Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2009 13:14

  Cytat:  
Pół roku opóźnienia

Choć od zakończenia przetargu na budowę 50-metrowego krytego basenu na terenie kompleksu Szczecińskiego Domu Sportu minęło już siedem tygodni, miasto wciąż nie podpisało umowy z głównym wykonawcą. Rozpoczęcie inwestycji od kilku tygodni skutecznie wstrzymują protesty firm, których oferty zostały w przetargu odrzucone.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia pracująca w Urzędzie Miejskim komisja przetargowa za najlepszą uznała ofertę spółki Eiffage Budownictwo Mitex S.A. Warszawa. Firma ze stolicy nie tylko wykazała się największym doświadczeniem w prowadzeniu podobnych inwestycji, ale przede wszystkim zaproponował najkorzystniejsze warunki. Gotowa jest zbudować basen w Szczecinie za około 62 mln złotych.

Wybór wykonawcy oprotestowały jednak dwie z siedmiu firm, których oferty odrzucono. Komisja przetargowa po zapoznaniu się z protestami - jeden rozpatrzyła pozytywnie. To zgodnie z ustawą o zamówieniach publicznych zobligowało Szczecin do powtórzenia procedury przetargowej. Rozstrzygnięcia były jednak identyczne jak w grudniu - za najlepszą znów wybrano ofertę konsorcjum Mitex z Warszawy. Pozostali uczestnicy ponownie mogą jednak oprotestować przetarg, a na złożenie odwołań mają czas do 6 lutego.

Budowa nowego basenu na terenie SDS według pierwotnych planów miała ruszyć już we wrześniu 2008 r, ale przygotowania do rozpoczęcia inwestycji z różnych przyczyn się opóźniły. Najpierw przeciągnął się przetarg na wybór inżyniera kontraktu, a następnie z uwagi na liczne pytania firm budowlanych dwukrotnie przesuwano termin składania ofert na przetarg mający wyłonić wykonawcę.

Nowy basen powstanie w miejscu dotychczasowej odkrytej pływalni SDS i zostanie połączony specjalnym łącznikiem z istniejącym już 25-metrowym basenem krytym. Będzie spełniać wszystkie międzynarodowe kryteria, a Szczecin zamierza ubiegać się w najbliższych latach o organizację mistrzostw Europy juniorów lub seniorów.

Zgodnie z warunkami przetargu wykonawca powinien wybudować obiekt do końca września 2010 roku. Wartość całej inwestycji oszacowano na ok. 76 mln zł. Budowa realizowana będzie ze środków własnych Szczecina oraz dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki wysokości 31,5 mln zł.Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4963 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2009 18:33
muzeum morskie


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5328 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2009 22:18
Może nie tylko inwestycja Szczecina ale coś warte uwagi i bardzo potrzebne:

  Kurier Szczeciński napisał:  
Zachodnie obejście Szczecina

Obwodnica lewobrzeżnej części Szczecina (a ściślej: zachodnie drogowe obejście miasta) na razie jest w planach. Na wczorajszej konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim poinformowano, na jakim etapie są prace przygotowawcze dotyczące tej inwestycji.

Na obejście składa się budowa stałej przeprawy przez Odrę w rejonie Police-Święta, bezkolizyjnych węzłów oraz jezdni wraz z poboczami i pasem rozdzielającym na całej długości. Trasa ma skrócić czas przejazdu m.in. z północnych części Szczecina do Trójmiasta. Nowa droga to także szansa dla gmin, przez które będzie biegła – łatwość dojazdu powinna przyciągnąć inwestorów. Obejście przejmie i wyprowadzi poza Szczecin ruch tranzytowy z pobliskich przejść granicznych.
W przetargu na wykonanie studium wykonalności wraz z raportem oddziaływania na środowisko tej inwestycji oferty złożyło pięć firm. Dwie są z Warszawy, jedna z Poznania oraz po jednej z Wielkiej Brytanii i Hiszpanii.

