Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8071 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 08:04
Aby zylo sie lepiej...a moze to w ramach projektu 'Przyjaznego Panstwa'?


  Cytat:  
"DGP": minister bez przetargu wybrał system informatyczny.

"Dziennik Gazeta Prawna": Jeszcze jako wojewoda małopolski obecny minister spraw wewnętrznych Jerzy Miller bez przetargu wybrał informatyczny system powiadamiania ratunkowego.
Chodzi o budowę Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Na wybranym do zastosowania w nim call center (urzędnicy odbierają połączenie alarmowe pod numerem 112, a następnie informują straż pożarną, pogotowie lub policję) dwie firmy teleinformatyczne zarobiły 4 mln zł bez wymaganego ustawą przetargu.

Teraz firmy te stają się faworytami przygotowywanego przez resort przetargu na podobny system, ale w wydaniu ogólnokrajowym. Resort zmienia istniejące rozporządzenie tak, aby system powiadamiania ratunkowego oparty był na modelu zastosowanym w Małopolsce. Oznacza to, że obydwie firmy mogą zaproponować gotowy produkt pod pisane dopiero prawo. Żadna inna firma nie będzie miała szans nawet, jeżeli dojdzie do przetargu - czytamy w "DGP".

Koszt budowy ogólnokrajowego systemu 112 to 450 mln zł, z czego sama informatyka będzie kosztowała 300 mln zł.

Szczegóły w "Dzienniku Gazecie Prawnej".



kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 15:40

  eM napisał:  
Moje poglądy są antysalonowe i antykomunistyczne. Popieram PiS w kwestiach ideologicznych , nie - gospodarczych.Jeśli przytaczasz ostatnie dwa zdania Michalkiewicza , to zgadzam się z nimi jak najbardziej a szczególnie ze stwierdzeniem "w przypadku zwycięstwa pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego jest nadzieja na jakieś,przynajmniej miejscowe , znieczulenie".

Tak więc jeśli jest nadzieja to głosuję na Jarka.Nie chcę aby Bronek wraz z Platformą stworzył z Polski państwo totaliterne.Nie widzę też żadnej alternatywy dla PiS-u. Korwin niestety nie ma żadnych szans aby osiągnąć wysoki wynik w wyborach. Po częsci sam jest temu wynien , gdyż zepchał UPR praktycznie całkowicie do podziemia. A szkoda , bo w tej partii marnuje się wielu ciekawych ludzi.

Odpowiadając jednak na Twoje pytanie - bliżej jest mi do Stasia niż do Jarka. Jestem konserwatystą. Mam liberalne podejscie do gospodarki , ale obecnie głosuję na PiS. ;)

Tymczasem jednak... jadziem z KURWAMI! Cool



Czyli jesteś konserwatywnym liberałem, a więc najbliżej Tobie do Donalda rotfl

Jak można głosować na PiS mając liberalne podejście do gospodarki zdziwko. To na kogo głosowałeś wcześniej ?


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 15:48
kingaps - chuj cie to obchodzi na kogo głosowałem wcześniej. Nie mam zamiaru ci się z tego tłumaczyć.Napisałem z jakich powodów zagłosuję na PiS , jeśli nie dotarło to już nie moja wina :)

PS.Tusk podnoszący podatki to taki liberał jak z koziej dupy trąbka lol

A w temacie:


  Cytat:  
Uwaga, uwaga, zagadka - kto to napisał: "Demokracja to dyskusja i kompromis. PO to rozumie i zachowuje się umiarkowanie i powściągliwie"? Nie zgadną Państwo - to Stefan Niesiołowski, skromnie zresztą podpisujący się tylko jako "poseł PO".

