Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
ROJ
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5269 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 11:21
Rozmawiałem z byłym naszym zawodnikiem (przed powrotem Korta, pytając czy sobie poradzi) , dlaczego tak często jest.
Jego odpowiedź była taka: "presja kibiców w Pogoni jest zdecydowanie większa niż w innych klubach. Większa jest tylko w Legii; ale o co gra Legia , a o co Pogoń.
Przychodzisz do Ruchu czy Wisły i masz czas na aklimatyzację, masz kredyt zaufania. Ocenią cię po 20-30 meczach, w Pogoni kopniesz dwa razy piłkę i już po tobie. Nawet Lewandowski potrzebował 30 meczów w Dortmundzie zanim zaczął grać. Najgorzej to jednak mają wychowankowie; Kownacki na 100 meczów spieprzy 70, a i tak nikt na niego nie będzie gwizdał. Mało który młody bez wsparcia zacznie dobrze grać. Młodzi ze Szczecina zostaną docenieni jak z niego wyjadą; zobacz jakie komentarze były o Grosickim czy Golli. W Szczecinie liczą się nie umiejętności tylko mocna głowa".
Z częścią się zgadzam z częścią nie, ale taka opinia.


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2135 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 11:25
Przecież piłka to gra dla mężczyzn a nie panienek, przynajmniej kiedyś tak było. Teraz głównie lans fryzurą, muskulaturą, autem czy ciuchami. Jeżeli ktoś nie wytrzymuje "presji" - czyli jakości i zaangażowania adekwatnego do płaconych pieniędzy to można zmienić zawód i żyć w spokoju ducha za krajową średnią.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 12:05
Dawno nie czytalem większych bzdur.
Presja jest wszędzie, jeśli wchodzi ktoś nowy do składu i się nie sprawdza przez parę spotkań to jest równoznaczne z tym, że ocena zawodnika może być kiepska. Znowu wychodzi polska mentalność, wieczne klepanie po plecach, pocieszanie i czekanie aż będzie lepiej - co w przypadku np. Lewandowskiego (Mateusza) czy Przybeckiego? Też musielibyśmy czekać 20 spotkań do oceny ich poczynań? Kiedy już na starcie było (jest) widoczne co się dzieje.
Niektórzy, nawet kiedy wchodzą do składu to wyglądają dobrze (Listkowski, Piotrowski, Kort) - takie wejście do drużyny ma sens, widać potencjał i predyspozycje na przyszłość i warto dalej takich zawodników sprawdzać, aklimatyzować.
Inne przypadki czyt. wieczne sprawdzanie, testowanie, dawanie szansy to strata czasu - miałoby to sens podczas jakichś gierek towarzyskich, przedsezonowych, ale ogrywanie zawdoników na poważnym szczeblu rozgrywek i czekanie aż w końcu odpalą - to sie trochę mija z celem.

Dodatkowo nie zgadzam się z tym, że jak ktoś został źle oceniony na starcie to już jest w Szczecinie spalony. Przykład Matrasa, który na poczatku był paralitykiem i drewnem jakich mało, duża część osób już go skreślała, a obecnie jest wyróżniającą się postacią w drużynie. Podobnie ostatni wyskok Rudola na stoperze, na boku obrony grał zwykle nędzę, obecnie na stoperze dorównuje Czerwińskiemu, Fojutowi (może nawet wyprzedza tego drugiego). Tym niemniej w przypadku obu zawodników było widać, że może być lepiej (Matras wyróżniający się w Piaście Gliwice, Rudol na szczeblach reprezentacyjnych).

Swoją drogą ciekawe, który to taki mądry - czyżby Koj? Który w Pogoni nie zagrał dobrych 15 minut w ciągu całej swojej szczecińskiej kariery?


Taktyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 1450 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 12:12

  Zygmunt Wasilewski napisał:  
Powinien być taki system jak w żużlu - pieniądze za podpisany kontrakt a potem tylko suma za zdobytepunkty np. 2 tys. za punkt. Przegrywasz nie masz nic, wygrywasz masz 3 krotnie więcej. Wredy o motywację bylibyśmy spokojni.
Co do Małeckiego to jednak szok, że tak się odbudował, przecież jego odejście przywitaliśmy tu raczej z ulgą. Przybeś gdy od nas odejdzie (oby już latem) też pewnie gdzieś tam złapie formę życia. Taka to nasza specyfika, że wielu z potencjałem nie potrafi tego w Szczecinie udowodnić.


Nie przejdzie taki system wypłat. Dlaczego? Bo po boisku biega 11 zawodników, i co piłkarz daje z siebie 110% a drużyna słaba i jest bez wypłaty.Niestety futbol to sport zespołowy. A czynników do zwycięstwa jest jeszcze więcej. Niech sobie zarabiają swoje, ale niech to się przekłada na jakieś konkretne umiejętności. Nawet kontrakty na rok nie dają pewności i odpowiedzi bo Matras dopiero po roku zaczął grać dobrze np.


Cin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2692 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 12:30
Tym bardziej, że mniej więcej wiemy ile kto zarabia. Dostaje ileś tam szans no jak nie wykorzystuje patelni jednej czy drugiej to musi zostać skrytykowany w ten czy inny sposób. To naturalne że oceniamy, taki jest kibic. Wierzący ale też i wymagający. W końcu to między innymi dzięki nam piłkarze "funkcjonują". Przykład Korta jest natomiast zupełnie inny do przykładu Zwolińskiego. Ten pierwszy wypromował się w pierwszej lidze no i ma u nas konkurencję. Może gdyby dostał teraz więcej szans, kto wie. Zwolak, przed kontuzją pokazał co potrafi a teraz chyba za bardzo chce, może za szybko chce wrócić do tamtej dyspozycji. Nie wiem też czy CM widzi, że chłopak jest strasznie zamulony i moim zdaniem powinien trochę zrzucić ciała w rezerwach bo jednego tura w Pogoni mamy, drugi napastnik powinien być bardziej przebojowy (tak jak Zwolak na jesieni). W tym momencie mamy dwóch wolnych, ciężkich napastników, którzy nie strzelają bramek bo nie mają szybkości by wyprzedzić obrońcę przeciwnika. W innych klubach wygląda to zupełnie inaczej. Chyba nie muszę przytaczać konkretnych przykładów. Każdy kto ogląda mecze naszej Ekstraklasy widzi jak to jest. Kolejną sprawą jest chyba zbyt szybie stanie się gwiazdą. Przydałoby się niektórym więcej pokory i przede wszystkim skromności ale doskonale wiemy jakie jest życie bogatego piłkarza.


Portowcu noś ze sobą barwy...
Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3875 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 13:10
Jeżeli sportowiec nie radzi sobie z presją, to powinien zmienić zawód. Jeśli ktoś gra chujowo, jest wygwizdywany i nie jest to dla niego wystarczająca motywacja do pracy i ma zamiar popaść w depresję to też niech zmieni profesję. Ja wiem często ludzi narzekają na wszystko bez powodu nawet. Sam krytykowałem Przybeckiego, który jednak pod koniec ubiegłego roku pokazał, że coś jednak potrafi. Sport to presja wyniku, było, jest i tak też będzie.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 13:16

  Taktyk napisał:  

  Zygmunt Wasilewski napisał:  
Powinien być taki system jak w żużlu - pieniądze za podpisany kontrakt a potem tylko suma za zdobytepunkty np. 2 tys. za punkt. Przegrywasz nie masz nic, wygrywasz masz 3 krotnie więcej. Wredy o motywację bylibyśmy spokojni.
Co do Małeckiego to jednak szok, że tak się odbudował, przecież jego odejście przywitaliśmy tu raczej z ulgą. Przybeś gdy od nas odejdzie (oby już latem) też pewnie gdzieś tam złapie formę życia. Taka to nasza specyfika, że wielu z potencjałem nie potrafi tego w Szczecinie udowodnić.


