Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7834 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 18/09/2012 09:35

  THC UNITED napisał:  
[cytat=Olaf][cytat=THC UNITED]Olaf zgadzam się tyle tylko że niektóre ćwiczenia bardziej angażują górne partie mięśni brzucha te pod mostkiem inne dolne, te pod pępkiem i tak dla przykładu skłony na ławce rzymskiej bardziej angażują partie górne a np podciąganie nóg w poziomie w zwisie na drążku będą bardziej angażowały partie dolne chodzi o to aby podczas treningu równomiernie katować każdą część brzucha... można trenować wybiórczo fragmenty pojedynczego mięśnia dla przykładu jeżeli robisz barki możesz wykonywać ćwiczenia angażujące przednie, boczne i tylne akonty barków w zależności którą część chcesz bardziej podrasować tyle tylko że ma to znaczenie w przypadku zawodowych kulturystów np przed zawodami...co do regeneracji mięśnie brzucha to jedne z najszybciej regenerujących sie mięśni i jeśli ktoś postawi sobie za cel wyrzeźbienie 6-scio paka najlepsze efekty przynajmniej w moim przypadku daje trening 3x tydzień góra-dól -skosy...



Niemożliwe jest wybiórcze trenowanie fragmentu pojedyńczego mięśnia z prostego powodu. Wynika to ze sposobu w jakim mięśnie są zawiadywane przez układ nerwowy. Każdy z neuronów kontroluje, przyporządkowaną jemu, grupę włókien mięśniowych (jest to jednostka motoryczna). Poszczególne włókna są rozłożone równomiernie w całym mięśniu, a nie skupione w częściach "górnych", "dolnych", czy "bocznych". To jak chcesz wybiórczo trenować fragmenty mięśnia? Nawet jak w innym ćwiczeniu uruchomisz inną jednoskę motoryczną to i tak z powodu, że jej włókna znajdują się w całym mięśniu nie ma możliwości byś cwiczył tylko jego fragment. Dlatego bez względu na to czy przyłożysz ciężar do torsu czy do nóg będziesz ćwiczył mięsień prosty brzucha na całej jego długości. Natomiast różne doznania, których doświadczasz w mięśniu w trakcie treningu pod różnymi kątami wynikają albo z miejscowych przewężeń naczyń krwionośnych, albo z mechanicznego rozciągnięcia tkanek u obciążonego końca mięśnia.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7407 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 18/11/2012 18:05
Pytanie co do Orlika.

Jest jakiś termin umowny kiedy się kończy sezon na grę na nich podczas okresu zimowego? Czy trzeba się dowiadywać indywidualnie u tych animatorów?


Niezniszczalny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4238 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 18/11/2012 21:25

  eF^ napisał:  
Pytanie co do Orlika.

Jest jakiś termin umowny kiedy się kończy sezon na grę na nich podczas okresu zimowego? Czy trzeba się dowiadywać indywidualnie u tych animatorów?



To zależy jaki orlik :)


KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5011 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 18/11/2012 23:30
ktoś zna centy karnetu na poszczególne wejścia i b/o do Arniego na Majowym?


kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7228 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 19/11/2012 00:49

  KAM napisał:  
ktoś zna centy karnetu na poszczególne wejścia i b/o do Arniego na Majowym?



b/o 79zł z sauną.
12 wejść = 70 zł

to pamiętam


Niezniszczalny
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4238 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 19/11/2012 15:31

  kijevo napisał:  

  KAM napisał:  
ktoś zna centy karnetu na poszczególne wejścia i b/o do Arniego na Majowym?



b/o 79zł z sauną.
12 wejść = 70 zł

to pamiętam



100zł bez ograniczen chyba jak pamietam kiedys bylo za 64 zł 8 wejść


K.PSM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5370 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 19/11/2012 16:13

  Goalkeeper napisał:  

  kijevo napisał:  

  KAM napisał:  
ktoś zna centy karnetu na poszczególne wejścia i b/o do Arniego na Majowym?



b/o 79zł z sauną.
12 wejść = 70 zł

to pamiętam



100zł bez ograniczen chyba jak pamietam kiedys bylo za 64 zł 8 wejść



Bez ograniczeń + sauna jest teraz za 79zł, tak jak napisał Kijevo


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 6413 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 26/11/2012 16:37
CHCIELIŚCIE DODATKOWE KOSZULKI ?! JEST OPCJA WYLICYTOWANIA 2 SZTUKI ROZMIAR L AKTUALNA I Z MP ADCC!
ZYSK IDZIE NA DOM DZIECKA! LICYTUJEMY!

