Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4443 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 18:51

  DP napisał:  
[cytat=Maxymalny]Klub powinien wydzielić osobny sektor dla pajaców głosujących na krzystka. Tak aby normalni kibice nie musieli się z nimi stykać.[/

Nie wiem jak można popierać tą arogancką i zadufaną w sobie kobiete. Przecież ona nie robi nic tylko obiecuje (tak jak Krzystek kiedyś) i obraża się na wszystkich wokoło. I dobrze, że jednak zdecydowana większość na nią nie głosuje. To byłby dramat dla miasta gdyby została prezydentem a stadionu ona i tak by nie zbudowała. Tak jak Krzystek. Ale ten ma już doświadczenie w prowadzeniu miasta i za jego kadencji coś się na plus jednak zmieniło.

W tym mieście nie ma na kogo głosować i tyle, ale głosowanie na Jacyne to już jest akt wysokiej desperacji.



Nieśmiało zwrócę twoją uwagę na fakt że Jacyna jeszcze niczym w mieście nie zarzadzała wiec trudno ją oskarżać o niespełnianie obietnic o co Krzystka można z całą odpowiedzialnością. Musisz być bardzo zatwardzialym jego zwolennikiem iślepym na fakty że piszesz takie propagandowe bzdury


cfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6809 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 18:56
@DP czytam Twoje wypowiedzi tak jak i innych i powiem Ci tylko ze pasujesz mi do wyborcow platformy. Nie zdziwilbym sie jak w nastepnych wyborach poprzesz PO, zreszta nie ty jeden. Ten brak wyboru to zadna niespodzianka dla kogos kto obserwuje polskie spoleczenstwo i polska polityke. Wiekszosc jest na tyle bierna i bezplciowa ze nawet jak im wiek emerytalny podnasza to godza sie z tym z lekkim grymasem, nic po za tym. Wiem ze odbieglem od tematu, ale robi sie slabo gdy kibice stawiaja przyszlosc Pogoni na ktoryms tam miejscu po alejkach czy psich kupach na przystankach....


kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4439 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 19:44

  DP napisał:  

  Maxymalny napisał:  
Klub powinien wydzielić osobny sektor dla pajaców głosujących na krzystka. Tak aby normalni kibice nie musieli się z nimi stykać.



Muszę Cię rozczarować, ale na stadionie Krzystek ma pewnie największe poparcie :)

Jacyne popiera najbardziej młyn, w którym średnia wieku to 16 lat baby + dużo osób pochodzi z FC.

Nie wiem jak można popierać tą arogancką i zadufaną w sobie kobiete. Przecież ona nie robi nic tylko obiecuje (tak jak Krzystek kiedyś) i obraża się na wszystkich wokoło. I dobrze, że jednak zdecydowana większość na nią nie głosuje. To byłby dramat dla miasta gdyby została prezydentem a stadionu ona i tak by nie zbudowała. Tak jak Krzystek. Ale ten ma już doświadczenie w prowadzeniu miasta i za jego kadencji coś się na plus jednak zmieniło.

W tym mieście nie ma na kogo głosować i tyle, ale głosowanie na Jacyne to już jest akt wysokiej desperacji.



jestes pracownikiem pinokia?! ... piszesz jakbys nim był,a jesli nie jestes to przestan ogladac TVN i czytac GW,bo za chwile bedzie za póżno.
ma zajeb.... doświadczenie.przepłacona każda inwestycja.dlaczego?! bo w życiu nie zarządzał niczym w sektorze pruwatnym,a państwowe pieniądze i bez odpowiedzialności każdy umie.


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5014 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 19:52
Tak, jestem pracownikiem Krzystka (albo lepiej: z rodziny jestem !) I codziennie o 7 rano kupuje świeżutką GW a o 19 zasiadam przy tv żeby oglądać fakty.

A tak już serio, to dziwie się Wam. To że ktoś (W tym przypadku "ktoś" to zapewne ponad połowa stadionu) Nie chcę głosować na jacynke od razu oznacza że jest się lemingiem, zdrajcom, propagandzistom czy kim tam jeszcze. Śmieszne. Już to pisałem wcześniej. Ze skrajności w skrajność popadacie.

Aha. Wy mówicie że ja i mi podobni są ślepo zapatrzeni w Krzystka, a sami jesteście omotani przez kobiete, która chce budować aquaparki w każdej dzielnicy, oraz wierzycie, że wybuduje nam stadion, chociaż żadnych argumentów to ona nie ma. Jest taka sama jak Krzystek w 2006. Gada, gada o tym stadionie, a nic z tego nie będzie.


kibicMKS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4439 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 20:05

  DP napisał:  
Tak, jestem pracownikiem Krzystka (albo lepiej: z rodziny jestem !) I codziennie o 7 rano kupuje świeżutką GW a o 19 zasiadam przy tv żeby oglądać fakty.

