Autor
Wiadomość
   Pogoń Szczecin -> Korupcja << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7266 dni

*




Odp: Korupcja - 23/09/2009 14:25
Co do tego pamiętnego meczu z Bełchatowem, to już ładnych 10 lat temu tygodnik "Piłka Nożna" otwarcie w artykule pisał, że mecz był kupiony. Podawali nawet sumę jaką sędzia miał wtedy wziąć od Bełchatowa - jeśli dobrze pamiętam, było to 80 tysięcy złotych.

Jedno z najbardziej opiniotwórczych pism o piłce tak napisało i pies z kulawą nogą się tym wtedy nie zainteresował.


RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8260 dni

**




Odp: Korupcja - 23/09/2009 14:34

  miau ! napisał:  
Mam pewne typy co do kolejnych 2 osób. Zobaczymy, czy się sprawdzą. Nie są to piłkarze i trenerzy czy Dawid P. ;) Jeden nadal działa w Pogoni, a drugi już nie (chociaż pewnie by bardzo chciał ;))



Z Brazylią nie mamy podpisanej umowy o ekstradycję ;-) więc Dawid na razie może spać spokojnie, bo gdyby nawet poproszono jego zatrzymanie na zasadach wzajemności, to się zaraz okaze że Dawid ma 2 obywatelstwa, albo petycję podpisze sprzedawcy bananów w okolicach jego "szkółek"


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
PoGoniarz78
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6465 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 14:58
Dawidek miał brac ślub w Brazylii. Przypadek ?


PRECZ Z KOMUNĄ !
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7659 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 15:24

  miau ! napisał:  
Mam pewne typy co do kolejnych 2 osób. Zobaczymy, czy się sprawdzą. Nie są to piłkarze i trenerzy czy Dawid P. ;) Jeden nadal działa w Pogoni, a drugi już nie (chociaż pewnie by bardzo chciał ;))


Wiem coś, ale nie powiem :)


Paulinus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7918 dni

***




Odp: Korupcja - 23/09/2009 19:19

  RAFek napisał:  
Cytat z Dziennika: "Prokuratura wśród meczów, które uważa za podejrzane, wymienia dwa spotkania Pogoni z 2004 r. Ustalono, że 20 marca sędzia Sławomir B. przyjął 18 tys. zł od Ryszarda F. Swoją dolę 5 tys. miał dostać też obserwator. Pogoń wygrała wówczas drugoligowy mecz z ŁKS Łódź 3:1. Oszukane spotkanie oglądało aż 12 tys. ludzi. W tym samym roku Pogoń próbowała też kupić mecz z Arką w Gdyni. Gospodarze jednak przelicytowali Portowców i sędzia Piotr K. drukował dla Arki, która wygrała 1:0.

Prokuratorzy o kupno tych spotkań oskarżają ówczesnego menedżera Pogoni - Dawida P., syna właściciela klubu Antoniego. Dawid P. od kilku lat mieszka w Brazylii, gdzie prowadzi kilka szkółek piłkarskich. Do Polski nie wraca właśnie dlatego, że boi się zatrzymania. "

I tego powinni się trzymać.

A co do zarzutów prokuratury wobec Grześka i Bugiego - o ich prawdziwości zadecyduje sąd.



amen


"CSWD" i to się nie zmieni....
kijevo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7247 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 19:44

  RAFek napisał:  

  miau ! napisał:  
Mam pewne typy co do kolejnych 2 osób. Zobaczymy, czy się sprawdzą. Nie są to piłkarze i trenerzy czy Dawid P. ;) Jeden nadal działa w Pogoni, a drugi już nie (chociaż pewnie by bardzo chciał ;))



Z Brazylią nie mamy podpisanej umowy o ekstradycję ;-) więc Dawid na razie może spać spokojnie, bo gdyby nawet poproszono jego zatrzymanie na zasadach wzajemności, to się zaraz okaze że Dawid ma 2 obywatelstwa, albo petycję podpisze sprzedawcy bananów w okolicach jego "szkółek"


W Brazylii można mieć tylko jedno obywatelstwo ;)


wola
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6224 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 20:59

  anathema napisał:  

  Jacck napisał:  

  Budrys napisał:  
"chwasty" , "zdrajcy" "złodzieje" itd , krótka jest pamięć i miłość kibica ...
Na meczach waleczność i ambicja obu tych zawodników zawsze była doceniana przez kibiców.
Porywali tłumy , stadion skandował BUGI , BUGI domagając się wejścia z ławki na boisko Artura ... który potrafił odmienić losy meczu.
Grzegorz w szatni potrafił ustawić zespół i był tzw. dobrym duchem.
Mało tego - gdyby nie Grzegorz i parę innych osób to dziś klubu Pogoń by nie było w ogóle.
Teraz jakieś chłystki i matołki obrażają Nas wszystkich pisząc takie dyrdymały !

