Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 07:53

  Gryfsz napisał:  
Jak sie okazuje, projekt PiS-u(2007 rok) autorstwa sp. Grazyny Gesickiej w sprawie budowy wzmocnien przeciw powodziowych zostal kompletnie odrzucony przez PO! Platforma tlumaczyla sie kosztami...zas na boku poslowie szeptali ze to byla cicha zemsta PO na regionach ktore glosowaly na PiS.



a czemu dopiero w 2007? nie mozna bylo w 2005 lub 2006 ? sorki ... nie bylo czasu, bo walka z przystawkami byla i ukladem ... ? .. a kto szeptał ? Kurski z Brudzińskim?

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 20 maja 2010, 08:07 [1 raz(y)]


lol
skarbnik.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6742 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 09:11

  eM napisał:  
mccnex , według Twojego życzenia - 10 powodów dla których warto zagłosować na Jarosława Kaczyńskiego:

1.Tragedia smoleńska. Jarek jako prezydent jest gwarantem przeprowadzenia niezależnego śledztwa w tej sprawie , dzięki temu jest szansa na wyjaśnienie choćby części tej katastrofy.



Jakim on może być gwarantem? Przecież on stracił tam brata i kolegów, będzie na siłę szukał winnych, byle by ich znaleźć a jeśli okaże się że piloci zostali zmuszeni do lądowania (przez przełożonych, co miało już miejsce w Gruzji) to winnymi będą piloci lub państwo Rosyjskie. To śmieszne....

2
  Cytat:  
.Grozba objęcia przez Platformę ,mającą silne związki z wielkim biznesem i ludzmi z byłych służb komunistycznych całkowitej władzy w Polsce. Jarek ma szansę aby zablokować ten proceder.

Oh ah, wielki Jarek niszczyciel układów, przestań. Trzeba wreszcie wstać z kolan i przestać oglądać się na to co było kiedyś. Śmieszy mnie rozliczanie przeszłości, po co to komu? Teraz żyjemy w wolnej Polsce i patrzmy w przyszłość! Skończmy oglądać się za siebie bo to nikomu nie pomoże!


  Cytat:  
3.Jarek jest jedyną osobą która może przeciwstawić się ludziom z WSI . Za jego kadencji udało się zlikwidować komunistyczne służby odpowiedzialne m.in. za inwigilację prawicy, nielegalny handel bronią i przestępcze działania w sektorze gospodarki . Teraz jednak ludzi z tamtych kręgów wracają powoli do władzy co niewątpliwie może być szkodliwe dla Polski .

Brzmi prawie jak ze spotu wyborczego PIS.


  Cytat:  
4.Jarek to prawdziwy mąż stanu. Ma charyzmę , jest stanowczy i zdecydowany. Posiada wszystkie cechy który powinien mieć prezydent. Jest odważny i bezkompromisowy , jako jeden z niewielu nazwał „po imieniu” ludobójstwo członków UPA na Kresach Wschodnich ( 2004 r. wypowiedz w Sejmie RP ) .


Tu się ładnie uśmiałem :D Jest typowym chamem, źle mu patrzy z oczu i nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Tanie hasełka oraz kopie spotóokw wyborczych z zagranicy pomogły mu w zdobyciu głosów niewykształconych ludzi którzy lecą na tanie obietnice. Wcześniejsze wybory pokazały na jakie poparcie może liczyć. Może to trochę mocne słowa, ale jak można odbierać tego człowieka? On patrzy tylko w przeszłość, chce wszystkich rozliczać a nie patrzy wogóle w przyszłość. Mnie nie interesuje to co było kiedyś, liczy się dla mnie teraźniejszość oraz przyszłość moich dzieci, PiS gwarantuje mi rozliczenie przeszłości nic więcej.


  Cytat:  
5.Jarek jest wybitnym politykiem , silnym , doświadczonym , jednym z najważniejszych w naszym kraju , patriotą walczącym o należne Nam miejsce w Europie , potrafiącym skutecznie sprzeciwić się osuwaniu Polski do rosyjskiej strefy wpływów.

Zgadzam się co do jego doświadczenia oraz tego że jest ważny w polityce. Ale określenie go jako patrioty wydaje mi się mocno przesadzone, jeszcze raz powtarzam, patriotą nie jest ten który patrzy w przeszłość i rozlicza także patriotą nie jest ten który nie umie rozmawiać z innymi mocarstwami. Czy nie widzisz jaki problem mają pijarowcy by wypromować Jarka wśród społeczeństwa? Wiesz dlaczego? Dlatego że jego wizerunek został już zapamiętany przez ogromną część Polaków i długo tak pozostanie, masz przykłady: Nigdy nie będę Premierem jeśli mój brat będzie Prezydentem, Nigdy nie będziemy współpracowali z Samoobroną i LPR, Nigdy nie będziemy współpracowali z przestępcami (Lepper skazany prawomocnym wyrokiem), 3 mln mieszkań itd Wiadomo, każdy obiecuje i niedotrzymuje ale to PO robi lepszy pijar. Niestety.


  Cytat:  
6.W obliczu tragedii jaka się wydarzyła , tylko Jarosław Kaczyński jest w stanie poprowadzić Polskę w kierunku wytyczonym przez zmarłego tragicznie swego brata.

Nie jest w stanie. Dlatego że zawsze będzie patrzył na to przez pryzmat śmierci swojego brata i przyjaciół. Zawsze już będzie szukał winnych tej tragedii, dalej będzie fanatycznie rozliczał przeszłość. To nie jest wyjście dla Polski, to może doprowadzić do tragedii.


  Cytat:  
7.Walka z korupcją. Silne państwo. Współpraca z sojusznikami – to priorytety Jarka.

Walka z korupcją jest jakże modna ostatnimi czasy na całym świecie - radujmy się! Silne państwo to nie znaczy rozliczeni z przeszłości!!!! Współpraca z sojusznikami? Czyli z kim? Jak cała Europa się śmiała z dwóch braci? To nie moja ani Twoja wina, to są błędy ich osobowości.


  Cytat:  
8.Komitet honorowy Bronka – Wajda , Wałęsa , Bartoszewski , Jaruzel i ogromna rzesza konfidentów którzy w ramach podziękowania za nowelizacje ustawy o IPN popierają Komorowskiego – wystarczający znak aby oddać głos na Jarka..

Bełkot....


  Cytat:  
9.ITI , Agora , Solorz – dla nich Jarek Kaczyński to wróg numer 1. Jeśli zakłamane media tak go nie lubią , to nie pozostaje mi nic innego jak głosować na prezesa PIS.

Oh, oh... Przecież przejęcie TVP przez PiS, zaowocowało odejściem z nich wielu zasłużonych ludzi, to przypadek? Propaganda PO, ITI, Agory? Przestań, coś w tym musi być.


