Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Bolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4643 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/03/2008 23:17

  anathema napisał:  

  phoenix napisał:  

  Cywil napisał:  
5 lat to ja bym w ciemno brał. Obawiam się, że nastąpi to jeszcze później.o ile w ogóle nastąpi, tak to już jest że Polska to kraj zboczeńców i złodzieji, niestety :(realnie patrząc to chyba nikomu nie zależy,no może poza nami przeciętnymi mieszkańcami aby coś w tym mieście zbudowano. jakos markety czy stacje benzynowe lub monopol golemy kwitną bardzo owocnie,zaś hale czy basen to niechętnie. ja też juz nie wierze w to miasto,a szkoda bo ma spore mozliwości... wystarczy tylko poparzeć na masz sport w skali regionalnej-takiego dna to nigdy nie mieliśmyno nie do konca przyznaje ci racje... mamy wielu wspanialych sportowcow z roznych dziedzin w naszym wojewodztwie i miescie. Plywanie, lekka atletyka, sztuki walki, wioslarstwo i wiele innych...


DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4613 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 21/03/2008 00:08

  Bolo napisał:  

  anathema napisał:  

  phoenix napisał:  

  Cywil napisał:  
5 lat to ja bym w ciemno brał. Obawiam się, że nastąpi to jeszcze później.o ile w ogóle nastąpi, tak to już jest że Polska to kraj zboczeńców i złodzieji, niestety :(realnie patrząc to chyba nikomu nie zależy,no może poza nami przeciętnymi mieszkańcami aby coś w tym mieście zbudowano. jakos markety czy stacje benzynowe lub monopol golemy kwitną bardzo owocnie,zaś hale czy basen to niechętnie. ja też juz nie wierze w to miasto,a szkoda bo ma spore mozliwości... wystarczy tylko poparzeć na masz sport w skali regionalnej-takiego dna to nigdy nie mieliśmyno nie do konca przyznaje ci racje... mamy wielu wspanialych sportowcow z roznych dziedzin w naszym wojewodztwie i miescie. Plywanie, lekka atletyka, sztuki walki, wioslarstwo i wiele innych...Anathema nie mów, że sport w naszym regionie to totalne dno ... Mamy sportowców, zdobywają sukcesy, mają potencjał ;) Jedynie czego brakuje to konkretnego zaplecza sportowego :)


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6351 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 24/03/2008 22:21

  jankos napisał:  


Dlaczego? Na mój gust świetny pomysł.


po prostu inaczej sobie wyobrazalem zabudowe tego terenu. jaki skwer, bulwar, park, puby, restauracje i.......filharmonia. a tu tylko chca zbudowac apartementowce, wiec ten ciekawie polozony teren zostanie utracony na lata i bedzie sluzyl wyłącznie mieszkańcom budynków a nie szczecinianom.

  Cytat:  
Szczecin potrzebuje takich mieszkań. Łasztownia jest niezwykle atrakcyjnym terenem, który trzeba zagospodarować.


dokładnie, ale czy akurat pod uslugi hotelarskie i mieszkaniowe?

Przełom w sprawie Sediny


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5958 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/03/2008 09:56

  Cytat:  
Lodogryf do wyburzenia

Już wkrótce rozpoczną się prace przy modernizacji Lodogryfu. W pierwszej kolejności zniknie betonowo-żelbetowa konstrukcja.

W tej chwili Fundacja Promasters, która prowadzi obiekt, kończy prace związane z uzupełnieniem dokumentacji, potrzebnej m.in.do wyboru wykonawcy prac.

- Pierwsze prace powinny rozpocząć się pod koniec kwietnia - informuje Paweł Frąckowiak, dyrektor Fundacji Promasters. - Najpierw rozebrane zostaną trybuny i reszta żelbetowej konstrukcji.

Jeszcze w tym roku, przed rozpoczęciem kolejnego sezonu, wylana ma zostać betonowa płyta pod taflę. Same urządzenia chłodzące zostały wymienione podczas poprzedniego remontu tafli. Według Pawła Frąckowiaka Lodogryf ma działać w nowym sezonie bez przeszkód. Prace będą bowiem prowadzone etapami i nie spowoduje to zamknięcia obiektu na dłuższy czas.

