedziba opery obecnie przechodzi remont - Opera na Zamku. Przecież trzeba było gdzieś ich przenieść na ten czas (2-3 lata?) Dlaczego Hala ma nie mieć żadnej poważnej imprezy? Z tego co pamiętam, początkowo miała być jedną z aren Mistrzostw Europy w siatkówce, tylko... spóźniono termin oddania.


  kubełek napisał:  

Za jego kadencji miasto zadłużyło się na 58,45 procent z dopuszczalnych 60 procent (dane na 2013r.) i to uważasz za sukces?, ile z tych pieniędzy zostało przeznaczonych na rozwój przemysłu?, ile na stworzenie nowych miejsc pracy?



Jak sam wspomniałeś, 58,45% jest wciąż bezpiecznym i dopuszczalnym zadłużeniem. Obecnie liczba ta wynosi 53%, więc następnym razem podawaj aktualne dane. W jednym z Moich poprzednich postów wrzuciłem ranking zadłużenia, który pokazuje, że wśród najbardziej liczących się miast, Szczecin znajduje się w środku stawki pod względem zadłużenia.


  kubełek napisał:  

Zresztą on sam w jednym z wywiadów przyznał, że Szczecin jest tak zadłużony, że w najbliższych latach nie będzie żadnych dużych inwestycji, więc stadionu nie będzie...



http://forsal.pl/artykuly/572669,szczecin_blisko_2_2_mld_zl_na_inwestycje_miejskie_w_latach_2014_2020.html



To, że hala była spóźniona to raz... dwa jak już wspomniał kolega wyżej nie spełnia ona wymogów i o to można mieć pretensje - jak można budować nowoczesny obiekt i nie zweryfikować jakie są wymagania, aby móc organizować poważne imprezy!

Co do Twojego ostatniego linka... fajnie, że wrzucasz linki z 2011roku... szkoda, że w 2013 padły takie słowa wypowiedziane przez skarbnika... no chyba, że Pinokio te pieniądze wydrukuje... "Firmy ratingowe oceniają nas wysoko. Mamy podpisane dobre umowy kredytowe. W najbliższych latach dług nam spadnie, bo nie będziemy inwestować tak dużo, bo nie mamy wkładu własnego". To z tymi 53% niestety nie napisałeś z kiedy są te dane (przynajmniej nie zauważyłem nic takiego), z tego co ja widzę w IV kwartale 2013 dług wyniósł tyle ile napisałem 58,45% i nie uważam, że jest się czym chwalić zwłaszcza, że jak napisałem za te pieniądze nie zrobiony praktycznie nic aby rozruszać przemysł czy stworzyć nowe miejsca pracy, dodatkowo to tylko 1,55 od poziomu "niedopuszczalnego". Na serio nie wiem, co Wy w tym gościu widzicie... ale później mamy właśnie taki efekt jaki mamy, nie zmieniajmy nic bo po co w myśl zasady "lepszy stary wróg niż nowy przyjaciel". Dodatkowo niech przykładem będzie jak nas traktują w Polsce... po wyborach TVP łączy się z największymi miastami w kraju... Szczecina jak pewnie wiecie, jakoś tam nie było i to chyba jest podsumowanie, tego gdzie teraz jesteśmy i gdzie będziemy przez najbliższe 4 lata.


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7018 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 13:17

  Prawy jegomość napisał:  


Jeszcze na koniec statystyka odnośnie "W Szczecinie nic się nie dzieje":
IMPREZY MASOWE
Ogólnie to trochę zaśmieciłem ten temat rzeczami nie związanymi z nim bezpośrednio. Może powinienem założyć Szczecin - statystycznie? Kogoś w ogóle (z wyjątkiem Mnie) interesują tego typu dane dla naszego miasta?



Mnie interesują. Odnośnie tych statystyk, co z tego, że w mieście raz na kwartał wydarzy się większe kulturowe wydarzenie, skoro nie ma co robić żeby oderwać się od szarej codzienności ?

Wracając do tematu. Uważacie, że politycy tacy jak Krzystek czy inni zasługują w tym kraju na więcej niż 2 kadencje ?
Sprawa jest prosta jak pierdolenie, chcemy stadionu to idziemy i głosujemy na MJW, jeśli się okaże, że to tylko kiełbasa wyborcza, za 4 lata szybko spadnie ze stołka. Przecież musimy spróbować, bo znowu będzie lamet przez 4 lata w tym temacie, płacz, ból dupy i zgrzytanie zębami.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6458 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 14:00

  kubełek napisał:  

To, że hala była spóźniona to raz... dwa jak już wspomniał kolega wyżej nie spełnia ona wymogów i o to można mieć pretensje - jak można budować nowoczesny obiekt i nie zweryfikować jakie są wymagania, aby móc organizować poważne imprezy!

Co do Twojego ostatniego linka... fajnie, że wrzucasz linki z 2011roku... szkoda, że w 2013 padły takie słowa wypowiedziane przez skarbnika... no chyba, że Pinokio te pieniądze wydrukuje... "Firmy ratingowe oceniają nas wysoko. Mamy podpisane dobre umowy kredytowe. W najbliższych latach dług nam spadnie, bo nie będziemy inwestować tak dużo, bo nie mamy wkładu własnego". To z tymi 53% niestety nie napisałeś z kiedy są te dane (przynajmniej nie zauważyłem nic takiego), z tego co ja widzę w IV kwartale 2013 dług wyniósł tyle ile napisałem 58,45% i nie uważam, że jest się czym chwalić zwłaszcza, że jak napisałem za te pieniądze nie zrobiony praktycznie nic aby rozruszać przemysł czy stworzyć nowe miejsca pracy, dodatkowo to tylko 1,55 od poziomu "niedopuszczalnego".