Antoni P. bywa w Polsce bo nie ma nic na sumieniu i nie ma na niego haka.
Problem zaś ma Dawid P. i parę innych osób z klubu - stąd Dawid na stałe przebywa w Brazylii i raczej rodzimego kraju nie odwiedzi ...
Popatrzcie z resztą na tamtą Pogoń w tamtym czasie , była mocna i wygrać mogła z każdym
Funkcjonując jednak w takiej a nie innej lidze - musiała mieć "podpórki" bo uczciwie awansować w uczciwej rywalizacji z Zagłębiem , Srakowią i GKS-em nie mogła ...
Co mógł zrobić Grzegorz i Artur gdy w klubie były prawdziwe tuzy a cała liga była ustawiona ?


Dokładnie, byliśmy uczciwi np. kilka lat wcześniej sezon 1995/96 i wiemy jak skończyliśmy. To co wydarzyło się wtedy ja jakoś do dzisiaj nie mogę pojąć heh, był jeden wielki płacz po porażce z Bełchatowem w ostatniej kolejce, z Bełchatowem ,który po 8 pkt. zdobytych jesienią miał cudowną wiosnę:) , dopiero później okazało się ,że spółdzielnia na nas była w zimie już chyba założona. Cała piłka była skorumpowana i tyle, do niczego te śledztwa nie doprowadzą ,będzie szykanowanych publicznie z 10% ludzi ukaranych we Wrocławiu, a pozostałe 90% także skorumpowanych w tamtych latach będą chyba wzorem uczciwości.
najlepszym rozwiązaniem jest abolicja i tyle, całkowite odcięcie od przeszłości . A teraz jeśli zajdą zjawiska korupcjogenne karać surowo , z zakazem wykonywania zawodu włącznie, ale do tego trzeba odpowiednio dostosować prawo.



pamietam tą "rewelacyjną i cudowną" runde rewanżową przez Bełchatów. i ta ostatnia kolejka u nich-czerwo Pokładowskiego juz po 20 min gry. po rundzie jesiennej bylismy w czubie ,bodajże na 6 miejscu. Trenerem był wtedy Pekowski. W kuluarach sie mawiało,że był to koleś uczciwy,nie mieszający sie w układy,ale nie znający polskich realiw. jakie one były wyszło to później. po spadku do drugiej ligi pod naporem opini publicznej skonczyła sie era Rynkiewicza. i o zgrozo zaczęły sie początki degrangolady naszego klubu-szachowanie na stanowiskach prezesów (Folbrycht,Korneluk,Lenkiewicz-kolejność dowolna) i kręcenie sie przy Pogoni przekrętasów pokroju Paszynskiego-tego samego co sprowadził do nas Bekdasa. a co działo sie później,wiemy wszyscy.



wola
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6224 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 21:06
Po tym sezonie rozmawiałam z Pekowskim i.... nie wiem czy się tłumaczył czy bał (bo było nas kilku po piwku) ale powiedział ze zostały sprzedane 4 mecze w sezonie 2 przez starych w drużynie i 2 przez młodych nie chcieli być gorsi.Ale jaka jest prawda?


katharsis
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7379 dni

**




Odp: Korupcja - 23/09/2009 21:11
Nie oszukujmy sie - to nie jest zdziwienie. Kazdy kto potrafil myslec na poziomie wyzszym niz przecietny szympans wiedzial jak weszlismy do I ligi. Co do Grzesia i Artura to byłabym daleka od oceniania tego co się stało.

