Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni

****
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 12/10/2015 19:54
Ja nie rozumiem jak mogli grać przeciw komuś, dzięki któremu zdobyli MP. No ale nic mnie nie zdziwi. Trzeba przyznać, że tabela dawno tak zacnie nie wyglądała:)


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Charry1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2012 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 12/10/2015 22:17
Można też i tak uważać, ale z drugiej strony te MP wybronił im Gostomski w meczu z Lechią no i my oddaliśmy im trzy punkty bez walki :P


„Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą.”
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2335 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 13/10/2015 03:04
Górnik też chyba im oddał bez walki punkty, o co legioniście mają do nich pretensje.


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2678 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 13/10/2015 11:58
Nie zmienia to faktu ,że to silny zespół personalnie.Coś nie trybi w psychice ale obawiam się , że to że zameldują się w "ósemce" jest raczej pewne.Teraz to Oni mogą stać się największym beneficjentem podziału punktów i po zameldowaniu się w górnej części pewnie będą mieli szansę na podium.
Nie zmienia to faktu że ten strach w oczach pyrlandzkich fanów nawet przed spadkiem jest ukojeniem ich mniemania o wielkości i traktowania reszty klubów jako ubogich krewnych.Ich duma mocno została przytarta.


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Omnislash
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2003 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 13/10/2015 16:56
Te słowa bardziej pasują do Legii, ich dumie i jej kibicach.


pogol
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2952 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 15/10/2015 16:04
Nie wiedziałem, gdzie to wkleić, ale myślę, że ten temat jest w miarę odpowiedni.

Artykuł ze strony lex.pl


Nowelizacja ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych ułatwi organizację meczów. Zmiany idą w dobrym kierunku, konieczne są jednak dalsze ułatwienia dotyczące np. składania dokumentów - twierdzi dr Mateusz Dróżdż, radca prawny z Katedry Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego.

Jak przypomina ekspert, kompatybilne systemy elektroniczne będą musieli zapewnić organizatorzy tylko trzech najwyższych ligowych klas rozgrywkowych. Skrócony zostanie też termin na zgłoszenie imprezy – z 30 do 14 dni. Znika też obowiązek posiadania karty kibica, a przy zakupie biletu nie będzie już wymagany wizerunek twarzy.

– Nowelizacja jest obszerna, zostało zmienionych ponad 20 przepisów. To w pewnym stopniu rewolucja dla organizatorów imprez masowych, przedsiębiorców. Przede wszystkim należy wskazać, że zmiana dotyczy meczów piłki nożnej. Od teraz łatwiej będzie można nabyć bilet na mecz, zrezygnowano z obowiązku gromadzenia wizerunku twarzy – podkreśla w rozmowie z agencją Newseria Biznes dr Mateusz Dróżdż, radca prawny z Katedry Prawa Gospodarczego Uczelni Łazarskiego.

Rezygnacja z obowiązku wizerunku twarzy jest korzystna z punktu widzenia kibiców. Do zakupu biletów wystarczy imię, nazwisko i PESEL. Do sprzedaży dopuszczone zostaną też bilety na miejsca stojące (nie więcej niż 25 proc. wszystkich miejsc). Tylko w ramach rozgrywek UEFA i FIFA na biletach nie znajdzie się nic oprócz numeru miejsca siedzącego.

Nowelizacja wprowadza też ułatwienia dla organizatorów meczów.
– Kompatybilne systemy elektroniczne, czyli tzw. bramki, przez które przechodzimy przed meczem, będą musieli posiadać tylko organizatorzy meczów trzech najwyższych klas rozrywkowych mężczyzn. W znacznym stopniu ograniczy to kwestie finansowe klubów z II, III i IV ligi, ponieważ nie były one w stanie spełnić tego obowiązku – tłumaczy Dróżdż.

Skrócony zostanie też termin, w którym będzie można zgłaszać masową imprezę – w uzasadnionych przypadkach z 30 do 14 dni. Będzie to możliwe, jeśli potrzeba organizacji wynikła z nagłych przyczyn, a charakter imprezy nie jest sprzeczny z przeznaczeniem obiektu określonym w projekcie budowlanym.

Zdaniem eksperta zmiany mogą być korzystne dla sektora biznesowego, bo ułatwienia w sprzedaży biletów to większy zysk. Nowelizacja jest krokiem w dobrym kierunku, choć – jak podkreśla Dróżdż – konieczne są dalsze ułatwienia.

