Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4829 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/05/2007 20:15
„Neptun" do odnowy czy rozbiórki?
Negocjacje rozniosły się Echem


Orbis SA - właściciel szczecińskiego hotelu „Neptun" - zastanawia się, co z nim począć - modernizować czy wyburzyć i sprzedać grunt? Wśród zainteresowanych kupnem atrakcyjnej działki jest firma Echo Investment SA, która jednocześnie rozmawia z miastem o warunkach nabycia garażowca przy Centrum Handlowym „Galaxy".
Pogłoski, że „Galaxy" chce się powiększyć o sąsiedni teren, na którym stoi orbisowski hotel „Neptun", zaczęły krążyć po Szczecinie już zimą tego roku. Setka pracowników trzygwiazdkowego obiektu wystraszyła się utraty miejsca pracy. Informacji tych nie potwierdzały wtedy obie giełdowe spółki - Orbis SA i Echo Investment SA.
- Do Orbisu nie wpłynęła żadna oferta na zakup hotelu - mówił w lutym jego przedstawiciel Maciej Kaczanowski. - Dla hoteli „Arkona i „Neptun" rozpatrujemy dziś różne scenariusze, niewykluczające sprzedaży, modernizacji.
Okazuje się, że do dziś zarząd Orbisu SA nie podjął ostatecznej decyzji, co począć z „Neptunem". Robi analizy, co bardziej firmie się opłaci - modernizacja, dzięki której hotel zyska standard marki Mercure, czy też jego wyburzenie i sprzedaż atrakcyjnego, położonego w centrum Szczecina gruntu? Przy tym jednak zaczął już negocjacje z kontrahentami zainteresowanymi kupnem działki.
- Zarząd Orbis SA nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie hotelu „Neptun" w Szczecinie - poinformował nas wczoraj przedstawiciel spółki. - Na dziś możemy powiedzieć, że optymalny scenariusz zakładałby jego sprzedaż i zainwestowanie pozyskanych środków w budowę nowego hotelu Mercure, w miejscu obecnej „Arkony". Mogę tylko dodać, że hotel „Neptun" będzie działał do 2009 roku.
Negocjacje z Orbisem podjęło ponoć już kilka firm. Wśród nich jest też Echo Investment SA, które zimą twierdziło, że lista wariantów rozbudowy „Galaxy" nie obejmuje pozyskania terenu pod „Neptunem".
- Jako firma deweloperska przyglądamy się temu, co się dzieje na rynku nieruchomości, który jest podstawowym dla naszej działalności - stwierdził teraz Wojciech Gepner, doradca ds. public relations w Echo Investment SA. - Szczególnie zaś mocno temu, co dotyczy sąsiadujących z nami, w tym i z Centrum Handlowym „Galaxy", działek. Dlatego zainteresowaliśmy się ofertą Orbisu.
Na wieść o udziale Echo Investment SA w negocjacjach z Orbisem SA pojawiły się komentarze, że być może kielecka spółka chce zyskać kartę przetargową w rozmowach z miastem o sprzedaży garażowca przy CH „Galaxy". Z drugiej zaś strony usłyszeć można, że Orbis, informując o zainteresowaniu Echa gruntem pod „Neptunem", podbija w ten sposób jego cenę.
Dziś natomiast, zgodnie z decyzją Rady Miasta, prezydent Szczecina ma usiąść do rozmów z Echo Investment SA o nowych, lepszych warunkach sprzedaży garażowca przy „Galaxy". Zgodnie z szacunkami biegłych pracujących dla gminy, nieruchomość ta warta jest 11 mln zł. Do kwoty tej urzędnicy doliczyli m.in. wartość budynku, a nawet koszt zajmowanego przez garażowiec powietrza nad miejską drogą. W sumie zażądano od Echa 17 mln zł.
Większość radnych uznała jednak, że to za mało. Nawet w klubie Platformy Obywatelskiej, do której należy Piotr Krzystek, pojawiły się głosy, że za ten atrakcyjny kawałek terenu miasto powinno otrzymać znacznie więcej. Politycy Prawa i Sprawiedliwości wprost mówią o przynajmniej dwukrotności żądanej obecnie kwoty, wskazując na możliwość zabudowania nieruchomości całkowicie, dzięki czemu zamiast parkingów będzie jeszcze większa galeria handlowa. Z kolei działacze Lewicy i Demokratów chcą, by prezydent Szczecina od kieleckiego inwestora wynegocjował np. budowę przejścia podziemnego pod ul. Malczewskiego, które będzie służyło przede wszystkim klientom „Galaxy" i budowanego przez Echo biurowca. Sugerują też „dołożenie się" tej firmy do budowy parkingu w innym punkcie miasta.
- Będę rozmawiał z prezydentem na temat sprzedaży dzierżawionego przez nas garażowca - zapewnia Krzysztof Kwapisz, prokurent Echo Investment SA. - Nie widzę jednak możliwości rozmowy o wzroście ceny za tę nieruchomość. Dla nas granica bólu już bowiem została osiągnięta, jeśli nawet nie przekroczona.

