Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
MofM
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6614 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/12/2012 20:41

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie
Miałem dzisiaj taką sytuację. Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Królowej Korony Polskiej stoi Fotoradar stacjonarny (Traffipax SM). Nie jestem pewien czy to akurat jebnęło zdjęcie mi czy komuś jadącemu ulicą Wojska Polskiego(ja wyjeżdżałem od ul.Królowej Korony Polskiej). Otóż stoi tam ww. radar który uruchamia się w momencie włączenia się czerwonego światła. Podjeżdżając do skrzyżowania zatrzymałem się na czerwonym odczekałem 40 sekund i dopiero ruszyłem. W momencie przejeżdżania koło radaru 2 razy błysnęło(nie wiem czy mi). Napewno nie przejechałem na czerwonym ale mogło być tak że w panujących dzisiaj zimowych warunkach zatrzymałem się za linią zatrzymania i wtedy uruchomił się radar a zdjecie zrobiło mi jak podjechałem do radaru. Czy w tym wypadku mogę nie przyjąć mandatu tłumacząc się tym że nie było widać linii zatrzymania się.



Chyba sie nie beda czepiac, znajomy kiedys na skrzyzowaniu ku sloncu z piastow, tez w warunkach zimowych przejechal przez skrzyzowanie, fotoradar zdjecie zrobil ale nic nie przyszlo od 4 lat.


szczepaneq
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6074 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/12/2012 20:44

  MofM napisał:  

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie
Miałem dzisiaj taką sytuację. Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Królowej Korony Polskiej stoi Fotoradar stacjonarny (Traffipax SM). Nie jestem pewien czy to akurat jebnęło zdjęcie mi czy komuś jadącemu ulicą Wojska Polskiego(ja wyjeżdżałem od ul.Królowej Korony Polskiej). Otóż stoi tam ww. radar który uruchamia się w momencie włączenia się czerwonego światła. Podjeżdżając do skrzyżowania zatrzymałem się na czerwonym odczekałem 40 sekund i dopiero ruszyłem. W momencie przejeżdżania koło radaru 2 razy błysnęło(nie wiem czy mi). Napewno nie przejechałem na czerwonym ale mogło być tak że w panujących dzisiaj zimowych warunkach zatrzymałem się za linią zatrzymania i wtedy uruchomił się radar a zdjecie zrobiło mi jak podjechałem do radaru. Czy w tym wypadku mogę nie przyjąć mandatu tłumacząc się tym że nie było widać linii zatrzymania się.



Chyba sie nie beda czepiac, znajomy kiedys na skrzyzowaniu ku sloncu z piastow, tez w warunkach zimowych przejechal przez skrzyzowanie, fotoradar zdjecie zrobil ale nic nie przyszlo od 4 lat.



Akurat tam niedawno przechodziłem i przy mnie zostało zrobione zdjęcie kierowcy, który oczywiście stanął bo inaczej by mnie potrącił, więc albo nie jesteś sam albo to byłeś Ty ;)


POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5799 dni




Odp: Temat dla kierowców - 09/12/2012 20:49

  szczepaneq napisał:  

  MofM napisał:  

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie
Miałem dzisiaj taką sytuację. Na skrzyżowaniu Wojska Polskiego z ul. Królowej Korony Polskiej stoi Fotoradar stacjonarny (Traffipax SM). Nie jestem pewien czy to akurat jebnęło zdjęcie mi czy komuś jadącemu ulicą Wojska Polskiego(ja wyjeżdżałem od ul.Królowej Korony Polskiej). Otóż stoi tam ww. radar który uruchamia się w momencie włączenia się czerwonego światła. Podjeżdżając do skrzyżowania zatrzymałem się na czerwonym odczekałem 40 sekund i dopiero ruszyłem. W momencie przejeżdżania koło radaru 2 razy błysnęło(nie wiem czy mi). Napewno nie przejechałem na czerwonym ale mogło być tak że w panujących dzisiaj zimowych warunkach zatrzymałem się za linią zatrzymania i wtedy uruchomił się radar a zdjecie zrobiło mi jak podjechałem do radaru. Czy w tym wypadku mogę nie przyjąć mandatu tłumacząc się tym że nie było widać linii zatrzymania się.



