Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Aleksandra
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5722 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 11/06/2008 23:28
No, ale sam fakt. Burzyc teatr dla centrum handlowego. Przeciez to nie jest normalne. Prosze bez zbednego stereotypowania, ze przez takich jak ja itd.


Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 6729 dni
Odp: temat ogórkowy cz.2 - 12/06/2008 00:57

  drops_ona napisał:  
No, ale sam fakt. Burzyc teatr dla centrum handlowego. Przeciez to nie jest normalne. Prosze bez zbednego stereotypowania, ze przez takich jak ja itd.Nie rozumiem co tu jest nie tak. Teatr dostaje _nowy_ budynek (w trakcie budowy), także w centrum miasta (może nie w ścisłym, ale w centrum), w miejscu niezagospodarowanego placu straszącego od lat (Kaskada, dachy Paryża) powstaje nowy budynek a ludzie protestują.

Ehh.


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5366 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/06/2008 08:05
U nas jak zwykle płacz. Coś się dzieje - źle. Nic się nie dzieje źle. Idźmy do przodu! Teatr nie przestaje istnieć a dostaje nowy, bardziej funkcjonalny budynek, a w centrum powstaje centrum handlowe, które miejmy nadzieje z zewnątrz nie bedzie wyglądać jak blaszak "Galaxy".


U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6357 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/06/2008 16:35
Kurde - chociaz te Dachy Paryza to byla okrutna speluna i straszny syf w samym centrum to zawsze bede mial z tym miejscem mile wspomnienia :)


Szlugi, wóda, gołe baby !
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5643 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/06/2008 16:43

  drops_ona napisał:  
Jestem zwolenniczka modernizacji.W nowym będzie lepiej... A co do modernizacji to też jestem za, ale stadionu...


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/06/2008 16:53
Budowa obwodnicy śródmiejskiej

Obrazek jpg wstawiony na forum

Więcej na:
http://www.mmszczecin.pl/16966/2008/6/24/budowa-obwodnicy-nabrala-tempa-zdjecia?category=depesze#


mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4308 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/07/2008 14:20

  www.szczecin.pl napisał:  
Zagospodarowanie podzamcza

W Urzędzie Miasta podpisano akt notarialny, który otwiera drogę do zagospodarowania ostatniego z kwartałów szczecińskiego Podzamcza.

Akt notarialny dotyczy zmiany warunków użytkowania wieczystego pięciu działek na Podzamczu w obrębie ulic: Panieńskiej, Środowej, Małej Odrzańskiej, i Kłodnej o powierzchni przeszło 10 tys. metrów kw. To ostatni niezagospodarowany kwartał szczecińskiego Podzamcza. Obecny jego właściciel zamierza tu zrealizować m.in. hotel wysokiej klasy, budynek apartamentowy oraz biurowiec.

Akt notarialny podpisał Beniamin Chochulski, zastępca prezydenta miasta oraz. Mariusz Jeznach, Jerzy Szarżanowicz, i Anna Turkiewicz przedstawiciele spółek „eWynajem.pl” i „Apartamenty24”, które są wieczystymi użytkownikami terenu.

- Prowadziliśmy bardzo trudne negocjacje – powiedział Beniamin Chocholski. – Ale ich efekt jest taki, że zabezpieczyliśmy interes miasta oraz inwestora. Obiekty które powstaną na Podzamczu jeszcze bardziej „zbliżą” Szczecin do Odry, a to jeden z priorytetów władz Szczecina.

