Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/01/2012 19:10
Rusza budowa na Placu Solidarności – Muzeum Przełomów

Muzeum Przełomów ma powstać pod placem Solidarności w Szczecinie (plac z pomnikiem Anioła Wolności). Od 26 stycznia 2012 r. rozpoczyna się budowa Muzeum.

Pierwszy etap budowy realizować będzie szwedzka firma Skanska. Inwestycja kosztować będzie 13 milionów, a termin ukończenia przewiduje się na styczeń 2014 r.

W Muzeum Przełomów będziemy mogli oglądać wystawy i prezentacje przedstawiające najnowszą historię Szczecina i Pomorza Zachodniego. Znamy już kilka eksponatów – będzie to m.in. wóz piechoty polskiej milicji, więźniarka i armatka wodna.

Za Szczecin Blog

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/01/2012 11:09

  Cytat:  
Park przy ul. Gen. Kutrzeby będzie gotowy do 15 lipca

Szczecin zyska kolejne miejsce do wypoczynku i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Do 13 lutego można składać swoje oferty w przetargu na wykonanie parku rekreacyjnego przy ul. Gen. Kutrzeby (okolice ulicy Taczaka). Inwestycja ma zostać ukończona do 15 lipca 2012 r.

W parku przy ul. Gen. Kutrzeby będziemy mieli boiska do gry w piłkę nożną, siatkówkę i koszykówkę, stoły do ping ponga, do szachów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci, przewidziany jest plac zabaw z dużą piaskownicą, drewnianymi domkami, karuzelą oraz ślizgawką. W parku przy Kutrzeby będzie można organizować imprezy plenerowe (pojawi się scena i miejsca dla widzów).
Obrazek jpg wstawiony na forumZa Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 01/02/2012 13:03

  Cytat:  
Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT [Jagiellońska]

Już wkrótce ruszy kolejna inwestycja w naszym mieście. Będzie to rozbudowa Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego przy ulicy Jagiellońskiej 20-21 (jest to stary obiekt Zakładów Odzieżowych Dana).

Inwestycje wyceniona jest na prawie 23 mln złotych, z czego 16 mln złotych w ramach dofinansowania pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013, Oś Priorytetowa 1 Gospodarka – Innowacje – Technologie, Działanie 1.2 „Innowacje i transfer technologii”, Poddziałanie 1.2.1 „Wsparcie proinnowacyjnych instytucji otoczenia biznesu”. Przebudowa ma zostać ukończona w czerwcu 2013 r.

Obrazek jpg wstawiony na forum

Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
tm_tomcio
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5882 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 02/02/2012 18:57

  Cytat:  
Szwed zainwestuje miliony w szczecińskie Śródmieście

Szczecińskie Śródmieście będzie pięknie wyremontowane. Szwedzki inwestor, Magnus Isaksson chce zainwestować nawet 100 milionów w modernizację centrum miasta.

Szczecińskie Centrum Renowacyjne podpisało umowę przedwstępną z inwestorem, który chce kupić i wyremontować nieruchomości przy ul. Obrońców Stalingradu i Śląskiej. Dziś ujawniono oficjalnie szwedzkiego inwestora. To Magnus Isaksson, który w 2009 r. rozpoczął w Szczecinie budowę Park Ostrowska.

Nieruchomości, które zmodernizuje Magnus Isaksson, znajdują się w kwartale nr 21 czyli między ulicami Obrońców Stalingradu, Śląską, Księcia Bogusława X i Jagiellońską.

Szwed zobowiązał się kupić kamienice przy ul. Śląskiej nr 45, 46, 47 i 48 oraz przy ul. Obrońców Stalingradu nr 12 i 13. Budynki frontowe od strony ul. Śląskiej będą wyremontowane, natomiast oficynowe - wyburzone. W kamienicach przy ul. Obrońców Stalingradu ma powstać hotel, przynajmniej trzygwiazdkowy.

