Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Inwestycje w Szczecinie << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
J.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3832 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 06/04/2011 23:33

  Cytat:  
Rostowski zmusza miasta do cięć

Drogi, mosty, dworce: kluczowe miejskie inwestycje idą pod nóż

Plany Ministerstwa Finansów to początek inwestycyjnej katastrofy – twierdzą prezydenci największych polskich miast.

Resort pracuje nad projektem ustawy, która m.in. wprowadzi nową regułę wydatkową. Zgodnie z nią w ciągu czterech lat samorządy miałyby przyciąć deficyty do 1 proc. swoich dochodów, podczas gdy nie brakuje takich, które planowały nawet kilkanaście procent.

Jak wynika z obliczeń Unii Metropolii Polskich, do których dotarła "Rz", decyzje resortu finansów sprawią, że tylko na planowane do 2015 r. inwestycje 12 największych polskich miast zabraknie ponad miliarda złotych. – Skutki decyzji ministra Jacka Rostowskiego mogą zepchnąć Polskę ze ścieżki rozwoju – ostrzega Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska i prezes UMP.

Już dziś wiadomo, że władze Szczecina będą mieć kłopot ze sfinansowaniem sztandarowej inwestycji, jaką jest budowa obwodnicy śródmiejskiej. Wrocławianie nie doczekają się w najbliższych latach zaplanowanej już budowy mostu Wschodniego, który miał rozładować korki w części miasta.

W Łodzi pod znakiem zapytania stoi m.in. modernizacja dworca, w Katowicach realna staje się rezygnacja m.in. z budowy centrum kongresowego, a wart setki milionów złotych projekt modernizacji linii tramwajowych praktycznie już się posypał. – Cięcia mogą być bolesne, ale co robić, skoro minister Rostowski każe mi tylko w przyszłym roku obciąć wydatki na inwestycje o prawie 180 mln zł? – denerwuje się prezydent Katowic Piotr Uszok.

– Nagle zamyka nam się drogę do kredytów, choć samorządy z reguły tak prowadziły finanse, by pozwolić sobie na największy deficyt w czasie, gdy wejdą w fazę realizacji planowanych przedsięwzięć – mówi prezydent Poznania Ryszard Grobelny. I wskazuje, że 96 proc. długu publicznego generuje administracja rządowa.

Adamowicz: – Przy takich cięciach priorytetem będą inwestycje unijne, więc ucierpią te nie mniej ważne, ale planowane jako własne, np. remonty dróg czy budowy szkół.

Grozi też, że przyparte do muru samorządy poszukają pieniędzy w innych źródłach: np. podwyżkach cen biletów komunikacji miejskiej (jak ujawniliśmy wczoraj, drastyczny wzrost rozważa stołeczny ratusz) lub w podwyżkach podatków i opłat lokalnych. – Nie można tego wykluczyć – potwierdza Adamowicz.

Resort finansów jest jednak nieubłagany. Jego biuro prasowe zapewnia, że plany ministra nie zmniejszą inwestycji, tylko będą zabezpieczeniem "dla stabilności finansów publicznych w obszarze jednostek samorządu".


źródło


zostawiam więzy, wola odzyskała niepodległość
siłę i pewność, jeśli czujesz to chodź ze mną
jak nie zostawiam na którymś przystanku strach
i tych słabych, co marzenia umieją spełnić tylko w snach
tribu
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5705 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/04/2011 22:41

  avelyn napisał:  
Folwark_w_Skarbimierzycach - fajnie, że takie coś powstało w okolicach Szczecina


ostatnio tamtedy kilka razy przejezdzalem i sie wlasnie zastanawialem czy cos sie z tym dzieje czy moze po cichu to niszczeje. fajnie ze ktos to ogarnal:)


100% PD
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 15/04/2011 09:04
Dana znika :)
Obrazek jpg wstawiony na forumZdjęcie z SSC - autor Tomek2008


