Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Gdzie na studia? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7685 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 28/05/2008 19:26
a wie ktos jak to jest teraz z tym skladaniem papierow? Do kiedy są terminy i co trzeba robić?


Babilon Team

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 21/06/2008 23:49
hm.. no i temat powraca.. zostało.. mi 1-2 tyg. na decyzję..i jestem w kropce..
myślałem ambitnie o prawie, z zainteresowania o politologii (tylko to trochę kijowy kierunek..), i może coś z zarządzania..
kto poleci coś dla humanisty ? (wiem że nic nie ma.. ale na ścisłych z moim umysłem bym sie wykończył :P)

ciągnie ktoś dwa kierunki ? (łatwo jest połączyć dwa ?)
bo myślałem też o dwóch.. (ale na pewno nie w jednym roku..)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7421 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 21/06/2008 23:54
Zależy jaki dobór tych kierunków jak chcesz połączyć prawo z medycyną to nie polecam ;)


Mati.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7509 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 08:57
[cytat=śmielaq89]hm.. no i temat powraca.. zostało.. mi 1-2 tyg. na decyzję..i jestem w kropce..
myślałem ambitnie o prawiecytat]

Jeżeli wybierasz się na prawo to licz się z tym, że 2 miechy przed sesją musisz zacząć się uczyć. Studia dość ciężkie i raczej dla osób, które naprawde lubią się uczyć. Pierwszy rok to sama historia, dopiero na drugim roku robi się ciekawej. Ze zdawalnością jest marnie z 450 osób co zaczęło, obecnie u mnie - koniec drugiego roku jest ze 150 osób. Ogólnie polecam, bo studia fajne i da rade na wałkach co poniektóre egzaminy pozaliczyć. :)


Jedno brzmienie tysiąca serc - Pogoń Szczecin MKS

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 09:30

  eF^ napisał:  
Zależy jaki dobór tych kierunków jak chcesz połączyć prawo z medycyną to nie polecam ;)



znaczy na pewno nie dwa podobne.. ale też bez przesady :)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7843 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 10:41

  śmielaq89 napisał:  

  eF^ napisał:  
Zależy jaki dobór tych kierunków jak chcesz połączyć prawo z medycyną to nie polecam ;)



znaczy na pewno nie dwa podobne.. ale też bez przesady :)



człowieku jednych studiow nie mozesz wymyslic, a juz drugie chcesz brac. zenujace.teraz studia staly sie po prostu kolejnym etapem po gimnazjum i lo. a potem mamy w statystyce super przyrostw z wyzszym wykształceniem.


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7306 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 10:47

  avelyn napisał:  

  śmielaq89 napisał:  

  eF^ napisał:  
Zależy jaki dobór tych kierunków jak chcesz połączyć prawo z medycyną to nie polecam ;)



znaczy na pewno nie dwa podobne.. ale też bez przesady :)



człowieku jednych studiow nie mozesz wymyslic, a juz drugie chcesz brac. zenujace.teraz studia staly sie po prostu kolejnym etapem po gimnazjum i lo. a potem mamy w statystyce super przyrostw z wyzszym wykształceniem.



i taka smutna prawda. kiedys MGR przy nazwisku to bylo cos a teraz kazdy idiota moze to miec... a to co sie na niektorych zaocznych dzieje to juz zenujace jest. w dzisiejszych czasach jak masz kase to mozesz miec mgra bez zadnego wysilku.


100% PD

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 10:54
lale ja jestem tego w pełni świadomy.. :)
i chcę tylko skończyć wyższe studia.. bo i tak żaden kierunek który wchodzi u mnie w grę nic mi nie da :P

poziom rzeczywiście jest niski.. ale mieć samą maturę to jeszcze gorzej.. :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7409 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 12:16
a co myślicie o mechatronice na wydziale mechanicznym? Otwierają ten kierunek dopiero w tym roku, co łączy się z pewnym ryzykiem bycia królikami doświadczalnymi dla tych którzy zdecydują się iść. Macie jakieś doświadczenia z nowymi kierunkami? Warto ryzykować?


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7541 dni




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 12:34
Królikami doświadczalnymi był cały rocznik 88 który rok temu zaczynał jako pierwszy studia systemem bolońskim - to dopiero można było mieć ubaw czasem.

A ja po pierwszym roku Stosunków Międzynarodowych, zaczynam od nowego semestru jako drugi kierunek Logistykę na WZiEU.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7191 dni

****




Odp: Gdzie na studia? - 22/06/2008 13:39

  Pit. napisał:  
a co myślicie o mechatronice na wydziale mechanicznym? Otwierają ten kierunek dopiero w tym roku, co łączy się z pewnym ryzykiem bycia królikami doświadczalnymi dla tych którzy zdecydują się iść. Macie jakieś doświadczenia z nowymi kierunkami? Warto ryzykować?



mojej dziewczyny brat studiował mechatronikę ale na Politechnice Warszawskiej
jak było? - dwa razy go wyrzucili(najpierw po 3 semestrze, póżniej po 1 ) i od września idzie na zaoczne na informatykę.
On po prostu wybrał ten kierunek by studiować dziennie byle co i myślę, że dlatego tak było a nie inaczej
Jak będzie w Twoim przypadku? tego nawet nie wiesz Ty:p

Pozdrawiam


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
qbis
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6551 dni




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 11:58
a ja mam takie oto pytanie. Jeżeli na dany kierunek jest stosowany przelicznik z polskiego, języka obcego i do tego np. wos i historia, a ja na maturze zdawałem geografie, to czy przy złożeniu papierów z geografią, której przelicznika nie ma mam jakieś iluzoryczne szanse na dostanie się? Czy jak to jest?
pzdr.