- Kocham przywracać drugie życie starym budynkom, które mają duszę - mówi Magnus Isaksson, który z zawodu jest budowlańcem. - Tu, gdzie już pracowałem, właśnie to robiłem, rewitalizując stare obiekty i nadając im nowy charakter z zachowaniem ich duszy.
Hotel, który powstanie w jednej z kamienic, zrewitalizowany będzie tak, jak to się robi w krajach skandynawskich. Przywraca się stare piękno, jednocześnie przystosowując obiekt do wymagań czasów współczesnych, ekologii oraz reżimów energetycznych i cieplnych. Dla potrzeb przyszłego hotelu wyburzone zostaną wszystkie oficyny, które daleko odbiegają od standardów ich frontów.

- Takie hotele są w Skandynawii miejscami reprezentacyjnymi, z których dumne są miasta i stają się miejscem spotkań wielu ważnych ludzi - tłumaczy Magnus Isaksson.

Do tej pory, gdy SCR nie chciało ujawnić inwestora, narosło sporo niejasności, kim on jest. Wyjaśnia to sam zainteresowany. Mówi, że dla każdej nowej inwestycji (a tych już realizował sporo w Polsce) tworzy osobną spółkę, w której on sam jest udziałowcem. Dla tej najnowszej w centrum Szczecina nazwy jeszcze nie wybrał.

Do końca maja SCR ma podpisać ostateczną umowę z Magnusem Isakssonem. Jej projekt leży już na biurku wiceprezydenta Szczecina, Mariusza Kondziołki. Wówczas to też zostaną dopracowane wszelkie szczegóły inwestycji.

Na razie wiadomo jedynie, że Szwed chce zainwestować 60-100 mln zł. Praca nad kształtem kwartału potrwa od 5 do 6 lat. Firmą posiadającą i zarządzającą projektem będzie polska spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (to jej nazwa nie została jeszcze wybrana), z siedzibą i administracją w Szczecinie, w której właścicielem większościowym będzie grupa inwestorów współpracujących z Magnusem Isakssonem.

Inwestor ujawnił już trzy osoby, z którymi będzie współpracował. To Stefan Evergard, który pracował w Szwecji w znanych firmach budowlanych, takich jak Skanska, a także Peab Group. Od kilku lat pracuje nad projektem i programem zarządzania w złożonych międzynarodowych projektach inwestycyjnych.

Dwa pozostali, to Michael i Max Donelly, bracia urodzeni w Australii, o dużym doświadczeniu w branży hotelarskiej. Obecnie współpracują z Apartmentsapart, tj. grupą firm zarządzającą dwoma hotelami i trzema tysiącami apartamentów w Europie.

- Wybraliśmy Szczecin, gdyż jest to miasto pod wieloma względami podobne do Goteborga, posiadające niezwykły potencjał w jego pięknej architekturze, wykształconych mieszkańców i władze miasta zorientowane na rozwój - przyznaje Magnus Isaksson.

Fizyczne prace przy kwartale, po zrobieniu szczegółowego projektu rozwijającego koncepcję, mają zacząć się mniej więcej za rok.za: gs24.pl


INDIOS BRAVOS
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/02/2012 13:30

  Cytat:  
Nowy tor motocrossowy w Szczecinie?
W ostatnich dniach Radio Szczecin podało informację o bardzo dużej szansie na powstanie nowego toru motocrossowego w Szczecinie.

Działania mające na celu utworzenie takiego obiektu trwają praktycznie od czasu zamknięcia toru przy Wojska Polskiego. Według prezesa klubu motorowego Szczecin nigdy nie byliśmy tak blisko, jak w tym momencie.

Wiadomo już gdzie miałby powstać nowy tor – będzie to okolica połączenia autostrady A6 z drogą ekspresową A3. Obiekt będzie przeznaczony zarówno dla fachowców i profesjonalistów, jak i dla całkowitych amatorów. W końcu miłośnicy motocykli oraz quadów będą mieli legalne miejsce do “realizowania swojej pasji”.

Pomysł budowy nowego toru motocrossowego wspierany jest przez Urząd Miasta. Według szacunków inwestycja będzie kosztować około 100 tys. złotych.

Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Pgn.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4817 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/02/2012 15:57

  gs24.pl napisał:  
Miasto Szczecin ogłosiło postępowanie na "Wybór projektanta i operatora Parku Wodnego w Szczecinie”. Obiekt powstanie na terenach po dawnych kąpielisku Gontynka czyli w obrębie ulic Emilii Sczanieckiej, 1-go Maja, Bożeny w Szczecinie.

