Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7497 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 13/04/2010 15:38
Poniżej fotka miejsca tragedii znaleziona w internecie. Zauważcie, że miejsce katastrofy jest bardzo średnio zalesione, a TU-154 rozbity dosłownie w strzępy jak w filmach hollywoodzkich. Coś czuję, że wyniki prowadzonego przez Rosjan śledztwa będą bardzo niesatysfakcjonujace.

Obrazek jpg wstawiony na forum


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6718 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 13/04/2010 15:48
NAGRANIA Z 10 KWIETNIA

Na nagraniach z 10 kwietnia 2010 r., które publikuje portal Niezależna.pl, słychać polskiego pilota kontaktującego się z rosyjskimi kontrolerami lotu. Pilot bardzo dobrze radzi sobie z językiem rosyjskim. Nagranie można odtworzyć na stronie głównej naszego portalu (na dole - po prawej stronie rubryki z blogami).

Nagranie składające się z 4 fragmentów można odsłuchać na stronie głównej naszego portalu (na dole - po prawej stronie rubryki z blogami).

W pierwszym, trwającym 16 sekund fragmencie słychać słowa: «trzy — pięćdziesiąt sześć, trzy — sto metrów".

Drugi - 12-sekundowy fragment - rozpoczyna się od słów pilota: "Dwadzieścia jeden metrów..."

Trzeci fragment - 22-sekundowy - to głos Rosjanina (dyspozytora?), który mówi m.in.: "Po komendzie zabieramy się do pracy".

W czwartym, ostatnim fragmencie polski pilot mówi o mgle i widzialności.

Według naszych ustaleń - nagrania mogą być autentyczne.

http://www.niezalezna.pl/


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6800 dni




Odp: Topic o polityce? - 13/04/2010 16:25
Trzecia skrzynka będzie badana w Polsce

Trzecia czarna skrzynka znaleziona w miejscu katastrofy pod Smoleńskiem będzie badana w Polsce. Według Interfaxu, w badaniu będą uczestniczyć też rosyjscy specjaliści.


P. S.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6718 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 13/04/2010 16:30

  Sampaio napisał:  
Poniżej fotka miejsca tragedii znaleziona w internecie. Zauważcie, że miejsce katastrofy jest bardzo średnio zalesione, a TU-154 rozbity dosłownie w strzępy jak w filmach hollywoodzkich. Coś czuję, że wyniki prowadzonego przez Rosjan śledztwa będą bardzo niesatysfakcjonujace.



http://www.fakt.pl/Satelita-zarejestrowal-katastrofe,artykuly,69152,1.html


Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6800 dni




Odp: Topic o polityce? - 13/04/2010 17:55
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski poinformował, że prawdopodobnie jutro poznamy datę wyborów prezydenckich. Bronisław Komorowski podkreślił, że zwlekanie z tą decyzją jest niekorzystne dla funkcjonowania państwa. Marszałek zadeklarował, że jest otwarty na propozycje opozycji pod tym względem.[...]
Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski wyraził nadzieję, że tragedia, która dotknęła nasz kraj, skłoni polityków do refleksji nad ich postępowaniem i wypowiedziami. [...]

Źródło: TokFM


P. S.
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7940 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 00:56

  eM napisał:  
DOKUMENTY I DANE ZAGROŻONE




wydaje mi sie malo prawdopodobne albo wrecz niemozliwe by ktorykolwiek z naszych generalow posiadal takie dokumenty przy sobie w czasie tego lotu. Nie lecieli przeciez na spotkanie robocze NATO tylko do kraju przeciw ktoremu ten sojusz powstal aby oddac hold pomordowanym oficerom. Nie wiem na jaki czas byl planowany powrot z Rosji ale zakladam ze na ten sam dzien. Tak wiec zabranie ze soba jakichkolwiek dokumentow, danych, akt nie mialo tu zadnego sensu, ba! jest nawet wbrew logice.

Co do lancucha dowodzenia nie zostal przerwany jak niektorzy panikowali, tak jest od druzyny/plutonu/kompanii itd az po szefa Sztabu Generalnego WP, po to w wojsku sa stopnie i funkcje.


