Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> www.StadiondlaSzczecina.pl << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Pomerenke
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5279 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 28/11/2009 14:03
a takie ze jak teraz ma 18 i ta mała trybuna będzie takiej samej wielkosci ( nowy budynek vip) to łuk powiększy pojemność do max 25 tys.


ad unum omnes - oderint dum metuant !
M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7184 dni

****




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 28/11/2009 14:23

  Pomerenke napisał:  
a takie ze jak teraz ma 18 i ta mała trybuna będzie takiej samej wielkosci ( nowy budynek vip) to łuk powiększy pojemność do max 25 tys.



Przebudowa to nierealny plan wg. mnie bo tu nie chodzi tylko o trybuny ale także cała infrastrukturę(wyjscia,chodniki,parkingi itp)
Mówisz żeby dobudować nową trybunę i drugi łuk, a co ze starym łukiem chcesz nadal mieć stadion z trybunami 30 metrów za bramką i schodami gdzie stopnie mają pół metra?To samo się tyczy trybuny wysokiej gdzie też trzeba ją zmodernizować a cholera wie co pod nią się znajduje i czy by jakaś niespodzianka nie wstrzymała prac na jakiś czas.Tak więc modernizacja to słaby pomysł bo teraz może coś zrobią na "odpierdol się" typu budynek vip i będziemy czekali kolejne lata na zrobienie czegokolwiek na stadionie.


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6751 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 28/11/2009 19:10

  Pomerenke napisał:  
Według mnie Szczecinowi nie jest potrzebny nowoczesny stadion w dąbiu na 40 tys ludzi, wystarczy przebudować obecny tj. zburzyć nie równoległą niską trybunę postawić ją od nowa prosto i zamknąć drugim łukiem zadaszyć całości i będzie gitara. Pojemność zwiększyła by się do około 25 tys i było by na pewno taniej.


Na modernizację obecnego stadionu nie ma możliwości pozyskania pieniędzy ze środków Unii Europejskiej, dlatego już dawno zapadła "decyzja" o tym iż w Szczecinie powstanie nowy obiekt. Jak wygląda realizacja owego planu wszyscy doskonale wiemy..


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Steryd
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8162 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 28/11/2009 23:15
Milo sie ogladalo mecz Zaglebie - Lech. Stadionik fajny, zapelniony, z dobra akustyka i miejscem na flagi. Nawet jesli mecz nie jest najlepszy, to idzie wytrzymac transmisje z Lubina czy Kielc ze wzgledu na ladny stadion. Obiekty w Lubinie i Kielcach w sam raz jak na mozliwosci tych miast.
Szczecin niestety zostanie daleko w tyle. Realna data wybudowania stadionu u nas to 2013-2014. Nam wystarczy stadion na 25-30 tys. I tak ciezko bedzie nam go zapelnic w calosci, chyba ze Pogon bedzie walczyc o najwyzsze cele w lidze. Taka pojemnosc uwazam za idealna. Nawet jesli bedize chodzic 15-20 tys ludzi - a wierze ze przy rozsadnych cenach biletow i dobrej grze - juz milo bedzie to wygladac.


1948
chtwo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6692 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 29/11/2009 13:46
a ja sie bede dalej upieral ze nam jest potrzebny stadion na conajmniej te 33500 co bylo w projekcie euro2012 i nadal wisi w klubie na korytarzu :D takie duze miasto jak nasze potrzebuje takiej pojemnosci,nawet jakby na przecietnych meczach sie zapelnial w polowie tylko-trzeba myslec przyszlosciowo-wiadomo to nie liga zachodnia ze na kazdym meczu bedzie komplet,ale na waznych meczach,przede wszystkim dobrych kibicowsko-napewno,na szczescie do extraklasy wracaja kluby z potencjalem kibicowskim jak my a to gwarantuje emocje i co za tym idzie duze zainteresowanie-pozdro


Szacunek dla Braci - Pogarda dla frajerów
Entero
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5551 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 29/11/2009 15:31
Trzeba jeszcze podkreślić , że znając kibiców nowy stadion przyciągnie sporą grupę "kibiców"


Pogoń&Legia
szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6065 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 29/11/2009 15:44
To jest masakra co u nas dzieje się z nowym stadionem.Od początku Piotr K. mówił,że priorytetem jest stadion dla Pogoni,mija cała kadencja a gościu już nawet nie mówię o lokalizacji czy projekcie,on nawet nie wie jaką pojemność ma mieć.Wystarczy chwila by pomyśleć,jakie jest zapotrzebowanie na piłkę w mieście,jakie perspektywy ma Pogoń i ile ludzi ludzi chodziło jak były wyniki.Na ten śmieszny mecz OE udało się prawie cały stadion zapełnić a ten mówi,czy sens jest budować duży obiekt.Ja nie wiem,czy się śmiać czy płakać.


