Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Topic o polityce? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7837 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 20:19

  eM napisał:  
Mam nadzieje że tak jak piszesz podróbka URze będzie trzymać poziom NCzasu i dzięki temu zostanie takim samym niszowym pisemkiem jak gazietka T.Sommera.



Ja uważam, że merytorycznie to Najwyższy Czas jest lepszym czasopismem od Uważam Rze.


  Cytat:  
Co do zdania tego pana na temat sytuacji w Uważam Rze (kwestie finansowe rzekomo) to kompletna bzdura



Skoro to taka kura znosząca złote jajka to dlaczego Lisicki nie skorzystał z oferty kupna?



  Cytat:  
I jeszcze co do osoby nowego redaktorka:



Wolę sam przeczytać twórczość Pińskiego i ocenić niż posługiwać się opinią Józefa Darskiego vel Jerzego Targalskiego byłego członka PZPR.
KLIK

Ostatnio edytowany przez: Olaf, 3 grudnia 2012, 20:41 [1 raz(y)]


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7832 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 20:22

  szczepaneq napisał:  
Może wyjdźmy trochę z polskiego bagna.. choć jeśli użyję bagno w odniesieniu do "polskiego podwórka" to braknie słów do nazwania syryjskieo..

Prezydent Syrii Al Assad do tej pory zamordował co najmniej 35 000 cywilów, Rosja i Iran wspomagają go militarnie, a Zachód do tej pory grozi interwencją, tylko w przypadku użycia przez niego broni masowego rażenia.



a kto wspomaga "rebeliantow"?


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
kryta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4232 dni




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 21:44
Syryjscy opozycjoniści to sunnici (radykalni muzłumanie , zwolennicy min. prawa szariatu) wspierani przez Arabię Saudyjską (naturalnie zależałoby jej na osłabieniu krajów w regionie) a militarnie samą Al-kaidę oraz Hamas. Rebelianci często biorą cywilów jako żywe tarcze oraz regularnie gwałcą konwencje wenecką. Natomiast wojska rządowe stosują ciekawą taktykę polegającą na chaotycznym ostrzeliwaniu i bombardowaniu dzielnic zajętych przez rebeliantów w wyniku czego giną niewinni cywile. Rządy Baszara gwarantowały przez 10 lat spokój w tej beczce prochu choć demokratycznymi nazwać ich nie można było. Dwie strony konfliktu, dwie strony medalu, obydwie ciemne a cierpią jak zawsze Ci najsłabsi i bezbronni...


eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6721 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 03/12/2012 23:33

  Olaf napisał:  


Skoro to taka kura znosząca złote jajka to dlaczego Lisicki nie skorzystał z oferty kupna?




  Cytat:  
Paweł Lisicki wyznaje w rozmowie z "Wprost", że Jan Godłowski, najbliższy współpracownik właściciela tygodnika Grzegorza Hajdarowicza, złożył mu propozycję odkupienia "Uważam Rze". Dwa dni później Lisicki, naczelny tygodnika, został zwolniony.
- Propozycja była bardzo serio. Odpowiedziałem, że to dobrze, bo jestem zwolennikiem spokojnego załatwiania spraw. Oczywiście dodałem, że potrzebuję czasu, bo nie mam pod ręką kilku czy kilkunastu milionów i, że spróbuję taką sumę zebrać - mówi Lisicki.

http://www.fronda.pl/a/lisicki-hajdarowicz-chcial-mi-sprzedac-uwazam-rze-dwa-dni-pozniej-mnie-zwolnil,24150.html



+


  Cytat:  
(...)Rafał Ziemkiewicz, do wczoraj publicysta „Uważam Rze”. Przypomina, że – wbrew wielu sugestiom – Grzegorz Hajdarowicz nie wszedł w posiadanie „;Presspubliki” na klarownych zasadach i tylko dlatego, że nie było innych chętnych.

Brytyjska spółka Mecom wszak wielokrotnie próbowała odkupić od Skarbu Państwa jego 49% udziałów w spółce.
Rząd PO zablokował tę transakcję, zawartą w ostatnich tygodniach rządów PiS. A następnie konsekwentnie odmawiał sprzedaży mniejszościowego pakietu brytyjskiej firmie. Wykorzystywał też ów mniejszościowy pakiet do blokowania wszelkich poczynań Mecomu, paraliżowania rozwoju spółki, prowadził nieustanną obstrukcję, domagając się zastąpienia redaktora naczelnego kimś wskazanym przez władzę.
Te fakty, zasadnicze do zrozumienia, co stało się z "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze" są pomijane w licznych ostatnio artykułach na temat p. Grzegorza Hajdarowicza.

Co się stało dalej – wiemy. Mecom wycofał się ze spółki sprzedając swoje udziały Hajdarowiczowi. Ziemkiewicz zauważa, że symbolicznym jest fakt, iż bliskiego przyjaciela Hajdarowicza, Pawła Grasia, Donald Tusk uczynił twarzą swojego rządu.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/41595-ziemkiewicz-wspolczuje-dziennikarzom-ktorzy-biora-na-swe-sumienia-propagandowa-sluzbe-tej-szajce




  Olaf napisał:  
Wolę sam przeczytać twórczość Pińskiego i ocenić niż posługiwać się opinią Józefa Darskiego vel Jerzego Targalskiego byłego członka PZPR.



