Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/08/2008 00:48

  malcoolm napisał:  
a jednak!


  Cytat:  
Nowe autobusy z serii Floating Garden

Prezydent miasta Piotr Krzystek przekazał w użytkowanie cztery nowe autobusy.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek był bardzo zadowolony z zakupu. - Rozpoczynają serię autobusów "Floating Garden" w nowej kolorystyce miasta zgodnej ze strategią naszej marki.

Autobusy przedstawił prezes SPA Klonowica Krzysztof Putiatycki. - Jest tam pełny monitoring, autobusy są niskopodłogowe, znajduje się tam również informacja głosowa dla pasażerów. Mają po 18 metrów długości, spełniają normę spalin Euro 4, kosztowały pięć milionów złotych i od dziś będą woziły szczecinian.

Wozy Solaris zakupiło Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe Klonowica.



!! :)

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum




Miałem okazję się przejechać tym autobusem od dworca głównego do Zawadzkiego i oto moje spostrzeżenia:
1) jak wysiadłem to bolały mnie kolana od zbyt bliskiej odległości siedziska przede mną(nie jestem jakiś wieżowcem o bardzo długich nogach - mam 187 cm wzrostu)
2) rozkład miejsc siedzących nie przypadł mi do gustu - po pijanemu to projektowali?
3) autobus, który kupuje się w 2008 roku to .... powinien posiadać klimatyzację !!!

Moim zdaniem mało trafiony zakup...

Ps. Takich Solarisów Urbino 18(pewnie różne wersje bo jest ich kilka) np jeździ w
Wawie - 180
Łódź - 62
Poznań - 42
Kraków - 26

Marzy mi się by w Szczecinie jeździły takie tramwaje jak w Warszawie:

Obrazek JPG wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum


Pozdrowienia z Warszawy

Ostatnio edytowany przez: Ambasador, 7 sierpnia 2008, 01:04 [7 raz(y)]


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 20/08/2008 10:08

  Cytat:  
Inny głos zapowie przystanek w tramwaju

MZK Szczecin zmieni głos zapowiadający przystanki w tramwajach. Od teraz nie będzie to już lektor, którego głoś nagrywano w studiu, a wygenerowany komputerowo głos syntezatora mowy IVONA.
Rozwiązanie ma przyspieszyć i ułatwić pracę nad bieżącymi modyfikacjami wyrazów zapowiadanych przez "gadaczkę". Np. w przypadku zmiany nazwy przystanku czy trasy danej linii często trzeba od nowa nagrywać w studiu głos lektora. Od teraz wystarczy tylko nagrać wpisany w komputer tekst i wgrać go w komputer zamontowany w tramwaju.

Nad zmianami pracują pracownicy Sekcji Informatyki Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pierwsze tramwaje z nowymi zapowiedziami już jeżdzą po mieście. Z czasem we wszystkich pojazdach przystanki będzie zapowiadał syntezator mowy IVONA.


Za MM Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6867 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 20/08/2008 10:28

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Inny głos zapowie przystanek w tramwaju

MZK Szczecin zmieni głos zapowiadający przystanki w tramwajach. Od teraz nie będzie to już lektor, którego głoś nagrywano w studiu, a wygenerowany komputerowo głos syntezatora mowy IVONA.
Rozwiązanie ma przyspieszyć i ułatwić pracę nad bieżącymi modyfikacjami wyrazów zapowiadanych przez "gadaczkę". Np. w przypadku zmiany nazwy przystanku czy trasy danej linii często trzeba od nowa nagrywać w studiu głos lektora. Od teraz wystarczy tylko nagrać wpisany w komputer tekst i wgrać go w komputer zamontowany w tramwaju.

Nad zmianami pracują pracownicy Sekcji Informatyki Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Pierwsze tramwaje z nowymi zapowiedziami już jeżdzą po mieście. Z czasem we wszystkich pojazdach przystanki będzie zapowiadał syntezator mowy IVONA.


Za MM Szczecin



W koncu się doczekaliśmy ciekawe czy w autobusach tez dadzą IVO


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 10/09/2008 16:43

  Cytat:  
Kanar żywemu nie przepuści Autor: maciasmp3

Jedziesz bez biletu? Nie chcesz podać swoich danych kontrolerowi biletów? Uważaj, to może być kosztowana gra.
Jeśli złapany bez biletu nie podasz swoich danych otrzymasz przejazd w jedną stronę pod najbliższą komendę policji w cenie 484 zł za zmianę trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny + 169 zł opłata za brak ważnego biletu

Tak wydarzyło się wczoraj na linii pośpiesznej "A" w okolicach przystanku końcowego "Studzienna"...

