Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7015 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 16/03/2008 13:07

  tribu napisał:  
to ja opowiem Ci moja ostatnia przygode tramwajowa. stoje sobie na petli 8ki na gumiencach. zgodnie z rozkladem odjazd mial byc o 17:23, tramwaj przyjechal okolo 17:18. ludzie wsiedli i tak sobie kulturalnie siedzielismy i czekalismy do 17:37 az ruszymy. jedziemy jedziemy, chce wysiasc na sikorskiego a tu #@%@#% idiota drzwi w drugim wagonie nie otworzyl... dopiero na krzywoustego sobie sami musielismy otworzyc. druga sytuacja: praktycznie codziennie jezdze 60 lub 53 do wernyhory i stamtad na wneiz. juz wielokrotnie sie zdazylo ze musialem z kapcia pociskac bo tramwaje sie psuly gdzies na trasie i nic nie jezdzilo przez dluzszy czas (o 60 i 53 nic nie mowie bo tam by mogli rozklad na przystankach zdjac i napisac: jak przyjedzie to bedzie). i jak tu ludzie maja cos dobrego na temat komunikacji miejskiej mowic?



Jak już narzekamy to też dołożę swoje trzy grosze ;) Wnerwiające jest hamstwo kierowców. Kilka razy miałem sytuację, że biegłem na autobus, miałem już wskoczyć do środka, a kierowca zamykał mi drzwi i się jeszcze triumfalnie uśmiechał. Jeden nawet fakosa mi pokazał. No i jak tu kurwa mać takich szanować


Against modern wszystko!
monter
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7192 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 16/03/2008 20:50
Jak ktos posiada program z aktualnymi rozkladami jazdy mzk/zkm na komorke, to prosze o link.
mikrobus.pl nie hula


MKS Pogoń Szczecin Polska
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6403 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 16/03/2008 21:43

  monter napisał:  
Jak ktos posiada program z aktualnymi rozkladami jazdy mzk/zkm na komorke, to prosze o link.
mikrobus.pl nie hula



U mnie wszystko okej z microbusem. Czasami mają kłopoty z serwerami. Chyba to masz na myśli, „że nie hula”.
Aktualniejszego rozkładu nie ma jak ten wypuszczony 24 Stycznia, a ważny od 26.01
I raczej aktualizacji strajkowej nie będzie, bo to tymczasowe rozkłady.

http://microbus.pl/?m=download&ms=category&category_id=1


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6774 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 17/03/2008 09:32

  Lord napisał:  

  tribu napisał:  
to ja opowiem Ci moja ostatnia przygode tramwajowa. stoje sobie na petli 8ki na gumiencach. zgodnie z rozkladem odjazd mial byc o 17:23, tramwaj przyjechal okolo 17:18. ludzie wsiedli i tak sobie kulturalnie siedzielismy i czekalismy do 17:37 az ruszymy. jedziemy jedziemy, chce wysiasc na sikorskiego a tu #@%@#% idiota drzwi w drugim wagonie nie otworzyl... dopiero na krzywoustego sobie sami musielismy otworzyc. druga sytuacja: praktycznie codziennie jezdze 60 lub 53 do wernyhory i stamtad na wneiz. juz wielokrotnie sie zdazylo ze musialem z kapcia pociskac bo tramwaje sie psuly gdzies na trasie i nic nie jezdzilo przez dluzszy czas (o 60 i 53 nic nie mowie bo tam by mogli rozklad na przystankach zdjac i napisac: jak przyjedzie to bedzie). i jak tu ludzie maja cos dobrego na temat komunikacji miejskiej mowic?



