Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Cz
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7167 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 21:18
Spagetti wiemn o tym :), ale poszli po rozum do glowy, bo chlorek sodu ma niszczycielskie dzialanie nie tylko dla roslinnosci ale takze dla zwierzat, gleb, czy samochodow nie mowiac o ubraniach. Teraz podobno w Szwecji szczegolnie na mniej uczeszczanych drogach na polnocy kraju stosuje sie mieszanke z frakcja kamienista, zgadza sie ?

PogonFan innego sposobu niby nie ma, ale chlorek sodu rowniez jest zlym sposobem i wcale nie tanim bo powinno sie taki snieg zbierac i wywozic na specjalnie przygotwane miejsca, koszt zbierania, dowozu i utylzacji nie jest maly.


www.sectorshop.net
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7046 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 21:32

  ToMeK MKS napisał:  

  kaes napisał:  
Jestem ciekawy co z tego wyniknie w niedalekiej przyszłości: klik



Dobrze że chcą karać młodych kierowców bo jest naprawde wiele wypadków na drogach i czasami ludzie umierają zbyt młodo. Ale czy tak karać? Jeden będzie piratował i uda mu się uniknąć kontroli i właśnie takiej kary, co bardziej go umocni w swoim przekonaniu że jest świetnym kierowcą. Za to drugi na odwrót. Wpadnie na znaku którego i tak nikt nie przestrzega ;) Powinny być psychotesty dla każdego niezależnie od kat. może to w jakimś stopniu ograniczy dostęp do auta swirowi.



Też jestem takiego zdania pomimo tego, że jestem młodym kierowcą. Tylko, że wraz z zaostrzeniem przepisów powinni też poprawiać infrastrukturę. Swoją drogą jestem ciekawy jak to będzie wyglądało z mandatami, bo teraz 'świażakowi' dają z górnej pułki przeważnie, to co się stanie przy wejściu owego przepisu...


Bronek
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6774 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 22:10

  kaes napisał:  

  ToMeK MKS napisał:  

  kaes napisał:  
Jestem ciekawy co z tego wyniknie w niedalekiej przyszłości: klik



Dobrze że chcą karać młodych kierowców bo jest naprawde wiele wypadków na drogach i czasami ludzie umierają zbyt młodo. Ale czy tak karać? Jeden będzie piratował i uda mu się uniknąć kontroli i właśnie takiej kary, co bardziej go umocni w swoim przekonaniu że jest świetnym kierowcą. Za to drugi na odwrót. Wpadnie na znaku którego i tak nikt nie przestrzega ;) Powinny być psychotesty dla każdego niezależnie od kat. może to w jakimś stopniu ograniczy dostęp do auta swirowi.



Też jestem takiego zdania pomimo tego, że jestem młodym kierowcą. Tylko, że wraz z zaostrzeniem przepisów powinni też poprawiać infrastrukturę. Swoją drogą jestem ciekawy jak to będzie wyglądało z mandatami, bo teraz 'świażakowi' dają z górnej pułki przeważnie, to co się stanie przy wejściu owego przepisu...



A mnie aż wk****aja teksty że młodzi to nie umią jeżdzić, że są piratami itp. itd. Warto zwrócić uwagę że jest bardzo wielu młodych kierowców rozsądnie jezdżących, od których można by się tego rozsądku i kultury jazdy uczyć.
Dla mnie bez wartości to są wielce doswiadczeni kierowcy którzy się na mieście wpieprzają każdemy przed maske bo myślą ze jak jeżdżą niewiadomo ile lat to im wszystko wolno, im wszystko wychodzi i wcale nie powodują zagrożeń ani wypadków. Pamiętać trzeba że zbytnia pewność siebie na drodze może zgubić...


