Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5704 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 12:52
Byłbym bardzo wdzięczny za fotki jeśli Ci to nie sprawi większego problemu, rozglądam sie właśnie za jakimś własnym kątem a tu okolica wydaje się świetna i domy też całkiem ciekawe co prawda w okolicach Osowa Warszewa byłem zaledwie kilka razy ale pamiętam że w niektórych okolicach można poczuć się jak w Bieszczadach jest naprawdę ładnie.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 13:59

  Scarface napisał:  
Byłbym bardzo wdzięczny za fotki jeśli Ci to nie sprawi większego problemu, rozglądam sie właśnie za jakimś własnym kątem a tu okolica wydaje się świetna i domy też całkiem ciekawe co prawda w okolicach Osowa Warszewa byłem zaledwie kilka razy ale pamiętam że w niektórych okolicach można poczuć się jak w Bieszczadach jest naprawdę ładnie.Zgadza się! W ogóle na Osowie i w jego pobliżu jest mnóstwo fajnych rzeczy do zwiedzania. Np. nie każdy wie że w Puszczy Wkrzańskiej można odkryć pozostałości po domach niemieckich w samym środku lasu po których są widoczne tylko fundamenty i piwnice (niedaleko ulicy Podbórzańskiej). Koło tych domów na strumykiem (Osówka) są ułożone nie zwykle precyzyjnie ogromne tafle kamienne, które prawdopodobnie służyły ludziom do prania bielizny, idąc dalej w stronę Sierakowa możemy napotkać dąb Bogusława X. Na samym Osowie mamy też trzy cmentarze w tym jeden ewangelicko augsburski które przeszedł renowacje. Jest tez najstarsza dzwonnica drewniana w Szczecinie przy kościele. Ogółem mnóstwo fajnych rzeczy i co ważne blisko do jeziora Głębokiego oraz Gubałówki. Przy okazji powiem że był projekt kupienia karety konnej przez właściciela Gubałówki. Taką karetą mieli jeździć turyści i domyślam się że nie jedna tylko więcej. Co się stało z tymi planami to nie wiem, ale przy dobrych chęciach nadal są do zrealizowania tym bardziej jeśli dobrze zagospodaruje się drogę siedmiu młynów.

Podsumowując to osobiście uważam że niema lepszej dzielnicy niż Osów, Głębokie i część Warszewa (bliżej Osowa).

Trzeba tez brac pod uwage że niedługo Puszczą Wkrzańską będziemy mogli sobie dojechać nad morze rowerem lub nawet samochodem o ile wyremontują przejście w Dobieszczynie. :)


tarpan
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5861 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 15:47
No widze ze tu sie lokalni patryjoci zaczeli udzielać się. Jak dlamnie na podobne rzeczy moge natrafić na mojej dzielnicy choć mieszkam na prawobrzeżu ;) niewiele osób wie że w środku lasu mam murowaną po niemiecką strzelnice wojskąwa, która jeszcze do 1989r była wykorzystwana przez nasza armie ;) a to nie jedyna perełka na mojej dzielnicy.


thedevil2

Sex alkohol mordobicie POGOŃ SZCZECIN ponad życie!!!
Ambasador
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5705 dni

****
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 18:52
no a u mnie na bylej dzielnicy tj. Zawadzkiego to w Lasku Arkońskim jest Zamek Geringa(fajnie sie po schodkach na sankach zjezdzalo w zimie ), dom jakiejś czzarownicy(hehe :P), zajebiste sciezki do biegania i spacerowania, niedaleko extra zjazd z Osowa na Glebokie (rowerem pelen wypas:D ) i bardzo bliziutko sa: tor gokartowy i tor motocrossowy :) a bym zapomnial... kolo SZpitala na Unii Lubelskiej sa fajne bunkry :)

Pzdr


Szczecin moim miastem, Pogoń moim życiem!
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5525 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/11/2007 19:25

  PogońFaN napisał:  
(...), dom jakiejś czzarownicy(hehe :P)(...)Gdzie to jest ? :P bo jeszcze nie udało mi się tego odkryć, albo o tym nie wiem ;)


Against modern wszystko!
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5615 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/11/2007 16:34

  www.szczecin.pl napisał:  
Baltic Buisness Park

10 biurowców powstanie w Szczecinie. Rozpoczyna się inwestycja „Baltic Buisness Park”

Centrum biurowo - biznesowe powstaje w Szczecinie. Spółka Koncepta w ciągu najbliższych pięciu lat wybuduje dziesięć biurowców. Teren inwestycji to blisko 3 hektary. Spółka działkę pod inwestycję kupiła od syndyka masy upadłościowej Stoczni Szczecińskiej. „Baltic Buisness Park” powstanie przy ulicy 1 Maja w Szczecinie.