Szlugi, wóda, gołe baby !
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8135 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 01:24
Ta- do teorii spiskowej mozna jeszcze dodac, ze Rosjanie mogli uzyc "oka Moskwy"!
Tej teorii jeszcze nie czytalem.

http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php


MKS
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6718 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:09
Kto gra Wawelem

Przedziwna koalicja powstała przeciw pomysłowi pochowania pary prezydenckiej na Wawelu – koalicja moherowo-gazetowowyborcza. Rolę “rozsądnego protestującego centrum” zajęli – a jakże – dzielni chłopcy z krakowskiej PO, dziwnym trafem ci sami, którzy niedawno na Facebooku organizowali akcję która storpedowała nadanie Lechowi Kaczyńskiemu honorowego obywatelstwa Krakowa. “Wyszło, jak wyszło” komentował w TVN 24 zażenowany prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, a część uradowanych przekaziorów odetchnęło z ulgą, bo zamiast musieć pisać o dobrym Kaczyńskim mogą wreszcie zająć sie tym,co lubią najbardziej – waleniem w tych, którzy cokolwiek dla Kaczyńskich (lub z nimi) chcą zrobić.

I już “Wyborcza” na dwóch stronach w czterech (!) tekstach krytykuje pomysł. W tym na pierwszej stronie apel komentarz podpisany kuriozalnie “redakcja GW”. Naprawdę cała? Ilu ludzi tam pracuje? Pięćset? Tysiąc? Naprawdę wszyscy jednomyślnie, na pierwszej stronie przeciw? A może jakiś jeden szaraczek jest za?

I już
Polska The Times”
na pierwszej stronie pisze “Decyzja podzieliła Polaków”. Ejże, grupka gości z głupim transparentem i już wystarczy? Już mamy podzielony naród? Jak dwustu demonstrantów przyjdzie pod Tesco z transparentem “
Precz!”, to “
Polska The Times” napisze “Tesco podzieliło Polaków”???

Gdy jedno szykują się dowojny polsko-polskiej pod sztandarem wawelskim, w “Dzienniku Gazecie Prawnej” ciekawy cytat z “Business Week” – “
Partia premiera Donalda Tuska będzie miała większą swobodę w forsowaniu reform, które są konieczne dla poprawy stanu finansów publicznych”. Oto nadchodzi piękna egzegeza ostatnich wydarzeń: Wielki Hamulcowy złożony wkrótce zostanie do grobu, dopiero teraz nam gospodarka przyspieszy, że hej! Brawo “
Business Week”, brawo “DGP” za wytłuszczenie cytatu na pierwszej stronie!

To prawie tak piękne jak analiza Jacka Żakowskiego w poniedziałkowej “
Polityce”, gdzie dowodził, że Lech Kaczyński skupiał wokół siebie umiarkowanych pisowców (ergo – dobrych pisowców). Czyli dobrzy odeszli, zostali ci źli. Brawo raz jeszcze.

Wczoraj wieczorem byłem gorącym przeciwnikiem pogrzebu na Wawelu. Po przeczytaniu dzisiejszych gazet, już go całym sercem popieram.

http://blog.rp.pl/gociek/2010/04/14/kto-gra-wawelem/


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7979 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:29
A ja nadal pozostanę przeciwko pochówkowi Prezydenta wraz Małżonką na Wawelu.
Dlaczego ?

Dlatego: (no chyba, że Oni też są młodzieżówką PO )

Biskup Tadeusz Pieronek (opinia przed ostatecznym ogłoszeniem Wawelu jako miejsca pochówku)

- W tej sprawie wszyscy powinni mieć szansę zabrania głosu. Rodzina, bo to ich bliski krewny. Lech Kaczyński był prezydentem narodu, więc i naród powinien mieć szansę zabrania głosu w tej sprawie. I powinien być to głos decydujący. Podejmowanie decyzji na kolanie jest przedwczesne. Może dobrym rozwiązaniem byłoby pochowanie go tymczasowo w godnym miejscu, a trwały pochówek zostawić na późniejszy czas.

Wawel to też pewne tradycje. Ostatnie pochówki to generał Sikorski i Piłsudski. W katedrze leżą królowie, królowe, ale nie ma prezydenta. Prezydenci są chowani w stolicy, a stolica została przeniesiona do Warszawy i to jest naturalne miejsce spoczynku prezydenta.