Wcześniej podpisano stosowne umowy i porozumienia pomiędzy województwem a gminami Szczecin, Goleniów i Police oraz powiatem polickim. Wszystkie te samorządy będą współfinansować studium wykonalności. Na zadanie przeznaczono łącznie 4,5 mln zł.

Obecnie komisja przetargowa prowadzi postępowanie sprawdzające w celu wyłonienia najkorzystniejszej oferty. Wkrótce powinno nastąpić podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą studium. Jednym z głównych zadań tego dokumentu jest potwierdzenie ekonomicznej efektywności inwestycji oraz wybór formy przeprawy przez Odrę – mostu lub tunelu. Opracowanie ma być gotowe w czerwcu przyszłego roku. Dopiero wtedy potencjalny inwestor będzie mógł zacząć przygotowywać projekt budowlany i wykonawczy.

Zarząd województwa chce, aby obejście zostało włączone do sieci dróg krajowych, jako przedłużenie trasy nr 6 Szczecin-Koszalin-Gdańsk. Jeżeli to się uda, można będzie się starać o sfinansowanie przedsięwzięcia z funduszy unijnych.POGOŃ Obrazek png wstawiony na forum SZCZECIN !!!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2009 23:50
Nareszcie zabrali się konkretnie za temat estetyki miasta!


  Cytat:  
Koniec reklamowej wolnoamerykanki

Szczecin zabrał się za tępienie dzikiej reklamy. Ulice mają być w końcu wolne od umieszczanych byle gdzie i byle jak billboardów, a miasto estetyką i ładem dorównywać Europie. Kiedy? Najwcześniej za dwa lata

Zaczyna się "wypędzanie" wielkich plakatów reklamowych ze ścian domów i słupów w centrum Szczecina. Skutecznym narzędziem walki z nimi mają być nowe plany zagospodarowania przestrzennego. To one zawierają drastyczne ograniczenia dotyczące reklam.

W tym tygodniu radni zatwierdzili plan dla ulic wokół Bramy Portowej i dla ul. Odzieżowej, a konkretnie - kwartału, w którym stoi przeznaczony do rozbiórki budynek po odzieżowej Danie.

Wraz z przegłosowywaniem następnych planów zagospodarowania przestrzennego nowe regulacje stopniowo będą wprowadzane także na innych szczecińskich ulicach w centrum i na osiedlach mieszkaniowych, np. Niebuszewie, Pogodnie czy Pomorzanach.

- Ograniczenia dotyczące reklam będą wszędzie tam, gdzie jest tak zwana gęsta zabudowa - mówi architekt miasta Ewa Nosek. Zasada jest następująca: im dalej od centrum, tym więcej zgody na reklamę.

Reklama zakazana

Uchwalone właśnie dla Bramy Portowej i ul. Odzieżowej plany zakazują wieszania plakatów czy też siatek reklamowych na ścianach budynków. Z ulic i chodników musi zniknąć reklama wolno stojąca - wszelkie duże i małe stojaki, a nawet umieszczone na potężnych nośnikach billboardy. Reklam nie wolno też wieszać na słupach oświetleniowych.

Zamontowanych już słupów i tablic na wielkie plakaty nie trzeba od razu usuwać, ale zaczął obowiązywać zakaz stawiania nowych.

- Nachalna reklama powinna zniknąć ze Szczecina w ciągu dwóch lat - mówi Tomasz Banach, dyrektor wydziału rozwoju miasta. - Pozwolenia na lokalizację wydawane są najczęściej na taki okres. Jeżeli ktoś ma umowę zawartą na dłużej, to oczywiście będzie ona respektowana.

Właścicielom nośników zmiany się nie podobają.

- Jeżeli miasto rezygnuje z reklam, to znaczy, że jest bardzo bogate - uważa Roman Rogoziński, wiceprezes firmy BP Media. - W skali roku opłaty za wynajem powierzchni reklamowej dawały pokaźną kwotę do budżetu. Zmiany pozbawią też wpływów z reklamy prywatnych właścicieli nieruchomości, którzy z tych pieniędzy robią ich remonty.