  Cytat:  
10.„Wszystkich, którzy chcą kontynuować dzieło ofiar smoleńskiej tragedii, którzy chcą, by prawa Polska i prawi Polacy – jak pięknie powiedział przewodniczący «Solidarności» Janusz Śniadek - na zawsze podnieśli głowy, wzywam do współpracy. Bądźmy razem. Dla Polski. Polska jest najważniejsza” – napisał Jarosław Kaczyński


Jakie to piękne, niczym za tak znienawidzonej rosyjskiej propagandy, piękne hasełka i podpieranie się tragedią własnego brata... Boże, jakie to przykre...


Reasumując, nie atakuje żadnego ze zwolenników PiS (Pozdrówki dla was chłopaki! :D ) oczekuje jedynie rozsądnej dyskusji a nie personalnych ataków na moją osobę, jak to miało miejsce kilka stron wcześniej, wystarczyło tylko nie popierać PiSu i można było otrzymać solidną wiązankę. Zapewne uważacie że jestem pro PO, tu was zaskoczę, nie wiem na kogo oddam swój głos dlatego że każdy z kandydatów wg mnie nienadaje sie na to stanowisko.


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 10:22

  skarbnik. napisał:  
Jakim on może być gwarantem? Przecież on stracił tam brata i kolegów, będzie na siłę szukał winnych, byle by ich znaleźć a jeśli okaże się że piloci zostali zmuszeni do lądowania (przez przełożonych, co miało już miejsce w Gruzji) to winnymi będą piloci lub państwo Rosyjskie. To śmieszne....



Takim jest gwarantem że w przeciwieństwie do Tuska nie liże dupy Ruskom i nie ufa w zbrodniczy reżim Putina . W obliczu tragedii jaka się wydarzyła i ze względu na wiele niejasności wokół tej katastrofy, konieczne jest powołanie międzynarodowej , niezależnej komisji. Jeśli coś jest śmieszne to powtarzanie z GóWna zarzutów w strone pilotów czy bełkot na temat rzekomych nacisków ( co nawet zostało odrzucone przez „śledczych” ) .


  skarbnik. napisał:  
Oh ah, wielki Jarek niszczyciel układów, przestań. Trzeba wreszcie wstać z kolan i przestać oglądać się na to co było kiedyś. Śmieszy mnie rozliczanie przeszłości, po co to komu? Teraz żyjemy w wolnej Polsce i patrzmy w przyszłość! Skończmy oglądać się za siebie bo to nikomu nie pomoże!



Oh , ah , poraz kolejny stara śpiewka. Bo straszny Jarek walczy z układami! Nie martw się bidulku , zamiast słuchać głupot z zakłamanych mediów przeczytaj ostatni wywiad z Kaczyńskim w rzepie . Tam dowiesz się jakie ma on plany na przyszłość. Np:


  Cytat:  
A co z IV Rzeczpospolitą? Chce pan powrócić do tej idei?

To hasło pojawiło się w środowiskach intelektualnych jako wniosek z tzw. afery Rywina. Upowszechnił je prof. Paweł Śpiewak, wówczas związany z Platformą. Niestety, dziś należy do tych sformułowań, które budują konflikt, bo IV RP już nawet dzieci próbuje się straszyć. Dlatego nie mówię o IV Rzeczypospolitej. Ale jeżeli pytają mnie państwo, czy w Polsce trzeba coś zmienić, to odpowiadam – tak.

Dla wielu ludzi pana wygrana w wyborach prezydenckich oznacza powrót IV RP.

Powtarzam, nie mówmy o IV RP, skupmy się na powrocie do szybkiego wzrostu gospodarczego, wzrostu eksportu, inwestycji i budownictwa, poprawie stopy życiowej, poczucia bezpieczeństwa obywateli oraz wysokiego optymizmu społecznego. Ludziom obawiającym się powrotu IV RP chodzi o inne konkretne treści, które z tym wiążą.

Te inne treści nie funkcjonowały na poziomie realiów. Ale mówmy o przyszłości. Myślę, że każdy z nas chce uczciwego państwa stawiającego na pierwszym miejscu dobro jego obywateli. Polski, z której będziemy dumni. Bo łączy nas Polska, a Polska jest najważniejsza.

http://www.rp.pl/artykul/481163_Kaczynski__Zostawmy_IV_RP.html





  skarbnik. napisał:  
Tu się ładnie uśmiałem Jest typowym chamem, źle mu patrzy z oczu i nie potrafi rozmawiać z ludźmi. Tanie hasełka oraz kopie spotóokw wyborczych z zagranicy pomogły mu w zdobyciu głosów niewykształconych ludzi którzy lecą na tanie obietnice.



Popatrz , ja tez się uśmiałem. Wybacz ale TVN znowu cię okłamał. Nie to żebym się czepiał ale przy okazji prawyborów dowiedzieliśmy się iż to Platforma jest partią ludzi starszych , z małych miasteczek i o niskim wykształceniu.

Pokaz mi którą z obietnic wypełniła Platforma?


  skarbnik. napisał:  
Nie jest w stanie. Dlatego że zawsze będzie patrzył na to przez pryzmat śmierci swojego brata i przyjaciół. Zawsze już będzie szukał winnych tej tragedii, dalej będzie fanatycznie rozliczał przeszłość. To nie jest wyjście dla Polski, to może doprowadzić do tragedii.



Ooo , a teraz się nie uśmiałeś? Dowcipnisiu… czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po pierwszej chyba coś mi umknęło bo przez miesiąc jaki minął od tragedii nie słyszałem ani jednej wypowiedzi Jarka na temat winnych katastrofy w Smoleńsku. Żadnych żali , pretensji czy zarzutów. Przeciwnie , podziękował za pomoc i współczucie Rosjanom ( Rosjanom!!! Nie Putinowi ) .

Po drugie , napisałem że Kaczyński będzie kontynuował dzieło swojego brata bo to chyba oczywiste że miał podobną wizję Polski . Teraz zrozumiałeś co miałem na myśli?


  skarbnik. napisał:  
Walka z korupcją jest jakże modna ostatnimi czasy na całym świecie - radujmy się!



Do Polski chyba ta moda nie dotarła , skoro co rusz słyszmy o kolejnych aferach PO.Wcześniej to samo było za rządów komunistów z SLD. Z tego względu , niestety nie ma powodu do radości.


  skarbnik. napisał:  
Współpraca z sojusznikami? Czyli z kim?



Choćby z Gruzją czy innymi państwami , których przedstawiciele nie bacząc na „pył wulkaniczny” stawili się na pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego , pokazując tym samym że zawsze można na nich liczyć.


  skarbnik. napisał:  
Propaganda PO, ITI, Agory? Przestań, coś w tym musi być.



