Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6751 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 10:42

  maxpio napisał:  
Nie chcę za bardzo negować waszej akcji, ale jaki jest jej sens?


A jaki sens miało walczenie w sprawie koszulek meczowych? Przecież Mroczek wyraźnie mówił, że sprawa jest nie do odkręcenia ;)


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5288 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 11:18
Trzeba pokazywać jak szerokie grono odbiorców jest zainteresowane nowym stadionem to raz, a dwa samo nagłaśnianie akcji też się przyda.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Promocja
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6619 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 11:19

  maxpio napisał:  
Nie chcę za bardzo negować waszej akcji, ale jaki jest jej sens?
Stadion jeśli będzie budowany to będzie z budżetu miasta Szczecin. I tak naprawdę poparcie jakieś Gryfic, Choszczna czy Łobza jest gówno warte. Wrzucacie tutaj zdjęcia że popieracie, ale co z tego.
Miało by to sens gdyby miał się dorzucić Marszałek z funduszami z EU, jednak tego nie zrobi bo Bruksela w nowym RPO niechętnie patrzy na pomniki władzy. Mnie tak samo jako prezydenta miasta gówno by obchodziło poparcie jakiś tam miasteczek i wiosek, nawet miałbym argument z jakiej racji, mam zapewnić rozrywkę dla mieszkańców Stargardu, jeśli przyjeżdżają tylko na mecz a miasto nie ma z tego żadnego zysku.

Możecie równie dobrze napisać
Stadion dla Szczecina
Zimbawe-popieramy
ma to taką samą siłę argumentów...



te kurwa miastowy wsioku trochę szacunku, akcja ma sens ponieważ jeżeli ludzie a przede wszystkim twój prezydencio zobaczy że cały region domaga się stadionu to może wreszcie zacznie się liczyć z głosem ludu i coś się ruszy w kwestii stadionu, a ty jak masz zamiar być na nie to znajdź sobie na innym forum temat o filharmonii i tam się udzielaj.
bo pytanie do ciebie czy ty zrobiłeś coś w sprawie nowego stadionu uważam za zbędne
nie odpisuj elo


Czasami bywają dni, gdy nie wpada żaden kwit,
Wtedy możesz liczyć tylko na swój wyuczony spryt,
Rozkminie to zakręce, co wykręce to moje,
Od ryzyka nie stronie, za to fartem się raczę,
Wystarczy ruszyć głową, i podążać dalej,
Pamiętaj o tym bracie na mecie i na starcie,
Po drodze na pewno będzie nie jedno wyzwanie,
Wiedz tylko jedno, że przejdziemy to razem,
W ekipie zawsze raźniej, radzić sobie lepiej,
Szacunek dla tych, co podali pomocną ręke,

PS!
haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4422 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 11:50

  maxpio napisał:  
Nie chcę za bardzo negować waszej akcji, ale jaki jest jej sens?
Stadion jeśli będzie budowany to będzie z budżetu miasta Szczecin. I tak naprawdę poparcie jakieś Gryfic, Choszczna czy Łobza jest gówno warte. Wrzucacie tutaj zdjęcia że popieracie, ale co z tego.
Miało by to sens gdyby miał się dorzucić Marszałek z funduszami z EU, jednak tego nie zrobi bo Bruksela w nowym RPO niechętnie patrzy na pomniki władzy. Mnie tak samo jako prezydenta miasta gówno by obchodziło poparcie jakiś tam miasteczek i wiosek, nawet miałbym argument z jakiej racji, mam zapewnić rozrywkę dla mieszkańców Stargardu, jeśli przyjeżdżają tylko na mecz a miasto nie ma z tego żadnego zysku.

Możecie równie dobrze napisać
Stadion dla Szczecina
Zimbawe-popieramy
ma to taką samą siłę argumentów...



Bzdury piszesz. Krzystek wiele razy mówił że chce Szczecina jako metropolię. Czyli centrum dużego obszaru wokół. Miasto chcąc taka role pełni. Musi coś oferować rownież mieszkańcom sąsiednich miejscowości. W interesie Szczecina jest wiązanie z sobą mieszkańców jak największego obszaru. Aby chcieli oni należeć do tzw metropolii Szczecin. Jeżeli sympatie i interesy tych ludzi bedą ciążyć ku innym miastom to tam się bedą kierować i tam popłynie strumień pieniędzy związany z nimi. To proste do zrozumienia.


Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8162 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 12:12

  maxpio napisał:  
Nie chcę za bardzo negować waszej akcji, ale jaki jest jej sens?
Stadion jeśli będzie budowany to będzie z budżetu miasta Szczecin. I tak naprawdę poparcie jakieś Gryfic, Choszczna czy Łobza jest gówno warte. Wrzucacie tutaj zdjęcia że popieracie, ale co z tego.
Miało by to sens gdyby miał się dorzucić Marszałek z funduszami z EU, jednak tego nie zrobi bo Bruksela w nowym RPO niechętnie patrzy na pomniki władzy. Mnie tak samo jako prezydenta miasta gówno by obchodziło poparcie jakiś tam miasteczek i wiosek, nawet miałbym argument z jakiej racji, mam zapewnić rozrywkę dla mieszkańców Stargardu, jeśli przyjeżdżają tylko na mecz a miasto nie ma z tego żadnego zysku.

Możecie równie dobrze napisać
Stadion dla Szczecina
Zimbawe-popieramy
ma to taką samą siłę argumentów...



Typowe myslenie leminga, usmialem sie z rana :) Powiedz to w oczy ludziom z naszych FC, ktorzy aktywnie od lat walcza o silna Pogon, a zobaczysz jaka sile maja twoje argumenty :)


1948
maxpio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4213 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 12:59

  PoGo napisał:  
A jaki sens miało walczenie w sprawie koszulek meczowych? Przecież Mroczek wyraźnie mówił, że sprawa jest nie do odkręcenia ;)


Naprawdę nie rozumiesz różnicy między klubem a miastem? Jeśli chodzi o poparcie Klubu to super że jest w całym województwie. Jednak budowa stadionu jest budowana przez miasto a nie klub. Jesli by było odwrotnie to wtedy naprawdę rozumiem ten cały pomysł. Bo dla Klubu nie ma róznicyc czy jesteś z Gryfina czy Szczecina. Dla miasta i jego kosztów to jest znaczna różnica.



  Steryd napisał:  
Typowe myslenie leminga, usmialem sie z rana :) Powiedz to w oczy ludziom z naszych FC, ktorzy aktywnie od lat walcza o silna Pogon, a zobaczysz jaka sile maja twoje argumenty :)


Walczą o silną Pogoń i za to nalezy im się jak najbardziej szacunek. Tylko ja cały czas mówię o mieście a nie klubie...


  Promocja napisał:  
te kurwa miastowy wsioku trochę szacunku, akcja ma sens ponieważ jeżeli ludzie a przede wszystkim twój prezydencio zobaczy że cały region domaga się stadionu to może wreszcie zacznie się liczyć z głosem ludu i coś się ruszy w kwestii stadionu, a ty jak masz zamiar być na nie to znajdź sobie na innym forum temat o filharmonii i tam się udzielaj.
bo pytanie do ciebie czy ty zrobiłeś coś w sprawie nowego stadionu uważam za zbędne
nie odpisuj elo



Jesli masz mnie z powodu Twoich "argumentów" nazywać miastowym wsiokiem ( :D ) twoja sprawa ja mam to gdzieś. Nie wiem nawet co Ci odpowiedzieć bo i tak nie zrozumiałes tego co ja napisałem. Może napiszę prosciej

Poparcie w Łobzie dla Pogoni=Poparcie klubu super100%
"Poparcie budowy stadionu" w Łobzie = Kompletnie nie trafione.

Żaden prezydent nie bedzie się liczył z tym co myślą o nim nawet w ościennej Dobrej ponieważ tam nie jest jego elektorat!! To nie jest dla niego lud. To już lepiej było by zrobic coś na zasadzie że Pogodno popiera, Niebuszewo popiera, Dąbie popiera itd.

