Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 14:14

  szpadel_85 napisał:  

  anathema napisał:  

  Ambasador napisał:  

  xAdamx90 napisał:  

  Cytat:  
W poniedziałkowy wieczór, 43-krotny reprezentant Polski, Euzebiusz Smolarek podpisał dwuletni kontrakt z Polonią Warszawa, opiewający na 800 tysięcy euro. - Byłem nim zafascynowany, od kiedy strzelał piękne gole dla reprezentacji Polski - tłumaczył transfer w rozmowie z Robertem Błońskim z "Gazety Wyborczej", właściciel Czarnych Koszul Józef Wojciechowski.
Pozostając w temacie to... Juzek wybulił milion euro na Sobiecha.

Ps. Miasto Polonii obiektu raczej nie zbuduje, Wojciechowski nie ma zbyt dobrych kontaktów z zarządcą obiektu przy Konwiktorskiej i się nie zdziwię jak w przyszłym sezonie Polonia będzie grać na Narodowym.Polonia-polskie Man City :D Śmieszny klubik z prezesem nie mającym co ze szmalem robić. nie dość że ładuje w nierentowny klub bez kibiców, to jeszcze bierze takich ludzi pokroju Smolarek którzy już nie mają krzty ambicji sportowej. Prezes altruista :) Dlatego życzę im jak najgorzej obok CracoviiNiby w tym sezonie Polonia ma zostać mistrzem Polski,aż z ciekawości będę przyglądał się temu;p Skoro Wojciechowski taki pewny to może trzeba u buków obstawić kto będzie mistrzem bo trochę kasy można zarobić na tym typie:D


Im szybciej Janas zastapi Bakero tym wieksze szanse Polonii na majstra.


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5952 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 17:18

  Przema napisał:  

Im szybciej Janas zastapi Bakero tym wieksze szanse Polonii na majstra.taaaaaaa... Janas - trener, który "się nie wpierdala"


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Stingol1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3460 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 17:48
Przemek Kaźmierczak(28l.) w Śląsku Wrocław, to gdzieś za 6 latek wróci do Pogoni pod hasłem: wracam gdzie mój ukochany klub


RJP.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3531 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 18:29

  Stingol1948 napisał:  
Przemek Kaźmierczak(28l.) w Śląsku Wrocław, to gdzieś za 6 latek wróci do Pogoni pod hasłem: wracam gdzie mój ukochany klub'' - Jestem zadowolony z powrotu do kraju oraz z tego, że będę zawodnikiem Śląska Wrocław. To klub z perspektywami, który od kilku lat jest konsekwentnie i mądrze budowany krok po kroku, na drodze ewolucji, a nie wymieniania połowy graczy co rundę - mówił Kaźmierczak chwilę po parafowaniu umowy. ''

możesz mieć racje tak samo jak on może się na tym przejechać.


Granatowo - Bordowa Emigracja!
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5636 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 19:35

  Stingol1948 napisał:  
Przemek Kaźmierczak(28l.) w Śląsku Wrocław, to gdzieś za 6 latek wróci do Pogoni pod hasłem: wracam gdzie mój ukochany klub...jego ukochany klub rozleciał się już parę ładnych lat temu ;)


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5952 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 22:53

  RJP. napisał:  
Kaźmierczak w Śląsku Wrocław. !

Jestem ciekaw jak po powrocie do Polski będzie mu szło w polskiej lidze.Już mu dobrze idzie...


  WESZLO.COM napisał:  

A propos lojalności piłkarzy. Kaźmierczak podpisał kontrakt ze Śląskiem dopiero w sierpniu, żeby zdążyła mu wygasnąć umowa z menedżerem, z którym pracował od lat (i który umieścił go w FC Porto). Dzięki temu nie musi się z nikim dzielić. "Brawa dla tego pana". Co za szmaciarstwo.Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5952 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 03/08/2010 23:04
I jeszcze taka ciekawostka odnośnie naszego grajdołka:


  www.transfering.pl napisał:  

