Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
kibol83
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7253 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 31/12/2009 16:10

  kln napisał:  
Nie byłem, ale wiem że minusem jest brak stanowisk dla kamer i w kwestii relacji tv nic się nie zmieni, czyli dalej bedzie na głównym widoku trybuna siedzących "vipów" wraz z budynkiem dobudowanym jak przerzutki do składaka.




To nie dobrze a nawet bardzo nie dobrze muszą coś z tym zrobić, bo inaczej relacje z meczów u nas będą prezentowały się tragicznie flaga1


TYLKO Pogoń w Sercu Mym !!!
Cycu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5721 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 16:38
Według mnie stadion powinien być na 30 tys. Z taka druzyna jak (L)EGIA, Lech , Wisła i cracovia mysle zebysmy go zapełnili :D
a mysle ze na taki stadion srednia widzów była by 18-20 tys widzów ;]


Najlepsza Ekipa W Mieście POGOŃ SZCZECIN Śródmieście!!!
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6901 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 17:09
To chyba normalne (chodzi mi o proponowana przez Ciebie liczbe). Tylko jak widac miasto wcaz szuka problemow. Niech buduja ten stadion na 25 tysiecy z mozliwoscia rozbudowy, bo jak berdziemy sie teraz "bic" z miastem o pojemnosc stadionu, pozniej obudzimy sie z reka w nocniku. Nie sadze zebysmy zapelnili stadion 30 tysieczny...chociaz, chociaz pamietam jak na meczu z (L)egią (2001 lub 2000 rok) bylo ponad 20 tysiecy - to byly czasy. Kto wie ile mamy jeszcze ukrytch fanow Portowców w naszym miescie, ktorzy wpadna sobie tak na jeden meczyk - bo w Ekstraklasie i do tego z (L)egią badz inna czolowa druzyna w Polsce. Poza tym trzeba szybko budowac stadion bo Liga Mistrzow za 3 lata takze spieszyc sie :D


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 18:19

  RodowityPolak napisał:  
Niech buduja ten stadion na 25 tysiecy z mozliwoscia rozbudowy,


Patrząc jak idzie budowa etapami stadionów w Poznaniu i Krakowie to ja mówię stanowcze nie. Jak budować to od razu z większą pojemnością bo później tej rozbudowy po prostu nie będzie bądź będzie to kolejna prowizorka... której nikt sobie nie życzy.

  RodowityPolak napisał:  
bo jak berdziemy sie teraz "bic" z miastem o pojemnosc stadionu, pozniej obudzimy sie z reka w nocniku.


Nas jako miasto nie stać na popełnianie błędów i dlatego jestem za budową stadionu od razu z docelową pojemnością a w nocniku to my już jesteśmy....


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5901 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 18:41

  PogońFaN napisał:  

  RodowityPolak napisał:  
Niech buduja ten stadion na 25 tysiecy z mozliwoscia rozbudowy,


Patrząc jak idzie budowa etapami stadionów w Poznaniu i Krakowie to ja mówię stanowcze nie. Jak budować to od razu z większą pojemnością bo później tej rozbudowy po prostu nie będzie bądź będzie to kolejna prowizorka... której nikt sobie nie życzy.

  RodowityPolak napisał:  
bo jak berdziemy sie teraz "bic" z miastem o pojemnosc stadionu, pozniej obudzimy sie z reka w nocniku.


Nas jako miasto nie stać na popełnianie błędów i dlatego jestem za budową stadionu od razu z docelową pojemnością a w nocniku to my już jesteśmy....



Ja tam sie za bardzo nie znam, ale tak jak tam sa rozbudowywane stadiony tak samo i u nas mozna to robic. Po prostu obecne obiekty nie byly budowane z mysla o rozbudowie w przyszlosci. Dlatego wlasnie trzeba myslec przyszlosciowo i od razu zbudowac obiekt na 30 tys. Ciekawe jak rozkladaja sie koszta, moze okazac sie, ze rozbudowa bedzie niosla ze soba wieksze koszta niz budowa stadionu z pojemnoscia o 5 tys. wieksza. Nalezy pamietac, ze wraz z wybudowaniem nowego stadionu zapewne przybedzie kibicow nowego stadionu i ekstraklasy, zakladam ze jak nie teraz to w nastepnym sezonie awansujemy :)
Nie obraze sie jednak jak beda te 25 tys. Niech tylko cos sie w tym kierunku ruszy, bo od dobrych 3 lat jestesmy na tym samym etapie, czyli w dupie glaskani przez kolejnych urzedasow.


szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6085 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 18:50
Stadion na 25 tyś zamiast na 30-35,hala widowiskowa na 5 tyś zamiast na 10-13,pełnowymiarowa pływalnia bez zaplecza.Mi już słów brakuje patrząc jak pięknie zarządzane jest nasze miasto.