Jest jeszcze szereg innych racji, żeby zamiast podejmować pochopną decyzję, otworzyć dyskusję, ale nie polityczną, tylko wypływającą z dojrzałej kultury i tradycji.

Prof. Andrzej Chwalba, historyk z UJ:

- Nie bardzo wiem, kto negocjował tę decyzję. Czy została podjęta w porozumieniu z nuncjuszem papieskim w Polsce - w pewnym stopniu powinna być uzgodniona z Watykanem. (...) Doradzałbym zatrzymanie się i pochylenie nad tą decyzją.

Prof. Andrzej Romanowski: Kategorycznie nie Wawel

Opłakuję śmierć prezydenta mojego państwa, ale jestem kategorycznie przeciwny idei pochowania Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką na Wawelu.

To nie ulega dla mnie najmniejszej wątpliwości z pięciu przyczyn.
Po pierwsze, na Wawelu nie leży żaden z polskich prezydentów, ani Mościcki ani Narutowicz. To nekropolia królewska.
Po drugie, trzeba otwarcie zadać pytanie, czy Lech Kaczyński jest takim samym bohaterem narodowym jak Piłsudski? Nie jestem pewien, czy większość społeczeństwa podziela to zdanie.
Po trzecie, gdy w latach 90 tych symbolicznie chowano w Polsce najbardziej tragicznego naszego władcę Stanisława Augusta - nikomu poza garstką ludzi - nie przyszło na myśl, by chować go na Wawelu. Choć to nekropolia królów.
Po czwarte, zawsze słyszeliśmy od władz kościelnych, że na Wawelu nie ma już miejsca. Po piąte, nasi bohaterowie narodowi Piłsudski czy Sikorski nie zostali pochowani wraz z żonami.

Wydaje mi się, że właściwszym miejscem pochówku Lecha Kaczyńskiego byłaby katedra św. Jana w Warszawie.

Jerzy Bukowski, wiceprezes Ogólnopolskiej Federacji Piłsudczyków:

- Jeśli miałbym wskazywać miejsce pochówku Lecha Kaczyńskiego na Wawelu, wskazałbym raczej kryptę św. Leonarda obok Sikorskiego, bo obaj zginęli w podobny sposób. Nie bardzo widzę miejsce w krypcie Piłsudskiego, bo sama nazwa wskazuje, że jest to krypta wyłącznie Piłsudskiego a nie innych nawet najbardziej godnych osób.

Dla mnie podstawową sprawą było, by dwaj prezydenci: Kaczorowski i Kaczyński pochowani byli w jednym miejscu, to miałoby znamię symbolu. Trochę mi żal, że stało się inaczej, bo przecież symbolizowali te same wartości.

Stefan Bratkowski, honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:

- To na wskroś polityczny pomysł (...) To przenosi całą sferę żałoby w sferę polityczną, od której do tej pory ludzie zdołali się zdystansować. Przykro mi to powiedzieć, ale to nieporozumienie. Lech Kaczyński jest warszawianinem. Warszawa była jego miastem. To tu powinien leżeć.

Filozof prof. Jan Hartman z Uniwersytetu Jagiellońskiego:

- Wydaje mi się, że zwyciężył patos i potrzeba chwili. Nie zastanowiono się, jak funkcjonuje grób prezydenta. Być może zdecydowało planowanie wielkich uroczystości z udziałem wybitnych zagranicznych gości. I uznano, że na Wawelu to będzie dobrze wyglądało. Ale nie takie względy powinny decydować. Przecież trudno sobie wyobrazić, żeby rodzina Lecha Kaczyńskiego jeździła na Wawel w dniu Wszystkich Świętych. Dyskusja wokół miejsca spoczynku pary prezydenckiej otworzyła polityczny etap "tej traumatycznej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Nie unikniemy niechętnych komentarzy, zawoalowanych pretensji i aluzji. To już się zaczyna pojawiać w wypowiedziach polityków PiS. Jest coś bambastycznego w kreowaniu Lecha Kaczyńskiego na męża opatrznościowego i ojca narodu. Obawiam się tylko, żeby jego brat - któremu bardzo współczuję w tej sytuacji - nie dal się uwieść pokusie tworzenia z Lecha Kaczyńskiego jakiegoś symbolu narodowego współczesnego patriotyzmu. Być może była to jego decyzja o pochowaniu na Wawelu. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby córka państwa Kaczyńskich miała takie życzenie.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6718 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:32
Nie ma co się licytować. Błędna decyzja ( niestety nie pierwsza ) Jarka i tyle. Pozostaje jedynie żal że dał się w to wciągnać.