Obrazek jpg wstawiony na forum
Nie myślę "jak to będzie wyglądać", ale myślę "jak to zrobić"!
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 22:23
moim zdaniem to nie jest tak ze wypadki sa wina tylko mlodych, bo jest tez tak jak mowisz Bronek, ze niektorzy kierowcy uwazaja, ze z racji tego ze jezdza 10-15 lat albo maja ponad 60 lat to nie musza pierwszenstwa ustepowac, albo stosowac sie do innych przepisow bo "co taki gowniarz tu na mnie bedzie trabil". ale pomimo wszystko jest wielu mlodych ktorzy jak zdadza prawko to odrazu mysla ze wszystkie rozumy pozjadali i jestem za tym zaostrzeniem kar, i wypadaloby tez wprowadzic badania jakies i testy dla osob posiadajacych prawo jazdy iles lat i po przekroczeniu powiedzmy 60 lat


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7046 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 22:59

  Bronek napisał:  

  kaes napisał:  

  ToMeK MKS napisał:  

  kaes napisał:  
Jestem ciekawy co z tego wyniknie w niedalekiej przyszłości: klik



Dobrze że chcą karać młodych kierowców bo jest naprawde wiele wypadków na drogach i czasami ludzie umierają zbyt młodo. Ale czy tak karać? Jeden będzie piratował i uda mu się uniknąć kontroli i właśnie takiej kary, co bardziej go umocni w swoim przekonaniu że jest świetnym kierowcą. Za to drugi na odwrót. Wpadnie na znaku którego i tak nikt nie przestrzega ;) Powinny być psychotesty dla każdego niezależnie od kat. może to w jakimś stopniu ograniczy dostęp do auta swirowi.



Też jestem takiego zdania pomimo tego, że jestem młodym kierowcą. Tylko, że wraz z zaostrzeniem przepisów powinni też poprawiać infrastrukturę. Swoją drogą jestem ciekawy jak to będzie wyglądało z mandatami, bo teraz 'świażakowi' dają z górnej pułki przeważnie, to co się stanie przy wejściu owego przepisu...



A mnie aż wk****aja teksty że młodzi to nie umią jeżdzić, że są piratami itp. itd. Warto zwrócić uwagę że jest bardzo wielu młodych kierowców rozsądnie jezdżących, od których można by się tego rozsądku i kultury jazdy uczyć.
Dla mnie bez wartości to są wielce doswiadczeni kierowcy którzy się na mieście wpieprzają każdemy przed maske bo myślą ze jak jeżdżą niewiadomo ile lat to im wszystko wolno, im wszystko wychodzi i wcale nie powodują zagrożeń ani wypadków. Pamiętać trzeba że zbytnia pewność siebie na drodze może zgubić...



Nigdzie nie napisałem, że młodzi nie umieją jeździć. Po prostu jest wielu świeżych, których ponosi fantazja, co nie oznacza, że wszystkich :)


Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6394 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 23:04
Niestety statystyki nie kłamią. Młodzi powodują tych wypadków najwięcej, co nie jest jednoznaczne z tym ze gorzej jeździmy. Ale wydaje mi się, że kluczowy element przyczyniający się do wypadków na drogach to jednak "nasza" kultura jazdy w Polsce. Za duże prędkości, brawura itd no i niestety jeszcze mało dróg kategorii A oraz S, które jednak są bezpieczniejsze od krajówek. (chociaż to się zmienia i jest coraz lepiej).


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
eF^
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7416 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 09/02/2010 23:17

  Cytat:  
A mnie aż wk****aja teksty że młodzi to nie umią jeżdzić, że są piratami itp. itd. Warto zwrócić uwagę że jest bardzo wielu młodych kierowców rozsądnie jezdżących, od których można by się tego rozsądku i kultury jazdy uczyć.



To źle, że Cie to wkurwia bo takie są fakty, młodzi kierowcy nie są doświadczeni na drodze i powodują multum wypadków jeśli zaostrzy się przepisy to może przyczyni się to do tego, że niektórzy nie będą szaleć od razu po dostaniu prawka do ręki i pomyślą dwa razy zanim w durny sposób złamią przepisy.
Jasne, że przesadą jest zwalanie wszystkiego na tych, którzy dopiero co zdali egzamin ale taka jest prawda sam parę lat temu po zdaniu egzaminu bałem się na zatłoczone ulice Szczecina wyjeżdżać.


Bolo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6130 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2010 00:14
A jak precyzuja te wykroczenia?? Czy za to ze dwa razy nie zapne pasow i raz pojade bez swiatel zabiora mi prawko?? Czy chodzi o przejechaniu na czerwonym czy o co?


