Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
EmarMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5342 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 28/09/2010 21:10
Nowy stadion juz powstaje w Gliwicach, przebudowuja rowniez stadion w Zabkach i.... nawet w Pulawach wybudowali cos na miare ich mozliwosci.

Ale nam nowy stadion nie jest w ogole potrzebny. Wejscie na nasz stadion zajmuje 5 minut i nie nastrecza zadnych trudnosci, a to wszystko dzieki miastu i m.inn. szanownie nam panujacemu Krzystkowi. Profesjonalny z pelni skomputeryzowany system sprzedazy biletow, multum kolowrotkow krecacych sie jak szalone podczas wpuszczania ludzi na mecz, wspaniale blado-rozowo-ujebane krzeselka, ktore reprezentuja nasze kochane barwy, super dach, ktorego papieski oltarz by sie nie powstydzil... a po wszystkim - ekspresowe wyjscie miedzy wijacymi sie pieknie przystrzyzonymi krzaczorami oraz pieknie oswietlone schody prowadzace do wyjscia... po co nam nowy stadion?

Nie, nic nie bralem.


02:30 - dzieki Ci Boze za Ranigast
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6817 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 29/09/2010 01:52
Nie ważne gdzie nie było moja samodzielną decyzją tylko było to wspólnie uzgodnione stanowisko (choć osobiscie również sie z nim zgadzam). Geneza był bardzo prosta i jest dzisiaj nadal aktualna. Są tacy którzy twierdzą, że budować stadionu nie trzeba, a modernizacja cały czas trwa . Sam nie wiedziałem o co chodzi, ale już się dowiedziałem; podobno w ostatnich latach już były 4 etapy modernizacji (boisko nr 2, nowe szatnie,nowy budynek, kołowrotki). To wszystko w budżecie widnieje jako modernizacja stadionu. Czy o to chodzi ?
Zgadzam się, że to musi być starannie zaplanowana inwestycja, ale od podstaw do końcowego efektu, nie łatanie dziur. Dlatego tak naprawdę nowy stadion byle gdzie oznacza, że tak naprawdę chcemy nowego stadionu (nie tak pojętej modernizacji), a byle gdzie nie oznacza Dąbia.
Nigdy tak nie napisałem, a ci co ze mną na ten temat rozmawiali wiedzą, że akurat najlepsza moim zdaniem lokalizacją nie jest ani obecny stadion ani Dąbie . Problem u nas jednak polega na tym, że zamiast jak setki innych miast zatrudnić firmę która sie na tym zna; wie jak zbudować i zaprojektować stadion (żeby był ładny, mozliwie tani , i tani w utrzymaniu) wie gdzie najlepiej byłoby to zrobić (ze wzgledu na koszty czy przyszłe zyski) to u nas każdy napisze co mu się podoba i stara się innych do tego przekonać.
Ja się nie znam na budowie stadionów choć staram sie jeździć na konferencje na ten temat i czytać wszelkie dostępne materiały. Wiem jednak, że prawie wszyscy, którzy sie na ten temat wypowiadają również się nie znają i dlatego tą decyzję powinni podjąć fachowcy.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6817 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 29/09/2010 02:26
Czy można będzie obejść przepisy ? Nie wiem.
Nasza Polską specjalnością jest jednak myślenie jak można obejść przepisy. Pewnie można.
Można np. starać się udowadniać, że nasza aglomeracja nie ma 500 tyś., często ostatnio się u nas to robi; sami zawsze piszemy, że mamy mniejszą aglomerację niż np. twierdzą eksperci z zewnątrz . Kij ma jednak dwa końce przez to, że sztucznie zmniejszamy tą wielkość jesteśmy jako miasto biedniejsi. Jak w końcu "udowodnimy", że mamy mniej mieszkańców to stadion może i będziemy mogli wybudować mniejszy, ale wszystkie duże inwestycje (i duzi inwestorzy) również nasze miasto ominą. Nie przez przypadek w tej chwili większość miast koniecznie stara się udowodnić, że są większe niż w rzeczywistości.
Można również przekonywać, że należymy np. do aglomeracji Berlina ( drugi stadion w aglomeracji nie musi być Elite). Czy wszystkim pomysł sie podoba ?
Moim zdaniem jedynym sensownym wyjściem jest budowa stadionu Elite etapami, zgodnie z normami i udowadnianie, że kiedyś w rzeczywistości mamy taki stadion zamiar wybudować. Trzeba by na to pewnie uzyskać zgody i rzeczywiście to udowodnić. To raczej my się musimy dostosować i prosić w UEFA czy nawet w Ekstraklasie ;nie wierzę, że cała Polska czy Europa dostosuje się do naszego tempa budowy stadionu.