A tak już serio, to dziwie się Wam. To że ktoś (W tym przypadku "ktoś" to zapewne ponad połowa stadionu) Nie chcę głosować na jacynke od razu oznacza że jest się lemingiem, zdrajcom, propagandzistom czy kim tam jeszcze. Śmieszne. Już to pisałem wcześniej. Ze skrajności w skrajność popadacie.

Aha. Wy mówicie że ja i mi podobni są ślepo zapatrzeni w Krzystka, a sami jesteście omotani przez kobiete, która chce budować aquaparki w każdej dzielnicy, oraz wierzycie, że wybuduje nam stadion, chociaż żadnych argumentów to ona nie ma. Jest taka sama jak Krzystek w 2006. Gada, gada o tym stadionie, a nic z tego nie będzie.



skąd wiesz,że nie wybuduje stadionu?! tfuj faworyt oszukał kibiców już nie raz,a jesli ty chcesz byc dalej dymany przez niego to twoja sprawa.ja i wielu innych nie.


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5309 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 20:43

  DP napisał:  
Tak, jestem pracownikiem Krzystka (albo lepiej: z rodziny jestem !) I codziennie o 7 rano kupuje świeżutką GW a o 19 zasiadam przy tv żeby oglądać fakty.

A tak już serio, to dziwie się Wam. To że ktoś (W tym przypadku "ktoś" to zapewne ponad połowa stadionu) Nie chcę głosować na jacynke od razu oznacza że jest się lemingiem, zdrajcom, propagandzistom czy kim tam jeszcze. Śmieszne. Już to pisałem wcześniej. Ze skrajności w skrajność popadacie.

Aha. Wy mówicie że ja i mi podobni są ślepo zapatrzeni w Krzystka, a sami jesteście omotani przez kobiete, która chce budować aquaparki w każdej dzielnicy, oraz wierzycie, że wybuduje nam stadion, chociaż żadnych argumentów to ona nie ma. Jest taka sama jak Krzystek w 2006. Gada, gada o tym stadionie, a nic z tego nie będzie.



Jesteś lemingiem bo będziesz głosował na JAWNEGO kłamczucha, który wydymał Ciebie i wszystkich kibiców zamiast oddać głos na kogoś kto przynajmniej daje szanse? Jesteś lemingiem bo głosując na Krzystka dajesz świadectwo temu, że można robić z gęby dupę a mieszkańcy się uśmiechną i wybiorą Cię jeszcze dwa razy z rzędu. Jak myślisz jak bardzo wpływa to na motywację zwycięzcy? Do co raz lepszej pracy, zwiększania efektywności, bycia lepszym prezydentem? No ale nie lepiej powiedzieć, że jak wybierzemy osobę, która nie miała jeszcze okazji się wykazać, że za jej rządów będzie armagedon, ulice zaczną się zapadać a z wnętrza ziemii wyjedzie 7 jeźdźców apokalipsy.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4443 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 20:55

  haszimoto napisał:  
W tej statystyce Szczecin bije wszystkich. Wszystkie miasta mają idiotów za prezydentów i radnych bo zbudowały lub zaangażowały sie w budowy stadionów. Jedynie Szczecin jako nr 1 na liście miast bez stadionu
Można tzw zrobić statystykę kosztu jednego krzesełka w hali w której nie ma szans odbys sie żadna poważna impreza sportowa typu ME lub MŚ w popularnej dyscyplinie sportu.
Zostawmy te durne przerzucaniem sie statystykami. Nie bądźmy też skrajni że Krzystek jest najgorszy i wszystko źle zrobił.
Krzystek nie dotrzymał słowa w sprawie stadionu i działa na szkodę Pogoni.
To wystarczający powód dla mnie do wyboru.
Jegomość, napisz w których statystykach masz podstawy aby sądzić że decydujące znaczenie ma to kto rządzi przy założeniu że nie bierzemy pod uwagę ludzi typu Jurczyk.



DP, Jegomość nie odpowiedział, może ty odpowiesz na pytanie powyżej?


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4443 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 20:57

  haszimoto napisał:  

  ArP napisał:  
Pogoń jest ważna, ale super ważne jest też miasto. Kocham Pogoń, ale na niej życie się nie kończy. Przez kilka ostatnich lat Szczecin bardzo się rozwinął i trzeba być ślepym żeby tego nie widzieć. Co mieliśmy za np. takiego Jurczyka? Jedno wielkie gówno!
Krzystek może nie jest cudowny, ale w tej chwili nie było odpowiedniego kontrkandydata. Już widzę jak Jacyna szybciutko stawia nam stadion.
Trzeba wymusić na Krzystku żeby poważnie zajął się w końcu w tej kadencji stadionem.