W tym przypadku przejazd nie był długi, bo około 1 km do komendy na ul. Bardzińskiej, ale na pewno dość kosztowny ...



Za MMSzczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/12/2008 23:28
Obrazek jpg wstawiony na forum
Obrazek jpg wstawiony na forum

  Cytat:  
Zmodernizowane tramwaje wyjechały na testy

Wyglądają jakby wyjechały dopiero z fabryki, ale nowe nie są.

- Dziś na szczecińskich ulicach MZK będzie testować dwa gruntownie zmodernizowane tramwaje - mówi Zbigniew Dąbrowski z Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego.

Modernizacja tramwajów kosztowała około miliona stu tysięcy złotych - dokładna cena jeszcze nie jest znana.

Wyświetlono 90 razy, ostatnia aktualizacja: Piotr KOŁODZIEJSKI - 2008-12-19 09:38:482008-12-19, 07:22: Magdalena Nieniewska



IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/12/2008 23:35

  Cytat:  
Będzie wygodniej pieszym i rowerzystom

Zakończył się drugi etap modernizacji alejek pieszo-rowerowych wokół szczecińskiej "Arkonki".

Wyasfaltowano nawierzchnię, naprawiono krawężniki, wyprofilowano pobocza i usunięto rosnące tam krzewy. Inwestycja kosztowała ponad 1,3 mln złotych. Wiosną wykonano pierwszy etap prac. Wtedy wyremontowano alejkę południową wokół "Arkonki" oraz wykonano oświetlenie.

W planach jest również modernizacja trasy wiodącej od "Arkonki" do ul. Wincentego Pola.


Obrazek jpg wstawiony na forum


Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6902 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 20/12/2008 00:31
te odnowione tramwaje bardzo ładne...ciekawe na jakie linie je puszcza


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 13:10

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Kanar żywemu nie przepuści Autor: maciasmp3

Jedziesz bez biletu? Nie chcesz podać swoich danych kontrolerowi biletów? Uważaj, to może być kosztowana gra.
Jeśli złapany bez biletu nie podasz swoich danych otrzymasz przejazd w jedną stronę pod najbliższą komendę policji w cenie 484 zł za zmianę trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny + 169 zł opłata za brak ważnego biletu

Tak wydarzyło się wczoraj na linii pośpiesznej "A" w okolicach przystanku końcowego "Studzienna"...

W tym przypadku przejazd nie był długi, bo około 1 km do komendy na ul. Bardzińskiej, ale na pewno dość kosztowny ...



Za MMSzczecin




Królestwo,Draństwo,Kurestwo,Chłopczyki,Jebnięci konfidenci,Chuje… 5-2cm Ch-W-D-P!


Obrazek png wstawiony na forum
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6773 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 14:27

  Bebzon napisał:  

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Kanar żywemu nie przepuści Autor: maciasmp3

Jedziesz bez biletu? Nie chcesz podać swoich danych kontrolerowi biletów? Uważaj, to może być kosztowana gra.
Jeśli złapany bez biletu nie podasz swoich danych otrzymasz przejazd w jedną stronę pod najbliższą komendę policji w cenie 484 zł za zmianę trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny + 169 zł opłata za brak ważnego biletu

Tak wydarzyło się wczoraj na linii pośpiesznej "A" w okolicach przystanku końcowego "Studzienna"...

W tym przypadku przejazd nie był długi, bo około 1 km do komendy na ul. Bardzińskiej, ale na pewno dość kosztowny ...



Za MMSzczecin




Królestwo,Draństwo,Kurestwo,Chłopczyki,Jebnięci konfidenci,Chuje… 5-2cm Ch-W-D-P!




co sie spinacie chlopaki, cos sie nie podoba? przeciez to jest dla naszego dobra i bezpieczenstwa!!!

a tak powaznie to to juz jest kurwa mać skandal!!!!!! to jest kurwa chore!!!!
ponad 600 za brak biletu:)? za tyle top se samolotem moznalatać, ciekawe co bedzie nastepne.........