W przyszłym roku Lodogryf miałby zaś zostać zadaszony. Całość prac remontowych rozłożono na 3-4 lata. Na samym końcu, na terenie przyległym do obiektu miałby powstać hotel.Za GS24.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5609 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 25/03/2008 11:55

  avelyn napisał:  
po prostu inaczej sobie wyobrazalem zabudowe tego terenu. jaki skwer, bulwar, park, puby, restauracje i.......filharmonia. a tu tylko chca zbudowac apartementowce, wiec ten ciekawie polozony teren zostanie utracony na lata i bedzie sluzyl wyłącznie mieszkańcom budynków a nie szczecinianom.Jedno nie wyklucza drugiego. Jasną sprawą jest, że nad Odrą musi powstać bulwar z prawdziwego zdarzenia. W końcu ma to być przyszłe serce miasta. Natomiast o Filharmonii to możesz natychmiast zapomnieć, albowiem nigdy jej tam być nie miało. Co najwyżej Muzeum Morskie (na wysokości Wałów). Poza tym wiesz jaką powierzchnię zajmuje Łasztownia? Wiesz :) A więc spokojnie. Tam jest jeszcze miejsca na 10 takich bulwarów i 100 apartamentowców.


  avelyn napisał:  

  Cytat:  
Szczecin potrzebuje takich mieszkań. Łasztownia jest niezwykle atrakcyjnym terenem, który trzeba zagospodarować.


dokładnie, ale czy akurat pod uslugi hotelarskie i mieszkaniowe?Ale czy tylko? Nie. Nikt nie mówi, że będą tam tylko apartamenty. Samych skwerów i pubów też być nie może ;)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5958 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 01:11
Obrazek jpg wstawiony na forum
Malczewskiego Street


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4765 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 14:58

  Cytat:  
Akademia artystyczna w Szczecinie? Jestem za.


Tomasz Jarmoliński Zastępca Prezydenta Szczecina wraz Witoldem Jabłońskim Członkiem Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego spotkali się w Warszawie z Bogdanem Zdrojewskim Ministrem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozmawiano o strategii rozwoju infrastruktury kulturalnej miasta i regionu. Samorządowcy podczas spotkania przedstawili również harmonogram działań zmierzających do utworzenia szczecińskiej akademii artystycznej.
Minister Zdrojewski zaakceptował wstępną koncepcję organizacyjną uczelni oraz zadeklarował pomoc przy jej tworzeniu. Według ministra przyszła uczelnia powinna zawierać takie kierunki studiów, które nie są powszechne na innych uczelniach, a cieszą się dużym zainteresowaniem. Zaprezentowany projekt zawiera takie kierunki, m.in. koncepcję powołania studiów na wydziale jazz i intermedia.
Symbolicznym kamieniem węgielnym akademii może stać się Krzyż Erdmuty Brandenburskiej, zmarłej w 1621 r. żony księcia pomorskiego Jana Fryderyka, wielkiego mecenasa sztuki, inicjatora rozbudowy zamku szczecińskiego do jego obecnej, renesansowej formy. Po otwarciu sarkofagu księżnej Erdmuty w 1862 r. złoty krzyżyk został przekazany przez niemieckie władze rodzinie Hohenzollernów, która aktualnie wystawiła go na sprzedaż w jednej z galerii. Samorządowcy zwrócili się do Ministerstwa Kultury z prośbą o wsparcie finansowe zakupu tego wspaniałego zabytku przez Muzeum Narodowe w Szczecinie.Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
jns
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5609 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 18:18

  malcoolm napisał:  
[obrazek]
Malczewskiego StreetObrazek jpg wstawiony na forum

...wersja pierwotna... hihi


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5958 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 18:24
który wolicie :D ?


