Autor
Wiadomość
   Kibice -> Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
AMS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7004 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 18/03/2009 18:17

  Krokus napisał:  
Czas zapieprza nieubłaganie :). Co do zdjęć z Ołomuńca miałbym prośbę. Kolega Pogoń v Wiedeń ma w swoich zasobach troche zdjęć z meczu w Czechach a zależałoby mi na nich bo gdzieś zaginęły. Proszę o kontakt



Bardzo chetnie ci je udostepnie tylko jak:) Podaj mi jakiegos maila i pytanko przejdzie 10mb?

Ostatnio edytowany przez: AMS, 18 marca 2009, 18:29 [1 raz(y)]


A ja i tak wierzyc nie przestane...
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6921 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 18/03/2009 19:25

  Pogon v Wieden napisał:  

  Krokus napisał:  
Czas zapieprza nieubłaganie :). Co do zdjęć z Ołomuńca miałbym prośbę. Kolega Pogoń v Wiedeń ma w swoich zasobach troche zdjęć z meczu w Czechach a zależałoby mi na nich bo gdzieś zaginęły. Proszę o kontakt



Bardzo chetnie ci je udostepnie tylko jak:) Podaj mi jakiegos maila i pytanko przejdzie 10mb?



Przejdzie :) [email protected]
z góry dzięki


pogon1441
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5852 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 18/03/2009 21:30
Mam pytanko wysal bys mi tez [email protected] pamietam ten wyjazd dobrze bylo :) jak co to dzieki


AMS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7004 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 19/03/2009 15:46

  pogon1441 napisał:  
Mam pytanko wysal bys mi tez [email protected] pamietam ten wyjazd dobrze bylo :) jak co to dzieki



Dostales zdjecia bo mi cos przyszlo ze skrzynka przepelniona??


A ja i tak wierzyc nie przestane...
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 19/03/2009 21:08
Oto dosc ciekawy artykul, ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego.Pare lat temu jeden z tutejszych forumowiczow probowal napisac go na prosbe redaktorow TMK heheh.Do tematu nadaje sie idealnie.Milej lektury..szkoda ze dosc krotkiej.


  OLD SCHOOL napisał:  

Pogoń Story

Początki ruchu szalikowców w Szczecinie to okres lat 70-tych. Obok takich klubów jak: Legia, Polonia Bytom, Lechia ŁKS -fani Pogoni byli prekursorami ruchu kibicowskiego w Polsce. Fani Pogoni jako jedni z nielicznych używają barw odwrotnych do barw klubowych czyli granatowo- bordowych. Jedyną zgodą jest od niepamiętnych czasów ( z kilku letnia przerwą) warszawska Legia.Największe kosy to: Cracovia, Lechia, Lech. Od połowy lat 80-tych fani z Pomorza byli jednymi z najlepszych ( o ile nie najlepsi) chuliganów w kraju. Znaczna część widowni w tych czasach to metalowcy, którzy oprócz meczy popłoch siali również na koncertach metalowych (vide „Metalmania”;). Połowa lat 90-tych to początek kryzysu fanów Dumy Pomorza, który odbił się głównie na ruchu hooligans, choć nadal ta ekipa należy do pierwszej dziesiątki ligi chuliganów. Ruch ultras natomiast do dziś jest w pełni rozkwitu. Oto to niektóre wydarzenia, które potwierdzają tę opinię:
-pierwsi uszyli flagę na sektor
-pierwsi na stadion przynieśli race
-rekord Polski w odpalaniu rac- naraz 200 sztuk (Pogoń- Chemik .............)
-rekordy Polski w rzuceniu serpentyn- 7000 Pogoń- Śląsk, 20 000 Pogoń- Legia, 25 000 Pogoń- Wisła ( wszystko w sezonie 2000/2001
Kibice ze Szczecina słyna również z tego, że ich odległości wyjazdowe są najdłuższe. Kazy mecz to praktycznie wyprawa, która zazwyczaj zaczyna się w piątek wieczorem, a kończy rankiem w niedziele. Odbija się więc to na ich wyjazdach. Mimo to posiadają kilka wyjazdów, których mogą zazdrościć inne ekipy:
-1500 na Amice (2001/02) i na Stilonie (2. liga ..............)
-1000 na ŁKSie (wicemistrzostwo ..............)
-600 na Legii (00/01) i na Lechu (.............)
-500 dwukrotnie na Groclinie (00/01 i ....................)
-400 na Norwegia- Polska w Oslo (2001) choć tylko 80 stało w zwartej grupie
-350 na Polska- Anglia w Chorzowie (1993)
Najciekawsze mecze z udziałem chuliganów Pogoni to:
- mecze Pogoni z Lechem- bijatyki na stadionie i mieście z Lechem i policją
-mecze Pogoni z Lechią- bijatyki na stadionie i mieście z Lechią i policją
-Polska-Anglia (1993)- nieustanna bijatyka z policją. Na tym meczy zostaje zamordowany ich kolega „Faraon” przez Cracovię.
-Polska- Luksemburg (..........)- ok. 100. Czynny udział w bijatykach z policją oraz Pogońienie triady.
-Pogoń- Wisła (............)- bijatyki z policją na stadionie i na mieście
-Legia- GKS Katowice (............)- czynny udział w walkach z policją na murawie
-Pogoń- Wisła (..........)- bijatyka z fanami Wisły
-Pogoń- Legia (.............)- bijatyka z policją na stadionie



