Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8116 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/09/2013 19:15
Dzięki Paweł.
Tak ogolnie one sa lepsze jakosciowo (bo smak to wiadomo,ze kazdy inaczej oceni) niz oshea czy powerade?


MKS
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7810 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/09/2013 20:22

  Vega napisał:  
Dzięki Paweł.
Tak ogolnie one sa lepsze jakosciowo (bo smak to wiadomo,ze kazdy inaczej oceni) niz oshea czy powerade?



więcej witamin w isostarze. No i mniej slodki.


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Paweł85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6620 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/09/2013 22:37

  Vega napisał:  
Dzięki Paweł.
Tak ogolnie one sa lepsze jakosciowo (bo smak to wiadomo,ze kazdy inaczej oceni) niz oshea czy powerade?



Nie jestem specjalistą od dietetyki itp. spraw, więc ciężko mi porównać te produkty. Biorąc pod uwagę suche dane to składy np. Aptoni i Isostara (linkw tabletkach) bo to mam aktualnie w domu, to wygląda to podobnie, z tym że Isostar ma dodatkowo witaminy C i E.
Isostar Powertabs (120 g) Jest bogaty zarówno w witaminy przeciwutleniające C i E, zwalczające wolne rodniki wytwarzane podczas wysiłku fizycznego, jak i w witaminy B1, B2, B6 i PP, niezbędne w procesie przyswajania węglowodanów przez komórki. Jednocześnie zawiera mało kalorii, jedna porcja ma tylko 87 kcal.

Aptonia ISO zawiera węglowodany i elektrolity, które zwiększają wchłanianie wody w czasie aktywności fizycznej. Zawiera mieszankę węglowodanów, glukozę/fruktozę w proporcji 2/1, zawiera B1, B2, B6.

Powerade, czy OSHE zawsze traktowałem jak zwykłe napoje, nie czułem większej wytrzymałości podczas treningu gdy je piłem, dlatego przestawiłem się na koncentraty. Izotoniki piję przynajmniej od 2-3 lat regularnie podczas uprawiania sportu, próbowałem chyba większości dostępnych łącznie z tymi z Lidla, czy Biedronki.
Większą wytrzymałość podczas treningów (jeżdżę dużo na rowerze dystanse 50-150km i piłka nożna 2x w tygodniu) mam po Aptoni ISO albo stosując żele izotoniczne (ze względu na wstrętny smak, używam bardzo rzadko -żel )

Z kolei znajomy który b. dużo trenuje na rowerze preferuje Isostar w tabletkach, tak więc pewnie zależy też od osoby co komu bardziej pomaga.

P.S. Filozofii w zrobieniu izotonika podobno nie ma, więc możliwe że składy tych wszystkich specyfików są bardzo podobne. Na forach rowerowych jest wiele przepisów jak zrobić izotonik w domowych warunkach, nigdy jednak nie chciało mi się w to bawić.

Ostatnio edytowany przez: Paweł85, 30 września 2013, 22:43 [1 raz(y)]


mlostaaa0
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4216 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 01/10/2013 18:43
Mógłby ktoś polecić jakąś siłownię na lewym brzegu?
Taką, gdzie nie trzeba podpisywać żadnego rocznego kontraktu, czy coś w tym stylu.


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8116 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 03/10/2013 13:27
Pawel a co sadzisz o iso plus olimpu?


MKS
kryta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4210 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 03/10/2013 13:35
Siema. Trzy pytania do zorientowanych na rynku supli:

1. Polecicie jakiś sklep z atrakcyjnymi cenami supli na lewobrzeżnej stronie Szczecina ?
2. Poleciłby ktoś jakieś niezłe BCAA w atrakcyjnej cenie ?
3. Stosujecie jakieś przedtreningówki a jeżeli tak to jakie + cena ?

Niestety me źródło w którym zaopatrywałem się w suple wygasło więc szukam innych możliwości :)


Paweł85
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6620 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 03/10/2013 13:47

  Vega napisał:  
Pawel a co sadzisz o iso plus olimpu?



Nie próbowałem tego.


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5287 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 03/10/2013 16:23

  strzyga napisał:  
Siema. Trzy pytania do zorientowanych na rynku supli:

1. Polecicie jakiś sklep z atrakcyjnymi cenami supli na lewobrzeżnej stronie Szczecina ?
2. Poleciłby ktoś jakieś niezłe BCAA w atrakcyjnej cenie ?
3. Stosujecie jakieś przedtreningówki a jeżeli tak to jakie + cena ?