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7909 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 29/09/2010 10:16
Moim zdaniem miejsce jest decyzją inwestora czyli miasta, kibiców, mieszkanców. Moim zdaniem nie jest to rzecz na tyle skomplikowana a wręcz niedobrze jest zdawać się na ludzi, ktorzy nie znając dobrze miasta, przeszłości, życia codziennego a tylko na podstawie suchej technokratycznej analizy za nas zadecydują. Przesłanki dla różnych miejsc są powszechne znane. każde ma swoje zalety i wady. Ja od poczatku twierdziłem, że należy PRZEBUDOWYWAĆ a nie modernizować stadion na Twardowskiego. Wiedziałem po prostu, że debatowanie nad miejscem to przesunięcie inwestycji w odległe lata i obudowanie jej wiekszymi sporami politycznymi i społecznymi. Nie potrafiłem tego oczywiście udowadniać, ale po prostu wiedziałem, że będziemy przez lata bez stadionu jeżeli nie opowiemy się za Twardowskiego. Tak tez się stało. Miast budować od 6 lat debatujemy a stadion jest używany przy róznych okazjach jako element kampanii politycznych czy społecznych.
ROJ, nie oskarżam Cie o złą wolę, wręcz przeciwnie. Unikaleś demagogii i byłeś zaangazowany i pełen wiary w ten kierunek. Jednak efekty są jakie są. Czas najlepiej zweryfikował plany. Po róznych analizach doszliśmy do wnisku że się nie da. Dla mnie to własnie temat stadionu pokazał, że Krzystek nie nadaje się na prezydenta. Bo tu trzeba było wykazać się zdecydowaniem i wyczuciem sytuacji. A okazało się, że wlasnie tego zabrakło. Bo decyzje w sprawie szkoł, obwodnicy itp są prostsze - jest kasa to budujemy. Wiadomo gdzie i jak bo to sztampa. A stadion w Szczecinie okazal się być za trudny.
Piszesz o wydatkach na modernizację. Ja też o tym pisałem. Przez te lata modernizowanie i utrzymywanie obecnego stadionu w stanie zdatnym do użytku musiały i muszą kosztować kilkadziesiat milionów złotych. Jakos nikt tych wydatków w mądrych opracowaniach nie uwzgledniał. Bo trzeba było było pokazywać, jak Twardowskiego jest drogie w porównaniu z Dabiem. A części z nich już by nie było lub byłby poniesione na cos co będzie wykorzystane w przyszlości.
Nie wiem czy w obecnym stanie finansów publicznych w ogóle stadion jest do rozpoczecia w najbliższych latach. Szczecin najbardziej sprzyjający okres przechlapal na debaty i wątpliwej wartości analizy. Boję się, że stadion będzie wstydem tego miasta przez wiele lat a z nim Pogoń nie wiadomo w ktorej lidze.


21:37
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6817 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 29/09/2010 14:51
Moim zdaniem tu nie ma znaczenia lokalizacja jeżeli są chęci, decyzja i konsekwencja to można wybudować stadion prawie wszędzie. Największym problemem nie są loklalizacje tylko chęci; jak ich brak to można łatwo znaleźć powody dlaczego czegoś się nie buduje.
"Dajcie mi lokalizację, a znajdę paragraf, żeby tam nie budować lub opóźniać budowę ". W przypadku Dąbia to będzie plan zagospodarowania, ULC, grunt, palowanie itp.. Twardowskiego to zamknięcie stadionu, protesty mieszkańców, hałas,światło, miejsca parkingowe itp.
Co do stanu finansów miasta to są one nadal bardzo dobre, jednak nie ma w nich stadionu. Jednak od tego roku i w następnych latach rusza sporo inwestycji i sytuacja będzie się systematycznie pogarszać, aż do 2013 roku gdzie osiągniemy kres zadłużenia 59,8% (przy 60% dozwolonych). Większość inwestycji ma dofiansowanie z innych źródeł i rozsądne jest ich "ciągnięcie". Od 3 lat dlatego piszę , ze główny wybór był między halą, a stadionem. Jak jest hala to nie ma stadionu; chyba, ze znajdziemy pieniądze z innych źródeł po za budżetem miasta. Jako, że takiej kwoty nie znajdziemy; to do 2014 roku będą tylko pozorowane ruchy, chyba że mieszkańcy wymuszą na politykach zmianę priorytetów.


