Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/11/2007 06:22
Pociągiem nad Zalew

Już niedługo ze Szczecina do Trzebieży zostanie przywrócone połączenie kolejowe. Jeszcze rok temu nikt nie dawał szans kolejce, która jest położona w najbardziej malowniczym zakątku naszego województwa. Co się zmieniło od tamtej pory?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/11/2007 19:09

  Cytat:  
Miasto buduje nową filharmonię

W przyszłym roku ma być gotowa dokumentacja projektowa nowego gmachu Filharmonii Szczecińskiej. Budowa będzie dofinansowana ze środków Unii Europejskiej i rozpocznie się w 2009 r.

Projekt nowej Filharmonii wykona Estudio Barozzi Veiga z Hiszpanii. Biuro Projektowe z Barcelony wygrało międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny nowego gmachu. Przedstawiony projekt zachwycił sędziów konkursowych swoją oryginalnością i śmiałością.

Konkurs został rozstrzygnięty w czerwcu br. Od tego czasu z firmą z Barcelony prowadzone były negocjacje na temat szczegółów umowy na wykonanie dokumentacji projektowej nowego gmachu.

Dziś prezydent Piotr Krzystek oraz Paweł Sikorski, dyrektor Wydziału Inwestycji Miejskich podpisali Fabrizio Barozzim i Alberto Veigą umowę na wykonanie dokumentacji. Ma być gotowa pod koniec przyszłego roku.

Pozwoli to Miastu ogłosić przetarg na realizację zadania. Budowę gmachu planuje się w latach 2009-2011. Koszt inwestycji szacuje się na 90 mln zł. Gmina starać się będzie o uzyskanie dofinansowania budowy z funduszy unijnych. Inwestycja jest zapisana na liście indykatywnej projektów kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego.za GS24.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/11/2007 11:18

  Cytat:  
Śródodrze - nowy inwestor, nowe szanse

Pojawił się kolejny poważny inwestor gotowy "od zaraz" stawiać na Kępie Parnickiej mieszkania i biurowce. Musi jednak czekać, bo inwestycję na Śródodrzu od 12 lat hamuje brak planu zagospodarowania portu. Jak długo jeszcze? Jest szansa, że tylko kilka miesięcy

Mieszkaniówka, biura, może też mariny - to pomysł na Kępę Parnicką norweskiej firmy Genfer Homes. To drugi obok irlandzkiego Howard Holdings poważny inwestor zainteresowany Śródodrzem. Obie firmy już rozpoczęły kupowanie działek na wyspie. O planach Irlandczyków pisaliśmy we wrześniu, Genfer właśnie wchodzi do gry.

- Jesteśmy poważnie zainteresowani Kępą Parnicką. To bardzo duży, niewykorzystany teren, który, jak sądzę, będzie w przyszłości wizytówką miasta - uważa Marcin Chrabąszcz, członek zarządu Genfer Homes.

Ile konkretnie hektarów, za jaką cenę i w którym miejscu wyspy firma już kupiła - tajemnica handlowa. Nie tylko ze względu na konkurentów zainteresowanych inwestowaniem na Kępie Parnickiej, ale też właścicieli działek, z którymi firmy negocjują. Ci ostatni, zwietrzywszy interes, żądają coraz więcej.

Kiedy Genfer zamierza rozpocząć inwestycję?

- Finansowo jesteśmy gotowi w każdej chwili - podkreśla Marcin Chrabąszcz. - Ale chcemy wiedzieć, co miasto pozwala tam zbudować. Co z tego, że będziemy mieć ładną koncepcję, jeśli nie uda się nam jej zrealizować. Podstawowa niewiadoma, to jakie budynki i jak wysokie można będzie postawić na wyspie. Zaczniemy inwestycję od razu, jak tylko będziemy mogli wystąpić o pozwolenie na budowę.

Inwestor liczy na to, że będzie to możliwe za kilka miesięcy. Zakończenie prac nad planem na połowę przyszłego roku zapowiadał we wrześniu wiceprezydent Krzysztof Nowak.

Czy to realne? Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenu portu (obejmuje wyspy Śródodrza) powstaje już dwanaście lat, a do końca procedury jeszcze daleko. Uchwalany jest według starej ustawy (nowa weszła w życie w 2003 r.), a to oznacza, że każdy jego element osoby przeciwne zmianom mogą zaskarżyć do sądu. A procesy sądowe - jak wiadomo - mają to do siebie, że trwają latami.

- W tym punkcie możemy utknąć na długo - przyznaje Piotr Landowski z biura prasowego Urzędu Miasta.

Dlatego prezydent zmienia strategię uchwalania planu. Chce zaproponować podzielenie portu na mniejsze fragmenty i uchwalanie ich niezależnie, np. osobno Kępa Parnicka, osobno Łasztownia. A to oznacza, że trzeba zacząć procedurę od nowa, tyle że według nowych przepisów. Dzięki temu uda się uniknąć długich sporów sądowych, bo nowa ustawa przewiduje jedynie możliwość składania uwag do planu.