Gdyby pozostał przy swoim pierwszym postanowieniu czyli przy Powązkach to nie byłoby tematu, a tak media wykorzystują tą sytuację aby skłócić społeczeństwo , zakończyć wychwalanie prezydenta i odwrócić uwagę od ważniejszych spraw.


Thorgal
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6794 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:41

  kingaps napisał:  
Stefan Bratkowski, honorowy przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich:

- To na wskroś polityczny pomysł (...) To przenosi całą sferę żałoby w sferę polityczną, od której do tej pory ludzie zdołali się zdystansować. Przykro mi to powiedzieć, ale to nieporozumienie. Lech Kaczyński jest warszawianinem. Warszawa była jego miastem. To tu powinien leżeć.



Argumentacja godna pożałowania (podobnie do innych wyżej przedstawionych).
Mickiewicz, Słowacki, Sikorski, Piłsudski i wszyscy pochowani tam królowie (z Zygmuntem III Wazą na czele, który przeniósł stolicę Polski z Krakowa do Warszawy) byli zapewne dla Bratkowskiego krakusami ;)


>cały stadion barwy w górę< Obrazek gif wstawiony na forum
kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7979 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:43

  eM napisał:  
Gdyby pozostał przy swoim pierwszym postanowieniu czyli przy Powązkach to nie byłoby tematu, (...).


Powązki też chyba nie są/były najlepszym miejscem na pochówek. Uważam, że powinien być pochowany w Archikatedrze (jeśli dobrze pamiętam) w Warszawie obok prezydentów II RP.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6228 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 12:55
Konczmy temat tego Wawelu-ma być że wszyscy prezydenci wybrani w wyborach powszechnych maja tam trafiać. Skoro tak-nie ma problemu. Jak trafi tam Wałęsa czy Kwaśniewski ich przeciwnicy nie mają prawa być oburzeni.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6718 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 13:13
http://www.alert24.pl/alert24/1,84880,7769152,Film_nagrany_tuz_po_katastrofie_Tu_154_M_w_Smolensku.html

Albo mi się wydaje , albo w tle słychać strzały...?


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5306 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 13:51
http://wyborcza.pl/1,75248,7768969,W_czarnych_skrzynkach_jest_wyjasnienie.html
wklejam linka z tego szajsu tylko dlatego ze jest symulacja przebiegu lotu

Na szczescie ta ofiara juz zwieksza nie tylko ogolnopolska, ale i ogolnoswiatowa swiadomosc odnosnie tego co w Katyniu sie stało 70 lat temu i o tym jak ta zbrodnia probowalabyc przypisywana Niemcom i tuszowana, sa wyklady, wystawy i projekcje w wielu miejscach na swiecie m.in. w parlamencie europejskim, w wywiadach niektorzy z państw alianckich przepraszali po obejrzeniu tego wszystkiego za proby oklamywania swiata.
Był też wywiad ze starszym obywatelem Rosji który powiedział:
"jezeli moge cos powiedziec narodowi Polskiemu, to chcialbym Was przeprosic, nie tylko za Katyń ale za wszystkie krzywdy, które Wam wyrzadzilismy"

Ostatnio edytowany przez: ManeS, 14 kwietnia 2010, 14:04 [1 raz(y)]


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6171 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 15:50

  eM napisał:  




eM wygląda na to że dobrze ci się wydawało


Prokuratura wojskowa zbada nagranie z miejsca katastrofy prezydenckiego samolotu, na którym słychać strzały - dowiedziało się Radio ZET. Trwający minutę i 24 sekundy film pojawił się w internecie. Został nakręcony tuż po wypadku.

