Autor
Wiadomość
   Kibice -> Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Rezerwista71
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7292 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 03/04/2009 23:23
Mecz Resovia-Pogoń.Wyjazd delikatnie mówiąc daleki.Zaopatrzony we własnej roboty spiryt idę na stację, nie widzę nikogo, to po chwili zwątpienia wsiadam , a co mi tam.Pociąg rusza , czas przetrzepać wagony.Udało się zauważyłem kilka znanych twarzy.Ja byłem raczej mało znanym wyjazdowcem aczkolwiek aktywnym i zostałem ,że tak napisze rozpoznanym.
Teraz do rzeczy.Lech gra z Wisłą w Krakowie(nas 5 osób w przedziale)wyglądamy w P.ale pusto , no to mamy szczęście; odpoczynek do Wrocławia.Tam widać jakieś dziwne spojrzenia na peronie, ale o dziwo spokojnie, widać Wrocławianie liczyli na Lecha.Dojeżdżamy na Górny Śląsk, Gliwice cisza,w Chorzowie Batorym pociąg się nie zatrzymuje, w pociągu tłok jak 150.W Katowicach wysypuje się Ruch ze 25 osób i śmiga po przedziałach w poszukiwaniach jak się później okazało Gieksy, która grała z Igloopolem Dębica.w tym czasie Ruch miał zgodę, czy układ już nie pamiętam.Wpadają do naszego przedziału i do nas Wy so ze Szczecina, my konsternacja i mówimy tak, oni ,że szukają Gieksy i do nas nic nie mają, bo ktoś od nas wymienił się na znaczek Igloopolu i czy my chcemy mieć z nimi czyli z Ruchem zgodę .Popatrzyliśmy na siebie, czy tak źle wpływa ich śląskie powietrze na nich?Chyba Wtedy R.I.P "M" rzekł , pogadamy o tym , niech starsi ustalą.
Żyjemy.Ruch wali bełty na potęgę, zaczepia postronnych pasażerów.My nie wiemy co robić.Kogoś obili, na Płaszowie wpadają sokiści, część "niebieskich zrobiła wypad z pociągu, przerwa w podróży z 30 minut.Pociąg rusza i o dziwa cała ekipa jest w komplecie.Bochnia.Podejrzane typy filują na stacji, od razu widać , że to kibice i to wiadomo, Bochnia to Wisełka. Ruch patrzy sobie, pociąg rusza, i tu nagle leci nóż , ale na szczęście mija jakieś 10cm od głowy chorzowskiego(nienawidzę "śmierdzieli", ale jazda z nożami to jest kure....
Ruch wypada w Dębicy, my dalej śmigamy.
Wysiadamy w Rzeszowie i zakupujemy to i owo.Do meczu sporo czasu.Padam na ryj c.d.n.

Ostatnio edytowany przez: Rezerwista71, 3 kwietnia 2009, 23:36 [1 raz(y)]


RaGall
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6710 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 06/04/2009 22:01
Tak sie ostatnio zastanawiałem, jaki pamietacie najliczniejszy wyjazd w Polske, (chodzi mi bez Trójmiasta,Wronek,Poznania,Grodziska)?


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7806 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 06/04/2009 23:06
Może nie to, że pamiętam, ale niejaki Zieliński napisał kiedyś coś takiego.

  Cytat:  
Wcześniej z pozaboiskowych wyczynów fanatyków Pogoni najgłośniejszym echem odbił się ich marsz przez miasto po zwycięskim dla szczecinian meczu półfinałowym pucharu Polski z Zagłębiem Wałbrzych. Kilka tysięcy fanatyków tańczyło wówczas na dachach samochodów i rozpracowywało okoliczne sklepy wchodząc do środka między innymi przez wystawy.



