Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5326 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/08/2011 21:15

  Steryd napisał:  
A boczne drogi pomocnicze nie pozostana otwarte?Wspomagające będą czynne. Z tym, że będą to jezdnie jednokierunkowe! Od strony MZK, Reala (wylot z miasta), od strony "Liroja" (wlot do miasta). Do tego dochodzi ulica Dąbska i Przenna (które będą pewnie zakorkowane jak batalianów chłopskich) .


POGOŃ Obrazek png wstawiony na forum SZCZECIN !!!
Marcin_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5938 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 30/08/2011 23:51
Nie zartujcie. :) Serio serio chca zamknac Struga? Nie mieszkam na prawobrzezu, ale to tak jakby... Nie wiem, Piastow zamkneli. :) Pojebalo? :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 31/08/2011 07:38
Niedawno zamknęli Plac Żołnierza i Niepodległości i tragedii nie ma :)


  Cytat:  
Masz może dokładny plan tej inwestycji (kiedy koniec, jakieś etapy prac, jak będzie puszczony ruch,)?


Plany mam, ale niestety jeszcze nie do publikacji. Czekamy, aż ostateczny projekt zostanie zatwierdzony przez odpowiednie służby, przy czym zmiany mogą dotyczyć 2,3 znaków. Jak tylko taka decyzja zapadnie, opublikuję je :)

  Cytat:  
A boczne drogi pomocnicze nie pozostana otwarte?


Pozostaną otwarte (nitka wjazdowa przy osiedlach, nitka wyjazdowa po stronie sklepów Kaufland, Carrefour)

  Cytat:  
Przebudowa ma trwać 2 lata podobno, puszczona będzie tylko komunikacja miejska.


Nie wiem skąd Wy bierzecie takie informacje. Główne jezdnie Struga będą zamknięte przez ok. 12 miesięcy, a od sierpnia 2012 rozpocznie się remont jezdni wspomagających.
Tylko komunikacja miejska? Niby w którym miejscu? Początkowo zakładano tak, przy lewoskręcie z Jasnej, ale pomysł przepadł.

  Cytat:  
Nie zartujcie. Serio serio chca zamknac Struga?


Nie żartujemy :) Niektórzy na zamknięcie Struga przygotowują się jak na koniec świata przepowiedziany przez Majów :D

W tych artykułach najważniejsze fakty dotyczące modernizacji Struga:
Struga będzie zamknięte od 12 września
Remont Struga - ciekawe fakty


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/09/2011 13:58
Idealne zestawienie :D Los czasami zaskakuje (GK vs. billboard) :D

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/09/2011 05:49

  Cytat:  
Muzeum Morskie powstanie do 2015

Budowa Muzeum Morskiego na Łasztowni została przesunięta do roku 2015. Okazało się, że kwota 41 mln zł zarezerwowana w budżecie województwa jet niewystarczająca. Koszt inwestycji zostało oszacowany na 70 mln zł.

W chwili obecnej powstał pomysł, żeby budowa Muzeum była finansowana centralnie, a do tego potrzebna jest odpowiednia dokumentacja budowlana. Ma ona powstać najpóźniej w 2013 roku, a na samą budowę potrzeba będzie maksymalnie 18 miesięcy.

2 dni temu została powołana specjalna komisja, która rozstrzygnie, co powinno znaleźć się w Muzeum Morskim. Od jakiegoś czasu trwa spór, jaki temat przewodni ma prezentować muzeum: czy powinno być to słowo “morskie”, czy może “fale”.

W celu wybrania głównego tematu odbędą się debaty publiczne. Szacuje się, że po wybudowaniu Muzeum Morskie może przyciągać nawet milion turystów rocznie.

Inwestycja w Muzeum Morskie cieszy mnie niezwykle z dwóch powodów. Jest to kolejny obiekt, który ma powstać w przyszłym sercu miasta, jakim jest Łasztownia. Ponadto podkreślona zostanie morskość Szczecina – doskonale będzie się to komponować z Portem Jachtowym oraz Aleją Żeglarzy.

Obrazek jpg wstawiony na forumZa Muzeum Morskie w Szczecinie


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4800 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/09/2011 18:41
Marcin_[cytat]

Pojebało? Nawet w formie żartu nie powinieneś tak pisać.

Dla porównania mogę podać, że w roku 2000 zamknęli Most Długi. Autobusy pośpieszne jeździły Trasą Zamkową, a zwykłe dojeżdżały pod Most przy przychodni portowej. Później przechodziło się na pieszo po moście i jechałeś dalej tramwajem. I co jakoś miasto funkcjonowało, przeżyliśmy ten remont. Albo pamiętacie jak remontowali Estakadę Pomorską? Też była zamknięta, jeździło się dołem gdzie co jakiś czas jeździły pociągi towarowe do Portu. Każdy remont jest uporczywy, ale jak ktoś zna topografie miasta poradzi sobie i pojedzie tak, że nie będzie stał w korkach. Teraz nie musisz wjeżdżać do ani wyjeżdżać z miasta od ul. Struga. Masz Przecław, Podjuchy, Dąbie, a nawet objazd przez Zdroje – Klęskowo-Kijewo. Jezdnie równoległe do struga będą nadal przejezdne, tylko, że teraz będą jednokierunkowe. Tak więc ul. Struga nie będzie zamknięta na amen, bo jezdnie wspomagające to także ul. Struga.

