Autor
Wiadomość
   Kibice -> Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4546 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 27/02/2010 23:01
Obrazek jpg wstawiony na forum


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
Vega
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6590 dni

*
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 02/03/2010 11:23
Powstaje film o kibicach Ruchu, bo to dobra rodzina


MKS
Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4212 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 03/03/2010 10:44
Jak juz pisalem, 13 marca o 14 w Cottbus gra Energie II przeciw Dynamo Berlin (Oberliga, 5 liga).
Na dzien dzisiejszy w Berlinie sprzedano ponad 1000 wejsciówek (po 8 ojro) dla gosci, oraz ponad 600 biletów (maks. 1000biletów) na specjal (po 12 ojro we dwie strony).
Odleglosc z Berlina do Cottbus to chyba 150 km.
W specjalu maja byc 3 stoiska cateringu, wagony maja byc podzielone na impreze i na spokojne przedzialy:

FC ENERGIE COTTBUS II - DYNAMO BERLIN


abstrakcja!
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4698 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 04/03/2010 11:16

  Cytat:  
21-letni piłkarz FC Koeln, który niewątpliwie wkrótce zadebiutuje w reprezentacji Polski, nazwał swojego syna... Lennox Lewis. Matuszczyk jest bowiem wielkim fanem brytyjskiego pięściarza, byłego mistrza wagi ciężkiej federacji WBC, IBF, IBO.

Matuszczyk, który niedawno dobrze spisał się w meczu Bundesligi, Bayer Leverekusen - FC Koeln jest bardzo blisko kadry. Młody piłkarz miał już być powołany na turniej o Puchar Króla w Tajlandii. Szefowie niemieckiego klubu poprosili jednak Franciszka Smudę o zwolnienie urodzonego w Gliwicach pomocnika. Potrzebowali go do gry w lidze niemieckiej. Termin debiutu się więc przesunął. Czy za kilkanaście lat w reprezentacji Polski zadebiutuje... Lennox Lewis?

W środę Matuszczyk zadebiutował w młodzieżowej reprezentacji Polski. W meczu przeciwko Holendrom zagrał przez 89. minut.Jebnięty delikatniej się nie da idiota


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3761 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 04/03/2010 14:27
sa popierdolce tak jak gosciu w USA ktory nazwal syna adolf hitler, a corke - biala rasa...


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
ZAŁOM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4020 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 04/03/2010 14:46
Nawet taką błachą sprawą nie przysporzy sobie nowych fanów w Polsce... Oj gwiazdeczkom odpierdala nieźle. Swopją drogą w Polsce ktoś nazwał córkę Solidarność.


Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4500 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 04/03/2010 14:54

  ZAŁOM napisał:  
Nawet taką błachą sprawą nie przysporzy sobie nowych fanów w Polsce... Oj gwiazdeczkom odpierdala nieźle. Swopją drogą w Polsce ktoś nazwał córkę Solidarność.Gdy czytam o takich sytuacjach, od razu widzę scenę w Misiu, nazwiemy naszą córkę Tradycja :D


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3874 dni

*
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 06/03/2010 12:24
"Zabić fanatyzm"


  Cytat:  
Kiedy kilka lat temu na stadionie Legii regularnie pojawiały się efektowne oprawy meczowe, podziwiały je tysiące osób. Przygotowywali je ultrasi - jedna z najzagorzalszych grup kibiców, zwanych również fanatykami, ze względu na charakter więzi łączącej ich z ukochanym klubem.

Więzi, która jest ślepa i bezkrytyczna, charakteryzuje się oddaniem i gotowością do poświęceń. Ten fanatyzm przejawia się zresztą w wielu aspektach kibicowania - począwszy od przygotowania opraw, przez doping, aż po walkę w obronie barw, historii i tradycji klubu, bez względu na cenę, jaką czasem trzeba za to zapłacić.

Obecnie w mediach panuje tendencja do dzielenia kibiców na dwa tylko typy: "zwykłego" i "kibola", na zasadzie skrajnego przeciwieństwa. Ten "zwykły" kibic nie akceptuje żadnych przejawów fanatyzmu, nie interesuje go życie kibicowskie, a jedynie wydarzenia boiskowe. Chce bezpiecznie, w spokoju i komfortowo oglądać sportowe pojedynki. Jego całkowitym przeciwieństwem jest "kibol" - ten, który stanowi całe zło. "Kibol", utożsamiany z chuliganem, nie szanuje prawa, zawsze jest anty, odpala niedozwoloną na stadionach pirotechnikę, siłą egzekwuje podporządkowanie swoim poglądom i zasadom, bezmyślnie podąża za tłumem itd. Każdy, kto z jakiegokolwiek powodu, nie daje się przypisać do miana "normalnego kibica", automatycznie trafia do tej drugiej kategorii. W ten właśnie sposób powstają stereotypy.
Rozpętana jakiś czas temu nagonka na kibiców trwa. Przykładów jest wiele - cel jeden: wpoić sztucznie wytworzony podział społeczeństwu i tym samym usprawiedliwić wszelkie działania skierowane w kibiców właśnie. Co ciekawe, dochodzi już do absurdalnych sytuacji, jak np. klasyfikowanie ludzi według ich poglądów i zainteresowań, czy też wykorzystanie zachowania jednostki do wyciągnięcia wniosków na temat ogółu. Warto przypomnieć sobie chociażby, ile razy słyszeliśmy informacje, że dane przestępstwo popełnił kibic klubu X (nazwa dowolna), a ile razy mówiono, że ten człowiek jeździ samochodem Y, czy też słucha muzyki Z.
W jednym z lutowych numerów lokalnego dodatku do Gazety Wyborczej - Trójmiasto opublikowano artykuł na temat koncertu grupy neofaszystowskiej w tamtym regionie. Tekst opatrzono zdjęciem kibica w szaliku Legii odpalającego race, obok wiszącego na płocie "celtyka". "Jeden z kibiców Legii Warszawa w trakcie ubiegłorocznego meczu z Lechią Gdańsk" - podpisano fotografię, budząc w odbiorcach określone, negatywne skojarzenia.