Spider-Man
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5506 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 20:51
Wydawało mi się, że hala ma być na 8 tyś.


M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7204 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 22:34

  Arso napisał:  
Wydawało mi się, że hala ma być na 8 tyś.



5,5 tyś. + jakies dostawiane/wysuwane trybunki i maksymalna pojemność wtedy wyniesie ok 7,5 tys.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7836 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/01/2010 23:19

  M. napisał:  

  Arso napisał:  
Wydawało mi się, że hala ma być na 8 tyś.



5,5 tyś. + jakies dostawiane/wysuwane trybunki i maksymalna pojemność wtedy wyniesie ok 7,5 tys.



To jakaś plaga. Skrót od tysiąc to tys. Piszcie po Polsku.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
-HL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7490 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 01:18

  Olaf napisał:  
Piszcie po Polsku.



Jesli juz to po polsku znawco rodzimej gramatyki i interpunkcji z serbskim podpisem w tle. A jak nie masz nic ciekawego do powiedziedzenia w kwestii merytorycznej tematu to sie przenies na inne forum


Miłość do Pogoni jest naszym losem, zwycięstwo naszą nadzieją...
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7836 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 03:16

  -HL napisał:  

  Olaf napisał:  
Piszcie po Polsku.



Jesli juz to po polsku znawco rodzimej gramatyki i interpunkcji z serbskim podpisem w tle. A jak nie masz nic ciekawego do powiedziedzenia w kwestii merytorycznej tematu to sie przenies na inne forum



Spójrz na regulamin. Jak Ci serbski przeszkadza to nie czytaj.

[-HL: Serbski nie przeszkadza. Ty przeszkadzasz]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6901 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 10:31
PogońFan spojrz na moje pierwsze zdanie. Daze do tego, ze jesli chcemy miec stadion to lepiej pojsc na kompromis, a jesli wtedy nie bedzie stadionu - wytknac prezydentowi i miastu ten stan rzeczy. Poza tym nie wiem co zlego jest w budowie stadionu Lecha .


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 11:09

  RodowityPolak napisał:  
PogońFan spojrz na moje pierwsze zdanie. Daze do tego, ze jesli chcemy miec stadion to lepiej pojsc na kompromis, a jesli wtedy nie bedzie stadionu - wytknac prezydentowi i miastu ten stan rzeczy. Poza tym nie wiem co zlego jest w budowie stadionu Lecha .



Ja rozumiem, że lepiej mieć stadion nowy/zmodernizowany na 25 tysięcy niż obecny na 18 tysięcy ale zrozum, że kompromis(czyli budujemy na 25 000 z możliwością rozbudowy) to jest jednoznaczne z budową stadionu na 25 000 i ani widza więcej. Gdyby zachodziła potrzeba rozbudowy "nowego" stadionu w przyszłości to śmiem twierdzić, że znajdą się tysiące innych powodów dla których ta rozbudowa nie dojdzie(bo ktoś inny bedzie prezydentem i stwierdzi, że trzeba było od razu budować na 30-35 tysięcy i teraz się nie opłaca, a to trzeba wypłacić premię dla urzedasów, a to trzeba zmieniać koncepcję FG2050 bo też się komuś nie spodoba i można tak wymieniać i wymieniać) w dodatku ktoś może wpaść na pomysł, że opcja rozbudowy jest beee i będa kombinować jak koń pod górkę by ktoś znajomy zrobił jakiś kolejny projekcik za który zapłacą oczywiście mieszkańcy Szczecina. Jeśli mamy juz coś budować to róbmy to przyszłościowo i z głową, bo nie wierzę, że nie da sie zrobić rozsądnego projektu na 30-35 tysięcy za konkretne pieniądze. Tylko zamiast cały czas sie zastanawiąć gdzie, jak i za ile(ciekawe ile kasy juz poszło na różnego rodzaju projekty, makiety, badania i inne duperele związane ze stadionem, które jak na razie NIC nam nie dały) trzeba wybrać jedną koncepcję, wybrać optymalny sposób finansowania inwestycji i jedziemy.
W Poznaniu projekt był zmieniany X razy i szczerze mówiąc np. IV trybuna(ta pierwsza, która pozwoliła domknąć stadion Lecha) juz nadaje sie do generalnego remontu o innych rzeczach nie będe sie rozpisywał bo to nie ma sensu. Zamiast uczyć sie na błędach innych, chcemy uczyć sie na własnych, tylko pytanie po co ???