Myślę, że dwa finały Pucharu Polski to były dwa najliczniejsze wyjazdy w naszej historii


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 07/04/2009 02:42
Wyjazdy na puchar (półfinał i finały) i wyjazd na awans do 1 ligi na Gwardię Koszalin.
Byłem bardzo młody i byłem z rodziną pamiętam tylko, że było bardzo dużo ludzi i że jechały takie dziwne autobusy, które zamiast szyb miały powstawiane blachy. To, że było od nas 6 tysięcy ludzi wyczytałem później.
Z dawnych lat to bardzo ciekawy zwyczaj mieli w Poznaniu na dworcu. Jak jechał pociąg z naszymi kibicami na mecz do Poznania to prawie zawsze go zapowiadali w ten sposób: "..pociąg widmo ze Szczecina do ...... wjedzie na tor x przy peronie y".

Ostatnio edytowany przez: ROJ, 8 kwietnia 2009, 01:21 [2 raz(y)]


yamal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5834 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 07/04/2009 07:30
praktycznie do połowy lat 90-tych zawsze ganiało sie poznan gdy tylko przejezdzało sie przez wielkopolske,zawsze Lech rzucał kamieniami przed Poznaniem głownym z kładki!!!!
a najliczniejsze wyjazdy??????
pamietam mecz ostatni w 2 lidze 95?wyjazd do Pszowa pod czeska granice od cholery ludu pojechalo?!
do gdanska zawsze sie sporo mobilizowało!i pamietam bardzo dobry liczebnie wyjazd na Widzew ale ktory rok nie cholery nie pamietam...pozdro...

rezerwista71 dawaj relacje do konca!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


WESOŁEGO ALLELUJA ,A ZAGŁEBIU W DUPE CHUJA !!!!!
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6546 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 07/04/2009 23:39
Temat brzmi: Pogoń Szczecin kibicowsko a nie Chemik i Zaglebie kibicowsko.

Chcesz relacje ktorys to sobie poszukaj na forum Chemika albo Zaglebia.


ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 08/04/2009 01:19
Widzew na v-ce mistrza 1000-1200 osób. Tutaj nie ważna byla sama ich liczba, ale jakość ekipy.


Rezerwista71
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7292 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 08/04/2009 07:09
Ciąg dalszy wyjazdu na Resovię.Pijemy sobie spokojnie to i owo ;) , kręcą się jakieś typy, ale generalnie spokój.Czas iść na stadion.Wchodzimy i szukamy sektora dla nas, takowego nie było, tzn. okazało się , że był,ale po naszym wejściu(nikt się nas nie spodziewał) odgrodzony na kilka metrów na szybcika przez dwóch porządkowych w wieku no normalnie koło osiemdziesiątki.No to myślimy sobie będzie gorąco.Zero psów na stadionie.No nic Wywieszamy dwie malutkie flagi na płocie takim jak u nas pomiędzy torowiskiem tramwajowym.Resovia chyba tego nie widzi, bo siedzą na tej samej prostej co my, a z drugiej strony i na łuku był tylko wał.Nagle widzimy dobija do nas jakiś dwóch gości, okazuje się, że to nasi.Jest nas w sumie chyba 8 osób.Zaczyna się mecz, my zaczynamy śpiewać.Nasz "sektor" na dole przy płociku gdzie wisiały nasze flagi nie był już "odgrodzony, także wszyscy sobie mogli łazić jak chcieli i tak robili.Nasze oglądanie skupiało się raczej na patrzeniu na flagi niźli na boiskowe zdarzenia.
Kilku gości pokazuje nam jakieś niedwuznaczne gesty, dostają po mordzie, przechodzą następni i jest podobnie.Zebrali się w większa bandę i zaatakowali z dwóch stron No niestety jedna flaga zmieniła właściciela,ale druga obroniona i szalika zostały u właścicieli.Nie byliśmy obici , takie krótkie spięcie.Mecz się toczy, druga flaga już schowana.Sovia cieszy się na swoim sektorze ze zdobyczy.Przerwa.Przechodzą znowu jakieś typy koło nas, ale się tylko szyderczo uśmiechają.Myślimy sobie zaraz będzie gorzej.Kurcze muszę iść do dziecka c.d.n.


