Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Gdzie na studia? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Dziad
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5366 dni




Odp: Gdzie na studia? - 03/07/2013 10:30

  avelyn napisał:  

Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie typowy ekonomista, ale w całej pl potrzeba księgowych (nie mylić z typowymi Halinkami :P), kontrolerów finansowych czy CFO ;]. Choć wiadomo, że ma się wiele więcej możliwości rozwoju w stolicy...



Mówiąc typowy ekonomista miałem na myśli np. Rozkruta i jego dział w E&Y czy też Orłowskiego z PwC, ludzi z instytutu ekonomicznego NBP czy też działu analiz planowania i statystyki z MF. Ludzie zajmujący się makroekonomią, prognozowaniem wzrostu, finansami publicznymi itp., dość specjalistyczna "nisza", często praca bardziej naukowa niż zorientowana na rynek. W Szczecinie z tego rodzaju pracodawców to jest chyba tylko CenEA, ale to też malutki think tank.

Wiadomo że potrzeba księgowych czy finansistów dlatego polecałem wszystkim którzy zastanawiają się nad WNEiZem aby szli tam na FiR. Nawet bycie taką Halinką w urzędzie czy małym zakładzie na początek kariery nie jest złe, lepsze niż bezrobocie a i doświadczenia się trochę zdobędzie.


Poza tym uważam, że Sosnowiec należy zniszczyć.

Sami przeciw wszystkim!
everton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4436 dni




Odp: Gdzie na studia? - 03/07/2013 13:56

  KAM napisał:  
ktoś mógłby wyrazić opinie o II stopniu na US zarządzaniu (WZIEU i WNEIZ) i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. z góry dzięki


Bezpieczeństwo Wewnętrzne to chyba nowo otwarty kierunek, więc raczej nikt się nie wypowie. SAm się na to wybieram i zbieram wszelkie możliwe info, ale za wiele tego nie ma.


NSNO
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Gdzie na studia? - 03/07/2013 16:48

  Dziad napisał:  

  avelyn napisał:  

Nie wiem co rozumiesz przez stwierdzenie typowy ekonomista, ale w całej pl potrzeba księgowych (nie mylić z typowymi Halinkami :P), kontrolerów finansowych czy CFO ;]. Choć wiadomo, że ma się wiele więcej możliwości rozwoju w stolicy...



Mówiąc typowy ekonomista miałem na myśli np. Rozkruta i jego dział w E&Y czy też Orłowskiego z PwC, ludzi z instytutu ekonomicznego NBP czy też działu analiz planowania i statystyki z MF. Ludzie zajmujący się makroekonomią, prognozowaniem wzrostu, finansami publicznymi itp., dość specjalistyczna "nisza", często praca bardziej naukowa niż zorientowana na rynek. W Szczecinie z tego rodzaju pracodawców to jest chyba tylko CenEA, ale to też malutki think tank.

Wiadomo że potrzeba księgowych czy finansistów dlatego polecałem wszystkim którzy zastanawiają się nad WNEiZem aby szli tam na FiR. Nawet bycie taką Halinką w urzędzie czy małym zakładzie na początek kariery nie jest złe, lepsze niż bezrobocie a i doświadczenia się trochę zdobędzie.


Rownie ciekawa opcja jest wyrobienie certyfikatu np.doradcy inwestycyjnego czy maklera. Zdajesz egzamin w KNF i masz konkretny papier, 3 lata studiow sa do tego marnym dodatkiem, bo wiecej trzeba sie samemu nauczyc.


KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5013 dni




Odp: Gdzie na studia? - 06/07/2013 18:46
A o Zarządzaniu na Wneiz albo Wzieu może się ktoś wypowiedzieć?


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Gdzie na studia? - 06/07/2013 18:56
To jeden z tych kierunkow, po ktorym za 3 lata powiesz sobie, ze zmarnowales 3 lata zycia niezaleznie czy na cukrowej czy na mickiewicza.


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5309 dni




Odp: Gdzie na studia? - 06/07/2013 20:43
zdecydowanie lepiej gdzies praktyki robic zeby doswiadczenie nabijac :P


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7439 dni




Odp: Gdzie na studia? - 06/07/2013 20:53

  KAM napisał:  
A o Zarządzaniu na Wneiz albo Wzieu może się ktoś wypowiedzieć?

szczerze mówiąc nie wiem, do czego takie studia miałyby się przydać w życiu :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7230 dni




Odp: Gdzie na studia? - 07/07/2013 09:17

  everton napisał:  

  KAM napisał:  
ktoś mógłby wyrazić opinie o II stopniu na US zarządzaniu (WZIEU i WNEIZ) i Bezpieczeństwo Wewnętrzne. z góry dzięki


Bezpieczeństwo Wewnętrzne to chyba nowo otwarty kierunek, więc raczej nikt się nie wypowie. SAm się na to wybieram i zbieram wszelkie możliwe info, ale za wiele tego nie ma.



To politologia o specjalności bezpieczeństwo państwa pod inna chwytliwą nazwą . Roboty po tym nie znajdziecie więc szkoda czasu.


Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5717 dni




Odp: Gdzie na studia? - 07/07/2013 10:05
robota jest ale chyba nikt nie chce zejsc na psy.. chociaz ode mnie z bezpieczenstwa narodowego(krakowska) sporo osob sie zdecydowalo... jebac łatwizne i bycie gnidą


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
everton
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4436 dni




Odp: Gdzie na studia? - 07/07/2013 15:23
Generalnie po jakichkolwiek studiach filologicznych/humanistycznych jest lipa z pracą w zawodzie. W moim przypadku te studia to bardziej zapchajdziura niż coś na czym opieram swoją przyszłość, ale papier zawsze warto mieć.