Krzystek mówił, że oddamy jako pierwsi stadion klasy Elite - u nas nic nie drgneło a w Warszawie, Gdańsku(oprócz stadionu Gdańsk wraz z Sopotem budują piekną hale na 13-14 tysięcy), Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie(x2, Kraków również niedługo zaczyna budowę hali na 15 tysięcy), Lubinie, Gdyni(Gdynia niedawno oddała do użytku halę troszke mniejsza niz ma być w Szczecinie i stadion Rugby), Białymstoku,Kołobrzeg, zbudowali bądź budują stadionu. nie chce już wymieniać, które miasta mają w planach modernizacje/budowę stadionów...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5893 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 17:09

  PogońFaN napisał:  
Ja rozumiem, że lepiej mieć stadion nowy/zmodernizowany na 25 tysięcy niż obecny na 18 tysięcy ale zrozum, że kompromis(czyli budujemy na 25 000 z możliwością rozbudowy) to jest jednoznaczne z budową stadionu na 25 000 i ani widza więcej. Gdyby zachodziła potrzeba rozbudowy "nowego" stadionu w przyszłości to śmiem twierdzić, że znajdą się tysiące innych powodów dla których ta rozbudowa nie dojdzie(bo ktoś inny bedzie prezydentem i stwierdzi, że trzeba było od razu budować na 30-35 tysięcy i teraz się nie opłaca, a to trzeba wypłacić premię dla urzedasów, a to trzeba zmieniać koncepcję FG2050 bo też się komuś nie spodoba i można tak wymieniać i wymieniać) w dodatku ktoś może wpaść na pomysł, że opcja rozbudowy jest beee i będa kombinować jak koń pod górkę by ktoś znajomy zrobił jakiś kolejny projekcik za który zapłacą oczywiście mieszkańcy Szczecina. Jeśli mamy juz coś budować to róbmy to przyszłościowo i z głową, bo nie wierzę, że nie da sie zrobić rozsądnego projektu na 30-35 tysięcy za konkretne pieniądze. Tylko zamiast cały czas sie zastanawiąć gdzie, jak i za ile(ciekawe ile kasy juz poszło na różnego rodzaju projekty, makiety, badania i inne duperele związane ze stadionem, które jak na razie NIC nam nie dały) trzeba wybrać jedną koncepcję, wybrać optymalny sposób finansowania inwestycji i jedziemy.



oki popieram w 100%


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni

*




Odp: Sparingi przed runda wiosenną - 03/01/2010 18:13
EDIT - przenieśc do tematu STADION

Do wszystkich zwolenników stadionu 35-tysięcznego i innych większych obiektów: wg mnie w chwili obecnej możliwe są 2 opcje - albo w najbliższym czasie zbudują nam nowoczesne ale małe i niezbyt drogie "byle co" albo przez kolejne lata będziemy sobie brendzlować i debatować nad lokalizacją budowy oraz kolorem i ilością potrzebnych krzesełek. W budżecie miasta bida aż piszczy, planowanych wydatków w cholerę i ciut ciut (FG 2050, obwodnice, tramwaje, hale, filharmonia). Żaden trzeźwo myślący polityk nie podpisze się pod kilkusetmilionowym kredytem tylko po to by uszczęśliwić "grupkę fanów", kiedy miasto potrzebuje hajsu na inne bajery.