qbek73
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 5458 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 12/04/2009 23:15
Sierpień 1988, lech poznań - POGOŃ SZCZECIN
Mój pierwszy wyjazd, miałem 14 lat. Do poznania udajemy się pociągiem rejsowym w ilości 200 twarzy. ( dla wyjaśnienia: w Polsce jest jeszcze ustrój socjalistyczny, milicja może wszystko, nikt nie słyszał o komórkach, piwo w sklepie to cud :) ) W czasie jazdy spokój, mała alkoholizacja, w czasie wjazdu na dworzec w poznaniu zajebisty śpiew w otwartych oknach i rytmiczne napierdalanie w ścianę wagonu - robi wrażenie. Po wjeździe na dworzec milicja obstawia wszystkie drzwi wagonu, w którym się znajdujemy i wpierdala do środka gaz łzawiący. Kiszą nas tak około 10 minut, po czym otwierają jedne drzwi i wypuszczają pojedynczo na peron, oczywiście waląc pałą każdego wysiadającego. Po czym o dziwo puszczają nas samopas na stadion. Kilka twarzy z lecha kręcących się w pobliżu dworca natychmiast umyka.( kolejne wyjaśnienie: w tamtych czasach kibice Pogoni byli jedną z najsilniejszych i poważanych grup w Polsce, natomiast lech to były wówczas cienkie bolki i wystarczyło tupnąć nogą a sp.......ali - bez żadnej napinki, weterani mogą potwierdzić). Udajemy się więc w miasto i tu kolejny cud: sklep z browarem na głogowskiej, stoimy grzecznie w kolejce, która ciągnie się na ulicę. Nagle, z któregoś mieszkania nad nami ktoś rzuca doniczką, która o włos mija głowę kolesia stojącego obok mnie-mimo, że ignorujemy incydent i zachowujemy spokój nagle ni z gruchy ni z pietruchy podjeżdża około 10 psiarskich nysek + kilka fiatów i rozpoczyna się regularne pałowanie naszej ekipy. Psiarnia, która ma sporą przewagę w ilości i sprzęcie , rozpędza nas po okolicznych bramach, po czym wyłapuje małe grupki i po gazowaniu oraz pałowaniu znów puszcza samopas. Jak się okazuje tego dnia urządzili sobie z nami taką zabawę jeszcze kilkakrotnie. Po wylizaniu ran i zebraniu wszystkich udajemy się całą grupą do pobliskiej knajpy - w tym przybytku, znajduje się o dziwo kilka twarzy chętnych do konfrontacji (zamroczenie dodaje im odwagi), dostają więc oklep - po krótkiej konsumpcji starszyzna opuszcza lokal. Przechodząc przez pobliski park wydaje się, że ma miejsce kolejny cud.W odległości 100 m zza długiego, drewnianego parkanu wybiega 5, 6 pacjentów i z okrzykami lech, lech kolejorz oraz bluzgami na Pogoń prowokuje nas do walki, natychmiast w ich stronę rzuca się kilku od nas, "lech" znika za parkanem a my po dobiegnięciu stajemy dęba, za parkanem około 20 nysek, a 5 typa z "lecha" okazuje się milicjantami po cywilnemu, psy błyskawicznie nas otaczają i poraz kolejny pałują po czym już w obstawie udajemy się na stadion. Sam mecz mija bez większych ekscesów, nie licząc wybryków milicji. Mecz przegrywamy 2-0, leszka dopinguje cały stadion ( czyli ok. 15000), powrót już spokojny.

Wiem, że dla niektórych to prehistoria ale takie były realia. To był mój pierwszy wyjazd, miałem 14 lat, wtedy nie było internetu i nie miałem pojęcia jak to wygląda, cykor był ale wciągnęło mnie to na lata :)


yamal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5834 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/04/2009 08:47
tak tak takie były realia-potwierdzam.......pamietam


WESOŁEGO ALLELUJA ,A ZAGŁEBIU W DUPE CHUJA !!!!!
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/04/2009 22:17
qbek73 tak się składa że i ja wtedy zaliczałem pierwszy wyjazd akurat do Poznania (nie pamiętam dokładnie ale chyba był to 89 rok...)... w tamtych czasach na Lechu popularny był niejaki cyganek i wiązała się z nim jakaś historyjka iż któregoś razu tak niefortunnie wpadł na nas że musiał na "waleta" po pociągu biegać :D
...jeśli ktoś zna szerzej tą akcję to prosiłbym o opisanie ;)