Był w PZPR (1974–1979) ,zapomniałeś jednak dodać że mimo tego niechlubnego incydentu życiowego współpracował z KOR , działał w podziemiu , jest zwolennikiem lustracji i dekomunizacji ,O Gazecie Wyborczej pisał, że jej środowisko jest "wyjątkowo zdemoralizowane i pozbawione wszelkich zasad moralnych już od urodzenia" ,a będąc vice prezesem Polskiego Radia , zwolnił wielu znanych dziennikarzy twierdząc, że czyści radio ze "złogów gierkowsko-gomułkowskich" .

Masz jednak rację , lepiej poczytajmy twórczość Pińskiego. Polecam jego wpis przy okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:


  Cytat:  
Po 68 latach stać nas na zrobienie tego, co przez przejęcie władzy przez komunistów było niemożliwe: uczciwego rozrachunku z powstaniem. Głosząc pochwałę głupoty i braku realizmu politycznego ryzykujemy, że w przyszłości ktoś podejmie podobne decyzje.

http://wpolityce.pl/artykuly/41671-jak-bardzo-inaczej-bedzie-teraz-pisane-uwazam-rze-za-czym-opowiada-sie-pinski-czy-wesprze-nowy-projekt-polityczny



A tak jeszcze niedawno pisał o swoim obecnym szefie:


  Cytat:  
Platforma oczywiście dominuje w mediach. Poza blokiem mediów propisowskich (Gazeta Polska, TV Trwam, Radio Maryja) i niszowych (np. niestety Najwyższy Czas) reszta mediów jest przychylna Platformie. Znakomicie „wyłączono” „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”. Przejęcie tych tytułów przez Grzegorza Hajdarowicza otworzyło drogę do pełnej kontroli tzw. mainstremowych mediów przez władzę. Hajdarowicz, to prywatnie dobry znajomy rzecznika rządu Pawła Grasia. Wcześniej wyłączono również niepokorny przez lata tygodnik „Wprost”. Zadłużony tytuł kupiła w grudniu 2009 r. firma Point Group i całkowicie zmieniła linię pisma. Dziś o rentowności tytułu decydują reklamy spółek, w których skarb państwa ma większość lub przynajmniej znaczący pakiet. Charakterystyczne jest, że reklamuje się tam monopolista jakim jest dostawca gazu PGNiG.
Konserwatywny charakter i krytyka rządu w „Uwarzam Rze” długo się nie utrzyma, bo pismo to jest zwyczajnie nierentowne. O jego sukcesie zadecydowała niska cena (2,9 zł wobec 5 zł w wypadku innych tygodników opinii). Nowy właściciel, wcześniej czy później zmieni redaktorów pisma pod pretekstem (uzasadnionym niestety!) złych wyników finansowych pisma.

http://wpolityce.pl/artykuly/41588-ktory-pinski-mowi-szczerze-dwa-cytaty-z-nowego-naczelnego-uwazam-rze-o-grzegorzu-hajdarowiczu


Ostatnio edytowany przez: eM, 4 grudnia 2012, 00:06 [1 raz(y)]


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7837 dni




Odp: Topic o polityce? - 05/12/2012 20:05

  eM napisał:  

  Olaf napisał:  


Skoro to taka kura znosząca złote jajka to dlaczego Lisicki nie skorzystał z oferty kupna?




  Cytat:  
Paweł Lisicki wyznaje w rozmowie z "Wprost", że Jan Godłowski, najbliższy współpracownik właściciela tygodnika Grzegorza Hajdarowicza, złożył mu propozycję odkupienia "Uważam Rze". Dwa dni później Lisicki, naczelny tygodnika, został zwolniony.
- Propozycja była bardzo serio. Odpowiedziałem, że to dobrze, bo jestem zwolennikiem spokojnego załatwiania spraw. Oczywiście dodałem, że potrzebuję czasu, bo nie mam pod ręką kilku czy kilkunastu milionów i, że spróbuję taką sumę zebrać - mówi Lisicki.

http://www.fronda.pl/a/lisicki-hajdarowicz-chcial-mi-sprzedac-uwazam-rze-dwa-dni-pozniej-mnie-zwolnil,24150.html




Przecież wiadomo, że do przeprowadzenia takiej transakcji potrzeba czasu. Tylko, że sam Lisicki nic konkretnego nie mówi w tym temacie oprócz tego, że propozycja była. Czy na nią wstępnie przystał czy nie. Nawet podany przez niego rozrzut cenowy trochę za duży.


