Autor
Wiadomość
   Kibice -> Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Fryzjer Zwolaka.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4470 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 26/08/2014 11:36

  Hools81 napisał:  

  MaT napisał:  
a propo wyjazdow mam pytanko ile mieliscie lat jak pojechaliscie na 1 wyjazd i gdzie to bylo ???



Warszawa 94 lub 95 4:1 w pape:)



Oczywiście Poznań 07-03-1976 zapamietałem tą datę bo wynik brzmial Lech-Pogoń 0:4 ,niezły wyjazd ,mecz był na stadionie Warty , lepiej się czułem na tym meczu niż na 5:1 w Szczecinie.Od Poznania do Wronek pociąg był obrzucany kamieniami co i tak nie przeszkodziło nam w celebrowaniu tego upokorzenia Lecha .Pamiętam że zabrakło piwa w Warsie ale w Szczecinie było go juz pod dostatkiem hehe .

Ostatnio edytowany przez: Fryzjer Zwolaka., 26 sierpnia 2014, 16:41 [1 raz(y)]


Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7872 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 27/08/2014 18:48

  P. napisał:  
na 100 % Faltynski, bo mial wtedy bodajze urodziny.
Nicinski tez Arkowiec i bywal aktywny w roznych aspektach kibicowania.



Tak urodziny, jeden od nas przypadkowo rozpoznał arkowców (pamiętał ich z spotkania Francja - Polska, kiedy Arka wtrąciła się gdy chcieliśmy przyatakować craxe), którzy usadowili się na zaproszenie ww piłkarza na sektorze pod "dachem" choć wtedy tego dachu nie było o ile pamiętam :P, na ten sektor można było się dostać tylko ze specjalną kartą coś jak teraz vip. Wieść rozeszła się po stadionie błyskawicznie ale dyskretnie i wychodząc po meczu zbierała się zgrabna grupka naszych wtajemniczonych, pamiętam jeszcze, że przy ataku pare osób zaklinowało się w płocie, który trzeba było pokonać by dostać się do arkowców ;)


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
sebnieb
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3516 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 28/08/2014 13:20

  Shivan napisał:  

  P. napisał:  
na 100 % Faltynski, bo mial wtedy bodajze urodziny.
Nicinski tez Arkowiec i bywal aktywny w roznych aspektach kibicowania.



Tak urodziny, jeden od nas przypadkowo rozpoznał arkowców (pamiętał ich z spotkania Francja - Polska, kiedy Arka wtrąciła się gdy chcieliśmy przyatakować craxe), którzy usadowili się na zaproszenie ww piłkarza na sektorze pod "dachem" choć wtedy tego dachu nie było o ile pamiętam :P, na ten sektor można było się dostać tylko ze specjalną kartą coś jak teraz vip. Wieść rozeszła się po stadionie błyskawicznie ale dyskretnie i wychodząc po meczu zbierała się zgrabna grupka naszych wtajemniczonych, pamiętam jeszcze, że przy ataku pare osób zaklinowało się w płocie, który trzeba było pokonać by dostać się do arkowców ;)



Oni wcale nie kryli się z tym skąd są bo wznosili okrzyki Arka i pozdrawiali swoich kolegów Nicińskiego i Faltynskiego.Do nich najpierw poszedł pawlak żeby się nie afiszowali, że ktoś ich zaprosił itp ale żeby nie krzyczeli Arka bo dostaną wpierdol. Ale na takie żałosne ultimatum już by nie przystali Szczecińscy fani piłki kopanej, co było dalej każdy chyba pamięta

Ostatnio edytowany przez: sebnieb, 28 sierpnia 2014, 22:28 [1 raz(y)]


Herbatnik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4772 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 28/08/2014 17:32
pamiętam że szły pasy aż miło, tylko w którym roku i z kim to niestety już nie. Przypomni ktoś? dzieki


MTS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5878 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 28/08/2014 18:44

  Herbatnik napisał:  
pamiętam że szły pasy aż miło, tylko w którym roku i z kim to niestety już nie. Przypomni ktoś? dzieki



z ŁKS, wiosna 96'. Pamiętny dla mnie mecz. Najpierw pozytywny odbiór wyników matury, potem pałowanie i wizyta na komisariacie, a w konsekwencji kolegium. ot, taki wstęp w dorosłość ;)


BadBoy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7172 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/08/2014 11:30

  sebnieb napisał:  

  Shivan napisał:  

  P. napisał:  
na 100 % Faltynski, bo mial wtedy bodajze urodziny.
Nicinski tez Arkowiec i bywal aktywny w roznych aspektach kibicowania.



