Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5746 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 17/07/2008 12:23

  mastah86 napisał:  

  www.szczecin.pl napisał:  
Szczecin zachęca do budowy biurowców.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości ma zachęcić inwestorów do budowy nowoczesnych biurowców w Szczecinie. To kolejny krok władz Szczecina w celu wsparcia rozwoju gospodarczego miasta.

Prezydent Szczecina przygotował projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej. Projekt ma być omawiany podczas najbliższej sesji Rady miasta, która odbędzie się 28 lipca br. Pozytywnie zaopiniowali ją już radni z Komisji Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej.
Celem uchwały jest wzmocnienie konkurencyjności gospodarczej Szczecina poprzez stworzenie dogodnych warunków dla osiedlania się firm z branży wysokich technologii, nauki i rozwoju, sektora Business Process Outsourcing oraz technologii informatycznych.

– W tym celu konieczne jest przygotowanie nowoczesnych obiektów biurowych – uzasadnia przygotowanie projektu uchwały Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina.

- Zwiększenie zasobów powierzchni biurowych stanowić będzie zachętę do rozwoju firm już działających na szczecińskim rynku IT i BPO i firm badawczo rozwojowych oraz do lokowania się nowych inwestycji i przedsiębiorstw reprezentujących tzw. centra nowoczesnych usług oraz działających w obszarach innowacyjnych technologii. Będzie to miało również wpływ na przyciągniecie inwestycji zagranicznych, co z pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego Szczecina oraz poprawi jakość życia mieszkańców.
Zgodnie z zapisami uchwały o zwolnienie starać się mogą podmioty realizujące obiekty biurowe o wysokim standardzie. Warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest złożenie przez przedsiębiorcę przed rozpoczęciem prac nad realizacją nowej inwestycji zgłoszenia o zamiarze skorzystania z pomocy. Niezbędne do otrzymania pomocy jest przeznaczenie całej powierzchni biurowej o wysokim standardzie na prowadzenie co najmniej jednej z niżej wymienionych rodzajów działalności określonej w Polskiej Klasyfikacji Działalności jako działalność:

- związaną z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana;

- usługowa w zakresie informacji;

- wspomagająca usługi finansowe oraz ubezpieczenia i fundusze emerytalne;

- rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe;

- obejmująca badania i analizy techniczne;

- obejmująca badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych;

- związana z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników;

- centrów telefonicznych.


Aby skorzystać ze zwolnienia, przedsiębiorca zobowiązany jest również do utrzymania nowej inwestycji przez okres co najmniej 5 lat, a w przypadku małych lub średnich przedsiębiorstw przez co najmniej 3 lata od dnia jej zakończenia. Nakłady na nową inwestycję muszą przekroczyć 4 mln zł, natomiast zakończenie nowej inwestycji powinno nastąpić w ciągu 48 miesięcy, licząc od dnia otrzymania od Prezydenta Miasta pisma o spełnieniu przez przedsiębiorcę warunków do uzyskania pomocy.

Uchwała będzie obowiązywała do końca 2010 roku. Przedsiębiorcy zakwalifikowani do udzielenia pomocy będą mogli korzystać ze zwolnienie przez okres trzech lat.

Projekt uchwały jest kolejnym elementem prowadzonej przez miasto polityki wspieranie przedsiębiorczości. W lipcu 2007 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie Szczecińskiego Programu Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej w Podatku od Nieruchomości oraz uchwałę w sprawie Zwolnienia z Podatku od Nieruchomości w Ramach Pomocy De Minimis na Zatrudnienie.moze w kocu cos powstanie wyzszego niz PZM ;) apropo wiecie moze cos nowego na temat nowego biurowca przy Danie oraz biurowca za parkingowcem Galaxy ?? (kiedy zaczna sie jakies prace? widzialem juz wstepne etapy rozbiorki w przypadku tego pierwszego)Jeśli interwsują cię inwestycje w Szczecinie masz tu linka gdzie możesz o wszystkim się dowiedzieś i sledzić postęp prac ;)
http://www.skyscrapercity.com/forumdisplay.php?f=706


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4304 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 17/07/2008 17:44
dz za linka, ten tez ciekawy:

http://www.urbanity.pl/city.php?id=2214


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4959 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/07/2008 13:43
Od dwóch tygodni Muzeum Narodowe w Szczecinie posiada w swoich zbiorach oryginał grafiki przedstawiającej przedwojenny model pomnika Sediny. Na jej podstawie powstanie nowy pomnik.