Tak jak myślałem , kolejny kibic sukcesu który nagle pojawił się na forum gdy Pogoń gra w finale Pucharu Polski. Po prostu nie dociera do mnie aby ktoś rozgarnięty wierzył w rzetelność ITI czy Agory - czyli mediów szkalujących prawdziwych fanatyków. Żenada…


  skarbnik. napisał:  
Zapewne uważacie że jestem pro PO, tu was zaskoczę, nie wiem na kogo oddam swój głos ( … )



Mnie niczym nie zaskoczyłeś. Patrząc na Twój paniczny strach przed rozliczaniem przeszłości , lustracją , sentyment do reżimowych mediów i miłość do „przyjaciół Moskali” , wiem że oddasz głos na Napieralskiego. Słuszny wybór , Jaruzel też go popiera , a patrząc na Twój lewacki „bełkot” wnioskuję że masz wiele wspolnego z generałem.

"Pozdrówki dla Ciebie" Drapie się

Ostatnio edytowany przez: eM, 20 maja 2010, 10:32 [5 raz(y)]


skarbnik.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6742 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 11:40

  eM napisał:  

Takim jest gwarantem że w przeciwieństwie do Tuska nie liże dupy Ruskom i nie ufa w zbrodniczy reżim Putina . W obliczu tragedii jaka się wydarzyła i ze względu na wiele niejasności wokół tej katastrofy, konieczne jest powołanie międzynarodowej , niezależnej komisji. Jeśli coś jest śmieszne to powtarzanie z GóWna zarzutów w strone pilotów czy bełkot na temat rzekomych nacisków ( co nawet zostało odrzucone przez „śledczych” ) .


Tak jak napisałeś wcześniej, kłania się czytanie ze zrozumieniem. Nie napisałem nigdzie że były jakieś naciski, napisałem natomiast jeśli by były... A to różnica, jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć jakie mam zdanie na ten temat to proszę: To był wypadek, nie oceniam ani nie winie nikogo. Niezależna komisja? Jak dla mnie bomba i to było by najrozsądniejsze wyjście.


  Cytat:  

Oh , ah , poraz kolejny stara śpiewka. Bo straszny Jarek walczy z układami! Nie martw się bidulku , zamiast słuchać głupot z zakłamanych mediów przeczytaj ostatni wywiad z Kaczyńskim w rzepie . Tam dowiesz się jakie ma on plany na przyszłość. Np:


[/cytat] Wywiad arcyciekawy, przedstawiający całkiem inną wizję rządzenia Państwem, lecz, obawiam się jednego, ten "styl" został wymyślony na potrzeby kampanii, prawdziwe oblicze Jarka czy Bronka będziemy mogli zobaczyć podczas ewentualnej debaty na żywo, jak i po wygranych wyborach. Słodkie pierdzenie obu stron mnie nie przekonuje, dziwi mnie zwrot w polityce pisu który wg tego wywiadu spowodowany został ostatnimi wydarzeniami, przed tragedią dalej brnięto w politykę rozliczania. Tutaj to pytanie nie padło, lecz z wywiadu można wywnioskować że dalej możemy liczyć na rozliczanie przyszłości lecz bez tego medialnego szumu.

  Cytat:  

Popatrz , ja tez się uśmiałem. Wybacz ale TVN znowu cię okłamał. Nie to żebym się czepiał ale przy okazji prawyborów dowiedzieliśmy się iż to Platforma jest partią ludzi starszych , z małych miasteczek i o niskim wykształceniu.


Jeśli już w moim domu, na moim telewizorze gości TVN to tylko wtedy gdy moja żona ogląda You Can Dance, więc nie trafiłeś. Co do elektoratu, z ulubionej przez Ciebie rzepy:


  Cytat:  
"W kwietniowym sondażu GfK Polonia dla "Rz" na Jarosława Kaczyńskiego chciało głosować 9 proc. wyborców w wieku 20 - 29 lat, a w tym tygodniu już 21 proc. Podobne wnioski płyną z wewnętrznych badań zamawianych przez PiS. Poparcie dla Kaczyńskiego wzrasta m.in. w grupie 18 - 25 lat.

Zdaniem cytowanych przez gazetę politologów na razie nie można mówić o tendencji. Twierdzą oni, że młodzi ludzie to grupa wyborców najbardziej podatna na emocje, a w tej kampanii emocje są bardzo silne.

Z badań GfK Polonia dla "Rz" wynika jednak, że młodzi ludzie to wciąż duża część elektoratu Bronisława Komorowskiego (powyżej 40 proc.)



  Cytat:  

Pokaz mi którą z obietnic wypełniła Platforma?


Mamy przecież orliki i jedno okienko :D

  Cytat:  

Ooo , a teraz się nie uśmiałeś? Dowcipnisiu… czytanie ze zrozumieniem się kłania. Po pierwszej chyba coś mi umknęło bo przez miesiąc jaki minął od tragedii nie słyszałem ani jednej wypowiedzi Jarka na temat winnych katastrofy w Smoleńsku. Żadnych żali , pretensji czy zarzutów. Przeciwnie , podziękował za pomoc i współczucie Rosjanom ( Rosjanom!!! Nie Putinowi ) .

Jarek się nie wypowiadał praktycznie wcale i mu się nie dziwie, dlatego dziwnie kombinujesz, sądzisz że odpuści? Dziękując Rosjanom za współczucie podziękował także Putinowi i reszcie. Więc o czym Ty mówisz. Bronisz go na siłę, dopowiadając niewypowiedziane słowa.

  Cytat:  

Do Polski chyba ta moda nie dotarła , skoro co rusz słyszmy o kolejnych aferach PO.Wcześniej to samo było za rządów komunistów z SLD. Z tego względu , niestety nie ma powodu do radości.


I to samo było za czasów rządów PISu i tak będzie już cały czas - niestety. Zapewne zapytasz jakie to afery były za czasów PIS? Gruntowa, hazardowa także dotknie część ludzi z PISu, ile było spraw o których media nie trąbiły? a ile afer regionalnych pokroju "spieprzaj dziadu"?

  Cytat:  

Choćby z Gruzją czy innymi państwami , których przedstawiciele nie bacząc na „pył wulkaniczny” stawili się na pogrzebie prezydenta Lecha Kaczyńskiego , pokazując tym samym że zawsze można na nich liczyć.


Ale z jakimi innymi? Pogrzeb nie jest wyznacznikiem, cały czas wracacie do tej tragedii, podpieranie się nią jest przykre.


  Cytat:  

Tak jak myślałem , kolejny kibic sukcesu który nagle pojawił się na forum gdy Pogoń gra w finale Pucharu Polski. Po prostu nie dociera do mnie aby ktoś rozgarnięty wierzył w rzetelność ITI czy Agory - czyli mediów szkalujących prawdziwych fanatyków. Żenada…


Hmmm, pozwolę sobie wyjaśnić zaistniałą sytuację choć nie powinienem się tłumaczyć ale... Możesz mnie nazywać kibicem sukcesu, jak sobie życzysz ale trochę czasu na Twardowskiego spędziłem, zaliczyłem także parę wypadów w Polskę. Czytam to forum, praktycznie codziennie ale do tej pory nie chciałem się wypowiadać. W związku z tym iż, wiedziałem o apelu jaki został skierowany do "byłych kibiców" postanowiłem wyruszyć w podróż do Bydgoszczy. Tak więc jak możesz to nie oceniaj mnie bo trochę serca zostawiłem na stadionie (oczywiście nie tak jak inni którzy do tej pory aktywnie działają - szacunek dla was!) i wyluzuj. Miejmy nadzieję iż Bydgoszcz będzie impulsem który spowoduje że z powrotem aktywnie będę uczestniczył w życiu kibicowskim. Czasem życie płata różne figle i nie mamy na nie wpływu.