Tak urodziny, jeden od nas przypadkowo rozpoznał arkowców (pamiętał ich z spotkania Francja - Polska, kiedy Arka wtrąciła się gdy chcieliśmy przyatakować craxe), którzy usadowili się na zaproszenie ww piłkarza na sektorze pod "dachem" choć wtedy tego dachu nie było o ile pamiętam :P, na ten sektor można było się dostać tylko ze specjalną kartą coś jak teraz vip. Wieść rozeszła się po stadionie błyskawicznie ale dyskretnie i wychodząc po meczu zbierała się zgrabna grupka naszych wtajemniczonych, pamiętam jeszcze, że przy ataku pare osób zaklinowało się w płocie, który trzeba było pokonać by dostać się do arkowców ;)



Oni wcale nie kryli się z tym skąd są bo wznosili okrzyki Arka i pozdrawiali swoich kolegów Nicińskiego i Faltynskiego.Do nich najpierw poszedł pawlak żeby się nie afiszowali, że ktoś ich zaprosił itp ale żeby nie krzyczeli Arka bo dostaną wpierdol. Ale na takie żałosne ultimatum już by nie przystali Szczecińscy fani piłki kopanej, co było dalej każdy chyba pamięta



Dokładnie to pamiętam bo wtedy akurat siedziałem na "4".. tam nie było żadnej partyzantki ,arkowcy normalnie byli w koszulkach arki i dali jape pozdrawiajac zawodników jak i swój klub...zostali obici konkretnie ale nie wydaje mi się by ktoś z nimi pertraktaktowal aczkolwiek było to już baaardzo dawno i może coś umknęło :)


No One Like Us....We don't Care...
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7872 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/08/2014 13:18
Calkiem możliwe, aczkolwiek na naszych sektorach nie było ich słychać, pamiętam, że podszedł do nas J. mówił że na sektorach, pod teraźniejszym dachem jest Arka (czai ich z meczu w Paryżu), że zbieramy się po meczu i podaj dalej odpowiednim osobom.


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Książę Pomorski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4197 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 04/09/2014 09:53
Mam prośbę, bo już kilka osób mnie o to pytało, a nie za bardzo ogarniam temat - czy mógłby ktoś proszę napisać jak wygląda historia kontaktów na linii Pogoń - Ujpest? Oraz jak doszło do tego, że ostatnimi czasy w Budapeszcie pozdrawiana jest Pogoń, a w Szczecinie Ujpest? Czytałem ostatnio o wielkich derbach na Węgrzech, gdzie po stronie Ujpestu siedzieli Pogoniarze, a po stronie Ferencvarosu Malinowe Nosy. Wielkie dzięki z góry za odpowiedzi!


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6913 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 18/09/2014 23:02
Czy ktoś pamięta, kiedy po raz ostatni mieliśmy jakieś zero wyjazdowe? Nie chodzi mi rzecz jasna o zamknięte sektory, czy zakazy. Czy to był wyjazd na Nowy Sącz?


TYLKO POGOŃ!
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 18/09/2014 23:13

  lukas86 napisał:  
Czy ktoś pamięta, kiedy po raz ostatni mieliśmy jakieś zero wyjazdowe? Nie chodzi mi rzecz jasna o zamknięte sektory, czy zakazy. Czy to był wyjazd na Nowy Sącz?



Łęczna 24 kwietnia 2010 r - to ostatnie zero wyjazdowe nie spowodowane zamkniętym sektorem, ani zakazem


chtwo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6682 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 19/09/2014 12:08

  lukas86 napisał:  
Czy ktoś pamięta, kiedy po raz ostatni mieliśmy jakieś zero wyjazdowe? Nie chodzi mi rzecz jasna o zamknięte sektory, czy zakazy. Czy to był wyjazd na Nowy Sącz?



w Nowym Sączu były bodajże 3 osoby,które nie zostały wpuszczone na sektor gości


Szacunek dla Braci - Pogarda dla frajerów
psychopig
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6670 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 19/09/2014 18:32
Nie dojechały do Sącza.
Problemy z transportem bodajże.


dARIO1969
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5385 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 25/09/2014 20:30

  Shivan napisał:  

  P. napisał:  
na 100 % Faltynski, bo mial wtedy bodajze urodziny.
Nicinski tez Arkowiec i bywal aktywny w roznych aspektach kibicowania.