Wszystkie 10 budynków będzie miało po 6 kondygnacji. Szacowana powierzchnia użytkowa to blisko 40 tys. m kw. Inwestor przewiduje wybudować na całej powierzchni działki podziemny garaż na ok. 850 samochodów.
Na powierzchni znajdzie się blisko 250 miejsc parkingowych.
Planowana inwestycja uporządkuje przestrzeń architektoniczną w okolicy ul.1 Maja. Zabudowa będzie miała charakter nawiązujący do industrialnego sąsiedztwa – proste, regularne formy, wykorzystanie materiałów charakterystycznych dla architektury portowego Szczecina (cegły). Całość zostanie tak zaprojektowana, by ruch samochodów odbywał się po obrzeżach działki, a pomiędzy biurowcami stworzona zostanie przestrzeń publiczna, place zieleńce czy małe fontanny.

Inwestycja pozwoli na stworzenie około tysiąca nowych miejsc pracy. Całość będzie realizowana etapami. Pierwsze cztery budynki mają być gotowe pod koniec 2009 roku.

To nie pierwsza inwestycja spółki Koncepta w Szczecinie. Firma zbudowała już biurowiec w samym centrum miasta przy pl. Hołdu Pruskiego. Koncepta jest także właścicielem Starego Browaru w Bielsku Białej – rewitalizacja obiektu rozpocznie się wkrótce. Jak przyznaje prezes firmy Witold Jakubiec, Szczecin ma duży potencjał rozwojowy i zgodnie z polityką władz miasta może stać się dużym centrum nowych technologii i biznesu.

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Analiz, Diagnoz i Prognoz Gospodarczych w Szczecinie jest zapotrzebowanie na blisko 135 tys. metrów kwadratowych powierzchni biurowej.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forumWedług mnie konkretnie...


Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4940 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/11/2007 17:44
Koćmiel: Udział Szczecina w Kaskadzie to błąd

Wejście miasta Szczecin, czyli mojego reprezentanta, do spółki, która ma wybudować centrum handlowe Kaskada, jest wbrew podstawowym prawom wolnego rynku i samorządności lokalnej

Marek Koćmiel Samorządność terytorialna w Polsce powojennej jest młodą instytucją i umiejętnością. Wydawać się może, że byłaby dobra, to powinna kierować się prawem, rozsądkiem i interesem tych, dla których i przez których istnieje, tzn. mieszkańców danego miasta lub gminy. To mieszkańcy gminy Szczecin tworzą wspólnotę samorządową. Jest przy tym prawdą, że gmina wykonuje zadania publiczne w imieniu własnym i na własną odpowiedzialność. Sprawą, która w praktyce samorządu Szczecina wydaje się wysoce kontrowersyjna, jest udział miasta Szczecin w komercyjnych przedsięwzięciach komunalnych.

***

Szczególny mój niepokój budzi wejście miasta Szczecin, czyli mojego reprezentanta, do spółki, która ma wybudować centrum handlowe Kaskada. Żeby nie było nieporozumień, nie jestem przeciw budowaniu marketów przez prywatne firmy, na własny rachunek, ale jestem przeciwny udziałowi w takich przedsięwzięciach gminy, którą reprezentują rada miasta i prezydent. Jest kilka powodów, które przemawiają za moją racją.

Po pierwsze są to powody zdroworozsądkowe, tzn. samorząd reprezentujący mieszkańców nie powinien tworzyć struktur konkurencyjnych dla mieszkańców, tj. zwłaszcza tych prowadzących własną działalność handlową i produkcyjną.