Nieruchomości na Podzamczu w roku 1993 zostały oddane w użytkowanie wieczyste SM „ Podzamcze”. W wyniku likwidacji likwidator spółdzielni zbył przedmiotowe nieruchomości na rzecz osób trzecich w roku 2001. W 2007 r. ich właścicielem stały się spółka „eWynajem.pl” i wystąpiła do miasta o ustalenie nowego terminu zagospodarowania nieruchomości. Prowadzone w tej sprawie negocjacje wieńczy podpisanie aktu notarialnego. Zgodnie z nim użytkownikom wieczystym wyznaczono dodatkowy termin na zagospodarowanie nieruchomości, który wynosi 66 miesięcy. Wieczyści użytkownicy zobowiązani będą do rozpoczęcia prac archeologicznych na przedmiotowych nieruchomościach w terminie 6 miesięcy i zakończenia ich w terminie 30 miesięcy liczonych od 23 czerwca br. a więc od dnia złożenie przez prezydenta Miasta oświadczenia woli w sprawie wyznaczenia terminu dodatkowego na zagospodarowanie nieruchomości. Inwestycja zostanie zrealizowana w terminie 36 miesięcy od zakończenia prac archeologicznych. Wieczyści użytkownicy zrzekną się wobec Gminy Miasto Szczecin wszelkich roszczeń z tytułu poniesionych kosztów związanych z przeprowadzoną inwestycją.
W przypadku niedotrzymania ustalonych terminów wieczyści użytkownicy zapłacą karę umowną w wysokości 2.000.000 zł. Zapłata kary umownej zostanie zabezpieczona gwarancja bankową lub ubezpieczeniową na kwotę 2.000.000 zł, bezwarunkową, nieodwołalną płatną na pierwsze wezwanie Miasta Szczecin. Gwarancja bankowa lub ubezpieczeniowa musi być zaakceptowana przez Miasto Szczecin. Przedstawienie gwarancji nastąpi po zakończeniu prac archeologicznych ale nie później niż w terminie 30 miesięcy liczonych od dnia podpisania aktu notarialnego.
2008/07/01na uwage zasluguje wytluszczony fragment...pozostaje tylko sobie zadac pytanie: ILE!!?? 30 miesiecy na kopanie dolkow i szukanie kamyczkow??!! grobu kleopatry spodziewaja sie znalezc? czyli szybko liczac za jakies 66 miesiecy (5 i pol roku w najgorszej wersji oczywiscie) cos tam powstanie........ I bum!

Ostatnio edytowany przez: mastah86, 1 lipca 2008, 14:27 [1 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4189 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/07/2008 13:36
ile?tego nie wie nikt,inwestycja ciekawa aczkolwiek moim zdaniem moze nie dojsc do skutku.To strefa archeologiczna 1 wiec tak latwo tam sie nic nie wybuduje chyba ze inwestor jest dobrze "dogadany" ;)


Obrazek png wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/07/2008 01:54

  Cytat:  
Śródodrze. Ale jakie? Tradycyjne? Wysokie?

Łasztownia ma wyglądać jak przed wojną. Gęsta zabudowa, kilkupiętrowa. Wieżowce? Sporadycznie, najwyżej 50 m. Kępa Parnicka? Tu ma być nieco nowocześniej. Znamy już założenia urbanistyczne dla Śródodrza

Plan zagospodarowania przestrzennego dla terenów poportowych jest już na ukończeniu. Po wakacjach ma się nim zająć rada miasta.

- Ogólnie mówiąc, wyspy Międzyodrza to ma być struktura śródmiejska, wielofunkcyjna. Typowe nowoczesne śródmieście - wyjaśnia Janusz Nekanda-Trepka z Biura Planowania Przestrzennego Miasta, główny projektant planu portu.

Śródodrze to w sumie 100 ha do zagospodarowania. Szacuje się, że jest tam miejsce na milion metrów kwadratowych powierzchni całkowitej obiektów, pół na pół mieszkaniówki i komercji. Ogromna większość to prywatny teren, miasto ma tam niewielki udział. Publiczne inwestycje zajmą zaledwie ok. 10 ha.

Zabudowa wysp ma być gęsta. Plan nie zakłada rezerwacji pod tereny zielone, bo wystarczą te, które już są - na wyspach Grodzkiej i Zielonej. Ze względu na trudne warunki geologiczne, parkingi mają powstawać na dwóch pierwszych kondygnacjach nadziemnych.

Generalna zasada zabudowy: widok na rzekę ma być dostępny dla wszystkich użytkowników wyspy, czyli tym z budynków w głębi nie może przysłaniać widoku wyższy obiekt tuż przy nabrzeżu.