- Uchwałę, na podstawie której trwały prace nad planem, chcemy uchylić i na tej samej sesji rady miasta przystąpić do uchwalania nowych planów - mówi Landowski. - Liczymy na to, że stanie się to w ciągu miesiąca. Nie mogę obiecać, że poszczególne plany będą gotowe za pół roku, ale podkreślam, że decydujemy się na zmianę procedury, żeby mieć gwarancję, że nie utkniemy w sprawach sądowych i szybciej go uchwalimy. Poza tym przy pracy nad nowym dokumentem można wykorzystać, przynajmniej w części to, co już zostało zrobione, nie wszystko jest przecież nieużyteczne. Plan dla Śródodrza to priorytet miasta.

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że procedura uchwalania planu zajmuje w Szczecinie średnio ponad rok. Co na to inwestorzy? Komentować propozycji prezydenta nie chcą. Czekają na efekty.

Marcin Chrabąszcz: - Cieszymy się, że jest wola działania ze strony miasta. Tego wcześniej nie było.Genfer Homes

To firma deweloperska, która jest częścią norweskiej grupy kapitałowej Genfer. Na polskim rynku budowlanym obecna od kilkunastu lat (stworzyła jedną z większych w kraju sieci hoteli Qubus). Ma na koncie domy mieszkalne w Szczecinie (przy ul. Klonowica), a teraz buduje kamienicę przy al. Wyzwolenia i apartamenty w Świnoujściu.Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecinmalcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2007 13:47
Czat z P. Krzystkiem


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5639 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/11/2007 18:39

  malcoolm napisał:  
Pociągiem nad Zalew

Już niedługo ze Szczecina do Trzebieży zostanie przywrócone połączenie kolejowe. Jeszcze rok temu nikt nie dawał szans kolejce, która jest położona w najbardziej malowniczym zakątku naszego województwa. Co się zmieniło od tamtej pory?Decyzja zaskoczyła chyba wszystkich, ale w Trzebieży oddawno niedawno nowy kompleks rekreacyjno- sportowy (boiska, deptak, promenada) no i najważnijesze: powiększono plażę, choć i tak jest nadal za mało i w przyszłym roku ba być znowu powiększana... co jeszcze... w ubiegłym roku odbyło się spotkanie Polickiej grupy dyskusyjnej poświęcone tej kwesti i może to te czynniki zadecydowały...


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4656 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/11/2007 09:35
Plagiat...??


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/11/2007 21:41

  Dyzio napisał:  Moim zdaniem niepotrzebny ferment Gazety Wyborczej.


Święty
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5254 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/11/2007 21:49

  narodowiec napisał:  

  Dyzio napisał:  Moim zdaniem niepotrzebny ferment Gazety Wyborczej.Zgadzam się w 100% Może i jest podobieństwo, ale przeginają z tym plagiatem.
A tak z czystej ciekawości - co oni chcą tym osiągnąć?


Choć na świecie wiele klubów jest
I może lepsze są i sława większa jest
My w Szczecinie mamy taki klub
Któremu serca oddaliśmy już...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/11/2007 21:37

  Kevin_007 napisał:  

  narodowiec napisał:  

  Dyzio napisał:  Moim zdaniem niepotrzebny ferment Gazety Wyborczej.Zgadzam się w 100% Może i jest podobieństwo, ale przeginają z tym plagiatem.
A tak z czystej ciekawości - co oni chcą tym osiągnąć?Moim zdaniem chcą sobie podbić wejścia na gazeta.pl :) Dziś niby przyszła odpowiedź z tego biura architektonicznego w Holandii, oczywiście tak jak można było przypuszczać wykorzystują okazję robiąc sobie reklamę na plecach tych których się niesłusznie posądza o plagiat. Wiedziałem że GW dawno temu spadła na psy (politycznie), ale żeby jeszcze lokalni dziennikarze z takimi tematami wyskakiwali, stwarzając tym samy złą atmosferę i siejąc defetyzm wśród szczecinian, których część będzie zniechęcona do filharmonii to już tego nie rozumiem. Wczoraj przeczytałem gdzieś fajny komentarz, że GW powinna sie zabrać za kiepski pomysł ich dziennikarza z tą kładką na Szafera - w miejscu gdzie powinny być przejścia podziemne zrobili kładkę jak z dupy, niech się teraz podetra tym projektem kładki i zobaczą jakie korki są na rondzie Giedrojcia - kompletne bezmózgowie


Święty
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5254 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/11/2007 21:44

  narodowiec napisał:  
z tą kładką na Szafera


Chodzi Ci o Staszica?