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Paulvanday
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5560 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/04/2011 11:01
Teraz to juz jest polowa tego co na zdjeciu panowie od 6 rano tam ja demoluja :)


Szczecin moim miastem,Pogon moim zyciem
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/04/2011 07:16

  Cytat:  
Krzystek: Nie zerwę umów dla ministra Rostowskiego
Tomasz Maciejewski
18.04.2011 aktualizacja: 2011-04-18 21:22

Minister finansów zatrzymuje rozwój Polski. Konferencję pod takim hasłem zorganizował wczoraj prezydent Szczecina. Podobne odbyły się (lub odbędą) w 11 innych miastach. Samorządy protestują przeciwko drastycznym limitom deficytu i zadłużenia, bo to oznacza "stop" dla lokalnych inwestycji

Samorządowcy szukają pomocy wszędzie (m.in. spotkali się Prezydentem Bronisławem Komorowskim i jego doradcami) i podejmują wspólne działania w ramach Unii Metropolii Polskich od kilku tygodni - od czasu, gdy poznali rządowe plany nowelizacji Ustawy o finansach publicznych. Resort finansów chce, by od 2012 r. deficyt budżetowy jednostek samorządu terytorialnego nie przekraczał 4 proc. Później ma być przez trzy lata redukowany do poziomu 1 proc. (w tym roku planowany deficyt gminy Szczecin ma wynieść 27 proc., w 2012 planowane jest 14 proc., od 2013 r. - już nadwyżka budżetowa). Według ministerialnych planów ograniczone zostanie też zadłużenie gmin. W 2012 r. może wynieść maks. 160 proc. długu z 2009 r. Co to oznacza dla Szczecina? Zejście z prognozowanego pułapu 900 mln na 440 mln zł, czyli wstrzymanie większości planowanych inwestycji. I trudności z dokończeniem tych realizowanych.

- Od jakiegoś czasu walczymy, dosłownie - walczymy z pomysłami ministra Jacka Rostowskiego, który odpowiedzialność za stan finansów państwa próbuje przerzucić na samorządy - stwierdził wczoraj prezydent Piotr Krzystek.

Samorządowcy przytaczają dane liczbowe. Ponad 94 proc. długu publicznego (wynosi obecnie 670 mld zł) to dług rządowy. Tylko za niespełna 6 proc. odpowiadają samorządy. Co gorsza - budżet państwa (300 mld zł) jest przejadany. Tylko 5 proc. przeznacza się na inwestycje. A gminy inwestują co czwartą złotówkę.

- Nasze finanse są zdrowe, pożyczamy tylko na inwestycje. Natomiast rząd zadłuża się, by pokryć wydatki bieżące - tłumaczy prezydent Szczecina. - Bardzo martwi to, że minister Rostowski nie chce z nami rozmawiać. Unikanie debaty to dowód, że racja jest po naszej stronie.

Okazją do spotkania Rostowskiego z zarządem Unii Metropolii Polskich miała być debata zorganizowana (w ubiegłym tygodniu) przez redakcję "Rzeczpospolitej". Ale żaden przedstawiciel resortu finansów na nią nie przyszedł.

- Mówiliśmy do ściany, ale ministerstwo dobrze zna nasze argumenty - mówi skarbnik Szczecina Stanisław Lipiński, który reprezentował miasto na spotkaniu w Warszawie. - W sprawie zmiany ustawy wszystkie samorządy mówią to samo. Mam nadzieję, że ta jednomyślność samorządowców wpłynie na decyzję ministerstwa.

Czy miasta mogą liczyć na pomoc "swoich" parlamentarzystów?

- Posłowie, w tym przedstawiciele rządzącej większości, znają problem. Ale jest dyscyplina partyjna. Raczej nie będą wspierali naszego stanowiska, tylko rządowe - prognozuje Krzystek.