Zródło : Kurier Szczeciński

Cieszę się gdy widze te nowe propzycje miasta skierowane do inwestorow aby zabudowac centrum miasta . Szczecinowi to się należy , jest to piekne miasto i potrzebujemy nowoczesnego centrum ! ;) oby te wszystkie pomysly wraz z odnowa PKP doszly do skutku ;)


Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5940 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/05/2007 20:25
Wiem od osoby, ktora maczala palce przy projektowaniu Galaxy, ze w planach mialo byc ono 2 pietra wyzsze niz jest obecnie. Niby jest to najlepsze centrum handlowe w Szczecinie, ale tak na prawde nie lubie go. :)


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4829 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/05/2007 20:37

  Marcin_ napisał:  
Wiem od osoby, ktora maczala palce przy projektowaniu Galaxy, ze w planach mialo byc ono 2 pietra wyzsze niz jest obecnie. Niby jest to najlepsze centrum handlowe w Szczecinie, ale tak na prawde nie lubie go. :)to jak dowiesz sie czegos jeszcze to napisz :) rzeczywiście gdyby bylo by wyzsze to było by lepsze i wiecej ludzi pomiescilo a miedzy innymi komponowalo by sie w wiekszym stopniu z Pazimem.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/05/2007 23:21
praktycznie jedyne centrum handlowe z prawdziwego zdarzenia...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Randall McMurphy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5325 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/05/2007 10:47
no i parki moga na spacerki 2 razy dziennie sobie pochodzic,superrr sprawa takie centrum handloweeek?eek?


To My Niechciani, Nielubiani i Bezczelni...MKS!
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/05/2007 11:42

  Randall McMurphy napisał:  
no i parki moga na spacerki 2 razy dziennie sobie pochodzic,superrr sprawa takie centrum handloweeek?eek?no i moga cos zjesc w zajebistym miejscu z super barami :D:D:D:


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Muzzy
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6056 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/05/2007 23:48
Akurat centrum Galaxy przez ludzi znających się na rzeczy uznawane jest za największą architektoniczną pomyłkę, która nigdy nie powinna stanąć w tym miejscu. I nie chodzi nawet o to że nie grzeszy urodą, tylko że jest zbyt niskie jak na działkę w tym miejscu, przez co blokuje powstanie nieruchomości, które dużo lepiej komponowałyby się w to miejsce.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/05/2007 06:40