Ale wracając do tematu ITI, Agory - nie czytam, nie popieram i nie ufam im. Ba, żadnym mediom nie ufam! Więc proszę nie oceniaj mnie.

  Cytat:  

Mnie niczym nie zaskoczyłeś. Patrząc na Twój paniczny strach przed rozliczaniem przeszłości , lustracją , sentyment do reżimowych mediów i miłość do „przyjaciół Moskali” , wiem że oddasz głos na Napieralskiego. Słuszny wybór , Jaruzel też go popiera , a patrząc na Twój lewacki „bełkot” wnioskuję że masz wiele wspolnego z generałem.


Ohhoho, mocne słowa. Nigdy w życiu nie utożsamiałem się z niczym co ma związki z lewackim ścierwem. Jestem mocno anty, coś w stylu Awantura - Czerwone skurwsy***. Po prostu nie wiem na kogo oddać swój głos.


luki_717
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7169 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 11:57
no moze jednak nalezy pojsc za glosem Jarka http://www.youtube.com/watch?v=qrmrLCX_zJ0 :P


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders Kliknij PolskieSerce
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 12:40
@eM

... z tego co widzę, to piękną robotę robisz dla sztabu wyborczego PiS ...

Po tym co odpowiedziałeś Skarbnikowi, to widzę, że jakakolwiek polemika nie ma większego sensu: albo przyznamy Ci rację i pójdziemy wesołym owczym stadkiem pomóc zrealizować fuhrer'owskie zapędy Jarka, albo zostaniemy obwołani dupolizami Rosji, kibicami sukcesu itd. - bo przecież "jak ktoś nie jest z nami to musi być przeciwko nam". I bankowo jest lewakiem, czerwonym itp. MY - ONI, układ i tym podobne 'tagi'... hehe ... dokładnie takie właśnie rzeczy spodziewałem się przeczytać, gdybym tylko zaczął kontrować Twój ''dekalog''. Bo przecież z prawdami objawionymi się nie dyskutuje.

Mój głos pójdzie na 110% przeciwko Kaczyńskiemu. Właśnie to załatwiłeś ...

pzdr

PS. i proszę nie ubliżaj mi tylko, innym też, naucz się szanować osoby o innych od Ciebie poglądach...


lol
- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 13:01

  luki_717 napisał:  
no moze jednak nalezy pojsc za glosem Jarka http://www.youtube.com/watch?v=qrmrLCX_zJ0 :P



wtopa ... :) ... śmieszna ... była też żałosna:

http://www.youtube.com/watch?v=hOJWAXvVtB8

wielki mąż stanu, patriota nie zna słów hymnu Polski ... ja np. znam ... Adios


lol
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 15:26

  skarbnik napisał:  
Jarek się nie wypowiadał praktycznie wcale i mu się nie dziwie, dlatego dziwnie kombinujesz, sądzisz że odpuści? Dziękując Rosjanom za współczucie podziękował także Putinowi i reszcie. Więc o czym Ty mówisz. Bronisz go na siłę, dopowiadając niewypowiedziane słowa.



Oczywiście że nie odpuści i bardzo dobrze! W pierwszym punkcie napisałem nawet iż powinien zostać prezydentem bo wtedy będziemy mieli pewność że katastrofa smoleńska nie zostanie zapomniana. Należy rozróżniać dwie sprawy – obywatele Rosji , ich pomoc i wyrazy współczucia a cyniczną gra kremlowskich władz zdolnych do największych zbrodni. Nie muszę bronić Jarka. Niestety , kolejny raz zostałeś oszukany przez Wyborczą która robiła z Kaczyńskich rusofobów. Obejrzyj może dokładnie jeszcze raz filmik skierowany do Rosjan po tragedii i powiedz mi – co jest nowego u Jarka w dążeniu do budowy przyjaznych stosunków z Rosją , w odniesieniu do prawdy historycznej . Miał zamiar o tym wspomnieć w przemówieniu w Katyniu śp. Prezydent , niestety nie zdążył. Kaczyńscy zawsze starali się aby tak właśnie wyglądały nasze stosunki z Rosją , aby łączyła nas równość partnerska a nie polityka na kolanach jaką teraz prezentuje rząd Polski.


  skarbnik. napisał:  
I to samo było za czasów rządów PISu i tak będzie już cały czas - niestety. Zapewne zapytasz jakie to afery były za czasów PIS? Gruntowa, hazardowa także dotknie część ludzi z PISu, ile było spraw o których media nie trąbiły? a ile afer regionalnych pokroju "spieprzaj dziadu"?



Wow , wymieniłeś aż dwie „afery” w tym jedna ( hazardowa ) mocno naciągana ;) Mówisz że było ich więcej? I że krwiożercze media o tym nie wspominały? No kto by pomyślał , taki łakomy kąsek , wpadka PiS-u i nikt o tym nie pisał? Sam nie wierzysz co piszesz i jeszcze śmiesz mnie oskarżać że Bronię Jarka na siłę. Przekręty PO są na stronie poprzedniej , zerknij sobie i porównaj.


  skarbnik napisał:  
Ale z jakimi innymi? Pogrzeb nie jest wyznacznikiem, cały czas wracacie do tej tragedii, podpieranie się nią jest przykre.



Nie popadaj w paranoje z tym wracaniem do tragedii , boje się że zaraz niczym Włodek „zabierz dziadkowi mikrofon „ Bartoszewski będziesz zarzucał nam nekrofilię i pedofilię. Pogrzeb jest wyznacznikiem , bo widać było kto jest naszym sojusznikiem a kto ma nas w dupie. Do wcześniej wymienionej Gruzji mogę dodać Czechy i kraje nadbałtyckie.


  skarbnik. napisał:  
Ohhoho, mocne słowa. Nigdy w życiu nie utożsamiałem się z niczym co ma związki z lewackim ścierwem. Jestem mocno anty, coś w stylu Awantura - Czerwone skurwsy***. Po prostu nie wiem na kogo oddać swój głos.



Jak jesteś mocno anty to co Ci tak przeszkadza rozliczenie się z przeszłością? Nie uważasz że zbrodniarze powinni być osądzeni a konfidenci wytykani palcami za to że donosili na kolegów? W tej kwestii chłopaki z Awantury raczej by się z Tobą nie zgodzili , więc nie obrażaj ich i nie powołuj się na ich kawałki ;) Przyszłość można budować wtedy , gdy życie publiczne , będzie oczyszczone z ludzi skompromitowanych swoją przeszłością za czasów PRL-u.

