Autor
Wiadomość
   Kibice -> Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
chaoss
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5322 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 01:43

  ch. napisał:  
18.08.1993 Warszawa Legia-Pogoń 0:0


"Mistrza przy stole - ja Lecha w d... pierdole! "

.Obrazek jpg wstawiony na forum

Wyjazd historyczny bo byla to nasza ostatnia wizyta w stolicy przed odnowieniem zgody. Po raz ostatni zajelismy sektor przeznaczony dla "gości", który jeszcze wtedy znajdował sie po po prawej stronie "Zylety"
Kibice Legii wpuscili na murawe stadionu zywego prosiaczka z wymalowanymi spayem napisami - "Lech" i "PZPN" Chodziło o sprawe odebrania Legii tytyłu Mistrza Polski i przyznaniu go "przy stoliku" Lechowi Poznan. Po powrocie do Szczecina wyczytalismy w (a jakze :)) "Głosie Szczecinskim" ze na prosiaczku byl napis "Pogon" , co było wierutna bzdura. Prosiaczek w pewnym momencie goniony przez A. z Legii znalazł sie tuz przy naszym sektorze wiec dokladnie widzielismy napisy.
Powrot do domu - masakra. Scisnieci przez "psiarskie" po 13-16 osób w przedziałach,bez wody,wyjscia na korytarz i co jakis czas traktowani gazem.

Przed meczem kilka osób z "Starej Gwardii" z racji starych priv kontaktów z Legia odbija z Centralnego na
goscine.Osiem miesiecy pozniej przy okazji rewanzu w Szczecinie po czesci owocuje to odnowieniem zgody.

P.S

Zrzuccie fotki z Ruchu i Legii do siebie na stronke - tak zebym mogł zwolnic miejsce na inne zdjecia na interii.



Ten wyjazd to moj pierwszy byl - mialem 18 latl. Wyruszylismy ze Szczecina 2 autokarami bardzo dobra ekipa - obecnych bylo wielu przedstawicieli owczesnego 1 garnituru (plus kilku szczawi jak ja). Po drodze w trakcie postoju w Kutnie doszlo do zadymy z miejscowymi, wynikiem czego bylo 4 wybite szyby w jednym z autobusow i zdemolowana knajpa. W Warszawie, zanim dojechalismy na Lazienkowska mialy miejsce burdy z kibicami Legii ciagnacymi na mecz (oczywiscie wynik byl korzystny dla nas - Legionisci ratowali sie ucieczka). Na trybuny dotarlismy ok 15 min po rozpoczeciu spotkania - byla juz obecna ekipa pociagowa. Nie zapomne efektu po odpaleniu rac i podniesieniu flag na wedkach na naszym sektorze - kompletna cisza na Zylecie - przez dobrych kilka chwil bylo slychac tylko nas.
Po meczu okazalo sie, ze kierowca autokaru, ktory nie ucierpial zawinal sie - uciekl wraz ze sprzetem i czesc ekipy musiala wracac PKP(oczywiscie bez biletow).

Bardzo prosze o kontakt osoby posiadajace fotki z tego wyjazdu.


Międzyzdroje
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 07:42

  oczko82 napisał:  

  kibic79 napisał:  

  Międzyzdroje napisał:  

  weteran58 napisał:  

  gryfus1948 napisał:  

  MaT napisał:  
a propo wyjazdow mam pytanko ile mieliscie lat jak pojechaliscie na 1 wyjazd i gdzie to bylo ???



13 lat Śląsk-Pogoń 1-1 w 84



18 latek i Lech-Pogoń 0:4 w 1976......tak to nie pomyłka 0:4...hehehe



15l i Aluminium - Pogoń 0:2 1995 wiosna (nie pamiętam konkretnie), pierwszy w Ekstraklasie rok później z Widzewem 21.03.1996 (przerwany po 12min.). w meczu powtórzonym 01.04.1996 0:1 co było mega niespodzianką a jak podawali wynik w wiadomościach to każdy myślał, że żart bo akurat było prima aprilis ;)



z jakiej przyczyny przerwano mecz z widzewem? jakos nie moge sobie przypomnniec



Śnieżyca...?