Jak już narzekamy to też dołożę swoje trzy grosze ;) Wnerwiające jest hamstwo kierowców. Kilka razy miałem sytuację, że biegłem na autobus, miałem już wskoczyć do środka, a kierowca zamykał mi drzwi i się jeszcze triumfalnie uśmiechał. Jeden nawet fakosa mi pokazał. No i jak tu kurwa mać takich szanować





grrr wlasnie dotarlem do roboty, oczywiscie od samego poczatku tylko wkurwienie. najpierw trzeba stać zeby w koncu wjechać na struga, bo te swiatła co z jasnej sie jedzie to są zapalone 10(dziesięć!!!) sekund!!!! i kurwa korki dzien w dzien. pozniej czekalem sobie ponad 15 min na 75(powinien co 5min być) a jak w koncu przyjechal, to szofer jechał tak, jakby prowadził pojazd retro! ciekawe kurwa czy po robocie tramwaj 1 bedzie, czy jak bardzo czesto albo o 14 41, albo 14 53 nie przyjezdza... i jeszcze frajerzy takie ceny sobie zycza za takie walenie w chuja. wybaczcie wulgaryzmy, ale naprawde od rana cisnienie urosło do zenitu. moze rmf classic pomoze....pzdr! SNS


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7425 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 17/03/2008 12:08
I jak dziś, normalnie tramwaje kursują?


Kuba L.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6903 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 17/03/2008 12:42
strajk zawieszony, ale nie odwołany


Trybik w machinie zwanej Pogonią.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 18/03/2008 12:33

  Cytat:  
Czy MZK upadnie?

Jeden dzień strajku oznacza 180 tys. zł strat dla szczecińskiego MZK. Po trzech dniach przestoju nie ma mowy o podwyżkach w drugiej połowie roku, po tygodniu - firma zacznie tracić płynność finansową. MZK można szybko zastąpić innym podmiotem. A coraz więcej osób jest przeciwnych strajkowi.

- Prezydent miasta apeluje do pracowników o niepodejmowanie strajku - informuje w specjalnym oświadczeniu Piotr Landowski z Biura Promocji i Informacji UM w Szczecinie. - Protest uderzy w pasażerów, z których MZK się utrzymuje, a strajk przyniesie MZK dotkliwe straty finansowe.

„Kurier" dotarł do wyliczeń, z których wynika, że 160 tys. dziennie to opłaty za wykonywane przewozy. Kolejne 20 tys. to kary, które firma będzie musiała zapłacić za niewykonanie przewozów. Mogą się też pojawić roszczenia pasażerów, którzy np. wykupili sieciówki, a w czasie strajku musieli korzystać z taksówek lub zastępczych linii kursujących innymi trasami. A miasto zarobi, bo firmom autobusowym, które obsłużą zastępcze linie, zapłaci znacznie mniej za przejechany kilometr, niż dostaje MZK.

Strajk uniemożliwi też rozmowy o dalszych podwyżkach. Od 1 marca motorniczowie dostają 90 zł więcej brutto, pozostali pracownicy - 50 zł. Jak ustaliliśmy, od 1 października jest szansa na kolejne 100 zł średnio dla pracownika. Aby było to możliwe, firma musi działać. Związkowcy upierają się jednak przy podwyżce o 300 zł.

Coraz więcej motorniczych nie chce strajkować i nie chce uchodzić za łamistrajków. Dlatego od wczoraj proszą o tzw. urlopy na żądanie, więcej osób niż zwykle także zachorowało. Ani załoga MZK, ani pasażerowie nie wiedzą, kiedy strajk może się rozpocząć. Związkowcy nie chcą tego zdradzić, rzadko też odbierają telefony.

Gdyby doszło do protestu, na liniach tramwajowych będą autobusy m.in. z PKS-ów w innych miejscowościach województwa. Będzie to sytuacja przejściowa. Do miasta wpłynęła też oferta firmy Veolia Polska, która zajmuje się m.in. przewozami autobusowymi, tramwajowymi i na liniach metra. W Polsce ma już 11 podmiotów, w które zainwestowała ponad 100 mln zł. Prosi o wyznaczenie terminu spotkania z prezydentem Szczecina i nie wyklucza przejęcia przewozów tramwajowych w mieście.

Kolejne rozmowy związkowców z dyrekcją MZK i przedstawicielami miasta odbędą się dziś po południu.