Jesli chodzi o stadion to jestem najbardziej na tak a czy coś zrobiłem, tak rozmawiałem na ten temat kilka razy z prezydentem.


  haszimoto napisał:  
Bzdury piszesz. Krzystek wiele razy mówił że chce Szczecina jako metropolię. Czyli centrum dużego obszaru wokół. Miasto chcąc taka role pełni. Musi coś oferować rownież mieszkańcom sąsiednich miejscowości. W interesie Szczecina jest wiązanie z sobą mieszkańców jak największego obszaru. Aby chcieli oni należeć do tzw metropolii Szczecin. Jeżeli sympatie i interesy tych ludzi bedą ciążyć ku innym miastom to tam się bedą kierować i tam popłynie strumień pieniędzy związany z nimi. To proste do zrozumienia.



Tak tylko że obszarem metropolitalnym zarządza i tak naprawdę finansuje Marszałek, wszystkie inwestycje które mają łączyć mieszkańców nie są w gestii naszego Budżetu Miasta.
Szczecin ma już stowarzyszenie obszaru metropolitalnego w którego w skład wchodzą: Szczecin, Police, Stargard, Goleniów, Gryfino, Świnoujście. I czy chcąc nie chcąc należą oni do metropolii Szczecina. Tylko znowu budowy stadionu nie sfinansujesz z budżetu metropolitalnego bo ten ma Marszałek, który tak jak pisałem w nowym RPO jest niechętny do takich inwestycji jak aquapark czy stadion, teraz zdecydowanie łatwiej będzie wybudować linie tramwajowe za 250mln zł niż stadion za 100. Czyli zostajemy na tym polu tak naprawdę sami jako Szczecin. A miasto jednak bardziej interesuje np. rozwój komunikacji w mieście niz Stadion, smutne, ale prawdziwe.


Berliński FC ´09
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4196 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 23/06/2013 18:20
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?


[email protected]
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5881 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 13:25

  Berliński FC napisał:  
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?



Koledze chodzi zupelnie o cos innego. Mi sie jednak wydaje, ze te transparenty moze i sa zauwazane, ale w kwestii nowego stadionu nie sa w satnie wiele dac. Nawet gdyby miasto bylo codziennie paralizowane to i tak Krzystek na pewne rzezy by nie poszedl.


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4993 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 16:17
Czekam na "Berlin popiera", ciekawe co wtedy maxpio powie :]
Wszystkie akcje FC fajne, jak to wisi przy przejeździe kolejowym jest dobrze widoczne a trochę ludzi się tam przewija...
A będzie więcej !;)


maxpio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4213 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 19:35

  Berliński FC napisał:  
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?



Nie, ale za stadion zapłacą TYLKO kibice ze Szczecina. Żadna inna gmina się nie dorzuci do stadionu.


  Przema napisał:  
Koledze chodzi zupelnie o cos innego. Mi sie jednak wydaje, ze te transparenty moze i sa zauwazane, ale w kwestii nowego stadionu nie sa w satnie wiele dac. Nawet gdyby miasto bylo codziennie paralizowane to i tak Krzystek na pewne rzezy by nie poszedl.



Brawo, nareszcie jest ktoś kto chociaż po części przeczytał i zrozumiał! co napisałem, a już zaczynałem wątpić w ludzi na forum :)


RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8222 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 20:42
Kiedy czytam takie teksty internetowych meteorytów jak maxpio, to usmiecham się z politowaniem. Ile jak się ich naczytałem i nasłuchałem w ciągu ostatnich lat... ;) W czasach Gondora Pogoń Walcząca przyjęła za priorytet uratowanie po nim wszystkiego co sie da. Walczyliśmy długo o to, żeby Pogoń dalej istaniała po jego upadku, który przewidywaliśmy. Udało się zawalczyć o IV ligę, choć malkontenci i przeciwnicy stukali się w czoło, że to niemożliwe żeby nam się udało. Udało się raz.