Zaiste, PO nie mogło znaleźć lepszych ust do głoszenia swej powściągliwości, umiarkowania i gotowości dialogu. No, równie dobry byłby jeszcze wiceprzewodniczący klubu parlamentarnego Palikot, ale ten milczy.
Nie rozumiem tego milczenia, bo oto właśnie teraz ma Palikot fantastyczną szansę, żeby zdjąć z siebie odium nienawistnika i udowodnić, że mówiąc o alkoholizmie śp. Lecha Kaczyńskiego i biegunkach uniemożliwiających mu jakoby uczestnictwo w międzynarodowych szczytach, kierował się, jak zawsze twierdził i on sam, i kibicujący mu salon, wyłącznie troską o państwo.
Skoro tak, powinien swą krucjatę o jawność stanu zdrowia głowy państwa kontynuować. Bo o ile opowieści o kłopotach byłego prezydenta Lecha Kaczyńskiego z alkoholem lub trawieniem, mówiąc językiem prawniczym, nie były oparte na prawdzie, o tyle poważne kłopoty Bronisława Komorowskiego z krążeniem są faktem (zresztą w najmniejszym stopniu nie wstydliwym - co czwarty Polak na to choruje, przeważnie o tym nie wiedząc).
Jest to fakt nie nagłaśniany wprawdzie, ale Januszowi Palikotowi, jako wiernemu jego stronnikowi i przyjacielowi kandydata PO na prezydenta, na pewno znany doskonale.
Nikt nie chce o tym mówić, ja też wolałbym tematu uniknąć, bo nie wypada, ale właśnie za to przecież chwalono Palikota w "Wyborczej" czy "Polityce", że nie przejmuje się tym, co wypada.
Bo przecież, gdyby tak - odpukać - p.o. prezydenta zaniemógł, to kto zostanie głową państwa? Niesiołowski?! Perspektywa, przyznacie Państwo, hm...
Nikt nie będzie bardziej wiarygodny i konsekwentny niż Palikot, wysuwając żądanie, aby kandydaci do najwyższego urzędu w państwie opublikowali szczegółowe informacje o swoim zdrowiu. W czym, ufam, konsekwentnie wesprą go te same co poprzednio autorytety.
Panie przewodniczący, apeluję!

Rafał A. Ziemkiewicz


Ostatnio edytowany przez: eM, 5 maja 2010, 15:53 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 21:48

  Gryfsz napisał:  
Ponoć sztab wyborczy Bronisława Komorowskiego przejrzał 1280 zdjęć jego z żoną, by wybrać najlepsze na billboard wyborczy, jednak po obejrzeniu wszystkich, postanowili zrezygnować z billboardów. Taką rezygnącję sprytnie zaproponowali też innym kandydatom. Nie wiem czy tutaj dojdą do konsensusu, ważne że te dwie największe partie w Polsce zawarły nieformalną koalicję rywalizacyjną, zwaną tymczasowo POdPiS-em. Zawsze to coś.



Jednak zmiana decyzji. Bilbordy "byndom". Zdjęcie też udało się znalezc. Po dłuższej analizie sztab wyborczy zadecydował iż poniższa fotka będzie najbardziej odpowiednia:

Obrazek jpg wstawiony na forum

Daje kwiatka


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8145 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 22:16
Skoro ten wyglad zony jest istotny to Napieralski chyba jest bezkonkurencyjny:
Obrazek jpg wstawiony na forum


MKS
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8071 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:14
Premier Donald Tusk zarobił w rok 229 859 zł - odczuł kryzys na własnej skórze.
Data publikacji: 05.05.2010 04:00

Miniony 2009 rok nie był dobry dla premiera Donald Tuska (53 l.). I nie chodzi tu wcale o politykę, ale o osobiste finanse szefa rządu! "Super Express" dotarł do oświadczenia majątkowego Donalda Tuska. Wynika z niego, że kryzys finansowy dotknął również premiera.

Bo choć do końca grudnia Tusk zarobił prawie 230 tys. zł, to w porównaniu z 2008 rokiem jego zarobki i oszczędności zmniejszyły się o ok. 27 tys. zł!

W 2009 r. jego całkowite dochody z tytułu pełnienia funkcji prezesa Rady Ministrów wyniosły 200 071,68 zł. Jako poseł Tusk zarobił niewiele, bo zaledwie 29 787,42 zł. W sumie jego dochód w 2009 roku to 229 859,10 zł. Oznacza to, że zarabiał średnio 19 155 zł miesięcznie!