To nie jest tak że ktoś kto nie głosuje na Krzystka to nie chce dobra miasta. Wierz mi że Krzystek czy Jacyna to będzie różnica tylko w kilku miejscach co do rozwoju. Na pewno Jacyna popędzi kilku cwaniakom od lat na posadkach kota. Zresztą tym straszą rożnych urzędników żeby popierali kogo trzeba. Jedną z ważniejszych różnic jest stosunek do Pogoni i potrzeby nowego stadionu. Wskaż inne istotne różnice mające realne znaczenie.



DP, albo na to odpowiedz.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4227 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 22:17
W sumie to jak słyszę ze połowa stadionu popiera Krzystka a siedzę najczęściej w okolicy szóstego sektora to przy Pytaniu z Łuku "Krzystek co?...Ty k...... trochę za głośno się robi jak na wiekszość jego zwoleników.
..a by już podsumować kwestie postów statystycznych jegomościa to myślę że mógłby podać statystki
za kadencji Jacyny W. Bo w sumie to ja nie mogę ich znaleźć a padają tu argumenty porównujące ją z Krzystkiem.
Ja się tylko jeszcze obawiam że jak Krzystkowcy czytają ten temat (a czytają na pewno) to my jesteśmy tutaj w tej chwili pośmiewiskiem że mamy o czy dyskutować.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6480 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 20/11/2014 23:19

  ROJ napisał:  
Prawy jegomość- powstanie, każda koalicja jaką będzie chciał powołać Prezydent (i jak podzielić się władzą). W tym i w tym przypadku spokojnie można mieć prawie wszystkie głosy.
Pan Prezydent jak będzie chciał to będzie miał wszystkie głosy poza jednym- tylko po co. Pani Prezydent będzie miała większość (może będzie "cicha" jak w tej chwili) bez problemu; nawet z klubem obecnego Prezydenta. Który wtedy się pewnie rozleci, bo radni muszą gdzieś pracować.
Czytałem twoje wcześniejsze wpisy może się z nimi nie zgadzam, ale przynajmniej próbujesz szukać argumentów. Przy okazji się do nich odniosę.
Statystyka jaka jest każdy wie - co kto chce udowodnić to udowodni. Jest kilka uniwersalnych statystyk jakim się wszyscy posługują. Sam jestem ciekawy (i jak widać leniwy) jak wyszłyby statystyki podstawowe. Jedną już zrobiłeś- poziom bezrobocia od początku rządów obecnego Prezydenta do dzisiaj (tylko pomyliłeś rok rozpoczęcia urzędowania).
Z tych uniwersalnych potrzebne byłyby jeszcze; PKB na głowę mieszkańca wtedy i dzisiaj. Dochody miasta na głowę mieszkańca wtedy i dzisiaj. To wszystko w porównaniu do konkurencyjnych miast.
Drugi temat to malkontenctwo mieszkańców. To jest sprawa, która też mnie najbardziej denerwuje. Tylko jak z nim walczyć jeżeli osoby, które chcą z nim walczyć pierwsze piszą, że to się nie uda. Jeszcze innym piszą jakimi to są malkontentami.
Ja właśnie dlatego popieram budowę stadionu. Nawet ważniejsze niż sytuacja Pogoni (bez niego jestem pewien, że nie w ekstraklasie) jest jego wpływ na poziom wiary w siebie mieszkańców. Obecny Prezydent myślał, że tym "świętym gralem" jest hala od początku mówiłem, że to błąd. Jaka jest ważniejsza statystyka, niż poziom zadowolenia z miasta mieszkańców ?
Stadion jest taką inwestycją, która nie sprawi (jak byłoby 4 lata temu), że będziemy się czuli lepsi, ale przestaniemy się czuć gorsi. Za 200-300 mln nie ma innej inwestycji, która może ten efekt dać; jak taka jest to napisz jaka.



Dzięki za normalną odpowiedź.

Oczywiście, posłowie są przekupni i taka koalicja jest teoretycznie możliwa.
Co do statystyk - nie robię per capita, ponieważ nie uważam ich za miarodajne. Faworyzują małe prężne miasta - dla przykładu dochód na mieszkańca: Płock ma czwarte miejsce wg.gus, przed Łodzią, Szczecinem, Poznaniem czy Krakowem. Ponieważ temat jest ciekawy, zrobiłem kilka nowych zestawień: budżet, zadłużenie, wykorzystanie dotacji unijnych.

BUDŻET

Z tego zestawienia łatwo zauważyć, że Szczecin trzyma pozycję podobną do poprzednich "rankingów". Znowu są to okolice 7-8 miejsca. Od 2011 roku notujemy bardzo duży wzrost budżetu, utrzymuje się tendencja wzrostowa. W roku 2014 jest to już 1,87 mld, najwyższy budżet w historii Szczecina. Warto odnotować duży awans Lublina, z tego co się orientuję, mocno zainwestowano tam w branżę IT, co przyniosło dobry efekt.