  Cytat:  
Był w PZPR (1974–1979) ,zapomniałeś jednak dodać że mimo tego niechlubnego incydentu życiowego współpracował z KOR , działał w podziemiu , jest zwolennikiem lustracji i dekomunizacji ,O Gazecie Wyborczej pisał, że jej środowisko jest "wyjątkowo zdemoralizowane i pozbawione wszelkich zasad moralnych już od urodzenia" ,a będąc vice prezesem Polskiego Radia , zwolnił wielu znanych dziennikarzy twierdząc, że czyści radio ze "złogów gierkowsko-gomułkowskich" .



Dla porównania to co napisałeś eMie o JKM:

  Cytat:  
Dla mnie zachowanie tego pana (byłego członka SD ,przybudówki PZPR , taaa... wtedy tez nie miał nic wspolnego ze służbami PRL-u)


Czy dla jednych członkostwo w PZPR to niechlubny incydent odkupiony późniejszą działalnością, a dla JKM członkostwo w SD to wielkie przewinienie, choć jego działalność w podziemiu była o wiele większa niż Targalskiego.


  Cytat:  
Masz jednak rację , lepiej poczytajmy twórczość Pińskiego. Polecam jego wpis przy okazji 68. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego:


  Cytat:  
Po 68 latach stać nas na zrobienie tego, co przez przejęcie władzy przez komunistów było niemożliwe: uczciwego rozrachunku z powstaniem. Głosząc pochwałę głupoty i braku realizmu politycznego ryzykujemy, że w przyszłości ktoś podejmie podobne decyzje.

http://wpolityce.pl/artykuly/41671-jak-bardzo-inaczej-bedzie-teraz-pisane-uwazam-rze-za-czym-opowiada-sie-pinski-czy-wesprze-nowy-projekt-polityczny



A tak jeszcze niedawno pisał o swoim obecnym szefie:


  Cytat:  
Platforma oczywiście dominuje w mediach. Poza blokiem mediów propisowskich (Gazeta Polska, TV Trwam, Radio Maryja) i niszowych (np. niestety Najwyższy Czas) reszta mediów jest przychylna Platformie. Znakomicie „wyłączono” „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”. Przejęcie tych tytułów przez Grzegorza Hajdarowicza otworzyło drogę do pełnej kontroli tzw. mainstremowych mediów przez władzę. Hajdarowicz, to prywatnie dobry znajomy rzecznika rządu Pawła Grasia. Wcześniej wyłączono również niepokorny przez lata tygodnik „Wprost”. Zadłużony tytuł kupiła w grudniu 2009 r. firma Point Group i całkowicie zmieniła linię pisma. Dziś o rentowności tytułu decydują reklamy spółek, w których skarb państwa ma większość lub przynajmniej znaczący pakiet. Charakterystyczne jest, że reklamuje się tam monopolista jakim jest dostawca gazu PGNiG.
Konserwatywny charakter i krytyka rządu w „Uwarzam Rze” długo się nie utrzyma, bo pismo to jest zwyczajnie nierentowne. O jego sukcesie zadecydowała niska cena (2,9 zł wobec 5 zł w wypadku innych tygodników opinii). Nowy właściciel, wcześniej czy później zmieni redaktorów pisma pod pretekstem (uzasadnionym niestety!) złych wyników finansowych pisma.

http://wpolityce.pl/artykuly/41588-ktory-pinski-mowi-szczerze-dwa-cytaty-z-nowego-naczelnego-uwazam-rze-o-grzegorzu-hajdarowiczu




Tylko proszę objaśnił mi co takiego strasznego w tym co przytoczyłeś Piński napisał? Czyż nie wypowiedział się w tym samym tonie co RAZ. Poszedł pracować do Uważam Rze i jasno zaznaczył:

  Piński napisał:  
W przeciwnym razie, także gdybym nie miał gwarancji swobody działania ze strony wydawcy, nie podjąłbym się tego wyzwania. Zaprzepaszczenie szansy, by ocalić przystań, jaką jest <<Uważam Rze>> dla wszystkich ceniących zdrowy rozsądek, wolność słowa, kontrolę społeczną nad władzą, prawdziwie wolny rynek i merytoryczną debatę, byłoby grzechem. Są to wartości, jakimi zawsze kierowałem się w dotychczasowej pracy i nasze łamy są otwarte dla wszystkich, którzy je podzielają" - stwierdził Piński.


W jednym z wcześniejszych postów mówiłem wyraźnie, że o ile będzie miał możliwość uprawiania takiej twórczości jak w Najwyższym Czasie to Uważam Rze straci niewiele albo i nic ze swojego wyrazu. Przekonamy się o tym kiedy poczytamy te numery, które będzie podpisywał jako redaktor naczelny.

Skoro ostatnio w tym temacie pojawiały się nazwiska MIchalkiewicza czy Łysiaka to interesująca będzie ta informacja:

KLIK


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6721 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 05/12/2012 21:02

  Olaf napisał:  

Przecież wiadomo, że do przeprowadzenia takiej transakcji potrzeba czasu. Tylko, że sam Lisicki nic konkretnego nie mówi w tym temacie oprócz tego, że propozycja była. Czy na nią wstępnie przystał czy nie. Nawet podany przez niego rozrzut cenowy trochę za duży.