Z oświadczenia wynika też, że Tusk razem ze swoją małżonką Małgorzatą (52 l.) jest w posiadaniu dwóch mieszkań (65 i 40 mkw.) oraz działki letniskowej ze 130-metrowym domem. Na koncie premiera znajduje się 3 tys. zł i 3,5 tys. dolarów. W funduszach inwestycyjnych i emerytalnych premier ma ulokowane dodatkowo jeszcze 75 tys. zł.

I choć taki majątek bez wątpienia robi wrażenie na niejednym Polaku, to należy zaznaczyć, że szefowi rządu kryzys też dał się we znaki. Bowiem nie dość, że w porównaniu do 2008 r. zarobił o prawie 11 tys. zł mniej, to jeszcze wartość jego oszczędności zgromadzonych w funduszach inwestycyjnych i emerytalnych zmniejszyła się o kolejne 10 tys.

Gdy rok temu Tusk wypełniał oświadczenie majątkowe, na jego koncie znajdowało się o 7 tys. zł więcej niż obecnie. Czyżby zaczął przejadać oszczędności?

p.s.Ciekawe ile dodatkowo otrzymal w ramach tzw. wdziecznosci, wyroznien, prezentow z zagranicznych wycieczek, podarkow imieninowo-urodzinowo-swiatecznych itp.?

Ostatnio edytowany przez: Gryfsz, 5 maja 2010, 23:28 [1 raz(y)]


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:17

  Vega napisał:  
Skoro ten wyglad zony jest istotny to Napieralski chyba jest bezkonkurencyjny



Wygląd oczywiscie nie jest istotny. Mi tam mąż , tfu... żona Komorowskiego nie przeszkadza.Bardziej mierzi mnie iż kandydat Platformy współpracuje z ludzmi z WSI i broni konfidentów bezpieki...


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:26
A Lech Kaczyński współpracujący przy tak kontestowanym przez brata, Okrągłym Stole już ci nie przeszkadza ?

Powiem krótko. Bóg się zlitował nad PiSem 10. kwietnia i zrobił z Prezydenta prawie świętego menczennika walczącego z całym złem tego świata. Bez tego Komorowski wygrał by w I turze. Ale co się odwlecze to nie uciecze. Miał przegrać Lech, przegra Jarek.

PS. Od 10.04.1983 do 10.04.2010 minęlo 27 lat i ponownie uwierzyłem że Bóg istnieje.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:29
Powiem krótko: goń się lol

Nie mam zamiaru z tobą dyskutować :)

Ostatnio edytowany przez: eM, 5 maja 2010, 23:35 [2 raz(y)]


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:32

  eM napisał:  
kingaps - chuj cie to obchodzi na kogo głosowałem wcześniej. Nie mam zamiaru ci się z tego tłumaczyć.Napisałem z jakich powodów zagłosuję na PiS , jeśli nie dotarło to już nie moja wina :)



Czyżby przerzut rotfl


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:33
Czyżby już całkiem cie pojebało leszczu? :)


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:41
Agresja i wyzwiska zawsze się pojawiają gdy brak argumentów.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/05/2010 23:49
Argumenty zawsze się znajdą. Czasem jednak brakuje chęci aby dyskutować z takim łbem jak ty.Poza tym po co mi na ciebie agresja leszczu? lol Nie pochlebiaj sobie lol

Lech Kaczyński nie powinien w ogóle siadać do rozmów z komunistami. Poza tym jednak nie ma sobie nic do zarzucenia bowiem nie uczestniczył w tajnych rozmowach i nie chlał z Kiszczakiem w przeciwieństwie do Bolka ( który notabene jest cżłonkiem komitetu honorowego "drogiego Bronisława" - obrońcy konfidentów ) czy Michnika...

Obrazek jpg wstawiony na forum

Jeżeli legendy opozycji pokroju Gwiazdy czy śp. Anny Walentynowicz popierali Kaczyńskiego , to i ja nie mam powodu aby o coś posądzać byłego prezydenta...