Ilustracja przedstawiająca model szczecińskiego pomnika zastała wykonana przed realizacją fontanny na pl. Tobruckim. Rysunek ma format 321 x 231 mm.

- Jest to pierwsza tak dokładna ilustracja Sediny jaką posiadamy w naszych zbiorach – mówi Bogdana Kozińska, kierownik Muzeum Historii Szczecina. – Grafika ta jest powszechnie znana, ale do tej pory w Szczecinie były jedynie jej kopie. Oryginał, drzeworyt sztorcowy Ludwiga Manzela, pochodzi z 1897.

Od 24 lipca będą mogli go podziwiać wszyscy, którzy odwiedzą Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego. Tego samego dnia publiczności zostanie udostępniony dwumetrowy, gliniany model Sediny.

Jego autorami są prof. Adam Myjak i prof. Antoni Janusz Pastwa z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, którzy pracują nad rekonstrukcją pomnika. Teraz rzeźbiarze chcą wykonać model w stosunku 1:1. Dzięki temu ostatniemu powstanie odlew pomnika z brązu.

- Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem 9-metrowa Sedina stanie na Placu Tobruckim pod koniec 2009 roku – mówi Ryszard Staniak, skarbnik Stowarzyszenia Kupcy dla miasta Szczecina, które rozpoczęło starania o odbudowę pomnika.

Niestety rekonstrukcja pomnika jest kosztowna. Model 1:4 kosztował ok. 300 tys. zł. Ile będzie trzeba zapłacić za gotowy pomnik kupcy nie chcą zdradzić, jednak jak mówią do jego sfinansowania potrzebna będzie pomoc wszystkich mieszkańców.

Każdy kto przyjdzie do Muzeum Narodowego przy Wałach Chrobrego, aby zobaczyć model Sediny będzie mógł kupić cegiełkę i tym samym wspomóc budowę pomnika.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4641 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/07/2008 12:57
http://www.kurier.szczecin.pl/Art.aspx?a=7668


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
eJay
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5619 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/07/2008 15:20
Mnie wkurwia ten cały marazm. Najpierw dajemy bardzo atrakcyjne tereny jakimś cwaniaczkom i potem narzekamy, że robia sobie z nas jaja. Ktoś powinien beknąć za to w magistracie (a znając życie to zgniło jajo z poprzedniej kadencji). Władze powinny weryfikować dogłębnie potencjalnych inwestorów, robić audyty, a jak ktoś się nie godzi to niech spierdala. Prawda jest taka, że na takich numerach już sporo urzędników nachapało się kasy. Wystarczy posmarowac i można wyczyniać cuda tj. budowa jakiegoś osiedla obok zamku - niedość, że lokalizacja jest dupiasta to jeszcze teren budowy chrzani ładny widok z tarasu. Czy ktoś "na górze" ma jakiekolwiek pojęcie o zagospodarowaniu przestrzennym?


Ha ha ha, he he, ho-ho, uh, uh, ha-ha, ha...And I thought my jokes were bad...
DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4504 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/07/2008 22:17
Wiadomo co będzie na miejscu dawnej "Odry" ? ;) Bo dzisiaj widziałem, że wszystko wyburzone.


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
Niebuszewiak
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5544 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/07/2008 22:52

  DeeMeN. napisał:  
Wiadomo co będzie na miejscu dawnej "Odry" ? ;) Bo dzisiaj widziałem, że wszystko wyburzone.Galeria Kaskada


Zawsze Pogoń Szczecin MKS.
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5639 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/07/2008 22:53

  DeeMeN. napisał:  
Wiadomo co będzie na miejscu dawnej "Odry" ? ;) Bo dzisiaj widziałem, że wszystko wyburzone.


lol... nie mieszkam w Szczecinie i wydawało mi się, że kazdy mieszkaniec tego miasta wie, co tam powstanie... no ale dla niewtajemniczonych powiem, że powstanie tam galeria handlowa