Sami przeciw wszystkim!!!
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8212 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 19/03/2009 22:48

  OLD SCHOOL napisał:  

Pogoń Story

Odbija się więc to na ich wyjazdach. Mimo to posiadają kilka wyjazdów, których mogą zazdrościć inne ekipy:
-1000 na ŁKSie (wicemistrzostwo ..............)



Nie na ŁKSie, tylko na Widzewie ;-) w '87 - całodzienny pobyt na basenie chyba Anilany i gol na 0-1 Valdano, czyli Leśniaka ;-)
W Gorzowie, goniliśmy Stilon na stadionie i poza nim. Było nas ok. 1000 +/-


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6741 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 08:34

  OLD SCHOOL napisał:  

Pogoń Story

-rekord Polski w odpalaniu rac- naraz 200 sztuk (Pogoń- Chemik .............)


Chodzi o sezon 96/97, kiedy to po meczu z Chemikiem świętowaliśmy awans do 1 ligi?


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 16:50

  P. napisał:  
Oto dosc ciekawy artykul, ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego.Pare lat temu jeden z tutejszych forumowiczow probowal napisac go na prosbe redaktorow TMK heheh.Do tematu nadaje sie idealnie.Milej lektury..szkoda ze dosc krotkiej.


  OLD SCHOOL napisał:  

.... Fani Pogoni jako jedni z nielicznych używają barw odwrotnych do barw klubowych czyli granatowo- bordowych.




Czy ktoś może mi wyjaśnić pogrubiony tekst? Trochę nie czaję - no ale może to efekt przemęczenia...


P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 17:11
Ja pamietam, ze faktycznie keidys klub zawsze wpisane mial barwy Bordowo-Granatowe.CZasem jeszcze szafirowe sie wkradaly.


Sami przeciw wszystkim!!!
Kluczyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7872 dni

*




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 18:47

  P. napisał:  
Oto dosc ciekawy artykul, ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego.Pare lat temu jeden z tutejszych forumowiczow probowal napisac go na prosbe redaktorow TMK heheh.Do tematu nadaje sie idealnie.Milej lektury..szkoda ze dosc krotkiej.