Po drugie, przemawia za tym historia. Miasto Szczecin w minionych latach pozbyło się własności w spółkach wykonujących zadania komunalne. Nie widzę powodu, poza błędem w koncepcji, żeby pomagało w tworzeniu spółek typowo handlowych niemających wiele wspólnego z zadaniami samorządu terytorialnego. Przypomnę tylko, że miasto Szczecin sprywatyzowało bezpośrednio lub pośrednio takie działalności, jak oczyszczanie miasta, lokale handlowe i usługowe, część przedszkoli i lokale służby zdrowia.

Po trzecie można wskazać wiele dziedzin, w których aktywność inwestycyjna miasta jest zalecana przez prawo i oczekiwana przez mieszkańców. Należy do nich chociażby wybudowanie hali widowiskowo-sportowej. Rozwiązania, które przewiduje ustawa o partnerstwie publiczno-prywatnym, zapraszają gminy do współpracy z kapitałem prywatnym właśnie w takich przedsięwzięciach. W pozostałych przypadkach relacje powinny być proste: kupno lub sprzedaż.

Po czwarte samorządność terytorialna to równość prawa i warunków działalności dla wszystkich członków zbiorowości, szczególnie dla tych, którzy już płacą podatki. Jest rzeczą niepojętą, dlaczego radni akceptują działania, które faworyzują jedną firmę prywatną przed drugą. Ma to wszystko miejsce w dziedzinie działalności, która wcale nie jest deficytowa, pierwszorzędna i niezbędna na obecnym etapie rozwoju gospodarki miasta. Prywatnym przedszkolom, przychodniom i szkołom nie ułatwia się nabycia nieruchomości, a prywatnej firmie handlowej - tak. To co najmniej dziwne.

Po piąte wreszcie prawo regulujące działalność samorządów zdaje się być napisane w duchu eliminowania opisanej komercyjnej działalności samorządu. Świadczą o tym zapisy Ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie terytorialnym i Ustawy z dnia 20 grudnia 1996 r. o gospodarce komunalnej (Dz. U. z 1997 r. nr 9, poz. 43).

***

Pierwsza z przywołanych ustaw wymienia w art.7 sprawy, które kwalifikują się do zadań własnych gminy. Jest ich 16, a tylko jedna, tj. sprawa targowisk i hal targowych, odnosi się do działalności handlowej, tyle tylko, że nie własnej, ale innych podmiotów. Ustawa dopuszcza tworzenie własnych i wspólnych podmiotów, w tym firm, dla realizacji zadań gminy. Wyraźnie też jest napisane, że gmina nie może prowadzić działalności gospodarczej wykraczającej poza zadania o charakterze użyteczności publicznej.

Druga z przywołanych ustaw określa zasady i formy gospodarki komunalnej, polegającej na wykonywaniu przez gminę zadań własnych w celu zaspokajania zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej.

Moim zdaniem nie pozostawia ona żadnych wątpliwości, co samorząd może, a czego mu po prostu nie wolno robić w sprawach gospodarczych. Szczególnie w rozdziale trzecim, traktującym o spółkach z udziałem gminy, pasującym najlepiej do sytuacji Kaskady, jest wyraźnie napisane, że gmina może przystępować do spółek prawa handlowego tylko wtedy, gdy są spełnione łącznie dwa warunki. Po pierwsze gdy istnieją niezaspokojone potrzeby wspólnoty samorządowej na rynku lokalnym, oraz po drugie, gdy występujące w gminie bezrobocie w znacznym stopniu wpływa ujemnie na poziom życia wspólnoty samorządowej, a zastosowanie innych działań i wynikających z obowiązujących przepisów środków prawnych nie doprowadziło do aktywizacji gospodarczej, a w szczególności do znacznego ożywienia rynku lokalnego lub trwałego ograniczenia bezrobocia.