- Nie możemy zbagatelizować tego filmu - mówi Radiu ZET pułkownik Jerzy Artymiak z Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Dodaje, że zapadła już decyzja o zbadaniu filmu przez biegłych. Mają ustalić pochodzenie, zawartość i autentyczność nagrania. Analizie fonoskopijnej poddane zostanie też tło dźwiękowe filmu. Wyniki mają być znane za dwa dni.

Jak twierdzi Radio ZET, nieznany operator dotarł na miejsce katastrofy jeszcze przed ratownikami i strażakami. Na nagraniu widać też innych gapiów. Kamera powoli przedziera się do fragmentów wraku samolotu. W oddali słychać najpierw wyjącą syrenę, później krzyki po rosyjsku. Operator wycofuje się za drzewa i wtedy słychać odgłosy, które przypominają strzały. Jest ich cztery. Słychać też, jak ktoś krzyczy po rosyjsku: "Uciekajcie stąd".


PS 1948
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6228 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 16:29
Widzę że gorliwie szuka sie tu spisku-sabotażu-zwał jak zwał. Załóżmy że cos było w tym na rzeczy-zastanawiał sie z Was ktoś co wtedy? Przecież to były by podwaliny do konfliktu światowego.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6800 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 17:16

  eM napisał:  
Z Arturem Górskim, posłem Prawa i Sprawiedliwości, rozmawia Zenon Baranowski

Po katastrofie pod Smoleńskiem mamy cały szereg niepokojących przykładów zachowania strony rosyjskiej...

- Mam niemal pewność, że Rosjanie mataczą. Oczywiście opieramy się jeszcze na samych przesłankach i strzępach informacji, ale dla Rosjan już nie ma wątpliwości, że za katastrofę odpowiada pilot, który miał popełnić błąd w sztuce, lub nawet sam prezydent Lech Kaczyński, który był nazbyt zdeterminowany, żeby wziąć udział w uroczystościach katyńskich wraz z Rodzinami Katyńskimi, harcerzami i posłami PiS. Tymczasem jeśli złoży się w całość informacje, które napływają, nawet jeśli odnoszą się do różnych domniemanych scenariuszy, a także weźmie się pod uwagę ewentualne intencje Rosjan, to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, bo dziś bez namacalnych dowodów, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za tę katastrofę, za ten nowy Katyń.

W jakim sensie odpowiedzialna?

- W tym sensie, że tuż przed lądowaniem samolotu pod Smoleńskiem miała mieć miejsce sytuacja, która doprowadziła do tej tragedii. Pojawiły się dwie wersje wydarzeń i każda z nich wskazuje na domniemaną rolę strony rosyjskiej. Niewątpliwie Moskwa ponosi także moralną odpowiedzialność za tę katastrofę. Jedno jest pewne - niewiadomych jest coraz więcej.

Docierały do nas różne wersje - dwukrotnie, trzykrotnie podchodzenie samolotu do lądowania...

- Jedna wersja wydarzeń mówi, że samolot cztery razy podchodził do lądowania, gdyż za każdym razem Rosjanie odmawiali zgody na lądowanie, wysyłając maszynę z prezydentem na lotniska do Mińska lub Moskwy. Mieli podawać przy tym wątpliwe powody, a to że mgła nad lotniskiem, a to że system nawigacji nie działa, bo jest w remoncie, a to że za krótki pas do lądowania. Tylko że niecałą godzinę wcześniej lądował na tym lotnisku samolot z dziennikarzami, a kilka dni wcześniej premierzy Donald Tusk i Władimir Putin. Druga wersja mówi, że wieża podała błędne koordynaty pilotom i ci już nie zdążyli podnieść samolotu i zahaczyli o drzewa. Obawiam się, że możemy nigdy nie poznać prawdy.

Dlaczego tak Pan sądzi?

- Rosjanie zapowiedzieli zabranie ciał do Moskwy i wcale nie są pewni, czy dopuszczą Polaków do śledztwa. Jeśli nas nie dopuszczą, to będzie oznaczało, że nie poznamy zapisów z czarnych skrzynek i nigdy nie dowiemy się prawdy, jak w przypadku tragedii w Gibraltarze, gdy zginął gen. Władysław Sikorski. Zresztą w pewnym sensie politycy PO dali w tej sprawie Rosji wolną rękę, bo jak można tłumaczyć pomysł apelu do premiera Putina, by powołana przez niego komisja wyjaśniła tę katastrofę? Przecież Rosjanie już ją wyjaśnili, już wskazali winnych... I są nimi sami Polacy.