Za MKM Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Bolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6139 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/03/2008 20:34
przeciez te wszystkie rozklady to parodia... nie wiadomo czy to jedzie autobus 5 minut wczesniej czy to ten ktory jest spozniony 15 min... jezdzac do szkoly wychodze 20 min wczesniej niz powinienem. I nieraz czekam pol godziny w szkole a nieraz przyjezdzam na styk.


Kumaty Piknik
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7568 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/03/2008 20:49
Panowie to jakaś masakra jest... ostatnio ,gdy czekam to nic nie przyjeżdża na czas obojętnie czy to bus czy też tramwaj ...


kumpel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6107 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/03/2008 21:54

  Gracjan napisał:  
Panowie to jakaś masakra jest... ostatnio ,gdy czekam to nic nie przyjeżdża na czas obojętnie czy to bus czy też tramwaj ...



Dlatego nigdy nie kupuj biletów,nawet jak na czas bedą przyjeżdżać:D


Bo blanty mnie nie trują, jak nigdy mnie nie truły, tu mi skrusz to jaramy...
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7015 dni

***




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/03/2008 21:57

  kumpel napisał:  

  Gracjan napisał:  
Panowie to jakaś masakra jest... ostatnio ,gdy czekam to nic nie przyjeżdża na czas obojętnie czy to bus czy też tramwaj ...



Dlatego nigdy nie kupuj biletów,nawet jak na czas bedą przyjeżdżać:D



tylko co potem powiesz kanarowi "sory nie kupiłem biletu, bo te autobusy tak chujowo jeżdżą, że uznałem, że nie zasługujecie aby Wam zapłacić" ? :)


Against modern wszystko!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 23/03/2008 23:28
ostatnio zauważyłem, że jeździ co druga piątka ...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7149 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 24/03/2008 01:25
... i mniej 12...


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 15:39

  Cytat:  
Jedziesz bez biletu, zapłacisz 250 zł!

Za jazdę bez biletu zapłacimy od 125 do 250 złotych, czyli dwa razy więcej niż dotychczas.
Do tej pory osoba, która nie posiadała biletu musiała zapłacić u kontrolera lub w terminie 7 dni 77 zł kary, po tym terminie 110 zł. Według projektu, opłata została zwiększona do 125 (płatne u kontrolera), 175 zł (płatne w ciągu 7 dni) i 250 zł (płatne po tym terminie). Dodatkowo 10 złotych zapłacą pasażerowie, którzy jadą bez ważnej legitymacji upoważniającej do zniżki.

Zdaniem władz miasta, kary na obecnym poziomie są zbyt niskie i nie zachęcają pasażerów do kupowania biletów. Podwyższenie kar ma skłonić mieszkańców do tego, by nie decydowali się na jazdę bez ważnego biletu.

Za projektem głosowało 16 radnych, 8 wstrzymało się od głosu.


mmszczecin.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7847 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:00
no to radny WIJAS bedzie plakal ze to zamach na biednych mieszkancow tego miasta.
ja bym podwyzszyl kare do 300 zl.
zreszta, zawsze mozna dac w lape kanarowi 20 zl...ponoc chetnie biora....


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7425 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:02
Co za jebane kurewsto nie dość że te jebane tramwaje jeżdzą jak popierdolone (przed chwilą 30 min. czekałem na tramwaj na Rodła i w końcu poszedłem na piechotę) to jeszcze podwyższają ceny biletów i kary za ich nieposiadanie, rozumiem gdyby rósł komfort jazdy i godziny dojazdów byłyby lepsze a tu wszystko się wali na łeb na szyje a oni jeszcze ceny w góre - pojebane!


Szymen
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5873 dni

**




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:04

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Jedziesz bez biletu, zapłacisz 250 zł!