– Powinny zostać zniwelowane obowiązki dotyczące dokumentów, jakie należy złożyć, żeby zorganizować imprezę masową, bo teraz ten katalog jest bardzo obszerny. Jest praktycznie niemożliwe, żeby wszystkie załączniki złożyć do organu bez jakiegokolwiek błędu. Dlatego też artykuły 25. i 26. ustawy powinny być jeszcze zmienione – ocenia ekspert z Uczelni Łazarskiego.

Zmiany w ustawie odczują również kibice. Za posiadanie wyrobów pirotechnicznych podczas zorganizowanego przejazdu kibiców można zostać ukaranym aresztem, karą ograniczenia wolności lub grzywną nie niższą niż 3 tys. zł. Co więcej, w takiej sytuacji obowiązkowo będzie także orzekany zakaz stadionowy.

– To rzecz mocno kontrowersyjna, pojawiają się kwestie dotyczące zgodności tego przepisu z konstytucją. Jednocześnie będzie też możliwość orzeczenia zakazu stadionowego za popełnienie tzw. występku chuligańskiego. Nawet za kąpiel w fontannie, jeżeli zostanie uznana za takie wykroczenie, będzie można orzec zakaz stadionowy – podkreśla Dróżdż.

Nowelizacja Kodeksu wykroczeń budzi najwięcej wątpliwości. Przepisy nie wskazują okoliczności posiadania wyrobów pirotechnicznych, które mogą w żaden sposób nie wskazywać na ich użycie w celu popełnienia przestępstwa. Kontrowersje dotyczą też pojęcia zorganizowanego przejazdu. Zakaz stadionowy mogą też spowodować wykroczenia niezwiązane z imprezą masową, np. nieopuszczenie zbiegowiska mimo wezwań, naruszanie ciszy nocnej czy drobne akty wandalizmu.

– Kary będą za środki pirotechniczne podczas przejazdu, podczas trwania imprezy masowej czy wyrzucenie jakiegoś przedmiotu na murawę. Wachlarz sankcji jest bardzo szeroki – mówi radca prawny. – Ustawa jest słaba, wymaga tak naprawdę napisania od nowa. Przede wszystkim ustawodawca powinien kibiców traktować bardziej jako konsumentów, a nie potencjalnych chuliganów.

Zmiany w ustawie dotyczą również zakazu klubowego. Osoba nim ukarana będzie mogła wnieść wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do klubu, zamiast jak dotychczas do właściwego podmiotu prowadzącego rozgrywki, czyli PZPN-u lub Ekstraklasy.

Ustawa została podpisana przez prezydenta 6 października i zacznie obowiązywać w ciągu 30 dni od ogłoszenia.


Maxvell
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3873 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 15/10/2015 21:11
Zaraz się okaże, że zostanę zawinięty za to, że idę w barwach na mecz, bo potencjalnie mogę być chuliganem, który coś odstawi na stadionie.


Słyszałem kroki Boga, życie jest kruche
Mam złotą proporcję między umysłem a duchem
Wersów plecak, tysiące w zeszycie
Oślepiam blaskiem, jestem słońcem w zenicie
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2335 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 16/10/2015 18:36
Górnik prowadzi 1:0 z lechią na ich terenie. Oby to się utrzymało. Niech odlatują pyrom, jak najdalej.


Porcja Piwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2948 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 16/10/2015 19:00
Jak Lechia nie wygra tego meczu to umrę ze śmiechu.. Dno ten Górnik :)


Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2335 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 16/10/2015 19:22
Mogło być 2:1 dla Górnika, ale tak zjebać karnego ..

No i koniec 1:1 .. kurwa, nawet ślepy widział, że go nerwy biorą i nie strzeli tego karnego.. nie mogli mu piłki zabrać, ehh

Ostatnio edytowany przez: Icar, 16 października 2015, 19:54 [2 raz(y)]


EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2678 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 16/10/2015 20:37
Bardzo dobry wynik w Gdańsku.W meczu we Wrocławiu też taki po proszę..;)


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
Forza Pogoń !
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3465 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 16/10/2015 22:50
UEFA ogłosiła podział pieniędzy za zeszły sezon w pucharach. Legia z puli marketingowej zarobiła 2 184 578 euro, a łącznie 5 084 578 euro.
Dla porównania - w poprzedniej edycji LM najmniej wyciągnęło BATE - 12 965 000 €


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni

****
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 15:04

  combat napisał:  
UEFA ogłosiła podział pieniędzy za zeszły sezon w pucharach. Legia z puli marketingowej zarobiła 2 184 578 euro, a łącznie 5 084 578 euro.
Dla porównania - w poprzedniej edycji LM najmniej wyciągnęło BATE - 12 965 000 €21 milionów złotych.... spory hajs, który jest większy niż sporo całych budżetów zespołów Ekstraklasy.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
londoner
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3465 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 15:24