Pisze przecież jak byk: " Odpowiedziałem że to dobrze , bo jestem zwolennikiem spokojnego załatwiania spraw , oczywiście dodałem , że potrzebuję czasu bo nie mam pod ręką kilku czy kilkunastu milionów i , że spróbuję taką sumę zebrać"

Dwa dni po tej rozmowie Hajdarowicz zwolnił Lisickiego...

Co miał konkretnego powiedzieć w tak krótkim czasie?


  Olaf napisał:  
Czy dla jednych członkostwo w PZPR to niechlubny incydent odkupiony późniejszą działalnością, a dla JKM członkostwo w SD to wielkie przewinienie, choć jego działalność w podziemiu była o wiele większa niż Targalskiego.



Oczywiście że w obu przypadkach jest to czyn haniebny , chciałem tylko pokazać osobę Targalskiego z innej strony , bo napisałeś o nim jakby był zatwardziałym komuchem i kolegą starego propagandzisty Jurka Urbana z "Nie".


  Olaf napisał:  
Tylko proszę objaśnił mi co takiego strasznego w tym co przytoczyłeś Piński napisał? Czyż nie wypowiedział się w tym samym tonie co RAZ.



To że zgodził się pracować w tzw.mainstremowych mediach ,nad którymi pełną kontrolę ma władza(+jego szef to koleżka Grasia) i nie porównuj tu wypowiedzi RAZ-a który jednoznacznie określił że nie będzie pracował dla słupa podstawionego przez Tuska.


Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7903 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/12/2012 00:23
to cytat komentarza z o2 ale jakże trafny
"
Polska potrzebuje krucjaty odnowy. Coś jak 3-D w powojennych Niemczech (które nie potrafiły same wyzwolić się z hitleryzmu), czyli Dekomunizacji, Deubekizacji i Demafizacji. Czy były komuch może być patriotą, któremu dobro Polski jest ważne? Czy były esbek może być uczciwym obrońcą w służbie Rzeczpospolitej. Czy były TW uwikłany w nielegalne mafijne interesy komunistycz­nych służb będzie uczciwym przedsiębiorcą w wolnej Polsce. Czy były sędzia lub prokurator stalinowski może stać na straży praworządności w Polsce? Czy nauczyciel poddający w wątpliwość ludobójstwo w Katyniu może rzetelnie uczyć historii polską młodzież? Czy wychowawca rozdający dzieciom ped.alskie ulotki zachęcające do bezpiecznego seksu i odkrywania fajnej zabawy z odbytnicą, zdejmujący krzyże w klasach mógłby być wzorem dla wychowania dzieci w duchu tolerancji i poszanowania jednostki? Czy senator zabawiający się z prostytutkami i nagrany na narkotycznym haju może godnie reprezentować Rzeczpospolitą? Czy poseł zamieszany w aferę hazardową może tworzyć najwyższe akty prawne obowiązujące w Polsce dotyczące najbardziej newralgicznych obszarów podatków i gospodarki. Czy partia przeforsowu­ją­ca w sejmie, wbrew protestom klubów kibica specjalną ustawę zezwalającą na sprzedaż alkoholu na stadionach dla jednego producenta piwa może być wiarygodna? Czy to możliwe w wolnej i demokratycznej Polsce? Czy hermetyczny układ w zawodach prawniczych gwarantuje Polsce niezawisłość i sprawiedliwość sądów? Czy na straży gospodarki, podatków i dochodów państwa może stać skorumpowany aparat urzędniczej biurokracji werbowany z nepotycznego układu? Czy bojówki partyjnej młodzieżówki maszerujące z pochodniami w noc wejścia Traktatu z Schengen by niszczyć polskie znaki graniczne i zrzucać polskie godło w błoto jest tą nadzieją i przyszłościa Polski, czy tą nadzieją są zwyrodnialcy sikający na znicze, wypinający tyłki na modlących się, skaczący z "zimnym lechem"? Czy możemy wierzyć, że SLD,PO,PSL kierują się dobrem wszystkich Polaków (pominę skompromito­wa­ne krecią robotą sprzedajne kreatury ze zdradzieckiej PJN)? Nie wierzę ich otoczeniu, poplecznikom, rodzinnym powiązaniom i wieloletnim układom w środowiskach ... Nie wierzę by Tusk realizował Polską rację stanu przy poparciu byłych esbeków i zomowców. Nie wierzę by Komorowski dbał o prestiż Rzeczpospolitej otoczony byłymi agentami WSI. Nie wierzę by Sikorskiemu droga była mocna pozycja międzynarodowa Polski. Nie wierzę by sędzia Stępień stał na straży Konstytucji. Nie wierzę by Michnik chciał wolnej Polski. Nie wierzę by Wyborcza broniła wolności słowa. Nie wierzę by Rostowski ledwo z licencjatem mógł efektywnie kierować finansami 40 milionowego kraju. Nie wierzę by Niesiołowski był działaczem niepodległo­ścio­wym. Nie wierzę by Środa miała coś wspólnego z etyką i kulturą. Nie wierzę by Lis, Olejnik, Żakowski, Siekielski, Morozowski, Paradowska, Wroński, Maleszka byli wzorami etyki dziennikar­skiej. Nie wierzę by Hubner negocjowała korzystne warunki naszego wejścia do Unii. Nie wierzę by Pieronkowi drogi był los katolików w Polsce. Nie wierzę w samobójstwa trzech skazanych i strażnika więziennego ze sprawy Olewnika, samobójstwo Leppera, Michniewicza, Sekuły, oficerów ABW,gen.Petelickiego. Nie wierzę by nie można było znaleźć mocodawców zabójstw Pańki, Jaroszewiczów, Papały, Debskiego, Karpa, Falzmana, zabójstw księży Niedzielaka, Blachnickiego, Suchowolca, Zycha, Popiełuszki i tylu innych. Nie wierzę w przypadek katastrofy smoleńskiej. Nie wierzę mediom kłamiącym bezczelnie i manipulującym faktami dla ogłupienia Polaków. "