Ja przełknę tą gorzką pigułkę i zgodzę się na każdy byle nowoczesny obiekt, nawet tych samych rozmiarów co obecny. Gadanie o wielkim zainteresowaniu ekstraklasą jest totalną bzdurą. Na pewno ujawni się wtedy spora liczba januszy, bo tak jest praktycznie wszędzie. Tyle że mi się marzy, aby mecze naszej Pogoni stały się w końcu czymś pożądanym i w pewien sposób ekskluzywnym (ale nie z z tytułu wysokich cen, a tylko i wyłącznie z powodu atmosfery i ograniczonej liczby biletów). Wyobraźcie sobie takie mecze z Lechem, Legią, Wisłą i wejściówki o które trzeba walczyć od wtorku, czy też nawet od poniedziałku :) A 35-tysięcznika (o ile w ogóle taki powstanie) to zapełnimy może 1-2 razy w sezonie - na innych meczach będzie za to świecił pustkami.


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 22:30

  Sampaio napisał:  
EDIT - przenieśc do tematu STADION

Do wszystkich zwolenników stadionu 35-tysięcznego i innych większych obiektów: wg mnie w chwili obecnej możliwe są 2 opcje - albo w najbliższym czasie zbudują nam nowoczesne ale małe i niezbyt drogie "byle co" albo przez kolejne lata będziemy sobie brendzlować i debatować nad lokalizacją budowy oraz kolorem i ilością potrzebnych krzesełek. W budżecie miasta bida aż piszczy, planowanych wydatków w cholerę i ciut ciut (FG 2050, obwodnice, tramwaje, hale, filharmonia). Żaden trzeźwo myślący polityk nie podpisze się pod kilkusetmilionowym kredytem tylko po to by uszczęśliwić "grupkę fanów", kiedy miasto potrzebuje hajsu na inne bajery.

Ja przełknę tą gorzką pigułkę i zgodzę się na każdy byle nowoczesny obiekt, nawet tych samych rozmiarów co obecny. Gadanie o wielkim zainteresowaniu ekstraklasą jest totalną bzdurą. Na pewno ujawni się wtedy spora liczba januszy, bo tak jest praktycznie wszędzie. Tyle że mi się marzy, aby mecze naszej Pogoni stały się w końcu czymś pożądanym i w pewien sposób ekskluzywnym (ale nie z z tytułu wysokich cen, a tylko i wyłącznie z powodu atmosfery i ograniczonej liczby biletów). Wyobraźcie sobie takie mecze z Lechem, Legią, Wisłą i wejściówki o które trzeba walczyć od wtorku, czy też nawet od poniedziałku :) A 35-tysięcznika (o ile w ogóle taki powstanie) to zapełnimy może 1-2 razy w sezonie - na innych meczach będzie za to świecił pustkami.



Inne miasta nie mają wielu innych potrzeb inwestycyjnych??? Nie jestem zwolennikiem robienia czegoś na "odwal się". Bo postawienie stadionu np. na obecną ilość miejsc to byłoby mądre posunięcie ze strony... Krzystka(jakoś trzeba skołować kasę na premię, i różnego rodzaju dziwne wydatki). Teoretycznie wilk syty i owca cała. Tylko moim zdaniem jest to działanie krótkowzroczne i bardziej nam wyjdzie bokiem niż np. budowa stadionu na 30 000(czyż z halą nie jest identycznie??? )
Cały czas większość narzeka jak to źle w Szczecinie itp. ale to właśnie takie myślenie jak ze stadionem powoduję, że zamiast się rozwijać to robimy małe kroczki za tymi, którzy robią te kroki większe i szybciej i nie dziwota, że jesteśmy z tyłu i zamiast zbliżać się do innych to się wciąż oddalamy.
Mogą zadłużać miasto, ale niech robią to przemyślanie, by inwestycje się zwróciły z nawiązką i determinowały wzrost Szczecina i okolicy.