***

Żaden z przywołanych warunków nie jest spełniony. Po pierwsze mamy w Szczecinie dużo powierzchni handlowych. Pomoc w tym zakresie może by się i przydała, ale bardziej targowiskom niż potężnemu deweloperowi. Po drugie, bezrobocie w mieście jest najniższe od kilkunastu lat i też nie może być argumentem w pomaganiu jednej prywatnej firmie kosztem setek innych prywatnych szczecińskich, a być może kosztem tysięcy szczecinian. Opisywany przypadek miał swój epilog przed szczecińskimi sądami. Wojewoda zaskarżył uchwałę RM Szczecin o wyrażeniu zgody na wniesienie przez miasto gruntów aportem do spółki z ECE. Sama uchwała o zgodzie na utworzenie spółki nie została zaskarżona, bo minęły wszystkie terminy dające podstawę do takiego wniosku. Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego nie był zgodny z wnioskiem wojewody. Trzeba przy tym pamiętać, że WSA jest sądem prawa kontrolującym działalność organów gminy od strony formalnoprawnej. Sprawa spółki Kaskada ma poza wymiarem formalnoprawnym również wymiar konkretny - biznesowy. Chodzi tu bowiem o zgodność działania miasta z przepisami prawa, ale przede wszystkim z interesem jego mieszkańców. Prawo lokalne stanowi lokalny parlament - rada miasta. Powinien on działać w interesie większości, posługując się dla tego celu prawem stanowionym, również przez Sejm RP.


* Marek Koćmiel, przedsiębiorca, prezydent Szczecina w latach 2000-2001


Źródło: Gazeta Wyborcza Szczecin


Będą sygnalizacje na Niebuszewie

Już w grudniu kierowcom będzie łatwiej przejechać przez dwa skomplikowane skrzyżowania. Na Krasińskiego i Kołłątaja powstają światła.


„Głos” od lat zabiegał o budowę sygnalizacji na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Chopina. Wreszcie kierowcom będzie się łatwiej jeździło po Niebuszewie. (Marcin Bielecki) Gdzie jeszcze światła?
Wkrótce ZDiTM zamówi projekty 10 kolejnych, które trzeba w mieście zbudować, m. in. na skrzyżowaniach Potulickiej i pl. Zwycięstwa, Krzywoustego i Bolesława Śmiałego oraz Matejki i Małopolskiej.Sygnalizacje są budowane na Niebuszewie przez firmę Elmontex. Pierwsza na skrzyżowaniu ulic Krasińskiego i Chopina, a druga przy Kołłątaja i Orzeszkowej. Na obu skrzyżowaniach światła potrzebne były od lat. W tym rejonie miasta wciąż wzrasta ruch, a pokonanie obu skrzyżowań sprawia kierowcom sporo kłopotów.

- Najgorszy jest dla mnie wyjazd z Rapackiego w lewo, w Krasińskiego - tłumaczy Jan Leśny, kierowca. - Zawsze zajmuje mi on kilka minut. Najgorzej jest w szczycie, kierowcy się denerwują, wymuszają pierwszeństwo.

Nie łatwiej mają kierowcy, którzy z ul. Kołłątaja chcą skręcić w lewo, w Orzeszkowej lub z Orzeszkowej w lewo do ronda Giedroycia.

- To jest rejon miasta, w którym ruch trzeba usprawniać - uważa podkomisarz Dariusz Zajdlewicz, szef szczecińskiej drogówki.

- Obie sygnalizacje będą sygnalizacjami akomodacyjnymi. To oznacza, że będą dostosowywać się do ilości pojazdów na poszczególnych wlotach - opisuje Marta Kwiecień - Zwierzyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Bez zmian pozostanie układ drogowy przy ul. Kołłątaja. Wyprofilowany jedynie będzie łuk na prawoskręcie z ul. Chopina w Kołłątaja. Bez zmian pozostanie wyjazd ze sklepu Lidl.

- Obsługa komunikacyjna sklepu pozostaje bez zmian, wyjeżdżać z niego będzie można tylko w prawo - tłumaczy Kwiecień - Zwierzyńska.

Za zbudowanie dwóch sygnalizacji ZDiTM zapłaci ponad milion złotych. Obie mają być gotowe do połowy grudnia.

zrodlo : gs24.pl


nowa od nowa
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4756 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 15:11
jak wygląda sprawa z Autostradą Poznańską? bede budowana druga nitka,a jeśli tak to kiedy ruszy budowa? bo z tego co sie orientuje ruszyła budowa mostów nad Odrą i Regalicą...