PS.Tu masz kolejnych "przerzutów" ... głąbie...


  Cytat:  
Rada Głowna Unii Polityki Realnej zdecydowała, że partia nie wystawi żadnego swojego kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich. ( ... )

Dlaczego UPR nie chce poprzeć jedynego kandydata który głosi idee bliskie tej partii? M.in. dlatego, że JKM wystąpił z UPR, publicznie ją oczerniał, obiecywał jej "odbicie", a jego stronnicy podjęli próbę rozbicia partii tworząc UPR-bis. Wiem, że to smutne i groteskowe, ale UPR została zaprojektowana jako narzędzie polityczne lansowania Korwina. Bardzo trudno jest teraz przestawić ją na normalne tory. Jest jednak nadzieją, że się to uda - pisze Chojecki. Przede wszystkim jednak dlatego, że: oprócz tego, że Po smoleńskiej tragedii zdecydowana większość zdrowo myślących Polaków rozumie, że jedyną szansą na zablokowanie wrogiego przejęcia państwa przez jedną partię jest elekcja Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP.

Więcej na: http://www.upr.org.pl



Może teraz dotrze do twojego pustego łba dlaczego niektórzy popierają Jarka w wyborach...

Ostatnio edytowany przez: eM, 6 maja 2010, 00:08 [5 raz(y)]


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8071 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:05
TERAZ RADZIU vel JABLONKA!!!

Sikorski wyrusza w podróż życia.
Po zakończeniu wizyty w USA minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski udaje się z oficjalną wizytą do Kolumbii i Peru - poinformował rzecznik MSZ Piotr Paszkowski. ”Nigdy nie udaje nam się dotrzeć do Ameryki Południowej, zorganizowanie wizyty tam jest bardzo trudne, postanowiliśmy więc wykorzystać fakt, że minister jest w USA i może udać się do Kolumbii i Peru stamtąd” - powiedział Paszkowski.

p.s. Po co on tam pojechal (po czapeczke? po ziola?) i ile bedzie to kosztowalo skarb panstwa to juz ten Paszkowski nie raczyl powiedziec. Wiadomo napewno ze bedzie to fajna wycieczka na koszt podatnika. Jak widac to co niektorym zyje sie jednak lepiej.


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:15

  eM napisał:  


Jeżeli legendy opozycji pokroju Gwiazdy czy śp. Anny Walentynowicz popierali Kaczyńskiego , to i ja nie mam powodu aby o coś posądzać byłego prezydenta...

PS.Tu masz kolejnych "przerzutów" ... głąbie...

Może teraz dotrze do twojego pustego łba dlaczego niektórzy popierają Jarka w wyborach...



legendy opozycji hahahaha. Zgryźliwy tetryk, któremu nie wyszło w życiu, nie zabłysnął i pielęgniarka. Gdyby inni za nią się nie wstawili, nikt by o niej nie słyszał.

W opowiadaniu legend i bajek jesteście dobrzy.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:22
To są twoje argumenty pajacu? Nie dorastasz do pięt tej "pielęgniarce":



  Cytat:  

ANNA WALENTYNOWICZ


Zacznę od wspomnienia kobiety, której życiorysem można by obdzielić kilka osób. Chodzi oczywiście o Annę Walentynowicz. W zasadzie jej postać można skwitować jedynym zdaniem – w co by się nie angażowała robiła to z pełnym poświęceniem, na 100 %. Los nie oszczędzał jej nigdy. Mając zaledwie 10 lat straciła oboje rodziców, którzy zginęli tuż po wybuchu II wojny światowej. W 1941 r. została przygarnięta przez rodzinę właścicieli ziemskich z Mazowsza, w zamian za uratowanie życia musiała ciężko pracować w gospodarstwie, żyjąc w biedzie, bez jakichkolwiek rozrywek. Po zakończeniu wojny i nastaniu Polski Ludowej przybyła na Pomorze, gdzie pracowała jeszcze w kilku miejscach, by w 1950 ukończyć kurs spawacza i trafić do miejsca, które jak potem się okazało odmieniło życie nie tylko jej, ale wszystkich Polaków – Stoczni Gdańskiej. Nowa socjalistyczna ojczyzna, wydawała się wówczas młodej Annie, przywykłej do wyzysku i ciężkiej pracy dość atrakcyjna. Miała pewne prawa pracownicze, za swoją pracę dostawała wynagrodzenie, z czasem przydzielono jej także mieszkanie. Była wreszcie doceniana – dostała 4 krzyże zasługi, została przodowniczką pracy. Wszystko było zupełnie inaczej, niż podczas pobytu na mazowieckiej wsi.