Nie przejdzie taki system wypłat. Dlaczego? Bo po boisku biega 11 zawodników, i co piłkarz daje z siebie 110% a drużyna słaba i jest bez wypłaty.Niestety futbol to sport zespołowy. A czynników do zwycięstwa jest jeszcze więcej. Niech sobie zarabiają swoje, ale niech to się przekłada na jakieś konkretne umiejętności. Nawet kontrakty na rok nie dają pewności i odpowiedzi bo Matras dopiero po roku zaczął grać dobrze np.Chodzi raczej o dodatkową, wysoką premię dla całej drużyny za zajęcie miejsca w czubie. To kto ile zarabia to się na razie nie zmieni.


Pogoń Szczecin MKS!
tennisfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2397 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 13:18

  Cin napisał:  
Tym bardziej, że mniej więcej wiemy ile kto zarabia. Dostaje ileś tam szans no jak nie wykorzystuje patelni jednej czy drugiej to musi zostać skrytykowany w ten czy inny sposób. To naturalne że oceniamy, taki jest kibic. Wierzący ale też i wymagający. W końcu to między innymi dzięki nam piłkarze "funkcjonują". Przykład Korta jest natomiast zupełnie inny do przykładu Zwolińskiego. Ten pierwszy wypromował się w pierwszej lidze no i ma u nas konkurencję. Może gdyby dostał teraz więcej szans, kto wie. Zwolak, przed kontuzją pokazał co potrafi a teraz chyba za bardzo chce, może za szybko chce wrócić do tamtej dyspozycji. Nie wiem też czy CM widzi, że chłopak jest strasznie zamulony i moim zdaniem powinien trochę zrzucić ciała w rezerwach bo jednego tura w Pogoni mamy, drugi napastnik powinien być bardziej przebojowy (tak jak Zwolak na jesieni). W tym momencie mamy dwóch wolnych, ciężkich napastników, którzy nie strzelają bramek bo nie mają szybkości by wyprzedzić obrońcę przeciwnika. W innych klubach wygląda to zupełnie inaczej. Chyba nie muszę przytaczać konkretnych przykładów. Każdy kto ogląda mecze naszej Ekstraklasy widzi jak to jest. Kolejną sprawą jest chyba zbyt szybie stanie się gwiazdą. Przydałoby się niektórym więcej pokory i przede wszystkim skromności ale doskonale wiemy jakie jest życie bogatego piłkarza.Pokory to by sie wiecej przydalo nie tylko pilkarzom niestety.
Nie chce generalizowac, ale oglnie rzecz biorac ludzie maja o sobie zbyt wysokie mniemanie...
Wystarczy posluchac menela spod sklepu, bardzo czesto wymadrzaja sie jakby mieli zaraz objac urzad prezydenta w tym kraju.
Zauwazcie, ze w tym kraju mamy 38 milionow ekspertów w kazdej dziedzinie :)
To takie male odejscie od tematu.


A pilkarze ? Jak to pilkarze. Kazdy mysli, ze jak nie gra to znaczy, ze "trener sie na niego uwzial".
Zarabiaja za duzo, to dla mnie oczywiste, mysle, ze pensja 20 tys to i tak byloby niezle jak na poziom...
Strasznie nie lubie kiedy zaglada sie innym do kieszeni, ale jednak Pogon dostaje pieniadze od miasta...


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2135 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 14:01
Wiadomo, system z żużla nie przejdzie, opór materii (środowiska) byłby nie do przejścia. Kiedyś piłkarze zarabiali po 100 tys.ale rocznie, Legia czy Widzew grali w Lidze Mistrzów, najlepsi i tak wyjeżdżali za granicę a piłkarze byli jednak mężczyznami z krwi i kości. Dlatego chwilami nie rozumiem tego co jest teraz i ciekawe do czego nas to zaprowadzi.