Kiedy w erze Ptaka, zgosiliśmy do rozgrywek B klasy Pogoń Nową i ogłosiliśmy nasze plany odbudowy klubu, wrzask jaki się podniósł, słyszalny był chyba w USA ;) przez Jasia Pachlowskiego - pozdrawiam serdecznie :) Stada krzykaczy i wszystko wiedzących guru, twierdziło, że nie mamy pojęcia na co się porywamy, że sobie nie poradzimy, że to przerasta siły kibiców, bo prowadzenie klubu to.... Że jak nawet awansujemy, to skończymy maksymalnie w okręgówce, bo potem potrzebne są pieniądze a my ich nie mamy... Itd, itp... I co?? I udało się wspólnymi siłami raz drugi osiągnąc to, co załozyliśmy.

Kiedy wszystko było na dobrej drodze, z nowymi podmiotami, które przyłaczyły sie do odbudowy klubu przez kibiców, kiedy ustaliliśmy sportowe zasady awansu Pogoni, zaakceptowane przez wszystkich działających przy Pogoni, po naszym awansie pojawił sie ON - Zbig Drzymała. I zaoferował nam w promocji swój klub, a jako deser miejsce w Ekstrraklasie i nawet Puchary. Kiedy grzecznie podziękowaliśmy i zaproponowaliśmy miejsce przy odbudowie Pogoni na naszych warunkach, stado klakierów - sorki Klakier ;) - mało się śliną nie zadławiło, że nie skorzystamy z TAKIEJ oferty. Że Pogoń mogła by już grać w OE, że nie mamy pojęcia, czy uda się nasz plan, że jakim prawem, grupa kilkunastu nieznanych ;) osób - Inteligentne teksty nie od..., otwarte listy w GW - decyduje o losie szczecińskiej piłki nożnej.

Postawiliśmy na swoim i co?? Gdzie są teraz te Drzymały, Wojciechowskie, Sqofery? Gdzie Groclin, Polonia, a gdzie Pogoń? Odpowiadam, tam gdzie jej miejsce - w Ekstraklasie. Na naszych zasadach i na naszych warunkach. Udało się trzeci raz.

Czasami bowiem panie Mądralo, warto pójść pod prąd a nie z nim płynąć, warto zawalczyć o własne cele i nie sprzedać ideałów. Wierzę, że ze stadionem też się uda, po raz czwarty. Na przekór wszystkim i wszystkiemu. Jak nie Krzystek to Wojewoda, jak nie drzwiami, to oknem, bezapelacyjnie, do samego końca ;)

Ostatnio edytowany przez: RAFek, 24 czerwca 2013, 20:59 [1 raz(y)]


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5288 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 21:11

  maxpio napisał:  

  Berliński FC napisał:  
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?



Nie, ale za stadion zapłacą TYLKO kibice ze Szczecina. Żadna inna gmina się nie dorzuci do stadionu.



Ale stadion będzie przyciągał ludzi z całego regionu, którzy zostawią tu pieniądze, poza tym promowanie tej akcji ma zalety marketingowe.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7882 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 24/06/2013 23:10
"O tym się mówi, o tym się pisze" im głośniej i częściej tym więcej osób zwróci na problem uwagę.

a Scoofera to nie zapomnę, nawiedzony jakby jakąś krucjatę prowadził, trzeba było sięgnąć po lepsze środki ;)


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8222 dni

**




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/06/2013 15:31

  ManeS napisał:  

  maxpio napisał:  

  Berliński FC napisał:  
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?



Nie, ale za stadion zapłacą TYLKO kibice ze Szczecina. Żadna inna gmina się nie dorzuci do stadionu.



Ale stadion będzie przyciągał ludzi z całego regionu, którzy zostawią tu pieniądze, poza tym promowanie tej akcji ma zalety marketingowe.



Przede wszystkim pokazuje, że są ludzie, którym na tym zależy i to wcale zgrabna grupka, a potencjalnym Inwestorom, współudziałowcom, Prezydentowi i Wojewodzie, że jest dla kogo budować... Do przepięknej, nowoczesnej i pachnącej blichtrem i "wielkim światem" Nowej Filharmonii, na koncert nawet samego Pendereckiego, nie przyjdzie 25000 ludzi tak jak to bywało na Twardowskiego... A nawet i tenże Penderecki nie przyciągnie co 2 tygodnie ca 4500... Zeby byla jasność, nie mam nic przeciwko Pendereckiemu ;)


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Divecki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6409 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 25/06/2013 21:32
Ja tylko w kwestii pana Drzymały wiem co teraz robi bo miałem przyjemność być blisko jego firmy groclin a więc pan Drzymała musi bardzo często podróżować do wrocławia i składać wyjaśnienia z bycia prezesem pewnej drużyny.A do tego do końca sprawy nie może się angażować w działalność piłkarską.