Niestety Anna Walentynowicz przepłaciła swoje zawodowe wysiłki chorobą, na którą zapadają spawacze, mianowicie pylicę płuc. W związku z tym została przeniesiona na stanowisko suwnicowej i dalej mogła pracować. Mniej więcej w tym samym czasie, na rzekomo pięknym obrazie socjalistycznego dobrobytu zaczęły pojawiać się pierwsze rysy. Władza ludowa wcale nie upominała się tak o ludzi, jak głosiły propagandowe hasła. Co więcej, ci którzy chcieli to robić na własną rękę jak chociażby pani Anna, byli tępieni. Sytuacja w PRL coraz bardziej się pogarszała. Jedyne wskaźniki, które rosły to ceny, a wraz z nimi niezadowolenie społeczne. Robotnicy zaczęli coraz głośniej domagać się swoich praw, pojawiły się pierwsze organizacje opozycyjne. Nie mogło w nich zabraknąć również Anny Walentynowicz. Jej aktywna działalność nie uszła oczywiście Służbie Bezpieczeństwa. Początkowo represje były stosunkowo mało dotkliwe, zdarzające się jedynie w miejscu pracy.

Z czasem zaczęły przybierać na sile, gdy SB przekonała się, że Walentynowicz nie łatwo jest złamać. W związku z tym rewizje, przesłuchania, czy zatrzymania stały się dla niej chlebem powszednim. Jednak apogeum prześladowań nastąpiło w latach 80. XX wieku. W 1980 została bezprawnie zwolniona z pracy, na 5 miesięcy przed nabyciem praw emerytalnych. Jak ważną i szanowaną postacią była wtedy Walentynowicz niech świadczy fakt, że sierpniowy strajk w Stoczni Gdańskiej, zorganizowany przez Wolne Związki Zawodowe Wybrzeża, dotyczył m.in. przywrócenia pani Anny do pracy.

Niestety środowisko solidarnościowe, obeszło się z nią dość okrutnie. Do tej pory aktywna działaczka, była systematycznie odstawiana na „boczny tor” i marginalizowana. Powodem były oczywiście rozbieżności z Lechem Wałęsą, któremu nie podobała się bezkompromisowość Walentynowicz i jej przekonanie, że z komunistami nie można się układać, a należy rozmawiać z pozycji siły. Na problemy w swoim gronie nałożyły się coraz większe szykany ze strony systemu, który wprowadził stan wojenny. Jasnym stało się, że Walentynowicz będzie internowana. O ile dzięki udało się jej tego uniknąć 13 grudnia 1981, to już 18 grudnia tego roku siedziała w obozie dla internowanych kobiet. W lipcu 1982 została wypuszczona, by za nieco ponad miesiąc trafić ponownie do aresztu, który zakończył się w marca 1983. Niestety 4 grudnia 1983 została zamknięta po raz trzeci i przebywała w miejscu odosobnienia do 6 kwietnia 1984. Potem zdarzały się jeszcze zatrzymania, ale były one w porównaniu do wcześniejszych bardzo krótkie, bo „zaledwie” 48 godzinne. Mimo to starała się aktywnie występować przeciwko władzy ludowej. Tu przywołać trzeba chociażby takie akcje jak próba wmurowania tablicy upamiętniającej dziewięciu górników zastrzelonych na terenie kopalni "Wujek" (grudzień 1981), czy głodówkę rotacyjną będącą sprzeciwem wobec zbrodni stanu wojennego i zamordowania ks. Popiełuszki. Na znak protestu przeciwko temu morderstwu, Anna Walentynowicz zdecydowała się zwrócić Radzie Państwa wszystkie otrzymane dotąd odznaczenia.