"..każda strata wychodzi mi na lepsze.."
Pogoń ponad wszystko ..
kaktus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6949 dni




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 12:33

  qbis napisał:  
a ja mam takie oto pytanie. Jeżeli na dany kierunek jest stosowany przelicznik z polskiego, języka obcego i do tego np. wos i historia, a ja na maturze zdawałem geografie, to czy przy złożeniu papierów z geografią, której przelicznika nie ma mam jakieś iluzoryczne szanse na dostanie się? Czy jak to jest?
pzdr.



Nie prościej sie spytać świń w dziekanacie ?


qbis
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6551 dni




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 12:52
świnie w dziekanacie twierdzą że wszystko jest na stronie. ;]


"..każda strata wychodzi mi na lepsze.."
Pogoń ponad wszystko ..
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7241 dni




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 15:04

  qbis napisał:  
świnie w dziekanacie twierdzą że wszystko jest na stronie. ;]


szanse są ale liczą Ci ten wymagany przedmiot którego nie zdawałes jako 0pkt.


3l3m3nt
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7524 dni




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 15:05
Mam pytanie odnośnie Cukrowej :P Słyszałem że trudno sie tam dostać ze względu na 'wysoki' poziom tam panujący :D Pytanie do osób już studiujących na cukrowej ... wysoki jest próg aby się dostać ? co która mniej więcej osoba się dostaje ??


Obrazek jpg wstawiony na forum
Naszą siłą nie jest to że nigdy nie upadliśmy, ale to że po każdym upadku potrafimy się podnieść jeszcze silniejszym
Juventus Turyn-historia wielkiej miłości
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7220 dni

**




Odp: Gdzie na studia? - 23/06/2008 15:12

  3l3m3nt napisał:  
Mam pytanie odnośnie Cukrowej :P Słyszałem że trudno sie tam dostać ze względu na 'wysoki' poziom tam panujący :D Pytanie do osób już studiujących na cukrowej ... wysoki jest próg aby się dostać ? co która mniej więcej osoba się dostaje ??



Na Cukrowej zawsze jest duża konkurencja, bo jak wieśc gmnna niesie - studia tam są lajtowe. Jak podchodzilem do rekrutacji 3 lata temu, to bylo w zaleznosci od kierunku od 3 do nawet 12 osob na jedno miejsce. I pewnie nic sie nie zmienilo. Jak skladasz papiery to zostaw takie kierunki jak "Transport i Logistyka" oraz "Europeistyka", no chyba, ze czujesz se mocny masz mocna mature :)


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
3l3m3nt
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7524 dni




Odp: Gdzie na studia? - 26/06/2008 23:53
Z tego co widzę przy rejestracji na US przy Cukrowej to na Finanse i rachunkowość miejsc jest 90 na Ekonomie aż 210. Teraz pytanie: który kierunek jest bardziej oblegany ?? Maturę mam średnią wszystko powyżej 50, 60 %... mi się bardziej widzi ten pierwszy ale tam miejsc mniej :/


Obrazek jpg wstawiony na forum
Naszą siłą nie jest to że nigdy nie upadliśmy, ale to że po każdym upadku potrafimy się podnieść jeszcze silniejszym
Juventus Turyn-historia wielkiej miłości
mates
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5804 dni




Odp: Gdzie na studia? - 28/06/2008 10:16
Na Cukrowej jest najcięższy...dojazd;-) wprawdzie nie studiuję tam ale po ilości wolnego czasu moich znajomych widzę że nie musi tam być zbyt ciężko. Oczywiście trudno się dostać gdyż poszukiwanie dość lajtowych i przyszłościowych studiów jest dość popularne w okresie rekrutacji. Ja sam składałem tam papiery;-)

jeżeli ktoś szuka fajnej szkoły z pewną opcja dobrej pracy po studiach to mogę zaprosić do siebie czyli na Akademie Morską. Studia może łatwe nie są (w zależności od wybranego wydziału) ale są ciekawe a niektórzy studenci pracę już podejmują podczas trwania nauki. Plus inne atrakcje związane ze studiowaniem na AMce-)


...Push The Tempo
Fuck The Rest...
Johnny_Bi
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7164 dni




Odp: Gdzie na studia? - 15/07/2008 08:31
Ktoś coś wie o wyższej szkole techniczno ekonomicznej?


To be or not to be.......
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.25 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005