FC-ZDR
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7467 dni

*****




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/06/2013 05:14

  Mariusz71 napisał:  
Ja tylko w kwestii pana Drzymały wiem co teraz robi bo miałem przyjemność być blisko jego firmy groclin a więc pan Drzymała musi bardzo często podróżować do wrocławia i składać wyjaśnienia z bycia prezesem pewnej drużyny.A do tego do końca sprawy nie może się angażować w działalność piłkarską.



Miedzy innymi dlatego szybko sie pozbywal Groclinu.
hehe, niektorzy zostali potraktowani przez prase kolorowa per wyzywajacy Drzymale bezkarkowcy ;)

A byli tez tacy jak Grzesiu K., niegdys wazna postac wsrod kibicow, ktorzy mimo ustalen grup i stowarzyszenia postanowili przyklepac przeprowadzke klubu z Grodziska.Jebac. Nie przeszkadzala chociazby nazwa pod jaka mielsimy wystepowac, bodajze dyskopolia groclin Szczecin, lub jakies podobne absurdalne polaczenie nazw. Na Pogon niestety miejsca nie bylo, aczkolwiek trzeba przyznac ze obiecywano, ze po rundzie lub dwoch bedzie po naszemu.
Bardzo obruszony postawa kibicow byl obecny menago ;)


Sami przeciw wszystkim!!!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5881 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/06/2013 13:58

  RAFek napisał:  

  ManeS napisał:  

  maxpio napisał:  

  Berliński FC napisał:  
piszesz bzdury tym, ze akcje w naszym województwie (Zachodniopomorskie) które popieraja stadion dla Szczecina, nic nie daja.
wlasnie daja, daja to ze sa kibice, kibice którzy jezdza na Pogon, którzy chcieliby nowy stadion Pogoni w Szczecinie.

A co ty myslisz, ze na mecze w Szczecinie chodza tylko kibice ze Szczecina?



Nie, ale za stadion zapłacą TYLKO kibice ze Szczecina. Żadna inna gmina się nie dorzuci do stadionu.



Ale stadion będzie przyciągał ludzi z całego regionu, którzy zostawią tu pieniądze, poza tym promowanie tej akcji ma zalety marketingowe.



Przede wszystkim pokazuje, że są ludzie, którym na tym zależy i to wcale zgrabna grupka, a potencjalnym Inwestorom, współudziałowcom, Prezydentowi i Wojewodzie, że jest dla kogo budować... Do przepięknej, nowoczesnej i pachnącej blichtrem i "wielkim światem" Nowej Filharmonii, na koncert nawet samego Pendereckiego, nie przyjdzie 25000 ludzi tak jak to bywało na Twardowskiego... A nawet i tenże Penderecki nie przyciągnie co 2 tygodnie ca 4500... Zeby byla jasność, nie mam nic przeciwko Pendereckiemu ;)



Trzeba sie niestety przyzwyczaic, ze w Szczecinie jest zawsze pod gorke, nie wiem z czego to wynika, ale od lat tak sie dzieje i trzeba sie chyba juz do tego przyzwyczaic. Przeplacone inwestycje albo takie, ktore w zasadzie przechodza bez zadnego spolecznego wydzwieku, tak jak np. filharmonia. Ok, dla mnie spoko, niech buduja, niektore miasta moga sie pochwalic naprawde fajnymi tego typu budynkami (np. Łodz i Krakow), ale zyjemy w takich czasach, ze stadion moze generowac zyski wiec trzeba to tez brac pod uwage, ale z drugiej strony patrzac na to jak u nas wyglada takie zarzadzanie i doswiadczenia innych miast w tej kwestii...to wcale sie nie dziwie, ze ten stadion w magistracie nikomu nie jest potrzebny.