ZADŁUŻENIE

Zadłużenie na przeciętnym poziomie. Niebezpiecznie wysokie zadłużenie Torunia, Poznania i Bydgoszczy. Dla Poznania to już druga statystyka w której zajmuje końcowe lokaty.

WYKORZYSTANIE ŚRODKÓW UNIJNYCH

Tutaj wypadamy słabo, dużo słyszałem o tym, że nie potrafimy wykorzystać dotacji unijnych, ale dopiero teraz widzę ile inne miasta potrafiły z tego wyciągnąć. Niestety znalazłem dane tylko dla okresu 2006-2009, jeżeli ktoś posiada informacje na temat pozostałego okresu, to chętnie rzucę okiem.

Teraz o malkontentach słów kilka - jeżeli do Mnie kierowałeś słowa "Tylko jak z nim walczyć jeżeli osoby, które chcą z nim walczyć pierwsze piszą, że to się nie uda" to domyślam się, że chodzi Ci o moją wypowiedź na temat pewnej przegranej MJW. Nie uważam tego za marudzenie w jakiejkolwiek formie. Po prostu realnie oceniam sytuację.

Co do stadionu to Ja się oczywiście zgadzam że jest potrzebny, więc chyba nie muszę rzucać żadnymi statystykami?


  haszimoto napisał:  

DP, Jegomość nie odpowiedział, może ty odpowiesz na pytanie powyżej?



Nie dziw się, że Ci nie odpisałem, skoro dalej nie rozumiesz celu Moich wypowiedzi. Przykro mi, ale nie będę się powtarzać.
------------------------
źródło danych: http://stat.gov.pl/

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 20 listopada 2014, 23:25 [1 raz(y)]


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 06:11
Dochody czy PKB można liczyć tylko na mieszkańca.Tak samo ich procentowy wzrost.
Tak to okazało się, że w Chinach żyje się o wiele lepiej niż w Szwajcarii.
Jak ten Lublin nas minął ; jak wydał całe pieniądze zamiast na rozwój wydał na stadion. Słyszę, że miasto ma wydawać pieniądze na rozwój (tylko nikt nie wie co go daje), a nie na stadion. Czy da się udowodnić, że budując stadion miasto się wolniej rozwija, czy raczej jest odwrotnie ?
Sprawa jest prosta; Szczecin jest pod względem liczby mieszkańców 7 miastem w Polsce. Jak we wzroście PKB na mieszkańca , dochodów na mieszkańca i stopy bezrobocia w czasie dwóch kadencji obecnego Prezydenta w rankingach jesteśmy na pozycji 7 to znaczy, że Prezydent jest średni. Jak jesteśmy wyżej to jest dobry, a jak niżej to słaby. Proszę o wynik, bo nie wiem na kogo głosować.
Tłumacząc na ludzki język.Jak Legia przy obecnym potencjale zajełaby 2 miejsce to znaczy trener do wywalenia, jak 6 tzn., że trener jest zbędny.

Wszyscy malkontenci w mieście też powtarzają, że oni nie są malkontentami tylko realnie oceniają sytuację. To właśnie jest problem.
Tego "zjawiska"nie da się realnie ocenić. Kraków chce budować metro (Wrocław i Łódź też) ; czy go stać - nie ? Jednak połowa mieszkańców wierzy, że tak. Czy mają szansę wybudować - jak uwierzą to wybudują (może krótsze i dłużej). Dlatego właśnie Wrocław mimo tego, że jest mniejszym miastem na pewno będzie miał szybciej metro niż większa Łódź.
Tak samo Gdańsk wybuduje tor F1, dlaczego - bo robi wszystko co może, żeby to zrobić. Nawet jak nie wybuduje to mieszkańcy będą dumni z najlepszego toru w Polsce- tym bardziej, że stadion już mają.

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 21 listopada 2014, 06:28 [1 raz(y)]


haszimoto
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4443 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 07:58

  Prawy jegomość napisał:  



  haszimoto napisał:  

DP, Jegomość nie odpowiedział, może ty odpowiesz na pytanie powyżej?



Nie dziw się, że Ci nie odpisałem, skoro dalej nie rozumiesz celu Moich wypowiedzi. Przykro mi, ale nie będę się powtarzać.
------------------------
źródło danych: http://stat.gov.pl/



Nie wiem na podstawie czego twierdzisz że nie rozumiem. Pomijając fakt, że to obraźliwe dla rozmówcy gdy mu mówisz że nie rozumie, szczególnie bez żadnych podstaw.
Może postaraj sie mnie zrozumieć.
Brak jest podstaw aby sądzić że któraś z przedstawionych przez ciebie statystyk zmieni sie z powodu tego że wybierzemy Jacynę zamiast Krzystka czy Krzystka zamiast Jacyny. Jeżeli uważasz inaczej to uzasadnij na podstawie czego.
Dla mnie jako kibica Pogoni podstawową różnicę stanowi podejście do kwestii stadionu i stosunek do Pogoni właśnie. I to cała sprawa.