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 15:56
Teraz niektórzy piłkarze bardziej się stroją i pindrują niż dziewczyny w latach 90-tych.


Pogoń Szczecin MKS!
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2680 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 16:32

  Zygmunt Wasilewski napisał:  
Wiadomo, system z żużla nie przejdzie, opór materii (środowiska) byłby nie do przejścia. Kiedyś piłkarze zarabiali po 100 tys.ale rocznie, Legia czy Widzew grali w Lidze Mistrzów, najlepsi i tak wyjeżdżali za granicę a piłkarze byli jednak mężczyznami z krwi i kości. Dlatego chwilami nie rozumiem tego co jest teraz i ciekawe do czego nas to zaprowadzi.Problem jest w tym że piłkarzy mamy mało.Nie chce na siłe wracać do Fraczczaka bo mnie jakiś
ted czy inny forumowicz zakochany w Adamie pojedzie ale idealnie to pasuje do rzeczywistości.Możesz nie potrafic grac w piłkę ale jeśli biegasz,walczysz to masz szanse grać w ekstraklasie.Trudno się potem dziwić ze przyjeżdża taki Dani Qintana,Cabrerra czy inny Badiia z trzeciego poziomu rozgrywek w Hiszpanii i tu robi za gwiazdę.
Do puki szkolenie dzieci w klubach nie będzie oparte na technice to taki materiał piłkarski jaki mamy będzie stawiał warunki plac przy okazji zwalniając trenerów jak im cos nie przypasuje równocześnie
ośmieszając sie na boiskach ekstraklasy.Ci co coś potrafią szybko wyjeżdżają i tam szlifują się juz jako prawdziwi piłkarze (Milik,Glik,Grosicki etc.).Reszta gra w ekstraklasie pomimo ze nie wiele potrafi.Jak to swego czasu powiedzial jeden taki wyjadacz z e-klapy"przecież to nie jego wina ze chociaz cienko gra w piłke to i tak lepszych w okolicy nie znajdziecie".


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4355 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 18:05

  ROJ napisał:  
Rozmawiałem z byłym naszym zawodnikiem (przed powrotem Korta, pytając czy sobie poradzi) , dlaczego tak często jest.
Jego odpowiedź była taka: "presja kibiców w Pogoni jest zdecydowanie większa niż w innych klubach. Większa jest tylko w Legii; ale o co gra Legia , a o co Pogoń.
Przychodzisz do Ruchu czy Wisły i masz czas na aklimatyzację, masz kredyt zaufania. Ocenią cię po 20-30 meczach, w Pogoni kopniesz dwa razy piłkę i już po tobie. Nawet Lewandowski potrzebował 30 meczów w Dortmundzie zanim zaczął grać. Najgorzej to jednak mają wychowankowie; Kownacki na 100 meczów spieprzy 70, a i tak nikt na niego nie będzie gwizdał. Mało który młody bez wsparcia zacznie dobrze grać. Młodzi ze Szczecina zostaną docenieni jak z niego wyjadą; zobacz jakie komentarze były o Grosickim czy Golli. W Szczecinie liczą się nie umiejętności tylko mocna głowa".
Z częścią się zgadzam z częścią nie, ale taka opinia.

Cos w tym jest. Przypominaja sie slowa Michniewicza i Fojuta. Wszyscy pamietaja co dzialo sie przed pierwszym meczem z Lechem. Zastanawiano sie ile bramek dostaniemy i ktore miejsce w strefie dolnej zdobedziemy. Czas pokazal c i jak. Natomiast ww. panowie stwierdzili, ze jak pracowali w roznych klubach to takiego pesymizmu jeszcze nigdzie nie spotkali.


Trapen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5433 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 20:33
Patrzę na tabelę i stwierdzam, że mecz w Gdańsku będzie meczem prawdy ile warta jest nasza drużyna.