Nowe zasady utrudnią też życie politykom. W najbliższych kampaniach wyborczych nie będą mogli wieszać swych podobizn na ścianach dawnej Dany. Koniec z plakatami kandydatów na słupach oświetleniowych przy Bramie Portowej - a to przecież jedno z miejsc, jakie upodobały sobie wszystkie polityczne opcje.

- Ważniejsze niż reklamowanie się jest uporządkowanie miasta - mówi Jerzy Serdyński, członek zarządu szczecińskiej PO i radny miasta. - Politycy z kampanią wyborczą sobie poradzą.

Reklama dozwolona

- Nie chcemy całkowicie wyrzucić reklam z centrum miasta - mówi Ewa Nosek. - Reklama jest potrzebna, daje informację o tym, co się w mieście dzieje.

Na głównych ulicach miasta będą mogły wisieć sklepowe szyldy, ale tylko te, których powierzchnia nie przekracza jednego metra kwadratowego. Mogą również stać słupy ogłoszeniowe - te tradycyjne betonowe i te nowoczesne - o średnicy do 1,5 m i wysokości nieprzekraczającej 3,6 m kw.

Jedyną okolicznością usprawiedliwiającą przysłonięcie budynku wielką reklamą będzie jego remont - billboard będzie mógł przykryć rusztowanie.

- Dalej będziemy pozwalać na ustawianie tzw. mebli miejskich - mówi Banach. Chodzi o wiaty przystankowe, ławeczki czy stojaki na rowery. Na nich miejsce na reklamę zostanie.

Wielkie plakaty reklamowe mają być legalne tylko przy drogach wjazdowych i wyjazdowych ze Szczecina (np. przy ul. Struga czy Mieszka I).

Architekt Grzegorz Ferber pochwala pomysł uwolnienia centrum od billboardów.

- To totalitarna reklama - mówi. - Wyczyszczenie z niej miasta da możliwość oglądania budynków. Niestety, musimy liczyć się z tym, że ich usunięcie odsłoni to, co do tej pory pod reklamą było ukrywane: nieestetyczne elewacje, często z nieumiejętnie dobraną kolorystyką.

- Właśnie liczymy na to, że brzydota zostanie odsłonięta - podchwytuje Tomasz Banach. - Wtedy wspólnoty czy firmy nie będą miały innego wyjścia, jak zadbać o wygląd budynków, których są właścicielami.Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin
  Cytat:  
Szczecin Główny nie ma automatów do gier

To wynik akcji przeprowadzonej przez PKP w całej Polsce. Zarząd kolei chce, aby dworcowe budynki były czyste i bezpieczne. Wkrótce zniknąć mają także obskurne budki z hamburgerami.

Na szczecińskim dworcu znajdowały się 4 automaty do gier hazardowych. Właściciele sklepów trzymali je, żeby dorobić. Jak mówią, sami dbali o to, by w ich lokalach nie przebywali podejrzani klienci.

Podobnego zdania są taksówkarze, którzy chętnie korzystali z automatów. - Dworzec kolejowy to nie kasyno - ucina Ryszard Pluciński zastępca dyrektora oddziału PKP S.A.

Radio Szczecineuropaprykarz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4422 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/02/2009 13:44
Halucynacje - Papricana

albo

Halucynacje - YT


anathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4963 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/02/2009 22:39
Basen


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4645 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2009 12:07
rondo

no tak,typowe dla niektórych,jeszcze dobrze nie zaczeli budować, a już ważne problemy z nadaniem nazwy...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy

Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5725 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/02/2009 14:46
Dobrze ktoś tam w komentarzach napisał.. Pinokio to by do prezydenta dobrze pasowało ;)


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/02/2009 01:09
Wielkie zmiany w centrum Szczecina - wraca Złoty Szlak

Ynona Husaim-Sobecka

Jak ma wyglądać centrum Szczecina - o tym zdecydują architekci w międzynarodowym konkursie, który zostanie ogłoszony jeszcze w tym miesiącu.

