Autor
Wiadomość
   Kibice -> Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
G_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5748 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 18:04
Według mojej wiedzy zgoda została zawarta w roku 1970 . a zaczeła się od kontaktów dwóch Portowców którzy wyszli z aresztu na Mokotowie i zostali ugoszczeni przez Legionistów. Potem dwaj wyżej wymienieni Pogoniarze zaprosili (L) do Szczecina i tak się powioli to rozkręciło.
Legia i Pogoń !


CWKS & MKS
Rezerwista71
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7292 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 20:44
Ja Legię traktuję neutralnie, byłem na Hutniku, byłem na Gwardii, też na Łazienkowskiej kiedy nie było zgody i nie było sympatycznie; po ponownej zgodzie, także w Londynie , gdzie na 40 osób w Pubie jedna w ogóle z nami rozmawiała(3 osoby)i mówił ,że ceni nas , reszta młodych miała nas w d.(oglądaliśmy mecz młodzieżówek było chyba 0:5 w plecy),także w Oslo-było już dużo lepiej.


MKS 78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7014 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 21:30

  tarpan napisał:  

  ROJ napisał:  
Tak z ciekawostek, próbowałem dzisiaj ustalić od kiedy tak naprwdę trwa zgoda nasza z Legią- nie licząc przerwy. Czy są tacy którzy mogą to pamiętać ? Wiadomo, że na poczatku lat 70-tych zgoda już była. Według najstarszych opowieści to juz tak dawno, że brzmi to jak mit. Podobno pierwsza zgoda została zawarta na jakimś turnieju towarzyskim w Świonujściu pod konic lat 50-tych. Może więc obchodzimy 50-lecie zgody i nikt o tym nie wie.



Też się nad tym zastanawiałem coś mi się obiło o uszy że była jakaś awantura na promie w Świnouściu i kapitan promu prosił kibiców o spokój aby prom nie zatonoł i jakiś tam rozejm zawarto. Ile w tym prawdy sam nie wiem trzeba by zdecydowanie starszych kibiców podpytać a tacy są i dalej chodzą na Twardowskiego ;)



Tarpan chyba ci sie lata pomylily z ta awantura!! heh


Fanatycy ze stolicy
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 21:46

  Rezerwista71 napisał:  
Ja Legię traktuję neutralnie, byłem na Hutniku, byłem na Gwardii, też na Łazienkowskiej kiedy nie było zgody i nie było sympatycznie; po ponownej zgodzie, także w Londynie , gdzie na 40 osób w Pubie jedna w ogóle z nami rozmawiała(3 osoby)i mówił ,że ceni nas , reszta młodych miała nas w d.(oglądaliśmy mecz młodzieżówek było chyba 0:5 w plecy),także w Oslo-było już dużo lepiej.



hmmm wiesz, ja osobiscie tez sie nie spuszczam nad Legionistami ktorych nie znam, a sie gdzies tam przewijaja.Nie mam cisnienia na zapoznawanie wszystkich z Legii, tak samo nie ma przymusu, zeby kazdy z Legii byl zainteresowany rozmowa z kazdym z Pogonki:)...luzna mysl ;)


Sami przeciw wszystkim!!!
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8212 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 22:17

  Rezerwista71 napisał:  
Ja Legię traktuję neutralnie, byłem na Hutniku, byłem na Gwardii, też na Łazienkowskiej kiedy nie było zgody i nie było sympatycznie; po ponownej zgodzie, także w Londynie , gdzie na 40 osób w Pubie jedna w ogóle z nami rozmawiała(3 osoby)i mówił ,że ceni nas , reszta młodych miała nas w d.(oglądaliśmy mecz młodzieżówek było chyba 0:5 w plecy),także w Oslo-było już dużo lepiej.