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Persona non grata
SKPS Portowcy
IP: zapisany
Na forum od 4934 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 19:07
Nie moge sie zdecydowac , cos fajnego jest w tym i w tym ;) w pierwszym podoba sie to ,ze nie jest wlasnie zbytnio rozbudowany na boki a za to rosnie w oczach do gory . Znowu drugi dobrze wyglada z bardziej rozbudowanymi bokami. Oba bardzo fajnie ujete w szkle , ale raczej oddalbym glos na zdjecie wstawione przez Malcoolma ;)


E.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4613 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 19:09

  malcoolm napisał:  
Obrazek jpg wstawiony na forum
Malczewskiego StreetCzyżby nasza nowa siedziba malcoolm?? :D

Ostatnio edytowany przez: E., 27 marca 2008, 18:56 [1 raz(y)]


D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4765 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 19:10
Wersja pierwsza jakby bardziej futurystyczna ;)


Wszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
SamAxe
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5698 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 21:38
To ten wieżowiec będzie stał w miejscu gdzie jest rozkopane, tam za parkingiem Galaxy.? ; )


U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6462 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 26/03/2008 22:32
tak, niby w tej dziurze za galaxy ma powstac nowy budynek - ale bez hurraoptymizmu, uwierze jak zaczna budowac. ogolnie szykuje sie w centrum niezly plac budowy - kaskada,nowa pleciuga, 20 pieter za galaxy, 30 pieter w miejscu dany, 9 pieter na rogu malczewskiego/wyzwolenia - co z tego powstanie i kiedy to sie okaze. Oby to nie byly mrzonki typu szybki tramwaj (nie wiem czy nie lepiej narazie rozbudowac istniejaca siec tramwajowa gdyz obecna niewiele sie zmienila od II WŚ) czy nowy stadion.


Szlugi, wóda, gołe baby !
chrisxx
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6483 dni

***
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/03/2008 00:37

  U-96 napisał:  
tak, niby w tej dziurze za galaxy ma powstac nowy budynek - ale bez hurraoptymizmu, uwierze jak zaczna budowac. ogolnie szykuje sie w centrum niezly plac budowy - kaskada,nowa pleciuga, 20 pieter za galaxy, 30 pieter w miejscu dany, 9 pieter na rogu malczewskiego/wyzwolenia - co z tego powstanie i kiedy to sie okaze. Oby to nie byly mrzonki typu szybki tramwaj (nie wiem czy nie lepiej narazie rozbudowac istniejaca siec tramwajowa gdyz obecna niewiele sie zmienila od II WŚ) czy nowy stadion.Kaskada, nowa pleciuga (bez której kaskada nie powstanie), 30p zamiast dany i oxygen (róg maleczewskiego) to inwestycje prywatne, na które są pozwolenia, więc są praktycznie zaklepane. Przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomości każdy miesiąc jest na wagę złota, dlatego nie zdziwiłbym się, jakby 20p za galaxy też powstało w ekspresowym tempie, gdyż budynek jest konkurencją dla dany. Jedyny problem to hiszpan, który ma w swoich rekach całą bramę portową... Jak dla mnie przekazanie takich terenów bez odpowiednich zabezpieczeń jest wielką porażka poprzednich władz miasta...
Ps. Wygląda na to, że w okolicach pl. Rodła wyrośnie nam "city", w co jeszcze kilka lat temu trudno by było komukolwiek uwierzyć... :)
Co do szybkiego tramwaju to jakiś miesiąc temu Krzystek powiedział, że obecnie bez dotacji miasta na to nie stać...


Irriducibili
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5765 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/03/2008 13:36
Kaskada, nowa pleciuga (bez której kaskada nie powstanie), 30p zamiast dany i oxygen (róg maleczewskiego) to inwestycje prywatne, na które są pozwolenia, więc są praktycznie zaklepane. Przy obecnej sytuacji na rynku nieruchomości każdy miesiąc jest na wagę złota, dlatego nie zdziwiłbym się, jakby 20p za galaxy też powstało w ekspresowym tempie, gdyż budynek jest konkurencją dla dany. Jedyny problem to hiszpan, który ma w swoich rekach całą bramę portową... Jak dla mnie przekazanie takich terenów bez odpowiednich zabezpieczeń jest wielką porażka poprzednich władz miasta...
Ps. Wygląda na to, że w okolicach pl. Rodła wyrośnie nam "city", w co jeszcze kilka lat temu trudno by było komukolwiek uwierzyć... :) Co do szybkiego tramwaju to jakiś miesiąc temu Krzystek powiedział, że obecnie bez dotacji miasta na to nie stać...[/cytat]

tak pol zartem pol serio:
Z tym city to lekka przesada -city to jest ale w Londynie albo Frankfurcie czy nawet namiastka w Warszawie ale nie u nas
..u nas raczej jeszcze dlugo nie bedzie widoku na ulicach chodzacych yuppies czy white collars;)
Pogon & Legia
U-96
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6462 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/03/2008 17:33
chrisxx ja wiem ze to sa prywatne inwestycje ale ile juz lat jestesmy karmieni czy przez miasto czy przez roznych inwestorow mrzonkami - uwierze jak zobacze ;)