No chyba że pisząc "jestem coś w stylu Awantura" znaczyło że jestes za Polonią Warszawa tak jak B. i reszta zespołu? ;)


  mccnex napisał:  

( ... ) PS. i proszę nie ubliżaj mi tylko, innym też, naucz się szanować osoby o innych od Ciebie poglądach...



Kurwa... co za typ... człowieku ... rób sobie co chcesz , chuj mnie obchodzą zarówno twoje "poglądy" polityczne jak i osoba na która oddasz głos.Idz się wyżal komuś innemu. Wiesz , fajny z ciebie kol. "luzak" , ale jak nie masz nic ciekawego do przekazania to poprostu do mnie nie pisz lol

Szanuje poglądy innych i jak widac mogę rozmawiać nawet ze Skarbnikiem ;) ale z takimi wynalazkami jak ty nie mam zamiaru prowadzić konwersacji i tracić czas. Nie podoba ci się coś? To nie czytaj a jak się nudzisz to wyjmij z wersalki prześcieradło i zrób jeszcze kilka transów , może na coś się nadasz...


  mccnex napisał:  
Mój głos pójdzie na 110% przeciwko Kaczyńskiemu. Właśnie to załatwiłeś ...



Twój głos pójdzie przeciwko Kaczyńskiemu?! O kurwa i co ja teraz biedny pocznę? Prosze , zastanów się , nie wyciągaj pochopnych wniosków , możę warto jeszcze raz przemyśleć swoją decyzję ... lol

hahahaha zabrzmiało jak wyrok. Załatwiłeś mnie , chyba będe musiał zastanowić się nad swoim nagannym zachowaniem , bo Jarek się na mnie wkurwi że tak cenny elektorat mu ucieka.

PS. W sztabie wyborczym PiS-u nie jestem , ale jak chcesz to mogę załatwić ci tam fuchę. Będziesz robił w przescieradłach. Namalujesz pare nawołujących do głosowania na JK , potem powiesisz na miescie , dobrze ci to idzie , więc myślę że kariera przed tobą!

Ostatnio edytowany przez: eM, 20 maja 2010, 15:54 [12 raz(y)]


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 15:59
co ciekawego chcesz ode mnie, jak sam tylko walisz frazesami ... co interesującego masz choćby na tego Romka z youtube? - pytanie retoryczne

w ogóle piękna szydera, brawo, płonę ze wstydu ... czym udowodniłeś ostatecznie, że gadka z tobą nie ma sensu ...

Adios z mojej strony !

Ostatnio edytowany przez: - papa gamoniu! -, 20 maja 2010, 16:06 [1 raz(y)]


lol
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 16:10

  mccnex napisał:  
co ciekawego chcesz ode mnie, jak sam tylko walisz frazesami ... co interesującego masz choćby na tego Romka z youtube? - pytanie retoryczne



Jakbyś się zaintersował tym forum i Pogonią zanim ta awansowała do finału Pucharu Polski to może zauważyłbyś konkretne argumenty na jednej ze 165 stron tego tematu. Ale nieważne , miałeś już iść więc nie zatrzymuje...lol


skarbnik.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6742 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 16:36

  Cytat:  
Oczywiście że nie odpuści i bardzo dobrze! W pierwszym punkcie napisałem nawet iż powinien zostać prezydentem bo wtedy będziemy mieli pewność że katastrofa smoleńska nie zostanie zapomniana. Należy rozróżniać dwie sprawy – obywatele Rosji , ich pomoc i wyrazy współczucia a cyniczną gra kremlowskich władz zdolnych do największych zbrodni. Nie muszę bronić Jarka. Niestety , kolejny raz zostałeś oszukany przez Wyborczą która robiła z Kaczyńskich rusofobów. Obejrzyj może dokładnie jeszcze raz filmik skierowany do Rosjan po tragedii i powiedz mi – co jest nowego u Jarka w dążeniu do budowy przyjaznych stosunków z Rosją , w odniesieniu do prawdy historycznej . Miał zamiar o tym wspomnieć w przemówieniu w Katyniu śp. Prezydent , niestety nie zdążył. Kaczyńscy zawsze starali się aby tak właśnie wyglądały nasze stosunki z Rosją , aby łączyła nas równość partnerska a nie polityka na kolanach jaką teraz prezentuje rząd Polski.

Okej, nie odpuści byle by nie zamieniło się to w maniakalne poszukiwanie winnych tej katastrofy lub jak kto woli doszukiwania się w tej tragedii zamachu. Tego się najbardziej obawiam ze strony przedstawicieli Pisu. Na potwierdzenie moich słów:

  Cytat:  
- Mam niemal pewność, że Rosjanie mataczą. Jeśli się złoży w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za ten nowy Katyń - mówi w "Naszym Dzienniku" Artur Górski, poseł PiS.





  Cytat:  
Wow , wymieniłeś aż dwie „afery” w tym jedna ( hazardowa ) mocno naciągana ;) Mówisz że było ich więcej? I że krwiożercze media o tym nie wspominały? No kto by pomyślał , taki łakomy kąsek , wpadka PiS-u i nikt o tym nie pisał? Sam nie wierzysz co piszesz i jeszcze śmiesz mnie oskarżać że Bronię Jarka na siłę. Przekręty PO są na stronie poprzedniej , zerknij sobie i porównaj.


Ale po co mam ich wypisywać więcej? Chciałem Ci tylko pokazać że oni także kręcą swoje lody i nic tego nie zmieni, a o platformersach - przykład rozkradania Państwa na oczach obywateli i wmawianie im że widzą co innego. To jest po prostu śmieszne, taką samą sytuację mieliśmy za czasów SLD. Wkurza mnie jedynie segregacja - Ci kradną więcej, tamci mniej. Każdy polityk to kłamca i gada tak jak mu zagrają.

  Cytat:  

Nie popadaj w paranoje z tym wracaniem do tragedii , boje się że zaraz niczym Włodek „zabierz dziadkowi mikrofon „ Bartoszewski będziesz zarzucał nam nekrofilię i pedofilię. Pogrzeb jest wyznacznikiem , bo widać było kto jest naszym sojusznikiem a kto ma nas w dupie. Do wcześniej wymienionej Gruzji mogę dodać Czechy i kraje nadbałtyckie.


Po prostu wydaje mi się że podpieranie się tragedią to już znaczna przesada i powinno się uprawiać poważną politykę. "Czyny, nie słowa" Zagrywki tragedią, można by już sobie odpuścić.