Odkładanie przebudowy ul. Struga, przy rozbudowującym się Prawobrzeżu na następne lata byłoby gorsze niż obecna sytuacja. Za 2 lata będzie już nowa droga.

Ostatnio edytowany przez: Rch., 7 września 2011, 18:47 [1 raz(y)]


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/09/2011 20:27
Każdy moment byłby zły na zamknięcie, więc niech to już dzieje się czym prędzej :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/09/2011 07:42

  Cytat:  
Bubel a nie ścieżka rowerowa przy Kaskadzie. Felieton
Andrzej Kraśnicki jr, Gazeta Wyborcza 08.09.2011 aktualizacja: 2011-09-07 19:35 A A A

W tym samym czasie, w dwóch różnych częściach Szczecina powstają ścieżki rowerowe. Pierwsza to wzorcowy przykład, jak owe trasy powinny wyglądać. Druga to niebezpieczny niewypał.

Wzorcowa ścieżka powstała przy ul. Złotowskiej na Warszewie - przy okazji budowy chodnika prowadzącego do nowej szkoły. To jakby nagroda za to, że przez rok ani ścieżki, ani chodnika nie było i dzieci musiały maszerować na lekcje ruchliwą ulicą.

Ta droga rowerowa ma tylko jedną wadę: jest za krótka i nie kończy się przy samej szkole. Niemniej to, co powstało, jest rzeczą wcześniej w Szczecinie niespotykaną. Asfaltowa nawierzchnia jest obniżona w stosunku do ciągnącego się równolegle chodnika.

To, plus krawężnik, idealnie separuje oba ciągi. Przy skrzyżowaniach powstały świetnie zaplanowane i wykonane wjazdy i wyjazdy ze ścieżki. Ten projekt ZDiTM skonsultował z rowerzystami ze stowarzyszenia Rowerowy Szczecin. Uwzględnił ich uwagi i propozycje. Efekt jest świetny.


W tym samym czasie w centrum miasta powstaje pieszo-rowerowy knot. Ciągnie się wzdłuż Galerii Kaskada na ul. Obrońców Stalingradu. Nowy dukt składa się z chodnika i ścieżki rowerowej. Ale ponieważ jezdnia w tym miejscu zmieniona została w szeroką arterię, a ścieżka rowerowa musi mieć minimalną szerokość 1,5 m, dla pieszych pozostał wąski pas chodnika o szerokości nieco ponad metra.

Trzeba być kompletnie pozbawionym wyobraźni, by projektując coś takiego, nie wziąć pod uwagę, jak będzie w praktyce wyglądać ruch pieszych i rowerzystów w takim miejscu. Piesi, których przy nowej galerii będzie mnóstwo, po prostu zajmą trasę dla rowerów. Bo będzie tłok, bo inaczej nie wyminą chociażby kogoś pchającego dziecięcy wózek. Rowerzyści na ulicę zjechać nie będą mogli, bo jak jest ścieżka, to prawo zmusza ich do tego, by z niej korzystać. Absurd tym większy, że ścieżka będzie tylko na fragmencie ulicy i po jednej stronie. A co z rowerzystami jadącymi w stronę placu Zgody? Wyjściem byłoby wyznaczenie na jezdni pasów rowerowych. Takie sugestie ze strony rowerzystów padały. Wprowadzenie ich w życie okazało się jednak dla szczecińskich projektantów zbyt skomplikowane.

Mam dla nich propozycję. Niech, wzorem projektantów mostów (którzy stają pod przeprawą w czasie próby obciążeniowej), po otwarciu ruchu przejdą się wąskim chodnikiem przy Kaskadzie. Jak będą mieć szczęście, żaden rowerzysta nie przyciśnie ich do muru.
Za ]http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34939,10249130,Bubel_a_nie_sciezka_rowerowa_przy_Kaskadzie__Felieton.html#ixzz1XKwT4eQg


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5099 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/09/2011 12:14
Po Szczecinie jeździ obecnie 8 (?) Swingów.Słyszałem,że mieli dokupić następne,już liczbie 22 sztuk.Wiadomo kiedy trafią do nas(mam nadzieję,że kasę zabezpieczyli na zakupy).


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/09/2011 14:11
W chwili obecnej jest 6 Swingów (o numerach bocznych od 801 do 806).

W planach jest zamówienie kolejnych 22 tramwajów niskopodłogowych, pierwotnie przetarg miał zostać ogłoszony w maju, później przełożono termin na wakacje (w lipcu). Nie wiadomo, czy będą to Swingi od Pesy, czy może Tramino lub jeszcze jakieś inne Citadisy - to zależy od tego, kto wygra przetarg :) Oczywiście można pisać SIWZ pod konkretną firmę, ale wtedy też nie ma 100% pewności.