Zmiana ustawy może oznaczać nie tylko wstrzymanie miejskich inwestycji, ale także konieczność zwrotu części środków unijnych, ewentualne odszkodowania dla wykonawców za zerwanie kontraktów itd.

- Mam wrażenie, że [ze strony rządu - red.] to taka strategia: byle do wyborów! - mówi Krzystek. - Jako samorząd wykorzystamy wszelkie środki prawne, by zmianę ustawę zablokować. Co, jeśli się nie uda? Ja umów na pewno nie będę zrywał, choćby to groziło Szczecinowi zarządem komisarycznym.

Zdaniem władz miasta lista zagrożonych projektów jest długa - obejmuje nie tylko planowane przedsięwzięcia, np. szybki tramwaj, Trasa Północna, remont ul. Potulickiej i Narutowicza, zakup taboru tramwajowego, ale także te już rozpoczęte - takie, jak przebudowa ul. Struga, budowa hali widowiskowo-sportowej i spalarni śmieci.

Jeśli rządowe plany wejdą w życie - w 2012 r. Szczecin będzie musiał ograniczyć wydatki inwestycyjne nawet o 350 mln zł.Za GW Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
eM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5131 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/04/2011 21:24

  Cytat:  
Jest chętny do kupna stoczni w Szczecinie

Belgijsko-niemiecka firma Teleskop złożyła ofertę na zakup majątku po upadłej stoczni szczecińskiej. Chce tam produkować duże elementy stalowe.

Spółka Teleskop ma zamiar kupić cały majątek po zakładzie, który obecnie jest własnością Towarzystwa Finansowego Silesia. Spółka złożyła na początku kwietnia ofertę kupna ponad 50 hektarów powierzchni zabudowanej i niezabudowanej byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Negocjacje w sprawie transakcji zaplanowano na początek maja.

- W przypadku pomyślnego przebiegu rozmów, plany inwestycyjne Teleskop zakładają utworzenie tysiąca nowych miejsc pracy oraz inwestycję rzędu 20 mln euro do końca 2020 r. - powiedział Paweł Wagner z firmy Teleskop.

Jak wyjaśnił, Teleskop zamierza produkować w Szczecinie duże elementy i podzespoły stalowe. Część majątku, w tym pochylnię Wulkan, Teleskop miałby dzierżawić na potrzeby budowy wielkogabarytowych elementów przyszłego tunelu drogowo-kolejowego, który ma połączyć Niemcy i Danię.

Towarzystwo Finansowe Silesia jesienią zeszłego roku wylicytowało najważniejsze nieruchomości wchodzące w skład SSN. Wśród kupionego przez TFS majątku są m.in. trzy pochylnie, nabrzeża o długości 510 m wyposażone w urządzenia dźwigowe, a także place składowe, hale przemysłowe wraz z infrastrukturą dźwignicową, obiekty biurowe oraz grunty o łącznej powierzchni 50 hektarów.

TF Silesia z siedzibą w Katowicach specjalizuje się w rewitalizacji gospodarczej i zagospodarowywaniu obszarów poprzemysłowych. Towarzystwo powstało w grudniu 2000 r., jego udziałowcami zostali: Skarb Państwa i Agencja Rozwoju Przemysłu. Obecnie podstawą działalności spółki są specjalistyczne działania naprawcze i doradztwo na rzecz poprawy stanu zakładów w trudnej sytuacji. TFS ma m.in. wspomagać politykę gospodarczą państwa, angażując pieniądze w restrukturyzacje na zasadach komercyjnych.

http://niezalezna.pl/9362-jest-chetny-do-kupna-stoczni-w-szczecinieanathema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4959 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 19/04/2011 22:14

  eM napisał:  

  Cytat:  
Jest chętny do kupna stoczni w Szczecinie

Belgijsko-niemiecka firma Teleskop złożyła ofertę na zakup majątku po upadłej stoczni szczecińskiej. Chce tam produkować duże elementy stalowe.