Jeszcze wracajac do kolegi, ktory skrytykowal akcje promocyjna budowy stadionu. Dobrze, ze cos sie dzieje, ale wystarczy wejsc na stronke i juz widzimy, ze poparcie dla calej akcji to 13.354 glosow czyli nieco ponad polowa obecnego stadionu...jesli chodzi o zapotrzebowanie na nowy stadion to jako kibice nie mamy wlasciwie zadnego argumentu poza tym, ze stary obiekt zaczyna sie sypac i w gorszych warunkach atmosferycznych poruszanie sie po nim moze spowodowac trwaly uszczerbek na zdrowiu;)


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6795 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 26/06/2013 23:46
Mit o stadionach do których trzeba będzie dokładać jest po prostu głupi.
Stadion buduje się na około 30 lat. W Polsce przesadzono z kilkoma, ale i tak jestem pewien, że w przeciągu 3-4 lat nikt do nich nie będzie dokładał. Wybudowanie stadionu kosztuje, ale później przy dobrym zarządzaniu się do niego nie dokłada, a nawet można zarabiać ( a na pewno zarabia miasto jako całość).
Tym stadion różni się od innych tego typu inwestycji. Do stadionu taki jaki mamy (nawet po planowanej modernizacji) dokładać będziemy co roku. Do filharmonii (moim zdaniem też potrzebnej) dokładać będziemy co roku. Do obecnie budowanej hali też.
W przypadku hali był jednak wybór, można było wybudować inną i do niej nie dokładać.
Nie kosztuje hala czy stadion kosztują decyzję lub ich brak.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5881 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 27/06/2013 12:37
Ok, ale koszty utrzymania filharmonii czy hali bede nieporownywalnie mniejsze niz obsluga stadionu, dodaj do tego jeszcze koszt budowy poszczegolnych obiektow.
Poza tym jesli to jest mit, to czemu w Poznaniu, Gdansku, Wroclawiu i Krakowie stadiony nawet na zero nie wychodza?


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6795 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 27/06/2013 21:23
Jak zakładasz firmę to też najczęściej najpierw trzeba pieniądze włożyć, ciężko pracować, a dopiero później zaczniesz zarabiać.
Tak jest ze stadionami. Inwestycja w dobry stadion ( w słaby nigdy) nie zacznie bilansować się od razu. Ze stadionów dobrych już w tej chwili nie dokłada się do Legii i Lecha i kwestią czasu jest, żeby było tak z kolejnymi.
U nas proces ten zajmie trochę więcej czasu (3-4 lata) po pierwsze dlatego, że niektóre są przesadzone. Drugi powód to politycy, którzy stadiony uważają za kolejne miejsca gdzie można "upchnąć" trochę swoich ludzi. Po trzecie to jest u nas nowość więc chwilę zajmie zanim nauczymy się nimi zarządzać.
Takich inwestycji nie można oceniać po roku; tak jak np. pogłębienia toru wodnego (mam nadzieję, że Premier nie powie nam, że wam nie pogłębimy bo po roku nie będzie zysków).
Co do utrzymania to jestem przekonany, że utrzymanie hali będzie droższe i co my tam zorganizujemy ME w szermierce, karate, zapasach bo na poważne imprezy w poważnych dyscyplinach nie mamy szans już na starcie. Choć pewnie będą nas przekonywać , że np. mecz eliminacyjny Ligi Światowej to poważna impreza.
Wybudowania stadionu jest droższe. Nominalnie jest; choć można policzyć koszt miejsca czy koszt wybudowania miejsca na liczbę użytkowników.
Jestem również za wybudowaniem filharmonii (choć można było razem z operą i byłoby i lepiej i taniej), ale ile razy zareklamuje ona Szczecin w mediach, a ile razy stadion. Ilu inwestorów ogląda mecze, a ilu zobaczy koncert w filharmonii.
O hali nie piszę bo to jest wyrzucenie pieniędzy w błoto, to jest inwestycja w stylu hotelu Neptun. Budują długo i drogo po wybudowaniu będą ciągle dokładać i nie będzie spełniać warunków. Na końcu będzie to co z Neptunem tylko szybciej.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005