A byłeś w Katowicach, w Zabrzu?? W Hadze, w W-wie na pucharach typu Barcelona, , w Utrechcie, Goetborgu,.. Byłeś na innych meczach??? W Olsztynie, Zabrzu? Nie ??? - więc taki wpis jak Twój można o kant dupy potłuc. Będziesz w Płocku - bo ponad 300 chłopaków z W-wy będzie...l

Ostatnio edytowany przez: RAFek, 30 października 2009, 08:43 [2 raz(y)]


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Michu79mks
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5400 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 29/10/2009 23:40
Panie świrus powtórz to samo w Płocku na sektorze najlepiej stojąc blisko R.
OK koniec z trollem..
Przypomniał mi się jeden z wyjazdów do Płocka parę latek temu. Rano w dzień meczu odsypiałem jakiś melanżyk, kiedy zadzwonił telefon. Kolega S. pytał, czy jadę na mecz. Miałem w dzień umówione spotkanie z późniejszą żoną więc jechać nie mogłem. Wobec odmowy zapytał, czy może pożyczyć moje auto, gdyż spóźnił się na zbiórkę w Płoni. Zgodziłem się ale po przemyśleniu sprawy stwierdziłem iż nie mogę przepuścić takiej okazji. S. zdziwiony odebrał samochód wraz ze mną. Do kierowania za bardzo się nie nadawałem a że załoga była wesoła to podróż do Płocka odbywała się w pełnym zachmurzeniu w aucie. Chmurki miały początek swój prawdopodobnie w Holandii :) W samym Płocku drogę na stadion wskazywała nam łuna jupiterów. Na mecz dotarliśmy pod koniec 1połowy spotkania. Na sektorze niespodzianka, ciepła herbatka i pani, którą pierwszy i ostatni raz widziałem na wyjeździe ;) 45min dopingu i powrót już ze mną w roli kierowcy. Zmelanżowane towarzystwo kimało a w okolicach Piły/Wałcza śnieżyca jak ja pierdolę.. Gdyby nie ślady tirów za cholerę nie wiedział bym gdzie jechać.. Kolejny wyjazd przeszedł do historii..
Tak mi się zebrał na wspominki przed jutrzejszym Płockiem:) Pozdrawiam Panów S. i wszystkich Portowców oraz braci z Legii dopingujących Pogońkę na jutrzejszym meczu..


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7951 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 30/10/2009 09:43

  P. napisał:  

  kingaps napisał:  

  tarpan napisał:  
...trzeba by zdecydowanie starszych kibiców podpytać a tacy są i dalej chodzą na Twardowskiego ;)



Tak i to szybko bo po selekcji na młynie trzeba zacząć przeprowadzać selekcję na 17 i 18. Ta dzisiejsza młodzież na za dużo sobie pozwala. Zainteresowani wiedzą o co kaman.



Ja jestem zainteresowany, ale nie wiem o co kaman, wiec uswiadom.



Nie jesteś zainteresowany, tylko ciekawy i nie muszę cię uświadamiać. ;)


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 31/10/2009 14:59
Nie musisz.Fakt.
A zainteresowany jestem, bo zabrzmialo ....a z restza jebac, nie wazne


Sami przeciw wszystkim!!!
EmteS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5270 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 31/10/2009 23:07
ma ktoś może lub wie gdzie znaleźć opis meczu + zajście n z maja 2000r Pogoni z Widzewem ??


1312
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6546 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 31/10/2009 23:22

  EmteS napisał:  
ma ktoś może lub wie gdzie znaleźć opis meczu + zajście n z maja 2000r Pogoni z Widzewem ??



W tym temacie na poprzednich stronach lub w ostatnim biuletynie ( nr 9 ), który jest dostępny na stronie SKPS.


EmteS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5270 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 01/11/2009 14:55
wielkie dzięki ;)


1312
m1978
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5527 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 15:20
Były kiedykolwiek na Pogoni jakies symbole faszystowskie typu 88 i inne? Jezeli tak to kiedy to mniej więcej było?
Pzdr


P.
Do końca!
IP: zapisany
Na forum od 7457 dni

*****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 16:07

  m1978 napisał:  
Były kiedykolwiek na Pogoni jakies symbole faszystowskie typu 88 i inne? Jezeli tak to kiedy to mniej więcej było?
Pzdr



Nie bylo...Obecnie jedna z flag jest posrednio powiazana z takim srodowiskiem, aczkowleik ogol tez moze sie z nia utozsamiac, wiec nie ma problemu.