Palindrom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3482 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 15:20

  ROJ napisał:  
Prawy jegomość- powstanie, każda koalicja jaką będzie chciał powołać Prezydent (i jak podzielić się władzą). W tym i w tym przypadku spokojnie można mieć prawie wszystkie głosy.
Pan Prezydent jak będzie chciał to będzie miał wszystkie głosy poza jednym- tylko po co. Pani Prezydent będzie miała większość (może będzie "cicha" jak w tej chwili) bez problemu; nawet z klubem obecnego Prezydenta. Który wtedy się pewnie rozleci, bo radni muszą gdzieś pracować.
Czytałem twoje wcześniejsze wpisy może się z nimi nie zgadzam, ale przynajmniej próbujesz szukać argumentów. Przy okazji się do nich odniosę.
Statystyka jaka jest każdy wie - co kto chce udowodnić to udowodni. Jest kilka uniwersalnych statystyk jakim się wszyscy posługują. Sam jestem ciekawy (i jak widać leniwy) jak wyszłyby statystyki podstawowe. Jedną już zrobiłeś- poziom bezrobocia od początku rządów obecnego Prezydenta do dzisiaj (tylko pomyliłeś rok rozpoczęcia urzędowania).
Z tych uniwersalnych potrzebne byłyby jeszcze; PKB na głowę mieszkańca wtedy i dzisiaj. Dochody miasta na głowę mieszkańca wtedy i dzisiaj. To wszystko w porównaniu do konkurencyjnych miast.
Drugi temat to malkontenctwo mieszkańców. To jest sprawa, która też mnie najbardziej denerwuje. Tylko jak z nim walczyć jeżeli osoby, które chcą z nim walczyć pierwsze piszą, że to się nie uda. Jeszcze innym piszą jakimi to są malkontentami.
Ja właśnie dlatego popieram budowę stadionu. Nawet ważniejsze niż sytuacja Pogoni (bez niego jestem pewien, że nie w ekstraklasie) jest jego wpływ na poziom wiary w siebie mieszkańców. Obecny Prezydent myślał, że tym "świętym gralem" jest hala od początku mówiłem, że to błąd. Jaka jest ważniejsza statystyka, niż poziom zadowolenia z miasta mieszkańców ?
Stadion jest taką inwestycją, która nie sprawi (jak byłoby 4 lata temu), że będziemy się czuli lepsi, ale przestaniemy się czuć gorsi. Za 200-300 mln nie ma innej inwestycji, która może ten efekt dać; jak taka jest to napisz jaka.



Z tym PKB to nie do końca tak. Po pierwsze, trzeba brać pod uwagę napływ kapitału i firm, które nie wyprowadzają pieniędzy stąd. PKB wtedy może o miliony urosnąć, tylko dlatego, że jeden czy drugi inwestor po prostu dużo zarobi. Tak to działa w miastach aglomeracjach i stolicach województw. Np. w takim Krakowie, co z tego że PKB na głowę mieszkańca jest ogromne pewnie jak tak na prawdę lepsze warunki do życia możesz mieć w sączu. Więc dochody na głowę mieszkańca np. w warszawie możesz mieć niebotyczne, ale co z tego, skoro warszawiak przeciętny nic z tych miliardów nie zobaczy.
I Szczecin to samo. Trzeba by brać HDI a to już jest inna historia kompletnie. Na co kogo i kiedy stać (ile paliwa, bułek, browarów i biletów na mecze możesz sobie kupić za twoją wypłatę)
Poza tym trzeba patrzeć jak się zmieniał poziom życia, wiele innych rzeczy. Noi niestety realnie jest tak że stadion to nie jest rzecz pierwszej potrzeby.


Prawy jegomość
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6480 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 16:26

  ROJ napisał:  
Dochody czy PKB można liczyć tylko na mieszkańca.Tak samo ich procentowy wzrost.
Tak to okazało się, że w Chinach żyje się o wiele lepiej niż w Szwajcarii.
Jak ten Lublin nas minął ; jak wydał całe pieniądze zamiast na rozwój wydał na stadion. Słyszę, że miasto ma wydawać pieniądze na rozwój (tylko nikt nie wie co go daje), a nie na stadion. Czy da się udowodnić, że budując stadion miasto się wolniej rozwija, czy raczej jest odwrotnie ?
Sprawa jest prosta; Szczecin jest pod względem liczby mieszkańców 7 miastem w Polsce. Jak we wzroście PKB na mieszkańca , dochodów na mieszkańca i stopy bezrobocia w czasie dwóch kadencji obecnego Prezydenta w rankingach jesteśmy na pozycji 7 to znaczy, że Prezydent jest średni. Jak jesteśmy wyżej to jest dobry, a jak niżej to słaby. Proszę o wynik, bo nie wiem na kogo głosować.
Tłumacząc na ludzki język.Jak Legia przy obecnym potencjale zajełaby 2 miejsce to znaczy trener do wywalenia, jak 6 tzn., że trener jest zbędny.