Jeżeli chodzi o tą halę - możecie zapodać źródło? Szczerze się przyznaje, że nic nie słyszałem na ten temat. Byłem pewien, że straciliśmy ME przez opóźnienie budowy.

Link faktycznie jest z 2011 roku, nie zwróciłem uwagi... Okazuje się, że program był konsultowany i dopracowywany od 2011 roku i nadal jest aktualny. Zmieniły się niektóre założenia i wzrosła planowana kwota na inwestycje (3mld). Tutaj znajdziecie szczegóły (planowane inwestycje itd.):
SZCZECIN 2014-2020

58,45% to dane najprawdopodobniej za 2012 rok, być może opracowanie które czytałeś było z 2013, ale uwzględniało stare dane. 53% to poziom zadłużenia na koniec 2013 roku / początek 2014. Tak jak pisałeś, dług spadł, bo w 2013 nie brano żadnego kredytu (I tutaj potwierdzają się słowa skarbnika).

heh, Jak uzbieram i opracuję jeszcze trochę danych to założę nowy temat. Sam się wkręciłem hehe


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5872 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 16:23

  L. napisał:  
Hala sportowa MIAŁA mieć imprezę rangi międzynarodowej. Nie będzie miała bo juz w momencie wybierania projektu nie spełniała wytycznych IFVB.




Których dokładnie? ME nie trafiły do Szczecina przez opóźnienie w realizacji.


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6892 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 22/11/2014 18:43

  heh napisał:  
Sprawa jest prosta jak pierdolenie, chcemy stadionu to idziemy i głosujemy na MJW, jeśli się okaże, że to tylko kiełbasa wyborcza, za 4 lata szybko spadnie ze stołka. Przecież musimy spróbować, bo znowu będzie lamet przez 4 lata w tym temacie, płacz, ból dupy i zgrzytanie zębami.



I ten fragment powinien zamknąć tą jałową polemikę.
ps Mój głos dla MJW(?), mówiłem "nigdy" ale "nigdy nie mów nigdy". Daję jej szanse. Jak jej nie pójdzie (i nie chodzi tylko o stadion) to najpóźniej za 4 lata prezydentem będzie ktoś inny.


Artur_PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3540 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/11/2014 20:12

  db1948 napisał:  

  heh napisał:  
Sprawa jest prosta jak pierdolenie, chcemy stadionu to idziemy i głosujemy na MJW, jeśli się okaże, że to tylko kiełbasa wyborcza, za 4 lata szybko spadnie ze stołka. Przecież musimy spróbować, bo znowu będzie lamet przez 4 lata w tym temacie, płacz, ból dupy i zgrzytanie zębami.



I ten fragment powinien zamknąć tą jałową polemikę.
ps Mój głos dla MJW(?), mówiłem "nigdy" ale "nigdy nie mów nigdy". Daję jej szanse. Jak jej nie pójdzie (i nie chodzi tylko o stadion) to najpóźniej za 4 lata prezydentem będzie ktoś inny.




Przeciwnie. Głosowanie nic nie znaczy. Liczą się tylko ludzie. Przestańmy dyskutować na temat rozwiązań teraz.Cztery lata hejtów na forum. Wynik jest taki, że w dupę można sobie te rozmowy wsadzić. Nie wpływają na nic. Wyślijcie na weszło - przyjebcie bardziej, ze stadion stary. Dajcie zjebkę. Na pewno życie stanie się cudowne....

Moja opinia.
na wzór Poznania czy Warszawy musi powstać forum w Szczecinie i kultura odpowiedzi.
,


Niepokonany
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3943 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/11/2014 21:19
http://dumapomorza.pl/zapytaj-kandydatow-o-stadion/


Gonzalez13
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3667 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 28/11/2014 03:34
Tutaj macie fragment dzisiejszej debaty, wątek o stadionie: http://youtu.be/mqngAustKU8?t=25m57s

Co ta kobieta gada, to śmiać się chce. Już powoli wycofuje się ze słów o budowie stadionu, teraz to uruchomi swoje kontakty, da cynk Ewie Kopacz, a ta już leci do Szczecina stadion stawiać. Śmiech na sali. Stadionu jak nie ma, tak nie będzie, bez względu na wyniki wyborów. Krzystek zrobił nas w chuja i tego nie wolno zapomnieć, ale jeśli miastem ma rządzić taka osoba jak MJW, to przepraszam, ale u mnie to nie przejdzie. Zero klasy, wystarczy przeanalizować jej dotychczasowe "dokonania" i przesłuchać całą debatę.


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4421 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 28/11/2014 07:05
Chyba inną debatę ogladaleś. Nigdzie sie ze stadionu nie wycofała. A gdyby powiedziała że za dwa miesiące rozpoczyna to byłaby rzeczywiście fantastą. Cos masz problemy z rozumieniem.
Jak na to że jacyne sie przedstawia jako oszolomkę to nieźle wypadła. Krzystek ględził, ona starała się walczyć. Przy takiej formule i słabych prowadzących można powiedzieć że debata sie odbyła. Remis ze wskazaniem na Jacynę - tak stwierdził gosc z Krakowa z którym oglądałem a ich w ogóle nie zna.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005