Swoją drogą takie były czasy...


ligowiec.net team
Art(h)ur
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7831 dni




Odp: Korupcja - 23/09/2009 23:54
Na poczatku myslalem, ze to w zwiazku z ich pobytem w elchu - grali tam razem z m.in. reissem, a trenerem byl baniak (swoja droga - ten koles jest zamieszany w prawie tyle samo ustawionych meczow, co 'fryzjer', ale wciaz nic mu sie nie dzieje, bo sam sie zglosil - ciagle mnie to dziwi).
Wiec moze ich nazwiska wtedy padly i to odswiezylo pamiec prokuratury o szczecinskim watku.
Wydaje mi sie, ze raczej byli kurierami - cenne byly ich kontakty w roznych klubach wyrobione przez lata gry, w tym w nizszych ligach.


MKS po życia kres!!!
ch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7851 dni

**




Odp: Korupcja - 24/09/2009 16:39
[ Grzegorz Matlak: Nigdy nie sprzedałem meczu ]


mario741019
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5487 dni




Odp: Korupcja - 24/09/2009 17:44



Jakos dziwnym trafem bardzo mu wierzę. Z drugiej strony do Wrocławia nie trafia się za niewinność.


" Choćby Was tu było, jak na drzewach liści, będziecie spierdalać idą POGONIŚCI"
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6248 dni




Odp: Korupcja - 24/09/2009 18:15

  mario741019 napisał:  



Jakos dziwnym trafem bardzo mu wierzę. Z drugiej strony do Wrocławia nie trafia się za niewinność.



przecież tam są sami niewinni :D troche przesadził moim zdaniem z tą miłością od zawsze i na zawsze do Pogoni. Niektórych rzeczy sie nie zapomina. Mimo wszystko..


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Paulinus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7918 dni

***




Odp: Korupcja - 24/09/2009 19:45

  mario741019 napisał:  



Jakos dziwnym trafem bardzo mu wierzę. Z drugiej strony do Wrocławia nie trafia się za niewinność.



Nie zauważyłam tam nigdzie stwierdzenia, że jest niewinny.... Brawo za odwagę


"CSWD" i to się nie zmieni....
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6738 dni

**




Odp: Korupcja - 24/09/2009 19:51
Pan prezes Kałużny chyba ma przysłowiową "srakote w gaciach". Boi się ze klub po tym incydencie straci reputacje , frekwencja spadnie i też od razu napisał oświadczenie. Odcinając sie jednak od "tamtej" Pogoni , wychodzi na hipokryte , bo najwidoczniej już zapomniał jak razem z kolega od tartaków bardzo zabiegał o odkupienie udziałów od Ptaka.Biegali za Miedziakiem , żebrali wręcz przed nim z mierną jak na wielkich "bizmesmenow" jedną "bańką" w kieszeni a potem płakali że sie nie udało, że biedni od IV ligi musza zaczynać.Gdyby nie Pogoń Nowa , dziś gastronomicy nie mieliby zbyt ciekawej sytuacji. A tak teraz wychodzą na "zbawców", choć praktycznie nic nie zainwestowali,liczą jedynie na szybki zysk a wszystko dostają od miasta. Oczywiście jednak to oni od zera klub budowali? Pewnie jeszcze Marta swoimi heroicznymi działaniami im w tym niezmiernie pomogła.Bo przecież nie Matlak ;) Troche pokory panowie z zarządu , kazdemu może sie "powinąć noga" ;)

Ostatnio edytowany przez: eM, 24 września 2009, 20:15 [9 raz(y)]


RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8260 dni

**




Odp: Korupcja - 24/09/2009 19:56
Ad vocem:

"Oświadczenie Grzegorza Matlaka

W związku z wydarzeniami mającymi miejsce w ostatnich dniach, chciałem wskazać, iż nigdy nie działałem na szkodę Klubu POGOŃ Szczecin, ani przeciwko szczecińskiej piłce nożnej.
Zapewniam wszystkich Kibiców POGONI Szczecin, że w ciągu mojej całej kariery z pełnym oddaniem i sercem broniłem barw mojego ukochanego Klubu, którego jestem wychowankiem. Z uwagi na rygory postępowania karnego nie mogę wyjaśnić i odpowiedzieć na żadne wątpliwości związane z przedstawionym mi zarzutem (wytłuszczenie moje - RAFek) przez Prokuraturę Apelacyjną we Wrocławiu, a także odnieść się do doniesień prasowych opartych niekiedy jedynie na domysłach i przekłamaniach.
Dziękuję bardzo za wsparcie udzielone mi przez Rodzinę, Przyjaciół i wielu Kibiców POGONI Szczecin w tych trudnych dla mnie chwilach.
Przykro mi, że aktualny Zarząd POGONI Szczecin S.A. odcina się od historii Klubu założonego w 1948r. przekreślając jego piękną historię wraz z wszystkimi wzlotami i upadkami. Ponadto wbrew twierdzeniom Zarządu POGONI Szczecin S.A. odbudowa piłki w Szczecinie rozpoczęła się nie dwa lata temu, a ponad trzy lata temu i to nie przez aktualny Zarząd Klubu, a wspaniałych Kibiców Dumy Pomorza, dzięki którym nie doszło do zakupu spółki MKS POGOŃ Szczecin Sportowa S.A. należącej do Pana Antoniego Ptaka.
Przepraszam, że nie przeciwstawiłem się korupcji panującej w polskiej piłce nożnej jednakże to nie ja byłem decydentem, a jedynie prostym piłkarzem starającym się w rywalizacji sportowej godnie reprezentować Nasz Klub. Chciałem podkreślić, że nigdy nie sprzedałem żadnego meczu w swojej karierze zawodowej, a moją największą miłością była i jest drużyna POGOŃ Szczecin, którą tworzą najwspanialsi w Polsce Kibice. "

Ostatnio edytowany przez: RAFek, 24 września 2009, 20:11 [4 raz(y)]


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
Matek.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7991 dni

***




Odp: Korupcja - 24/09/2009 20:18
Matlak niech lepiej nie mówi o miłości do Pogoni, bo takowej miłości nie ma, chyba nie będę przypominać dlaczego... :)


Pogoń To My!
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6594 dni




Odp: Korupcja - 24/09/2009 20:25

  eM napisał:  
Pan prezes Kałużny chyba ma przysłowiową "srakote w gaciach". Boi się ze klub po tym incydencie straci reputacje , frekwencja spadnie i też od razu napisał oświadczenie. Odcinając sie jednak od "tamtej" Pogoni , wychodzi na hipokryte , bo najwidoczniej już zapomniał jak razem z kolega od tartaków bardzo zabiegał o odkupienie udziałów od Ptaka.Biegali za Miedziakiem , żebrali wręcz przed nim z mierną jak na wielkich "bizmesmenow" jedną "bańką" w kieszeni a potem płakali że sie nie udało, że biedni od IV ligi musza zaczynać.Gdyby nie Pogoń Nowa , dziś gastronomicy nie mieliby zbyt ciekawej sytuacji. A tak teraz wychodzą na "zbawców", choć praktycznie nic nie zainwestowali,liczą jedynie na szybki zysk a wszystko dostają od miasta. Oczywiście jednak to oni od zera klub budowali? Pewnie jeszcze Marta swoimi heroicznymi działaniami im w tym niezmiernie pomogła.Bo przecież nie Matlak ;) Troche pokory panowie z zarządu , kazdemu może sie "powinąć noga" ;)



Dobrze napisane.


Entero
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5589 dni




Odp: Korupcja - 24/09/2009 20:40
A ja myśłe że jak awansujemy to będzie dupa i jeb do 2 ligi :P


Pogoń&Legia
RAFek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8260 dni

**




Odp: Korupcja - 24/09/2009 20:59

  Entero napisał:  
A ja myśłe że jak awansujemy to będzie dupa i jeb do 2 ligi :P



Tak by było, gdyby odkupiono Spółkę od Ptaka.
Na szczęście - Pogoń Nowa miała inne plany... I na szczęście nie kupiono Groclinu , też m.in. dzięki PN - przez PN należy rozumieć szeroko pojęty front kibiców - bo Pogoń to My.
Teraz wszelkiej maści sprzedawczyki opluwające PN, PSN, Stowarzyszenie Portowcy, Młode Wilki, "karków w białych koszulkach" itp moga sie udać w pielgrzymkę do Częstochowy albo na mecz do Poznania, tzn tfuu do Wronek...
Bez pozdrowień...


To nasza generacja, to MY - 30 letni
100%EG
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005