BJK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8292 dni

*




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 30/11/2009 11:09
niedługo wybory i K. myśli ze znowu go wybiorą. Ostatnio oglądałem na tvp3 Szczecin wywiad z nim i co on nie opowiadał, ile punktów ze swoich wyborczych założeń zrealizował, albo jest w trakcie realizacji. o stadionie nie wspomniał oczywiście. pozatym to mowil o wszystkim a tak naprawdę nic z tego nie wynikało... Ja czuje się oszukany mineły 3 lata a my nawet zadnej ekspertyzy nie mamy, nic kompletnie. cala piłkarska polska nam ucieka ze stadionami. i jak teraz będą wybory to pójdę i wole zagłosować na "wujka Władka" z partii X, byle nie na K.... mam cichą nadzieje ze grono ludzi którzy czują sie podobnie jak ja zrobi to samo!!! K. juz dziękujemy...!!


"...Bądź dumny z tego kim jesteś..."

POGOŃ SZCZECIN

HWDP na zawsze HWDP
BS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6453 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 30/11/2009 15:29
Nie łudźmy się że Krzystek nie wygra najbliższych wyborów , a wygra z prostej przyczyny . Nie ma żadnych kontrkandydatów , chyba że wystartuje Arłukowicz z ramienia lewicy . Mówiło się w kuluarach że PiS wystawi Brudzińskiego ale jest to bardzo wątpliwie , natomiast kandydaturę Jacyny Witt pozostawię bez komentarza .... reszta potencjalnych kandydatów się nie liczy , więc chcąc nie chcąc szykujmy się na kolejne lata z Krzystkiem ;]


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6210 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 30/11/2009 16:24
Tak to jest jak sie wierzy w słowa politykom. Ze stadionem nie dość że nic nie ruszyło,to jeszcze cofneliśmy sie o lata świetlne,z prostego powodu-dzis nawet nie wiemy gdzie mamy go budować. "Całe życie" forsowało sie koncepcje dąbia,utopijnie rzecz jasna,dziś sie z tej myśli skrycie wycofując. Ja mysle że to co jest czynione dotychczas,to prosty proces-na odczepnego,aby tylko spełnić wymogi licencyjne i sądze że poprzestaniemy z tym na długie lata. A plan" nowy stadion" będzie na kolejne lata kiełbaską wyborczą poszczególnych kandydatów.

Więc łudźmy sie miło i kolorowo o realizacji tak samo realnej jak floatnig garden 3041. Pomarzyć piękna rzecz i nic nie kosztuje.

ps-Krzystek będzie mogł liczyć na reelekcje jasnej przyczyny-brak kandydatów. Przyjdzie nowy,wrzuci plany poprzednika do szuflady i połowa kadencji upłynie na owym sprzątaniu i obsadzaniu stanowisk swoimi ludźmi. A potem gadka że miał za mało czasu. Nie liczmy że nasze miasto będzie mieć lepszą kandydature aniżeli wspomniany Krzystek. Bo hipotetyczne Jacyna Witt,Piechota,Brudziński,Zaremba czy Wieczorek większej różnicy nie robią.

Ostatnio edytowany przez: nowa od nowa, 30 listopada 2009, 16:29 [1 raz(y)]


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Pomerenke
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5279 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 30/11/2009 16:37
wole już żeby rządził Krzystek niż Brudziński...


ad unum omnes - oderint dum metuant !
Fyfy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6005 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 30/11/2009 16:50
Mi to obojetnie kto... byle ruszyly sie sprawy priorytetowe dla miasta...