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7837 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/12/2012 20:06

  eM napisał:  

  Olaf napisał:  

Przecież wiadomo, że do przeprowadzenia takiej transakcji potrzeba czasu. Tylko, że sam Lisicki nic konkretnego nie mówi w tym temacie oprócz tego, że propozycja była. Czy na nią wstępnie przystał czy nie. Nawet podany przez niego rozrzut cenowy trochę za duży.



Pisze przecież jak byk: " Odpowiedziałem że to dobrze , bo jestem zwolennikiem spokojnego załatwiania spraw , oczywiście dodałem , że potrzebuję czasu bo nie mam pod ręką kilku czy kilkunastu milionów i , że spróbuję taką sumę zebrać"

Dwa dni po tej rozmowie Hajdarowicz zwolnił Lisickiego...

Co miał konkretnego powiedzieć w tak krótkim czasie?



To miał zamiar zebrać kilka czy kilkanaście milionów, bo nawet przypadkiem nie zdążył się spytać za ile Hajdarowicz chce sprzedać pismo? Wybacz ale brzmi to trochę nie poważnie. Przecież to podstawa, by ocenić czy taka transakcja będzie opłacalna. Jeżeli był zainteresowany to pewnie wyznaczyłby jakiś termin rozsądny w którym spotkałby się z Hajdarowiczem na negocjacje. Jednak nic o tym nie wspomina. Oczywiście mogę przyjąć do wiadomości, że nie wiemy o wszystkim co się wydarzyło.



  Cytat:  
Oczywiście że w obu przypadkach jest to czyn haniebny , chciałem tylko pokazać osobę Targalskiego z innej strony , bo napisałeś o nim jakby był zatwardziałym komuchem i kolegą starego propagandzisty Jurka Urbana z "Nie".



Nie mniej szkoda, że nie znamy motywów jakimi kierował się Targalski wstępując do PZPR



  Cytat:  
To że zgodził się pracować w tzw.mainstremowych mediach ,nad którymi pełną kontrolę ma władza(+jego szef to koleżka Grasia) i nie porównuj tu wypowiedzi RAZ-a który jednoznacznie określił że nie będzie pracował dla słupa podstawionego przez Tuska.



A czy ta kontrola jest od wczoraj czy już od dłuższego czasu? Skoro RAZ jest taki zasadniczy to powinien się zwinąć z pisma w momencie przyjścia Hajdarowicza. Czy może RAZ przez rok nie wiedział dla kogo pracuje?

Dla przypomnienia obydwie wypowiedzi RAZa i Pińskiego:


  Ziemkiewicz napisał:  
(...)Rafał Ziemkiewicz, do wczoraj publicysta „Uważam Rze”. Przypomina, że – wbrew wielu sugestiom – Grzegorz Hajdarowicz nie wszedł w posiadanie „resspubliki” na klarownych zasadach i tylko dlatego, że nie było innych chętnych.

]Brytyjska spółka Mecom wszak wielokrotnie próbowała odkupić od Skarbu Państwa jego 49% udziałów w spółce.
Rząd PO zablokował tę transakcję, zawartą w ostatnich tygodniach rządów PiS. A następnie konsekwentnie odmawiał sprzedaży mniejszościowego pakietu brytyjskiej firmie. Wykorzystywał też ów mniejszościowy pakiet do blokowania wszelkich poczynań Mecomu, paraliżowania rozwoju spółki, prowadził nieustanną obstrukcję, domagając się zastąpienia redaktora naczelnego kimś wskazanym przez władzę. Te fakty, zasadnicze do zrozumienia, co stało się z "Rzeczpospolitą" i "Uważam Rze" są pomijane w licznych ostatnio artykułach na temat p. Grzegorza Hajdarowicza.