PZPN=Pieniądze Zagrabimy Piłke Niszczymy
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4940 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 15:54

  nowa od nowa napisał:  
jak wygląda sprawa z Autostradą Poznańską? bede budowana druga nitka,a jeśli tak to kiedy ruszy budowa? bo z tego co sie orientuje ruszyła budowa mostów nad Odrą i Regalicą...oj budowa mostow ruszyla juz dawno... ale wiecej z poznanska nic nie wiem niestety...


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5615 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 17:23

  Szymon* napisał:  

  nowa od nowa napisał:  
jak wygląda sprawa z Autostradą Poznańską? bede budowana druga nitka,a jeśli tak to kiedy ruszy budowa? bo z tego co sie orientuje ruszyła budowa mostów nad Odrą i Regalicą...oj budowa mostow ruszyla juz dawno... ale wiecej z poznanska nic nie wiem niestety...Budowa mostów pomału zmierza ku końcowi.
Co do Poznańskiej - ponoć gdy skończą robić przeprawy, zacznie się gruntowna modernizacja tej trasy. Wymiana nawierzchni i jej poszerzenie - dwupasmówka.


jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5615 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 18:57
Kiedyś było mówione o strategicznych inwestycjach, tutaj fajnie są one zebrane w całość. Dla tych którzy lubią bajki okularki:


  wSzczecinie.pl napisał:  
Wizja rozwoju Szczecina.

Piotr Krzystek przedstawił cele Szczecina. Są ambitne. Jeżeli wizję zrealizuje, to wyprzedzimy Poznań i Wrocław, a dorównamy hiszpańskiemu Bilbao, czy nawet takiej metropolii jak Hamburg. Przed Szczecinem otworzy się nowa lepsza przyszłość.


Trochę statystyki.

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin jest jednym z najmniej zadłużonych, największych polskich miast. Prym w rankingu wiedzie Kraków, który w przeliczeniu na jednego mieszkańca ma prawie 1 700zł zadłużenia, później Warszawa 1 500zł i Poznań 1 126zł. Mogłoby się wydawać, że powinniśmy być mocno zadłużeni, bo Kraków, Warszawa i Poznań bardzo dobrze się rozwijają. Nic bardziej mylnego. Katowice oraz Gdańsk mają porównywalny poziom zadłużenia, Wrocław nieco wyższe, ale nie tak gigantyczne jak w stolicy. Dużym zadłużeniem może „pochwalić” się też Rzeszów.

Nasze miasto to też jedno z nielicznych, które ma nadwyżkę w budżecie.

Piotr Krzystek przedstawiając wizję rozwoju Szczecina, zwrócił uwagę, że przez Fitch Ratings zostaliśmy ocenieni lepiej, niż np. Gdańsk.

Strategiczne cele do 2015 roku.
Szczecin ośrodkiem integracji europejskiej, ponadregionalnym centrum południowego Bałtyku- wspólnotą mieszkańców wykorzystującą do zrównoważonego i trwałego rozwoju tradycję historyczną, walory środowiska przyrodniczego oraz nadodrzańskie położenie- czytamy we wstępie publikacji UM.

Czy tak się stanie? Jak już napisałem- zdecydowanie tak- tylko trzeba założenia zrealizować. Niektóre na pewno przed Euro 2012.

Oto niektóre inwestycje, które mają zostać zrealizowane w pierwszej kolejności:

Połączenie kolejowe Szczecin-Berlin.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Miasto zabiega o modernizację odcinka granica państwowa-Szczecin, w celu uruchomienia szybkiego połączenia kolejowego z Berlinem. Czas podróży skróci się do niecałej godziny- gdy Polska wejdzie do traktatu z Schengen, zostanie zlikwidowana granica pomiędzy Polską a Niemcami.

Budowa obwodnicy śródmiejskiej.
Niezwykle ważna inwestycja dla Szczecina. Ma połączyć północne i południowe krańce miasta, omijać centrum. Budowa została podzielona na dziewięć etapów, w latach 2007-2011, ma zostać zrealizowany czwarty i piąty.

