Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6209 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/01/2009 19:33

  stadionowy napisał:  
To prawda, że nowy stadion musiałby być budowany od razu w całości. To przede wszystkim kladzie teraz tą koncepcję. Nie wiem czy jest inne rozwiązanie niż przebudowa Twardowskiego przy którym za dwa i trzy lata Pogon będzie mogła grać w Szczecinie. Macie jakaś inną koncepcję? To dość kłopotliwe przedsięwzięcie, ale do zrobienia. Budować wysoką trybunę do budynku klubowego, potem nową od strony Twardowskiego. W tym czasie dopracować można sposób technologiczny wykonania reszty co przyznaję łatwe nie będzie.
Na razie tak to widzę - jako alternatywę między albo Twardowskiego albo wcale. Na dalsze mamienie wizją nowego stadionu nie dam sie nabrać bez konkretnych faktów a na takie sie nie zanosi.



łatwe nie bedzie-to delikatnie powiedziane. skoro jest nacisk na nowy stadion,po co te dywagacje po starym? powiedz mi jak chcesz połączyć te rozchodzące sie trybuny,od strony Twardowskiego? co z szatniami? znow budujemy jakies prowizoryczne baraki? co z oświetleniem,przeciez wszyscy wiemy ze te maszty nadają sie na złom. no i co z zapadającymi sie trybunami... faktycznie,zgodze sie,jezeli zostajemy przy opcji odbudowy na Twardowskiego,to tylko przy koncepcji calkowitej rozbiorce i budowy od początku. innej opcji nie widze. no chyba żę bedzie to remont permanentny,konczący sie w roku 2050.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6794 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 05/01/2009 21:49
Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy, nie stać nas na cały nowy stadion, chyba, żeby nie budować tej "brzydkiej i za małej hali", a i wtedy stać nas na 3/4 stadionu.
Nie ma znaczenia gdzie będzie budowana ta 1 lub 2 trybuny na jakie nas stać, czy będzie to na Twardowskiego czy w Dąbiu koszt tych 2 trybun będzie podobny. Tu i tu stać nas na 1-2 trybuny i tylko tyle byśmy mieli. Czy będą to 2 w Dąbiu i na około pola czy 2 na Twardowskiego i na około zarośnięty nasyp na jedno wychodzi.
Różnica w kosztach robi się przy trybunie 3 i 4 tutaj zdecydowanie tańsze jest Dąbie. Róznica jest również taka, że do czasu wybudowania Dąbia mielibysmy stadion na około 17 tyś (po małych przeróbkach) i z warunkową licencją i takie szanse na wpływy. Przy budowie na Twardowskiego przez jakiś czas będzie to stadion na około 8-10 tyś. i takie wpływy. Tylko to jest różnicą te 7-9 tyś. wpływów z biletów co przy obecnej frekwencji nie ma znaczenia, ale przy kolejnych może mieć. Szczególnie, że z liczbami związanymi z frekwencją będzie powiązana kasa z Canal + więc może być tych pieniedzy przez rok-dwa dwa razy mniej.


chase
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7158 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 08:22
ROJ koncepcja budowy w Dąbiu jest nierealna. Moja wiedza na temat budowy stadionów jest żadna. Ale wiem jakie panują w Dąbiu warunki gruntowe. Wiem jakby to się przełożyło na budowę domu na tym terenie. Podejrzewam, że ze stadionem będzie jeszcze trudniej (i drożej). Zresztą wystarczy sobie przypomnieć jak przebudowywano Eskadrową i jakie "triki" wtedy stosowano.

W tej chwili nie wiem czy jest jakiś inny (dobrze skomunikowany) teren w mieście pod budowę stadionu niż Twardowskiego. Obecna lokalizacja jest o tyle dobra, że to w zasadzie centrum miasta. Masa ludzi przychodzi na mecze po prostu piechotą (przypomnijcie sobie czasy gdy na mecze chodziło > 10 tys. i jak wtedy wyglądała ul. Mickiewicza na 30-60 min. przed meczem).