Zygmunt Wasilewski
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2135 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 21:39
Zobaczymy co warta nasza gra obronna. Bo na ofensywę nie ma co raczej liczyć. Typowy remis to tym razem chyba tylko tyle na co nas naprawdę stać biorąc pod uwagę naszą "siłę ognia".


Cin
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2692 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 23:13
Remis z Lechią biorę w ciemno :D aczkolwiek grająca otwartą, dobrze zorganizowaną piłkę w ostatnim czasie Lechia może nie wytrzymać presji. Moim zdaniem ostra wymiana ciosów może dać nam 3 punkty. Jeśli nie zagramy na max to porażka jedną bramką nie będzie bolała jak remis z Ruchem. Wynik będzie odzwierciedleniem naszej pozycji w lidze. Oby się chłopaki przynajmniej dobrze postawili i stworzyli sporo problemów Lechii i oby CM nie chciał zremisować "grając o 3 punkty" jak zawsze.


Portowcu noś ze sobą barwy...
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6435 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 18/04/2016 23:53

  EPSON napisał:  

  Zygmunt Wasilewski napisał:  
Wiadomo, system z żużla nie przejdzie, opór materii (środowiska) byłby nie do przejścia. Kiedyś piłkarze zarabiali po 100 tys.ale rocznie, Legia czy Widzew grali w Lidze Mistrzów, najlepsi i tak wyjeżdżali za granicę a piłkarze byli jednak mężczyznami z krwi i kości. Dlatego chwilami nie rozumiem tego co jest teraz i ciekawe do czego nas to zaprowadzi.Problem jest w tym że piłkarzy mamy mało.Nie chce na siłe wracać do Fraczczaka bo mnie jakiś
ted czy inny forumowicz zakochany w Adamie pojedzie ale idealnie to pasuje do rzeczywistości.Możesz nie potrafic grac w piłkę ale jeśli biegasz,walczysz to masz szanse grać w ekstraklasie.Trudno się potem dziwić ze przyjeżdża taki Dani Qintana,Cabrerra czy inny Badiia z trzeciego poziomu rozgrywek w Hiszpanii i tu robi za gwiazdę.
Do puki szkolenie dzieci w klubach nie będzie oparte na technice to taki materiał piłkarski jaki mamy będzie stawiał warunki plac przy okazji zwalniając trenerów jak im cos nie przypasuje równocześnie
ośmieszając sie na boiskach ekstraklasy.Ci co coś potrafią szybko wyjeżdżają i tam szlifują się juz jako prawdziwi piłkarze (Milik,Glik,Grosicki etc.).Reszta gra w ekstraklasie pomimo ze nie wiele potrafi.Jak to swego czasu powiedzial jeden taki wyjadacz z e-klapy"przecież to nie jego wina ze chociaz cienko gra w piłke to i tak lepszych w okolicy nie znajdziecie".W piłce nie chodzi o to aby na boisku biegało 11 wirtuozów. Powinno być 7-8 wyrobników, którzy będą gryźli trawę, bo kondycyjnie będą dobrze przygotowani, będą mieli ambicje, chęci aby coś osiągnąć niż tylko średnią ligową. pozostałych 3-4 to będą wyróżniający się ludzie nie tylko w zespole ale i w lidze. W definicję tak budowanego zespołu AF9 wpisuje się doskonale, dlatego CM na niego stawia.
To Akahoshi wraz z Murawskmi w pomocy oraz Zwoliński w ataku mieli budować przewagę nad innymi w lidze. Do tego obrona, żelazna obrona. Jesienią to działało i teraz też - 3 miejsce w lidze. Zawodzi nas atak.
CM niestety za zgodą władz klubu taką nakreślił taktykę na sezon. Obrona zdobywa mistrzostwo, napastnicy sprzedają karnety. Tak było jest i będzie. Dlatego tak chwalimy Wdowczyka, bo miał Robaka, a nie lubimy/krytykujemy CM (wcześniej Palika) choć ma "bandę łysych" i najlepszą obronę w lidze