Choć na świecie wiele klubów jest
I może lepsze są i sława większa jest
My w Szczecinie mamy taki klub
Któremu serca oddaliśmy już...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/11/2007 21:53

  Kevin_007 napisał:  

  narodowiec napisał:  
z tą kładką na Szafera


Chodzi Ci o Staszica?Staszica raczej. Nie wiem co mi z tą Szafera tu wyskoczyło :) w każdym bądź razie wiadomo o co chodzi :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/11/2007 00:32
tutaj chyba zdecydowaly kwestie ekonomiczne - kladka tansza

a czym sie rozni kladka od przejscia podziemnego w kwestii korkowania sie ulicy nad/pod ktora jest wczesniej wymienione przejscie ... niczym ?

ostatnio nie mialem okazji byc w okolicach kolataja . jutro bede wracal z pracy to sobie tamtedy przejade i zobacze jak sprawa wyglada...

wg mnie najwieksze korki tworzyly sie nie na staszica, ale przy przystankach tramwajowych w strone wyzwolenia... i tam powinna byc sprawa inaczej rozwiazana .. chociaz te swiatla umiejscowione wczesniej sytuacje poprawily..


a wracajac jeszcze do sprawy kladki na staszica .. ile ja budowali ? a ile bedzie trwal czas trwania budowy takiego samego obiektu na przyjaciol zolnierza ? roznica kolosalna


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/12/2007 15:04

  malcoolm napisał:  
tutaj chyba zdecydowaly kwestie ekonomiczne - kladka tansza

a czym sie rozni kladka od przejscia podziemnego w kwestii korkowania sie ulicy nad/pod ktora jest wczesniej wymienione przejscie ... niczym ?Różnica jest duża, ale najpierw warto by było wyjaśnić jak bardzo w Szczecinie nie myśli sie o takich rzeczach. Niektórzy pamiętaja jak budowano rondo na Giedroycia. Część ronda jest na zasypanym terenie. Na którym spokojnie można było bez kopania w ziemi stworzyć część komunikacji podziemnej. Tam tak naprawdę powinny być wszędzie przejścia podziemne, szczególnie w obliczu tego co będzie się dziać za pare lat w tym miejscu. Jesli faktycznie zrobią i uruchomią ta trase północną przez Warcisława to tam już będzie masakra. Niestety nikt nie pomyślał o tym gdy była szansa zrobić to wszystko taniej, ekonomiczniej i bez babrania się w ziemi przez kolejnych kilka lat. Niestety zrobili kładkę. Kładka jest o tyle zła że trzeba do niej iść spory kawałek. Zanim na nią wejde, już mi ucieka tramwaj, bądź z drugiej strony autobus. Wszystko jest tam spartaczone ...i jestrem pewien że po uruchomieniu trasy północnej i daleszej rozbudowie północnych dzielnic szczecina ktoś wpadnie w końcu na pomysł ze jednak przejścia podziemne w tamtym miejscu powinny być, bo nie oszukujmy sie obwodnica śródmiejska tez wszystkiego nie załatwi, a dla dużej liczby ludzi przejazd przez Giedrojcia będzie wciąz alternatywa szczególnie w obliczu tego gdy w centrum miasta powstaną nowe biurowce i stanie się ono bardziej atrakcyjne.


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4656 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/12/2007 12:30

  Cytat:  
Najmłodszy zabytek Szczecina ma szansę zamienić się w nowoczesny klub muzyczny. Koncepcję przebudowy byłego kina mamy poznać jeszcze w tym miesiącu.

- Rozważamy taką możliwość - przyznaje Paweł Golema, przedstawiciel spółki Astoria, która od dwóch lat jest właścicielem Kosmosu. - Niedawno otworzyliśmy we Wrocławiu klub muzyczny, który też powstał w zabytku. Okazało się to bardzo udanym przedsięwzięciem.

Czy Kosmos uda się zaadaptować na podobny klub, okaże się jeszcze w tym miesiącu. Spółka już zleciła koncepcję zagospodarowania kina dla nowej funkcji. Ostateczna decyzja uzależniona jest głównie od tej koncepcji, a dokładniej od tego, jak na nią zareaguje wojewódzki konserwator zabytków.

- Przygotowujemy kilka wersji aranżacji obiektu. Wszystkie, zgodnie z umową, przedstawimy pani konserwator - zdradza Dariusz Urbaniak, przedstawiciel Astorii.