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6737 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 11:06
ja tego kurwa bez kitu nie rozumiem:
czemu nie mozna wrocic do pomysły co byl chyba za turka? wyjebać ogródki, zrobic tam zajebisty stadion, cały teren powinien zostac wykorzystany, pływalnia wznowiona, zrobic inne obiekty sportowe. by to mogło być sportowo rekreacyjne centrum Szczecina. mozna by tam jeszcze zrobic cos komercjalnego, co by to wszystko utrzymywało. ale kurwa lepiej odwadniac tereny w dąbiu..


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6527 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:10

  TeHaCe napisał:  
ja tego kurwa bez kitu nie rozumiem:
czemu nie mozna wrocic do pomysły co byl chyba za turka? wyjebać ogródki, zrobic tam zajebisty stadion, cały teren powinien zostac wykorzystany, pływalnia wznowiona, zrobic inne obiekty sportowe. by to mogło być sportowo rekreacyjne centrum Szczecina. mozna by tam jeszcze zrobic cos komercjalnego, co by to wszystko utrzymywało. ale kurwa lepiej odwadniac tereny w dąbiu..



a ja to doskonale rozumiem-poprostu wielu mieszkancom,szczegolnie Pogodna,nie pasuje że stadion Pogoni znajduje sie w tym miescu. I powstało lobby,które napiera by stadion zlikwidować. Pozatym tajemnicą poliszynela jest fakt,że niejeden developer chetnie by "zaopiekował" sie tym terenem. Wartość tego terenu,szczególnie miejsce położenia jest nieoceniona... Stąd jest wieczny problem z działkowcami,uważam że mityczny,którzy nota bene oficjalnie byli przeciwni powstania tam terenów komencyjnych i rekreacyjno-sportowych. A ja wiem to z doświadczenia że gdyby miastu zależało aby rozwiązać ten traumatyczny problem,to kwestia stadionu odeszła by już dawno do lamusa...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:42
Moim zdaniem jest jedyne słuszne wyjście z sytuacji.

Biorąc pod uwagę, że:
1) Budżetem nie prześcigniemy Poznania, Krakowa, Warszawy czy firmy KGHM
2) Dotychczasowy stadion moim zdaniem ma optymalną pojemność
3) Przebudowa Twardowskigo nie wchodzi w grę ze względu na koszty i "geografię" terenu

to:
Należy wybudować stadion o pojemności 15-17 tys o prostej konstrukcji (vide Kielce lub Lubin) i cieszyć się z tego na co nas stać.
Wyjściem jest takie zaprojektowanie stadionu aby możliwa była jego rozbudowa w dalszej perspektywie.


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6737 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:44

  anathema napisał:  

  TeHaCe napisał:  
ja tego kurwa bez kitu nie rozumiem:
czemu nie mozna wrocic do pomysły co byl chyba za turka? wyjebać ogródki, zrobic tam zajebisty stadion, cały teren powinien zostac wykorzystany, pływalnia wznowiona, zrobic inne obiekty sportowe. by to mogło być sportowo rekreacyjne centrum Szczecina. mozna by tam jeszcze zrobic cos komercjalnego, co by to wszystko utrzymywało. ale kurwa lepiej odwadniac tereny w dąbiu..



a ja to doskonale rozumiem-poprostu wielu mieszkancom,szczegolnie Pogodna,nie pasuje że stadion Pogoni znajduje sie w tym miescu. I powstało lobby,które napiera by stadion zlikwidować. Pozatym tajemnicą poliszynela jest fakt,że niejeden developer chetnie by "zaopiekował" sie tym terenem. Wartość tego terenu,szczególnie miejsce położenia jest nieoceniona... Stąd jest wieczny problem z działkowcami,uważam że mityczny,którzy nota bene oficjalnie byli przeciwni powstania tam terenów komencyjnych i rekreacyjno-sportowych. A ja wiem to z doświadczenia że gdyby miastu zależało aby rozwiązać ten traumatyczny problem,to kwestia stadionu odeszła by już dawno do lamusa...




