Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Jakie macie telefony komórkowe????? << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 21/11/2013 14:27
Czy coś więcej możecie powiedzieć o tym telefonie: SAMSUNG Ativ S Jest sens w to się pchać? Nie mam jakiś wielkich wymagań, bardziej ma być gadżet z wygodnym używaniem internetu itp. Myślę jeszcze o Galaxy S3, S4, LG G2, SE Z i jakaś lumia (920?). Wiem, że każdy to inna półka ale może coś doradzicie (może Ty "Ambasador"? ).
Do tej pory miałem telefony na Symbianie (obecnie użytkuję Nokię N8 ) - Windows oraz Android (choć z tym mam jakieś minimalne doświadczenie - z racji telefonu żony) to nowość w codziennym użytkowaniu.

Ostatnio edytowany przez: db1948, 21 listopada 2013, 21:39 [1 raz(y)]


Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5098 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 21/11/2013 17:10
Jeżeli chodzi o internet to bierz Ativa :) Windows do przeglądania internetu jest idealny. Wiem po sobie bo często zmieniam telefony i jak chcesz pograć albo coś poedytować to android, a maile, dokumenty, internet - windows


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 00:06
Powiem szczerze, że jak na cenę ~900 zł to ten ativ S ma zajebiste parametry(zastanawia mnie ta cena dość mocno mimo wszystko - ciekawe jak z wykonaniem). Ciekawa propozycja od Samsunga, który na potęgę korzysta z oprogramowania Android... mogę tutaj tylko potwierdzić słowa Owczarka, że do internetu i spraw biurowych to Nokia na WP8 pasuje perfekcyjnie.

Co do Twoich myśli...sam wspomniałeś, że telefon ma być bardziej gadżetem i nie masz specjalnych wymagań, to nie szkoda by Ci było 1,5 k-2,5 k wydać na telefon...?:) Bardzo podobna parametrami Lumia 920(większa pamięć wewnętrzna - 32>16) wychodzi mniej więcej 2x drożej...


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 09:28
Kurcze...Tylko ja jestem zwolennikiem Nokii ;) W sumie L920 kosztuje w Media bądź Saturnie już(?) 1339 zł. Więc jak bym miał wybierać to jeśli chodzi o wykonanie brałbym Nokię. Samsungi są takie plastikowe...A coś więcej z doświadczenia możesz powiedzieć o L920 oraz droższej L925? Byłbym zadowolony? :) A jak z aparatem? Daje radę?
ps może wymagań nie mam jakiś wielkich ale - dotyk musi być idealny, dość dobry aparat (do tej pory takie miałem) no i mieć to coś czym zwróci na siebie uwagę.
ps2 co do cen - masz rację ale 2000-2500 zł na telefon nie uśmiecha mi się wydawać, zwłaszcza, że i tak nie wykorzystam telefonu w 100%.
ps3 czy Windows jest mocno zamkniętym systemem? Są jakieś zewnętrzne aplikacje do wgrania? Nie wiem np...Opera? Czy tylko fabryczny IE?
ps4 Bateria? Raz na dobę czy dłużej pociągnie...?

Ostatnio edytowany przez: db1948, 22 listopada 2013, 10:03 [1 raz(y)]


TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6728 dni

****




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 11:59
większość telefonów obecnie to sztumy. wszystko made in china, plastikowe badziewstwa. nokia też niestety tam się wyniosła. ostatnie porządne nokie to były serie E (made in finland), część tel była tez made in hungary, obecnie wszystko china, china, china....


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5871 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 14:08
Ja ostatnio wciagnalem Samsunga S3 LTE. Od poprzednika rozni sie wiekszym ramem. dotyk idealny, zadnych zwiech, bateria trzyma ponad dobe przy intensywnym korzystaniu. fakt, ze jakos wykonania watpliwa, bo strasznie delikatny ten plastik, ale po to kupilem etui i folie zabezpieczajaca takze jakos powinien przez to zycie przejsc :) Z tego co udalo mi sie ustalic to gdy LTE obejmie zasiegiem Szczecin to dzieki temu telefonikowi bedzie mozna z niego korzystac za darmo bez patrzenia na limity pakietowe, choc obecnie to nie problem gdyz oferty sa badziewne, ale wiekszosc dostajesz wszystko bez limitow.


Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5098 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 14:45
Oczko co do twojego ps3 to windows jest zamknięty, ale to bardzo dobrze, internet exploler na smartphona to zupełnie inny poziom niż na PC, praktycznie każda aplikacja śmiga bez zacięć nawet na najsłabszej Lumii 520 którą obecnie mam śmiga mi Asphalt8.


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 16:15
Czemu bardzo dobrze?


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6913 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 20:48
Pytanie do naszego forumowego eksperta z tego działu, czyli do Ambasadora. :) Czy Iphone 5s jest wart swojej ceny? Ostatnio wiele myślę o zakupie tego sprzętu, ale nie wiem, czy warto.