Tak urodziny, jeden od nas przypadkowo rozpoznał arkowców (pamiętał ich z spotkania Francja - Polska, kiedy Arka wtrąciła się gdy chcieliśmy przyatakować craxe), którzy usadowili się na zaproszenie ww piłkarza na sektorze pod "dachem" choć wtedy tego dachu nie było o ile pamiętam :P, na ten sektor można było się dostać tylko ze specjalną kartą coś jak teraz vip. Wieść rozeszła się po stadionie błyskawicznie ale dyskretnie i wychodząc po meczu zbierała się zgrabna grupka naszych wtajemniczonych, pamiętam jeszcze, że przy ataku pare osób zaklinowało się w płocie, który trzeba było pokonać by dostać się do arkowców ;)



Zostali pierwotnie namierzeni 3 godziny przed meczem pytając się w okolicah parku gdzie jest najbliższy sklep z browarem. Wyglądali konkretnie "dobrze przypakowani". Podczas meczu mieli zostać trafieni przez wybraną (liczebnie podobną) ekipę - była w przerwie meczu kompletowana na różnych sektorach. Niestety tuż przed wjazdem w 4 sektor kilku małolatów zaczęło w nich rzucać czymś tam i wykrzykiwać.. moment zaskoczenia prysł. Ochrona wpuściła ich dolnym międzysektorowym na wyłączony wówczas sektor 1-2. Kolga "B" rozgiął u góry kraty i pojedyńczo przeciskaliśmy sie na sektor . Fakt że z góry poleciało na nich kilka butelek i spanikowali włażąc i próbując przeskoczyć z sektora 1 w kierunku Twardowskiego. Płot był wysoki i kilku nie zdążyło jeszcze zeskoczyć kiedy"B" złapał na dole za płot i zaczął nim bujać - efekt to upadek 2-3 gości na beton po drugiej stronie. Po tem od góry wjechał szwadron psiarni i trzeba było się ewakułować. Następny etap odbył się pod kluben Trans gdzie Nitka i Falko wraz z nimi obchodzili urodziny - centralny wjazd do klubu i błaganie Falko aby im darować...


Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4983 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 09/11/2014 21:17
Na TVP Szczecin codziennie o 20.40 puszczają kronike z lat 90. Jest też dział sportowy ;) Dzisiaj pokazali skrót meczu Pogoń - Chemik z 96 r. Jak ktoś chce obejrzeć żeby powspominać albo żeby zobaczyć jak to było to polecam. Skróty krótkie, ale dla mnie osobiście bezcenne.


Thorgal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6766 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 10/11/2014 03:28
Jakiś link do tej kroniki? ;P


>cały stadion barwy w górę< Obrazek gif wstawiony na forum
Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 10/01/2015 10:52
Zauważyłem że dość często śpiewane jest przez Legię "Złodzieje i pijacy są...". W latach 90 było to śpiewane u nas (osobiście to jakoś kojarzyło mi się to z jumą w Niemczech), pytanie czy to jest nasze, Legii czy może wtedy śpiewała to "cała" Polska?


Pyrgol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5098 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/04/2015 22:02
antywisla1974 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Każdy może wyrazić opinie na temat oprawy...
> Tylko że niektórzy nie wiedzą że to
> wydarzenie, śmierć Kujawy, zmieniła bieg
> kibicowskiej historii Polski!!!
> Pogoń podbijała do nas już od meczu z Anglią w
> 1991 i właśnie ten 29.05.1993 r. miał być
> dniem zawarcia zgody Cracovii z Pogonią!
> Wiele razy gdybaliśmy w zacnym gronie...
> Gdybyśmy wsiedli do innego tramwaju, gdyby oni
> jechali innym tramwajem, gdyby się przypucowali a
> nie postawili itp. itd. Kto był ten wie...
> Więc gdyby nie to wydarzenie to kto wie czy
> dawniej i teraz nie jeździlibyśmy na melanże do
> Szczecina a Arka i Lech byliby naszymi wrogami.
> Wyszło jak wyszło i dlatego śmierć tego
> gościa zAWsze będzie na topie ponieważ całkiem
> inaczej mogła by dziś wyglądać kibicowska mapa
> Polski!

