Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Gdzie na studia? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7685 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 18:13

  śmielaq89 napisał:  
politologia :D tylko że to się zanudzić można.. :P



No ja bardzo chętnie bym tam poszedł :) ale słyszałem od kogoś że ponoć ciężko się dostać.


Babilon Team
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7241 dni




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 18:23
ja idę na politologie powinno się udać
Wg. wersji moich znajomych musisz mieć około 70-75% z rozszerzonego WOS-u a z historia to nie wiem. Co ciekawe z tabeli wynika ,że podstawowa maturę liczą tak samo jak rozszerzona.


Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7685 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 18:48
no to jak dla mnie dobrze :D bo ja nie piszę żadnej rozszerzonej matury :) tylko podstawową z WOS-u


Babilon Team

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 19:22
no dokładnie... na politologie jest albo wos albo historia (tylko któryś z tych przedmiotów) i poziomy nie mają znaczenia - tak przynajmniej rozkminiłem to co mają napisane na stronie :] a od ilu się dostają to nie wiem :P

planuje też tam złożyć.. choć nie tylko :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7241 dni




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 19:32
Dla mnie straszna głupota. Kolejny raz trafia tam ludzie nie mający pojęcia o tym gdzie idą byle tylko studiować.



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 20:15
zgodzę się.. a potem tacy "magistrzy" kończą na zmywaku w Irlandii...niektórym przydały by sie egzaminy na wstępie jak kiedyś :P
ja też co prawda nie mogę się zdecydować ale chociaż tam gdzie chce składać to całkowicie świadomie :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Orło
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7685 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 13/02/2008 22:46
No i tutaj przytocze pewne powiedzonko: "jak sie nie ma co sie lubi...". Moze na cos co chciałbym się dostać się nie dostanę, więc trzeba iść gdzie indziej bo powiem otwarcie że pierdolę armię :) i jakoś się do niej nie wybieram. wiec nie prawcie tutaj kazań o zmywakach w irlandii itp. ;]


Babilon Team
Arathorn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7541 dni




Odp: Gdzie na studia? - 14/02/2008 01:23
Spokojnie - pierwszy semestr lub rok, przetrzepie trochę te masy ludzi którzy bezsensownie poszli na studia byle tylko pójść gdziekolwiek.
Sam to widzę po swoich, gdzie trafiają się tacy magicy co mają 5 poprawek na 5 egzaminów w sesji. To trzeba być naprawdę zdolnym.

Jak to mówią; "nie każdy musi mieć maturę", a już tym bardziej nie każdy musi iść na studia. Dodałbym do tego też, że nie każdy powinien się na nie wybierać. Szczególnie z takim podejściem - "ale ja nie wiem gdzie mam iść" - w takiej sytuacji to bardziej wygląda mi na presję rodziny, niż na własne rozeznanie.
Ja od początku wiedziałem, że celuje w humanistyczne studia z gatunku politologicznych - w grę wchodziły politologia, europeistyka i stosunki międzynarodowe - to mnie po prostu ciekawi i tego chce się dalej uczyć.
I dzięki temu spokojnie studiuje sobie SM.
Przez chwilę zastanawiałem się też nad prawem, ale ostatecznie jeszcze przed uzyskaniem wyników zrezygnowałem z niego; zrozumiałem, że to po prostu nie dla mnie, a już na pewno nie chciałem ulegać "modzie na prawo".


Metyl
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Gdzie na studia? - 14/02/2008 10:03

  śmielaq89 napisał:  
zgodzę się.. a potem tacy "magistrzy" kończą na zmywaku w Irlandii...niektórym przydały by sie egzaminy na wstępie jak kiedyś :P
ja też co prawda nie mogę się zdecydować ale chociaż tam gdzie chce składać to całkowicie świadomie :]



To jak potoczy sie twoje życie, jaką będziesz miał prace nie zależy tylko od ukończenia studiów. Możesz skończyć najlepszą uczelnie, najlepszy kierunek ale bez wykazania pewnych umiejętności jak radzenie sobie w życiu, umiejętności załatwiania pewnych spraw bez wiedzy książkowej i wykazania pewnych cech charakteru jak przebojowość i kreatywność - niewiele osiągniesz. Studia są zajebiście ważne ale to jeszcze nie wszystko. Jakieś 70 % sukcesu.