Wszyscy malkontenci w mieście też powtarzają, że oni nie są malkontentami tylko realnie oceniają sytuację. To właśnie jest problem.
Tego "zjawiska"nie da się realnie ocenić. Kraków chce budować metro (Wrocław i Łódź też) ; czy go stać - nie ? Jednak połowa mieszkańców wierzy, że tak. Czy mają szansę wybudować - jak uwierzą to wybudują (może krótsze i dłużej). Dlatego właśnie Wrocław mimo tego, że jest mniejszym miastem na pewno będzie miał szybciej metro niż większa Łódź.
Tak samo Gdańsk wybuduje tor F1, dlaczego - bo robi wszystko co może, żeby to zrobić. Nawet jak nie wybuduje to mieszkańcy będą dumni z najlepszego toru w Polsce- tym bardziej, że stadion już mają.



Myślałem, że z Tobą da się nieco poważniej podyskutować. Niepotrzebnie próbujesz ironizować. Niestety Twoje argumenty zupełnie do Mnie nie trafiają, zresztą znowu odnosisz wszystko do stadionu, o którym już się wypowiedziałem, że jest potrzebny.
Dochód per capita od 2002 (dalszych statystyk nie znalazłem) niekwestionowanym liderem jest... Sopot, który praktycznie co roku ma znacznie wyższy wynik od Warszawy. Bardzo realny wynik, prawda? Trzecim miastem w takiej sytuacji jest Płock.
Licząc tylko 2013 rok, w pierwszej dziesiątce znalazły się Sopot, Płock, Włocławek, Rzeszów, Kielce, a myślę, że gdybym dorzucił trochę więcej miast - powiedzmy 50 to pierwsza 10 niemal w całości byłaby zajęta przez małe miasta. Teraz było 30 miast. Kraków(16), Łódź(15), Poznań(17), Gdynia(20) i Szczecin(21) poza pierwsza 15.
Teraz żeby było zabawniej: Porównałem procentowy wzrost budżetu (2006-2013) w Sopocie, Płocku i w Szczecinie.
Sopot = wzrost o 41%
Płock = wzrost o 27%
Szczecin = wzrost o 69%

To chyba mówi wszystko na temat liczenia "jakości życia" czy rozwoju per capita.

O Lublinie już się wypowiedziałem, Moim zdaniem tam zaprocentowało postawienie na nowoczesne technologie / branżę IT. Stadion ma się nijak do takich statystyk. Jak już koniecznie się tego stadionu trzymamy - dane są z 2013 roku, stadion zakończono budować latem 2014.

Wyjaśnij mi jaki ma sens porównanie narzekania na infrastrukturę / inwestycje, do stwierdzenia niskiego poziomu kandydatów na prezydenta? Co w ogóle ma stwierdzenie na podstawie wyników że MJW nie ma już szans, do Mojego niby malkontenctwa? Szczególnie, że już dawno zaznaczyłem, że nie jestem jej fanem?


  haszimoto napisał:  

Nie wiem na podstawie czego twierdzisz że nie rozumiem. Pomijając fakt, że to obraźliwe dla rozmówcy gdy mu mówisz że nie rozumie, szczególnie bez żadnych podstaw.
Może postaraj sie mnie zrozumieć.
Brak jest podstaw aby sądzić że któraś z przedstawionych przez ciebie statystyk zmieni sie z powodu tego że wybierzemy Jacynę zamiast Krzystka czy Krzystka zamiast Jacyny. Jeżeli uważasz inaczej to uzasadnij na podstawie czego.
Dla mnie jako kibica Pogoni podstawową różnicę stanowi podejście do kwestii stadionu i stosunek do Pogoni właśnie. I to cała sprawa.



Skoro tak to odbierasz, to wyjaśnię. Ja tutaj nie walczę o głosy dla Krzystka czy dla Jacyny, ten temat przykro się czyta gdy widzę jak zdecydowana większość postrzega Szczecin. Dla tych osób jesteśmy zadupiem i trzecią ligą miast. Dlatego uznałem, że stosowne będzie wrzucenie trochę danych na temat tego rzekomego spadku. Prawda jest taka że od dawna balansujemy na granicy pierwszej i drugiej ligi i nic się nie zmienia w tej kwestii. To co wrzucam ma się nijak do przyszłej prezydentury.
Ponieważ stwierdziłem, że Krzystek nie był słabym prezydentem a przeciętnym, to zostałem prawdopodobnie odebrany jako Krzystkofan... Takim nie jestem (mimo, że uważam go za lepszy wybór), inna sprawa, że kampania prowadzona przez MJW Mnie odpycha.