Spór ŁKS-u Łódź ze Śląskiem Wrocław w sprawie Łukasza Gikiewicza jest na tyle ciekawy i złożony, że warto mu się dokładnie przyjrzeć. Zwłaszcza, że w kwestii ekwiwalentów jest w Polsce sporo zamieszania, a samo prawo – skonstruowane w dość „nieżyciowy” sposób – wzbudza kontrowersje. Przypomnijmy, że Gikiewiczowi skończył się kontrakt z ŁKS-em, w którym grał raptem rok i ŁKS domaga się 500 tysięcy złotych od Śląska. W związku z tym nagle pojawił się pomysł umieszczenia piłkarza w drugoligowym szwajcarskim FC Wil.

Zgodnie z przepisami PZPN, ŁKS-owi należą się pieniądze. W jaki sposób wyliczona została suma? Chodzi o roczne zarobki piłkarza (pensja, premie), wraz z udokumentowanymi kosztami związanymi z jego utrzymaniem, pomnożone przez dziewięć. Jednakże takie prawo działa tylko w naszym kraju, więc Szwajcarzy takiej sumy płacić by nie musieli. Ale czy musieliby płacić cokolwiek? To zależy i to od wielu czynników…

Pierwsza informacja, taka bardziej ogólna niż związana z tą konkretną sprawą. Kluby w Europie podzielone są na kategorie. Te najlepsze – to kategoria pierwsza. Trochę gorsze – kategoria druga. Polska ekstraklasa – kategoria trzecia. Jeśli klub pozyskujący znajduje się w kategorii trzeciej, to musi zapłacić 30 tysięcy euro ekwiwalentu. Jeśli jednak znajduje się w kategorii czwartej – nie musi płacić w ogóle. Tu dodatkowa informacja – gdyby klub był w kategorii drugiej, a drugi w kategorii trzeciej, to wysokość ekwiwalentu kategorii drugiej wynosiłaby 60 tysięcy euro, a kategorii trzeciej 30 tysięcy euro. Sumuje się te sumy i dzieli przez dwa – łodzianie dostaliby 45 tysięcy euro (za każdy rok spędzony w ostatnim klubie).

W przypadku ŁKS wszystkie te wyliczenia mogą nie mieć sensu, bo… ekwiwalent przy transferze zagranicznym przysługuje tylko wówczas, jeśli ŁKS złożył udokumentowaną propozycję nowego kontraktu, czyli wykazał chęć zatrzymania zawodnika. Jeśli tego zabrakło, łodzianom nie przysługują żadne pieniądze. Takiego zapisu brakuje w polskim prawie, co może doprowadzić do absurdalnych sytuacji - klub piłkarza nie chce, po roku puszcza wolno, a jednocześnie... przysługuje mu kilkaset tysięcy złotych (albo nawet i milion) ekwiwalentu.

Trzeba jednak przyznać, że działaczom ŁKS zabrakło doświadczenia i wyrachowania. Po prostu pospieszyli się ze swoimi żądaniami. Gdyby Śląsk zdążył Gikiewicza zarejestrować, wówczas zwyczajnie musiałby zapłacić ekwiwalent. A tak sytuacja jest dynamiczna. Nie jest wykluczone, że szwajcarski FC Wil posłuży tylko za klub-przystanek, z którego Gikiewicz zostanie do Śląska wypożyczony. To byłoby ominięcie przepisów i wykorzystanie luki w prawie. Dlaczego luki? Ponieważ w Anglii taką sytuację przewidziano. Piłkarz, który na podstawie ekwiwalentu odchodzi do zagranicznego zespołu, w ciągu roku nie może wrócić do ojczyzny.