Niestety me źródło w którym zaopatrywałem się w suple wygasło więc szukam innych możliwości :)



1. Ja zakupuje w elitesportfood na Pułaskiego na przeciwko turzynu albo ze sklepu sfd online. Ceny z przesyłką wychodzą podobnie.
2. BCAA polecam Fitmaxa z glutaminą.
3. Chodzi Ci o jakąś pompę? Z tego co wiem to jedną z lepszych jest Dorian Yates Nox Pump i pompa jest solidna a cena 129 / 30 saszetek ale ja osobiście nie próbowałem.
Aktualnie biorę tylko BCAA Fitmaxa przed i po treningu i zaczynam rzeźbę.


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
kryta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4210 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 03/10/2013 23:22

  ManeS napisał:  

  strzyga napisał:  
Siema. Trzy pytania do zorientowanych na rynku supli:

1. Polecicie jakiś sklep z atrakcyjnymi cenami supli na lewobrzeżnej stronie Szczecina ?
2. Poleciłby ktoś jakieś niezłe BCAA w atrakcyjnej cenie ?
3. Stosujecie jakieś przedtreningówki a jeżeli tak to jakie + cena ?

Niestety me źródło w którym zaopatrywałem się w suple wygasło więc szukam innych możliwości :)



1. Ja zakupuje w elitesportfood na Pułaskiego na przeciwko turzynu albo ze sklepu sfd online. Ceny z przesyłką wychodzą podobnie.
2. BCAA polecam Fitmaxa z glutaminą.
3. Chodzi Ci o jakąś pompę? Z tego co wiem to jedną z lepszych jest Dorian Yates Nox Pump i pompa jest solidna a cena 129 / 30 saszetek ale ja osobiście nie próbowałem.
Aktualnie biorę tylko BCAA Fitmaxa przed i po treningu i zaczynam rzeźbę.



1. dzięki, wybiorę się tam
2. również miałem do czynienia z BCAA fitmaxa i również chwalę sobie tą odżywkę
3. dokładnie pompa , obadam opinie o powyższym

a sam zaczynam jesienną masę ;) pozdro


eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7388 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 23/11/2014 16:01
Szukam dobrego ortopedy w Szczecinie, do którego chciałbym się udać po poradę na temat kolana - miałem rok temu poważniejszą kontuzję związaną z wiązadłami.

Wtedy pomógł mi dr Zacha. Po ostatniej wizycie, kiedy dał mi dość jałową poradę, a policzył jak za normalne spotkanie trochę się zraziłem i chciałbym pójść do kogoś innego.


Palindrom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3460 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 25/11/2014 12:47
Apropo lekarzy, ktoś zna może dobrego masażystę sportowego ew. fizjoterapeute?


Michu79mks
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5409 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 02/12/2014 01:41
eF^ poszukaj nazwiska: Bartek Paprota, lub Kominiak (imienia nie pamiętam).. Nie pamiętam gdzie przyjmują.. Kominiak chyba w Domu Lekarza a Paprota wiem, że miał prywatną praktykę w Szczecinie i w Pyrzycach..


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6372 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 27/12/2015 13:59
Skręcenie stopy - na samym jej środku bliżej wewnętrzenej strony (kości klinowate). Grając w piłkę, biegnąc postawiłem normalnie (prosto) stopę na ziemi i nastąpił trzask (bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem). Byłem u dwóch lekarzy, obaj stwierdzili że złamania nie ma, że to silne skręcenie (kostka i palce ok), coś tam ponaciągne, obrzęk, krwiak, że potrzeba czasu i będzie lepiej. Minęło już 24 dni i poprawa jest mała - w dalszym ciągu nie mogę postawić normalnie stopy, chodzę na jej zewnętrznej części. Niby lekarze mówili, że można odczuwać ból do 6 tyg, ale trwa to dość długo, a noga dalej napuchnięta, co chwila nowe siniaki w różnych miejscach. Miał ktoś podobny przypadek? Czekać dłużej czy warto udać się do kolejnego lekarza?

Ostatnio edytowany przez: kiko, 27 grudnia 2015, 14:04 [1 raz(y)]


NIEBUSZEWO
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5768 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 27/12/2015 23:23
Robili prześwietlenie i nic na zdjeciu nie bylo???


AB INCUNABULIS POGOŃ SZCZECIN!!!
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6372 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 28/12/2015 00:16

  NIEBUSZEWO napisał:  
Robili prześwietlenie i nic na zdjeciu nie bylo???



Zdjęcie oglądało 3 lekarzy (dwóch ortopedów na Skargi od razu po zdarzeniu + jeden lekarz prywatnie), każdy stwierdził, że złamania nie ma. Skręcenie.