- Dlatego proponujemy, aby zabudowa miała wysokość narastającą - mówi Nekanda- Trepka. - Przy brzegu niżej, a głębiej wyżej. Zabudowa wzdłuż nabrzeży może być pierzejowa, ale też niejednolita, jeśli chodzi o wysokość, oczywiście w ramach dopuszczonych limitów. Czyli: od 12 do 24 m. Tylko sporadycznie dopuszcza się wysokość 50 m.

Najsurowiej plan traktuje Łasztownię, która jest pod szczególnym nadzorem konserwatora zabytków, przede wszystkim z powodu zachowanej do dziś historycznej zabudowy Starej Rzeźni. Przyszłe budowle mają do tego charakteru nawiązywać.

Takie planowanie Śródodrza skrytykował publicznie przy okazji konferencji, która odbywała się dwa tygodnie temu w Szczecinie, znany polski architekt Stefan Kuryłowicz, który będzie projektował kompleks budynków na Łasztowni.

- Nie ma potrzeby odtwarzania historycznej zabudowy na Śródodrzu - uważa Kuryłowicz. - Trzeba patrzeć przyszłościowo, tylko takie spojrzenie gwarantuje rozwój.

Kuryłowicz zamierzał na brzegu na Łasztowni postawić około 30-metrowy hotel. W koncepcji pierzejowej taki się nie zmieści.

- Budynki wysokie nie są istotą gospodarki przestrzennej - ocenia Nekanda-Trepka. - To, co proponuje pan Kuryłowicz, nie ma żadnego uzasadnienia, wchodzi w kolizję z widokiem od strony Trasy Zamkowej.

Niskiej zabudowy na wyspach broni też szczecińska urbanistka Helena Freino: - Ten gabaryt mi odpowiada, choć wiem, że dla wielu osób wysokościowce to synonim nowoczesności. Nie upieram się też, żeby kształtować zabudowę na wyspach, ściśle trzymając się historycznych uwarunkowań. Jednak na Łasztowni zespół rzeźni rzutuje na klimat, który tam powinien dominować. Jeśli już wysokie budynki, to na Kępie Parnickiej. Tę wyspę potraktowałabym liberalniej, tak aby była ona spójna z propozycjami przebudowy dworca PKP.

Źródło: Gazeta Wyborcza SzczecinMam jakieś nieodparte wrażenie że coś się powoli zaczęło ruszać w Szczecinie. Plan zagospodarowania przestrzennego to podstawa do wszelkich inwestycji w tamtym rejonie!


Macieq
PogonOnLine TEAM
IP: zapisany
Na forum od 6729 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/07/2008 10:45

  Cytat:  
Chodzi o jedną z dwóch działek przy Bramie Portowej, które od siedmiu lat posiada Carlos Roizner. Miasto wszczęło już procedurę zmierzającą do odebrania gruntów Hiszpanowi, ale pozew do sądu jeszcze nie trafił. Od dwóch tygodni Roizner umawia się z warszawskim deweloperem, który chce odkupić działkę. Na razie obie strony podpisały jedynie umowę przedwstępną. Jednak w środę warszawska firma spotkała się z władzami Szczecina. Oprócz gwarancji bankowych zadeklarowała poddanie się rygorom finansowych kar w wypadku niedotrzymania któregoś z etapów budowy.Ktoś jeszcze wierzy że coś na bramie się ruszy? ;-)


... lecz nie patrze na przeszkody i fałszywość gnoji, przeciwność losu boli - my idziemy ku swej woli ...
ihaaaa tatatadam! || głos pokolenia - cios ogłupienia, hołd potępienia, mord zrozumienia || :X
TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4189 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/07/2008 12:19

  Macieq napisał:  

  Cytat:  
Chodzi o jedną z dwóch działek przy Bramie Portowej, które od siedmiu lat posiada Carlos Roizner. Miasto wszczęło już procedurę zmierzającą do odebrania gruntów Hiszpanowi, ale pozew do sądu jeszcze nie trafił. Od dwóch tygodni Roizner umawia się z warszawskim deweloperem, który chce odkupić działkę. Na razie obie strony podpisały jedynie umowę przedwstępną. Jednak w środę warszawska firma spotkała się z władzami Szczecina. Oprócz gwarancji bankowych zadeklarowała poddanie się rygorom finansowych kar w wypadku niedotrzymania któregoś z etapów budowy.Ktoś jeszcze wierzy że coś na bramie się ruszy? ;-)Podobna sytuacja moim zdaniem klaruje sie na tym podzamczu,skonczy sie na tym ze archolodzy wejda tam na kilka lat powie sie o wielkich odkryciach a o inwestycji kazdy zapomni... ;)

szkoda ze to tak wszystko pesymistycznie wyglada...