W ŁKS mogą więc nie mieć ani pieniędzy, ani piłkarza. Warto jednak dodać, że ekwiwalenty w Polsce bywają sporym problemem. Kontrowersje może wzbudzać suma, jaka teoretycznie należy się łódzkiemu klubowi tylko za to, że Gikiewicz grał w nim rok. Ale bywają poważniejsze problemy. Załóżmy, że piłkarz X grał w Motorze Lublin. Zarabiał 3 tysiące złotych miesięcznie, a łącznie roczne koszty utrzymania go wynosiły 40 tysięcy złotych. Ponieważ miał 20 lat, mnoży się tę sumę przez osiem, co oznacza, że piłkarz staje się warty 320 tysięcy złotych. Motor Lublin nie przedłuża z nim umowy, piłkarz szuka nowego pracodawcy, ale jednak nie może go znaleźć, bo… podpisanie z nim kontraktu oznacza wydatek w wysokości 320 tysięcy. Wówczas często mamy coś na kształt szantażu – zrzeknij się zaległości, a my nie będziemy się domagać pieniędzy za ciebie… Najbardziej utalentowani piłkarze nie mają takiego problemu, bo zawsze się znajdzie ktoś, kto ten ekwiwalent chętnie zapłaci, ale ci trochę gorsi albo jeszcze niedokładnie poznani przez rynek, znajdują się w potrzasku.

Ekwiwalent może dodatkowo wzrosnąć, jeśli piłkarz zanotuje występ w reprezentacji Polski dowolnej kategorii. Jeszcze inaczej dzieje się w przypadku piłkarzy o statusie amatora. To już jednak kolejny, skomplikowany wątek (zwłaszcza, że piłkarz z profesjonalisty może stać się amatorem i potem z powrotem profesjonalistą). Napiszemy tylko, że w tym momencie stosuję się opłaty ryczałtowe. I tak dla klubu ekstraklasy taka opłata wynosi 50 000 złotych, a dla klubów pierwszej i drugiej ligi – 40 tysięcy złotych.Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
On jest cienki!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4769 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 06/08/2010 14:38
Wielki trener Kasperczak bez pracy... hihi


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4893 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 06/08/2010 14:45

  Misiek. napisał:  
Wielki trener Kasperczak bez pracy... hihiNie dziwi mnie to kompletnie. Po takim występie to powinien dodatkowo przez miesiąc klęczeć na grochu.


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4846 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 06/08/2010 14:51

  Radziu napisał:  

  Misiek. napisał:  
Wielki trener Kasperczak bez pracy... hihiNie dziwi mnie to kompletnie. Po takim występie to powinien dodatkowo przez miesiąc klęczeć na grochu.Ciekawie kiedy zrozumieją, że to nie trenerzy biegają po boisku...


PS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4511 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 06/08/2010 21:29
Myślę, że Polonia niezasłużenie prowadzi w Zabrzu, zdecydowanie więcej z gry ma Górnik. Polonia nie potrafi wymienić nawet kilku podań, w drugiej połowie udało im się to chyba tylko raz.

Edyta: No, na 2:0 akurat im się udało. :P

Edyta2: No i koniec, akurat po moim poście gra Polonii się polepszyła. :P

Ostatnio edytowany przez: PS., 6 sierpnia 2010, 21:58 [1 raz(y)]


'Z Tobą jest zabawa fajna, dobrze, że jesteś legalna, ćpają Ciebie nawet dzieci...'

Patrz komu ufasz!
Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3874 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 02:17
Lech zremisował z Widzewem po 1. Bramka dla Lecha Rudnevs ładna, ale bez reakcji bramkarza. Widzew przyfuksił za sprawą Sernasa.

p.s Radziu miałem okazję oglądać popis Wisły w Krakowie i nie wiem czy Murinho zaradziłby na ten chaos.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 13:27

  kiko napisał:  

  Radziu napisał:  

  Misiek. napisał:  
Wielki trener Kasperczak bez pracy... hihiNie dziwi mnie to kompletnie. Po takim występie to powinien dodatkowo przez miesiąc klęczeć na grochu.Ciekawie kiedy zrozumieją, że to nie trenerzy biegają po boisku...Sam sie podal do dymisji...
Swoja droga nie dziwie mu sie ani troche, kolejna kompromitacja po wojazach w Gruzji. Do tego jego zawodnicy wygladali jakby mieli nogi z betonu... Heniek zatrzymal sie w trenerskim rozwoju na poczatku tego wieku... Inna sprawa to polityka transferowa Wisly, ale chyba nikogo to juz nie dziwi.