  OLD SCHOOL napisał:  

Pogoń Story

Początki ruchu szalikowców w Szczecinie to okres lat 70-tych. Obok takich klubów jak: Legia, Polonia Bytom, Lechia ŁKS -fani Pogoni byli prekursorami ruchu kibicowskiego w Polsce. Fani Pogoni jako jedni z nielicznych używają barw odwrotnych do barw klubowych czyli granatowo- bordowych. Jedyną zgodą jest od niepamiętnych czasów ( z kilku letnia przerwą) warszawska Legia.Największe kosy to: Cracovia, Lechia, Lech. Od połowy lat 80-tych fani z Pomorza byli jednymi z najlepszych ( o ile nie najlepsi) chuliganów w kraju. Znaczna część widowni w tych czasach to metalowcy, którzy oprócz meczy popłoch siali również na koncertach metalowych (vide „Metalmania”;). Połowa lat 90-tych to początek kryzysu fanów Dumy Pomorza, który odbił się głównie na ruchu hooligans, choć nadal ta ekipa należy do pierwszej dziesiątki ligi chuliganów. Ruch ultras natomiast do dziś jest w pełni rozkwitu. Oto to niektóre wydarzenia, które potwierdzają tę opinię:
-pierwsi uszyli flagę na sektor
-pierwsi na stadion przynieśli race
-rekord Polski w odpalaniu rac- naraz 200 sztuk (Pogoń- Chemik .............)
-rekordy Polski w rzuceniu serpentyn- 7000 Pogoń- Śląsk, 20 000 Pogoń- Legia, 25 000 Pogoń- Wisła ( wszystko w sezonie 2000/2001
Kibice ze Szczecina słyna również z tego, że ich odległości wyjazdowe są najdłuższe. Kazy mecz to praktycznie wyprawa, która zazwyczaj zaczyna się w piątek wieczorem, a kończy rankiem w niedziele. Odbija się więc to na ich wyjazdach. Mimo to posiadają kilka wyjazdów, których mogą zazdrościć inne ekipy:
-1500 na Amice (2001/02) i na Stilonie (2. liga ..............)
-1000 na ŁKSie (wicemistrzostwo ..............)
-600 na Legii (00/01) i na Lechu (.............)
-500 dwukrotnie na Groclinie (00/01 i ....................)
-400 na Norwegia- Polska w Oslo (2001) choć tylko 80 stało w zwartej grupie
-350 na Polska- Anglia w Chorzowie (1993)
Najciekawsze mecze z udziałem chuliganów Pogoni to:
- mecze Pogoni z Lechem- bijatyki na stadionie i mieście z Lechem i policją
-mecze Pogoni z Lechią- bijatyki na stadionie i mieście z Lechią i policją
-Polska-Anglia (1993)- nieustanna bijatyka z policją. Na tym meczy zostaje zamordowany ich kolega „Faraon” przez Cracovię.
-Polska- Luksemburg (..........)- ok. 100. Czynny udział w bijatykach z policją oraz Pogońienie triady.
-Pogoń- Wisła (............)- bijatyki z policją na stadionie i na mieście
-Legia- GKS Katowice (............)- czynny udział w walkach z policją na murawie
-Pogoń- Wisła (..........)- bijatyka z fanami Wisły
-Pogoń- Legia (.............)- bijatyka z policją na stadionie




Rekordy są nadal aktualne czy juz nie ? Serpentyny to napewno a race ?


bo(L)ek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7140 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 19:06

  kibol napisał:  

  P. napisał:  
Oto dosc ciekawy artykul, ktory nigdy nie ujrzal swiatla dziennego.Pare lat temu jeden z tutejszych forumowiczow probowal napisac go na prosbe redaktorow TMK heheh.Do tematu nadaje sie idealnie.Milej lektury..szkoda ze dosc krotkiej.


  OLD SCHOOL napisał:  