Obrazek png wstawiony na forum
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5135 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/07/2008 17:46
Ale narzekacie, normalnie jak kółko malkontentów. Na podzamczu tak szybko nie powstaną budynki ale myślę że, będzie dobrze - propozycje zabudowania tamtego terenu wyglądają rozsądnie. Co do grzybka to widac że przejmuje to konkretna spółka i tam myślę że powstanie coś napewno (inwestorzy sa napaleni), sęk w tym tylko żeby nie wybudowali tego gó... które wcześniej mogliśmy oglądać na projekcie przedstawionym przez Roiznera. Centrum handlowe będzie tam raczej na pewno, ale niech ono jakoś przyzwoicie wygląda.

A tu kolejna porcja wieści:


  Cytat:  
Cmentarz przy ul. Wapiennej wyremontowany

Nieczynny poniemiecki cmentarz przy ul. Wapiennej został wyremontowany. Teren dawnej nekropolii został uprzątnięty, wytyczono nowe alejki, ustawiono ławki i kosze na śmieci, wyremontowano schody.
Zebrano także wszystkie płyty nagrobne w jedno miejsce, przeprowadzono ekshumację szczątek ludzkich i utworzono symboliczny „grób grobów”.
Cały teren obsadzono krzewami i niską roślinnością, wybudowano także plac zabaw dla dzieci, powstał dzięki temu park, miejsce odpoczynku dla okolicznych mieszkańców.

Prace trwały od maja do czerwca. Remont byłego cmentarza kosztował 390 tys. zł.
W przyszłym roku planowane jest odnowienie byłego cmentarza przy ul. Ostrowskiej.

Cmentarz przy ul. Wapiennej powstał prawdopodobnie jako parafialny ok. roku 1870. Ostatnie pochówki odbyły się tam w latach 1946-1948.
2008/07/04TheBebzons
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4189 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/07/2008 23:47
Zapoznaj sie z historia budowy cmentarza na Bronowickiej to zrozumiesz skad to kolko malkontentow...
dodam tylko ze marze o tym by Szczecin odzyskal swoj dawny blask :D


Co sadzicie o pomysle postawienia nowej "Sediny"??


Obrazek png wstawiony na forum
tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5750 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/07/2008 10:09

  TheBebzons napisał:  
Zapoznaj sie z historia budowy cmentarza na Bronowickiej to zrozumiesz skad to kolko malkontentow...
dodam tylko ze marze o tym by Szczecin odzyskal swoj dawny blask :D


Co sadzicie o pomysle postawienia nowej "Sediny"??
Jak najbardziej jestem za tym aby powstała, to moze być piękny symbol naszego miasta. Wyobrazcie sobie że wysiadacie z pociagu zmęczeni po trudnym wyjeździe, idziecie ciężko do domu a tu wita was piekna Sedina, odrazu serce rośnie ;)


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4308 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/07/2008 11:13

  tarpan napisał:  
(...)idziecie ciężko do domu a tu wita was piekna Sedina(...)oraz trzech kolesi co chca pozyczyc 2 zlote ;)

apropo grzybka:

http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,34939,5427401,Wiemy_kim_jest_nowy_inwestor_w_Szczecinie.html

moze zrobia nam tutaj taki maly amsterdam :)

Ostatnio edytowany przez: mastah86, 5 lipca 2008, 11:21 [2 raz(y)]


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
Rauliki
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4438 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/07/2008 13:33
"Jego zdaniem powinniśmy przygotować plan awaryjny na wypadek, gdyby Ukraina nie zdążyła przygotować infrastruktury.