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
Bengoro
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4458 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/07/2008 23:31

  Plum napisał:  

  DeeMeN. napisał:  
Wiadomo co będzie na miejscu dawnej "Odry" ? ;) Bo dzisiaj widziałem, że wszystko wyburzone.


lol... nie mieszkam w Szczecinie i wydawało mi się, że kazdy mieszkaniec tego miasta wie, co tam powstanie... no ale dla niewtajemniczonych powiem, że powstanie tam galeria handlowa


tzw. Nowa Kaskada


Ojczyzna – to wielki zbiorowy obowiązek.

FC Kamień Pomorski
Ligowiec.net Team
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4641 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/08/2008 10:39
wiadomo co to za inwestycja drogowa na światowida i co z tramwajem nr 6? to koniec trasy na Golęcin?


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4656 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/08/2008 19:33

  Cytat:  
Pieniądze na Filharmonię.

Szczecin otrzyma pieniądze na budowę nowej Filharmonii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013.
Gwarantuje to podpisana pomiędzy prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem a marszałkiem województwa Władysławem Husejko umowa dotycząca przygotowania projektu indywidualnego.

Maksymalny poziom dofinansowania jakie otrzyma Szczecin ze środków unijnych może wynieść blisko 38 mln zł.

Projekt nowej Filharmonii wykonało Estudio Barozzi Veiga z Hiszpanii. Biuro Projektowe z Barcelony wygrało międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny nowego gmachu. Przedstawiony projekt zachwycił sędziów konkursowych swoją oryginalnością i śmiałością.
Budowę gmachu planuje się w latach 2009-2011. Koszt inwestycji szacuje się na 90 mln zł. Nowa Filharmonia zlokalizowana będzie na placu przy ul. Małopolskiej. W tym miejscu przed wojną znajdował się szczeciński Konzerthaus.Przynajmniej ta inwestycja wydaje się być niezagrożona :)


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4641 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/08/2008 20:16

  Dyzio napisał:  

  Cytat:  
Pieniądze na Filharmonię.

Szczecin otrzyma pieniądze na budowę nowej Filharmonii w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-2013.
Gwarantuje to podpisana pomiędzy prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem a marszałkiem województwa Władysławem Husejko umowa dotycząca przygotowania projektu indywidualnego.

Maksymalny poziom dofinansowania jakie otrzyma Szczecin ze środków unijnych może wynieść blisko 38 mln zł.

Projekt nowej Filharmonii wykonało Estudio Barozzi Veiga z Hiszpanii. Biuro Projektowe z Barcelony wygrało międzynarodowy konkurs architektoniczny na projekt koncepcyjny nowego gmachu. Przedstawiony projekt zachwycił sędziów konkursowych swoją oryginalnością i śmiałością.
Budowę gmachu planuje się w latach 2009-2011. Koszt inwestycji szacuje się na 90 mln zł. Nowa Filharmonia zlokalizowana będzie na placu przy ul. Małopolskiej. W tym miejscu przed wojną znajdował się szczeciński Konzerthaus.Przynajmniej ta inwestycja wydaje się być niezagrożona :)na jednym Hiszpanie już sie sparzyliśmy więc nie byłbym do końca taki pewny hehe... ;) ale za to sądze że los Sediny już jest przesądzony...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/08/2008 02:51
Ale to jest inwestycja miasta a nie prywatnego inwestora, więc pewność jest raczej 80 % - towa.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/08/2008 20:32

  Cytat:  
Szczecin: Kolejny hipermarket?

Przy ul. Wojska Polskiego firma Project Development, która jest inwestorem nieruchomości położonej przy ul. Wojska Polskiego 186 planuje wybudować "obiekt handlowy".
Wynika tak z odpowiedzi na interpelacje złożoną 29 Lipca przez radnego Bartnika na stronie Urzędu Miejskiego. Jest to więc odpowiedź na długo nękające mieszkańców pytanie " Co powstanie na terenie Polmo?"