http://allegro.pl/show_item.php?item=2824759797

http://allegro.pl/show_item.php?item=2824746426

Powodzenia ;)


Bezimienny1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4221 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 13:26
Musze podbić temat... I indywidualnego chce dobrania odzywki.
Otóż jestem chudy, jak patyk w zasadzie, ale wysoki. 184 i coś potrzeba aby przytyć, nie wiem czy to da, ja wpierdalam duzo, a przytyc jak nie moglem tak nie moge. Byc moze to zalezy od wzrostu, jestem wysoki i chudy zostane, ale chociaz odrobine. Więc czekam, aby mi ktos podrzucil jakas nie drogą dobra masówke abym mogl spokojnie nabrac pare kg


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7178 dni

****




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 13:36

  Bezimienny1948 napisał:  
Musze podbić temat... I indywidualnego chce dobrania odzywki.
Otóż jestem chudy, jak patyk w zasadzie, ale wysoki. 184 i coś potrzeba aby przytyć, nie wiem czy to da, ja wpierdalam duzo, a przytyc jak nie moglem tak nie moge. Byc moze to zalezy od wzrostu, jestem wysoki i chudy zostane, ale chociaz odrobine. Więc czekam, aby mi ktos podrzucil jakas nie drogą dobra masówke abym mogl spokojnie nabrac pare kg



A ile ważysz... ??? Sama odżywka nic nie da. Rozpisz sobie dietę na masę + trening(3x siłownia w tygodniu z odpowiednim naciskiem na największe partie mięśni, czyli nogi i plecy)). Z początku bez żadnych używek powinieneś mieć przyrost masy, ponieważ sama właściwa aktywność fizyczna powinna taki przyrost spowodować. Też mi się wydawało, ze jem dużo itp. ale jak się okazało, ani nie było to dużo, ani nie to co potrzeba.
O samej diecie to poczytaj ten link - http://www.kfd.pl/dieta-na-mase-4.html. Sam się na nim wzorowałem, ale z biegiem czasu modyfikowałem pod siebie. Poza tym, przyrost masy to nie jest ot tak, trzeba czasu, czasu, dyscypliny, samozaparcia, a z upływem tego czasu powinieneś zauważać efekty.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Bezimienny1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4221 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 13:43
Waże 70 kg. Wolalłbym tutaj coś od Was uslyszec w skrócie co moglbym podjesc, zeby przytyc. Osobiscie duzo wpierdalam ziemniaków, slyszalem, że to błąd.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7178 dni

****




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 13:45

  Bezimienny1948 napisał:  
Waże 70 kg. Wolalłbym tutaj coś od Was uslyszec w skrócie co moglbym podjesc, zeby przytyc. Osobiscie duzo wpierdalam ziemniaków, slyszalem, że to błąd.
Więc tak w skrócie dieta na dzien, ile posiłkow i jak je rozlozyc



To nie jest źle.... niektórzy byli wyżsi i chudsi heh... Przeczytaj link, a masz dokładnie rozpisaną dietę. Do tego na siłkę i trenuj.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6770 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 13:51

  Bezimienny1948 napisał:  
Waże 70 kg. Wolalłbym tutaj coś od Was uslyszec w skrócie co moglbym podjesc, zeby przytyc. Osobiscie duzo wpierdalam ziemniaków, slyszalem, że to błąd.


Podobno Vuk jest w Szczecinie, może uderzysz do Niego po jakieś rady? ;)

To tak z przymrużeniem oka, a poważnie to uświadom sobie że nic samo nie przychodzi. Mięśnie musisz przede wszystkim stymulować do wzrostu i odpowiednio odżywić. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z siłownią, nie sięgaj od razu po odżywki. Początkowe, zadowalające efekty są widoczne i bez tego. Poczytaj z linków które podesłał Ambafatima i do roboty. Powodzenia!


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7037 dni

**




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 15:31
Na początek dobra i regularna micha wystarczy.


Prawa Strona Miasta
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6830 dni

****




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 09/12/2012 15:58
duzo ryzu i makaronow zeby rozepchac zoladek...posilek co 2 godziny :) a odzywki...wegle i to dopiero jak roztrenujesz sie i zaczniesz widziec efekty na sucho...a pozniej wal sterydy i urosniesz jeszcze szybciej, a efekt bedzie najlepszy :)


Wasza nienawiść daje mi siłę, żebym stał się mocniejszy!Na zawsze w moim sercu tylko MKS Pogoń Szczecin!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5307 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/12/2012 00:03
Chciałbym trochę przyspieszyć rozbudowę sylwetki przy jednoczesnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i zastanawiam się nad jakimś białkiem, polecano mi http://www.sfd.pl/sklep/Scitec_nutrition_100_Whey_protein_professional-opis27011.html uważacie, że to dobry pomysł czy polecacie coś innego?