tia...to co napisales niestety jest wiadome nie od dzisiaj
tylko co to za ludzie na tym pogodnie są, ze tak im przeszkadza stadion? jedynymi takimi mogą być ci co mieszkają na karłowicza. tylko tam bezposrednie sąsiedstwo stadionu moze przeszkadzac, a to raptem kilkanasie domostw jest.
wg mnie prawda jest taka, ze tu działa jakies ciało blizej nie okreslone...z resztą, nie tylko w tej kwestii. trzeba sie zastanowic dlaczego jest jak jest, czy to naprawde sprawa nieudolnych władz tylko? hmmmm ja mysle ze to wszystko jest o wiele bardziej złozone niz sie nam wszysckim wydaje... są skurwysyny lobbujące zastuj, nie tylko ze stadionem... i to jest chujowe, ze tak inni dają sobą manipulować, podczas gdy są od decydowania. brakuje poprostu ludzi z czystymi intencjami, którzy by naprawde kochali miasto i chcieli dla niego jak najlepiej, a ie tylko o tym pierdolili. pierdolic to se kazdy moze


a tak na dobra sprawde, ta cała nasza dyskusje w tym temacie to o kant dupy mozna rozbić. co by tu jeszcze nie zostało napisane, jakie by pomysły nie zostały wymyslone itp itd, i tak to nic nie zmieni. zostało tylko forumowanie gorzkich zali:(


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:50
Do zwolenników lokalizacji przy Karłowicza jedno pytanie.
Jak w tym miejscu (w razie przebudowy) rozwiązać problem dojazdu i parkingów. Było to przerabiane za Gondora - koszt przebudowy infrastruktury drogowej wokół stadionu to praktycznie koszt stadionu w Kielcach.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:51
Dobre miejsce na stadion mogloby byc ewentualnie przy ul. Poludniowej.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:53

  energ napisał:  
Do zwolenników lokalizacji przy Karłowicza jedno pytanie.
Jak w tym miejscu (w razie przebudowy) rozwiązać problem dojazdu i parkingów. Było to przerabiane za Gondora - koszt przebudowy infrastruktury drogowej wokół stadionu to praktycznie koszt stadionu w Kielcach.



dojazd tak czy siak bedzie bo w planach jest Obwodnica Srodmiejska. Do tego masz stacje kolejowa, przystanek tramwajowy i w okolicach linie autobusowa i tak jak napisal Chase duzo ludzi moze chodzic na stadion piechota. Czego chcesz jeszcze wiecej?? :)


energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:57
Biorąc pod uwagę brak środków w kasie Miasta należy rozważyć coś, co w prawie jest nazwane jako partnerstwo publiczno-prywatne.
Najprościej ujmując Miasto przygotowuje teren, który wnosi do spółki założonej z partnerem prywatnym/komercyjnym. Ten drugi finansuje budowę stadionu + ew. część komercyjna. W ten sposób inwestycja przynosi zyski tejże spółce. Tak to się robi w Europie oraz gdzie niegdzie w Polsce.

Jak rządzący tym miastem nie wiedzą co to jest to można podesłać im link do prasy fachowej:
Za co wybudować stadion.

Szczecin jest idealnym miejscem do zastosowania tego modelu.


energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 12:58

  Gradus napisał:  

  energ napisał:  
Do zwolenników lokalizacji przy Karłowicza jedno pytanie.
Jak w tym miejscu (w razie przebudowy) rozwiązać problem dojazdu i parkingów. Było to przerabiane za Gondora - koszt przebudowy infrastruktury drogowej wokół stadionu to praktycznie koszt stadionu w Kielcach.



dojazd tak czy siak bedzie bo w planach jest Obwodnica Srodmiejska. Do tego masz stacje kolejowa, przystanek tramwajowy i w okolicach linie autobusowa i tak jak napisal Chase duzo ludzi moze chodzic na stadion piechota. Czego chcesz jeszcze wiecej?? :)