PPS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5264 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/12/2009 01:20
http://www.youtube.com/watch?v=B0mC1Qk4RhM

HEHEHEH. SMIECH -.^


http://www.pucharjestnasz.pl/
Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6296 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/12/2009 21:15
Masakra skoro jest tak dobrze, to, dlaczego jest tak źle? Pani Jacyna-Witt to chyba robi sobie przymiarki do kampanii wyborczej. Jaki był cel spotkania? albo jestem głupi albo tego nie rozumiem.
W najbliższych kilkunastu latach stadion u Nas nie powstanie. A zresztą, po co Nam stadion? Przecież trzeba mieć drużynę, która będzie na nim grała. Trzeba mieć konkretnego sponsora, który nie szczędzi grosza,w końcu trzema grać w mocnej lidze. Nawet w Szczecinie, aby był komplet na stadionie, który ma 30 tyś miejsc trzeba grać o najwyższe cele. Obecnie to mrzonki a tak na marginesie to NIGDZIE na zachodzie nie powstają stadiony miejskie jest to relikt PRL'u gdzie wszystko było "państwowe". Obecnie Valencia jako miasto nie dokłada w ogóle do budowy obiektu dla Valenci CF. I budowa od kwietnia stoi w miejscu. Arsenal postawił swój obiekt bez udziału miasta Londyn. Barcelona modernizować będzie Camp Nou ze własnych środków.. Miasto powinno pomagać, ale Pogoń Szczecin jest prywatnym podmiotem, jest własnością takiego albo innego właściciela. Na pewno koszt takiego stadionu w zależności od projektu, pojemności, funkcjonalności waha się od 100 do 250 mil EURO chodź pewnie i te sumy to wróżenie z fusów. Oczywistością jest to, że nie całą sumę wykłada miasto, ale z Totalizatora Sportowego czy min. sportu, dostać można część środków. Jednak pamiętajmy My nie współorganizujemy EURO 2012, dlatego będziemy stali w kolejce po pieniądze na szarym końcu kolejki. UE też nie da tak Miastu Szczecin kasy w ciemno trzeba mieć plany, projekty i to musi być plan bez lipy. Kredytu Naszemu magistratowi to nie wiem, kto da jak Szczecin jest już baaaardzo zadłużony. Dlatego jak nie patrząc dupa z tyłu.


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6210 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/12/2009 21:47

  PPS napisał:  
http://www.youtube.com/watch?v=B0mC1Qk4RhM

HEHEHEH. SMIECH -.^



"my jesteśmy..." "mówią o nas..." kurwa,kolejna co sie podpina pod "bycie kibicem. farsa i żenada.

śmiech na sali. to tylko mnie upewnia w przekonaniu o którym napisałem wcześniej.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6751 dni

**




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 02/12/2009 23:39

  Rudi87Sz-n napisał:  
Kredytu Naszemu magistratowi to nie wiem, kto da jak Szczecin jest już baaaardzo zadłużony. Dlatego jak nie patrząc dupa z tyłu.


Wskaż mi miasto, które nie jest zadłużone..


  Cytat:  
- Jesteśmy obok Katowic najmniej zadłużonym dużym miastem - mówił Lipiński.

I skarbnik, i prezydent zapewniali, że wprawdzie poziom zadłużenia będzie wyższy, ale ciągle bezpieczny, pod kontrolą. Dzisiaj miasto ma dług w wysokości 272 mln zł, co w przeliczeniu na jednego mieszkańca daje 665 zł.

Źródło


A co do kredytów, w październiku pojawiła się informacja, iż Szczecin dostanie 300 mln kredytu z Banku Rozwoju Rady Europy. Więc nie przesadzaj, nie jest tak źle jak piszesz.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6795 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 01:46
Rudi po za Wielką Brytanią (i tu też pomagaja tylko, że w inny sposób) i dosłownie jednostkowymi przykladami w innych krajach wszędzie stadiony w UE buduja samorządy (miast, regionów) lub rzady. Tak samo jest prawie w całym świecie nawet w USA gdzie niby wszystko jest za prywatne pieniadze standardem jest dokładanie pieniedzy samorzadowych do budowy obiektów.
Jeżeli nie wiesz to nie siej fermentu informacja nawet oficjalna na temat budowy stadionu Walencji jest taka, że wstrzymano budowę ze wzgledu na światowy kryzys i związany z tym stan finansów miasta. W Walencji miasto gratis przekazło przygotowany teren pod budowę tzn. przesiedliło z jednego kwartału miasta mieszkańców, wyburzyło domy i z góry wykupiło używanie obiektu na wiele lat na inne imprezy. Nie ma na zapłatę tej ostatniej pozycji i dlatego wstrzymano na rok budowę. Po za tym to region Walencji jest poręczycielem pożyczki dla klubu.Jak to jest za naszą zachodnią granicą to każdy widzi, nie ma stadionu który w jakiejś formie nie były dofinansowany (a 90% w całości). We Francji, Włoszech, Benaluxie, Gracji, Turcji i cała Skandynawia to już praktycznie bez wyjątku kasa rządowa i samorzadowa.
Także mylisz sie, ze na zachodzie tak sie buduje; jak juz to tak sie buduje na wschodzie (Donieck, Kazań, Moskwa). Teraz tylko trzeba wybrać czy my ze wschodu czy z zachodu.