Dokładnie, śnieżyca. Wyjeżdżaliśmy ze Szczecina to pamiętam, że było ponad 10'C na plusie a od Poznania zaczęło padać. Pół godz. przed meczem zaczęło tak dawać, żę do 12 min. meczu było już chyba z 10cm śniegu na murawie i przerwali.


Zaczęło się 28 sierpnia 1993 i tak jest do dzisiaj!
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 09:40
Międzyzdroje - ten przerwany mecz z Widzewem był wiosną '97 roku nie '96.

chaoss - tu masz parę fotek z tamtego meczu

Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum


Better dead than red!
Międzyzdroje
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 14:19

  ktn napisał:  
Międzyzdroje - ten przerwany mecz z Widzewem był wiosną '97 roku nie '96.



No w sumie możliwe, reszta się zgadza, przed Widzewem miałem na koncie tylko Konin, Gorzów i ... Police a Widzew był debiutem w Ekstraklasie, potem już poszło, licząc tylko 2 najwyższe ligi to już prawie 100. ;)


Zaczęło się 28 sierpnia 1993 i tak jest do dzisiaj!
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 14:43
Wróć ;) Jeszcze inaczej :)
Mój błąd, przerwany mecz z Widzewem wiosna '98. Wiosną '97 graliśmy jeszcze w 2 lidze.
Dokładnie w marcu 1998 roku jechaliśmy specjalem do Łodzi na Widzew i nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. To po tym meczu TB spacerowali sobie po mieście Łodzi.


Better dead than red!
Międzyzdroje
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 15:51

  ktn napisał:  
Wróć ;) Jeszcze inaczej :)
Mój błąd, przerwany mecz z Widzewem wiosna '98. Wiosną '97 graliśmy jeszcze w 2 lidze.
Dokładnie w marcu 1998 roku jechaliśmy specjalem do Łodzi na Widzew i nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. To po tym meczu TB spacerowali sobie po mieście Łodzi.



No to te moje wyjazdy na Aluminium, Stilon i Chemik to już nie pamiętam kiedy były, w jakim dokładnie sezonie, muszę bilety wygrzebać. Ten Widzew poważnie tak późno? Ja jestem cały czas przekonany jakby to było w 96.


Zaczęło się 28 sierpnia 1993 i tak jest do dzisiaj!
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 15:56
To było wiosną '98 roku napewno bo sezon wcześniej graliśmy w 2 lidze właśnie z Aluminium czy Chemikiem.


Better dead than red!
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 19:26

  chaoss napisał:  

  ch. napisał:  
18.08.1993 Warszawa Legia-Pogoń 0:0


"Mistrza przy stole - ja Lecha w d... pierdole! "

.Obrazek jpg wstawiony na forum

Wyjazd historyczny bo byla to nasza ostatnia wizyta w stolicy przed odnowieniem zgody. Po raz ostatni zajelismy sektor przeznaczony dla "gości", który jeszcze wtedy znajdował sie po po prawej stronie "Zylety"
Kibice Legii wpuscili na murawe stadionu zywego prosiaczka z wymalowanymi spayem napisami - "Lech" i "PZPN" Chodziło o sprawe odebrania Legii tytyłu Mistrza Polski i przyznaniu go "przy stoliku" Lechowi Poznan. Po powrocie do Szczecina wyczytalismy w (a jakze :)) "Głosie Szczecinskim" ze na prosiaczku byl napis "Pogon" , co było wierutna bzdura. Prosiaczek w pewnym momencie goniony przez A. z Legii znalazł sie tuz przy naszym sektorze wiec dokladnie widzielismy napisy.
Powrot do domu - masakra. Scisnieci przez "psiarskie" po 13-16 osób w przedziałach,bez wody,wyjscia na korytarz i co jakis czas traktowani gazem.

Przed meczem kilka osób z "Starej Gwardii" z racji starych priv kontaktów z Legia odbija z Centralnego na
goscine.Osiem miesiecy pozniej przy okazji rewanzu w Szczecinie po czesci owocuje to odnowieniem zgody.