Co się stało dalej – wiemy. Mecom wycofał się ze spółki sprzedając swoje udziały Hajdarowiczowi. Ziemkiewicz zauważa, że symbolicznym jest fakt, iż bliskiego przyjaciela Hajdarowicza, Pawła Grasia, Donald Tusk uczynił twarzą swojego rządu.

http://wpolityce.pl/wydarzenia/41595-ziemkiewicz-wspolczuje-dziennikarzom-ktorzy-biora-na-swe-sumienia-propagandowa-sluzbe-tej-szajce




  Piński napisał:  
Platforma oczywiście dominuje w mediach. Poza blokiem mediów propisowskich (Gazeta Polska, TV Trwam, Radio Maryja) i niszowych (np. niestety Najwyższy Czas) reszta mediów jest przychylna Platformie. Znakomicie „wyłączono” „Rzeczpospolitą” i „Uważam Rze”. Przejęcie tych tytułów przez Grzegorza Hajdarowicza otworzyło drogę do pełnej kontroli tzw. mainstremowych mediów przez władzę. Hajdarowicz, to prywatnie dobry znajomy rzecznika rządu Pawła Grasia. Wcześniej wyłączono również niepokorny przez lata tygodnik „Wprost”. Zadłużony tytuł kupiła w grudniu 2009 r. firma Point Group i całkowicie zmieniła linię pisma. Dziś o rentowności tytułu decydują reklamy spółek, w których skarb państwa ma większość lub przynajmniej znaczący pakiet. Charakterystyczne jest, że reklamuje się tam monopolista jakim jest dostawca gazu PGNiG.
Konserwatywny charakter i krytyka rządu w „Uwarzam Rze” długo się nie utrzyma, bo pismo to jest zwyczajnie nierentowne. O jego sukcesie zadecydowała niska cena (2,9 zł wobec 5 zł w wypadku innych tygodników opinii). Nowy właściciel, wcześniej czy później zmieni redaktorów pisma pod pretekstem (uzasadnionym niestety!) złych wyników finansowych pisma.

http://wpolityce.pl/artykuly/41588-ktory-pinski-mowi-szczerze-dwa-cytaty-z-nowego-naczelnego-uwazam-rze-o-grzegorzu-hajdarowiczu



Czy obie wypowiedzi nie są utrzymane w podobnym tonie?


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6721 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 06/12/2012 20:58

  Olaf napisał:  


A czy ta kontrola jest od wczoraj czy już od dłuższego czasu? Skoro RAZ jest taki zasadniczy to powinien się zwinąć z pisma w momencie przyjścia Hajdarowicza. Czy może RAZ przez rok nie wiedział dla kogo pracuje?




Aż taki zasadniczy to on nie jest ale może ta wypowiedz RAZ-a Cię usatysfakcjonuje :


  RAZ napisał:  
Owoż ja mogę mieć do czynienia i mogę negocjować czy układać się z człowiekiem innej opcji, z człowiekiem z wrogich układów, nawet z szują czy gangsterem, dopóki mam do czynienia z osobą racjonalną - zawsze mogę powiedzieć: jest pan moim wrogiem, służymy przeciwnym stronom i skłóconym ze sobą Bogom, muszę pana zabić, a pan mnie, ale to nothing personal". Natomiast nie widzę sensu zadawać się ze "słupem", ani też z szajbusem, a zwłaszcza z dwoma w jednym, bo przecież, jak zaznaczyłem, nie wyklucza się to wzajemnie.
Dlatego nie zamierzam nigdy mieć nic wspólnego z żadnym przedsięwzięciem, z którym związany jest p. Grzegorz Hajdarowicz. I to też "nothing personal", mam nadzieję, że wszyscy, włącznie z szujami i gangsterami, rozumieją moje stanowisko.

http://rafalziemkiewicz.salon24.pl/469147,nigdy-z-hajdarowiczem



Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7837 dni




Odp: Topic o polityce? - 06/12/2012 22:32
Jestem w stanie dużo zrozumieć i mam dużo sympatii do RAZa (zresztą jestem świeżo po lekturze "Myśli nowoczesnego endeka"), ale od początku było wiadomo, że wcześniej czy później taka sytuacja w Uważam Rze będzie miała miejsce potrzebny był tylko pretekst. Zresztą inne spojrzenie na sprawę można znależć tutaj:

KLIK


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6721 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 08/12/2012 20:44

  Cytat:  
Warzecha: Rola Korwina w kwestii lustracyjnej jest podejrzana

Łukasz Warzecha został kolejną postacią na polskiej prawicy, która dystansuje się od Janusza Korwin-Mikkego.

Wśród części prawicowej opinii publicznej istnieje pogląd, iż Janusz Korwin- Mikke jest agentem bezpieki, którego zadaniem jest kompromitowanie prawicy i blokowanie szans na sukces polskiemu ruchowi konserwatywno- liberalnemu. Zwolennikiem tej teorii jest Łukasz Warzecha, który niegdyś należał do UPR, partii popularnego Korwina. Warzecha powiedział, że kiedyś Korwin fascynował go jako płodny intelektualista: "Otóż ja byłem przez ileś lat w czasach licealnych i potem w czasach studenckich członkiem UPR - jak wiele osób byłem zafascynowany Korwinem i potem też miałem do niego pewien sentyment przez wiele lat jako do takiego nieszkodliwego wariata, który czasem w sposób ciekawy intelektualnie potrafi zapłodnić jakąś interesującą myślą".

