Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Pgn.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6418 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 16:37
18 lutego ma przyjechać kolejne 10 Solarisow. Tym razem do SPAKu 5 krótkich i 5 długich;)


PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7351 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 17:08
Widziałem dziś tego neoplana normalnie kursuje już na lini 52 lecz nie został przemalowany na barwy floating co mnie trochę zdziwiło . Solarisa widziałem w piątek na linii A :) , dla mnie solarisy nie są takie złe tylko wkurwia mnie to ze już są pomazane przez tą bandę gamoni typu tomasz czy chuj wie co .


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
On jest cienki!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6332 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 17:12

  Pingwin napisał:  
18 lutego ma przyjechać kolejne 10 Solarisow. Tym razem do SPAKu 5 krótkich i 5 długich;)



no i dobrze, bo kurwa jak wsiadam do Ikarusów to się boję, że się rozsypie...


Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7762 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 19:13

  Cytat:  
Nowe autobusy w Szczecinie
W tak komfortowych warunkach szczecinianie jeszcze nie jeździli. "Solarisy", które za kilka dni wyjadą na ulice to jedne z najnowocześniejszych autobusów w Europie.
Prezentacja odbyła się dzisiaj na Jasnych Błoniach. Na razie nowiutkich "Solarisów" jest osiem. Za miesiąc dojedzie jeszcze dziesięć. Dla Czytelników "Głosu" o nowinkach autobusu opowiedział Andrzej Michalik, kierowca Przedsiębiorstwa Autobusowego "Dąbie". Za kółkiem autobusów pracuje już dziesięć lat. Ma porównanie, bo jeździł wszystkimi modelami, które woziły i ważą szczecinian po ulicach.
- Nie ma porównania. Solaris to ekstraklasa. Komfortowe warunki, nie tylko dla kierowcy, ale przede wszystkim dla pasażera. A prowadzi się go bajecznie - mówi Andrzej Michalik.
Zacznijmy nietypowo od zawieszenia. Autobus ma specjalne poduszki, które wpływają nie tylko na komfort podróży. Dzięki specjalnemu systemowi opuszczania, prawa strona pojazdu może "opaść" nawet poniżej krawężnika. To ułatwia wsiadanie bez konieczności wyginania nóg na stopniach. Dla niepełnosprawnych i osób z wózkami jest specjalny podjazd, który kierowca ręcznie opuszcza na przystanku. Wystarczy zasygnalizować mu, że taka osoba chce wejść lub wyjść z autobusu. Aby podnieść komfort jazdy "Solaris" może zwiększyć prześwit podczas przejazdu przez przeszkodę.
Wnętrze. Wygodne fotele, tablica informująca o kolejnym przystanku, czasie jazdy, a nawet imionach aktualnych solenizantów. Jest oczywiście klimatyzacja. Tyle, że nie wiadomo jeszcze czy się sprawdzi. Bo przez cały rok wskazuje temperaturę 22 stopni.
- Czy w zimie pasażerowi się nie ugotują z gorąca - zapytał czujnie prezydent Piotr Krzystek.
- Nie ma obawy - zapewnili kierowcy.
Nad bezpieczeństwem pasażerów ma czuwać monitoring. To kilka kamer zamontowanych wewnątrz autobusu. Będą rejestrowały zachowanie pasażerów. Kamery nie mają jednak połączenia z policją. Aby wezwać patrol kierowca będzie musiał skorzystać ze służbowej komórki. Teraz nawet kupno biletu od kierowcy (od 18 do 6 rano) będzie trwało chwilę. Do tej pory bilet drukował się 40 sekund (co wpływało często na opóźnienie autobusu, bo kierowca nie powinien w tym czasie jechać), a teraz tylko 2 sekundy.
Klimatyzowana jest też kabina kierowcy. Komputer pokładowy wyświetla wszystkie informacje o pojeździe. Koniec z długaśnymi dźwigniami biegów, które pamiętamy z poczciwych "Jelczy". W "Solarisach" skrzynia biegów to trzy przyciski (przed, luz, i wsteczny).
Silnik. 240 koni mechanicznych. W korkach "wypije" nawet 50 litrów ropy. W trasie spalanie spada do ok. 43 litrów. Mimo takich wyników motor spełnia normy emisji spalin, które będą obowiązywać dopiero za trzy lata. Czyli jest tak ekologiczny jak pojazdy hybrydowe.
Osiem autobusów kosztowało 10,5 miliona. Ponad połowa pochodzi z budżetu miasta. Reszta to kredyt. W lutym do Szczecina trafi kolejne dziesięć "Solarisów". Wszystkie będą jeździć w dwóch spółkach autobusowych "Dąbie" i "Klonowica".