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7046 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2010 02:55

  Bolo napisał:  
A jak precyzuja te wykroczenia?? Czy za to ze dwa razy nie zapne pasow i raz pojade bez swiatel zabiora mi prawko?? Czy chodzi o przejechaniu na czerwonym czy o co?



Obecnie jesteś oceniany z najwyższych stawek taryfikatora.
Po wprowadzeniu tych przepisów w zależności od przewinienia jesteś karany. Uzbierasz 24pkt, masz jakieś testy, jeśli przez 5 lat uzbierasz kolejne 24 pkt i będziesz miał 48 razem to tracisz prawo jazdy. Wiadomo nie dojebią Cię za brak świateł, ale jako młody kierowca punkcik będziesz mógł złapać.


ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5315 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2010 12:48
koledze chyba chodziło o to:

  Cytat:  
Każda osoba, która pierwszy raz uzyska prawo jazdy na samochód osobowy, zostanie objęta dwuletnim okresem próbnym. Jeżeli w tym czasie popełni dwa wykroczenia drogowe, zostanie odesłana na specjalny kurs reedukacyjny, a okres próbny zostanie wydłużony. Z kolei za popełnienie trzech wykroczeń w czasie próby młody kierowca utraci prawo jazdy.



"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
ZCH 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7389 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2010 21:54

  Mvin napisał:  
Za duże prędkości, brawura itd no i niestety jeszcze mało dróg kategorii A oraz S, które jednak są bezpieczniejsze od krajówek. (chociaż to się zmienia i jest coraz lepiej).

Myślę że w takie warunki pogodowe jak mamy każdemu może sie przytrafić jakaś drobna kolizja ;) i nie mamy tu co prowadzić statystyki wiekowej. Ogólnie stan drogi krajowej nazwijmy mało szybki oraz mało bezkolizyjny. Ale są miejsca gdzie można normalnie pojechać...


Na Ziemi Choszczeńskiej Wychowani Z Pogonią Od Zawsze Związani...
niebuszewo8308
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5482 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/02/2010 20:09
Możecie polecić jakąś stacje diagnostyczną, która bezproblemowo wykonuje obowiązkowy
przegląd techniczny samochodu? Bezproblemowo tzn. bez wyjątkowej upierdliwości, jak mają niektórzy diagności.


POGOŃ SZCZECIN
Rch.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6394 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/02/2010 20:32
Ja polecam tą stację.
Stacja kontroli pojazdów ZS/34/P
ul. Przestrzenna 4, 70-800 Szczecin
tel. (0-91) 462-52-53

Ja tam jeżdżę co roku i nie mam problemu z uzyskaniem przeglądu. Nawet diagnosta mi raz nie podnosił maski. Gaśnicy czy trójkąta nie sprawdzał nigdy. Najważniejsze dla niego były hamulce oraz zawieszenie. Nawet jak miałem tam wadę z zawieszeniem, powiedział abym to zrobił jak najszybciej, ale pieczątkę dał oczywiście od razu. Ważne jest to aby działał hamulec ręczny oraz z silnika nie ciekł olej, bo jak masz którąś z tych rzeczy nie sprawną to zapomnij.
Druga sprawa to polecam aby jeździć cały czas do tego samego, widząc swoje pieczątki w dowodzie inaczej podchodzi do sprawdzania auta.
Wracając jeszcze do tej SKP, to jest tam dwóch diagnostów taki starszy gościu i taki młodszy grubszy:) Obydwaj są spoko. A drugi słucha Eska Rock więc jak wjedziesz na kanał odpal tą stacje;) kiedyś akurat tak mi się zdarzyło mieć włączona tą stację;)

Powodzenia;)


Ultras Pogoń!MW03!Prawa Strona Miasta!
niebuszewo8308
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5482 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/02/2010 20:48

  Mvin napisał:  
Ja polecam tą stację.
Stacja kontroli pojazdów ZS/34/P
ul. Przestrzenna 4, 70-800 Szczecin
tel. (0-91) 462-52-53