  Cytat:  

Jak jesteś mocno anty to co Ci tak przeszkadza rozliczenie się z przeszłością? Nie uważasz że zbrodniarze powinni być osądzeni a konfidenci wytykani palcami za to że donosili na kolegów? W tej kwestii chłopaki z Awantury raczej by się z Tobą nie zgodzili , więc nie obrażaj ich i nie powołuj się na ich kawałki ;) Przyszłość można budować wtedy , gdy życie publiczne , będzie oczyszczone z ludzi skompromitowanych swoją przeszłością za czasów PRL-u.


Jestem bardzo mocno anty, a na rozliczenie ich wszystkich przyjdzie czas. Teraz powinniśmy budować silny kraj który będzie w stanie zaoferować naszym dzieciom godną przyszłość. Co do powoływania się na ten kawałek, cóż, może niefortunnie to zabrzmiało lecz nie chciałem się na niego powołać, chciałam Ci pokazać co sądzę o tym "systemie". Nie walczyłem z tym systemem i nie jestem godny by móc powoływać się na takie kawałki.

  Cytat:  

No chyba że pisząc "jestem coś w stylu Awantura" znaczyło że jestes za Polonią Warszawa tak jak B. i reszta zespołu? ;)

Raczej nie ;-)


  Cytat:  
Szanuje poglądy innych i jak widac mogę rozmawiać nawet ze Skarbnikiem ;)


Nawet ze? ;-)


- papa gamoniu! -
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6816 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 16:40

  eM napisał:  

  mccnex napisał:  
co ciekawego chcesz ode mnie, jak sam tylko walisz frazesami ... co interesującego masz choćby na tego Romka z youtube? - pytanie retoryczne



Jakbyś się zaintersował tym forum i Pogonią zanim ta awansowała do finału Pucharu Polski to może zauważyłbyś konkretne argumenty na jednej ze 165 stron tego tematu. Ale nieważne , miałeś już iść więc nie zatrzymuje...lol



dobra, ostatni raz, naprawdę proszę cię powiedz mi co PiS ma w takich sprawach jak np. finanse publiczne, służba zdrowia, usprawnienie przerośniętej administracji, wymiar sprawiedliwości... ogólne uporządkowanie.

co mi po walce z układami itd. skoro gospodarka może nam paść, mamy permanentne deficyty, jesteśmy na szarym końcu na liście państw przyjaznych inwestycjom i biznesowi, jak na zabiegi muszę czekać latami, w urzędzie załatwianie sprawy to katorga, w sądach burdel ... chyba przyznasz, ze tu nie jest ok i za to trzeba sie brać ... ?


lol
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6232 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 16:57
I ta Wasza rozmowa powyżej tylko dobitnie obrazuje czemu ludzie nie interesują sie polityką i nie chodzą na wybory. A politykom wychodzi na to że taki stan pasuje, choć oczywiście oficjalnie "martwi" ich fatalna frekwencja i bredzą coś że to społeczeństwo nie dorosło do demokracji. A problemem jest to że oni nie nadają się-w większości do polityki.

Od skrajnej lewicy po ortodoksyjną prawice. Sami bezideowcy i karierowicze, dyletancji i kombinatorzy. Politycy-bez wyjątku.

A media tylko robią swoja krecią robotę-agora,ITI pod rząd, rzeczpospolita czy publiczna pod opozycje. Zarówno wyborcza jak rzeczpospolita jest dla mnie tak samo wiarygodna, ale jak może być inaczej skoro popiera swoja opcje polityczną i jest w tym gorliwe tendencyjna.

Wolne media? Wolne żarty...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 17:05

  mccnex napisał:  

dobra, ostatni raz, naprawdę proszę cię powiedz mi co PiS ma w takich sprawach jak np. finanse publiczne, służba zdrowia, usprawnienie przerośniętej administracji, wymiar sprawiedliwości... ogólne uporządkowanie.



A co cię to obchodzi? lol Przed chwilą zajebałeś focha , tupnełeś nóżką jak rozpuszczona pannica i stwierdziłeś że na 110% zagłosujesz przeciwko Kaczyńskiemu lol

Poczekaj do 22 maja , wtedy Jarek rozpocznie kampanie wyborczą , może dowiesz się coś więcej. Na razie według prasowych doniesień wszystko wyglądać będzie tak:


  Cytat:  
– Prace nad programem jeszcze trwają – zastrzega europoseł PiS Adam Bielan.

Według członków sztabu wyborczego Jarosława Kaczyńskiego ogłoszenie programu ma się wiązać z rozpoczęciem cyklu spotkań prezesa PiS z wyborcami. Jednak dokładna data publicznego jego ogłoszenia na razie nie jest znana.

Według posła Mariusza Błaszczaka, rzecznika Klubu PiS, program będzie kompilacją przygotowanej przez poseł Grażynę Gęsicką koncepcji „4x4” (rodzina, gospodarka, polska prezydencja w UE i ustrój państwa – red.) i przyjętego w styczniu 2009 r. w Krakowie programu PiS.

– To były koncepcje opracowane na wybory parlamentarne, modyfikujemy niektóre pomysły pod kątem kompetencji prezydenta – mówi nam członek sztabu.


Jak się udało ustalić „Rz”, nacisk w programie Kaczyńskiego ma zostać położony na sprawy społeczne. Ma się też w nim znaleźć punkt mówiący, iż przyszły prezydent zaangażuje się we wsparcie dla polskich rodzin, zwłaszcza wielodzietnych.

Zdaniem naszych informatorów Kaczyński prawdopodobnie zadeklaruje zgłoszenie prezydenckiego projektu ustawy zwiększającej ulgi prorodzinne i rozwój społecznej służby zdrowia. Sztabowcy dyskutują też nad pomysłem przedstawienia propozycji systemu stypendialnego dla studentów.

– Które propozycje się utrzymają, zadecyduje prezes. I jak zwykle dokona sporej korekty – mówi członek sztabu.

Wiceprezes PiS Adam Lipiński nie chce rozmawiać o szczegółach programu. Ale przyznaje: – Jesteśmy partią prospołeczną, więc nie zamierzamy rezygnować z prospołecznych postulatów.

Jak oceniają to eksperci. – W drugiej turze decydujące mogą się okazać głosy elektoratu lewicowego. Nic dziwnego, że Kaczyński przerzuca nacisk na kwestie socjalne – mówi socjolog dr Jarosław Flis.

Ale w projekcie, jak twierdzą nasi informatorzy, ma być też mowa o wsparciu dla przedsiębiorców. Prawdopodobnie znajdzie się w nim postulat podjęcia działań w celu uproszczenia procedur regulujących działalność gospodarczą.

Zdaniem Romana Kluski, przedsiębiorcy, który w okresie rządów PiS doradzał Jarosławowi Kaczyńskiemu, ówczesny premier już wówczas widział konieczność ograniczenia kontroli urzędnika nad przedsiębiorcą.

– Chciałbym, by większość naszych decydentów miała takie poczucie wagi wolnej gospodarki jak Jarosław Kaczyński – mówi „Rz” Kluska, laureat Nagrody Kisiela za walkę z bezprawiem administracji państwowej.