Pogoń Story

Początki ruchu szalikowców w Szczecinie to okres lat 70-tych. Obok takich klubów jak: Legia, Polonia Bytom, Lechia ŁKS -fani Pogoni byli prekursorami ruchu kibicowskiego w Polsce. Fani Pogoni jako jedni z nielicznych używają barw odwrotnych do barw klubowych czyli granatowo- bordowych. Jedyną zgodą jest od niepamiętnych czasów ( z kilku letnia przerwą) warszawska Legia.Największe kosy to: Cracovia, Lechia, Lech. Od połowy lat 80-tych fani z Pomorza byli jednymi z najlepszych ( o ile nie najlepsi) chuliganów w kraju. Znaczna część widowni w tych czasach to metalowcy, którzy oprócz meczy popłoch siali również na koncertach metalowych (vide „Metalmania”;). Połowa lat 90-tych to początek kryzysu fanów Dumy Pomorza, który odbił się głównie na ruchu hooligans, choć nadal ta ekipa należy do pierwszej dziesiątki ligi chuliganów. Ruch ultras natomiast do dziś jest w pełni rozkwitu. Oto to niektóre wydarzenia, które potwierdzają tę opinię:
-pierwsi uszyli flagę na sektor
-pierwsi na stadion przynieśli race
-rekord Polski w odpalaniu rac- naraz 200 sztuk (Pogoń- Chemik .............)
-rekordy Polski w rzuceniu serpentyn- 7000 Pogoń- Śląsk, 20 000 Pogoń- Legia, 25 000 Pogoń- Wisła ( wszystko w sezonie 2000/2001
Kibice ze Szczecina słyna również z tego, że ich odległości wyjazdowe są najdłuższe. Kazy mecz to praktycznie wyprawa, która zazwyczaj zaczyna się w piątek wieczorem, a kończy rankiem w niedziele. Odbija się więc to na ich wyjazdach. Mimo to posiadają kilka wyjazdów, których mogą zazdrościć inne ekipy:
-1500 na Amice (2001/02) i na Stilonie (2. liga ..............)
-1000 na ŁKSie (wicemistrzostwo ..............)
-600 na Legii (00/01) i na Lechu (.............)
-500 dwukrotnie na Groclinie (00/01 i ....................)
-400 na Norwegia- Polska w Oslo (2001) choć tylko 80 stało w zwartej grupie
-350 na Polska- Anglia w Chorzowie (1993)
Najciekawsze mecze z udziałem chuliganów Pogoni to:
- mecze Pogoni z Lechem- bijatyki na stadionie i mieście z Lechem i policją
-mecze Pogoni z Lechią- bijatyki na stadionie i mieście z Lechią i policją
-Polska-Anglia (1993)- nieustanna bijatyka z policją. Na tym meczy zostaje zamordowany ich kolega „Faraon” przez Cracovię.
-Polska- Luksemburg (..........)- ok. 100. Czynny udział w bijatykach z policją oraz Pogońienie triady.
-Pogoń- Wisła (............)- bijatyki z policją na stadionie i na mieście
-Legia- GKS Katowice (............)- czynny udział w walkach z policją na murawie
-Pogoń- Wisła (..........)- bijatyka z fanami Wisły
-Pogoń- Legia (.............)- bijatyka z policją na stadionie




Rekordy są nadal aktualne czy juz nie ? Serpentyny to napewno a race ?



Race napewno pobite w tym roku na Derbach Slaska przez Ruch, w tamtym roku Gornik równierz na derbach odpalil cos ok 200..takze tak to wygląda.


Ko nie pije,ten kapuje
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 19:17
Są race i coś co tylko race przypomina...


HardcoreCitySzczecin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6984 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 21:37

  oczko82 napisał:  
Są race i coś co tylko race przypomina...


co nie zmienia faktu, że kilka sezonów temu ŁKS w meczu z Arką odpalił 400 rac ... serpentyny raczej nie pobite

Klub przez długi czas używała barw odwrotnych do kibiców


https://www.facebook.com/HardcoreCitySzczecin
NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8214 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 20/03/2009 22:47

  P. napisał:  
Odbija się więc to na ich wyjazdach. Mimo to posiadają kilka wyjazdów, których mogą zazdrościć inne ekipy:
-1500 na Amice (2001/02) i na Stilonie (2. liga ..............)