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6372 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 29/01/2016 19:20
Korzystał ktoś i może polecić fizjoterapeutę w Szczecinie? Potrzeba przywrócić pełną sprawność w stopie po skręceniu (opisane kilka postów wyżej). Kilka osób polecało mi Rafała Wokroja. Ktoś coś? :)


Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7815 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 30/01/2016 03:15

  kiko napisał:  
Korzystał ktoś i może polecić fizjoterapeutę w Szczecinie? Potrzeba przywrócić pełną sprawność w stopie po skręceniu (opisane kilka postów wyżej). Kilka osób polecało mi Rafała Wokroja. Ktoś coś? :)



Piotr Aleksandrowicz wg mnie dobry fachowiec i przywrócił mnie do pełnej sprawności. Goście z Arki. Gdynia do niego na rehabilitację przyjeżdżali, a może też dalej jeżdżą nie wiem.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7388 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 08/08/2016 20:20
Parę pytań jeśli chodzi o suplementy.

1) Białko - jak najlepiej stosować?
Czytałem opinie (sporo), że najlepiej 2-3 razy dziennie
Treningowy - godzina przed treningiem, tuż po treningu plus trzeci raz uzależniony od diety.
Od znajomego trenera personalnego usłyszałem, że nie ma sensu tyle i wystarczy jedna dawka (40g) tuż po treningu.
Komu tutaj zaufać, kto ma rację?

2) BCAA - czy jest różnica w przyswajalności jeśli chodzi o kapsułki, proszek?
Kupiłem w kapsułkach, dopiero po kupnie zauważyłem, że wewnątrz jest dawka tauryny. Po pierwszym dniu miałem ogromne problemy z zaśnięciem w nocy - czy możliwe jest, że wewnątrz tego BCAA jest jakiś składnik (albo właśnie ta tauryna), która tak działa pobudzająco na organizm? istnieje możliwość że ten suplement powoduje wyższe ciśnienie albo szybszą pracę serca?

3) Obecnie kończę cykl kreatynowy (jabłczan kreatyny). Dużo czytałem, że po takim cyklu trzeba minimum 4-6 tygodni przerwy stosować - co by wątroba, nerki odpoczęły, nie przecięążyły się, a dodatkowo, żeby nie przyzwyczaić organizmu.
Od paru osób słyszałem, że to mity i można stosować całorocznie - kto tutaj ma więcej racji?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi i pomoc ;)


Pes2009
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4219 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 10/08/2016 08:43

  eF^ napisał:  
Parę pytań jeśli chodzi o suplementy.

1) Białko - jak najlepiej stosować?
Czytałem opinie (sporo), że najlepiej 2-3 razy dziennie
Treningowy - godzina przed treningiem, tuż po treningu plus trzeci raz uzależniony od diety.
Od znajomego trenera personalnego usłyszałem, że nie ma sensu tyle i wystarczy jedna dawka (40g) tuż po treningu.
Komu tutaj zaufać, kto ma rację?

2) BCAA - czy jest różnica w przyswajalności jeśli chodzi o kapsułki, proszek?
Kupiłem w kapsułkach, dopiero po kupnie zauważyłem, że wewnątrz jest dawka tauryny. Po pierwszym dniu miałem ogromne problemy z zaśnięciem w nocy - czy możliwe jest, że wewnątrz tego BCAA jest jakiś składnik (albo właśnie ta tauryna), która tak działa pobudzająco na organizm? istnieje możliwość że ten suplement powoduje wyższe ciśnienie albo szybszą pracę serca?

3) Obecnie kończę cykl kreatynowy (jabłczan kreatyny). Dużo czytałem, że po takim cyklu trzeba minimum 4-6 tygodni przerwy stosować - co by wątroba, nerki odpoczęły, nie przecięążyły się, a dodatkowo, żeby nie przyzwyczaić organizmu.
Od paru osób słyszałem, że to mity i można stosować całorocznie - kto tutaj ma więcej racji?

Dzięki za ewentualne odpowiedzi i pomoc ;)




1)
białka stosuje się tyle ile masz braków w diecie
1.8-2.5g na kg ciała to są takie widełki ilości białka na dobę
3)
można stosować cały rok, jeśli stosowałeś kreatynę tylko około treningowo w niewielkich dawkach (5g może 10g)


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8116 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 11/11/2016 17:56
Szukam jakiegos pulsometra, ktory bedzie liczyl spalone kalorie.
Powinien byc raczej z "zegarkiem" na ktorym bedzie widac wynik, fajnie jak beda strefy tetna widoczne na biezaco. Dodatkowym atutem byl by wbudowany pedometr (nie wiem czy sa takowe). Sprzet bedzie uzywany 1-2x tygodniowo- amatorsko. Bardziej z ciekawosci jakie sa to wartosci. Dobrze by bylo, aby zmiescic sie do 120zl.

Adidas- takie cos w tym stylu.
Tego na necie mozna za 70zl kupic.


MKS
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005