Konkursem ma zostać objęty Złoty Szlak. Teren od alei fontann, przez plac Żołnierza, plac Solidarności aż do pl. Piotra i Pawła. Najpierw ma być opracowana ogólna koncepcja, a potem będą projekty na poszczególne fragmenty miasta.

Najważniejszymi punktami tego szlaku będą trzy miejsca: obecny piętrowy budynek w rejonie ulic: Papieża Jana Pawła II, ul. Obrońców Stalingradu, ul. Kaszubskiej, który jest przeznaczony do wyburzenia, następnie aleja kwiatowa oraz Centrum Dialogów Przełomu mające powstać na pl. Solidarności.

Budynek, w którym obecnie mieści się bank i punkt Telekomunikacji Polskiej ma być zrównany z ziemią. Jego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia, poza tym jest niezgodny z planem zagospodarowania przestrzennego. Na tym miejscu ma powstać nowy obiekt, który będzie pasował charakterem do galerii handlowej Kaskada, która będzie w pobliżu, a także do kamienic przy al. Papieża Jana Pawła II.

Drugim wielkim obiektem będzie Centrum Dialogu Przełomy na pl. Solidarności. To miałaby być szklana budowla, która przykryje pomnik Anioła Wolności - miejsce poświęcone historii Szczecina. Formą budynek miałby nawiązywać do projektowanej tuż obok filharmonii. Być może jednak architekci biorący udział w konkursie zaproponują inny pomysł.

Dużym wyzwaniem będzie też opracowanie koncepcji na aleję kwiatową. Zniknęły już stąd namioty, w których sprzedawano kwiaty, a pusty plac nie jest wizytówką miasta. Beniamin Chochulski, wiceprezydent Szczecina nie chce by powrócił tu handel.

- Słyszałem o pomyśle ustawienia tu takich kiosków multimedialnych, które w nowoczesny sposób informowałyby o historii miasta i regionu - mówi Paweł Bartnik, przewodniczący komisji kultury rady miasta, który zasiadać będzie w jury konkursu. - Kłopot jednak w tym, by ktokolwiek chciał chodzić aleją kwiatową. Do tej pory szczecinianie przechodzili tamtędy, bo kupowali kwiaty, teraz musi skusić ich coś innego.

Aleja ma być reprezentacyjnym i ekskluzywnym miejscem miasta. Każdy turysta wjeżdżający do Szczecina przez Trasę Zamkową, będzie ją widział. Przez najbliższy rok jednak nic się tu nie zmieni. Dopiero w połowie roku konkurs na koncepcję zagospodarowania zostanie rozstrzygnięty. Potem będzie czas na przygotowanie konkretnych projektów i ewentualne prace budowlane.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/02/2009 13:54
PŻM chce kupić od stoczni Nowa projekty promów
2009-02-10, 16:42: Grzegorz Gibas

Polska Żegluga Morska chce odkupić od Stoczni Szczecińskiej Nowa dokumentację projektową dwóch promów, które miały powstać w Szczecinie.

PŻM jest nadal zainteresowanych budową jednostek w Szczecinie, ale w maju stocznia Nowa jako podmiot gospodarczy przestanie istnieć. Związkowcy z zakładowej Solidarności uważają, że kontrakt z armatorem mogłaby wykonać specjalna firma powołana do budowy tych jednostek.

Rzecznik PŻM Krzysztof Gogol potwierdził, że prowadzone są negocjacje z zarządcą kompensacji w sprawie kupna dokumentacji technicznej. - Stocznia przestanie istnieć w czerwcu, natomiast termin wykonania kontraktu na pierwszy prom mija jesienią 2010, a drugiego wiosną 2011 roku. Skoro strona umowy przestaje istnieć, to kontrakt także - dodaje Gogol.