joint2us
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5521 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 29/09/2010 17:52
http://www.sports.pl/Pilka-nozna/Kluby-rosna-w-sile-dzieki-nowym-stadionom,artykul,88061,1,381.html Artykul dedykowany dla szanownego pana prezydenta miasta Szczecina


Jestem paprykarzem i jestem z tego dumny!!!!
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7909 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 30/09/2010 10:41
Mi właśnie o to chodzi, że nie zapobieglismy jako kibice czy środowisko rozmywaniu tematu. Nie mieliśmy jednolitego, zdecydowanego zdania. A niezdecydowanie to było woda na młyn polityków i grillowali ten temat przez całą kadencję. Jestem przekonany, że twarde stanowisko od poczatku forsujące stadion na Twardowskiego dałoby skutek. Oczywiście wszystkie kłopoty byłyby wypominane, ale sprawa ruszyłaby do przodu i nie moznaby bylo jej zatrzymać.


21:37
sajgonka
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5011 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 30/09/2010 14:30
ja tam podchodze do tego na luzaku nei ma stadionu i prawddopodonioe nie bedzie
trzeba chodzic i kibicowac na obecny a nie zajmowac sie poltykowaniem oni i tak maja nas w dupie jak zobacza w Pogoni jakas szanse to wtedy cos sie ruszy

jako druzyna musimy wykonac krok do przodu czyli awans do xtraklasy
jako kibice musimy wykonac krok do przodu czyli najmniej 10 tysiecy na kazdym meczyku
inaczej sie nie da niestety albo stety.


Pyrgol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5130 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 30/09/2010 17:08

  sajgonka napisał:  
ja tam podchodze do tego na luzaku nei ma stadionu i prawddopodonioe nie bedzie
trzeba chodzic i kibicowac na obecny a nie zajmowac sie poltykowaniem oni i tak maja nas w dupie jak zobacza w Pogoni jakas szanse to wtedy cos sie ruszy

jako druzyna musimy wykonac krok do przodu czyli awans do xtraklasy
jako kibice musimy wykonac krok do przodu czyli najmniej 10 tysiecy na kazdym meczyku
inaczej sie nie da niestety albo stety.



Z calym szacunkiem. Mozemy byc i w 17 tys , mozemy awansowac ale niepodchodzic na luzaku. Mozemy miec druzyne ktora bedzie nawet w ekstraklasie wysoko ale bez stadionu ekstraklase nam zabiora. Dochodzimy do momentu ze jak niema stadionu niema licencji, niema licencji niema nowych sponsorów. Niema licencji to i ci ktorzy sa beda odchodzili. I w tym momencie dojdziemy do momentu ktory znamy z niedalekiej przeszlosci IV liga ...... stadionu niebuduje sie rok wiec jest to realna grozba ... .a z tego co sie dzieje a raczej niedzieje to w tym momencie realnie nawet 2014 rok jest odlegly. Niema zadnej decyzji gdzie lokalizacja .... w teorii mowi sie o Dabiu. Ale do tej pory nikt niezbadal dokladnie gruntu i niezrobil wyceny ile ma to kosztowac a to podstawa by myslec wogule o budowie ....


StahuLDN
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7097 dni

*




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 30/09/2010 23:05

  Pyrgol napisał:  

  sajgonka napisał:  
ja tam podchodze do tego na luzaku nei ma stadionu i prawddopodonioe nie bedzie
trzeba chodzic i kibicowac na obecny a nie zajmowac sie poltykowaniem oni i tak maja nas w dupie jak zobacza w Pogoni jakas szanse to wtedy cos sie ruszy

jako druzyna musimy wykonac krok do przodu czyli awans do xtraklasy
jako kibice musimy wykonac krok do przodu czyli najmniej 10 tysiecy na kazdym meczyku
inaczej sie nie da niestety albo stety.