A tu artykuł o tramwajach niskopodłogowych


  Cytat:  
Szczecin: kto dostarczy tramwaje?
Trzy firmy chciały dostarczyć pierwsze w powojennym Szczecinie tramwaje niskopodłogowe. W siedzibie spółki „Tramwaje Szczecińskie" (1 stycznia zastąpiła MZK Szczecin) otwarto dzisiaj oferty. Jedna okazała się niespodzianką.
Firma, która wygra przetarg, ma w ciągu 18 miesięcy od podpisania umowy dostarczyć 6 niskopodłogowych, przegubowych i wieloczłonowych wagonów, w których niska podłoga będzie stanowić przynajmniej 60 proc. długości.
Na zakup nowego taboru przewidziano 58,560 mln zł brutto.
Oferty złożyły „ Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz", która oferuje wykonanie zamówienia za 57,279 mln, proponując tramwaj mający 100 proc. niskiej podłogi i gwarantując dostawę w ciągu 13 miesięcy.
Druga propozycja wpłynęła od czeskiej Skody, ale okazała się jedynie pismem informującym o zdziwieniu i rozczarowaniu producenta nie dostosowaniem specyfikacji przetargowej do modelu oferowanego przez firmę. Model ten nie spełnia oczekiwań szczecińskiego przewoźnika, co - zdaniem przedstawicieli Skody - jest bezzasadne. W piśmie oprotestowano też przygotowania do przetargu, które podobno uniemożliwiły Czechom złożenie oferty. Ostatecznie przedstawiciele Skody domagaja się unieważnienia całego przetargu i i ogłoszenie nowego postępowania.
- Nie będziemy sie teraz do tego ustosunkowywać, całą sytuację przeanalizujemy - zapewnia Michał Przepiera, przewodniczący komisji przetargowej. - O wynikach poinformujemy, przypominam jednak, ze Skoda składała protest, który częściowo został uwzględniony, a informacja o tym pojawiła się 29 grudnia 2008.
Dalej już zaskoczenia nie było - 3 oferta okazała się propozycją firmy Solaris Bus&Coach SA z Bolechowa. Firma proponuje dostawę za 45 303 079 zł. Tramwaj ma mieć 100 proc. niskiej podłogi, a dostawy mają być do 18 miesięcy.



Osobiście wołałbym aby do Szczecina tramwaje dostarczyła Pesa niz Solaris tym bardziej ze Solaris jeszcze zadnego tramwaju nie wyprodukowal wiec cos czuje ze jakies niedociagnieca beda.

Ostatnio edytowany przez: Slim, 2 lutego 2009, 19:20 [1 raz(y)]


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 19:24
Pierwszy egzemplarz Tramino (od Solarisa) stanie na torach w wakacje 2009 a pierwsze egzemplarze seryjne przewiduje dostarczyć w święta w grudniu 2009.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7762 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 19:30

  Psmks napisał:  
Widziałem dziś tego neoplana normalnie kursuje już na lini 52 lecz nie został przemalowany na barwy floating co mnie trochę zdziwiło . Solarisa widziałem w piątek na linii A :) , dla mnie solarisy nie są takie złe tylko wkurwia mnie to ze już są pomazane przez tą bandę gamoni typu tomasz czy chuj wie co .



Z moich obserwacji ze w tych Neoplanach nie ma zadnego uchylnego okna wiec w cieple dni klima musi dzialac bo bedzien ie wyrobka, a do tego ze autobusy pomalowane jakis bazgrolami to mozan sie naprawde wkur... tylko mnie zastanawia po jaka cholere oni matuje te kamery w autobusach i tramwajach??


PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 7351 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 19:37

  Slim napisał:  

  Psmks napisał:  
Widziałem dziś tego neoplana normalnie kursuje już na lini 52 lecz nie został przemalowany na barwy floating co mnie trochę zdziwiło . Solarisa widziałem w piątek na linii A :) , dla mnie solarisy nie są takie złe tylko wkurwia mnie to ze już są pomazane przez tą bandę gamoni typu tomasz czy chuj wie co .



Z moich obserwacji ze w tych Neoplanach nie ma zadnego uchylnego okna wiec w cieple dni klima musi dzialac bo bedzien ie wyrobka, a do tego ze autobusy pomalowane jakis bazgrolami to mozan sie naprawde wkur... tylko mnie zastanawia po jaka cholere oni matuje te kamery w autobusach i tramwajach??



Kamery są głównie do odstraszenia , kierowca rzadko zwraca uwagę czy ktoś nie maluje etc .
Mam nadzieje że jakaś kurwa malująca lub drapiąca szyby wpadnie i zapłaci grube tysie ...