P.S

Zrzuccie fotki z Ruchu i Legii do siebie na stronke - tak zebym mogł zwolnic miejsce na inne zdjecia na interii.



Ten wyjazd to moj pierwszy byl - mialem 18 latl. Wyruszylismy ze Szczecina 2 autokarami bardzo dobra ekipa - obecnych bylo wielu przedstawicieli owczesnego 1 garnituru (plus kilku szczawi jak ja). Po drodze w trakcie postoju w Kutnie doszlo do zadymy z miejscowymi, wynikiem czego bylo 4 wybite szyby w jednym z autobusow i zdemolowana knajpa. W Warszawie, zanim dojechalismy na Lazienkowska mialy miejsce burdy z kibicami Legii ciagnacymi na mecz (oczywiscie wynik byl korzystny dla nas - Legionisci ratowali sie ucieczka). Na trybuny dotarlismy ok 15 min po rozpoczeciu spotkania - byla juz obecna ekipa pociagowa. Nie zapomne efektu po odpaleniu rac i podniesieniu flag na wedkach na naszym sektorze - kompletna cisza na Zylecie - przez dobrych kilka chwil bylo slychac tylko nas.
Po meczu okazalo sie, ze kierowca autokaru, ktory nie ucierpial zawinal sie - uciekl wraz ze sprzetem i czesc ekipy musiala wracac PKP(oczywiscie bez biletow).

Bardzo prosze o kontakt osoby posiadajace fotki z tego wyjazdu.



Zdaje się że w relacji z tego meczu Szpakowski mówił w ekstazie "to nie kibice Milanu to kibice Pogoni", czy jakoś podobnie. Co do prosiaka to wydaje mi się że podczas tego albo innego meczu był napis Pogoń na nim ale to akurat widziałem w TV, więc nie mam pewności. Faktem jest że wtedy była kosa z Legią.


OLDBOJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5666 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 20:38
Gwardia Koszalin- Pogon Szczecin, sezon 1980/81- decydujacy o powrocie Pogoni do ekstraklasy (owczesnej 1 ligi), a Gwardii o spadku. Wygralismy 2 do zera.

Tabela na zakonczenie ligi (awansowal tylko zwyciezca):

1. Pogoń Szczecin 41
2. Piast Gliwice 39

4. GKS Katowice 34

7. Lechia Gdańsk 31
.


serdi
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4465 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/04/2012 21:55

  Orangutan napisał:  

  chaoss napisał:  

  ch. napisał:  
18.08.1993 Warszawa Legia-Pogoń 0:0


"Mistrza przy stole - ja Lecha w d... pierdole! "

.Obrazek jpg wstawiony na forum

Wyjazd historyczny bo byla to nasza ostatnia wizyta w stolicy przed odnowieniem zgody. Po raz ostatni zajelismy sektor przeznaczony dla "gości", który jeszcze wtedy znajdował sie po po prawej stronie "Zylety"
Kibice Legii wpuscili na murawe stadionu zywego prosiaczka z wymalowanymi spayem napisami - "Lech" i "PZPN" Chodziło o sprawe odebrania Legii tytyłu Mistrza Polski i przyznaniu go "przy stoliku" Lechowi Poznan. Po powrocie do Szczecina wyczytalismy w (a jakze :)) "Głosie Szczecinskim" ze na prosiaczku byl napis "Pogon" , co było wierutna bzdura. Prosiaczek w pewnym momencie goniony przez A. z Legii znalazł sie tuz przy naszym sektorze wiec dokladnie widzielismy napisy.
Powrot do domu - masakra. Scisnieci przez "psiarskie" po 13-16 osób w przedziałach,bez wody,wyjscia na korytarz i co jakis czas traktowani gazem.

Przed meczem kilka osób z "Starej Gwardii" z racji starych priv kontaktów z Legia odbija z Centralnego na
goscine.Osiem miesiecy pozniej przy okazji rewanzu w Szczecinie po czesci owocuje to odnowieniem zgody.

P.S

Zrzuccie fotki z Ruchu i Legii do siebie na stronke - tak zebym mogł zwolnic miejsce na inne zdjecia na interii.