Spółka Teleskop ma zamiar kupić cały majątek po zakładzie, który obecnie jest własnością Towarzystwa Finansowego Silesia. Spółka złożyła na początku kwietnia ofertę kupna ponad 50 hektarów powierzchni zabudowanej i niezabudowanej byłej Stoczni Szczecińskiej Nowa. Negocjacje w sprawie transakcji zaplanowano na początek maja.

- W przypadku pomyślnego przebiegu rozmów, plany inwestycyjne Teleskop zakładają utworzenie tysiąca nowych miejsc pracy oraz inwestycję rzędu 20 mln euro do końca 2020 r. - powiedział Paweł Wagner z firmy Teleskop.

Jak wyjaśnił, Teleskop zamierza produkować w Szczecinie duże elementy i podzespoły stalowe. Część majątku, w tym pochylnię Wulkan, Teleskop miałby dzierżawić na potrzeby budowy wielkogabarytowych elementów przyszłego tunelu drogowo-kolejowego, który ma połączyć Niemcy i Danię.

Towarzystwo Finansowe Silesia jesienią zeszłego roku wylicytowało najważniejsze nieruchomości wchodzące w skład SSN. Wśród kupionego przez TFS majątku są m.in. trzy pochylnie, nabrzeża o długości 510 m wyposażone w urządzenia dźwigowe, a także place składowe, hale przemysłowe wraz z infrastrukturą dźwignicową, obiekty biurowe oraz grunty o łącznej powierzchni 50 hektarów.

TF Silesia z siedzibą w Katowicach specjalizuje się w rewitalizacji gospodarczej i zagospodarowywaniu obszarów poprzemysłowych. Towarzystwo powstało w grudniu 2000 r., jego udziałowcami zostali: Skarb Państwa i Agencja Rozwoju Przemysłu. Obecnie podstawą działalności spółki są specjalistyczne działania naprawcze i doradztwo na rzecz poprawy stanu zakładów w trudnej sytuacji. TFS ma m.in. wspomagać politykę gospodarczą państwa, angażując pieniądze w restrukturyzacje na zasadach komercyjnych.

http://niezalezna.pl/9362-jest-chetny-do-kupna-stoczni-w-szczecinie
o taki teleskop kaman?

:D


'Ludzie, w których może jeszcze tkwi iskierka ludzkości, uczuć ludzkich, opamiętajcie się! Usłyszcie mój krzyk, krzyk szarego, zwyczajnego człowieka, syna narodu, który własną i cudzą wolność ukochał ponad wszystko, ponad własne życie, opamiętajcie się! Jeszcze nie jest za późno!"

Odwagę, bym mógł zmieniać rzeczy, które mogą i powinny być zmienione,
Łagodność, bym akceptował rzeczy, które nie mogą być zmienione i
Mądrość, bym umiał odróżnić jedne rzeczy od drugich.
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 29/04/2011 12:26

  Cytat:  
Szczecin chce wygrać. Nominacje za przestrzeń

Zarząd Główny Towarzystwa Urbanistów Polskich nominował pięć miejsc w Szczecinie do konkursu na najlepiej zagospodarowaną przestrzeń publiczną w Polsce.

Urbaniści wskazali miejsca, które w ciągu ostatniego roku zostały wyremontowane i dziś - ich zdaniem - są wizytówkami i reprezentacyjnymi miejscami w Szczecinie.

Nominacje otrzymały:
Skwer im. Janiny Szczerskiej
Polana Czerwona
Tereny wokół Jeziorka Słonecznego
Plac Ojca Jakuba Wujka
Skwer przy ulicy Świętej Barbary.

W tym roku odbędzie się już piąta edycja konkursu. Jego ideą jest m.in. promocja miejsc, które przyczyniają się do poprawy ładu przestrzennego i estetyki oraz zwiększają atrakcyjność przestrzeni publicznych w Polsce. Czy szczecińskie miejsca znajdą uznanie?Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/05/2011 12:09

  Cytat:  
Teleskop rozmawia z Silesią. Kupi stocznię?