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7961 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 13:57

  ROJ napisał:  

(...)Jak to jest za naszą zachodnią granicą to każdy widzi, nie ma stadionu który w jakiejś formie nie były dofinansowany (a 90% w całości). We Francji, Włoszech, Benaluxie, Gracji, Turcji i cała Skandynawia to już praktycznie bez wyjątku kasa rządowa i samorzadowa..



Zwracasz uwagę gościowu, że pisze nieprawdę a Ty również czasami się z nią mijasz. Oto przykład jak buduje się stadion w Szwecji. Nowy stadion narodowy

A teraz do wszystkich tych co piszą, że stadion w Dąbiu to złe wyjście bo:
- teren jest podmokły - jak widać oni mogą w Wa wie mogą to i u nas się uda (oczywiście pod warunkiem, że zaczną ;) )
- zła lokalizacja - uważam, że najlepsza z możliwych. Doskonała komunikacja !, teren do zagospodarowania wokół stadionu (pozostawiam sprawę własnościową)

- historia klubu itp. tyle klubów o bardziej uznanej marce zmieniało siedzibę, że to żaden argument

A teraz tekst właściwy - źródło GW Stołeczna 2007-12-13


  Cytat:  
Stadion narodowy na 55 tys. widzów powstanie tuż obok starego stadionu. To podmokły teren, więc konieczne będzie oparcie konstrukcji na palach. Będzie gotowy w 2011 r. Nie będzie obciążeniem dla budżetu państwa - otoczony zostanie biurami, centrum handlowym rozmiarów Galerii Mokotów i apartamentowcami. W prace nad inwestycją wciągnięto koleje państwowe, a specjalny zespół już sprzedaje fotele VIP-owskie i planuje trasy koncertowe gwiazd na 2012 r. Niestety - to wszystko nie u nas, tylko w Szwecj

Michał Wojtczuk: Nowy szwedzki stadion narodowy ma być oddany do użytku, podobnie jak polski, w 2011 roku. Czy projekt stadionu jest już gotowy?

Roman Woźniak: Gotowa jest już koncepcja i to jakie funkcje ma stadion pełnić. Pozwolenia na budowę jeszcze nie ma, ale w tym wypadku to formalność.

Inwestycja ruszy już niedługo, od przedsięwzięć infrastrukturalnych. Bryłę stadionu trzeba zacząć budować dwa i pół roku wcześniej, tj. w 2008 roku.

Czy budowanie stadionu będzie skomplikowane? W Warszawie martwimy się, że grunt w rejonie Stadionu Dziesięciolecia jest podmokły?

- Sztokholm to albo skały granitowe, albo mokre, bagniste gliny i woda blisko powierzchni. Paluje się nawet do 30 m. Teren nowego stadionu położony jest blisko jeziorka. Obiekt będzie dość trudny do posadowienia, ale to się da zrobić. Stary stadion Rasunda miał jedną trzecią na skale, a resztę na palach. Szacowany koszt nowego stadionu to 1,8 mld koron, czyli około 800 mln zł. Wykonawcy prawdopodobnie nie zmieszczą się w tym limicie, będzie o ok. 10 proc. droższy.

(...) - tekst dotyczył stadionu w Wa-wie.

Szwedzi budują swój stadion narodowy w Solnej pod Sztokholmem. Czy to dzielnica, czy osobne miasto? Jak to daleko od centrum?