Gdzie parkingi? One są konieczne.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 13:28

  energ napisał:  
Biorąc pod uwagę brak środków w kasie Miasta należy rozważyć coś, co w prawie jest nazwane jako partnerstwo publiczno-prywatne.
Najprościej ujmując Miasto przygotowuje teren, który wnosi do spółki założonej z partnerem prywatnym/komercyjnym. Ten drugi finansuje budowę stadionu + ew. część komercyjna. W ten sposób inwestycja przynosi zyski tejże spółce. Tak to się robi w Europie oraz gdzie niegdzie w Polsce.

Jak rządzący tym miastem nie wiedzą co to jest to można podesłać im link do prasy fachowej:
Za co wybudować stadion.

Szczecin jest idealnym miejscem do zastosowania tego modelu.



stadion w naszych warunkach nie bedzie na siebie zarabial (przez nastepne lata) a sytuacje z centrami handlowymi juz wiele razy przerabialismy. Do tej pory nawet w ten sposob aquaparku nie dalo rady postawic a poprzednie problemy z Pogonia i Begdasami oraz Kondorami chyba wszystkim sa znane.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 13:36

  Cytat:  

Gdzie parkingi? One są konieczne.



Pelno miejsca masz w okolicach stadionu. Po pierwsze na zuzlu u gory tak jak teraz jest a po drugie to mozna porobic parkingi kawalek dalej. Czy to wielki problem przejsc 200-300 m od samochodu do stadionu? Pomiedzy stadionem a torami tez masz ogrodki dzialkowe, ktore mozna zlikwidowac.


energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 13:56

  Gradus napisał:  

  Cytat:  

Gdzie parkingi? One są konieczne.



Pelno miejsca masz w okolicach stadionu. Po pierwsze na zuzlu u gory tak jak teraz jest a po drugie to mozna porobic parkingi kawalek dalej. Czy to wielki problem przejsc 200-300 m od samochodu do stadionu? Pomiedzy stadionem a torami tez masz ogrodki dzialkowe, ktore mozna zlikwidowac.



W dalszym ciągu ignorujesz wymogi stawiane współczesnym stadionom:

1. Adekwatna pojemność parkingów do pojemności trybun
2. Dojazd (jak wyobrażasz sobie wjazd na koronę stadionu (na żużel)

Poza tym lLikwidacja ogródków działkowych w tym kraju jest trudniejsza niż wywłaszczenie pod budowę autostrady


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 14:47

  energ napisał:  


W dalszym ciągu ignorujesz wymogi stawiane współczesnym stadionom:

1. Adekwatna pojemność parkingów do pojemności trybun
2. Dojazd (jak wyobrażasz sobie wjazd na koronę stadionu (na żużel)

Poza tym lLikwidacja ogródków działkowych w tym kraju jest trudniejsza niż wywłaszczenie pod budowę autostrady



Byles kiedys na jakims duzym stadionie? Wydaje mi sie, ze chyba nie.


energ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 14:56

  Gradus napisał:  

  energ napisał:  


W dalszym ciągu ignorujesz wymogi stawiane współczesnym stadionom:

1. Adekwatna pojemność parkingów do pojemności trybun
2. Dojazd (jak wyobrażasz sobie wjazd na koronę stadionu (na żużel)

Poza tym lLikwidacja ogródków działkowych w tym kraju jest trudniejsza niż wywłaszczenie pod budowę autostrady



Byles kiedys na jakims duzym stadionie? Wydaje mi sie, ze chyba nie.



Masz rację - wydaje Ci się.
Każdy nowobudowany stadion musi gwarantować wystarczająca ilość miejsc parkingowych z odpowiednim dojazdem i dojściem do trybun. Ciekawsze, na których byłem (wszystkie z odpowiednimi parkingami)

Giants w San Francisco
Allianz Arena
Prater
Stadion FC Koeln

Nawet przy
hali w którj polskie siatkarki walczyły o IO w Pekinie jest 3000 miejsc parkingowych dla osobówek


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6699 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 15:29

  Gradus napisał:  
Dobre miejsce na stadion mogłoby być ewentualnie przy ul. Południowej.