Presja w Szczecinie jest może większa niż w innych klubach, bo:
- nic nie zdobyliśmy przez prawie 70 lat
- jak Feniks z popiołów się odrodziliśmy i chcielibyśmy szybko jakiś sukces, co najmniej puchary/v-ce mistrza o PP czy MP nie wspominając.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:4 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2680 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 19/04/2016 08:54

  kingaps napisał:  

  EPSON napisał:  

  Zygmunt Wasilewski napisał:  
Wiadomo, system z żużla nie przejdzie, opór materii (środowiska) byłby nie do przejścia. Kiedyś piłkarze zarabiali po 100 tys.ale rocznie, Legia czy Widzew grali w Lidze Mistrzów, najlepsi i tak wyjeżdżali za granicę a piłkarze byli jednak mężczyznami z krwi i kości. Dlatego chwilami nie rozumiem tego co jest teraz i ciekawe do czego nas to zaprowadzi.Problem jest w tym że piłkarzy mamy mało.Nie chce na siłe wracać do Fraczczaka bo mnie jakiś
ted czy inny forumowicz zakochany w Adamie pojedzie ale idealnie to pasuje do rzeczywistości.Możesz nie potrafic grac w piłkę ale jeśli biegasz,walczysz to masz szanse grać w ekstraklasie.Trudno się potem dziwić ze przyjeżdża taki Dani Qintana,Cabrerra czy inny Badiia z trzeciego poziomu rozgrywek w Hiszpanii i tu robi za gwiazdę.
Do puki szkolenie dzieci w klubach nie będzie oparte na technice to taki materiał piłkarski jaki mamy będzie stawiał warunki plac przy okazji zwalniając trenerów jak im cos nie przypasuje równocześnie
ośmieszając sie na boiskach ekstraklasy.Ci co coś potrafią szybko wyjeżdżają i tam szlifują się juz jako prawdziwi piłkarze (Milik,Glik,Grosicki etc.).Reszta gra w ekstraklasie pomimo ze nie wiele potrafi.Jak to swego czasu powiedzial jeden taki wyjadacz z e-klapy"przecież to nie jego wina ze chociaz cienko gra w piłke to i tak lepszych w okolicy nie znajdziecie".W piłce nie chodzi o to aby na boisku biegało 11 wirtuozów. Powinno być 7-8 wyrobników, którzy będą gryźli trawę, bo kondycyjnie będą dobrze przygotowani, będą mieli ambicje, chęci aby coś osiągnąć niż tylko średnią ligową. pozostałych 3-4 to będą wyróżniający się ludzie nie tylko w zespole ale i w lidze. W definicję tak budowanego zespołu AF9 wpisuje się doskonale, dlatego CM na niego stawia.
To Akahoshi wraz z Murawskmi w pomocy oraz Zwoliński w ataku mieli budować przewagę nad innymi w lidze. Do tego obrona, żelazna obrona. Jesienią to działało i teraz też - 3 miejsce w lidze. Zawodzi nas atak.
CM niestety za zgodą władz klubu taką nakreślił taktykę na sezon. Obrona zdobywa mistrzostwo, napastnicy sprzedają karnety. Tak było jest i będzie. Dlatego tak chwalimy Wdowczyka, bo miał Robaka, a nie lubimy/krytykujemy CM (wcześniej Palika) choć ma "bandę łysych" i najlepszą obronę w lidze