Szczeciński Szybki Tramwaj.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Temat, który bez przerwy wraca. Alternatywa dla metra, umożliwiająca szybkie połączenie prawobrzeża i lewobrzeża Szczecina. Koszt pierwszych trzech etapów (Basen Górniczy- osiedle Kijewo- red.), to blisko 111 mln euro. Środki w znacznej części, mają pochodzić z programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Przypomnijmy, że Ministerstwo Rozwoju Regionalnego jasno stwierdza, że Szczecin ma „bardzo duże” szanse na otrzymanie funduszy. Czas realizacji pierwszych etapów- do 2010 roku.

Business Process Outsourcing.
Europejskie centrum nowoczesnych usług- taki ma być Szczecin. Piotr Krzystek mówił o tym jeszcze w czasie kampanii wyborczej i dziś śmiało przyznaje, że to jeden z priorytetów. Prezydent zwrócił uwagę, że tak naprawdę główną bolączką naszego miasta nie jest brak inwestorów, a paradoksalnie brak powierzchni biurowych. W Szczecinie brakuje siedmiu Pazimów (największy obiekt biurowy w Szczecinie- red.) –mówił prezydent. Jednocześnie przypomniał, że na Malczewskiego powstanie nowoczesny biurowiec w klasie A+, oraz w miejscu Dany zostanie wybudowany blisko 30-sto piętrowy biurowiec.

Próbowaliśmy skontaktować się z J.W. Constructions (właściciel Dany- red.) w sprawie tej inwestycji, jednak nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi.

Filharmonia Szczecińska.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Tej inwestycji chyba nie trzeba przedstawiać. Krótko: Fenomenalny projekt, który sprawi, że Szczecin będzie miał coś zapierającego dech w piersiach. Bilbao ma muzeum Guggenheima, my będziemy mieć futurystyczny obiekt kulturalny. Pieniądze są zagwarantowane w RPO, czas realizacji: 2009-2010 rok.


Stadion.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Bardzo strategiczna inwestycja w kontekście Euro 2012. Szczecin tak naprawdę nie przegrał tych mistrzostw, a dzięki stadionowi może jeszcze triumfować. Przypomnijmy, że UEFA ostateczną decyzję, w których miastach zostaną rozegrane mecze podejmie w 2010 roku. Gdańsk i Warszawa mają problemy z wybudowaniem stadionów- pewne wydaje się, że nie wypełnią wymogu oddania obiektu do 2010 roku. Szczecin pomimo, że nie został wybrany, spełni wymagania „lepszych” miast. Stadion w Szczecinie, powinien zostać oddany do użytku pod koniec 2010 roku, bądź na początku 2011.


Airwaterfront.

Obrazek jpg wstawiony na forum

To jedna z „wielkich” inwestycji, która ma wykreować nowe standardy w Szczecinie. Teren w centrum miasta wielkości niemal Sopotu- od lat porośnięty trawą. Krzystek zapowiada, że za jego prezydentury będzie zupełnie inaczej. Stadion według zapowiedzi, ma wejść w fazę realizacji jesienią 2008 roku. W tym roku ma być gotowy plan zagospodarowania przestrzennego– wtedy zapewne zostanie ogłoszony przetarg.


Śródodrze.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Ma to być „nowe serce miasta”. Temat rzeka. Dopóki nie będzie planu zagospodarowania przestrzennego dla tych terenów, możemy zapomnieć o jakiejkolwiek inwestycji. Dokument ma być gotowy w połowie 2008 roku.


Dwóch poważnych inwestorów.
Global 7 Developments oraz Howard Holdings, są zainteresowane atrakcyjnymi terenami. Ten ostatni, rozpoczął nawet wykup gruntów, od dotychczasowych właścicieli terenów Śródodrza. Konkretne plany, HH ma zaprezentować za trzy miesiące.

Global 7 Developments zasłynął odważną wizją zagospodarowania Śródodrza i Dąbia. Dziś wiadomo, że miasto ma inne plany; np. wbrew opinii G7D, w Dąbiu ma stanąć stadion. Amerykanie w swoich pierwszych planach zburzyli nawet zabytkową rzeźnię- dzisiaj zapowiadają urealnienie swoich planów i nadal deklarują chęć zainwestowania w Szczecinie, aż 7 miliardów dolarów.

Prezydent coraz częściej podkreśla, że terenami zarówno na Śródodrzu oraz w Dąbiu, interesuje się wielu poważnych inwestorów.