Ostatnio edytowany przez: Prawy jegomość, 21 listopada 2014, 16:35 [2 raz(y)]


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5014 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 16:52

  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt
3 godz. · Edytowany ·
Policja i wszelkie służby postawione na nogi, gdyż wybieram się w sobotę na stadion na mecz Pogoni! Oraz, że zaproponowałam kontrkandydatowi w II turze wyborów prezydenckich, aby również to uczynił. Każą pomiędzy sektorami postawić zasieki, bo obawiają się zamieszek. Ktoś tutaj oszalał ze strachu :))))))



Nie wiem czy ona tak na poważnie, ale żałosna jest jeśli myśli, że może sobie prowadzić kampanie na naszej ukochanej Pogoni. Niech spierdala. Stadion to nie miejsce na kampanie. A już zapraszanie tam Krzystka który wiadomo jakie będzie budził emocje u części kibicowskiej braci jest skrajną głupotą. To ma być mecz piłkarski wolny od polityki i innych gówien, święto kibiców, a nie jakaś jebana kampania wyborcza. Ja bym widoku tych dwóch "kandydatów" na naszym stadionie podczas meczu nie akceptował i kazał wypierdalać.


  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt Nie jestem kibicem piłki nożnej, jestem kibicem kibiców Pogoni. Od zawsze to powtarzam. I uważam, że 50 tysięcy kibiców - podatników ma prawo żądać nowego stadionu piłkarskiego



I macie jasną odpowiedź po co ona jutro chce przyjść na stadion. Kampanie sobie zrobi, a to, że ma w dupie piłke nożną i stadion pewnie też się już nie liczy. Na stadionie będzie jutro 5-6 tysięcy ludzi więc nie dziwne, że chce sobie zrobić reklame.


Maxymalny
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 3675 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 17:02

  DP napisał:  

  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt
3 godz. · Edytowany ·
Policja i wszelkie służby postawione na nogi, gdyż wybieram się w sobotę na stadion na mecz Pogoni! Oraz, że zaproponowałam kontrkandydatowi w II turze wyborów prezydenckich, aby również to uczynił. Każą pomiędzy sektorami postawić zasieki, bo obawiają się zamieszek. Ktoś tutaj oszalał ze strachu :))))))



Nie wiem czy ona tak na poważnie, ale żałosna jest jeśli myśli, że może sobie prowadzić kampanie na naszej ukochanej Pogoni. Niech spierdala. Stadion to nie miejsce na kampanie. A już zapraszanie tam Krzystka który wiadomo jakie będzie budził emocje u części kibicowskiej braci jest skrajną głupotą. To ma być mecz piłkarski wolny od polityki i innych gówien, święto kibiców, a nie jakaś jebana kampania wyborcza. Ja bym widoku tych dwóch "kandydatów" na naszym stadionie podczas meczu nie akceptował i kazał wypierdalać.


  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt Nie jestem kibicem piłki nożnej, jestem kibicem kibiców Pogoni. Od zawsze to powtarzam. I uważam, że 50 tysięcy kibiców - podatników ma prawo żądać nowego stadionu piłkarskiego



I macie jasną odpowiedź po co ona jutro chce przyjść na stadion. Kampanie sobie zrobi, a to, że ma w dupie piłke nożną i stadion pewnie też się już nie liczy. Na stadionie będzie jutro 5-6 tysięcy ludzi więc nie dziwne, że chce sobie zrobić reklame.



Wypierdalaj to ty z tego forum pajacu. W zeszłym roku Jacyna Witt zaproszona na stadion, żeby zobaczyć w jakich warunkach muszą oglądać mecz kibice, nie wymiękła i przyszła. Krzystek i jego przydupasy nie raczyli się pojawić.


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5014 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 17:30
Post na poziomie osoby którą wyznajesz. Miałem nie komentować, ale jednak ostatniego posta w tym temacie napisze. Mówisz że Krzystek napluł w twarz kibicom Pogoni i ich oszukał, a sam bronisz kobiety która jawnie napisała, że nie jest kibicem a na mecz ze swoimi ziomkami politykami idzie tylko po to, żeby się promować. I to jest według Ciebie w porządku ? :)

O jeszcze coś dopisze. Litwiński który startował 4 lata temu. On nie obiecywał tylko rozważnie mówił co da się zrobić, były konkrety ale nie hura optymizm w stylu Jacyny "HURA ! ZBUDUJEMY STADION !". Gościu umiał się zachować. Nie robił szopki na trybunach, tylko zorganizował normalną konferencje, wszystko odbyło się normalnie. To jest ta różnica między Jacyną a Litwińskim.