- Solna wchodzi w skład aglomeracji pod nazwa Stor Stockholm (Duży Sztokholm). Właściwy Sztokholm i Solną, podobnie jak inne gminy aglomeracji, łączy ta sama sieć metra i kolei podmiejskiej. Dla mieszkańców granice gmin nie są widoczne. Stadion będzie położony ok. 800 m od centrum Solnej, a od centrum Sztokholmu - ok. 8 km

Jak został wyłoniony projektant? Czy był konkurs architektoniczny? Czy pana pracownia jest jedynym projektantem, czy częścią większego zespołu?

- Szwedzki Związek Piłki Nożnej (SFF) zwrócił się do mnie z prośbą o opracowanie przebudowy stadionu. Wytłumaczyłem im, że moje biuro nie podoła takiemu przedsięwzięciu. Poprosiłem o pomoc najlepszego projektanta obiektów sportowych Adama Wycichowskiego współpracującego z biurem Svantego Berga. To w tym biurze powstał m.in. stadion Globe Arena (też startowałem w konkursie na ten projekt, ale pokonali mnie). Adam i Svante poradzili wciągnąć do współpracy specjalistów z londyńskiego Hok Sport. Zaproponowałem ten zespół pod kierunkiem wówczas mojego architekta Hakana Björka i zostało to zaakceptowane.

Kiedy zapadła decyzja o tym, że szwedzki stadion narodowy powstanie w Solnej? Czy Szwecja wiąże z nim plany ubiegania się o jakieś piłkarskie mistrzostwa, np. w 2016 r.?

- Decyzja zapadła mniej więcej dwa lata temu. Już wcześniej SFF chciał ściągnąć do Szwecji mecze UEFA i Champions League. Poza tym stadion Rasunda (obecny główny stadion piłkarski) potrzebuje bardzo dużego remontu ze względu na stan techniczny, jak też z powodu nowych wymogów bezpieczeństwa i komfortu dla widzów.

Dlaczego akurat w Solnej? Czy w tym miejscu jest lepsza komunikacja? A może po prostu tam jest wolny grunt?

- O stadion oprócz Solnej walczyły jeszcze Sztokholm i Göteborg. Najpierw SFF zdecydował o konglomeracji sztokholmskiej. Sztokholm za wszelka cenę chciał zbudować stadion koło istniejącej Globe Arena, zorganizował konkurs architektoniczny i obiecywał środki finansowe z podatków. Solna rozwijała swą koncepcję areny wielofunkcyjnej finansowanej prywatnie. SFF współpracował i popierał lokalizacje areny w Solnej. Przeważyły argumenty o tym, że kolebka futbolu szwedzkiego to jest właśnie Rasunda w centrum Solnej oraz to, że władze miasta mają dobrą współpracę ze związkiem piłkarskim (SFF). W Solnej jest też lepsza komunikacja niż przy Globe Arena, gdzie już dziś są korki i 55 tys. widzów miałoby trudności z dotarciem do stadionu.

Początkowo projekt miał polegać na stopniowej przebudowie istniejącego stadionu Rasunda. Okazało to się niemożliwe: Koszty były większe niż budowa nowej areny. Policja i urząd ratownictwa ostrzegały, że niemożliwe będzie zapewnienie bezpieczeństwa na i wokół nowego stadionu. Już dziś przy 34 tys. widzów sprawia to policji wiele problemów i cały czas jest obawa, co by się stało, gdyby np. z powodu zagrożenia atakiem bombowym trzeba było opróżnić stadion zgodnie z wymogami bezpieczeństwa, w 8 minut. Przebudowa nie pozwalałaby na stworzenie komfortu widzom, ani też na ulokowanie innych funkcji dających dochody, tzn. sklepów, barów, lóż itp. Proponowałem, żeby przenieść stadion na pobliskie pole sportowe. Pomysł nie znalazł poparcia władz miasta. Ale zaczęto szukać nowej lokalizacji w okolicy i tak powstał projekt na Rasta Blick - to tereny przemysłowe, kolejowe itp. Położenie jest bardzo dogodne. To tak blisko Rasundy, że można twierdzić, iż zachowana jest tradycja. Dodatkowy plus to pobliska stacja kolei. Metro też jest blisko. No i oczywiście mniejszy jest opór mieszkańców, którzy już zaczynali protestować przeciw planom powiększenia istniejącego stadionu.

Kto finansuje budowę stadionu?