Planowany do realizacji Park Wodny swoim standardem, skalą przedsięwzięcia i atrakcyjnością, powinien równać się z analogicznymi obiektami tego typu zlokalizowanymi w miastach europejskich o podobnej liczbie mieszkańców.

Powstanie Parku Wodnego przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności turystycznej oraz inwestycyjnej dla osób odwiedzających ten obszar (zarówno z Polski jak i z zagranicy), stanowiąc istotny czynnik wzrostu gospodarczego, a tym samym zwiększając konkurencyjność regionu oraz przyczyni się do utworzenia nowych miejsc pracy (m.in. miejsca pracy w nowym obiekcie, a także w przedsiębiorstwach świadczących usługi wspomagające na przykład: gastronomia, hotelarstwo, handel, transport, ochrona mienia, zapewnienie czystości).

Postępowanie odbywa się w formule Partnerstwa Publiczno – Prywatnego w systemie ZAPROJEKTUJ I ZARZĄDZAJ. Postępowanie przeprowadzi Kancelaria prawna Spaczyński, Szczepaniak i Wspólnicy.

Oznacza to, że wybrany w drodze postępowania partner będzie musiał zaprojektować obiekt, uzyskać wszelkie pozwolenia, zapewnić kompletne wyposażenie oraz na własne ryzyko zarządzać kompleksem przez minimum 15 lat.

Za proces budowlany odpowiadać będzie miasto.Fajnie że w końcu coś się ruszyło z tym aquaparkiem. Na pewno przyda się taki obiekt w Szczecinie. Chociaż osobiście bym wolał żeby pieniądze poszły na nieco inną inwestycje heh :)


reclaimenn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2858 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 22/02/2012 17:34
Wiadomo już co z tym parkiem na Kutrzeby ?? Przetarg miał być do 13 Lutego i cisza.

Dodam, że w rejonie domniemanego parku nic się nie dzieje (od 17 lat zresztą) ;]


To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć !!
dary
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6387 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/02/2012 11:16
Nie przesadzaj. Na mojej działce dużo się dzieje, szczególnie przed meczami ;)


POGOŃ TO MY !
chtwo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5127 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 23/02/2012 12:54

  reclaimenn napisał:  
Wiadomo już co z tym parkiem na Kutrzeby ?? Przetarg miał być do 13 Lutego i cisza.

Dodam, że w rejonie domniemanego parku nic się nie dzieje (od 17 lat zresztą) ;]
nie od 17 a od 23lat... ;)


Szacunek dla Braci - Pogarda dla frajerów
reclaimenn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 2858 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/02/2012 18:31

  chtwo napisał:  

  reclaimenn napisał:  
Wiadomo już co z tym parkiem na Kutrzeby ?? Przetarg miał być do 13 Lutego i cisza.

Dodam, że w rejonie domniemanego parku nic się nie dzieje (od 17 lat zresztą) ;]
nie od 17 a od 23lat... ;)
od 17 tam mieszkam :)

dary działkę masz na Łukassińskiego ??


To trzeba przeżyć, żeby to zrozumieć, żeby w to uwierzyć !!
dary
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6387 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/02/2012 12:02
róg Witkiewicza/Grota-Roweckiego ;)
Czy jest gdzieś dostępny plan tego parku z dokładnym określeniem jego granic ?

Ostatnio edytowany przez: dary, 27 lutego 2012, 12:13 [2 raz(y)]


POGOŃ TO MY !
Lrd
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 5414 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/03/2012 12:41
Co się dzieje z tym CH Ferio? Będzie się budować, czy pomysł już upadł zupełnie?


Against modern wszystko!
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5643 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/03/2012 13:16

  Lrd napisał:  
Co się dzieje z tym CH Ferio? Będzie się budować, czy pomysł już upadł zupełnie?Nie upadł, inwestor chce budować, choć realizacja inwestycji jest wstrzymana, ze względu na jakiś konflikt pomiędzy sprzedającym grunt, a inwestorem. Nie dało załatwić się tego polubownie, więc się sądzą i rozstrzygnięcie ma nastąpić do końca tego roku. Po pozytywnej decyzji sądu mają przystąpić do rozpoczęcia prac.
Były też informacje, że inwestor CH Ferio miał wybudować II trybunę stadionu przy Litewskiej, ale ostatnio miasto stara się o wywłaszczenie tego terenu.