Z calym szacunkiem. Mozemy byc i w 17 tys , mozemy awansowac ale niepodchodzic na luzaku. Mozemy miec druzyne ktora bedzie nawet w ekstraklasie wysoko ale bez stadionu ekstraklase nam zabiora. Dochodzimy do momentu ze jak niema stadionu niema licencji, niema licencji niema nowych sponsorów. Niema licencji to i ci ktorzy sa beda odchodzili. I w tym momencie dojdziemy do momentu ktory znamy z niedalekiej przeszlosci IV liga ...... stadionu niebuduje sie rok wiec jest to realna grozba ... .a z tego co sie dzieje a raczej niedzieje to w tym momencie realnie nawet 2014 rok jest odlegly. Niema zadnej decyzji gdzie lokalizacja .... w teorii mowi sie o Dabiu. Ale do tej pory nikt niezbadal dokladnie gruntu i niezrobil wyceny ile ma to kosztowac a to podstawa by myslec wogule o budowie ....



Dokladnie. Reasumujac jestesmy w czarnej dupie tylko problem jak z niej wyjsc? Chyba powinnismy zaczac wiecej robic w tym kierunku, by politycy zrozumieli ze zarty sie skonczyly. Bez nowego stadionu nie przybedzie kibicow ani sponsorow co spowoduje ze bedziemy blakac sie w 1lidze wiele lat...


Tylko Pogoń!
miau !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5944 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 01/10/2010 13:12

  verte napisał:  
Jestem przekonany, że twarde stanowisko od poczatku forsujące stadion na Twardowskiego dałoby skutek.



Skutek byłby taki, że przy przebudowie stadionu im. Floriana Krygiera, Pogoń byłaby wyprowadzona ze Szczecina na conajmniej na 2 lata. Zmiana ułożenia murawy, trybun itp... Bo niby gdzie miałaby wtedy grać ?


PS
verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7909 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 01/10/2010 13:37
Ktora z drużyn budujaca stadion na starym była wyprowadzona na 2 lata?

Dyskutujmy dalej, szukajmy przeszkód a stadionu nie będzie i za 10 lat.


21:37
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6087 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 01/10/2010 16:17

  miau ! napisał:  

  verte napisał:  
Jestem przekonany, że twarde stanowisko od poczatku forsujące stadion na Twardowskiego dałoby skutek.



Skutek byłby taki, że przy przebudowie stadionu im. Floriana Krygiera, Pogoń byłaby wyprowadzona ze Szczecina na conajmniej na 2 lata. Zmiana ułożenia murawy, trybun itp... Bo niby gdzie miałaby wtedy grać ?



w Policach,skoro Wisła mogła na Hutniku to widać,że jak się chce to można.


el_presidente
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7181 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 01/10/2010 22:39
Taka refleksja na marginesie: rozważamy wyłącznie finansowanie ze środków budżetu miasta, z oczywistych powodów w grę nie wchodzi żaden inwestor/sponsor prywatny. Wydaje mi się, że problemem jest nie tylko zdolność finansowa Miasta, ale właśnie to, że mimo iż Szczecin pełni rolę lokalnej metropolii, jesteśmy gospodarczą drugą a nawet trzecią ligą. Wiem, że większość nowych stadionów powstaje pewnie ze środków publicznych, ale ręce wiąże również to, że w Szczecinie nie ma alternatywy dla miejskiej kasy.

Tak jak na wstępie, to jest refleksja całkiem na marginesie, ale trzeba o tym pamiętać bo jeśli będziemy wybierać ludzi, których pomysłem na miasto jest stworzenie "centrum outsourcingu" czyli ściąganie firm korzystających z taniej siły roboczej (bez względu na to czy "na słuchawkę" czy do IT) i transferujących zyski poza region, to będziemy pariasami nie tylko w kwestii stadionu. Albo inaczej: na tle innych dużych i dobrze zarządzanych polskich miast będziemy wyglądać jak byłe NRD na tle Niemiec Zachodnich.