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7762 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 19:49
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5790 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 20:45

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



kolega slusznie zauwazyl,ale nie sa one tam przypadkowo...
Wszedzie jetes obserwowany albo masz miec takie wrazenie ,iinwigilowany a na koniec jeszcze powiedza ci ze to dla twojego bezpieczenstwa :[


Obrazek png wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 22:12
Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Bolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6139 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 02/02/2009 22:43

  malcoolm napisał:  
Obrazek jpg wstawiony na forum



o widze fotka mojego kolesia :) ladnie sie prezentuja :)


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 03/02/2009 00:09

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



Hmm, ale nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta o głośnej sprawie (ccała Polska o niej słyszała) jak rok temu szczeciński tramwajarz wywiesił zdjęcie (pochodzące z monitoringu) osoby która pomazała szyby, więc jednak jak widać kamery działają i jak się chce to można dopilnować takich rzeczy - problem jedynie leży w mentalności kierowców lub tych którzy sprawdzają lub nie sprawdzają zapisow kamer.

Po drugie jeśli tak będzie nadal szło odnawianie taboru komunikacyjnego to w ciągu 5 lat nawet będzie to całkiem przyzwoicie wyglądało ...no oczywiście o ile ludzie będą szanować te autobusy.

Teraz tylko czekam na kartę miejską którą mam nadzieję, że w ciągu max 2 lat uda się wprowadzić, a jak nie to nadal jesteśmy wtedy w 3 świecie za innymi dużymi miastami polski :P.

Ostatnio edytowany przez: IS, 3 lutego 2009, 00:18 [2 raz(y)]


TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5790 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 04/02/2009 16:21

  IS napisał:  

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



Hmm, ale nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta o głośnej sprawie (ccała Polska o niej słyszała) jak rok temu szczeciński tramwajarz wywiesił zdjęcie (pochodzące z monitoringu) osoby która pomazała szyby, więc jednak jak widać kamery działają i jak się chce to można dopilnować takich rzeczy - problem jedynie leży w mentalności kierowców lub tych którzy sprawdzają lub nie sprawdzają zapisow kamer.

Po drugie jeśli tak będzie nadal szło odnawianie taboru komunikacyjnego to w ciągu 5 lat nawet będzie to całkiem przyzwoicie wyglądało ...no oczywiście o ile ludzie będą szanować te autobusy.

Teraz tylko czekam na kartę miejską którą mam nadzieję, że w ciągu max 2 lat uda się wprowadzić, a jak nie to nadal jesteśmy wtedy w 3 świecie za innymi dużymi miastami polski :P.





Ciekawe czy beda wylapywac tych co żuli z autobusow wypierdalaja :D


Obrazek png wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 04/02/2009 21:18

  Cytat:  
Szybki Tramwaj w Szczecinie coraz bardziej realny

Szczecińskie projekty są na liście indykatywnej Programu Operacyjnego "Infrastruktura i Środowisko". Zwiększa to szanse na dofinansowanie inwestycji komunikacyjnych w Szczecinie.
Trzy projekty dotyczące inwestycji w szczecińską komunikację tramwajową znalazły się na zaktualizowanej liście projektów kluczowych Programów: Infrastruktura i Środowisko, Innowacyjna Gospodarka oraz Rozwój Polski Wschodniej.

Projekty te mają szansę na otrzymanie dofinansowania ze środków unijnych bez konieczności udziału w konkursie.

- Celem obecnej (i ewentualnie następnych) aktualizacji jest przegląd stanu przygotowań projektów. W przypadku niedotrzymania terminów dotyczących kompletowania niezbędnej dokumentacji, projekt może zostać usunięty z listy, zaś na jego miejscu może znaleźć się inny, bądź też przypisane środki mogą być uwolnione na postępowania konkursowe - czytamy na stronie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego.

Dofinansowanie wyniesie 50 % kosztów inwestycji. Drugą połowę z około 700 mln zł zapewnić musi miasto.

Projekty zgłoszone przez miasto Szczecin dotyczą :

- modernizacji wybranych torowisk w mieście - około 223 mln zł
- zakupu 30 niskopodłogowych tramwajów - około 242 mln zł
- budowy 4 z 6,5 km trasy Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju - około 220 mln zł.

Na liście indykatywnej tego samego programu znalazł się też duży projekt dotyczący infrastruktury drogowej: Modernizacja dostępu drogowego do Portu w Szczecinie - 184 mln. Pod tą nazwą kryje się m.in gruntowna przebudowa ulicy Struga.

Najprawdopodobniej jest to już ostateczna wersja dokumentu i o kluczowe dla Szczecina inwestycje nie musimy się już martwić.



Za mmszczecin.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 04/02/2009 22:02

  Cytat:  
4,5 mln zł za plany obwodnicy Szczecina
Konferencja prasowa samorządowców dotycząca zachodniej obwodnicy Szczecina.