05.05.2011 aktualizacja: 2011-05-04 20:14

- Jesteśmy gotowi do wszelkich kompromisów, by doszło do transakcji - zapewnia spółka Teleskop. W czwartek rozmowy na temat zakupu całego terenu Stoczni Szczecińskiej Nowa.


Stocznia należy do powiązanego ze skarbem państwa funduszu TF Silesia, który w listopadzie 2010 r. kupił zakład od zarządcy kompensacji władającego majątkiem SSN po jej zamknięciu dwa lata temu. Rozmowy między TF Silesia a szefami spółki Teleskop będą prowadzone w Warszawie.

Teleskop to spółka działająca w Kostrzynie. Firma należy do belgijskiej firmy Henschel Engineering, działającej w sektorze elektromaszynowym. - Nasz kostrzyński zakład to 37 tys. m kw. hal i 700 pracujących w nich spawaczy - opisuje zakład Paweł Wagner, przedstawiciel spółki Silesia.

Na terenie Stoczni Szczecińskiej Teleskop chce produkować duże, tzw. ponadwymiarowe elementy i podzespoły konstrukcji stalowych.

- Do stoczni przymierzamy się od roku - mówi Paweł Wagner. - Jesteśmy zainteresowani halami produkcyjnymi i dostępem do nabrzeża.

Pochylnie Teleskop chce wydzierżawić konsorcjum szczecińskich firm, które zamierzają wystartować w przetargu na budowę elementów tunelu drogowo-kolejowego Femern Sund Baelt (ma połączyć Niemcy i Danię). O jakie firmy chodzi? Tego Teleskop nie chce ujawnić.

Kostrzyńska spółka twierdzi, że TF Silesia otrzymała już konkretną propozycję dotyczącą kupna stoczni, ale nie ujawnia szczegółów.

- Jesteśmy gotowi do wszelkich kompromisów, by doszło do transakcji - zapewnia Paweł Wagner.

TFI Silesia za stocznię zapłaciła prawie 81 mln zł. Część stoczniowych nieruchomości jest już wydzierżawiona niewielkim spółkom, które zajmują się m.in. remontami i przebudową statków.Za http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,9541275,Teleskop_rozmawia_z_Silesia__Kupi_stocznie_.html#ixzz1LT5IGxVX


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5820 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 05/05/2011 14:59
Pytanie związane z tematem, co to za konstrukcja jest budowana za Radisonem (na tym placyku) w tym momencie? (jakaś taka kulista)


Boberek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6048 dni

**
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/05/2011 11:12

  Cytat:  
Teatr Lalek Pleciuga uruchomia pierwszą w Szczecinie fontannę multimedialną. Wybudowany za 3,5 mln zł obiekt ma tryskać wodą, grać muzykę i świecić tęczowymi światłami.

Fontanna przy Pleciudze powstała w ramach przebudowy Placu Teatralnego zastępując dotychczasowy basen przeciwpożarowy.

Fontanna to prostokąt o powierzchni 350 mkw. z częściowo przykrytym płytami kamiennymi lustrem wody. Całość przypomina klawiaturę fortepianu. Na jednym z boków zostały zamontowane podświetlane kolorowo szklane tafle, na tle których rozgrywać się będzie spektakl woda-światło-dźwięk.

Fontanna będzie tryskać strumieniami wody na wysokość 1,5 m z 35 sterowanych elektronicznie dysz strumieniowych, oświetlonych wielokolorowymi reflektorami ledowymi. Zainstalowano też dysze kaskadowe oświetlone światłem białym.

Ta wodna kompozycja ma poruszać się w rytmie muzyki skomponowanej przez szczecińskiego kompozytora Piotra Klimka.