Wspominał Pan o ewentualnych intencjach Rosjan. Dlaczego mogli nie chcieć, aby prezydent Kaczyński wylądował w Smoleńsku?

- Nie ma wątpliwości, że uroczystości katyńskie z udziałem Putina i Tuska można zapisać do sukcesów Rosjan. Zrealizowany został ich scenariusz, w świat poszedł przekaz wyreżyserowany przez Moskwę. Tusk został potraktowany przez Putina instrumentalnie. Premier Rosji, mimo pięknych gestów, sprzedał światu swoją wersję wydarzeń i znów rozmył odpowiedzialność za Katyń. Rosjanie chcieli prawdopodobnie uniemożliwić prezydentowi Kaczyńskiemu wzięcie udziału w sobotnich uroczystościach, aby ich ranga i wymowa nie przyćmiła tych sprzed kilku dni. Wiadomo, że prezydent Kaczyński ani z Mińska, a tym bardziej z Moskwy nie zdążyłby na uroczystości w Katyniu, a wtedy te nie miałyby wymiaru oficjalnego, nie zakłóciłyby w swojej wymowie rosyjskiego przekazu sprzed paru dni. Zatem ta dywersja, jeśli faktycznie takie były motywy Rosjan, miała wymiar polityczny. Pamiętajmy także, że odszedł prawdziwy polski patriota, który nie bał się być twardy wobec Rosjan, który chciał prowadzić politykę partnerstwa, a nie wasalstwa.

Czy coś jeszcze może wskazywać na nieczyste intencje Rosjan w tej sprawie?

- Pamiętajmy, że Rosjanie zaraz po wypadku, a to jest lotnisko wojskowe, więc sprawa prostsza, nałożyli embargo na wszelkie informacje z wypadku. Starali się przejąć nad nimi całkowitą kontrolę. Nikogo nie dopuszczono do wraku, a dziennikarzom, którzy czekali na przylot samolotu, rekwirowano taśmy z nagraniami, kasowano zdjęcia fotoreporterom, a komórki w niektórych sieciach nagle straciły zasięg. Takie w każdym razie dotarły do nas informacje. Oczywiście ta blokada nie była szczelna, ale wszelkie informacje, które oficjalnie przekazywała strona rosyjska, były pod pełną kontrolą rosyjskich służb specjalnych. No i Rosjanie puścili w ruch swoją machinę propagandową, swoją wersję wydarzeń, podchwyconą przez niektóre polskie media, którym ta wersja jest wygodna.

Jakie były pierwsze reakcje uczestników uroczystości na katastrofę? Jak ocenia Pan pierwsze reakcje w kraju?

- Najpierw nie wierzyliśmy, nie mieściło nam się to w głowie. A po chwili, gdy zaczęły do nas docierać informacje z wielu stron, wszyscy byliśmy w szoku. Starsi ludzie, ba, posłowie - płakali jak małe dzieci. Ja także nie byłem w stanie opanować łez. Uświadomiłem sobie, że po tej tragedii, znacznie poważniejszej niż zastrzelenie prezydenta Gabriela Narutowicza, Polska nie będzie już taka sama. To jest dramat dla całego Narodu z konsekwencją na pokolenia. Dlatego nie dziwię się, że cały Naród płacze po stracie kolejnej swojej elity, ludzi wspaniałych i prawych. No, może prawie cały Naród. Zawsze znajdą się ci, co będą chcieli coś ugrać na tej śmierci.

Kogo ma Pan na myśli?