  Muzzy napisał:  
Akurat centrum Galaxy przez ludzi znających się na rzeczy uznawane jest za największą architektoniczną pomyłkę, która nigdy nie powinna stanąć w tym miejscu. I nie chodzi nawet o to że nie grzeszy urodą, tylko że jest zbyt niskie jak na działkę w tym miejscu, przez co blokuje powstanie nieruchomości, które dużo lepiej komponowałyby się w to miejsce.Zgadzam się z Tobą. Niezachwycajmy się tym galaxy nawet jeśli miało być kilka pieter wyższe. To jest architektoniczny kicz, który zepsul bardzo atrakcyjny teren, zniszczył istotną dla szczecina tkanke urbanistyczną. Według planów z początku lat 90 na dzialkach przy malczewskiego i na dzialkach dzisiejszego galaxy mialy powstać biurowce wyzsze niz pazim. To miało być nowoczesne centrum, a zafundowali nam czerwony barak. Jak przejezdzam autobusem to niemoge patrzec na to szkaractwo, jak jeszcze słysze że tam być moze maja poszerzac te centrum handlowe i niewiadomo co robić to mnie mdli. Uważam że po wybudowaniu trasy zamkowej (która jest w nieodpowiednim miejscu) budynek galaxy jest najwieksza pomylka architektoniczna w historii tego miasta ...a wiem co mówie bo studiuje architekture.


Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5366 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/05/2007 07:32
W miejscu gdzie powstało Galaxy przez lata stał pusty plac, ja pewnie jak wiele innych mieszkańców miasta miało nadzieje że powstanie tutaj coś czym będzie się można pochwalić, coś nowoczesnego i zarazem ładnego. Jakieś biurowce czy centra handlowe. A co powstało? Psia buda z blachy falistej obita klinkierem i tekturą bez szyb która pasuje jak chuj do dupy i szpeci jeszcze bardziej. Z tego co pamietam przy powstawaniu Galaxy naczelny architekt miasta był zachwycony i przyjął projekt jakiegos francuskiego projektanta. Ciekawe ile uwczesna władza dostała żeby takie coś stało w samym centrum...


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/05/2007 17:11
Przy okazji prosze zobaczyć jaqk bedą wyglądały inwestycje w Warszawie :)

Biurowce i inna architektura Warszawy


byku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5583 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 12:28
W radiu zet mowili wlasnie ,ze Szczecin prowadzi pod wzgledem najgorszych autobusow w kraju.60% z nich powinno wyladowac na zlomowisku.Ale za to przynajmniej w jedym Szczecin jest na pierwszym miejscu :D


christoph
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6358 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 14:24
Czytałem, że jeden z autobusów mógł w każdej chwili się zapalić...;)

szczecińskie autobusy


Dziękuję :)
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4829 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 16:16

  Muzzy napisał:  
Akurat centrum Galaxy przez ludzi znających się na rzeczy uznawane jest za największą architektoniczną pomyłkę, która nigdy nie powinna stanąć w tym miejscu. I nie chodzi nawet o to że nie grzeszy urodą, tylko że jest zbyt niskie jak na działkę w tym miejscu, przez co blokuje powstanie nieruchomości, które dużo lepiej komponowałyby się w to miejsce.W planach budowy byly dwa wiecej pietra w galaxy , ale dlaczego ich nie ma ?:P


  christoph napisał:  
Czytałem, że jeden z autobusów mógł w każdej chwili się zapalić...;)

szczecińskie autobusyOstatnimi czasy jak jechalem autobusem to przez podloge zaczely sie wydobywac spaliny :P a innym razem Pani ktora pierwszy raz jezdzila autobusem "jej pierwszy raz" nie zamknela drzwmi jak jechala i odjechala 8 minut za wczesnie z koncowego :P


tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5709 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 19:00
najgorsze sa te stare rupiecie. niby z jednej strony mozna okna pootwierac i jest przyjemnie ale z drugiej strony jebie w nich niemilosiernie i czlowiek wlasnych mysli nie slyszy - tak glosno. co do nowszych autobusow to one za cholere sie nie nadaja do jazdy w taka pogode. te lufciki to projektant tych autobusow sobie moze w dupe wsadzic. tak samo lufciki w dachu. tak samo z nowymi tramwajami.