TYLKO POGOŃ!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7801 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 21:06

  lukas86 napisał:  
Pytanie do naszego forumowego eksperta z tego działu, czyli do Ambasadora. :) Czy Iphone 5s jest wart swojej ceny? Ostatnio wiele myślę o zakupie tego sprzętu, ale nie wiem, czy warto.



ja mam i nie jestem zadowolony (sluzbowy). Swoja droga to ta cala era smartphonow mnie rozpierdala. Tysiące bezuzytecznych aplikacji, gierek czy innego badziewa. No i jeszcze codziennie trzeba ladowac.

Chociaz z blackberry bylem zadowolony i pewnie za jakis czas znowu sobie sprawie.

Ostatnio edytowany przez: avelyn, 22 listopada 2013, 22:35 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 21:36

  avelyn napisał:  
Swoja droga to ta cala era smartphonow rozpierdala.


No właśnie...tylko co kupić. Kiedyś chciałem zwykły telefon z funkcjami jakie potrzebuję to mimo woli musiałem kupić smartfona. A byłem wielkim przeciwnikiem dotykowców.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 22/11/2013 23:56

  lukas86 napisał:  
Pytanie do naszego forumowego eksperta z tego działu, czyli do Ambasadora. :) Czy Iphone 5s jest wart swojej ceny? Ostatnio wiele myślę o zakupie tego sprzętu, ale nie wiem, czy warto.



Z tym ekspertem to nie przesadzaj... :D

Czy wart? zależy:) Na pewno jest to sprzęt najwyższej klasy z bardzo potężną marką, która mocno oddziałuje na percepcję ludzką. Z drugiej strony czy dopisek "S" jest wart ~500-600 zł??? Czy aż tak zależy Tobie na czytniku linii papilarnych bądź kolorowych lampach LED w aparacie??? Z drugiej strony dostajesz nowego iOs'a 7( gdzie 5 też można zaktualizować) oraz najszybszy smartphone świata - pytanie do czego Ci to potrzebne???:) Zamiast takiej różnicy w cenie między 5, a 5S w tej samej pojemności, wolałbym wybrać 5 32 GB, aniżeli 5S 16 GB.
Obydwa zajebiście leżą w dłoni, są bardzo dobrze wykonane, mają najlepiej dopracowane systemy operacyjne w smartphone'ach i posiadają wyśmienity wyświetlacz Retina.

Natomiast to jest Apple...:) chyba najbardziej "kontrowersyjna" firma w światku telekomunikacyjnym.


  avelyn napisał:  

Chociaz z blackberry bylem zadowolony i pewnie za jakis czas znowu sobie sprawie.



Blackberry ma potężne problemy finansowe i zostanie przejęte przez inną firmę - ciekawe jak skończą. Szkoda, bo w pewnych sprawach byli prekursorami i zapłacą za ten obecnie panujący "owczy pęd". Z drugiej strony niektóre Państwa i organizację mają pretensję do nich, że szyfrują dane w swoich telefonach i nie udostępniają danych swoich klientów jak inne firmy(chociażby ww. Apple).


  oczko82 napisał:  

No właśnie...tylko co kupić. Kiedyś chciałem zwykły telefon z funkcjami jakie potrzebuję to mimo woli musiałem kupić smartfona. A byłem wielkim przeciwnikiem dotykowców.



Widzisz, zależy kto co faktycznie potrzebuje, a kto posiada jakieś wydumane potrzeby...:) Nie każdy klasyczny telefon będzie dla każdego śmiertelnika i w drugą stronę też, czyli: nie każdy smartphone będzie odpowiedni dla każdego człowieka.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Adrian PS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8282 dni

**




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 23/11/2013 02:25

  KopiecKreta napisał:  
...




  Szymen napisał:  
...




  Ambasador napisał:  
...



Dzieki za podpowiedzi, dopiero sie do neta dorwalem:) pozdrawiam!


Hold skladam temu miastu...
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7148 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 23/11/2013 14:25

  Ambasador napisał:  


Czy wart? zależy:) Na pewno jest to sprzęt najwyższej klasy z bardzo potężną marką, która mocno oddziałuje na percepcję ludzką. Z drugiej strony czy dopisek "S" jest wart ~500-600 zł??? Czy aż tak zależy Tobie na czytniku linii papilarnych bądź kolorowych lampach LED w aparacie??? Z drugiej strony dostajesz nowego iOs'a 7( gdzie 5 też można zaktualizować) oraz najszybszy smartphone świata - pytanie do czego Ci to potrzebne???:) Zamiast takiej różnicy w cenie między 5, a 5S w tej samej pojemności, wolałbym wybrać 5 32 GB, aniżeli 5S 16 GB.
Obydwa zajebiście leżą w dłoni, są bardzo dobrze wykonane, mają najlepiej dopracowane systemy operacyjne w smartphone'ach i posiadają wyśmienity wyświetlacz Retina.