Ostatnio edytowany przez: Forza Pogoń !, 21 listopada 2014, 17:36 [1 raz(y)]


verte
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7908 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 17:38
DP, Jacyna nie ukrywa że ta wizyta na stadionie jest w ramach kampanii. Ale w ciągu ostatnich dwóch powiedfzmy lat była przynajmniej na 10 meczach. To wiem.
Dlatego tez trochę denerwujesz ludzi gdy piszesz rzeczy jasne i oczywiste, których ona e kryje. Przychodzi jutro na mecz aby pogadać o stadionie. Uważa Pogoń za wartość dla Szczecina choć nie jest kibicem. O co tu się czepiac? Podoba mi się żę mówi prawdę nie obrażając nikogo.

Wydaj mi się zresztą że Litwiński mniej więcej to samo powiedział. Że nie jest kibicem ale uważa że kibice w Szczecinie maja prawo do stadionu.

Nie wiem tez gdzie widzisz jakieś huurrra w jej wypowiedziach. Jasno mówi że chce wybudować stadion i uważa że można to zrobić. Zresztą Krzystek tez uważa że można bo przecież chce wydac 100 baniek z tym że wcale nie chce tego.
Dlaczego nie chcesz z nią się na tym meczu spotkać i sobie wyjaśnić? Pogadaj, nie zje cię przecież.


21:37
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5485 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 17:42

  DP napisał:  
... Mówisz że Krzystek napluł w twarz kibicom Pogoni i ich oszukał, a sam bronisz kobiety która jawnie napisała, że nie jest kibicem a na mecz ze swoimi ziomkami politykami idzie tylko po to, żeby się promować. I to jest według Ciebie w porządku ? :)


A jaki ma znaczenie czy jest kibicem czy nie? Myślisz że w miastach w których powstały nowe stadiony wszyscy prezydenci są kibicami lokalnej drużyny/drużyn? olaboga

Ostatnio edytowany przez: Ijon_Tichy, 21 listopada 2014, 17:48 [1 raz(y)]


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4227 dni




Odp: www.StadiondlaSzczecina.pl - 21/11/2014 18:16

  DP napisał:  

  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt
3 godz. · Edytowany ·
Policja i wszelkie służby postawione na nogi, gdyż wybieram się w sobotę na stadion na mecz Pogoni! Oraz, że zaproponowałam kontrkandydatowi w II turze wyborów prezydenckich, aby również to uczynił. Każą pomiędzy sektorami postawić zasieki, bo obawiają się zamieszek. Ktoś tutaj oszalał ze strachu :))))))



Nie wiem czy ona tak na poważnie, ale żałosna jest jeśli myśli, że może sobie prowadzić kampanie na naszej ukochanej Pogoni. Niech spierdala. Stadion to nie miejsce na kampanie. A już zapraszanie tam Krzystka który wiadomo jakie będzie budził emocje u części kibicowskiej braci jest skrajną głupotą. To ma być mecz piłkarski wolny od polityki i innych gówien, święto kibiców, a nie jakaś jebana kampania wyborcza. Ja bym widoku tych dwóch "kandydatów" na naszym stadionie podczas meczu nie akceptował i kazał wypierdalać.


  Cytat:  
Małgorzata Jacyna-Witt Nie jestem kibicem piłki nożnej, jestem kibicem kibiców Pogoni. Od zawsze to powtarzam. I uważam, że 50 tysięcy kibiców - podatników ma prawo żądać nowego stadionu piłkarskiego



I macie jasną odpowiedź po co ona jutro chce przyjść na stadion. Kampanie sobie zrobi, a to, że ma w dupie piłke nożną i stadion pewnie też się już nie liczy. Na stadionie będzie jutro 5-6 tysięcy ludzi więc nie dziwne, że chce sobie zrobić reklame.



Chłopie to że ona mówi że nie jest kibicem piłki nożnej to ma nie prowadzić kampanii skierowanej do mieszkańców którzy tymi kibicami są ? a myślisz że Krzystek to fan koszykówki ? Trzeba było zjawić się na pierwszym meczu Wilków i zobaczyć go w szaliku biało-niebieskim.
Jesteśmy przed druga turą i Ci ludzie mają prawo sobie kampanie robić gdzie chcą.Wiadomo ze Krzystek nie przyjdzie bo wbrew temu co ktoś napisał (ponad połowa na stadionie pójdzie rzekomo dać mu głos) nie ma na stadionie poparcia a ludzi których jawnie oszukał.Jak 8 lat temu lansował się jako ten co pierwszy w Polsce zrobi stadion elite na ME 2012 to na stadionie też bywał.
Ja tu u niektórych widzę jakąś nienawiść do tej Jacyny w takim stopniu że są gotowi Krzystkowi w dupe wejść by tylko ona nie została Prezydentem.Jakaś masakra.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005