Dzisiaj przeglądałem sobie forum nożowników i natknąłem si na tekst powyżej. Czy ktoś mógłby napisać coś wicej na ten temat czy faktycznie do takiej zgody moglo dojśc ?


RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8212 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/04/2015 23:57

  Orangutan napisał:  
Zauważyłem że dość często śpiewane jest przez Legię "Złodzieje i pijacy są...". W latach 90 było to śpiewane u nas (osobiście to jakoś kojarzyło mi się to z jumą w Niemczech), pytanie czy to jest nasze, Legii czy może wtedy śpiewała to "cała" Polska?



Piosenka sięga lata wstecz przed 1990r.


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
pogonifan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5417 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/04/2015 07:20

  Pyrgol napisał:  
antywisla1974 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Każdy może wyrazić opinie na temat oprawy...
> Tylko że niektórzy nie wiedzą że to
> wydarzenie, śmierć Kujawy, zmieniła bieg
> kibicowskiej historii Polski!!!
> Pogoń podbijała do nas już od meczu z Anglią w
> 1991 i właśnie ten 29.05.1993 r. miał być
> dniem zawarcia zgody Cracovii z Pogonią!
> Wiele razy gdybaliśmy w zacnym gronie...
> Gdybyśmy wsiedli do innego tramwaju, gdyby oni
> jechali innym tramwajem, gdyby się przypucowali a
> nie postawili itp. itd. Kto był ten wie...
> Więc gdyby nie to wydarzenie to kto wie czy
> dawniej i teraz nie jeździlibyśmy na melanże do
> Szczecina a Arka i Lech byliby naszymi wrogami.
> Wyszło jak wyszło i dlatego śmierć tego
> gościa zAWsze będzie na topie ponieważ całkiem
> inaczej mogła by dziś wyglądać kibicowska mapa
> Polski!

Dzisiaj przeglądałem sobie forum nożowników i natknąłem si na tekst powyżej. Czy ktoś mógłby napisać coś wicej na ten temat czy faktycznie do takiej zgody moglo dojśc ?



cracovia i arka tuliły się do siebie na długo przed 93 rokiem.


tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7305 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/05/2015 15:22

  Pyrgol napisał:  
antywisla1974 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Każdy może wyrazić opinie na temat oprawy...
> Tylko że niektórzy nie wiedzą że to
> wydarzenie, śmierć Kujawy, zmieniła bieg
> kibicowskiej historii Polski!!!
> Pogoń podbijała do nas już od meczu z Anglią w
> 1991 i właśnie ten 29.05.1993 r. miał być
> dniem zawarcia zgody Cracovii z Pogonią!
> Wiele razy gdybaliśmy w zacnym gronie...
> Gdybyśmy wsiedli do innego tramwaju, gdyby oni
> jechali innym tramwajem, gdyby się przypucowali a
> nie postawili itp. itd. Kto był ten wie...
> Więc gdyby nie to wydarzenie to kto wie czy
> dawniej i teraz nie jeździlibyśmy na melanże do
> Szczecina a Arka i Lech byliby naszymi wrogami.
> Wyszło jak wyszło i dlatego śmierć tego
> gościa zAWsze będzie na topie ponieważ całkiem
> inaczej mogła by dziś wyglądać kibicowska mapa
> Polski!

Dzisiaj przeglądałem sobie forum nożowników i natknąłem si na tekst powyżej. Czy ktoś mógłby napisać coś wicej na ten temat czy faktycznie do takiej zgody moglo dojśc ?



Całkiem sporo w tym prawdy jest co gościu z Krakowa pisze ale nie do końca jest obiektywny z tym co pisze, no bo kto by się tu tulił do kogo skoro Pogoń była wtedy na topie a crakovia dołowała. To były inne czasy decydował często przypadek i pełen spontan ekip.


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.18 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005