Radziu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4893 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 13:42

  kiko napisał:  


Ciekawie kiedy zrozumieją, że to nie trenerzy biegają po boisku...Kiko, kto by nie biegał na boisku to trener odpowiada za wyniki. Heniu miał to do siebie, że głaskał piłkarzyny zamiast dawać im w pizdę jak kiedyś Petrescu chociażby. Ale co zrobisz jak będziesz dawał im w kość to zagrają przeciw trenerowi, a jak nie Pogońisz ich to chuja zagrają.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4354 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 13:46

  Radziu napisał:  

  kiko napisał:  


Ciekawie kiedy zrozumieją, że to nie trenerzy biegają po boisku...Kiko, kto by nie biegał na boisku to trener odpowiada za wyniki. Heniu miał to do siebie, że głaskał piłkarzyny zamiast dawać im w pizdę jak kiedyś Petrescu chociażby. Ale co zrobisz jak będziesz dawał im w kość to zagrają przeciw trenerowi, a jak nie Pogońisz ich to chuja zagrają.Petrescu mial oczywiscie racje, ale jego podstawowy blad polegal na tym, ze nie wzial pod uwage moziwosci polskich pilkarzy. Powinien byl stopniowo wprowadzac wieksze obciazenia, a jak od razu dowalil im 1000% normy to nic dziwnego, ze pilkarze tego nie wytrzymali. Zabraklo racjonalizmu, w przeciwnym wypadku inaczej by sie potoczylo to wszystko. Sadze, ze w polskich klubach brakuje specjalistow od przygotowania fizycznego. Panowie w Legii czy Wisle to nie znalezliby pracy nawet w III lidze francuskiej czy niemieckiej, a u nas pracuja w czolowych klubach i widac jak to wyglada.


Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4531 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 22:06

  Przema napisał:  

  kiko napisał:  

  Radziu napisał:  

  Misiek. napisał:  
Wielki trener Kasperczak bez pracy... hihiNie dziwi mnie to kompletnie. Po takim występie to powinien dodatkowo przez miesiąc klęczeć na grochu.Ciekawie kiedy zrozumieją, że to nie trenerzy biegają po boisku...Sam sie podal do dymisji...
Swoja droga nie dziwie mu sie ani troche, kolejna kompromitacja po wojazach w Gruzji. Do tego jego zawodnicy wygladali jakby mieli nogi z betonu... Heniek zatrzymal sie w trenerskim rozwoju na poczatku tego wieku... Inna sprawa to polityka transferowa Wisly, ale chyba nikogo to juz nie dziwi.Przynajmniej tym razem w zgodzie rozstał się z prezesem. Poprzednio jak odchodził z Wisły to cyrk był i walka o pieniądze szeroko opisywana w mediach. Dziwne, że po takim nieprzyjemnym poprzednim odejściu znowu go Wisła zatrudniła, okazało się nie na długo.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5255 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 22:19
Zatrudniła go, bo w zamian publicznie przeprosił prezesa i wycofał swoje roszczenia co do miliona złotych, których żądał za ponoć zaległą pensję/odprawę.


P. S.
Janek80
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4531 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 08/08/2010 22:30

  Sz. napisał:  
Zatrudniła go, bo w zamian publicznie przeprosił prezesa i wycofał swoje roszczenia co do miliona złotych, których żądał za ponoć zaległą pensję/odprawę.Dzięki za wyjaśnienie, nie wiedziałem że tak to wyglądało.


Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5603 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 09/08/2010 17:07
Widzew - Lech ;) Amica Wronki jesteście od lat! :)


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
PS.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4511 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 09/08/2010 23:44

  Safe napisał:  
Widzew - Lech ;) Amica Wronki jesteście od lat! :)


1 miejsce


'Z Tobą jest zabawa fajna, dobrze, że jesteś legalna, ćpają Ciebie nawet dzieci...'

Patrz komu ufasz!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005