- Konsorcjum zawiązane rok temu. Składa się z przedstawicieli związku piłkarskiego, właścicieli terenów (miasto Solna, koleje państwowe i prywatne firmy) oraz wybranego wykonawcy. Cały czas pracuje grupa specjalistów opracowująca modele wynajmu Areny, harmonogram wydarzeń, meczów itp. Szukają oni sponsorów (głównym będzie Swebank), chętnych do posiadania "własnego" fotela na trybunie, operatorów hotelu, cateringu itp. To też bardzo ważna praca. Np. koncerty gwiazd planowane są na wiele lat naprzód, i to należy zgrać z innymi arenami, aby tournée było opłacalne dla wszystkich. W sumie pracuje nad projektem około 20-30 specjalistów.


A kto nadzoruje inwestycję? Minister sportu?

- Budowę kompleksu nadzoruje konsorcjum, w którym są władze miasta, przedstawiciele związku piłkarskiego i lokalnego klubu AIK.

Jak duży ma być szwedzki stadion narodowy, co wchodzi w jego skład?

- Stadion/arena to wielofunkcyjny kompleks pozwalający na szybką zmianę funkcji. Będzie można tam grać mecze piłkarskie o najwyższej randze z 55 tys. ludzi na widowni. Będą rozgrywane też ligowe mecze, podczas których część widowni się zasłoni, aby można było stworzyć nastrój meczowy dla około 30-40 tys. widzów. Będzie można też organizować różne zawody sportowe, oprócz lekkoatletyki, kolarstwa, i innych sportów potrzebujących więcej miejsca niż futbol. No i oczywiście można będzie tu organizować koncerty dla różnej liczby widzów. Wszystko to umożliwiają bardzo przemyślane aranżacje. Ich zmiana to problem logistyczny. Trzeba przewidzieć, jakie transporty należy umożliwić. Np. światowej klasy zespół muzyczny przywozi ze sobą wszystko (kostiumy, oświetlenie, muzykę łącznie ze wszystkimi głośnikami, nawet scenę i dekoracje - może to być kilkanaście tirów). Na takie okazje trawę trzeba usunąć, widownię zmienić, aby wszystko sprawiało wrażenie, że tak jest na stałe, by nie sprawiało wrażenia prowizorki.

W rozwiązywaniu takich problemów pomagali nam, architektom, przedstawiciele różnych branż oraz specjaliści od zapewnienia maksymalnych dochodów w czasie imprez. Specjaliści obliczali, ile foteli VIP można sprzedać, ile lóż będzie potrzebne i jak zaprojektować powierzchnie, aby jak najwięcej ludzi mogło np. w czasie przerw napić się czegoś orzeźwiającego, pożywić się czy kupić pamiątki. To bardzo komercyjne podejście nie zmusza do tworzenia gorszej architektury. Wprost przeciwnie: umożliwia uzyskanie większej ilości pieniędzy od inwestorów, jeżeli wiedzą, że wydatki zwrócą się z nawiązką.

Poza tym wokół stadionu planowane jest centrum handlowe (70 tys. m kw.) hotel (250 pokoi), biurowce, a także mieszkania.

Teren na to przedsięwzięcie to kilka hektarów. Stadion będzie gotowy w 2011 roku. Ale cała dzielnica wokół budowana będzie w etapach pozwalających na rozsądne wprowadzanie powierzchni biurowych i mieszkań na rynek. Ten proces potrwać może nawet kilkanaście lat.


Będą chętni, żeby mieszkać tak blisko tętniącego życiem i hałasem kompleksu?

- Najbliżej areny, kolei i większych ulic powstaną obiekty biurowo-handlowe uformowane tak, aby chroniły mieszkaniówkę od hałasów. Mieszkania powstaną też na miejscu starego stadionu Rasunda, którego będzie można używać aż do czasu zbudowania nowego. Na sprzedaży terenu pod zabudowę zarobi SFF. Choć związek jest dość bogaty tych pieniędzy nie wyłoży na budowę Areny. Chce głównie finansować działania dla młodzieży, przyszłych piłkarzy.

Czy nie obawia się Pan, że polski Stadion Narodowy może stać się obiektem martwym po mistrzostwach 2012 r.?