Szczeciński Centrum Komunikacyjne

A w nim zupełnie nowy Dworzec Główny PKP. Rzeczywiście, Szczecin ma być drugim (po Katowicach- red.) wielkim miastem w Polsce, które zmieni oblicze dworca. Obiekt ma stanąć przed Euro 2012 i być chlubą Szczecina. Powstanie m.in. kino, hotel, centrum handlowo-usługowe, zaś w miejscu lokomotywowni ma stanąć wysoki biurowiec.

Aglomeracja szczecińska, przez PKP, została potraktowana jako ważna aglomeracja w kontekście Euro 2012, zapewnia Przemysław Budnik, prezes Biura Projektów Kolejowych, które przygotowuje inwestycję.

To tylko niektóre założenia „wielkiego planu dla Szczecina”. O wszystkich będzie na bieżąco informować na łamach portalu wSzczecnie.pl.Najbliższa zrealizowania jest Filharmonia. A po niej to chyba... stadion buhaha


phoenix
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4779 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 19:19
@up
taaa... moze moje wnuki tego doczekaja


Dobre chłopaki reprezentują JP.
Wszyscy razem JP.
PSMKS
Patriotyczna PS
IP: zapisany
Na forum od 5861 dni

****
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 08/11/2007 19:28
Wszystko łanie pięknie tylko dla mnie 3 ostatnie punkty będą trudne do zrealizowania wraz ze szybkim tramwajem ... ale przynajmiej sa jakies projekty i oby na obietnicach sie nie skończyło


Przyjaciele Nie Tylko z Trybun !
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 11/11/2007 21:30
Kolejna nowa inwestycja w Szczecinie! :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5964 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/11/2007 21:13
Parkomaty od jutra! wielki(?) start

są parkomaty i są problemy - brak wydania reszty, nie przyjmuje banknotów itd. nawet 5zł wypluje :-|


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Junior
Pogoń Szczecin
IP: zapisany
Na forum od 6840 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 14/11/2007 21:29

  narodowiec napisał:  a dokladniej ? gdzie mozna znalesc dokladna realizacje ?


ranking kasyn online 2020 Polecamy darmowe spiny oraz kasyno bez depozytu a także online casino + Online Slot Reviews
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5964 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/11/2007 18:18
powrócił temat Gontynki !

przed chwila w Kronice wypowiadał się Krzystek... zostanie zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, do stycznia wykonany będzie plan wykonalności (?)

planowany jest basen, aquapark oraz galerie handlowe, gdyż "na samej rekreacji nie można zarobić" ... ciekawi mnie te stwierdzenie, nie miałem okazji być na Lagunie, ale czy tam są hipermarkety obok? bez pojęcia .. może ktoś się wypowie..

czyżby szykowała się kolejna wielka inwestycja w naszym "przyszłym placu budowy" czyli Szn :D ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
gregm
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5203 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/11/2007 20:09

  malcoolm napisał:  
powrócił temat Gontynki !

przed chwila w Kronice wypowiadał się Krzystek... zostanie zmieniony plan zagospodarowania przestrzennego, do stycznia wykonany będzie plan wykonalności (?)

planowany jest basen, aquapark oraz galerie handlowe, gdyż "na samej rekreacji nie można zarobić" ... ciekawi mnie te stwierdzenie, nie miałem okazji być na Lagunie, ale czy tam są hipermarkety obok? bez pojęcia .. może ktoś się wypowie..

czyżby szykowała się kolejna wielka inwestycja w naszym "przyszłym placu budowy" czyli Szn :D ?ponoć Gryfino co roku dopłaca do tego interesu...


WIARA BęDZIE W NAS TRWAć!!!
IS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5246 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/11/2007 20:29
Gryfino dopłaca niemało do interesu to fakt.

Junior: jeśli chodzi ci o źródło strony internetowej z jakiej ta informacja została zaczerpnięta to powiem szczerze że nie pomogę tutaj nic. Natomiast jeśli chodzi ci o lokalizację czyli teren na którym miałoby to powstać to tam masz już napisane! :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5964 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/11/2007 20:33
to w ogole ta Laguna padnie jak Szn wybuduje aquapark ...


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 1 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51
Paulvanday

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.13 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005