Przy ul. Południowej według mojej oceny jest całkiem niezła lokalizacja i przynajmniej mi się tak wydaje że miasto rozważa wybór Dąbia albo Południowej pod inwestycję.

A teraz krótko odniosę się do kilku wniosków/pytań sformułowanych przez niektóre osoby.

1. Jako zwolennik budowy nowego obiektu (co chyba jest jak najbardziej słuszne) od razu chciałem powiedzieć że od obecnego stadionu mieszkam jakieś 10 km, więc jak widać nie jestem z Pogodna, więc pierwszy mit o lobby z Karłowicza któremu przeszkadza stadion jest obalony :). Nam powinno zależeć przede wszystkim na jak najszerszej dyskusji i zwolenników budowania nowego stadionu jak i zwolenników modernizowania na Twardowskiego, dyskusji która wyjdzie poza ramy tego forum, a wiem że się tak stanie. Mi osobiście stadion na Twardowskiego nie przeszkadza, ale względy ekonomiczne przemawiają za budową nowego stadionu - najlepiej je określił ROJ w tym temacie parę stron wcześniej, więc tutaj powtarzal tego nie będę do znudzenia. Oczywiście wydaje mi się że tych wszystkich kosztów nie należy traktować "talmudycznie" bo myślę że one się zmieniają stale, ale raczej bardziej na niekorzyść dla zwolenników modernizacji na Twardowskiego.

2. Wywalenie działkowców dziś nie jest problemem, (chociaż zaznaczam że tak do końca nie za bardzo się orientuje jak to wygląda prawnie, obserwuje natomiast to co się dzieje w innych miastach) zresztą uważam że powinni ustąpić z tego terenu dla jakiś innych inwestycji które powinien przeprowadzić na tym terenie developer którego na to stać, problemem jest tylko to że każda władza boi się ruszyć działkowców i nie każdy chce podejmować tzw. niepopularne decyzje i tracić potencjalny elektorat, bo jak ktoś wie to są komitety działkowe, których prezesami są osoby partyjne albo te wywodzące się jeszcze z byłego systemu. Mało się o tym mówi ale partie w każdych wyborach zabiegają nieśmiale o ich poparcie najczęściej SLD (niedawno był to nawet LPR i Samoobrona). Niestety żyjemy w takim kraju gdzie każdy ma coś do powiedzenia, ale coraz mniej, bo ogródki działkowe w niektórych rejonach miasta jednak się likwiduje i będzie likwidować całkowicie lub częściowo przenosząc je na inne tereny.

3. Na pewno powierzchnia placów i parkingów poza stadionem powinna być w odległości minimum 10 metrów od stadionu i mieć obszar taki aby 100% ludzi ze stadionu zmieściło się na nim - jest to jeszcze przepis wywodzący się z tzw. standardu holenderskiego.


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 15:31
@energ: No to spojrz na okolice stadionu z gory (np. google maps) i popatrz ile tam jest terenow wolnych i zajetych przez ogrodki dzialkowe, ktore tak czy siak w koncu beda musialy zniknac i ustapic miejsca albo pod inwestycje zwiazane ze stadionem albo pod inwestycje zwiazane z budownictwem mieszkaniowym. Krzystek chcial te tereny pod mieszkaniowke sprzedac po wybudowaniu stadionu w Dabiu.

Takze problem z usuawaniem ogrodkow nie moze byc dawany jako argument bo tak czy siak musza zniknac. Chyba, ze wszystko zostanie tak jak jest to wtedy moga sobie funkcjonowac dalej ;)


Gradus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7884 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 06/01/2009 15:34

  IS napisał:  

3. Na pewno powierzchnia placów i parkingów poza stadionem powinna być w odległości minimum 10 metrów od stadionu



tego nie rozumiem mowiac szczerze ;)


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005