Ten wyjazd to moj pierwszy byl - mialem 18 latl. Wyruszylismy ze Szczecina 2 autokarami bardzo dobra ekipa - obecnych bylo wielu przedstawicieli owczesnego 1 garnituru (plus kilku szczawi jak ja). Po drodze w trakcie postoju w Kutnie doszlo do zadymy z miejscowymi, wynikiem czego bylo 4 wybite szyby w jednym z autobusow i zdemolowana knajpa. W Warszawie, zanim dojechalismy na Lazienkowska mialy miejsce burdy z kibicami Legii ciagnacymi na mecz (oczywiscie wynik byl korzystny dla nas - Legionisci ratowali sie ucieczka). Na trybuny dotarlismy ok 15 min po rozpoczeciu spotkania - byla juz obecna ekipa pociagowa. Nie zapomne efektu po odpaleniu rac i podniesieniu flag na wedkach na naszym sektorze - kompletna cisza na Zylecie - przez dobrych kilka chwil bylo slychac tylko nas.
Po meczu okazalo sie, ze kierowca autokaru, ktory nie ucierpial zawinal sie - uciekl wraz ze sprzetem i czesc ekipy musiala wracac PKP(oczywiscie bez biletow).

Bardzo prosze o kontakt osoby posiadajace fotki z tego wyjazdu.



Zdaje się że w relacji z tego meczu Szpakowski mówił w ekstazie "to nie kibice Milanu to kibice Pogoni", czy jakoś podobnie. Co do prosiaka to wydaje mi się że podczas tego albo innego meczu był napis Pogoń na nim ale to akurat widziałem w TV, więc nie mam pewności. Faktem jest że wtedy była kosa z Legią.



Pamiętam ten wyjazd, rzeczywiście z perspektywy trybun wydawało mi się, że na prosiaku był napis Pogoń,
potem wyjaśniło, się jak pisze ch, że napisano PZPN.
My jechaliśmy grupą pociągową, która jak pamiętam była dużo mniejsza, zresztą Legia nawet zaatakowała nas w tunelach dworca centralnego,
ale bez większych konsekwencji, grupa autokarowa dojechała chyba już w trakcie meczu,
Jechaliśmy oczywiście bez biletu, młody kanar zdecydował się wziąć w łapę dopiero jak wjeżdżaliśmy na centralny,
trzymał nas z godzinę przy kiblu, strasznie był zesrany, chyba jego pierwsza łapówa...
Legia robiła kartoniadę, nie pamiętam już chyba z folii aluminiowej, czy coś takiego, ale z miernym efektem,
za to race i te duże flagi w sektorach Pogoni robiły wrażenie, co zresztą rzeczywiście podkreślił komentator w sporcie po dzienniku,
cholera, pamiętam ktoś miał nawet to nagrać to na wideo,
nie pamiętam już czy miałem wtedy aparat, muszę poszukać w starych zdjęciach i szpargałach w piwnicy...

aha nie wiem czy to było wtedy,
ale na sektorach gości na murach były wpisy chyba: "Pogoń z Widzewem" RTS I MKS i podobne


tomek27
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4465 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 26/04/2012 20:29

  Orangutan napisał:  
[cytat=chaoss][cytat=ch.]18.08.1993 Warszawa Legia-Pogoń 0:0

Zdaje się że w relacji z tego meczu Szpakowski mówił w ekstazie "to nie kibice Milanu to kibice Pogoni", czy jakoś podobnie. Co do prosiaka to wydaje mi się że podczas tego albo innego meczu był napis Pogoń na nim ale to akurat widziałem w TV, więc nie mam pewności. Faktem jest że wtedy była kosa z Legią.



dokładnie też taki komentarz Szpakowskiego pamiętam bodajże podczas skrótu w magazynie Sportowa Niedziela - na tamte czasy takie porównanie i prezencja sektora robiło mega wrażenie


  ktn napisał:  