W ubiegłym roku wyburzono dużą część przemysłowych budynków znajdujących się przy ulicy Wojska Polskiego i obecnie zalega tam duża ilość gruzu. Niestety nie udało się ustalić jakiej firmy sklep powstanie na tym terenie. Być może będzie to IKEA, która do tej pory nie zdradziła miejsca budowy swojego sklepu?

Miasto chce, by firma Project Development Sp. z o.o w projekcie zagospodarowania terenu uwzględniła dodatkową trybunę dla widzów przy Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka.Za MM Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4959 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/09/2008 11:49
wiadomo jak tam wygląda sprawa ze stadionem w dąbiu? ponoć juz jakieś prace ruszyły.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5169 dni

****
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/09/2008 11:55

  malcoolm napisał:  

  Cytat:  
Szczecin: Kolejny hipermarket?

Przy ul. Wojska Polskiego firma Project Development, która jest inwestorem nieruchomości położonej przy ul. Wojska Polskiego 186 planuje wybudować "obiekt handlowy".
Wynika tak z odpowiedzi na interpelacje złożoną 29 Lipca przez radnego Bartnika na stronie Urzędu Miejskiego. Jest to więc odpowiedź na długo nękające mieszkańców pytanie " Co powstanie na terenie Polmo?"

W ubiegłym roku wyburzono dużą część przemysłowych budynków znajdujących się przy ulicy Wojska Polskiego i obecnie zalega tam duża ilość gruzu. Niestety nie udało się ustalić jakiej firmy sklep powstanie na tym terenie. Być może będzie to IKEA, która do tej pory nie zdradziła miejsca budowy swojego sklepu?

Miasto chce, by firma Project Development Sp. z o.o w projekcie zagospodarowania terenu uwzględniła dodatkową trybunę dla widzów przy Stadionie Lekkoatletycznym im. Wiesława Maniaka.Za MM Szczecin
ponad poltora roku pracowalem w tamtej okolicy i z tego co krązyło wszedzie wynikać miało, ze fakt, bedzie tam jakies centrum handlowe, ale niec inne niz do tej pory powstawały, a to za sprawą tego, ze ma tam nie być zadnego sklepu typu real itp. jak bedzie czas pokaze


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/09/2008 12:39

  anathema napisał:  
wiadomo jak tam wygląda sprawa ze stadionem w dąbiu? ponoć juz jakieś prace ruszyły.


Posprawdzaj na skyscraper :) Tam są najbardziej na bieżąco :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4304 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/09/2008 12:56

  anathema napisał:  
wiadomo jak tam wygląda sprawa ze stadionem w dąbiu? ponoć juz jakieś prace ruszyły.dzis mija termin kiedy dzialkowcy maja opuscic altanki w dabiu :) a co z tego wyjdzie zobaczymy bo czesc w ogole nie chce o tym slyszec. na skyscrapercity watek juz dawno utkwil w miejscu ;)

klik

Ostatnio edytowany przez: mastah86, 1 września 2008, 13:03 [1 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4959 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/09/2008 14:49
dzieki chłopaki-poczytam sobie bo widze że troche tego jest...a co do działkowców to już to jest postanowione i nie mają nic do gadania...ale historia z tymi działkowcami to jest już epopeja i wraca jak bumenang. ale chyba wszędzie ak jest.


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4641 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/09/2008 20:15
Opóźnia się realizacja inwestycji na miejscu likwidowanych działek w Dąbiu.

Na miejscu 450 ogrodów ma powstać m.in. stadion i centrum handlowe. Działkowcy mieli opuścić ogrody do końca sierpnia. Prace budowlane jednak rozpoczną się najwcześniej dopiero w 2009 roku. Powodem opóźnienia jest brak planu przestrzennego zagospodarowania dla tego terenu.

Piotr Landowski z Urzędu Miasta w Szczecinie tłumaczy jednak, że nawet po opracowaniu planu, budowa stadionu nie ruszy od razu. - W pierwszej kolejności miasto będzie wykonywało prace związane z modernizacją istniejącego w Dąbiu lotniska.

Radni szczecińskiej Rady Miasta nad planem zagospodarowania przestrzennego będą głosować w przyszłym roku. W budżecie miasta na 2009 rok na modernizację lotniska przewidziano 20 mln złotych.


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005