- Pewne ryzyko jest w tym, że wybrano pracownię, która jednocześnie projektuje stadion we Wrocławiu. Poza tym, że projektanci mogą się przepracować, istnieje zagrożenie, że zastosują standardowe rozwiązania. Mam nadzieję, że się mylę, bo inaczej stadion na pewno będzie pustym obiektem po mistrzostwach Europy. U nas dyskutuje się, aby Arena oprócz tego, że ma być wielofunkcyjna, była jednocześnie stadionem dwóch sztokholmskich klubów - poza AIK także Djurgarden. To zresztą też wymaga od architektów opracowania różnych strategii - stadion musi się różnić w zależności od tego, kto jest gospodarzem meczu.

Roman Woźniak mieszka i pracuje w Szwecji od 1965 roku. Od 1989 roku wspólnie z żoną Ewą prowadzą biuro architektoniczne. Od niedawna dla szwedzkich inwestorów projektuje wraz z polskimi architektami budynki w Polsce, m.in. warszawski biurowiec Brama Zachodnia przy Al. Jerozolimskich



Taki projekt to temat do dyskusji. Jak wielkość (wg mnie max 30 tyś), jak go sfinansować, jak zagospodarować otoczenie itp.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5288 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 14:22

  kingaps napisał:  

A teraz do wszystkich tych co piszą, że stadion w Dąbiu to złe wyjście bo:
- teren jest podmokły - jak widać oni mogą w Wa wie mogą to i u nas się uda (oczywiście pod warunkiem, że zaczną ;) )


wiadomo, mozna wybudowac stadion na srodku oceanu, tylko chodzi o koszta, palowanie tak podmoklych terenow itp to jest po 1 koszt, po 2 czas budowy.
moim zdaniem prosciej by bylo wybudowac taki stadion w rejonach auchan (przeclaw/kolbaskowo), duzo wolnej przestrzeni, teren utwardzony, jedyne co to usprawnic komunikacje na mecze jakies dodatkowe autobusy, linia tramwajowa (ktora tez jak mnie pamiec nie myli Krzystek obiecywal w te rejony) itp, i mysle ze wyszlo by taniej. a budowe mozna bylo zaczac juz dawno a nie tracic czasu na badanie terenu i rozkminki czy tam czy jednak nie tam, a moze jednak odnawiac stadion na Twardowskiego...
Gdyby Krzystek naprawde chcial to w mojej opinii ten jego plan o stadionie w 2011 roku mialby o niebo wieksze szanse powodzenia gdyby wlasnie tam chcial budowac, a tak to po prostu widac, ze ma to gdzies tylko chcial pozyskac glosy kibicow.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Klima
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5356 dni




Odp: Stadion Miejski w Szczecinie - 03/12/2009 15:27

  manes napisał:  

  kingaps napisał:  

A teraz do wszystkich tych co piszą, że stadion w Dąbiu to złe wyjście bo:
- teren jest podmokły - jak widać oni mogą w Wa wie mogą to i u nas się uda (oczywiście pod warunkiem, że zaczną ;) )


wiadomo, mozna wybudowac stadion na srodku oceanu, tylko chodzi o koszta, palowanie tak podmoklych terenow itp to jest po 1 koszt, po 2 czas budowy.
moim zdaniem prosciej by bylo wybudowac taki stadion w rejonach auchan (przeclaw/kolbaskowo), duzo wolnej przestrzeni, teren utwardzony, jedyne co to usprawnic komunikacje na mecze jakies dodatkowe autobusy, linia tramwajowa (ktora tez jak mnie pamiec nie myli Krzystek obiecywal w te rejony) itp, i mysle ze wyszlo by taniej. a budowe mozna bylo zaczac juz dawno a nie tracic czasu na badanie terenu i rozkminki czy tam czy jednak nie tam, a moze jednak odnawiac stadion na Twardowskiego...
Gdyby Krzystek naprawde chcial to w mojej opinii ten jego plan o stadionie w 2011 roku mialby o niebo wieksze szanse powodzenia gdyby wlasnie tam chcial budowac, a tak to po prostu widac, ze ma to gdzies tylko chcial pozyskac glosy kibicow.

W takim ukladzie jak chcesz budowac stadion na Przeclawiu/Kolbaskowie to moze klub zmieni nazwe na Pogoń Przecław/Kołbaskowo ?];)];)


Za Pogoń ! Za MKS !
Pójdziemy aż po życia kres !
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005