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2012 09:38
Dziś w Rzepie jest dodatek "Zachodniopomorskie. Biznes - raport o województwie". 16 stron o Szczecinie i województwie. Warto poczytać :)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
WWP K_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4998 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2012 10:22

  malcoolm napisał:  
Dziś w Rzepie jest dodatek "Zachodniopomorskie. Biznes - raport o województwie". 16 stron o Szczecinie i województwie. Warto poczytać :)w jakiej gazecie ten dodatek?


zamiast gadać o zasadach lepiej ich przestrzegać..
Stanisław Grzesiuk
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5366 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2012 10:50

  K WWP napisał:  

  malcoolm napisał:  
Dziś w Rzepie jest dodatek "Zachodniopomorskie. Biznes - raport o województwie". 16 stron o Szczecinie i województwie. Warto poczytać :)w jakiej gazecie ten dodatek?Ultraoptymista miał chyba na myśli "Rzeczpospolitą"


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2012 13:14
Rzeczpospolita rzecz jasna :) Skany będą po południu (ktoś z SSC ma zeskanować)

Tymczasem:

  Cytat:  
Będzie nowy parking przy szpitalu na Unii Lubelskiej

W dniu dzisiejszym Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie poinformował o ogłoszeniu postępowania przetargowego pn. „Wykonanie na zasadzie zaprojektuj i zbuduj parkingu przy ul. Unii Lubelskiej”.

Dokumentacja projektowa jest w końcowej fazie opracowywania. Wykonawcą prac będzie firma Elbud. Plac budowy zostanie przekazany 2 kwietnia, natomiast zakończenie prac planowane jest na koniec lipca tego roku.

Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/03/2012 13:56

  Cytat:  
Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA ma nowego kontrahenta. W dniu 27.03.2012 podpisano umowę dzierżawy z brytyjskim inwestorem, który na terenie portu w Szczecinie rozpocznie budowę zakładu produkcji paliw. Negocjacje ZMPSiŚSA z Euroeco Fuels Polska sp. z o.o. trwały blisko dwa lata. Nowy inwestor dzierżawić będzie działki portowe w rejonie ul. Kujota o łącznej powierzchni 6 ha. Przewiduje się, że po zbudowaniu zakładu, obroty portowe wzrosną o 120 tys. ton w skali roku. Jednocześnie przyczyni się to do stworzenia 90 nowych miejsc pracy. Pomyślne zakończenie rozmów i podpisanie umowy dzierżawy to wkład w rozwój przemysłu przyportowego, wykorzystującego nabrzeża do importu surowców lub eksportu produktów. W przypadku Euroeco Fuels Polska sp. z o.o. paliwo będzie eksportowane poprzez terminal portowy zakładów chemicznych Baltchem SA. Proces przetwórczy będzie zgodny ze standardami ochrony środowiska.Za Morza i Oceany


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/03/2012 08:49
Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum

Obrazek jpg wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5853 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/04/2012 17:35

  Cytat:  
W Szczecinie powstanie tor wyścigowy

Tor ma być w pełni profesjonalny i ma powstać na powierzchni 30 tys m2 na terenach znajdujących się za halą wystawienniczą Międzynarodowych Targów Szczecińskich, przy ul. Struga.

Co wiemy na temat toru wyścigowego przy MTS?
- Będzie to jedyny tego typu tor w Szczecinie.
- Powierzchnia do jazdy obejmie teren 18 tys m2, szerokość toru jazdy wynosić będzie 7-11 metrów.
- Na torze planowane są zawodu driftingu, gokartowe i motocyklowe do 125 ccm oraz Supermoto.
- Tor ma uzyskać licencje Polskiego Związku Motorowego.
- Ukończenie inwestycji planowane jest na końcówkę 2014 roku.
- Koszt inwestycji szacowany jest na 4,5 mln zł.
- Głównymi inwestorami projektu są organizatorzy Motoshow Szczecin oraz koncern z branży paliwowej.

Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005