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 14/02/2008 11:49
zgodzę.. pamiętam że tym temacie Vasyl kiedyś napisał mądre słowa, z tego co pamiętam coś w stylu.. "jak ktoś jest baranem i kujonem to nawet po najlepszych studniach sobie nie poradzi"
studia mimo wszystko się przydają choć kto w polskich realiach pracuje potem w zawodzie związanym ze skończonymi studiami (chyba tylko ludzie po medycynie..)

mnie też interesują studia humanistyczne.. prawo hm.. fakt, że trochę modzie uległem ale wciąż się zastanawiam (choć i tak pewnie były by problemy z dostaniem się..), politologia.. jeżeli tam to tylko skończyć dla własnej satysfakcji (bo mnie to interesuje) a stosunki międzynarodowe.. hm.. trzeba by rozważyć :)
na szczęście u mnie nie ma presji rodziny.. i całkowicie suwerenna decyzja, choć trudno się zdecydować..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7421 dni

*




Odp: Gdzie na studia? - 14/02/2008 12:28
Trochę odbiegając od tematu, ale nieznacznie:

Yasiu - ' Kazik '

Bardzo życiowe :)



Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 19/02/2008 15:40
pierwsze pytanie do tych co studiują na dwóch różnych wydziałach (jeżeli są tacy), trudno jest ogarnąć wszystko na raz ? da się pogodzić ?

a drugie.. jak jest z matmą (tzn. jaki poziom i czy są wielkie trudności..) zarówno na Mickiewicza jak i na Cukrowej ? znaczy jeżeli już tam bym się zdecydował to interesowały by mnie specjalizacje mało związane z matmą ale wiadomo że do III semestru ma się to samo :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
Z daleka nie będzie widać
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7526 dni

**




Odp: Gdzie na studia? - 21/02/2008 17:26
Ja mam pytanie jakie są wymagania na US prawo, na zaoncze i na dzienne, czy wystarczy sam WOS, i na ile go trzeba zdać. ;)


Z daleka nie będzie widać.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7322 dni




Odp: Gdzie na studia? - 21/02/2008 18:17
na zaoczne nie wiem.. na dzienne prawo sam wos nie wystarczy.. trzeba mieć polski, j. obcy i jakiś przedmiot (w tym właśnie wos), a co do poziomów to rozszerzony liczy się normalnie a podstawowy liczy się x 0,85.. zresztą na stronie US są zasady rekrutacji na wszystko na 2008/2009
co do tego ile trzeba mieć (razem :P) żeby się dostać to nie wiem.. ale to zależy jaki rocznik się trafi.. z tego co pamiętam 300 miejsc chyba jest


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6698 dni




Odp: Gdzie na studia? - 21/02/2008 18:20
Biologia......odradzam każdemu!!!!Zero pracy i perspektyw!!!!Lepiej zrobić prawo jazdy na wózek widłowy!


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
Rudi87Sz-n
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6328 dni




Odp: Gdzie na studia? - 21/02/2008 19:06

  ZetPe napisał:  
Ja mam pytanie jakie są wymagania na US prawo, na zaoncze i na dzienne, czy wystarczy sam WOS, i na ile go trzeba zdać. ;)


Na dzienne prawo nie wiem bo nawet nie składałem papierów:D ale na zaoczne biorą wszystkich jak leci. Jak ja startowałem to było nas około 500 a na II roku jest około 200. Jedno Tobie powiem zastanów się dobrze czy chcesz tam iść. Sceny, które miałem do tej pory to gruba przesada np. zguboioiny egzamin na I roku albo czekanie 4 dni na zaliczenie po 8 godzin dziennie, na korytażu gdzie było jedno krzesło i 40 oczekujących


Pit.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7409 dni




Odp: Gdzie na studia? - 24/03/2008 19:11
jest ktoś na forum z Politechniki z Wydziału Elektrycznego lub (i) z Mechanicznego (w szczególności z Transportu)?

Jeśli tak, to niech się ujawni;-) bo miałbym pare pytań [najlepiej na gg]


"...satysfakcja jest chwilowa - trwa moment, bo za chwilę będziesz chciał to zrobić jeszcze lepiej ziomek. Jeśli nie, to nie rozwiniesz się...'
be.free
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5818 dni




Odp: Gdzie na studia? - 26/05/2008 15:35
cześć, wie ktoś może jak to jest z przyjeciami na ekonomie zaoczne na mickiewicza i cukrowa ? sa jakies limity czy biora wszystkich ? jaki byl limit w tamtym roku na mickiewicza ? mam zdana gegre, ang i pol wszystko na ok 68% niestety bez dodatkowego przedmiotu:-( mam jakies szanse zeby sie dostac na dzienne lub zaoczne ?
A moze ktos wie jak bylo na zarzadzaniu inzynieria produkcji na polibudzie... biora wszystkich czy jest jakas selekcja ? chodzi mi o tryb dzienny i zaoczny? z gory dzieki


Cywil
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6923 dni




Odp: Gdzie na studia? - 26/05/2008 18:05

  Pit. napisał:  
jest ktoś na forum z Politechniki z Wydziału Elektrycznego lub (i) z Mechanicznego (w szczególności z Transportu)?

Jeśli tak, to niech się ujawni;-) bo miałbym pare pytań [najlepiej na gg]



ja mogę Ci coś niecoś powiedzieć na temat elektrycznego. Jak chcesz to podobij na gg, masz w profilu. (jeśli jestem to i tak na niewidocznym w razie czego)


be.free
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5818 dni




Odp: Gdzie na studia? - 27/05/2008 22:24
a jak z moim pytaniem ? wie ktos ?


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.19 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005