Za jazdę bez biletu zapłacimy od 125 do 250 złotych, czyli dwa razy więcej niż dotychczas.
Do tej pory osoba, która nie posiadała biletu musiała zapłacić u kontrolera lub w terminie 7 dni 77 zł kary, po tym terminie 110 zł. Według projektu, opłata została zwiększona do 125 (płatne u kontrolera), 175 zł (płatne w ciągu 7 dni) i 250 zł (płatne po tym terminie). Dodatkowo 10 złotych zapłacą pasażerowie, którzy jadą bez ważnej legitymacji upoważniającej do zniżki.

Zdaniem władz miasta, kary na obecnym poziomie są zbyt niskie i nie zachęcają pasażerów do kupowania biletów. Podwyższenie kar ma skłonić mieszkańców do tego, by nie decydowali się na jazdę bez ważnego biletu.

Za projektem głosowało 16 radnych, 8 wstrzymało się od głosu.


mmszczecin.pl



w niemczech rozwiazali ten problem w sposób taki że przy wejściu do pojazdu bilet kupujesz od kierowcy, i nie ptorzebuja kar, kontrolerów etc.
i busy jezdża na czas i każdy zdąży wejść


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6261 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:24
Tak tylko w tych krajach/miastach gdzie rozpowszechnione jest kupywanie/wsiadanie do pojazdu tylko przez drzwi najbliżej kierującego, środki komunikacji miejskiej są; alternatywą jak. np. Holandia gdzie większość korzysta z roweru czy Włochy gdzie przewodnictwo ma skuter, istnieje masa innych połączeń, oraz czego nie ma większość miast za wyjątkiem Warszawy (a i tamtejsza sieć do imponujących nie należy) metro. Więc przykład Niemiec wyciagnięty zupełnie bezsensu bo u nas nie masz szans się przyjąć. Już widze jak o 7 z groszami poczynając od Wyszyńskiego ustawia się kolejka do 61/81 i każdy grzecznie kupuje bilet...


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6409 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:28

  eF^ napisał:  
Co za jebane kurewsto nie dość że te jebane tramwaje jeżdzą jak popierdolone (przed chwilą 30 min. czekałem na tramwaj na Rodła i w końcu poszedłem na piechotę) to jeszcze podwyższają ceny biletów i kary za ich nieposiadanie, rozumiem gdyby rósł komfort jazdy i godziny dojazdów byłyby lepsze a tu wszystko się wali na łeb na szyje a oni jeszcze ceny w góre - pojebane!



Jebani pazerniacy!!! Na ćwiczenia dziś nie dojechałem przez te tramwaje.... na 5-tkę czekam... jedna nie przyjechała=już jestem spoźniony, nic czekam na następną - spóźnię się z 5-10 min czyli w granicach normy i co i huj nie przyjechała :[ :[ :[ dałem sobie spokój i poszedłem do domu :]


Marynarzyk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6255 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 07/04/2008 16:45

  kiko napisał:  

  eF^ napisał:  
Co za jebane kurewsto nie dość że te jebane tramwaje jeżdzą jak popierdolone (przed chwilą 30 min. czekałem na tramwaj na Rodła i w końcu poszedłem na piechotę) to jeszcze podwyższają ceny biletów i kary za ich nieposiadanie, rozumiem gdyby rósł komfort jazdy i godziny dojazdów byłyby lepsze a tu wszystko się wali na łeb na szyje a oni jeszcze ceny w góre - pojebane!



Jebani pazerniacy!!! Na ćwiczenia dziś nie dojechałem przez te tramwaje.... na 5-tkę czekam... jedna nie przyjechała=już jestem spoźniony, nic czekam na następną - spóźnię się z 5-10 min czyli w granicach normy i co i huj nie przyjechała :[ :[ :[ dałem sobie spokój i poszedłem do domu :]




Nie dojechaliscie bo dzis jest strajk tramwajarzy.Wiekszosc z nich pobrala urlopy na zadanie,i zamiast stu skladow wyjechalo 70.

. Nie kursują linie: 4, 6 bis i 8, składów brakuje też na liniach 12, 9, 7, 5( tvn24.pl)


POGOŃ & LEGIA
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005