Około 4,5 mln zł pochłonie studium wykonalności zachodniej obwodnicy Szczecina. Pieniądze pochodzą z budżetów Urzędu Marszałkowskiego, a także Szczecina, Goleniowa, Polic i powiatu polickiego.

Obecnie trwa procedura, która wyłoni wykonawcę studium. Do przetargu stanęło pięciu oferentów.

- Ponad 40-kilometrowy odcinek pobiegnie przez gminy Goleniów, Police, Dobra i Kołbaskowo - powiedział marszałek województwa Władysław Husejko.

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek podkreślał, że dzięki obwodnicy wiele terenów stanie się dostępnych dla inwestorów i rozwiąże wiele problemów komunikacyjnych. Zdaniem burmistrza Polic Władysława Diakuna w czerwcu 2010 roku studium zostanie uchwalone, co umożliwi realizację inwestycji w poszczególnych gminach. Budowa obwodnicy zachodniej Szczecina powinna ruszyć mniej więcej za 4 lata




  Bebzon napisał:  

  IS napisał:  

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



Hmm, ale nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta o głośnej sprawie (ccała Polska o niej słyszała) jak rok temu szczeciński tramwajarz wywiesił zdjęcie (pochodzące z monitoringu) osoby która pomazała szyby, więc jednak jak widać kamery działają i jak się chce to można dopilnować takich rzeczy - problem jedynie leży w mentalności kierowców lub tych którzy sprawdzają lub nie sprawdzają zapisow kamer.

Po drugie jeśli tak będzie nadal szło odnawianie taboru komunikacyjnego to w ciągu 5 lat nawet będzie to całkiem przyzwoicie wyglądało ...no oczywiście o ile ludzie będą szanować te autobusy.

Teraz tylko czekam na kartę miejską którą mam nadzieję, że w ciągu max 2 lat uda się wprowadzić, a jak nie to nadal jesteśmy wtedy w 3 świecie za innymi dużymi miastami polski :P.





Ciekawe czy beda wylapywac tych co żuli z autobusow wypierdalaja :D



Myślę że nadal nie zrozumiałeś kontekstu tamtej sytuacji i mojej wypowiedzi sprzed paru stron ;) I dla Twojej informacji: nie jestem człowiekiem agresywnym ;)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 04/02/2009 22:06
mogę to potwierdzić :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Slim
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7762 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 05/02/2009 04:43

  Cytat:  
Jest szansa na unijną dotacjęJest szansa na unijną dotację
Z dniem 30 stycznia 2009 na listę projektów indywidualnych dla "Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013" wpisane zostały trzy bardzo ważne dla Szczecina inwestycje.
1) Projekt zakupu 30 niskopodłogowych wagonów tramwajowych opiewający na sumę 242 miliony złotych (dofinansowanie 121 mln).
) Budowa "Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju" na odcinku Basen Górniczy - Turkusowa (3,9 km) - 240 milionów złotych (dofinansowanie 106 mln).
3) Remont torowisk tramwajowych na terenie miasta Szczecina - 222 miliony złotych (dofinansowanie 111 mln).
Gdy tylko miasto złoży wykonane projekty, pieniądze przyznane zostaną poza konkursem.



tomek77
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6022 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 05/02/2009 09:49

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



Akurat mieszkam w mieście, gdzie są autobusy z kamerami i zapewniam Cię, że w przypadku grubych przegięć kierowcy raz, ze wzywaja psiarnię, a dwa nagrania sa materiałem dowodowym.


"MY PORTOWCY, MY PORTOWCY NASZ CHARAKTER SIŁĄ JEST!!!"
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6736 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 05/02/2009 23:44
Propozycja nowej szaty graficznej biletów komunikacji miejskiej. Dodam że jest to propozycja jednego z forumowiczów www.mkm.szczecin.pl i mi się osobiście bardzo podoba.
Obrazek jpg wstawiony na forum


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7454 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 06/02/2009 08:30

  tomek77 napisał:  

  Slim napisał:  
Dodam ze te kamery zamotnowae w autobusach i tramwaja maja mozliwoac nagrywania obrazow ale cos mi sie zdaje ze malo kto to stosuje.



Akurat mieszkam w mieście, gdzie są autobusy z kamerami i zapewniam Cię, że w przypadku grubych przegięć kierowcy raz, ze wzywaja psiarnię, a dwa nagrania sa materiałem dowodowym.


Przegięc kierowcy? Co masz na myśli? Ja się tylko spotkałem z sytuacjami, gdzie to właśnie pasażerowie przesadzali (picie alkoholu, agresywne zachowanie lub też palenie haszu w autobusie) i wtedy była wzywana policja, która już czekała na nich na odpowiednim przystanku.


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005