Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Komunikacja w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5908 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 26/01/2011 13:25
Dwa lata temu jechałem busem z tą firmą: http://www.ec24.pl/ . To był również jednodniowy wypad, ale byłem zadowolony z obsługi. Zawieźli mnie dokładnie tam gdzie chciałem i odebrali z tego samego miejsca. Ceny niestety nie pamiętam.

http://www.ec24.pl/contact


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Pgn.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6417 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 26/01/2011 17:43

  F. napisał:  
Podczepie sie pod temat bo nie moge sie doszukać. Poleci ktoś transport ze Szczecina do Berlina? Czym lepiej pociągiem/busem? Jakie są ew koszta i jakiś namiar na przewoźnika. Dodam jeszcze że to wypad jednodniowy - powrót tego samego dnia wieczorem. Z góry dzięki



Polecam Ci brandenburg ticket. Bilet ważny na pociągi RegioBahn, RegioExpress i na całą komunikacje miejską w Berlinie i Szczecinie. Na jednym bilecie może jechać 5 osób, koszt to niecałe 30 euro :)


Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 8329 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 09:21

  Pgn. napisał:  

  F. napisał:  
Podczepie sie pod temat bo nie moge sie doszukać. Poleci ktoś transport ze Szczecina do Berlina? Czym lepiej pociągiem/busem? Jakie są ew koszta i jakiś namiar na przewoźnika. Dodam jeszcze że to wypad jednodniowy - powrót tego samego dnia wieczorem. Z góry dzięki



Polecam Ci brandenburg ticket. Bilet ważny na pociągi RegioBahn, RegioExpress i na całą komunikacje miejską w Berlinie i Szczecinie. Na jednym bilecie może jechać 5 osób, koszt to niecałe 30 euro :)



28 dokładnie.
A jak jedziesz pociągiem po 18 to możesz kupić Brandenburg-Berlin Nacht ticket za 21 euro.


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
Castaway
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6232 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 10:57
ok ok dzieki wszystkim za pomoc ;)


"Balansujcie dopóki się da, a gdy się już nie da, podpalcie świat!" - J. Piłsudski

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7325 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 11:48
http://www.mmszczecin.pl/38364/2011/1/27/prezydent-chce-zabrac-z-budzetu--mln-zl-na-tramwaje-nie-bedzie-remontu-al-piastow?category=news

Taa.. miejmy dalej najlepsze tramwaje, które i tak nie będą miały gdzieś jeździć. Ciekawe na co takiego ważnego mają iść te pieniądze..


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5027 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 21:53
jeszcze propo Berlina chciałem:) 2 moich znajomych przyjeżdża z gdańska do Szczecina i od mnie chce jechać do Berlina na jeden dzień. jakim busem, jakiej firmy najlepiej i najtaniej?


Tony Montana
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6962 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 22:03

  KAM napisał:  
jeszcze propo Berlina chciałem:) 2 moich znajomych przyjeżdża z gdańska do Szczecina i od mnie chce jechać do Berlina na jeden dzień. jakim busem, jakiej firmy najlepiej i najtaniej?



masz 3 posty wyzej, ze najtaniej, najlepiej i jeszcze z biletem na komunikacje miejska jest pociagiem, gdzie na jednym bilecie moze jechac do 5 osob.
tak trudno przeczytac? popraw sie! :)


https://media.giphy.com/media/3ohc0SrzhBrmKfudTW/giphy.gif
KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5027 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 22:05

  Tony Montana napisał:  

  KAM napisał:  
jeszcze propo Berlina chciałem:) 2 moich znajomych przyjeżdża z gdańska do Szczecina i od mnie chce jechać do Berlina na jeden dzień. jakim busem, jakiej firmy najlepiej i najtaniej?



masz 3 posty wyzej, ze najtaniej, najlepiej i jeszcze z biletem na komunikacje miejska jest pociagiem, gdzie na jednym bilecie moze jechac do 5 osob.
tak trudno przeczytac? popraw sie! :)



widze, tylko napisalem ze 2 osoby a nie 5:)


Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 7194 dni

****




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 22:14

  KAM napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  KAM napisał:  
jeszcze propo Berlina chciałem:) 2 moich znajomych przyjeżdża z gdańska do Szczecina i od mnie chce jechać do Berlina na jeden dzień. jakim busem, jakiej firmy najlepiej i najtaniej?



masz 3 posty wyzej, ze najtaniej, najlepiej i jeszcze z biletem na komunikacje miejska jest pociagiem, gdzie na jednym bilecie moze jechac do 5 osob.
tak trudno przeczytac? popraw sie! :)



widze, tylko napisalem ze 2 osoby a nie 5:)



masz napisane jak wół, że do 5, czyli 2 jak najbardziej mogą jechać, tylko wtedy koszt biletu rozkłada się na dwie osoby, a nie 5...

  Tony Montana napisał:  

tak trudno przeczytac? popraw sie! :)



Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
KAM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5027 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 22:28

  Ambasador napisał:  

  KAM napisał:  

  Tony Montana napisał:  

  KAM napisał:  
jeszcze propo Berlina chciałem:) 2 moich znajomych przyjeżdża z gdańska do Szczecina i od mnie chce jechać do Berlina na jeden dzień. jakim busem, jakiej firmy najlepiej i najtaniej?



masz 3 posty wyzej, ze najtaniej, najlepiej i jeszcze z biletem na komunikacje miejska jest pociagiem, gdzie na jednym bilecie moze jechac do 5 osob.
tak trudno przeczytac? popraw sie! :)



widze, tylko napisalem ze 2 osoby a nie 5:)



masz napisane jak wół, że do 5, czyli 2 jak najbardziej mogą jechać, tylko wtedy koszt biletu rozkłada się na dwie osoby, a nie 5...