Na czym on polega? Na przygotowaniu ośmiu stadionów spełniających wszystkie wymogi. - Bo w przeciwnym razie Polska może stracić cały turniej - przestrzega. - Z tego co wiem, sześć stadionów będzie [w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu, Krakowie i Chorzowie - red.], potrzeba jeszcze dwóch na 35 tys. miejsc. Wtedy Polska będzie w stanie zorganizować cały turniej."

A jeśli cały to może warto walczyć i zrobić stadion w Szczecinie?

PS. Jestem całym sercem za postawieniem Sediny.


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4645 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/07/2008 16:19
No i strach zaglada stoczni i stoczniowcom coraz bardziej. jeżeli to padnie to bedzie bardzo źle...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4308 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 09/07/2008 18:25
bedzie zle jesli stoczniowcy wyjda na ulice a na 99% to zrobia :/ nie jestem do konca pewien ale czy nie tak wygladalby scenariusz po upadku? : stocznia upada, upadlosc oznacza oddluzenie, norwegowie z mostostalem kupuja za grosze mase upadlosciowa i na jej bazie tworza nowe przedsiebiorstwo?


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
gregm
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5092 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/07/2008 20:35

  Cytat:  
28 milionów złotych więcej niż pierwotnie planowano przeznaczy Szczecin na komunikację miejską. Zmodernizowane mają być torowiska, sieć i tramwaje, będą także nowe wozy.
Łącznie na komunikację miejską w tym roku Szczecin wyda blisko 50 milionów złotych.

Na modernizację torów w tym roku miasto przeznaczy o blisko 9,5 miliona więcej niż planowano (łącznie 16 000 000). Pieniądze te pozwolą na wyremontowanie torowisk oraz sieci, podstacji a także peronów przystankowych na odcinku od Placu Kościuszki do Pętli na ulicy Kwiatowej. Sama pętla też zostanie zmodernizowana.

- Prace ruszą we wrześniu i potrwają do końca roku – informuje Sebastian Wypych z miejskiego magistratu. - W tym czasie komunikacja tramwajowa na tym odcinku będzie zawieszona.

Nowe tory to mniejsze koszty napraw tramwajów. Na zużyte koła tramwajowe MZK w tym roku wyda dodatkowy 1 mln zł. Remonty torowisk pozwolą na wprowadzenie na trasy tramwajów niskopodłogowych.

- Jeszcze w tym roku miasto ogłosi przetarg na zakup 6 wozów – mówi Wypych. - Pierwotnie zakup 20 sztuk miał być finansowany ze środków unijnych, ale ponieważ przedłużają się nabory na środki unijne, prezydent miasta zdecydował, że niskopodłogowe tramwaje, w mniejszej ilości, zostaną kupione z budżetu miasta.

Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w 2008 roku, a tramwaje pojawią się w Szczecinie w 2010 roku.

Dzięki zmianom budżetowym miasto spłaci w tym roku niemieckie tramwaje Tatra zakupione od BVG. Łączna kwota transakcji to blisko 13 600 000 zł. Pierwotnie płatności były rozłożone do 2014 roku.

- Dzięki wcześniejszej spłacie Szczecin zaoszczędzi na odsetkach około 400 tys. euro – mówi Sebastian Wypych. - Wszystkie zakupione tramwaje pojawią się w mieście do września.

Spłata zobowiązań wobec niemieckiej firmy BVG, a także przekazanie do MZK dodatkowych 3 290 000 zł na spłatę dalszych wierzytelności pozwoli na przekształcenie zakładu w spółkę prawa handlowego w sposób spokojny i ewolucyjny, tak by MZK działało jako, nowoczesna firma, zgodnie z obowiązującymi standardami na rynku.[cytat]mmszczecin.pl


w końcu coś się ruszyło


WIARA BęDZIE W NAS TRWAć!!!
mastah86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4308 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 17/07/2008 11:20

  www.szczecin.pl napisał:  
Szczecin zachęca do budowy biurowców.

Zwolnienie z podatku od nieruchomości ma zachęcić inwestorów do budowy nowoczesnych biurowców w Szczecinie. To kolejny krok władz Szczecina w celu wsparcia rozwoju gospodarczego miasta.