- Wiemy, że PO będzie chciała teraz przejąć kontrolę nad Narodowym Bankiem Polskim, instytucją Rzecznika Praw Obywatelskich, Instytutem Pamięci Narodowej. Mieliśmy sygnały, że Bronisław Komorowski, który jako marszałek Sejmu zgodnie z Konstytucją wszedł w pewne kompetencje prezydenta RP po jego śmierci, podjął w sobotę pierwsze próby w celu przejęcia kontroli nad prezydenckim Biurem Bezpieczeństwa Narodowego i IPN. A jeszcze nie ostygły ciała prezesa Kurtyki i ministra Szczygły... Na szczęście Kolegium IPN nie podporządkowało się woli marszałka Komorowskiego i to ono zdecyduje o tym, kto zastąpi zmarłego Kurtykę. Jednak już niebawem możemy mieć sytuację nie tylko dominacji jednej partii na polskiej scenie politycznej, ale dyktaturę jednej partii, niczym w komunizmie czy obecnej - putinowskiej Rosji. Nie ma wątpliwości, że ta katastrofa może poprawić nastrój niektórym strategom PO, gdyż zginął najpoważniejszy konkurent Komorowskiego do prezydentury, a także straciliśmy całą plejadę wybitnych ministrów z Kancelarii Prezydenta i wielu liderów największej partii opozycyjnej. Zresztą cały obecny Sejm poniósł krwawą ofiarę na ziemi rosyjskiej. W pewnym sensie powtórzył się dramat po 70 latach.

Czy można przekuć, jak na to wielu Polaków liczy, tę tragedię na jakąś formę zgody narodowej?

- Już to widać, że politycy PO, choć pewnie będą zachowywać pozory, są zachłanni na pełnię władzy i zachowują się bez klasy. Wiedzą, że mają większość polityczną i że zniknęła ostatnia bariera dla ich samowoli. Dlatego mimo trudnej sytuacji Prawa i Sprawiedliwości, którego kierownictwo zostało zdziesiątkowane, powinniśmy dążyć do jak najszybszego przeprowadzenia wyborów prezydenckich i oczywiście do ich wygrania. Pamiętajmy, że funkcje marszałka Sejmu i premiera pochodzą z większości parlamentarnej, a jedynie władza prezydenta jest czystą emanacją woli suwerena. Prezydent jest jedynym prawdziwym symbolem państwa, gwarancją ciągłości władzy i stabilności społecznej.

Bardzo trudno będzie wypełnić te lukę...

- Ale jestem przekonany, że ta tragedia nas zmobilizuje i zintegruje. Oczywiście jesteśmy zaskoczeni tą sytuacją, gdyż Lech Kaczyński był naszym kandydatem, ale przecież mamy dwóch innych poważnych kandydatów na tę funkcję: prezesa Jarosława Kaczyńskiego i byłego ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę. Jestem przekonany, że niezależnie on tego, którego z tych polityków wystawimy, zostanie on poparty przez całą partię i przez wszystkich naszych wyborców. Jednak nie powinniśmy dzisiaj prowadzić takich dywagacji, skoro nawet nie pochowano ofiar katastrofy. Chcę tylko wyraźnie powiedzieć, że ta katastrofa i strata tak wielu naszych przyjaciół nie załamie nas, tylko wyzwoli nową siłę do walki o wolną Polskę. I wierzę, że my tę walkę możemy wygrać, bo wierzę, że polski Naród wreszcie się obudzi z letargu, wierzę w mądrość i instynkt samozachowawczy naszego Narodu. Reakcje Polaków, ten wybuch ogólnonarodowego patriotyzmu w strumieniach wylewanych łez po utracie głowy państwa pokazuje, że nasz Naród wciąż jeszcze żyje, że czuje i myśli po polsku. Być może ta tak bezsensowna śmierć wyda jeszcze wspaniałe owoce dla Polski i Polaków. Ja w to wierzę z całego serca. Ale teraz módlmy się wspólnie za dusze ofiar tej katastrofy.

Dziękuję za rozmowę.


Artur Górski przeprasza za swój wywiad. "Byłem w szoku"

2010-04-14, ostatnia aktualizacja 2010-04-14 11:25
"Za pośrednictwem Waszej gazety, proszę rosyjski rząd o wybaczenie za obwinienie go - w stanie szoku - o przyczynienie się do śmierci naszego prezydenta i całej polskiej delegacji" - Artur Górski przeprosił w "Nowych Izwiestiach" za swój niedawny wywiad, w którym zarzucił Rosji mataczenie w sprawie smoleńskiej tragedii.