Przewodniczący zakładowej Solidarności Krzysztof Fidura mówi, że przy obecnym kursie dolara wiele projektów, które były kiedyś nieopłacalne, dziś są ciekawe. - Realizacji kontraktów i produkcji statków mogłaby się podjąć spółka celowa - dodaje.

PŻM zamówił w Stoczni Szczecińskiej Nowa dwa promy samochodowo pasażerskie "Piast" i "Patria". Statki miały pływać do południowej Szwecji. Kontrakt od samego początku był uznawany za korzystny dla stoczni.


IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/02/2009 14:39
Chyba jednak ten 22 pietrowy biurowiec przy Malczewskiego wcale nie jest straconą inwestycją

  Cytat:  
Wieżowiec nieodwołalnie
Przedstawiciele firmy szarotki Development z Krakowa zapewniają, że między blokami przy ul. Malczewskiego w Szczecinie na pewno powstanie nowy budynek. Od wielu miesięcy nic się tam jednak nie dzieje.
Według Marcina Borowskiego z Szarotki Development, firma kończy już przygotowania do uzyskania pozwolenia na budowę. Zgodnie z obecną koncepcją przy ul. Malczewskiego powstanie budynek biurowo- mieszkalny. Na najwyższych piętrach planowane są luksusowe apartamenty.IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/02/2009 13:39

  Cytat:  
Miasto zwolni firmy z podatku od nieruchomości

Zarząd miasta przygotował 3 uchwały przewidujące zwolnienia podatkowe dla firm funkcjonujących w Szczecinie

Zastępca prezydenta Szczecina Krzysztof Nowak odniósł się w audycji "Rozmowy pod krawatem" do zarzutów przedsiębiorców o brak działań pomocowych.

- Udało nam się w Ministerstwie Gospodarki załatwić dotacje w wysokości 5 i 2 miliony złotych. Mamy trzy uchwały zwalniające z podatku od nieruchomości szczecińskie firmy, ulga może sięgnąć nawet 20 milionów złotych - powiedział Nowak.

2009-02-16, 09:35: Rafał MolendaIS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 16/02/2009 18:54

  Cytat:  
Szafera: Hala widowiskowo-sportowa
Miasto wybiera firmę, która przypilnuje budowy hali

Do przetargu na wybór inżyniera kontraktu stanęło sześć firm. Ich oferty wahają się od około 2,5 mln zł do prawie 5 mln zł. Koszt całej inwestycji to około 225 mln zł.

- Zadaniem inżyniera kontraktu jest przygotowanie, zarządzanie, kontrola i nadzór nad budową hal - wyjaśnia Piotr Landowski z biura prasowego miasta. - Inżynier kontraktu będzie m.in. uczestniczył w przygotowaniach do przetargu na wybór wykonawcy hali, który miasto planuje ogłosić jesienią.

Na kompleks, który powstanie przy ul. Szafera złożą się dwie części. W głównej znajdą się wielofunkcyjne boisko, trybuny dla widzów, zaplecze socjalno–sanitarne dla sportowców i sala rozgrzewkowa. Powierzchnia użytkowa budynku wyniesie ok. 19. tys. metrów kw. W drugim budynku znajdą się kasy, biura, sale konferencyjne i restauracja.

Na terenie kompleksu powstaną dodatkowe obiekty sportowe oraz urządzone zostaną tereny zielone przeznaczone do wypoczynku.

Będą tu trzy boiska sportowe do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa lub piłkę nożną, stoły do gry w tenisa stołowego, skatepark przeznaczony do wyczynowej jazdy na deskorolce lub rolkach, ścieżki rowerowe i alejki spacerowe.