Najnowsze oficjalne informacje mówią o tym, że nowy przetarg ma zostać ogłoszony "w tym roku", ale co do tego nie miałbym takiej pewności.

Elektroniczne sieciówki miały zostać wprowadzone w sierpniu, a do tej pory nie ma.

Dla przykładu:
Tramino od Solarisa
Obrazek jpg wstawiony na forum

Citadis
Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/09/2011 14:30
Zamknięcie ulicy Struga zostało przesunięte na 16 września (piątek)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/09/2011 13:03

  Cytat:  
Hotel przy Rusałce – nowe informacje

Nowy właściciel chce wybudować tam czterogwiazdkowy hotel z 28 pokojami. Szczególną atrakcją ma być pierwsza w Szczecinie łaźnia turecka oraz rejsy łodziami po Rusałce. Obiekt ma zostać ukończony w 2013 roku, przed finałem Tall Ships’ Races w Szczecinie.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Za Hotel przy Rusałce @ Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
WNB
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5099 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/09/2011 14:52
Cieszy to,że powstaje (reaktywowana będzie) linia tramwajowa nr 10.Natomiast zachodzę w głowę ile jeszcze lat przyjdzie czekać na SST...a to willa na drodze,a to braki w dokumentacji,a to przesunięcia środków,dofinansowań...ech!


Siła Płynie Z Krwią , Duma Razem Z Nią ->Duma Pomorza
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/09/2011 19:38
Rewitalizacja Placu Orła Białego


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2011 07:15

  Cytat:  
Powstanie fontanna na Placu Zwycięstwa [wizualizacja]

Kojarzycie Plac Zwycięstwa i Kościół Garnizonowy? W chwili obecnej znajduje się tam basen przeciwpożarowy, ale w niedługim czasie powstanie tam bardzo okazała fontanna. Jest to kolejne działanie w ramach realizacji wizji Floating Garden.

W chwili obecnej Urząd Miasta Szczecin przygotowuje przetarg na przebudowę basenu przy Kościele Garnizonowym. Będzie kosztować to około miliona złotych. Inwestycja otrzymała już dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Za Powstanie fontanna na Placu Zwycięstwa


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5641 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2011 11:01

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Powstanie fontanna na Placu Zwycięstwa [wizualizacja]

Kojarzycie Plac Zwycięstwa i Kościół Garnizonowy? W chwili obecnej znajduje się tam basen przeciwpożarowy, ale w niedługim czasie powstanie tam bardzo okazała fontanna. Jest to kolejne działanie w ramach realizacji wizji Floating Garden.

W chwili obecnej Urząd Miasta Szczecin przygotowuje przetarg na przebudowę basenu przy Kościele Garnizonowym. Będzie kosztować to około miliona złotych. Inwestycja otrzymała już dofinansowanie Regionalnego Programu Operacyjnego.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Za Powstanie fontanna na Placu ZwycięstwaTe wizki i zapowiedzi to już chyba 1,5 roku mają... w końcu się coś ruszyło?


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/09/2011 19:48
No tak, wizki powstały rok temu, teraz przygotowują przetarg na budowę :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 17/09/2011 22:25

  Cytat:  
JWC Hanza Tower

Wiemy już, jak będzie nazywał się nowy 100-metrowy biurowiec inwestora J.W. Construction Holding S.A., który powstanie w miejscu Zakładów Przemysłu Odzieżowego Dana - Hanza Tower.

Najważniejsze informacje na temat Hanza Tower:

Budowa budynku ma zostać ukończona w 2014 roku.
Hanza Tower będzie miała dokładnie 100 metrów do linii dachu, natomiast wysokość całkowita będzie wynosić 125 m.
Hanza Tower ma oferować 20877 m2 powierzchni biurowej, oraz ponad 4400 m2 przeznaczone dla handlu (powierzchnia całkowita 33000 m2).
Zostanie przygotowanych 480 miejsc parkingowych.
Możliwe, że w budynku znajdzie się również 5-gwiazdkowy hotel.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Za Hanza Tower Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5851 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/09/2011 11:41
Budynek Wydziału Humanistycznego oraz oddziału Biblioteki Głównej Uniwersytetu Szczecińskiego

Na razie tylko wizualki:

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5596 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/09/2011 12:59

  Cytat:  
Hanza Tower SzczecinZastanawiam się jak to będzie wyglądać u nas za jakieś parę może paręnaście lat; przed imieniem Mr. lub Mrs. zamiast ulica to będzie np. Wyzwolenia albo Krzywoustego "strit" kurwa co za błazny wymyślają te całe areny sreny czy tałery i inne gówna?! :|
...a no tak zapomniałem że przecież europa,unia... trzeba świat doganiać.. crazy
Obrazek gif wstawiony na forum

Ostatnio edytowany przez: 1973, 15 lutego 2012, 15:01 [1 raz(y)]


 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005