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 15:24

  TeHaCe napisał:  

  Bebzon napisał:  

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Kanar żywemu nie przepuści Autor: maciasmp3

Jedziesz bez biletu? Nie chcesz podać swoich danych kontrolerowi biletów? Uważaj, to może być kosztowana gra.
Jeśli złapany bez biletu nie podasz swoich danych otrzymasz przejazd w jedną stronę pod najbliższą komendę policji w cenie 484 zł za zmianę trasy środka transportowego bez uzasadnionej przyczyny + 169 zł opłata za brak ważnego biletu

Tak wydarzyło się wczoraj na linii pośpiesznej "A" w okolicach przystanku końcowego "Studzienna"...

W tym przypadku przejazd nie był długi, bo około 1 km do komendy na ul. Bardzińskiej, ale na pewno dość kosztowny ...



Za MMSzczecin




Królestwo,Draństwo,Kurestwo,Chłopczyki,Jebnięci konfidenci,Chuje… 5-2cm Ch-W-D-P!




co sie spinacie chlopaki, cos sie nie podoba? przeciez to jest dla naszego dobra i bezpieczenstwa!!!

a tak powaznie to to juz jest kurwa mać skandal!!!!!! to jest kurwa chore!!!!
ponad 600 za brak biletu:)? za tyle top se samolotem moznalatać, ciekawe co bedzie nastepne.........




chip w dupie i "pozostaje miec nadzieje" ze nie bedzie bolalo :D


Obrazek png wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 16:27
Z tym podjechaniem do komisariatu to przesadzili zupełnie, tylko że tak z drugiej strony to ja (Wy też) na takich gamoni muszę płacić podatki żeby Ci sobie na gapę jeździli komunikacją.


Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7243 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 16:38
To już nie pierwszy taki przypadek. Jakiś czas temu czytałem o podobnym na mkm.szczecin.pl. Te kilkaset złoty to kara za nieuzasadnią zmianę trasy środka komunikacji miejskiej. Ale czy to pasażer bez biletu spowodował tą zmianę, czy może kanar? Pomijam fakt, że kierowca busa nie musiał się godzić na taką przejażdzkę. Kanarki powinny wysiąść, wezwać co trzeba i czekać a nie z całym busem się wozić. Debilizm.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8259 dni

**




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 16:40

  IS napisał:  
Z tym podjechaniem do komisariatu to przesadzili zupełnie, tylko że tak z drugiej strony to ja (Wy też) na takich gamoni muszę płacić podatki żeby Ci sobie na gapę jeździli komunikacją.



Sam jesteś gamoń. Niedawno była na tym forum dyskusja na temat biletów więc nie ma będę się powtarzał ale dzięki, że płacisz podatki na mnie i na wielu innych "gamoni"!


za plecami psów myśliwskich cała masa
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 16:50

  NLx napisał:  

  IS napisał:  
Z tym podjechaniem do komisariatu to przesadzili zupełnie, tylko że tak z drugiej strony to ja (Wy też) na takich gamoni muszę płacić podatki żeby Ci sobie na gapę jeździli komunikacją.



Sam jesteś gamoń. Niedawno była na tym forum dyskusja na temat biletów więc nie ma będę się powtarzał ale dzięki, że płacisz podatki na mnie i na wielu innych "gamoni"!



Dlatego te miasto tak wygląda jak wygląda i kolejny raz mamy dowód na to że to w mentalności ludzi leży problem. Wzajemnie mógłbym Ci podziękować za to że podróżuję śmierdzącymi autobusami w większości zdezelowanymi, a to dlatego że ludziom się nie chce kasować biletów. Naprawdę masz się czym chwalić.


  Cytat:  

To już nie pierwszy taki przypadek. Jakiś czas temu czytałem o podobnym na mkm.szczecin.pl. Te kilkaset złoty to kara za nieuzasadnią zmianę trasy środka komunikacji miejskiej. Ale czy to pasażer bez biletu spowodował tą zmianę, czy może kanar? Pomijam fakt, że kierowca busa nie musiał się godzić na taką przejażdzkę. Kanarki powinny wysiąść, wezwać co trzeba i czekać a nie z całym busem się wozić. Debilizm.



To jest debilizm ale w tym przypadku na miejscu pasażera pokusiłbym się o wniesienie sprawy do sądu o ile istnieją takie podstawy - myślę że sama kara za brak biletu wystarczy, przewożenie kogoś do komisariatu jest sytuacją kuriozalną - cierpią na tym wszyscy pasażerowie, a samego gapowicza raczej niedoprowadzą do tego że zmieni zdanie na temat jazdy na gapę.


NLx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8259 dni

**




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 17:06

  Cytat:  
Dlatego te miasto tak wygląda jak wygląda i kolejny raz mamy dowód na to że to w mentalności ludzi leży problem. Wzajemnie mógłbym Ci podziękować za to że podróżuję śmierdzącymi autobusami w większości zdezelowanymi, a to dlatego że ludziom się nie chce kasować biletów. Naprawdę masz się czym chwalić.