Koszt budowy hali wyniesie ok. 225 mln zł.kaktus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5352 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/02/2009 14:54

  Cytat:  
Delegacja z Polski pojawi się w Kuwejcie, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Arabii Saudyjskiej oraz w Katarze. Ma tam zaoferować grunty znajdujące się wokół budowanych właśnie stadionów na Euro w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Gdańsku. W ofercie mają się pojawić także atrakcyjne działki z Łodzi oraz Szczecina.

znowu będzie powtórka z działkami i ciągnące się sprawy w sądzie śmiech na sali


kiko
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4808 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/02/2009 16:31
Centrum piłkarskie w Szczecinie

Super pomysł. Brakuję czegoś takiego u nas w kraju. Prywatne szkółki, młodzi trenerzy, dobre boiska. No i może Pogoń będzie miała z tego pożytek :]


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5504 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/03/2009 17:58
Wizualizacja biurowca na Bramie Portowej:

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/03/2009 14:53

  Cytat:  
The Tall Ships' Races niczym Euro 2012

Regaty The Tall Ships' Races 2013 to wydarzenie, które można porównać do organizacji Euro 2012 – mówił podczas dzisiejszej konferencji prezydent miasta Piotr Krzystek. Porównanie do Euro 2012 nie jest na wyrost ze względu na ilość osób odwiedzających miasto – komentował natomiast obecny na konferencji poseł PO Sławomir Nitras.


Od takiego porównania rozpoczęło się dzisiejsze spotkanie, którego celem była prezentacja projektów do zrealizowania przed finałem regat, które odbędą się w Szczecinie w 2013 roku. W 2007 roku regaty wymagały wielu prac inwestycyjnych. Potrzebujemy kolejnych takich przedsięwzięć – mówił Krzystek przed zaprezentowaniem listy inwestycji, które zaplanowano, by poprawić jakość regat.

Lista inwestycji składa się z ośmiu punktów: przebudowa ronda przy ul. Energetyków, pogłębienie toru wodnego na odcinku północ od wyspy Grodzkiej- południe od wyspy Bielawa oraz podejść do nabrzeży zlokalizowanych przy ul. Jana z Kolna od Kapitanatu Portu do Trasy Zamkowej i rzeki Duńczycy, kompleksowy remont Wałów Chrobrego wraz z remontem fontanny u podnóża Wałów, remont nabrzeża Starówka, budowa Portu Jachtowego „Szczecin” (łącznie z zagospodarowaniem wyspy Grodzkiej) i remont Trasy Zamkowej. W chwili obecnej na realizację tych inwestycji nie ma jeszcze pieniędzy. Są to cele, które chcielibyśmy, aby były wsparte nie tylko środkami miasta i unijnymi, ale i z budżetu państwa – informował Krzystek. Nitras deklarował zaś swoje wsparcie dla tej inicjatywy w parlamencie. Część inwestycji, jak na przykład pogłębienie toru wodnego, będzie finansowane przez jego administratora, czyli przez Urząd Morski. Dodatkowo prezydent liczy na dotacje z Ministerstwa Kultury czy Rozwoju Regionalnego.

W tym roku ma powstać projekt przebudowy ronda przy Energetyków. Są już plany remontu fontanny. Ich realizacja będzie jednak uzależniona od pozyskania funduszy z zewnątrz.

Dziś nie wiadomo, ile z punktów zaprezentowanych przez prezydenta uda się zrealizować. Jednak Krzystek uważa, że i bez nich ( poza pogłębieniem toru wodnego) finał regat The Tall Ships' Races 2013 można zrealizować i nie będzie on gorszy od tego z 2007 roku.Za wSzczecinie.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 10/03/2009 17:40
taaaa tylko do regat nie trzeba budowac stadionu :D


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/03/2009 18:02
Może nie są to inwestycje, ale artykuł jest wart przeczytania:
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,6367072,Oni_tworza_nasze_statki__Czy_sie_rozpierzchna_.htmlKibic
IP: zapisany
Na forum od 5725 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/03/2009 18:08

  avelyn napisał:  
taaaa tylko do regat nie trzeba budowac stadionu :D1 miejsce

Dobrze, że Igrzysk nie porównał... oj mają bujną wyobraźnie, mają.. :P


Pogoń to barwy, historia, stadion, klimat - POGOŃ TO MY! || Hala Madrid!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
D.PS

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.1 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005