"Proszę mnie zrozumieć. Udzielałem wywiadu kilka godzin po informacji o tragedii. Wtedy byłem w głębokim szoku. Wywiadu udzieliłem w drodze do miejsca tragedii, gdy jechaliśmy pociągiem do Smoleńska, przez terytorium Białorusi. Żadnych szczegółów awarii jeszcze nie znaliśmy. Tylko jedno - prezydencki samolot 101 rozbił się. I wszystko, co powiedziałem dziennikarzom, było pod wpływem emocji" - powiedział Artur Górski korespondentowi rosyjskiej gazety.

Poseł PiS przyznał, że zapomniał o tej rozmowie przez całe zamieszanie związane ze śmiercią prezydenta. "W przeciwnym razie na pewno bym odwołał wywiad" - tłumaczy.

Co powiedział poseł Górski?

- Jeśli złoży się w całość informacje, które napływają (...), to można powiedzieć, choć bez stuprocentowej pewności, bo dziś bez namacalnych dowodów, że Rosja jest w jakimś sensie odpowiedzialna za tę katastrofę, za ten nowy Katyń - powiedział Górski w poniedziałkowym wydaniu "Naszego Dziennika". Czytaj więcej>>

Za te słowa poseł PiS przeprosił dzisiaj w "Nowych Izwiestiach". "Za pośrednictwem Waszej gazety, proszę rosyjski rząd o wybaczenie za obwinienie go o przyczynienie się do śmierci naszego prezydenta i całej polskiej delegacji".


P. S.
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7206 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 17:34
Mogło być pięknie. Pogrzeb na Powązkach, grób obok Gabriela Narutowicza (czysty mistycyzm i historyczny smaczek) i szacunek ludu. Ktoś niestety wyjechał z pomysłem pochówku na Wawelu - miejscu świeckim, muzealnym wręcz, miejscu gdzie spoczywają najwięksi bohaterowie Polski. Śp. Lech Kaczyński nie zginął jak bohater (co próbuje się masom wcisnąć), nie zginął z rąk opozycji, wreszcie nie pełnił urzędu na tyle długo, aby zrobić coś konkretnego, czymś się zapisać w kartach historii. Pozostaje rozdmuchane przez media show (wywiad z ekspedientką sklepu zoologicznego, w którym karmę dla psa kupowała Maria Kaczyńska - poziom dna), kontrowersyjne głosy niektórych posłów i nadmierne lukrowanie działań Prezydenta po śmierci. Trzeba zapłakać nad skarłowaceniem prestiżów w obecnej Polsce...


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6546 dni




Odp: Topic o polityce? - 14/04/2010 17:56

  eJay napisał:  
Mogło być pięknie. Pogrzeb na Powązkach, grób obok Gabriela Narutowicza (czysty mistycyzm i historyczny smaczek) i szacunek ludu. Ktoś niestety wyjechał z pomysłem pochówku na Wawelu - miejscu świeckim, muzealnym wręcz, miejscu gdzie spoczywają najwięksi bohaterowie Polski. Śp. Lech Kaczyński nie zginął jak bohater (co próbuje się masom wcisnąć), nie zginął z rąk opozycji, wreszcie nie pełnił urzędu na tyle długo, aby zrobić coś konkretnego, czymś się zapisać w kartach historii. Pozostaje rozdmuchane przez media show (wywiad z ekspedientką sklepu zoologicznego, w którym karmę dla psa kupowała Maria Kaczyńska - poziom dna), kontrowersyjne głosy niektórych posłów i nadmierne lukrowanie działań Prezydenta po śmierci. Trzeba zapłakać nad skarłowaceniem prestiżów w obecnej Polsce...



Mądrze prawisz. Nieprzemyślana decyzja, być może podrzucone kukułcze jajo dla rodziny, teraz to już nawet ciężko było by wycofać sie z tej decyzji, bo było by przyznaniem sie do błędu. Jedno oczywiście uzyskano i sądzę, że po to stworzona została ta cała historia z tym Wawelem - budzi kontrowersje i różni bo my przecież za długo w zgodzie żyć nie możemy. Ot tylko o to w tym chodziło.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005