Jego pogląd w ostatnich latach się zmienił; Warzecha zrozumiał, że to "nieszkodliwe wariactwo" jest maską, która ukrywa prawdziwe oblicze Korwina: "Janusz Korwin-Mikke nie był jednak nigdy takim nieszkodliwym wariatem, tylko raczej - no wariatem trochę tak, ale jakby to powiedzieć - realizującym pewne cele w kluczowych momentach. Jak sobie przypomnę rolę pana Janusza w kwestii lustracyjnej i wszystko co się od tego momentu działo to ..."- przyznał Warzecha.

Według Warzechy uczestnictwo Korwina we współtworzeniu nowego "Uważam rze"potwierdza tą tezę. W jego ocenie są 2 cele tej operacji: "Pierwszy skutek będzie taki, że w zależności od potrzeby będzie można pokazać "URz" jako prawicę-wariatów, albo będzie można pokazać, że prawicowy organ krytykuje Kaczyńskiego”- czytamy na blogu Janusza Korwin-Mikkego.

http://naszeblogi.pl/34708-warzecha-rola-korwina-w-kwestii-lustracyjnej-jest-podejrzana



Tutaj cała wypowiedz Warzechy:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AwOPFeGKskU#!


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6095 dni




Odp: Topic o polityce? - 13/12/2012 22:03
Taka tam, "ciekawostka".

Obrazek jpg wstawiony na forum


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7180 dni

****




Odp: Topic o polityce? - 30/12/2012 13:41
Widzę, że bez echa przechodzi klepnięta przez bóla Komorowskiego, przygotowana przez świtę Donalda i "najlepszego ministra finansów w Europie" nowelizacja ustawy o finansach publicznych...

http://www.parkiet.com/artykul/10,1298223.html

W skrócie, od 01.01.2013 dług publiczny będzie obliczany z innej formuły, która niestety w pewien sposób rozmyje pojęcie progów oszczędnościowych...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5760 dni




Odp: Topic o polityce? - 30/01/2013 10:15
dzisiaj na TV Puls o godzinie 20 ciekawy dokument Anatomia upadku
warto obejrzec (na yt juz wczesniej krazyl)


abstrakcja!
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7179 dni

*




Odp: Topic o polityce? - 23/02/2013 14:43
W Kopenhadze, stolicy Danii organizacja "Stop Islamiseringen" sprzeciwiająca się procesowi, który w jej ocenie jest "islamizacją Europy" zorganizowała demonstrację. Jednocześnie pochód rozpoczęła kontrdemonstracja określająca siebie mianem "antyrasistowskie". Doszło do przykrych incydentów, jak dotąd aresztowano 32 osoby.
Od rana uzbrojeni policjanci z psami przygotowywali się do mających się odbyć demonstracji. Zamknięto część ulic w stolicy Danii. Według zamieszczanych na Twitterze komunikatów uczestników obu demonstracji, w pochodzie antyrasistów bierze udział blisko 500 osób. Około godziny 11 zaczęły się pierwsze starcia i aresztowania.
Portal korporacji radiowo-telewizyjnej DR donosi, że od godziny 11.00 aresztowano 32 osoby, głównie z kontrdemonstracji. Zatrzymano tych, którzy zakłócali legalny pochód "Stop Islamiseringen" i nie chcieli się podporządkować nakazom policjantów.
Demonstracja przeciwników obecności muzułmanów w Europie idzie dalej bez przeszkód w asyście kordonu policyjnego.


Tak wygladaja pochody i demonstracje w normalnym, demokratycznym kraju u nas taka demonstracje by spalowano, zagazowano i aresztowano a blokujacy lewacy byli ochraniani przez policje


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6944 dni




Odp: Topic o polityce? - 24/02/2013 20:05
Tylko mnie akurat dziwi, że w takim kraju jak Dania, udało się taką akcję przeprowadzić. I jeszcze te zachowanie policji. W krajach skandynawskich, to chyba nie standard.


TYLKO POGOŃ!
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7500 dni




Odp: Topic o polityce? - 11/03/2013 19:54
Gdyby jeszcze miał ktoś wątpliwości. Czy to się kiedyś skończy czy jesteśmy skazani na nich na zawsze ?

Niepodległa Polska


Better dead than red!
Shivan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7903 dni

**




Odp: Topic o polityce? - 22/03/2013 18:19
Polska zaczyna się budzić

jutro jedna z pierwszych manifestacji


Srbijo - Izvinjavamo se za našu prodajnu kurevsku vladu
Szczecinska Brac
"Ale któż ze zwykłych ludzi pomyślałby, że to właśnie ci stadionowi chuligani i bandyci w szalikach jako pierwsi poszliby walczyć za Ojczyznę, gdyby taka przyszła potrzeba? To właśnie ludzie cechujący się tak wielkim patriotyzmem broniliby kraju..."-JKM
Gryfsz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8064 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/03/2013 19:14
Znalezione w sieci:

  Cytat:  

~Uczciwy :