Presja w Szczecinie jest może większa niż w innych klubach, bo:
- nic nie zdobyliśmy przez prawie 70 lat
- jak Feniks z popiołów się odrodziliśmy i chcielibyśmy szybko jakiś sukces, co najmniej puchary/v-ce mistrza o PP czy MP nie wspominając.Tak tylko poziom wyrobników w innych ligach jest inny.Tam piłka nie odskakuje na 5 metrów przy podaniu.Dzsiaj gra się szybko bo jest pressing i operowanie piłką musi być dokładne.Do tego potrzeba techniki użytkowej ,ta zaś kształtuje się na poziomie dzieci 6-12 lat.Jasne jest że 11- wirtuozów nie da rady.Nawet Barcelona ma graczy pokroju Piqeta czy Mathieu.Kwestia tylko w tym że oni nie mają problemu z przyjęciem piłki czy podaniem na 5 metrów.
Frączczak sie nie boi wejść miedzy obrońców,strzelić czy powalczyć w powietrzu i chwała mu za to.Tylko czy to jest gosc który powinien to robić skoro jest tak marny technicznie? Wczoraj na portalu "Duma Pomorza" zamieszczono statystyki strzałów i Adam oddaje ich ogromna ilość.Niestety procent celności i skuteczności tego jest tragiczny.To tłumacząc na prosty język sa zmarnowane akcje,minuty i wysiłek zespołu.Tak grac powinien zawodnik typu Aka,Goursco.Robi to też Murawski...ale tu już efekty sa zupełnie inne bo piłkarsko to inna bajka.To Michniewicz powinien zmienić bo problem ze zdobywaniem bramek będzie cały czas skoro siła napędowa grania jest zawodnik który tylko 24% strzałów kieruje w bramkę a oddaje ich tyle co reszta w 3-4 meczach.
W kwestii presji zgoda w 100%.To jest sedno problemu.Dodam również że te same przyczyny decydują o niskiej frekwencji.
Ludzie chcą w końcu sukcesu a patrząc na potencjał i taktykę grania to i tak myślą ze jak skończy sie seria remisów to raczej zacznie sie seria porażek a nie że zaczniemy wygrywać.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
tennisfan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2397 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 19/04/2016 10:26

  kingaps napisał:  

Presja w Szczecinie jest może większa niż w innych klubach, bo:
- nic nie zdobyliśmy przez prawie 70 lat
- jak Feniks z popiołów się odrodziliśmy i chcielibyśmy szybko jakiś sukces, co najmniej puchary/v-ce mistrza o PP czy MP nie wspominając.No tak, tutaj masz racje tylko to, ze nie odnieslismy sukcesu przez 70 lat to tez nie jest wina obecnych zawodnikow Pogoni...
Wszystko trzeba wyposrodkowac moim zdaniem.
Wymagac trzeba, jasne, ale nikt mi nie wmowi, ze wyzywanie wlasnych zawodnikow moze pomoc.


ArP
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 19/04/2016 13:08
Zawodnicy przecież nie są wyzywani. Sami wiedzą, że w tych ostatnich meczach muszą zagrać jak w finale Ligi Mistrzów. Szansa na wysokie miejsce jest niepowtarzalna.


Pogoń Szczecin MKS!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5863 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 19/04/2016 14:30
Gdzie Ci nasi zawodnicy są niby aż tak wyzywani czy lżeni? To, że ktoś tam pod nosem coś powie kiedy Zwoliński czy Frączczak partolą 4 setkę z rzędu to nie znaczy, że skandują w negatywnym tonie ich nazwiska.
Czasami mam wrażenie, że u nas nie potrafi się przyjąć krytyki na klatę - jakkolwiek merytoryczna by była to nikt nie jest winny, wszyscy umywają rączki, a nagle okazuje się, że mamy napad z dobrymi działami i remisy są dla nas sukcesami.
Prawda jest taka, że od 2000 roku nie mieliśmy szansy na znalezienie się na koniec sezonu w czubie tabeli to dlaczego mamy teraz nie wymagać chociaż czegoś tak podstawowego jak walka o 3pkt w każdym meczu? Kunktatorstwo się nie opłaci co pokazują np. wyniki 1:0 i bronienie tego do ostatnich minut.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
FCS_PS

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005