W opublikowanej w piątek na Salonie24. pl drugiej części wywiadu Kaczyńskiego z blogerami powiedział on, że nie wyklucza debaty z kandydatem PO Bronisławem Komorowskim przed pierwszą turą wyborów. Zadeklarował też w przypadku wygranych wyborów „otwarcie Pałacu Prezydenckiego na inne środowiska niż PiS”. I kolejny raz podkreślił, że jest gotów do rozmowy z Donaldem Tuskiem, by „wyjść z paru sfer niemożności”. – Nawet gdyby to były trudne rozmowy, mam przekonanie, że protokół zbieżności okazałby się znacznie dłuższy niż protokół rozbieżności – mówił. Pytany o pojednanie polsko-rosyjskie odparł: – Ono już nastąpiło.

http://www.rp.pl/artykul/2,480030.html



Safe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7152 dni




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 17:23
JKM


"Jeszcze bedzie czas, by odpoczywac"
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6722 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 20/05/2010 17:31

  skarbnik. napisał:  
Okej, nie odpuści byle by nie zamieniło się to w maniakalne poszukiwanie winnych tej katastrofy lub jak kto woli doszukiwania się w tej tragedii zamachu. Tego się najbardziej obawiam ze strony przedstawicieli Pisu.



Po raz kolejny przesadzasz. Czy Ciebie naprawdę nie niepokoi ta cała otoczka wokół tragedii smoleńskiej? Rosjanie mają w rękach śledztwo , dla nich nie będzie ważne odkrycie prawdy , lecz znalezienie dla Kremla wygodnego biegu wydarzeń . Sam sposób potraktowania miejsca katastrofy , na którym można znaleźć szczątki ludzkie i części samolotu potwierdza że Rosjanom nie zależy na zabezpieczeniu dowodów wskazujących na prawdziwe przyczyny katastrofy. Służby rosyjskie są zdolne do największych zbrodni , mają na swym sumieniu morderstwa niezależnych dziennikarzy czy choćby byłego pracownika FSB Litwinienki.

Nie rozumiem też dlaczego mieszasz w to znowu PiS? Przecież poznanie prawdy jest ważne dla rodzin zmarłych. Wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich twierdzi że państwo o niej zapomniało i wraz z innymi bliskimi ofiar powołała pełnomocnika prawnego , żona Gosiewskiego będzie żądać ekshumacji zwłok ponieważ Rosjanie zarówno w przypadku jej męza jak i innych zmarłych nie pozwolili na otwarcie trumny… Dalej , pani Kurtyka żali się w innym wywiadzie że zginał telefon męża i dokumenty z jego torby. To byli obywatele Polski , wybitni ludzie wiec rząd Polski jest zobowiązany doprowadzić do poznania prawdy a tą zapewni jedynie niezależna komisja międzynarodowa!


  skarbnik. napisał:  
Jestem bardzo mocno anty, a na rozliczenie ich wszystkich przyjdzie czas.



Chłopie , od rzekomego „obalenia” komunizmu mineło 21 lat. Kiedy Ty chcesz ich wszystkich rozliczać jak nie teraz?!


  skarbnik. napisał:  
( ... ) jeśli tak bardzo chcesz wiedzieć jakie mam zdanie na ten temat to proszę: To był wypadek, nie oceniam ani nie winie nikogo.( ... )



To ciekawe , bo widzisz...eksperci od nawigacji satelitarnej twierdzą że to był zamach:


  Cytat:  

Informacja, że Tu-154 podchodził do lądowania prawie do końca na autopilocie, w 100 proc. potwierdza tezę, że załogę wprowadzono w błąd przy użyciu tzw. meaconingu - twierdzą Marek Strassenburg Kleciak, specjalista ds. systemów trójwymiarowej nawigacji, i Hans Dodel, ekspert od systemów nawigacji i wojny elektronicznej, autor książki „Satellitennavigation”.

Z raportu rosyjskiego Międzypaństwowego Komitetu Lotniczego wynika (zauważyła to telewizja TVN24), że samolot prezydencki podchodził do lądowania na autopilocie, który sterował zarówno wysokością, ciągiem, jak i kursem rządowej maszyny. Wyłączenie autopilota nastąpiło 5,4 sekundy przed uderzeniem w pierwszą przeszkodę.

To bardzo ważna informacja. Autopilot jest urządzeniem do automatycznego sterowania samolotem, pobierającym do tego celu dane z GPS i innych wskazań przyrządów pokładowych. Dodajmy, że wyłącza się go jednym ruchem ręki, a więc w ciągu sekundy można – jeśli jest taka potrzeba – przejść na sterowanie „ręczne”.


Ostatni etap przed lądowaniem na autopilocie to przelot przez kolejne, blisko obok siebie leżące tzw. waypoints: 10 km przed pasem / wysokość 500 m, 8 km / 400 m, 6 km / 300 m, 4 km / 200 m, 2 km / 100 m - ten ostatni punkt to tzw punkt decyzji i wysokość decyzyjna: jesli pilot nie widzi tutaj pasu startowego, to MUSI zrezygnować z lądowania i polecieć na inne lotnisko. Tymczasem załoga polskiego samolotu (w tak trudnych warunkach pogodowych) wyłączyła pilota dopiero 5 sekund przed katastrofą, mimo że - jak już zaznaczyliśmy - można to zrobić w sekundę.

Dziennik "Fakt", powołując się na rosyjskiego prokuratora, który słyszał rozmowy w kokpicie, napisał kilka dni temu, że parę sekund przed tragedią piloci - dotąd spokojni - zaczęli wołać: "Daj drugi... W drugą!" Musiał być to po prostu pierwszy moment, w którym załoga zorientowała się, że jest w złym miejscu i na złej wysokości - prawdopodobnie minęli wtedy znajdującą się tam antenę NDB.

Dlaczego piloci schodzili spokojnie do lądowania na autopilocie i dopiero kilka metrów nad ziemią zorientowali się, że samolot jest tak nisko? Wytłumaczenie jest tylko jedno: autopilot opierał się na błędnych danych satelitarnych.

To, że 10 kwietnia pod Smoleńskiem odbiór GPS w Tu-154 był zakłócony – co doprowadziło do błędu pozycji samolotu w pozycji horyzontalnej – jest oczywiste. Najprostszą metodą takiej agresji jest meaconing, polegający na nagraniu sygnału satelity i ponownym nadaniu go (z niewielkim przesunięciem w czasie i z większą mocą) na tej samej częstotliwości w celu zmylenia załogi samolotu. W przypadku Tu-154, podchodzącego właśnie do lądowania, wystarczyłoby niewielkie przekłamanie sygnału, by doprowadzić do tragedii. Meaconing można "ustawić" z precyzją do 0,3 metra, a do zaburzenia prawidłowego działania może dojść ze źródła oddalonego nawet kilkadziesiąt kilometrów od samolotu. W podobny sposób można też zmylić wysokościomierz radiowy. Gdyby dodać do tego przekazanie nieprawdziwej wartości ciśnienia barometrycznego (Rosjanie nie poinformowali dotąd, jakie ciśnienie podali dowódcy Tupolewa), załoga samolotu była - nawet przy dużo lepszej widoczności niż ta, która panowała w Smoleńsku - bez szans. Charakterystyczne ukształtowanie terenu przed lotniskiem Smoleńsk-Siewiernyj – rozległa niecka – stanowiło dodatkową gwarancję powodzenia ataku.