Nie sądzę żebym się tu czymkolwiek chwalił. Jak zacznę kupować bilety to gwarantujesz mi, że nie będę podróżował w towarzystwie śmierdzących meneli? Tak jak wczoraj w autobusie 81? Pewnie jakbym skasował bilet to ten menel momentalnie opuszcza pojazd w końcu mam bilet to nie powinno śmierdzieć. A zdezelowane autobusy jak były tak będą bo nowe pojazdy szybko mogą zmienić wygląd tak na zewnątrz jak i od środka ponieważ "w mentalności ludzi leży problem".


za plecami psów myśliwskich cała masa
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 17:14

  NLx napisał:  

  Cytat:  
Dlatego te miasto tak wygląda jak wygląda i kolejny raz mamy dowód na to że to w mentalności ludzi leży problem. Wzajemnie mógłbym Ci podziękować za to że podróżuję śmierdzącymi autobusami w większości zdezelowanymi, a to dlatego że ludziom się nie chce kasować biletów. Naprawdę masz się czym chwalić.



Nie sądzę żebym się tu czymkolwiek chwalił. Jak zacznę kupować bilety to gwarantujesz mi, że nie będę podróżował w towarzystwie śmierdzących meneli? Tak jak wczoraj w autobusie 81? Pewnie jakbym skasował bilet to ten menel momentalnie opuszcza pojazd w końcu mam bilet to nie powinno śmierdzieć. A zdezelowane autobusy jak były tak będą bo nowe pojazdy szybko mogą zmienić wygląd tak na zewnątrz jak i od środka ponieważ "w mentalności ludzi leży problem".



Dlatego ja takim menelom co śmierdzą i piją sprzedaje kopniaka na do widzenia - raz tak zrobiłem, bo oprócz tego że facet śmierdział i pił wino z reklamówki to zaczął mi ubliżać. Przyznam że Twój tok rozumowana w takiej sytuacji jest nawet właściwy, bo gdy ja kasuje bilet to chce mieć zapewniony komfort jazdy, dlatego w tym wypadku należy w jakiś bardziej lub mniej humanitarny sposób wyprosić osobę która na pare metrów zionie smrodem. Uważam że kierowcy powinni kontrolować kto wsiada do autobusu i wypraszać niepożądane osoby. Niestety w każdym autobusie i tramwaju jakim się przejadę ci menele są.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5789 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 22:55
widzisz,dla ciebie menel to osoba ktora nalezy wypierdolic na kopach z autobusu(kazdemu oni preszkadzaja) ale zastanow sie zanim cokolwiek zrobisz bo moze ktos ciebie potraktuje kiedys za zbytniego madrale i zostanie ci wyplacone co nalezy :]


Obrazek png wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7846 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/12/2008 23:23
oj, czuje pomiedzy wam welka antypatie :)
swego czasu na lotwie oficjalnie wprowadzono nakaz by kierowca usuwal menelstwo z autobusu.


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6735 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 24/12/2008 00:01

  Bebzon napisał:  
widzisz,dla ciebie menel to osoba ktora nalezy wypierdolic na kopach z autobusu(kazdemu oni preszkadzaja) ale zastanow sie zanim cokolwiek zrobisz bo moze ktos ciebie potraktuje kiedys za zbytniego madrale i zostanie ci wyplacone co nalezy :]



Widzę że coś Ci nie gra w stosunku do mojej osoby, ale ok jest to Twój problem, ja staram się powstrzymywać od uniesień w stosunku do kogokolwiek. Sprzedałem gościowi kopniaka bo obrażał mnie i ludzi przebywających w autobusie i sądzę że menelem był z własnej winy ;)


antek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8108 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 24/12/2008 00:10

  IS napisał:  
Z tym podjechaniem do komisariatu to przesadzili zupełnie, tylko że tak z drugiej strony to ja (Wy też) na takich gamoni muszę płacić podatki żeby Ci sobie na gapę jeździli komunikacją.



Tylko majac na uwadze zblizajace sie swieta,nie bede tego komentowal tylko poprosze Cie o przemyslenie swoich nastepnych postow...

Wesolych Swiat :)

/edit tego nademna tez nie skomentuje,chodz jak tak dalej pojdzie prysnie magia swiat...


PIJEMY AŻ JEBNIEMY !
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005