Trwające 25 minut pokazy świetlno - muzyczne będą odbywały się każdego dnia o godz.21:30.Pierwszy – w sobotę. W ciągu dnia fontanna będzie tryskać wodą.

Generalnym wykonawcą fontanny jest firma ERBUD SA, z którą współpracowali: WATERSYSTEM Sp. z o.o. i OASE GmbH, wykonawcy takich obiektów jak: pływająca fontanna w St. Petersburg na Newie, wodny most w Seulu Banpo Bridge, fontann w Parku Olimpijskim w Pekinie oraz Multimedialnego Parku Fontann w Warszawie.Robert Dymkowski najlepszy napastnik POLSKI :)
waski247
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3946 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 07/05/2011 11:49

  eF^ napisał:  
Pytanie związane z tematem, co to za konstrukcja jest budowana za Radisonem (na tym placyku) w tym momencie? (jakaś taka kulista)Namiot na konferencje naukową która ma się niedługo odbyć. Swoją drogą szkoda że nie ma w Szczecinie pomieszczenia które mogłoby pomieścić kilkaset osób na konferencję. A na nowym stadionie na pewno byłaby taka sala konferencyjna...


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/05/2011 07:50
> Tramwaje Szczecińskie malują na szaro
> Żółtych barierek będzie coraz mniej
>
> W całym ciągu komunikacyjnym od Turzynu do p.Kościuszki nowe
> barierki wygradzające torowiska będą koloru szarego - informuje
> Krystyna Gawrońska ze spółki Tramwaje Szczecińskie. - Potem
> będziemy sukcesywnie wymieniać kolejne.
> Montaż barierek na ul. Krzywoustego już się rozpoczął.
> Potrwa dwa tygodnie. Szare mają być też barierki przy
> przystankach komunikacji miejskiej, za które odpowiada ZDiTM .
> Nie znaczy to jednak, że miejskie spółki przemalują w
> najbliższym czasie wszystkie żółte ogrodzenia. Zmienią one
> kolor dopiero wtedy, gdy wyblakną i zostaną zakwalifikowane do
> 'odświeżenia'.
> Zmiana polityki TS i ZDiTM w kwestii kolorystyki ogrodzeń ma
> związek z ubiegłoroczną akcją Stowarzyszenia Estetycznego i
> Nowoczesnego Szczecina, którego członkowie przekonywali
> urzędników miejskich, że żółte barierki źle wpływają na
> estetykę miasta.

Za GW Szczecin

Coś w tym stylu :)

Obrazek png wstawiony na forum

A gdyby były jeszcze ciemniejsze (zdjęcia z forum SSC)


Obrazek png wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 18/05/2011 11:19
To tak jakby ktoś jeszcze twierdził, że u nas nic się nie dzieje i nie ma żadnych inwestycji:

Obrazek png wstawiony na forum


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/05/2011 08:51
System informacji miejskiej Opublikowany został katalog nowego SIMu


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 20/05/2011 14:26

  Cytat:  
Aleja Niepodległości bez przejazdu

W środę 25 maja br. rozpocznie się przebudowa al. Niepodległości na odcinku od Placu Żołnierza do Bramy Portowej.

Nieprzejezdna będzie nitka w kierunku Bramy Portowej.
Prace związane są z przebudową układu drogowego wokół powstającej Galerii Handlowej Kaskada i ten etap potrwa ok. 6 tygodni.
Aleją Niepodległości będą mogły poruszać się jedynie pojazdy komunikacji miejskiej, taksówki oraz pojazdy służbowe instytucji zlokalizowanych na remontowanym odcinku.