Wskazania wysokości przez GPS nie były prawidłowe, ale mimo wszystko wystarczające, by uruchomić EGPWS (system ostrzegający pilotów o odległości samolotu od gruntu). System ten włącza się, gdy samolot schodzi poniżej 666 metrów nad ziemią. Piloci słusznie zignorowali ostrzeżenie EGPWS (jako że jego zadaniem jest ostrzegać przed zbliżającą się ziemią i robi on to za każdym razem, kiedy się laduje) i lecieli dalej, oczekując, że za jakiś czas zobaczą pas startowy. Problem w tym, że EGWPS także opiera się na pomiarach położenia uzyskanego z odbiornika GPS i wysokości z wysokościomierza radiowego: Tu-154 wkrótce znalazł się więc 5 metrów nad ziemią. Piloci nie zdążyli nawet poszukać wzrokiem pasa startowego... Jeszcze raz powtórzmy: skoro samolot leciał na włączonym autopilocie, to piloci wierzyli, że są znacznie wyżej i w innej pozycji.

Dla laików wątpiących w techniki rodem z Jamesa Bonda: od czasu lotniczych zamachów terrorystycznych w Nowym Jorku na World Trade Center w prawie wszystkich krajach świata używa się meaconingu do ochrony obiektów specjalnego znaczenia, takich jak np. elektrownie atomowe.

Atak na przyrządy nawigacyjne można stwierdzić po analizie czarnych skrzynek. Niestety, rejestratory lotu to nośniki magnetyczne i usunięcie śladów meaconingu – zwłaszcza dla służb znających od podszewkę budowę Tu-154 i jego przyrządów - nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, żeby nikt im w tym nie przeszkadzał.

Marek Strassenburg Kleciak
specjalista ds. systemów trójwymiarowej nawigacji
Hans Dodel

ekspert od systemów nawigacji i wojny elektronicznej, autor książki „Satellitennavigation”

http://www.niezalezna.pl/article/show/id/34367


Ostatnio edytowany przez: eM, 20 maja 2010, 19:48 [1 raz(y)]


Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8065 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/05/2010 00:44

  Cytat:  
co mi po walce z układami itd. skoro gospodarka może nam paść, mamy permanentne deficyty, jesteśmy na szarym końcu na liście państw przyjaznych inwestycjom i biznesowi, jak na zabiegi muszę czekać latami, w urzędzie załatwianie sprawy to katorga, w sądach burdel ... chyba przyznasz, ze tu nie jest ok i za to trzeba sie brać ... ?



Skoro rzad PO w przeciagu 3 lat, dysponujac wiekszoscia parlamentarna niezbedna do zatwierdzania kluczowych decyzji dla gospodarki Polski, nie potrafil zrealizowac nawet minimum tego co obiecal, a co gorsza nastapila degradacja tej gospodarki oraz kluczowych dzialow jak opieka zdrowotna, szkolnictwo etc. - oznacza to ze rzad PO nie nadaje sie do sprawowania wladzy. Prezydent Lech Kaczynski nie zablokowal zadnej ustawy autorstwa PO ktora tyczyla sie gospodarki kraju. Zamiast chleba PO serwuje nam igrzyska typu Palikot, dziadki, Niesiol czy tez Walesa. Mydlenie oczow o IV RP...gdzie pielegniarki tak naprawde strajkowaly o podwyzki co mozna sprawdzic - obecnie za Tuska strajkowaly aby obronic stanowiska pracy...zreszta nie tylko one.


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6804 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/05/2010 11:31
Miał większość parlamentarną, ale ktoś inny miał weto "w ręku". I gotowy był użyć na choćby szepnięte słówko swego rodzeństwa.


P. S.
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6550 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/05/2010 11:52

  Gryfsz napisał:  

  Cytat:  
co mi po walce z układami itd. skoro gospodarka może nam paść, mamy permanentne deficyty, jesteśmy na szarym końcu na liście państw przyjaznych inwestycjom i biznesowi, jak na zabiegi muszę czekać latami, w urzędzie załatwianie sprawy to katorga, w sądach burdel ... chyba przyznasz, ze tu nie jest ok i za to trzeba sie brać ... ?



Skoro rzad PO w przeciagu 3 lat, dysponujac wiekszoscia parlamentarna niezbedna do zatwierdzania kluczowych decyzji dla gospodarki Polski, nie potrafil zrealizowac nawet minimum tego co obiecal, a co gorsza nastapila degradacja tej gospodarki oraz kluczowych dzialow jak opieka zdrowotna, szkolnictwo etc. - oznacza to ze rzad PO nie nadaje sie do sprawowania wladzy. Prezydent Lech Kaczynski nie zablokowal zadnej ustawy autorstwa PO ktora tyczyla sie gospodarki kraju. Zamiast chleba PO serwuje nam igrzyska typu Palikot, dziadki, Niesiol czy tez Walesa. Mydlenie oczow o IV RP...gdzie pielegniarki tak naprawde strajkowaly o podwyzki co mozna sprawdzic - obecnie za Tuska strajkowaly aby obronic stanowiska pracy...zreszta nie tylko one.



Wiekszość parlamentarna z cwaniakami z PSLu którzy kombinują jak tu najwięcej ugrać dla siebie to zadna większość...


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8065 dni




Odp: Topic o polityce? - 21/05/2010 12:02

  Sz. napisał:  
Miał większość parlamentarną, ale ktoś inny miał weto "w ręku". I gotowy był użyć na choćby szepnięte słówko swego rodzeństwa.



Prezydent Lech Kaczynski nie zablokowal zadnej ustawy autorstwa PO ktora tyczyla sie gospodarki kraju!




  Cytat:  
Wiekszość parlamentarna z cwaniakami z PSLu którzy kombinują jak tu najwięcej ugrać dla siebie to zadna większość...



Skoro tak sadzisz to moze podeprzyj to faktami czyli co co konkretnie chciala zrobic PO dla gospodarki a nie zrobila poniewaz przeszkadzal im PSL? Dlaczego Tusk nie wezmie przykladu z PiS-u i nie rozpisze przyspieszonych wyborow skoro czuje sie tak ograniczym w dzialaniu z powodu swojej przystawki? Czyzby chec bycia przy korycie i krecenia lodow byla PO blizsza od dobra obywateli?


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.41 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005