Szlugi, wóda, gołe baby !
D.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4765 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/04/2008 17:57

  Cytat:  
W naszym województwie powstanie 55 nowych boisk. Pierwszego kwietnia Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego zaaprobował podział 18 mln 3125 tysięcy złotych pomiędzy 49 miejscowości, które otrzymają 33% dofinansowanie z budżetu województwa w ramach programu "Moje boisko Orlik 2012". Ministerstwo Sportu i Turystyki zakłada, że w każdej polskiej gminie powstanie kompleks dwóch boisk - małe boisko piłkarskie oraz boisko wielofunkcyjne.

Pełna lista miejscowości:
Banie, Białogard, Biały Bór, Bielice, Pełczyce, Choszczno, Darłowo, Dębno, Dobra Szczecińska, Drawno, Drawsko Pomorskie, Golczewo, Goleniów, Gryfice, Gryfino, Karnice, Kamień Pomorski, Kołobrzeg (dwa boiska), Koszalin (dwa boiska), Krzęcin, Łobez, Manowo, Mirosławiec, Myślibórz, Nowogard, Nowe Warpno, Ostrowice, Płoty, Polanów, Police, Przelewice, Pyrzyce, Resko, Rymań, Siemyśl, Sławno, Stara Dąbrowa, Stare Czarnowo, Stargard (dwa boiska), Stepnica, Szczecin (trzy boiska), Szczecinek, Świdwin (dwa boiska), Świnoujście, Świerzno, Tychowo, Wałcz, Widuchowa oraz ZłocienieWszyscy co nam źle życzyli, mówili byśmy skończyli
to w tej chwili zobaczyli jak bardzo się pomylili

Obrazek gif wstawiony na forum
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6351 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/04/2008 18:08
wow 3 boiska beda nowe ;d;d wiec biorac pod uwage ze sa mi znanie 3 male dobre boiska to bedzie przypadalo 70 tys osob na jedno ;d;d


  Cytat:  
Senator Piotr Zaremba zapewnia, że rzucony rok temu pomysł nadal jest realny
W porannej "Rozmowie pod krawatem" w Radiu Szczecin senator Piotr Zaremba zapewnił, że pracuje nad tym aby pod Szczecinem powstał tor Formuły 1. W najbliższym czasie ma przedstawić wyniki swoich starań. Ok. roku temu Zaremba rzucił taki pomysł. Do tej pory o postępach w tej sprawie nic nie wiadomo.


Ostatnio edytowany przez: avelyn, 3 kwietnia 2008, 19:01 [1 raz(y)]


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
Scarface
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5698 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 03/04/2008 23:42

  avelyn napisał:  
wow 3 boiska beda nowe ;d;d wiec biorac pod uwage ze sa mi znanie 3 male dobre boiska to bedzie przypadalo 70 tys osob na jedno ;d;d


  Cytat:  
Senator Piotr Zaremba zapewnia, że rzucony rok temu pomysł nadal jest realny
W porannej "Rozmowie pod krawatem" w Radiu Szczecin senator Piotr Zaremba zapewnił, że pracuje nad tym aby pod Szczecinem powstał tor Formuły 1. W najbliższym czasie ma przedstawić wyniki swoich starań. Ok. roku temu Zaremba rzucił taki pomysł. Do tej pory o postępach w tej sprawie nic nie wiadomo.
Taaa a na wyspie puckiej będzie kosmodrom prima aprilis się skończył czyli jedynie może chodzić o lans polityczny gwiazdy show-biznesu wyznają zasadę nie waże co mówią byleby mówili a politycy nie ważne co obiecać byleby obiecać, panie Zaremba w mieście nie ma stadionu, hali a nawet jebanego basenu nie wiem co pan pali że ma takie pomysły ale to musi być dobre.


Niech cię nie niepokoją
Cierpienia twe i błędy
Wszędy są drogi proste
Lecz i manowce są wszędy
O to chodzi jedynie
By naprzód wciąż iść śmiało
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005