Objazd w kierunku Bramy Portowej będzie poprowadzony od Placu Żołnierza Polskiego Trasą Zamkową, Nabrzeżem Wieleckim i ul. Wyszyńskiego.
W al. Wyzwolenia (na odcinku od Placu Rodła do Placu Żołnierza Polskiego) ustalony zostanie priorytet dla komunikacji miejskiej poprzez wydzielenie prawego pasa, po którym będą mogły poruszać się pojazdy komunikacji miejskiej i taksówki.
Z al. Wyzwolenia w kierunku Trasy Zamkową będzie można skręcić ze wszystkich pasów.Za szczecin.pl


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 27/05/2011 22:27

  Cytat:  
Nic się w tym mieście nie dzieje, puste biurowce, syf wszędzie, gospodarka upadła, miasta niemalże nie ma!!! Ale i tak wszyscy umrzemy przez niemieckie warzywa!!!
---
Po co ten przystanek nowy, i tak nikt nie jeździ komunikacją miejską, wszystkie miasta nas wyprzedzają, nawet Koszalin i piękny Stargard wciąż Szczeciński !!! Choszczno ma więcej inwestycji, nie mówiąc o metropolitarnej aglomeracji Wałcza i Piły. Jak tak dalej pójdzie to trzeba będzie się wyprowadzić do Gorzowa, tam to jest dopiero życie jak w Madrycie, nie to co w Szczecinie, gdzie nic się nie dzieje, nie ma pracy, chleba, potrzebujemy huty na Bramie Portowej! Huty i nowej cukierni albo papierni! Stocznię trzeba reaktywować, statki z PCV budować dla chińczyków, tania wersja, biórowce stojom póste cały czas, nikt tam nie pracóje, białe kołnieżyki w Oksydżenie nie majom na lancz i w Sabłeju pósto cały czas, nikt nie pszyjdzie zjeść bo za co niby? Gdzie jest pan Litwiński co obiecał pracy i chleba? Ja siem pytam?


Komentarz z MM Szczecin


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
Owczarek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 3539 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/05/2011 09:42
Zwykła prowokacja , zwykły internetowy troll.
Nie przejmuj się tak tymi komentarzami.


Bzyku
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5659 dni

*
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 28/05/2011 09:52
Przecież widać, że ktoś to ironicznie napisał :)


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 5849 dni
Odp: Inwestycje w Szczecinie - 04/06/2011 17:02

  Szczecin Blog napisał:  

Baltic Business Park stanie się największym kompleksem biurowym w całej północnej Polsce. Kilka dni temu wmurowany został kamień węgielny pod budowę 4 nowoczesnych biurowców.

Tereny, na którym powstają nowe biurowce kiedyś był własnością Stoczni Szczecińskiej – obiekty będą się mieścić przy ulicy 1 maja (niedaleko byłego kąpieliska Gontynka).

Baltic Business Park zostanie zbudowany na powierzchni ponad 40 tysięcy metrów kwadratowych. Prace w nich znajdzie około 4 tysięcy osób – dla nich przygotowanych będzie około 800 miejsc parkingowych (ponad 470 z nich będzie mogło parkować na kondygnacjach podziemnych).
Czy wiadomo coś więcej na temat samych budynków?

Elewacje zostaną wykonane ze szkła oraz cegły klinkierowej. Każdy budynek Baltic Business Park ma mieć reprezentacyjny hol, recepcję, a na parterze budynków przewidziane są lokale gastronomiczne.

Na działce 2,1 hektara powstaną 4 budynki kategorii B+ po 6 kondygnacji każdy. Łączna powierzchnia tych obiektów to ok. 37000 m2:

Budynek A – 7000 m2,
Budynek B – 9200 m2
Budynek C – 11300 m2
Budynek D – 9400 m2

Pierwsze dwa budynki mają zostać ukończone jeszcze w przyszłym roku, natomiast pozostałe na początku 2013 roku.

Za Szczecin Blog


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 65  - 66  - 67  - 68  - 69  - 70  - 71  - 72  - 73  - 74  - 75  - 76  - 77  - 78  - 79  - 80  - 81  - 82  - 83  - 84  - 85  - 86  - 87  - 88  - 89  - 90  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.07 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005