  Tony Montana napisał:  

tak trudno przeczytac? popraw sie! :)




zrozumiałem to, tylko czy może na 2 osoby taniej wyjdzie jakiś bus, ale jeżeli pociag i tak wychodzi najtaniej to dzięki


Roman Pigwa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5591 dni

*




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 27/01/2011 23:25
Ambasador ,podbij jak możesz do mnie (gg w profilQ)


https://www.facebook.com/ekipakryzys/ Grupa turystyczna mocno powiązana z FCWK - POGOŃ SZCZECIN
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 28/01/2011 22:43

  Ka. napisał:  
A na jakiej linii ma ten jeden swing śmigać i kiedy to będzie. Kiedy też pozostałe zakupią (czy jeśli już kupili, to pojawią się w Szczecinie) i na jakiej linii mają jeździć?



W przyszłym tygodniu SWING na torach


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Servant
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5093 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 29/01/2011 09:02
W ogóle ten SWING osiągnie jakąś lepszą prędkość bez remontu torowisk ?


Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6402 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 29/01/2011 09:15

  Bulin napisał:  
W ogóle ten SWING osiągnie jakąś lepszą prędkość bez remontu torowisk ?



A po co Ci lepsza prędkość? Tramwaj został kupiony aby ułatwić podróż m in. niepełnosprawnym i starszym ludzią. Oraz aby łatwiej było wjechać wózkiem inwalidzkim lub wózkiem z dzieckiem do środka.

Co do samej prędkości, to na estakadzie pomorskiej stara 105N wyciąga 60km/h. Swing nie wiele szybciej tam pojedzie, bo prędkość maksymalna tego tramwaju to i tak 70km/h. Swing to nie SST.


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7325 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 29/01/2011 09:44

  Bulin napisał:  
W ogóle ten SWING osiągnie jakąś lepszą prędkość bez remontu torowisk ?



Akurat na linii 7 jest wyremontowane (oczywiście nie w całości ale jak na realia naszego miasta i najbliższe plany to i tak dużo...)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
RC
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6212 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 29/01/2011 11:08

  Mvin napisał:  
Swing nie wiele szybciej tam pojedzie, bo prędkość maksymalna tego tramwaju to i tak 70km/h. Swing to nie SST.



Swing z tego co pamiętam osiąga 100 km/h, jednak ma limit prędkości 70.


Bukowe
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 30/01/2011 12:14
Elektroniczny bilet od lipca w Szczecinie


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6817 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 30/01/2011 12:29
Żeby to miało sens, musi to być cały system, tak jak w innych miastach. Po pierwsze będzie musiało mieć dobry rozgłos i reklamę, trzeba będzie jakoś zachęcić ludzi do tego. Po drugie jeśli doładować będzie można tylko "w wyznaczonych punktach" to nie będzie miała ta inicjatywa sensu. Doładowania powinny być możliwe w automatach, które stałyby na większości przystanków. W tych automatach można by także kupić zwykły bilet komunikacji miejskiej. No i po trzecie, ważne pytanie - w innych miastach był ten system wprowadzany po to, żeby całkowicie zlikwidować bilety i sieciówki papierowe na okres większy niż 72h, czy u nas też jest taki cel? No i oczywiście integralność z legitymacją studencką. Poza tym karta musi być rozwojowa. W przyszłości powinna istnieć możliwość "nabijania" na nią też innych biletów, typu na basen oraz karta powinna być zintegrowana z SPP.


P. S.

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7325 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 30/01/2011 14:14

  malcoolm napisał:  



Mała poprawka do newsa.. starsze roczniki na US też nie mają legitymacji elektronicznych :]


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7453 dni




Odp: Komunikacja w Szczecinie - 31/01/2011 18:25

  www.szczecinblog.pl napisał:  

Już jutro o godzinie 10:20 z Basenu Górniczego pierwszy niskopodłogowy tramwaj SWING ruszy w pierwszą trasę. Na początku będzie kursował na linii tramwajowej nr 7 (Basen Górniczy – Krzekowo).

Nowy nabytek szczecińskiej komunikacji jest najnowocześniejszym tramwajem w Europie. Ma 31,82 m długości, składa się z 5 członów. Nowy tramwaj wyposażony jest w klimatyzację, automat do sprzedaży biletów. Oczywiście w pojeździe jest monitoring zewnętrzny i wewnętrzny.

SWING jednorazowo może zabrać 211 pasażerów (oferuje 61 miejsc siedzących).

Tymczasem wczoraj w nocy przybył do nas drugi tramwaj niskopodłogowy. Nie będzie musiał przechodzić procesu homologacji (jedynie pierwszy tramwaj musi przejść takie procedury). Za ok. tydzień drugi SWING powinien pojawić się na szczecińskich torach.

Do marca tego roku w Szczecinie będziemy mieli 6 SWINGów.



Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.09 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005