Nie ma takiego czegoś jak górna granica możliwej frekwencji na stadionie. Po to są takie działania jak marketing klubu czy działania kibiców by ta frekwencja była na wysokim poziomie. Wysoką stałą frekwencję mogą zapewnić karnety ale to już za dalekie odbieganie w przyszłość. Na Lechu możliwe było zapełnianie stadionu na każdym meczu u nich to czemu u nas nie miałoby tak być??? Równie dobrze możemy mieć stadion na 30-35 tysięcy i też może być sytuacja gdzie będziesz "walczył" o bilet.
Mogę się założyć, że jak zrobili by stadion na 17 000 i kilka razy nie załapałbyś się na "topowe" mecze to byś gadał, że czemu nie mogli zrobić większego stadionu...:)


  nowa od nowa napisał:  


amen.

na mecz repry nie mamy co liczyć a na Pogon ludzie i tak chodzą od wielkiego dzwonu. Legia,Lech może Wisła przyciągnie te 15-20 tys na reszte będzie chodzic wcale nie wiecej aniżeli teraz na tę lige. a bilety po awansie pewnie przyjebią konkretnie. nie po to odnawiali szatnie,stawiali prowizoryczny budynek dla vipów czy tunel by wywalic te kilka baniek w błoto. na licencje starczy,a zamorzność klubów w ekstraklasie nie pozwoli nam dostać sie do pucharów. temat stadionu nowego zamknąć i nie wracać,no chyba że lubicie sie tak pastwić nad tym nierealnym klimatem :D



Wywalanie pieniędzy w błoto to chyba jedna z niewielu rzeczy, która urzędnikom na prawdę wychodzi z powodzeniem.
Stadion ma być głównie do użytku Pogoni i miasta, repra będzie miała gdzie grać i nie warto myśleć w takich kategoriach, że pojemności dla repry nie ma sensu budować, bo na Pogoń i tak tyle nie przyjdzie.
Piłka nożna to sport nieprzewidywalny i gdyby wysokość budżetów decydowała o końcowej tabeli to przecież nie byłoby sensu rozgrywać meczów.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6245 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 22:52

  PogońFaN napisał:  



Mogą zadłużać miasto, ale niech robią to przemyślanie, by inwestycje się zwróciły z nawiązką i determinowały wzrost Szczecina i okolicy.




A co miasto na południowym wschodzie ma do Szczecina... jabol


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 23:11

  Dyzio napisał:  

  PogońFaN napisał:  



Mogą zadłużać miasto, ale niech robią to przemyślanie, by inwestycje się zwróciły z nawiązką i determinowały wzrost Szczecina i okolicy.




A co miasto na południowym wschodzie ma do Szczecina... jabol



Wiem, że United dziś dostali baty od Leeds:) ale mogłeś coś bardziej merytorycznego napisać:P


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7499 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 23:12
PogońFan - nie napisałem, żeby wszystko robili na tzw odpierdol i za taniochę. Napisałem, żeby zejść z chmur na ziemię i spojrzeć na realia. A te znacznie odbiegają od poznańskich, krakowskich czy warszawskich.

Przeginać pały nie ma sensu - równie dobrze możemy już teraz budować super-obiekt za 500-600 mln euro pod potencjalne MŚ. W końcu za kilkanaście lat Polska znowu może być piłkarską areną międzynarodowej imprezy.

PS. Co to za durny argument z tą nieograniczoną frekwencją? Że co? Że niby mają budować jakiegoś kolosa bo kilku januszy raz na sezon zechce sobie zjeść kiełbasę akurat na meczu z Legią? Ja uważam, że potrzebny jest jakiś kompromis pomiędzy CHCĘ a MOGĘ. Budujmy na miarę swoich możliwości, żeby nie było jak z "Grzybkiem", "Dachami Paryża" i innymi terenami w środku miasta (tam też bardzo chcieli, ale jakoś nie bardzo mogli). Ja też chciałbym mieć prywatną wyspę z bajerami, a jakoś na razie mieszkam w Szczecinie :)

edit - ROJ obaj wiemy, że obecnie w tej kwestii jesteśmy daleko od idealnego rozwiązania :)

Ostatnio edytowany przez: Sampaio, 4 stycznia 2010, 11:55 [3 raz(y)]


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6245 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/01/2010 23:24

  PogońFaN napisał:  

  Dyzio napisał:  

  PogońFaN napisał:  



Mogą zadłużać miasto, ale niech robią to przemyślanie, by inwestycje się zwróciły z nawiązką i determinowały wzrost Szczecina i okolicy.




A co miasto na południowym wschodzie ma do Szczecina... jabol



Wiem, że United dziś dostali baty od Leeds:) ale mogłeś coś bardziej merytorycznego napisać:P



Baty to Ty dostajesz w szachy United po prostu przegrali, a skoro nie czepiam się merytorycznej części to znaczy że się z nią zgadzam :]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005