NSNO
KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5013 dni




Odp: Gdzie na studia? - 17/07/2013 18:49
a jest jakaś zasadnicza różnica między bezpieczeństwem wewnętrznym a narodowym?:P


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5018 dni




Odp: Gdzie na studia? - 24/07/2013 19:38
Dostałem się na Us i Zut na gospodarke przestrzenna którą uczelnie polecacie bardziej ? Słyszałem że na zucie mega trudno.. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć?


Tylko Pogoń !
Lemon
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5273 dni




Odp: Gdzie na studia? - 24/07/2013 20:24

  sebeq1948 napisał:  
Dostałem się na Us i Zut na gospodarke przestrzenna którą uczelnie polecacie bardziej ? Słyszałem że na zucie mega trudno.. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć?



To zależy na co patrzysz czy "że trudno" czy żeby mieć szansę na pracę. Jak pierwsze to idź na US, jak na drugie to na ZUT


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5018 dni




Odp: Gdzie na studia? - 24/07/2013 21:42

  Lemon napisał:  

  sebeq1948 napisał:  
Dostałem się na Us i Zut na gospodarke przestrzenna którą uczelnie polecacie bardziej ? Słyszałem że na zucie mega trudno.. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć?



To zależy na co patrzysz czy "że trudno" czy żeby mieć szansę na pracę. Jak pierwsze to idź na US, jak na drugie to na ZUT



Wiadomo że chodzi o szanse pracy.


Tylko Pogoń !
Woro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5717 dni




Odp: Gdzie na studia? - 24/07/2013 22:20

  KAM napisał:  
a jest jakaś zasadnicza różnica między bezpieczeństwem wewnętrznym a narodowym?:P



Na narodowym więcej przedmiotów o tematyce wojskowej lub wokół wojskowej niż na wewnętrznym druga różnica jest taka że wewnętrzne prowadzi więcej uczelni niż bn sam skończyłem w tym roku narodowe ale magisterke będę robić z międzynarodowego na uniwersytecie wrocławskim ogólnie narodowe jest trochę szersze niż wewnętrzne ale co kto lubi a i jeszcze jedno na wewnętrznym dużo studentow wiąże przyszłość z kundlami


Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska.
kp
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7315 dni




Odp: Gdzie na studia? - 02/08/2013 16:17

  sebeq1948 napisał:  
Dostałem się na Us i Zut na gospodarke przestrzenna którą uczelnie polecacie bardziej ? Słyszałem że na zucie mega trudno.. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć?



sam byłem na gospodarce przestrzennej na zucie i po pół roku to olałem. to dawna akademia rolnicza i szczerze mówiąc nic od tamtych czasów się chyba nie zmieniło..


sebeq1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5018 dni




Odp: Gdzie na studia? - 02/08/2013 16:37

  kp napisał:  

  sebeq1948 napisał:  
Dostałem się na Us i Zut na gospodarke przestrzenna którą uczelnie polecacie bardziej ? Słyszałem że na zucie mega trudno.. ktoś coś jest w stanie podpowiedzieć?



sam byłem na gospodarce przestrzennej na zucie i po pół roku to olałem. to dawna akademia rolnicza i szczerze mówiąc nic od tamtych czasów się chyba nie zmieniło..



Czemu to olałeś ? Prosiłbym o więcej informacji co i jak


Tylko Pogoń !
kp
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7315 dni




Odp: Gdzie na studia? - 02/08/2013 16:57

  sebeq1948 napisał:  
Czemu to olałeś ? Prosiłbym o więcej informacji co i jak


idąc na gospodarkę przestrzenną miałem nadzieję, że będę uczyć się bardziej o miastach i ich planowaniu, wpływie/skutkach/metodach itd. tymczasem jako dawna akademia rolnicza w przeważającej części stawia się na tematy rolnicze,przyrodnicze, ale i takie przedmioty jak chemia/fizyka. przynajmniej tak jest na pierwszym roku. "najmilej" wspominam zajęcia o roślinach i ich łacińskich nazwach :P

edit
nie chciałbym Cię zniechęcać, jeśli już postanowiłeś, że wybierasz ZUT, to że nie podobało się mi, nie znaczy że nie będzie się podobać i Tobie. jednakże jeśli nie przepadasz za przedmiotami ścisłymi to proponowałbym chyba jednak US. Choć nie wiem do końca, jak jest tam, ale nie dają inżyniera, więc podejrzewam, że i nacisk na takie przedmioty (właśnie mało związane z kierunkiem) jest mniejszy.

Ostatnio edytowany przez: kp, 2 sierpnia 2013, 17:14 [1 raz(y)]


dewu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6760 dni




Odp: Gdzie na studia? - 15/09/2013 18:56
mam zamiar zacząć zaocznie zarządzanie i mam dylemat gdzie.. WSB,WSAP czy WSIE,głównie zależy mi na tym żeby zjazdy nie były częściej niż co 2 tygodnie oraz szczerze mówiąc żeby nie było jakiegoś strasznego zapierdolu,prosze o wasze opinie :)


W oczach społeczeństwa za dużo we mnie szaleństwa, bo nie mam tolerancji dla pedalstwa i kurestwa!
AM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7032 dni




Odp: Gdzie na studia? - 21/01/2016 08:14
.

Ostatnio edytowany przez: AM, 21 stycznia 2016, 14:57 [1 raz(y)]


http://nurek-poszukiwania.home.pl/home/
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005