Kasia Tusk, córka jasnie nam panujacego Donalda Tuska wnuka wermachtowca w zeszłym miesiącu dnia 18/02/2013 kupiła za gotówkę 5-cio pokojowe mieszkanie na Saskiej Kępie w Warszawie. Cena rynkowa mieszkania wynosi 1 milion 720 tysięcy złotych. Numer referencyjny zajmujacego sie całą sprawą notariusza 01/2013KT. Skąd pochodzą tak znaczne srodki w rękach tak młodej dziewczyny? Skąd tak dużo gotówki w rękach osoby prawie bezrobotnej Katarzyny Tusk? Wyżej wymieniona prowadzi jakis tam mikroskopijny portal internetowy, i czy jest możliwe aby tak wysoka suma pieniedzy była zgromadzona w sposób legalny? Katarzyna T. pojawiła się w Warszawie u notariusza w poniedziałek dnia 18 lutego 2013 przyjezdrzając ze swojego mieszkania w centrum Gdanska nowym Mercedesem klasy S wartym PLN 344 000 kupionym za gotówkę (informacja z salonu Mercedesa). Znowu pojawia sie pytanie, skad Katarzyna T. posiadała tak znaczne srodki w gotówce na zakup tak drogiego samochodu podczas gdy realne płace w Polsce są rzędu 1200PLN - 1500PLN. Przypomnijmy, że banki mają obowiązek informowania nadzoru bankowego o transakcjach w wysokosci 10 tys. euro. Zmowa milczenia ma się dobrze, i można robić w Polsce pewne rzeczy, jeżeli ma się duże plecy. Czy są jakie powiązania pomiędzy upadająm Amber Gold, a córką premiera. Przypomnijcie sobie państwo jak to niedawno drugie z dzieci Donalda Tuska Michal Tusk plątał się w wyjasnieniach w sprawie domniemanego udziału w aferze związanej z Amber Gold. Skąd te pieniądze? WSZYSTKICH URZĘDNIKÓW PAŃSTWOWYCH INFORMUJEMY, ŻE WOLNOŚĆ WYPOWIEDZI I SWOBODA WYRAŻANIA SWOICH POGLĄDÓW JEST ZAGWARANTOWANA ART 54 KONSTYTUCJI RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ. Dzieci Lecha Wałęsy też tak żyją, narazie niemamy jeszce takich dowodow, ale je znajdziemy. Prosimy przekażcie tą wiadomość gdzie się da, niech społeczeństwo się dowie.



szpadel*
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6086 dni




Odp: Topic o polityce? - 28/03/2013 22:30
Mnie tam nic już nie zdziwi.Od kilkudziesięciu lat żyjemy w komunie i do czasu gdy nie rozwiąże się kwestii zdrady okrągłego stołu,nocnej zmiany i Smoleńska nic się nie zmieni.


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 91  - 92  - 93  - 94  - 95  - 96  - 97  - 98  - 99  - 100  - 101  - 102  - 103  - 104  - 105  - 106  - 107  - 108  - 109  - 110  - 111  - 112  - 113  - 114  - 115  - 116  - 117  - 118  - 119  - 120  - 121  - 122  - 123  - 124  - 125  - 126  - 127  - 128  - 129  - 130  - 131  - 132  - 133  - 134  - 135  - 136  - 137  - 138  - 139  - 140  - 141  - 142  - 143  - 144  - 145  - 146  - 147  - 148  - 149  - 150  - 151  - 152  - 153  - 154  - 155  - 156  - 157  - 158  - 159  - 160  - 161  - 162  - 163  - 164  - 165  - 166  - 167  - 168  - 169  - 170  - 171  - 172  - 173  - 174  - 175  - 176  - 177  - 178  - 179  - 180  - 181  - 182  - 183  - 184  - 185  - 186  - 187  - 188  - 189  - 190  - 191  - 192  - 193  - 194  - 195  - 196  - 197  - 198  - 199  - 200  - 201  - 202  - 203  - 204  - 205  - 206  - 207  - 208  - 209  - 210  - 211  - 212  - 213  - 214  - 215  - 216  - 217  - 218  - 219  - 220  - 221  - 222  - 223  - 224  - 225  - 226  - 227  - 228  - 229  - 230  - 231  - 232  - 233  - 234  - 235  - 236  - 237  - 238  - 239  - 240  - 241  - 242  - 243  - 244  - 245  - 246  - 247  - 248  - 249  - 250  - 251  - 252  - 253  - 254  - 255  - 256  - 257  - 258  - 259  - 260  - 261  - 262  - 263  - 264  - 265  - 266  - 267  - 268  - 269  - 270  - 271  - 272  - 273  - 274  - 275  - 276  - 277  - 278  - 279  - 280  - 281  - 282  - 283  - 284  - 285  - 286  - 287  - 288  - 289  - 290  - 291  - 292  - 293  - 294  - 295  - 296  - 297  - 298  - 299  - 300  - 301  - 302  - 303  - 304  - 305  - 306  - 307  - 308  - 309  - 310  - 311  - 312  - 313  - 314  - 315  - 316  - 317  - 318  - 319  - 320  - 321  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.11 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005