Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Dzn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6868 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 12/02/2009 20:55

  kiko napisał:  
Wczoraj zapomniałem skasować biletu i ujebał mnie kanar (miałem 4 biletów w kieszeni i k**wa nie skasowałem breakdance). I teraz pytanie - kanar wypisując mandat - popisał się talentem graficznym i nie jestem wstanie rozszyfrować kwoty do zapłaty - jest to albo 164, 165 lub 169zł. Miał ktoś 'przyjemność' uiszczać podobną opłatę i pamięta kwotę :] ?




  
zditm.szczecin.pl napisał:  
1) za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozowego (biletu):
a) uiszczona u kontrolera biletowego lub w terminie do 7 dni - 169,00 zł
b) uiszczona w terminie późniejszym - 242,00 zł
2) za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienia do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu
a) uiszczona u kontrolera biletowego lub w terminie do 7 dni - 154,00 zł
b) uiszczona w terminie późniejszym - 220,00 zł



kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6409 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 12/02/2009 21:10

  WooDoo napisał:  

  kiko napisał:  
Wczoraj zapomniałem skasować biletu i ujebał mnie kanar (miałem 4 biletów w kieszeni i k**wa nie skasowałem breakdance). I teraz pytanie - kanar wypisując mandat - popisał się talentem graficznym i nie jestem wstanie rozszyfrować kwoty do zapłaty - jest to albo 164, 165 lub 169zł. Miał ktoś 'przyjemność' uiszczać podobną opłatę i pamięta kwotę :] ?




  
zditm.szczecin.pl napisał:  
1) za przejazd bez odpowiedniego dokumentu przewozowego (biletu):
a) uiszczona u kontrolera biletowego lub w terminie do 7 dni - 169,00 zł
b) uiszczona w terminie późniejszym - 242,00 zł
2) za przejazd bez ważnego dokumentu poświadczającego uprawnienia do bezpłatnego lub ulgowego przejazdu
a) uiszczona u kontrolera biletowego lub w terminie do 7 dni - 154,00 zł
b) uiszczona w terminie późniejszym - 220,00 zł




Dzięki soczek


Sampaio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7515 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 12/02/2009 22:42

  nowa od nowa napisał:  
no i pod co to podpiąć...? chyba nie warto nic robić,bo debile zawsze to zniszczą. nie ich rzecz to można demolować. a od psich kup i krzywych chodników sie zaczęło heh. dopóki społeczenstwo nie zmądrzeje i nie stanie sie odpowiedzialne to bedzie taki bajzel jaki jest.



Co zrobić, kiedy kulturowo nadal jesteśmy 100 lat za Murzynami... I to stwierdzenie też całkowicie nie odzwierciedla obrazu polskiego społeczeństwa. Wątpię żeby w takiej Afryce, Azji czy jakimkolwiek pierdziszewie na środku oceanu istniał jakikolwiek bezmózgi naród, który czuje większą potrzebę wandalizmu niż my Polacy... Nie moje to rozpierdolę, nie mogę ukraść to rozpierdolę, przeszkadza mi albo się nudzę to też rozpierdolę. Takie myślenie ostatnimi czasy stało się sposobem na życie dla wielu kreatywnych inaczej


Statystycznie gołąb żyje tylko kilka lat (choroby, wypadki i ogólnie "ciężkie życie")
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7515 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 12/02/2009 22:50
to czasy komuny jeszcze mają wpływ na to spokojnie jeszcze troche i to minie za jakieś 20,30 lat ;)


Better dead than red!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 12/02/2009 22:54
Dobrze, że jest na co zgonić co ? :>


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 13/02/2009 05:08

  nowa od nowa napisał:  

  malcoolm napisał:  
Jak widać potrzebny monitoring również na przystankach:


  Cytat:  
Nie zdążyli na autobus i dlatego zniszczyli przystankową wiatę

Minionej nocy policjanci z referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwóch mieszkańców pobliskich Polic, którzy uszkodzili wiatę przystankową na Pl. Rodła w Szczecinie. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności
Tuż po północy szczecińska policja została powiadomiona przez mieszkańca naszego miasta o tym, że na Pl. Rodła dwóch mężczyzn dewastuje wiatę przystankową. Zdający relację ze zdarzenia szczegółowo podał ich rysopis. Natychmiast na miejsce skierowany został zmotoryzowany patrol a pracownik obsługujący monitoring Miejskiego Sztabu Policji skierował tam kamerę. Dzięki niej udało się zlokalizować oddalających się wandali.

Mundurowi, którzy przyjechali we wskazane miejsce zobaczyli, że w wiacie przystankowej jest wybita szyba i wyrwana framuga.

Dzięki współpracy z operatorem zatrzymali 19-letniego Rafała S. oraz 23-letniego Piotra Sz. – mieszkańców Polic. Obaj byli w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie zarówno u 19 i 23 -latka. Trafili oni do Miejskiej Izy Wytrzeźwień.
Swoje zachowanie tłumaczyli tym, że nie zdążyli na autobus i ze złości kopali w wiatę przystankową. Dziś usłyszą zarzuty uszkodzenia mienia za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.




no i pod co to podpiąć...? chyba nie warto nic robić,bo debile zawsze to zniszczą. nie ich rzecz to można demolować. a od psich kup i krzywych chodników sie zaczęło heh. dopóki społeczenstwo nie zmądrzeje i nie stanie sie odpowiedzialne to bedzie taki bajzel jaki jest.