Opinia konserwatora jest tak ważna, bo gmach Kosmosu to zabytek. Jest więc pod ochroną i bez konsultacji z konserwatorem zabytków nie wolno nic w nim zmienić. Do tej pory to właśnie stanowisko służb konserwatorskich było główną przeszkodą w inwestowaniu w Kosmos. Konserwator nie zgadzał się m.in. na rozbudowę budynku od frontu, czyli od strony al. Wojska Polskiego. Dobudówki były możliwe tylko z boku i od strony zaplecza. Z naszych informacji wynika, że strony doszły do porozumienia i jest szansa na powiększenie obiektu od przodu. Wojewódzki konserwator zabytków zgodził się na wyrównanie zabudowy do linii sąsiednich kamienic, pod warunkiem jednak, że bryła samego kina nie zostanie przysłonięta. Jak to zrobić - w tym głowa projektantów, którzy już się nad tym zastanawiają.

- Niecierpliwie czekam na te koncepcje - przyznaje Ewa Stanecka, wojewódzki konserwator zabytków. - Jestem bardzo ciekawa, co właściciele obiektu zaproponują. Koncepcja będzie podstawą do rozmawiania o kształtowaniu tej przestrzeni. Będziemy wiedzieć, w którym kierunku zmierzają właściciele, i jak widzą ten obiekt. Na tej bazie będziemy mogli też zastanowić się nad wnętrzem zabytku. Podczas spotkania z przedstawicielem spółki, które odbyliśmy w październiku, wiele spraw sobie wyjaśniliśmy. Jest możliwość wyjścia z impasu, w którym się znaleźliśmy.

W Kosmosie trwa inwentaryzacja, inwestor musi też zlecić ocenę jego stanu technicznego i to zarówno konstrukcji gmachu, jak i mozaiki, która znajduje się na frontowej elewacji. Zinwentaryzowane mają być też podziemia budynku.

Jak to z Kosmosem było

Kino Kosmos powstało w 1959 r. w miejscu zburzonych w czasie wojny kamienic. Zaprojektował je architekt Andrzej Korzeniowski. Gmach został specjalnie cofnięty w stosunku do linii zabudowy, aby sprawiał wrażenie monumentalnego. Kiedy powstało, było nowoczesne, u schyłku swojej działalności odpychało widzów przestarzałą aranżacją wnętrza i wyposażeniem. Widzowie przestali przychodzić. Cztery lata temu kino ostatecznie skapitulowało. Ostatni film Kosmos wyświetlił latem 2003 r. Dwadzieścia dni po tym, jak w pobliżu powstało pierwsze w Szczecinie wielosalowe kino - Helios.

Batalia o uznanie gmachu kina za zabytek rozpoczęła się pięć lat temu, kiedy to jego ówczesny właściciel Instytucja Filmowa Film-Art postanowiła przestarzały, nieremontowany od lat budynek wyburzyć, a w jego miejsce postawić nowoczesne centrum rozrywki z mulitipleksem i kręgielnią. Obiekt nie był wówczas w żaden sposób chroniony przez prawo - nie był wpisany do rejestru zabytków ani nawet na taki wpis nie czekał. Wręcz przeciwnie - w ówczesnym planie zagospodarowania przestrzennego widniał zapis, że w miejscu gdzie stoi kino zalecane jest odtworzenie historycznej pierzei, czyli zburzonych w czasie wojny kamienic. Jednak wojewódzki konserwator zabytków zdecydował, że Kosmos trzeba wpisać do rejestru zabytków. Uznał, że bryła kina jest wyjątkowo wartościowa i trzeba ją chronić. To oznaczało,że nie tylko budynku nie będzie już wolno wyburzyć, ale również rozbudować go bez zgody konserwatora. Dlatego inwestor się odwołał. Przepychanki trwały kilka lat - sprawa oparła się o Naczelny Sąd Administracyjny i ministra kultury. W tym czasie Kosmos popadał w ruinę, Film-Art ogłosił upadłość i Kosmos stał się własnością Astorii. Ostateczna decyzja w sprawie wpisania go do rejestru zabytków zapadła w październiku tego roku. Byłe kino Kosmos jest zabytkiem.

Kinga KoniecznyOby rzeczywiście na serio wzieli się za ten temat bo obecny stan tego budynku prezentuje się niezbyt okazale.


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/12/2007 20:03
Szczecin w 2012


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6353 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/12/2007 20:22

  malcoolm napisał:  niektore wizualizacje to czysta fantazja uzytkownikow skyscraper - a muzyka strasznie chujowa


Szlugi, wóda, gołe baby !
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/12/2007 23:44
rzeczywiscie co do jw construction w miejscu dany sa pokazane dwie wizualki (jedna oficjalna) i jedna stworzona przez uzytkownika skyscraper :P


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 6725 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/12/2007 01:51
I wizualka Bramy Portowej przy Galerii Centrum też jest stara.


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/12/2007 17:37
Nowe drapacze chmur w Szn


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Olaf
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6247 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/12/2007 19:12
Jak zwykle w Polsce jesteśmy mistrzami świata w gadaniu.


Pieniądze to nie wszystko.... potrzebne są jeszcze złoto i diamenty.
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005