To, że środowisko kibiców znalazło się pod szczególnym nadzorem różnych instytucji i władz nie jest chyba żadną tajemnicą. Za główny cel postawiono sobie wyeliminowanie stadionowych bandytów przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy 2012, które odbędą się odbyć w Polsce. Mają temu służyć inwigilacja, infiltracja, propaganda, podsłuchy czy też monitorowanie Internetu. Uruchomiono nawet specjalne jednostki, których zadaniem jest "oczyszczanie" środowiska kibiców z osób uznanych za niepożądane. A niepożądane jest już w zasadzie wszystko - jednym z absurdów był pomysł stworzenia rejestru wszystkich flag, które mogłyby być wywieszane na stadionach. Kolejny to dyskryminacja przy nabywaniu biletów ze względu na miejsce zamieszkania. Przepisy mówiące, że kibice, którzy nie zakupili biletu w macierzystym klubie, nie mogą wejść na "obcy" stadion, a w konsekwencji kary dla klubów, które te osoby wpuszczają - to kolejny absurd, który nie powinien mieć miejsca, ale niestety się zdarza. Serwowane przy tym niezorientowanemu społeczeństwu informacje o konieczności zapewnienia bezpieczeństwa mają tylko utwierdzać w przekonaniu, że mimo iż nie do końca zgodne z obowiązującym prawem, takie działanie jest uzasadnione. Po raz kolejny więc, w imię skąd inąd słusznych celów, doprowadza się do wylania dziecka z kąpielą, bo tracą na tym wszyscy.

Takie działanie, celowe czy nie, nie pozostaje bez wpływu na negatywne postrzeganie środowiska kibiców przez osoby postronne. W konsekwencji niepożądane stają się również te pozytywne przejawy fanatyzmu. Tak jest chociażby na stadionie Legii, gdzie już od kilku lat jesteśmy świadkami kolejnych eskalacji konfliktu na linii klub - kibice. Oczywiście geneza i podstawy tego konfliktu to osobne zagadnienie. Nie mniej jednak faktem jest, że aktualna sytuacja Legii nie sprzyja budowaniu i umacnianiu tej charakterystycznej więzi z klubem, szczególnie u młodych kibiców. Kiedyś niedopuszczalny i nie do pomyślenia, dziś niestety coraz bardziej powszechny, brak poszanowania dla barw, historii i tradycji, to tylko jeden z przykładów zmian, jakie obecnie zachodzą. Bardziej skrajne to na przykład dyskryminowanie czy obrażanie pozostałych kibiców, które wbrew pozorom działa w obie strony, pomimo że przecież na stadionie jest, a przynajmniej powinno być, miejsce dla każdego, niezależnie od jego kibicowskiej aktywności.

Czy to wszystko sprawia, że tak naprawdę dzisiaj kibicowskiego fanatyzmu na Legii już nie ma? Na pewno nie. Chociaż ograniczony, stłumiony, czeka na bardziej sprzyjające warunki, by ponownie się odrodzić.zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
....
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3929 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 06/03/2010 13:51
Zapowiedź Derbów Łodzi


....
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3929 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 13:56
Obrazek jpg wstawiony na forum

Wtopa pyrek lol


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4698 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 14:10
Zabawna zbitka wyszła :]


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
ZAŁOM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4020 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 15:13
Wczorajsze Podbeskidzie:
Obrazek jpg wstawiony na forum


G.
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 4842 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 20:45
grubo się dzieje na derbach ;)


Obrazek jpg wstawiony na forum
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5492 dni

**
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 20:48
ŁKS z oprawą, szmata jaką wpuścił Mielcarz 1 klasa ;)


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4698 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 20:57
No proszę 1:2. Szybko.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5363 dni

*
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 07/03/2010 20:58
KLIK i KLIK


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
....
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3929 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 08/03/2010 06:22
Obrazek jpg wstawiony na forum


zach-pom
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4626 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 09/03/2010 23:07
Nawet obecni na meczu kibice Pogoni się załapali na parę słów dla TV Silesia


PS 1948
Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4310 dni

**
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 13/03/2010 21:14
Podczas piątkowego meczu policjanci zatrzymali pięciu kibiców ze Świnoujścia. Mężczyźni wbrew przepisom użyli środków pirotechnicznych.

Na mecz piłki nożnej w ramach rozgrywek o Puchar Polski oprócz kibiców drużyny gości przyjechało również wielu innych sympatyków piłki nożnej z terenu całego województwa. Do zabezpieczenia imprezy zostało zaangażowanych wiele służb porządkowych. Impreza przebiegła spokojnie za jednym wyjątkiem.

Pięciu kibiców w wieku od 20 do 35 lat zatrzymano za odpalenie rac. Zgodnie ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych nie wolno używać w takich miejscach środków pirotechnicznych.

Podejrzani usłyszeli już zarzuty a sprawa zostanie skierowana do sądu. Grozi im do 5 lat więzienia.

zrodlo: mmszczecin.pl


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4212 dni
Odp: Ciekawostki, opinie, komentarze z kibicowskiej Polski i Świata - 14/03/2010 11:23
100-150 kibiców Herthy BSC Berlin wbieglo na murawe po kolejnym przegranym meczu u siebie

tutaj skróty


abstrakcja!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005