Prezydent Szczecina przygotował projekt uchwały w sprawie zwolnienia od podatku od nieruchomości w ramach programu pomocy regionalnej. Projekt ma być omawiany podczas najbliższej sesji Rady miasta, która odbędzie się 28 lipca br. Pozytywnie zaopiniowali ją już radni z Komisji Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej.
Celem uchwały jest wzmocnienie konkurencyjności gospodarczej Szczecina poprzez stworzenie dogodnych warunków dla osiedlania się firm z branży wysokich technologii, nauki i rozwoju, sektora Business Process Outsourcing oraz technologii informatycznych.

– W tym celu konieczne jest przygotowanie nowoczesnych obiektów biurowych – uzasadnia przygotowanie projektu uchwały Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina.

- Zwiększenie zasobów powierzchni biurowych stanowić będzie zachętę do rozwoju firm już działających na szczecińskim rynku IT i BPO i firm badawczo rozwojowych oraz do lokowania się nowych inwestycji i przedsiębiorstw reprezentujących tzw. centra nowoczesnych usług oraz działających w obszarach innowacyjnych technologii. Będzie to miało również wpływ na przyciągniecie inwestycji zagranicznych, co z pewnością przyczyni się do rozwoju gospodarczego Szczecina oraz poprawi jakość życia mieszkańców.
Zgodnie z zapisami uchwały o zwolnienie starać się mogą podmioty realizujące obiekty biurowe o wysokim standardzie. Warunkiem skorzystania ze zwolnienia jest złożenie przez przedsiębiorcę przed rozpoczęciem prac nad realizacją nowej inwestycji zgłoszenia o zamiarze skorzystania z pomocy. Niezbędne do otrzymania pomocy jest przeznaczenie całej powierzchni biurowej o wysokim standardzie na prowadzenie co najmniej jednej z niżej wymienionych rodzajów działalności określonej w Polskiej Klasyfikacji Działalności jako działalność:

- związaną z oprogramowaniem i doradztwem w zakresie informatyki oraz działalność powiązana;

- usługowa w zakresie informacji;

- wspomagająca usługi finansowe oraz ubezpieczenia i fundusze emerytalne;

- rachunkowo-księgowa; doradztwo podatkowe;

- obejmująca badania i analizy techniczne;

- obejmująca badania naukowe i prace rozwojowe w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych;

- związana z wyszukiwaniem miejsc pracy i pozyskiwaniem pracowników;

- centrów telefonicznych.


Aby skorzystać ze zwolnienia, przedsiębiorca zobowiązany jest również do utrzymania nowej inwestycji przez okres co najmniej 5 lat, a w przypadku małych lub średnich przedsiębiorstw przez co najmniej 3 lata od dnia jej zakończenia. Nakłady na nową inwestycję muszą przekroczyć 4 mln zł, natomiast zakończenie nowej inwestycji powinno nastąpić w ciągu 48 miesięcy, licząc od dnia otrzymania od Prezydenta Miasta pisma o spełnieniu przez przedsiębiorcę warunków do uzyskania pomocy.

Uchwała będzie obowiązywała do końca 2010 roku. Przedsiębiorcy zakwalifikowani do udzielenia pomocy będą mogli korzystać ze zwolnienie przez okres trzech lat.

Projekt uchwały jest kolejnym elementem prowadzonej przez miasto polityki wspieranie przedsiębiorczości. W lipcu 2007 r. Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie Szczecińskiego Programu Regionalnej Pomocy Inwestycyjnej w Podatku od Nieruchomości oraz uchwałę w sprawie Zwolnienia z Podatku od Nieruchomości w Ramach Pomocy De Minimis na Zatrudnienie.moze w kocu cos powstanie wyzszego niz PZM ;) apropo wiecie moze cos nowego na temat nowego biurowca przy Danie oraz biurowca za parkingowcem Galaxy ?? (kiedy zaczna sie jakies prace? widzialem juz wstepne etapy rozbiorki w przypadku tego pierwszego)


Ból przemija, chwała pozostaje!

Szczecin - niezwykłe miasto, niezwykła historia
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
D.PS

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005