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
Ł_LFS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5634 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/12/2012 09:57

  ManeS napisał:  
Chciałbym trochę przyspieszyć rozbudowę sylwetki przy jednoczesnym zmniejszeniu tkanki tłuszczowej i zastanawiam się nad jakimś białkiem, polecano mi http://www.sfd.pl/sklep/Scitec_nutrition_100_Whey_protein_professional-opis27011.html uważacie, że to dobry pomysł czy polecacie coś innego?



http://www.kfd.pl/optimum-nutrition-100-whey-gold-standard-40907.html ;)


Nic nie robić, nie mieć zmartwień. Chłodne piwko w cieniu pić i na Pogoń zawsze chodzic..
Kaczmar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5408 dni

*




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/12/2012 12:23
Poszukaj na necie diety to moze cos Ci podpasuje. Do tego mozesz dorzucić kreatynke i jakiegos gainera . Osobiscie juz kreatyny nie biore wiec moge ci odsprzedac z Universala ;)


Obrazek gif wstawiony na forum
forza!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5616 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/12/2012 16:39

  Kaczmar napisał:  
Poszukaj na necie diety to moze cos Ci podpasuje. Do tego mozesz dorzucić kreatynke i jakiegos gainera . Osobiscie juz kreatyny nie biore wiec moge ci odsprzedac z Universala ;)



Zależy jaki staż na siłowni i czy dużo tego tłuszczyku do eliminacji, dlatego gainera nie polecam ( przy spalaniu tkanki tłuszczowej lepiej ograniczać węgle ). To samo tyczy się kreatyny, przy rozpoczęciu przygody z siłownią, na początku z 3-4 suche miesiące i dopiero wjechać na monohydrat, po zakończonym cyklu miesiąc przerwy i śmiało próbować jabłczan. Jeżeli w ciągu dnia jesz mało posiłków bogatych w białko to wówczas możesz sobie kupić proszek, ale nie samym białkiem żyje człowiek, nie spodziewaj się cudów. Dieta i tylko dieta ;) Do tego poł godziny przed treningiem i od razu po, aminokwasy jedz. 40 min po treningu posiłek bogaty w węglowodany i białko czerpane z mięsa ( cycek z kurczaka ). ;)


JLB !
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5307 dni




Odp: sPORTOWCY - pytania i odpowiedzi (silownia, sztuki walki) - 22/12/2012 21:17

  forza! napisał:  

  Kaczmar napisał:  
Poszukaj na necie diety to moze cos Ci podpasuje. Do tego mozesz dorzucić kreatynke i jakiegos gainera . Osobiscie juz kreatyny nie biore wiec moge ci odsprzedac z Universala ;)



Zależy jaki staż na siłowni i czy dużo tego tłuszczyku do eliminacji, dlatego gainera nie polecam ( przy spalaniu tkanki tłuszczowej lepiej ograniczać węgle ). To samo tyczy się kreatyny, przy rozpoczęciu przygody z siłownią, na początku z 3-4 suche miesiące i dopiero wjechać na monohydrat, po zakończonym cyklu miesiąc przerwy i śmiało próbować jabłczan. Jeżeli w ciągu dnia jesz mało posiłków bogatych w białko to wówczas możesz sobie kupić proszek, ale nie samym białkiem żyje człowiek, nie spodziewaj się cudów. Dieta i tylko dieta ;) Do tego poł godziny przed treningiem i od razu po, aminokwasy jedz. 40 min po treningu posiłek bogaty w węglowodany i białko czerpane z mięsa ( cycek z kurczaka ). ;)



A które aminokwasy polecasz?

Generalnie mam trochę tłuszczyku do zrzucenia ale nie chcę się skupiać tylko na redukcji dlatego rozkminiam teraz jakieś suple, które pomogą połączyć przyspieszenie przyrostu mięśni i spalanie. Staż na siłowni rok - z przerwami, wzrost 174, waga 74, a dokładnego pomiaru tkanki to już w chuj czasu nie miałem

Ostatnio edytowany przez: ManeS, 22 grudnia 2012, 22:33 [1 raz(y)]


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005