[/cytat]

2 liga 96/97 - mój pierwszy wyjazd, wrażenia jak dla dzieciaka mocne w chuj


za plecami psów myśliwskich cała masa
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6785 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 00:11
Tak jak RAF-ek napisał Widzew nie ŁKS.
Co do naszych "wynalazkow"; w czym na pewno bylismy pierwsi to tak naprawdę z dzisiaj używanych rekwizytów ponad połowa :
- pierwsza w Polsce sektorówka
- pierwsza w Polsce maskotka klubowa
- pierwsze w Polsce duże flagi na kijach
- pierwsze w Polsce masowo używane race
- pierwsza w Polsce katoniada na reprezenatacji
i tutaj zawsze mam wątpliwość; piewsza w Polsce kartoniada w ogóle czy jednak nie.


L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7364 dni

****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 00:19

  ROJ napisał:  
Tak jak RAF-ek napisał Widzew nie ŁKS.
Co do naszych "wynalazkow"; w czym na pewno bylismy pierwsi to tak naprawdę z dzisiaj używanych rekwizytów ponad połowa :
- pierwsza w Polsce sektorówka
- pierwsza w Polsce maskotka klubowa
- pierwsze w Polsce duże flagi na kijach
- pierwsze w Polsce masowo używane race
- pierwsza w Polsce katoniada na reprezenatacji
i tutaj zawsze mam wątpliwość; piewsza w Polsce kartoniada w ogóle czy jednak nie.



Kartoniada w ogóle napewno nie pierwsi. To samo ma sie duzych flag na kiju. Tak przynajmnije mi sie wydaje.


MW'03
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7103 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 02:23
Już kiedyś była dyskusja na ten temat, może coś pomoże:
http://forum.pogononline.pl/temat.php?did=1&tid=6900&strona=23


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
KtoToTaki
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7325 dni

****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 08:57

  MW napisał:  

  ROJ napisał:  
Tak jak RAF-ek napisał Widzew nie ŁKS.
Co do naszych "wynalazkow"; w czym na pewno bylismy pierwsi to tak naprawdę z dzisiaj używanych rekwizytów ponad połowa :
- pierwsza w Polsce sektorówka
- pierwsza w Polsce maskotka klubowa
- pierwsze w Polsce duże flagi na kijach
- pierwsze w Polsce masowo używane race
- pierwsza w Polsce katoniada na reprezenatacji
i tutaj zawsze mam wątpliwość; piewsza w Polsce kartoniada w ogóle czy jednak nie.



Kartoniada w ogóle napewno nie pierwsi. To samo ma sie duzych flag na kiju. Tak przynajmnije mi sie wydaje.



Kartoniada raczej Legia
z tego co pamiętam napis L E G I A - tak jak krzesełka na Żylecie
ale mogę się mylić


... ja się będę opierdalał niech się wszystko dzieje samo...
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 10:18
Taaa....ale teraz kwestia czy ta nasza nieudana kartoniada nie byla pierwsza.Co polowa kartownow byla odwrotnie.Cos mi sie kojarzy fotka Wisly Krk ze w 96 roku mieli oprawe ktora skladala sie z kartonow i balonow.....albo tylko z balonow hehe


Sami przeciw wszystkim!!!
M.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7174 dni

****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 21/03/2009 22:12

  P. napisał:  
Taaa....ale teraz kwestia czy ta nasza nieudana kartoniada nie byla pierwsza.Co polowa kartownow byla odwrotnie.Cos mi sie kojarzy fotka Wisly Krk ze w 96 roku mieli oprawe ktora skladala sie z kartonow i balonow.....albo tylko z balonow hehe




Raczej balony w barwach rok tak jak mówisz 96.
A co do dużych flag na kijach to pierwsza była Legia w 72.
Obrazek jpg wstawiony na forum
Za to jako pierwsi pojechaliśmy na wyjazd krajowy z sektorówka(Poznań 2001)Legia w 97 miała sektorówke na wyjezdzie na Vicenzie w P.UEFA ale w Polsce pierwsi byliśmy My.:]


DeszczH zawsze leje,DeszczH nigdy nie pada!

Bądź szybszy od Cienia i twardszy od kamienia,na drodze wojownika łatwego losu nie ma!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.18 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005