Ijon_Tichy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5454 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/04/2009 22:17
A ja mam pytanko...
Jechałem pociągiem lini Szczecin - Kraków. Pociąg wjechał w hanysowo, z okien widać było na murach napisy informujące na czyim terenie aktualnie pociąg się znajduje: Górnik Pany; dalej; górnik H**; dalej Ruch Wita;... itd.. pociąg wjechał (przejechał) przez Jaworzno a tam cały dworzec w napisach: "Pogoń Szczecin" - zwariowałem! - było to chyba w drugiej połowie lat 80-tych. W pierwszej połowie lat 90-tych nic na dworcu w Jaworznie się nie zmieniło - nie wiem jak to wygląda dziś.
... Jak długo istnieje FC Jaworzno? i (jeśli to możliwe) skąd sie wziął FC Jaworzno?


P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/04/2009 22:37
Obrazek jpg wstawiony na forum

Data powstania 1990.
FC powstal gdy jeden z kibicow przeniosl sie do Jaworzna.
Dalszy rozwoj FC Jaworzno to raczej nie temat na forum.
W kazdym razie istnieje i regularnie uczestniczy w zyciu kibicowskim.


Sami przeciw wszystkim!!!
RotterdamTC
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5464 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 13/04/2009 23:30
Szkoda ,że ta flaga skończyła już swój żywot.


Ceasar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5458 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/04/2009 00:50
Zginęła na polu walki, nie zapomnimy o niej aniolek ;) 'Szkoda' że opuścimy tą ligę i więcej nie spotkamy gołębi, może jakiś rewanżyk by sie nadarzył :)


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7153 dni

*




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 15/04/2009 21:26

  Ceasar napisał:  
Zginęła na polu walki, nie zapomnimy o niej aniolek ;) 'Szkoda' że opuścimy tą ligę i więcej nie spotkamy gołębi, może jakiś rewanżyk by sie nadarzył :)



... avatar przypadkiem nie kłuje cię w oczy oczy


WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6656 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 15/04/2009 21:36
Flaga ,,Amicowcy" została zniszczona na meczu w marcu 2006,podczas meczu z Amicą???


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 15/04/2009 21:45

  WNB napisał:  
Flaga ,,Amicowcy" została zniszczona na meczu w marcu 2006,podczas meczu z Amicą???


Wydaje mi sie, ze zaginela sobie po prostu w czyjejs piwnicy.
ps Zmien avatara.


Sami przeciw wszystkim!!!
PogS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5452 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 15/04/2009 22:02
Flaga zostala zniszczona na plocie tylko zawinela sie o drut kolczasty i nie bylo jej widac.Pozdrawiam


Pogon Szczecin do konca!
HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6984 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 16/04/2009 00:59
Znalezione na jedny z forumów :)

małe info
Pogoń Szczecin
Rok założenia : 1948
Barwy : niebiesko - bordowe .......... hmmm cost tu nie tak :)
Zgody : LEGIA WARSZAWA
Układy : KOTWICA KOŁOBRZEG .......Czerwona kartka
Kosy : CRACOVIA KRAKÓW, LECH POZNAŃ, LECHIA GDAŃSK, SLASK WROCŁAW, ARKA GDYNIA, WISŁA KRAKÓW
Młyn : 250-1000
Nazwy grup : BRYGADA ULTRAS, TERROR CORPS, ELITA, ALCOFANS '96, CHŁOPCY Z PRZEDMIE¦CIA, INICJATYWA ...(same hity :)), EKIPA GRYFINO
Ziny : FAN-CLUB POGOŃ (OK.10-'95-'9Cfaniak, FAN-ZIN POGOŃ (1-'99), HOOLIGANS ZINE, ULTRAS (7-'96-'97), BRYGADA ULTRAS, STADIONY POLSKI (1-'9Cfaniak, PSYCHOFANS ('97-'9Cfaniak .....kwestie fanzinów pominę w całości :)


Dla uściślenia info niby z 2007 roku czyli całkiem niedawno


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005