a gdybym miał urodzić się znów, to tylko w Szczecinie i tylko tu!!!
www.merx.biz.pl
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6817 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 02/10/2010 03:39
Nie ma alternatywy dla publicznych środków, bo być nie może. Na całym świecie po za Wielką Brytanią i USA ( a i tam nie do końca to prawda- w 100% stadionów za pieniądze prywatne to chyba nie ma nigdzie) takie obiekty buduje się ze środków publicznych. Są oczywiście wyjątki, ale tak nieliczne, że można to pominąć.
Kluby sportowe są firmami, które powinny mieć równe szanse na rynku. Np. jest dwóch właścicieli jeden we Wrocławiu, a drugi w Krakowie obaj chcą zainwestować w piłke po 200 mln. Ten z Wrocławia dostaje od miasta stadion i ma 200 mln na inwestycje w klub; ten w Krakowie nie dostaje, buduje za 200 mln pół stadionu i nie zostaje mu nic na klub. Przykład nie jest wzięty z kosmosu tylko był omawiany na radzie miasta w Krakowie 3 lata temu. Widzisz tu równość.
Powinny być dane takie same szanse; umawiamy się, że klubów nie można dotować i nie ma dla nich żadnej kasy i stadiony budują same. W kontynentalnej Europie jest jednak umowa spoleczna inna, wszyscy kluby dotują od Madrytu (600 mln euro przez ostatnie 6 lat), Bremy ( 100 mln euro) po Poznań (200 mln euro przez ostatnie 5 lat).
Co do inwestorów to jak spojrzysz po Europie to w mniejszoaści są ci którzy się wywodzą z danego miasta czy regionu. Dlatego inwestorów i stadionu bym nie wiązał.
Inwestor może odejść, zbankrutować czy po prostu mieć dość; a stadion zostaje. Stadion się buduje nie dla inwestora, ale dla mieszkańców i prestiżu miasta, a że przy okazji ściąga się inwestycje to już taka natura większości świata.
Wystarczy popatrzeć jak to wygląda w Polsce czy są miasta gdzie są inwestorzy, a nie ma stadionu (coraz mniej ale jeszcze są). Nie znajdziesz jednak miasta ze stadionem nawet w budowie gdzie nie pojawili się inwestorzy. Można rozważać czy szybciej była kura czy jajko, tylko po co. Tutaj już to wszyscy przerobili masz obiekt masz inwestora. Nie masz; szansa, że będziesz miał jest mała.


Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6025 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 02/10/2010 13:32
Jeśli budujemy stadion zbudujmy go takim, abyśmy byli dumni, abyśmy go mogli pokazać i był funkcjonalny. Niech to będzie jakiś punkt łączący szczecinian. Nie jesteśmy gorsi niż inni, a co chca nam wmówić nasze władze samorządowe udając , że coś robią.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7440 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 03/10/2010 09:05

  Cytat:  
Debata kandydatów na prezydenta Szczecina

Czy lepiej inwestować w stadiony czy w żłobki i przedszkola w Szczecinie o tym dyskutować dziś będą w Teatrze Polskim kandydaci na prezydenta Szczecina.

Udział w dyskusji potwierdziło siedmioro kandydatów. Uczestnicy spotkania będą rozmawiać m.in. o kierunkach rozwoju i inwestycjach. Debata organizowana jest w ramach festiwalu PROGESSteron.

Gościem honorowym będzie działaczka Solidarności Henryka Krzywonos. Początek PROGESSteronu o 10 w Teatrze Polskim w Szczecinie. Debata kandydatów na prezydenta miasta rozpocznie się o 13:00.



Za Radio Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Cobra_S
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 7401 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 04/10/2010 16:59
stadion piłkarski, czy lekkoatletyczny

można po komentować....


Pichu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5375 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 04/10/2010 18:27
"Artur Kałużny, prezes Pogoni:
- Obiekty wielofunkcyjne, według mnie, nie sprawdzają się. Nowy stadion musi więc być wyłącznie piłkarski. Widzowie na stadionach z bieżnią oglądający mecz z trybun czują pewien dyskomfort, boisko jest dalej. Poza tym piłkarze i lekkoatleci mają różne wymagania co do murawy, czy innych rzeczy. Idealna pojemność to 35 tysięcy widzów. Myślę, że jesteśmy w stanie zapełnić taki obiekt."

To czemu nie potrafia zapelnic 18to tysiecznika ? xD


To Co Nas Łączy ! - Granatowo-Bordowa Krew
Ostry
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6903 dni




Odp: Stadion Elite dla Szczecina - 04/10/2010 19:07

  Pichu napisał:  
"Artur Kałużny, prezes Pogoni:
- Obiekty wielofunkcyjne, według mnie, nie sprawdzają się. Nowy stadion musi więc być wyłącznie piłkarski. Widzowie na stadionach z bieżnią oglądający mecz z trybun czują pewien dyskomfort, boisko jest dalej. Poza tym piłkarze i lekkoatleci mają różne wymagania co do murawy, czy innych rzeczy. Idealna pojemność to 35 tysięcy widzów. Myślę, że jesteśmy w stanie zapełnić taki obiekt."

To czemu nie potrafia zapelnic 18to tysiecznika ? xD



Jeśli przyszłyby wyniki to i 35 tysięcy byłoby za mało.


O mój MKS-ie Ja Kocham Cię !!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.35 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005