Pare lat temu na 1 sektorze, 'dzieci neo' ;) ustawili sie w pewnym szyku i opalili ognie...


Sami przeciw wszystkim!!!
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6017 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 16:33

  P. napisał:  

Nie bylo...Obecnie jedna z flag jest posrednio powiazana z takim srodowiskiem, aczkowleik ogol tez moze sie z nia utozsamiac, wiec nie ma problemu.


P. zapewne chodzi o tę flagę ?

Obrazek jpg wstawiony na forum

Czyżby w książce Zielińskiego było napisane, jak kojarzę, że w Szczecinie w latach 90tych nie było "pomarańczowo" jak na innych stadionach?


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7469 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 16:52
Z tego co pamiętam 'fleki' były, choć w mniejszym stopniu niż gdzie indziej. A nie obracanie ich na orange miało nas wyróżniać na tle całego kraju, gdzie była taka moda.
Po prostu tak chyba zadecydowała 'góra' i się tego trzymano nawet po zaniku skórzanych kurtek na Pogoni.


Better dead than red!
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6017 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 16:56

  lub_czasopisma napisał:  
Z tego co pamiętam 'fleki' były, choć w mniejszym stopniu niż gdzie indziej. A nie obracanie ich na orange miało nas wyróżniać na tle całego kraju, gdzie była taka moda.
Po prostu tak chyba zadecydowała 'góra' i się tego trzymano nawet po zaniku skórzanych kurtek na Pogoni.



Dzięki za informacje, bo cały czas sądziłem, że to związane było z "metalami" na Pogoni


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8212 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 21:58

  lub_czasopisma napisał:  
Z tego co pamiętam 'fleki' były, choć w mniejszym stopniu niż gdzie indziej. A nie obracanie ich na orange miało nas wyróżniać na tle całego kraju, gdzie była taka moda.
Po prostu tak chyba zadecydowała 'góra' i się tego trzymano nawet po zaniku skórzanych kurtek na Pogoni.



Szczecin zawsze "szedł pod prąd" - stąd nawet gdy fleki w Polsce były w modzie, mało który z posiadaczy w Szczecinie wywracał go na lewą, pomarańczową stronę, pozostając przy wojskowym kolorze. Czarnych kurtek i jeansowych bezrękawników z naszytym na plecach płótnem z odpowiednim rysunkiem było mniej, ale "duch w narodzie nie zginął" ;-)

Pamiętam mecz z Lechią u siebie, gdzie Lechiści będący w sektorze gości, po wywróceniu fleków na drugą stronę, zostali wyśmiani, a cały stadion skandował: "Rumuni z Gdańska".
A potem pojechaliśmy do Wrzeszcza ;-)


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7912 dni

**




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 22:26

  P. napisał:  

Pare lat temu na 1 sektorze, 'dzieci neo' ;) ustawili sie w pewnym szyku i opalili ognie...



dobrze pamietam ze byl to mecz z leszkami ?


a wilczy hak na jedynce ?


Szlugi, wóda, gołe baby !
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7495 dni




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 22:38

  U-96 napisał:  

  P. napisał:  

Pare lat temu na 1 sektorze, 'dzieci neo' ;) ustawili sie w pewnym szyku i opalili ognie...



dobrze pamietam ze byl to mecz z leszkami ?



Jak najbardziej, gdzies nawet bylo zdjecie...
Kiedys jeszcze krzyz celtycki pojawial sie na meczach.


PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7305 dni

****




Odp: Troszke historii - Pogoń Szczecin kibicowsko - 14/01/2010 23:00

  Marcin_ napisał:  

  U-96 napisał:  

  P. napisał:  

Pare lat temu na 1 sektorze, 'dzieci neo' ;) ustawili sie w pewnym szyku i opalili ognie...



dobrze pamietam ze byl to mecz z leszkami ?



Jak najbardziej, gdzies nawet bylo zdjecie...
Kiedys jeszcze krzyz celtycki pojawial sie na meczach.



Chodzi zapewne o flage Forza Pogoń z celtem którą ostatnio widzialem na jakimś meczu za czasów nielota i to chyba był pierwszy sezon w 1 lidze ...


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005