Dokładnie jest tak jak napisałeś, teraz problemem coraz bardziej jest mentalność ludzi. Przykładowo dziś przechodząc przez nowo wybudowaną obwodnicę śródmiejską Szczecina zauważyłem że już ktoś zdążył powybijać szyby w przystanku. To po pierwsze, a po drugie widział ktoś jakie brudne Solarisy jeżdżą od czasu ich zakupu? Chyba nikt nawet nie myje tych autobusów, bo jechałem dziś rano ciężko mi uwierzyć że tak został zabrudzony autobus w ciągu dwóch kursów, nie dosyć, że mamy wandali to jeszcze sami pracownicy komunikacji nie dbają o sprzęt na ktory przecież poszly grube miliony. Miasto powinno zainwestowac w kazdej zajezdni czy to tramwajowej czy autobusowej w profesjonalne myjnie.

A jeszcze co do ergonomiczności Solarisów i rozkładu siedzeń - też jestem wysoką osobą i dziś spostrzegłem że tylko w niektórych z siedzeń bym się nie zmieścił z nogami - w tylnej połówce autobusu są to dokładnie trzy siedzenia (reszta jest odsłonięta i można swobodnie na nich usiąść), natomiast z przodu autobusu dokładnie nie sprawdzałem, ale myślę że na pierwszy rzut oka są to 4 lub 6 siedzisk, więc ogólnie tezy o nie ergonomiczności Solarisów są troche przesadzone tym bardziej, że autobus w środku jest bardzo wyciszony od hałasu, jest niska podłoga i jedzie się całkiem przyjemnie, jedynie zwróciłem uwagę na fakt braku oparcia w przegubie autobusu - z dwóch stron są tylko dwie rączki do trzymania, a przy większym tłumie osób jest to na pewno niewygodne.

Ostatnio edytowany przez: IS, 13 lutego 2009, 05:16 [2 raz(y)]


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 14/02/2009 12:41

  Cytat:  
Zmiany w komunikacji na ul. Chopina i Krasińskiego w Szczecinie

pit

W związku z wprowadzeniem drugiego etapu organizacji ruchu, na czas budowy kolektora deszczowego od 17 lutego (wtorku) do odwołania zostaje częściowo zamknięte dla ruchu skrzyżowanie ulic Chopina - Krasińskiego - Rapackiego w kierunku ul. Krasińskiego.

Zmienią się trasy autobusu nr 87 i 530.

Autobusy linii 87, 530 od przystanku "Orzeszkowej" na ul. Kołłątaja będą kursować ulicami Warcisława - Przyjaciół Żołnierza - Duńską wg specjalnego rozkładu jazdy.

Przystanki "Łabędzia" w obu kierunkach z ul. Duńskiej, zostają przeniesione na ul. Przyjaciół Żołnierza przy skrzyżowaniu z ul. Duńską. Ulegają czasowej likwidacji przystanki "Krasińskiego" w obu kierunkach. Autobusy będą się zatrzymywały na przystanku "Łabędzia" na ul. Warcislawa.



malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 18/02/2009 22:58
Komunikacja w Londynie


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/02/2009 00:46

  malcoolm napisał:  
Komunikacja w Londynie

Gdy usiądziemy już wygodnie (najlepiej na górze) to wydawać by się mogło, że już nic nas nie będzie obchodzić do czasu, gdy wysiądziemy. Nic bardziej mylnego. Jazda autobusem to czas pełen przeżyć i coraz to nowych doświadczeń. Może się bowiem okazać, że kierowca powie „last stop” i wszyscy będą musieli wysiąść. Takie sytuacje zdarzają się nagminnie. Najczęściej z błahych powodów – głośne zachowywanie się w autobusie, kłótnia z kierowcą, usilna próba kupienia biletu za nie odliczoną kwotę czy też próba wejścia do autobusu bez biletu lub drugimi drzwiami. W momencie wypowiedzenia przez kierowcę tych dwóch magicznych słów najczęściej następuje słowny lincz pasażera, który spowodował „last stop”, po czym pasażerowie proszą kierowcę, by ten jechał dalej. Prośby te nie zawsze odnoszą skutek, więc wsiadając do autobusu warto pamiętać, kto tu jest szefem.



Mnie zaintrygował ten cytat z artykułu, który świadczy o wysokiej kulturze i standardach w UK. Jakoś ten cytat kontrastuje z tym co niektóre osoby zdążyły już tu napisać w tym temacie, czyli duma z niekasowania biletów i troska o śmierdzących żuli którzy sikają na siedzenia :) ...mentalnie to niektórzy reprezentują nawet "trzeci świat", zresztą podejrzewam że część kierowców autobusów też ma wszystko gdzieś :)


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/02/2009 16:06
Kolejne nówki jadą do szczecina

  Cytat:  
Kolejne nowe autobusy w Szczecinie

W najbliższy poniedziałek, 23 lutego br. o 10:30, w zajezdni SPA "Klonowica" Sp. z o.o. przy ul. Klonowica 5 odbędzie się prezentacja 10 niskopodłogowych, nowoczesnych autobusów. Będą to przegubowe Solarisy Urbino 18 (5 szt.) oraz solowe Solarisy Urbino 12 (5 szt.).