100% PD
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 19:05
bo one wlaczona miec powinny klimatyzacje...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 22:07
A wytłumaczcie mi dlaczego nowe tramwaje "żółtki" jezdza z jakimis brudnymi ochydnymi workami z przodu. U nas nawet jak coś jest w przyzwoitym stanie to potrafią spieprzyć estetyke tego.


avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 23:13

  narodowiec napisał:  
A wytłumaczcie mi dlaczego nowe tramwaje "żółtki" jezdza z jakimis brudnymi ochydnymi workami z przodu. U nas nawet jak coś jest w przyzwoitym stanie to potrafią spieprzyć estetyke tego.ten wor przykrywa złącznik (czy jak to nazwac) do kolejnego tramwaju....niby nie moga tego zdjac (albo raczej im sie nie chce), ale za to obiecywali, ze jak beda brudne to je upiora ;]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 6729 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/05/2007 23:16
Co do autobusow z klimatyzacją (te z takim garbem na dachu) to one nie mają praktycznie okien (zazwyczaj 2 malutkie lufciki) - dlatego że mają klimatyzację, i okna nie są potrzebne. Tylko że nie u nas, bo klimatyzacja to za duży koszt i u nas lepiej nie włączać jej i żeby ludzie się dusili.. bo przy takich małych oknach nie można wytrzymać. Dla mnie to największy skandal.

Kilka tramwaji u nas ma klimatyzacje - ale tylko dla motorniczego.

Co do tych worków to też mnie już trafia. Jeżeli nie mieli zamiaru ich prać, to mogli po prostu czarne dać. Ale nie. Oni dali jasne, w końcu za jakiś czas i tak będa czarne... Poza tym muszą być bo inaczej tramwaje nie były by dopuszczone do ruchu.


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4829 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2007 10:46

  Cytat:  

www.szczecin.pl
Aktualności Biura Prezydenta Miasta Szczecin
Tytuł: Szczecin zbuduje stadion!


Za 3 lata w Szczecinie stanie nowoczesny stadion – zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Szczecina Piotr Krzystek.


Stadion ma pomieścić około 33 tysięcy widzów – Dokładnie sprawdziliśmy jakie szanse ma Szczecin na organizację Euro 2012. Wciąż jest o co walczyć, tym bardziej kiedy sami wybudujemy stadion o mistrzowskich parametrach. Zaznaczam, nie będzie łatwo, ale liczymy, że działania Szczecina zostaną dostrzeżone - powiedział Piotr Krzystek.


Według prezydenta, Szczecin już podjął konkretne działania w staraniu się o Euro 2012. W budżecie na 2007 r zapisano 500 tys. zł na przygotowanie koncepcji nowego stadionu wraz z zapleczem. Odbyły się także rozmowy z firmą portugalską, która budowała stadiony przy Euro 2004 w Portugalii i jest zainteresowana przeprowadzeniem podobnych inwestycji w Szczecinie. W "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego" dopuszcza się możliwość lokalizacji stadionu w południowej części lotniska w Dąbiu. Studium trafi na sesję Rady Miasta w połowie maja 2007. W I kwartale 2008 roku gotowe będzie już pozwolenie na budowę obiektu. Sama zaś budowa ma trwać 18 miesięcy.Działania prezydenta poparła już Rada Miasta, która przyjęła specjalne stanowisko w tej sprawie. W konferencji towarzyszyli Prezydentowi Radni Robert Dymkowki, Arkadiusz Pawlak, Paweł Gzyl i Michał Marcinkiewicz.

Stadion może być zrealizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Miasto podejmie też starania, by pozyskać na budowę środki zewnętrzne, w tym Ministerstwa Sportu i unijne. - Wysłaliśmy listy z prośbą o wsparcie w działaniach do wszystkich posłów i senatorów województwa zachodniopomorskiego, poprosiliśmy o wsparcie Północną Izbę Gospodarczą , Euroregion, miasta partnerskie ze Skandynawii i Niemiec – dodał prezydent Krzystek. - Szczecin będzie także zabiegał o modernizację drogi S3 i S6. Wierzymy, że Szczecin będzie pierwszym miastem, które zbuduje stadion klasy Elite. Pamiętajmy, że w Gdańsku np. władze miasta stadion zamierzają wybudować na terenie, na którym dziś znajdują się ogródki działkowe – my mamy jasną i czystą sytuację odnośnie terenów pod stadion.


- Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną docenione. Nawet jeśli nie znajdziemy się w gronie miast organizujących Euro 2012, to możemy walczyć o organizacje innych międzypaństwowych imprez na przykład w ramach eliminacji, możemy być też zapleczem dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach - zakończył prezydent. A wie ktoś z Was czy oni maja zamiar pomalować te tramwaje na kolory jak każde inne ? czy dalej będą jeżdzić żółte ?Ostatnio edytowany przez: Persona non grata, 27 maja 2007, 10:55 [2 raz(y)]


bluntoman
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4759 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2007 11:27

  Szymon! napisał:  

  Cytat:  

www.szczecin.pl
Aktualności Biura Prezydenta Miasta Szczecin
Tytuł: Szczecin zbuduje stadion!


Za 3 lata w Szczecinie stanie nowoczesny stadion – zapowiedział na konferencji prasowej prezydent Szczecina Piotr Krzystek.


Stadion ma pomieścić około 33 tysięcy widzów – Dokładnie sprawdziliśmy jakie szanse ma Szczecin na organizację Euro 2012. Wciąż jest o co walczyć, tym bardziej kiedy sami wybudujemy stadion o mistrzowskich parametrach. Zaznaczam, nie będzie łatwo, ale liczymy, że działania Szczecina zostaną dostrzeżone - powiedział Piotr Krzystek.


Według prezydenta, Szczecin już podjął konkretne działania w staraniu się o Euro 2012. W budżecie na 2007 r zapisano 500 tys. zł na przygotowanie koncepcji nowego stadionu wraz z zapleczem. Odbyły się także rozmowy z firmą portugalską, która budowała stadiony przy Euro 2004 w Portugalii i jest zainteresowana przeprowadzeniem podobnych inwestycji w Szczecinie. W "Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego" dopuszcza się możliwość lokalizacji stadionu w południowej części lotniska w Dąbiu. Studium trafi na sesję Rady Miasta w połowie maja 2007. W I kwartale 2008 roku gotowe będzie już pozwolenie na budowę obiektu. Sama zaś budowa ma trwać 18 miesięcy.Działania prezydenta poparła już Rada Miasta, która przyjęła specjalne stanowisko w tej sprawie. W konferencji towarzyszyli Prezydentowi Radni Robert Dymkowki, Arkadiusz Pawlak, Paweł Gzyl i Michał Marcinkiewicz.

Stadion może być zrealizowany w ramach partnerstwa publiczno – prywatnego. Miasto podejmie też starania, by pozyskać na budowę środki zewnętrzne, w tym Ministerstwa Sportu i unijne. - Wysłaliśmy listy z prośbą o wsparcie w działaniach do wszystkich posłów i senatorów województwa zachodniopomorskiego, poprosiliśmy o wsparcie Północną Izbę Gospodarczą , Euroregion, miasta partnerskie ze Skandynawii i Niemiec – dodał prezydent Krzystek. - Szczecin będzie także zabiegał o modernizację drogi S3 i S6. Wierzymy, że Szczecin będzie pierwszym miastem, które zbuduje stadion klasy Elite. Pamiętajmy, że w Gdańsku np. władze miasta stadion zamierzają wybudować na terenie, na którym dziś znajdują się ogródki działkowe – my mamy jasną i czystą sytuację odnośnie terenów pod stadion.


- Mamy nadzieję, że nasze starania zostaną docenione. Nawet jeśli nie znajdziemy się w gronie miast organizujących Euro 2012, to możemy walczyć o organizacje innych międzypaństwowych imprez na przykład w ramach eliminacji, możemy być też zapleczem dla drużyn uczestniczących w Mistrzostwach - zakończył prezydent. A wie ktoś z Was czy oni maja zamiar pomalować te tramwaje na kolory jak każde inne ? czy dalej będą jeżdzić żółte ?

no no:) zeby tylko im się łeb nie zgrzał od tego planowania.


w oczekiwaniu na normalną Pogoń
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005