Ja tam jeżdżę co roku i nie mam problemu z uzyskaniem przeglądu. Nawet diagnosta mi raz nie podnosił maski. Gaśnicy czy trójkąta nie sprawdzał nigdy. Najważniejsze dla niego były hamulce oraz zawieszenie. Nawet jak miałem tam wadę z zawieszeniem, powiedział abym to zrobił jak najszybciej, ale pieczątkę dał oczywiście od razu. Ważne jest to aby działał hamulec ręczny oraz z silnika nie ciekł olej, bo jak masz którąś z tych rzeczy nie sprawną to zapomnij.
Druga sprawa to polecam aby jeździć cały czas do tego samego, widząc swoje pieczątki w dowodzie inaczej podchodzi do sprawdzania auta.
Wracając jeszcze do tej SKP, to jest tam dwóch diagnostów taki starszy gościu i taki młodszy grubszy:) Obydwaj są spoko. A drugi słucha Eska Rock więc jak wjedziesz na kanał odpal tą stacje;) kiedyś akurat tak mi się zdarzyło mieć włączona tą stację;)

Powodzenia;)



no to moge miec lipe z przejsciem tego przegladu:/ bo mam slabszy hamulec reczny na prawym kole;/ kupilem szczeki ale pogoda nie umozliwi wymiany;/ a kasy na mechanika brak.


POGOŃ SZCZECIN
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6188 dni




Odp: Temat dla kierowców - 04/03/2010 17:25
Witam. Zna może ktoś z forumowiczów kogoś kto zajmuje się elektroniką samochodową? Chodzi mi konkretnie o "naprawe" wyświetlacza od klimatronika w Audi A4. Objawy to : nie zawsze działają przyciski, niepodświtla itp. Bardzo drażniąca usterka.


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6920 dni




Odp: Temat dla kierowców - 04/03/2010 18:26

  RS4 napisał:  
Witam. Zna może ktoś z forumowiczów kogoś kto zajmuje się elektroniką samochodową? Chodzi mi konkretnie o "naprawe" wyświetlacza od klimatronika w Audi A4. Objawy to : nie zawsze działają przyciski, niepodświtla itp. Bardzo drażniąca usterka.



Zobacz tu: http://autoradio.webhost.pl/ .


A. Strzelba
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7177 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 30/03/2010 23:36
wie ktos jak to jest z tymi pkt. karnymi? Po ilu wkoncu moga zabrac prawko? Bo gdzies na necie wyczytalem, ze juz pare osob przechodzilo dodatkowe egzaminy po zebraniu 24 punktow... Mial ktos z Was z tym do czynienia??


nara
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7046 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 30/03/2010 23:38
Z tego co piszą, to po 24 punktach masz egzamin, potem jak znowu złapiesz 24 czyli podliczając masz 48, zabierają prawko.


pablo_mks
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8171 dni




Odp: Temat dla kierowców - 31/03/2010 09:10
W chwili obecnej cały czas jest limit 24 pkt. karnych. Jeżeli się przekroczy owy limit prawko jest zabierane i wysyłają na ponowny egzamin (teoria + praktyka). Jeżeli ktoś ma prawko mniej niż rok i przekroczy 20 pkt to zabierają mu prawko i dodatkowo trzeba przejść raz jeszcze kurs w szkole jazdy ( no i zdać egzamin teoria + praktyka). Jest projekt która, zakłada zabranie prawka dopiero po 48pkt ale Sejm zdaje się, że jeszcze tego nie zatwierdził. Aha no i jest możliwość odbycia szkolenia w każdym WORDzie raz na 6 miesięcy chyba i po tym szkoleniu odjęte nam zostaje 6 pkt.


DeeMeN.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6100 dni




Odp: Temat dla kierowców - 07/04/2010 20:51
Gdzie znajdę w Szczecinie duży wybór felg aluminiowych ? Wstępnie zaznaczam, że "Linea" już odwiedzona ;)

@ Przema
Zapomniałem napisać, chodzi mi o nowe.

Ostatnio edytowany przez: DeeMeN., 7 kwietnia 2010, 21:32 [1 raz(y)]


Myślę, że sobie w życiu poradzę bo potrafię kombinować i swoich ideałów nie zdradzę !
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.15 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005