Chętni mogą się pojechać na prezentację nowym Solarisem, który będzie podstawiony pod Urzędem Miasta Szczecin przy pl. Armii Krajowej 1.

Program prezentacji:

10:00 - podstawienie autobusu (Urząd Miasta, pl.Armii Krajowej 1), który zabierze gości (radnych i dziennikarzy) do zajezdni SPA „Klonowica”,
10:15 - wyjazd do zajezdni,
10:30 - prezentacja pt. „Inwestowanie w miejską komunikację autobusową” dyr. WGKiOŚ Michał Przepiera, sala konferencyjna w siedzibie spółki,
11:00 - wyjście na plac, zwiedzanie nowych autobusów,
11:30 - wyjazd,
12:00 - powrót - pl. Armii Krajowej 1.

Zakupione Solarisy posiadają monitoring, zarówno zewnętrzny i wewnętrzny. Wyposażone są w silniki spełniające najwyższą normę emisji spalin EEV, wyższą niż obecnie dopuszczalna EURO 4. Silniki mają taki sam poziom zanieczyszczeń jak silniki hybrydowe, które jeżdżą w cyklu spalinowym.



malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/02/2009 16:41
Aż miło czytać takie newsy. :)

Czy ktoś z forum miał okazję jechać Neoplanem :) ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Żeniu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7033 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/02/2009 17:27

  malcoolm napisał:  
Aż miło czytać takie newsy. :)

Czy ktoś z forum miał okazję jechać Neoplanem :) ?



Ja :) tym co jezdzil do Geanta jako darmowy kiedyś :) Szczerze bardzo mi sie podobał ten autobus jak i komfort jazdy :)


"1948 & 1916"
Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7264 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 19/02/2009 17:38

  IS napisał:  
zresztą podejrzewam że część kierowców autobusów też ma wszystko gdzieś :)



Dziwisz się? U nas gdyby któryś wyskoczył z tekstem "last stop" to pewnie wpierdol by dostał i wyleciał z autobusu.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/02/2009 20:34

  Cytat:  
Nowe solarisy w Szczecinie

Od dzisiaj po Szczecinie jeździ 10 nowych, niskopodłogowych autobusów. Wszystkie są niezwykle ekologiczne.

Autobusy mają silniki spełniające najwyższe normy emisji spalin, a silniki mają taki sam poziom zanieczyszczeń jak silniki hybrydowe, które jeżdżą w cyklu spalinowym.

To już kolejna partia nowych autobusów. Ale nie ostatnia. Jak twierdzi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek już wkrótce średni wiek miejskiej komunikacji nie będzie przekraczał 10 lat.

Autobusy już dzisiaj ruszyły na trasy. Wszystkie są w nowych miejskich barwach. Będzie w nich bezpiecznie, bo wszystkie pojazdy wyposażone są w monitoring.



Za gs24.pl

ps. obronilem prace inzynierska o komunikacji miejskiej w Szczecinie na 5.0 :D


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
G.
*zablokowany
IP: zapisany
Na forum od 6405 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/02/2009 20:44

  Bzyku napisał:  

  IS napisał:  
zresztą podejrzewam że część kierowców autobusów też ma wszystko gdzieś :)



Dziwisz się? U nas gdyby któryś wyskoczył z tekstem "last stop" to pewnie wpierdol by dostał i wyleciał z autobusu.



1 miejsce śmieszne ,ale prawdziwe :)


Obrazek jpg wstawiony na forum
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7351 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/02/2009 21:37

  malcoolm napisał:  


Za gs24.pl

ps. obronilem prace inzynierska o komunikacji miejskiej w Szczecinie na 5.0 :D



Gratulacje :)


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/02/2009 23:07

  malcoolm napisał:  


ps. obronilem prace inzynierska o komunikacji miejskiej w Szczecinie na 5.0 :D



Gratulacje. Będzie gdzieś dostępna ta praca do przeczytania?


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/02/2009 23:26
w Archiwum AM, oraz u mnie ;- )


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
bathuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5584 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 28/02/2009 17:00
siema...jak najszybciej dojechac z dworca pkp do Wordu??


PS!!!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 28/02/2009 17:08
Są dwie drogi
wbijasz się w tramwaj nr 6 - wysiadasz na Dobromiry - wbijasz się pod górę (można się zmachać :P) a potem kierujesz się przez Komuny w stronę Golisza na sam dół

wbijasz się w tramwaj nr 3 - wysiadasz na placu Rodła, a tam w 107. Wysiadasz na Komuny Paryskiej, potem przez park, wychodzisz na Golisza, i idziesz w dół do WORDU :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.35 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005