  Ambasador napisał:  

  combat napisał:  
UEFA ogłosiła podział pieniędzy za zeszły sezon w pucharach. Legia z puli marketingowej zarobiła 2 184 578 euro, a łącznie 5 084 578 euro.
Dla porównania - w poprzedniej edycji LM najmniej wyciągnęło BATE - 12 965 000 €21 milionów złotych.... spory hajs, który jest większy niż sporo całych budżetów zespołów Ekstraklasy.Gdy któryś klub z Polski sięgnie do LM, to dopiero odskoczy pozostałym (przynajmniej finansowo) dzięki kasie z UEFA


ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5951 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 16:20
Podbeskidzie zamiast prowadzić 2-0 remisuje 1-1 do przerwy.


Better dead than red!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni

****
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 16:44

  ktn napisał:  
Podbeskidzie zamiast prowadzić 2-0 remisuje 1-1 do przerwy.2-1 na razie:)

edit: 2:2. W sumie każdy remis dla nas dobry. Chociaż gdyby Podbeskidzie 3 punkty zdobyło to Leszki trochę by się wygrzebywały ze strefy spadkowej :)

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 17 października 2015, 17:14 [2 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Icar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2335 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 17:13
84 minut i 2:2 po karnym dla Piasta ... 2 gole z karnego Piast zdobył. Podbeskidzie robi wszystko, aby 3 pkt nie dostać.


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5861 dni

*
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 18:02
45 sekunda i Ruch wygrywa w Poznaniu 1:0 :D


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5631 dni

****
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 18:04

  eF^ napisał:  
45 sekunda i Ruch wygrywa w Poznaniu 1:0 :DNie ma co - forma jest :D

Ps. Lipski asysta.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
EPSON
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2678 dni
Odp: Ekstraklasa-komentarze, newsy,wyniki... - 17/10/2015 18:07

  Ambasador napisał:  

  eF^ napisał:  
45 sekunda i Ruch wygrywa w Poznaniu 1:0 :DNie ma co - forma jest :DRaczej niefart...w tej sytuacji.Pewnie i tak wysoko wygrają ale cieszą miny poznańskich kibiców...;) Z Robaka chyba wycisnelismy wszystko co się da bo go nawet w kadrze nie ma.
edit
hahaha....0-2....dla mnie to szokujące...idą na rekord Guinessa

Ostatnio edytowany przez: EPSON, 17 października 2015, 18:28 [1 raz(y)]


POGOŃ-WISŁA PŁOCK 3:1
(Stelmasiak*3)
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 322  - 323  - 324  - 325  - 326  - 327  - 328  - 329  - 330  - 331  - 332  - 333  - 334  - 335  - 336  - 337  - 338  - 339  - 340  - 341  - 342  - 343  - 344  - 345  - 346  - 347  - 348  - 349  - 350  - 351  - 352  - 353  - 354  - 355  - 356  - 357  - 358  - 359  - 360  - 361  - 362  - 363  - 364  - 365  - 366  - 367  - 368  - 369  - 370  - 371  - 372  - 373  - 374  - 375  - 376  - 377  - 378  - 379  - 380  - 381  - 382  - 383  - 384  - 385  - 386  - 387  - 388  - 389  - 390  - 391  - 392  - 393  - 394  - 395  - 396  - 397  - 398  - 399  - 400  - 401  - 402  - 403  - 404  - 405  - 406  - 407  - 408  - 409  - 410  - 411  - 412  - 413  - 414  - 415  - 416  - 417  - 418  - 419  - 420  - 421  - 422  - 423  - 424  - 425  - 426  - 427  - 428  - 429  - 430  - 431  - 432  - 433  - 434  - 435  - 436  - 437  - 438  - 439  - 440  - 441  - 442  - 443  - 444  - 445  - 446  - 447  - 448  - 449  - 450  - 451  - 452  - 453  - 454  - 455  - 456  - 457  - 458  - 459  - 460  - 461  - 462  - 463  - 464  - 465  - 466  - 467  - 468  - 469  - 470  - 471  - 472  - 473  - 474  - 475  - 476  - 477  - 478  - 479  - 480  - 481  - 482  - 483  - 484  - 485  - 486  - 487  - 488  - 489  - 490  - 491  - 492  - 493  - 494  - 495  - 496  - 497  - 498  - 499  - 500  - 501  - 502  - 503  - 504  - 505  - 506  - 507  - 508  - 509  - 510  - 511  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005