Jak niewygodną postacią była dla komunistów, niech świadczy fakt, że Służba Bezpieczeństwa cały czas próbowała ją zdyskredytować np. poprzez przypisywania choroby psychicznej czy wręcz się jej pozbyć przez otrucie furosemidem. Dodatkowo, gdański Instytut Pamięci Narodowej ujawnił w 2006, że inwigilowało ją ponad 100 funkcjonariuszy i tajnych współpracowników ! W „wolnej” Rzeczpospolitej nie uznawano specjalnie jej zasług w obaleniu wrogiego reżimu. Pozostała z boku, podczas gdy judeo-solidarność na czele z Geremkiem, Kuroniem, Mazowieckim i Michnikiem i ich pachołkiem Wałęsą rozkradała Polskę. Jednakże nie oznaczało, to że Anna Walentynowicz tego nie widzi. Widziała i nie bała się głośno krytykować postępków wyżej wymienionych. Tak samo nie bała się negatywnie mówić o kato-lewicy (środowisko ks. Adama Bonieckiego i „Tygodnika Powszechnego”;) czy akcesji Polski do Unii Europejskiej.

Podobnie nie bała się demaskować solidarnościowego mitu Wałęsy i mówić o kulisach jego agenturalnej współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa. Zaś na absurdalne zarzuty mediów dotyczące rzekomego antysemityzmu ks. Jankowskiego, odpowiedziała w jednym z wywiadów, że jest to „odwaga mówienia prawdy” ! Po zmianie ustrojowej nie zatraciła również swojego wielkiego charakteru i dumy co pokazała m.in. poprzez odmowę przyjęcia honorowego obywatelstwa Gdańska, gdyż jak stwierdziła nie chce dzielić tego tytułu z kimś takim jak Hitler, Rokossowski czy Bierut. Nie chciała również specjalnej emerytury od premiera Belki, mimo że jej sytuacja materialna nie była najlepsza …



Tymczasem wypierdalaj.

Skończyłem z toba rozmowę :)

Ostatnio edytowany przez: eM, 6 maja 2010, 00:28 [1 raz(y)]


hornetq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:34
Kto zatem był legendą opozycji według twoich wartości kingaps, jeżeli Walentynowicz nie zasłużyła na takie określenie?


będę pamiętał.
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:34
Prawda jednak boli ale Ciebie nie wyzwoli. Pieniacz jesteś i tyle.
Całe szczęście że mohery są na wymarciu a następców niezbyt dużo.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:36

  kingaps napisał:  
Prawda jednak boli ale Ciebie nie wyzwoli. Pieniacz jesteś i tyle.
Całe szczęście że mohery są na wymarciu a następców niezbyt dużo.



Kolejne zajebiste argumenty. Załatwiłeś mnie. Nie wiem co napisac...

:(


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7989 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/05/2010 00:52

  hornetq napisał:  
Kto zatem był legendą opozycji według twoich wartości kingaps, jeżeli Walentynowicz nie zasłużyła na takie określenie?



Z lat 70 i 80 na miano legendy nikt nie zasługuje. Osoby o których myślisz Ty lub eM lub ja, są tylko a może aż zwykłymi opozycjonistami. Starali się walczyć z systemem ale czy to wystarczy by być legendarnym/ legendarną ? Wg mnie nie.
Można kogoś nazwać bohaterem - stoczniowcy ze Szczecina, Trójmiasta, Radomia, Lubina, górnicy z Wójka itp. lub menczennikiem jak ks. J. Popiełuszko.

Polacy zawsze mieli / mają tendencje do wielkich słów. Tak było w XIX w. po kolejnych powstaniach, potem podczas i po II WŚ i tak jest teraz. Wystarczy tylko tragicznie zginąc aby człowieka wynosili pod niebiosa.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.28 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005