Wróć ;) Jeszcze inaczej :)
Mój błąd, przerwany mecz z Widzewem wiosna '98. Wiosną '97 graliśmy jeszcze w 2 lidze.
Dokładnie w marcu 1998 roku jechaliśmy specjalem do Łodzi na Widzew i nikt się nie spodziewał takiego obrotu sprawy. To po tym meczu TB spacerowali sobie po mieście Łodzi.


gwoli ścisłości to ów spacer był przed meczem chyba bo podzielili się na sektorze wrażeniami z tego spaceru a i Widzew "dziękował" im za odwiedziny, a po "meczu" na sektorze bitwa szczecińsko-warszawska na śnieżki
pamiętam że nawet była przez chwile barana pod uwagę taka opcja, że mecz ma być powtórzony nazajutrz i Legia już wstępnie ogarniała telefonicznie operację logistyczną :) przekimania nas w W-wie

Ostatnio edytowany przez: tomek27, 26 kwietnia 2012, 20:37 [1 raz(y)]


chaoss
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5322 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 28/04/2012 23:21

  ktn napisał:  


chaoss - tu masz parę fotek z tamtego meczu

Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum



dzieki serdeczne za fotki - hehe kilka znajomych ryjow jest widocznych :)


MKS 78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7014 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/04/2012 08:29
w starych fotkach najlepsza jest moda jak wtedy panowala widoki bezcenne:)


Fanatycy ze stolicy
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6741 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 02/05/2012 16:37
Jako że 'znaleziska' wydają się być dosyć wiekowe, postanowiłem wrzucić do tego tematu. Wygrzebałem z szafy pudełko z biletami Pogoni i kilka z nich jest bez dat/opisów. Może ktoś z forumowiczów pomoże rozwikłać zagadkę z jakich lat są to wejściówki? Może z jakimś biletem wiąże się ciekawa kibicowska historia? ;)

1)Obrazek jpg wstawiony na forum

2)Obrazek jpg wstawiony na forum

3)Obrazek jpg wstawiony na forum

4)Obrazek jpg wstawiony na forum

5)Obrazek jpg wstawiony na forum


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Lobo.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5449 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 00:06
Piąty bilet to mecz z Legia z 1991 roku. Bilet mam, natomiast zalany i nie mogę odczytać wyniku. Co do Wisły też to się tyczy - bilety te same, to i rocznik.


ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 09:30
Z Legią to raczej z 1992 roku jak awansowalismy bo rok wcześniej graliśmy w 2 lidze.
Dokładnie to chyba październik 1992 mój pierwszy mecz na Pogoni wynik 1-1 ;)


Better dead than red!
Lobo.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5449 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 12:02
To też był mój pierwszy mecz, lecz do tej pory byłem w przekonaniu, że to był jednak 1991. Dzięki za info. ;)


Międzyzdroje
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4466 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 12:44
Jak ktoś kolekcjonuje bilety to chętnie oddam swoje, mam lekko ponad 200 + karnety chyba z 3 lub 4 rund. Bilety z meczów w Szczecinie, wyjazdówek nie oddam ;)


Zaczęło się 28 sierpnia 1993 i tak jest do dzisiaj!
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7199 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 12:56

  Międzyzdroje napisał:  
Jak ktoś kolekcjonuje bilety to chętnie oddam swoje, mam lekko ponad 200 + karnety chyba z 3 lub 4 rund. Bilety z meczów w Szczecinie, wyjazdówek nie oddam ;)



[email protected] albo GG 3996648 podbij do mnie bo Twoich namiarów nie mam ;)


BzM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7184 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/05/2012 20:25

  Międzyzdroje napisał:  
Jak ktoś kolekcjonuje bilety to chętnie oddam swoje, mam lekko ponad 200 + karnety chyba z 3 lub 4 rund. Bilety z meczów w Szczecinie, wyjazdówek nie oddam ;)


ja tez chętnie przyjmę bilety domowe których mi brakuje. z których sezonów sa te bilety?

daty tych powyższych biletów:
1- mam podobny bilet z 24.09.94, wiec ten jest z tego samego meczu lub z sezonu 95/96
2- wios`97
3- chyba jes`96
4- jes`92
5- 15.11.92

Ostatnio edytowany przez: BzM, 3 maja 2012, 21:10 [1 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005