Natomiast to jest Apple...:) chyba najbardziej "kontrowersyjna" firma w światku telekomunikacyjnym.




Z wykonaniem iphona 5 to strasznie przesadziłeś. iPhone 5 to chyba najgorzej wykonany telefon od Apple. Rysująca i zdzierająca się szybko obudowa to standard, dlatego jeżeli chcesz kupić 5 to od razu z casem na tył i boki a na przód folia. Jak ma się do tego 5s to nie wiem, bo używałem bardzo krótko.


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni

****




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 23/11/2013 15:47

  SamAxe napisał:  


Z wykonaniem iphona 5 to strasznie przesadziłeś. iPhone 5 to chyba najgorzej wykonany telefon od Apple. Rysująca i zdzierająca się szybko obudowa to standard, dlatego jeżeli chcesz kupić 5 to od razu z casem na tył i boki a na przód folia. Jak ma się do tego 5s to nie wiem, bo używałem bardzo krótko.



Widzisz, moja ocena jest oczywiście oceną subiektywną, opierającą się na wrażeniach i odczuciach innych ludzi - bazę mam dość sporą. Natomiast przy telefonie za ~3 koła dużą roztropnością jest nie używania właśnie jakichkolwiek dodatkowych zabezpieczeń na telefon. Tak czy inaczej, moim zdaniem produkty Apple'a biją wykonaniem na głowę produkty Samsunga.

Moja "ogólna" hierarchia jakości wykonania urządzeń komórkowych to:
Apple, HTC>Nokia, BB>Sony>Samsung. Oczywiście jest to bardzo ogólna rozpiska.


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6883 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 23/11/2013 17:12
A jakiej firmy polecacie folie na ekran w telefonach dotykowych?


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6913 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 23/11/2013 17:47
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Pytałem o tego iphona, bo człowiek z Plus GSM powiedział mi, że mało kto pyta o ten model, gdyż jego cena jest nieadekwatna do funkcjonalności. Stwierdził też, że jest drogi w utrzymaniu. W sensie, że drogie koszty podzespołów i naprawy. A właśnie, jak to jest z żywotnością tego modelu? Wielu moich znajomych, głównie tych, którzy nigdy iphona nie mieli. Twierdzi, że to bardzo delikatny sprzęt. Wystarczy malutki upadek i trzeba isc do serwisu. Prawda, czy wyolbrzymienie?


TYLKO POGOŃ!
Novina
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4209 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 02/12/2013 15:36
Witam mam zamiar zakupić nowy telefon, cena do 1200 zł. Mam na oku Samsuga Galaxy SIII. Byłby ktoś w stanie poradzić czy znajdę telefon o lepszych parametrach w podobnej cenie lub o takich samych parametrach w mniejszej cenie. Telefon ma służyć jako gadżet,aby od czasu do czasu zagrać w jakaś grę w ramach nudy podczas jazdy busem , lub żeby wejść na neta. Wygląd na znaczenie drugorzędne, ważniejsze są parametry


Viktoria
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3765 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 14/12/2013 16:27

  lukas86 napisał:  
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Pytałem o tego iphona, bo człowiek z Plus GSM powiedział mi, że mało kto pyta o ten model, gdyż jego cena jest nieadekwatna do funkcjonalności. Stwierdził też, że jest drogi w utrzymaniu. W sensie, że drogie koszty podzespołów i naprawy. A właśnie, jak to jest z żywotnością tego modelu? Wielu moich znajomych, głównie tych, którzy nigdy iphona nie mieli. Twierdzi, że to bardzo delikatny sprzęt. Wystarczy malutki upadek i trzeba isc do serwisu. Prawda, czy wyolbrzymienie?



Ja miałam do wyboru Iphone 4 i 5. Wzięłam 4,ze względu na słabe opinie o 5. Z resztą sama na własne oczy przekonałam się widząc iphona znajomej po kilku dniach użytkowania. Cały w ryskach i lekko jakby... wygięty ? Nie wiem jak to dokładniej opisać. Facet w sklepie stwierdził,że
to wina noszenia go w tylnej kieszeni. 4 mam od końca sierpnia. Fakt,jest troszkę porysowany,bo noszę go po kieszeniach,w których też noszę klucze,czy zapalniczkę. Ale na tyle upadków ile zdołał przejść,wygląda i trzyma się świetnie. Jedyne co mi nie pasuje,to przymusowa aktualizacja na iOS 7. Bez tego nie mogłam ściągnąć żadnych aplikacji,a teraz łapie mega lagi.


Pes2009
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4210 dni




Odp: Jakie macie telefony komórkowe????? - 15/12/2013 21:09
Co do wytrzymałości ekranów , to tak na prawdę zależy od szczęścia a nie od modemu czy marki telefonu


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005