Chyba sie nie beda czepiac, znajomy kiedys na skrzyzowaniu ku sloncu z piastow, tez w warunkach zimowych przejechal przez skrzyzowanie, fotoradar zdjecie zrobil ale nic nie przyszlo od 4 lat.



Akurat tam niedawno przechodziłem i przy mnie zostało zrobione zdjęcie kierowcy, który oczywiście stanął bo inaczej by mnie potrącił, więc albo nie jesteś sam albo to byłeś Ty ;)



to raczej nie ja. Ja tam przejeżdżałem około 17:30. Ale w razie czego to możesz być moim świadkiem na komendzie straży miejskiej jak by to mi jebnęło i bedę się odwoływał:)


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6893 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/12/2012 10:24
Znajomy miał identyczną sytuacje w tym miejscu(!) Poszedł do nich, wyjaśnił - oni obejrzeli fotkę i obyło się bez mandatu.


POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5799 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/12/2012 21:07
dzwoniłem dziś do Straży M. Okazało się że ten radar skierowany jest na Wojska Polskiego i strzela samochodom jadącym do centrum. A że ja w tym czasie przejeżdżałem obok to zdawało mi się że to był strzał do mnie. Tak więc sprawa wyjaśniona POZYTYWNIE i uważać tam Panowie uważać :):):)


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5739 dni




Odp: Temat dla kierowców - 12/12/2012 08:52
ile wynosza oplaty na sprowadzenie blaszaka do 3,5 t zza granicy ? nie liczac OC oczywiscie!


abstrakcja!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6893 dni




Odp: Temat dla kierowców - 12/12/2012 13:51

  Bralin napisał:  
ile wynosza oplaty na sprowadzenie blaszaka do 3,5 t zza granicy ? nie liczac OC oczywiscie!


Rozumiem, że chodzi o samochód(?) :)

Poczytaj TUTAJ


Q.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5739 dni




Odp: Temat dla kierowców - 12/12/2012 14:08

  oczko82 napisał:  

  Bralin napisał:  
ile wynosza oplaty na sprowadzenie blaszaka do 3,5 t zza granicy ? nie liczac OC oczywiscie!


Rozumiem, że chodzi o samochód(?) :)

Poczytaj TUTAJ



transporter, czyli raczej nie podlega pod akcyze tak ?


abstrakcja!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6893 dni




Odp: Temat dla kierowców - 12/12/2012 14:30
Teraz to zgłupiałem...też sprowadzałem transportera tylko, że nie blaszaka a osobowego...akcyza była normalnie płacona. Ale zadzwoń do izby celnej i się dowiedz.


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6893 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/12/2012 14:19
W końcu(!) Czy skończą się korki w tym rejonie(?), swoją droga niezły prezent na urodziny planują mi dać :) :


  remontstruga.pl napisał:  
W związku przystąpieniem Wykonawcy robót do fazy III prac przy przebudowie ul. A. Struga od 19 grudnia 2012 roku nastąpią znaczące zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Struga. Ruch zostanie puszczony obiema jezdniami głównymi nowej ulicy Struga na całym przebudowywanym odcinku ulicy, wraz z dopuszczeniem do ruchu wiaduktów na ulicy Jasnej i Łubinowej.

Teraz warto otworzyć sobie w osobnym oknie plany zmiany organizacji ruchu, a zamieszczony poniżej opis jest objaśnieniem do tych planów:

1 Plan zmiany ruchu w obrębie od ulicy Jasnej do Łubinowej i Wiosennej;

2 Plan zmiany organizacji ruchu od ulicy Łubinowej do wysokości OutletParku;

3 Plan zmiany organizacji ruchu w rejonie ulicy Pomorskiej i Maciejowickiej;



Na północnej jezdni głównej udostępnione zostaną 3 pasu ruchu w jednym kierunku na całym odcinku. Po jezdni tej odbywać się będzie ruch bezpośrednio w kierunku centrum miasta, bez możliwości zjazdu na ulice wspomagające.

Pojazdy kierujące się do osiedli Dąbie, Bukowe, Majowe, Słoneczne przed dojazdem do „Węzła Pomorska” zostaną skierowane na ulicę Pomorską, a następnie w północną wspomagającą ulicę Struga, z której tablicami prowadzącymi zostaną skierowane we właściwym kierunku.



Na południowej jezdni głównej udostępnione zostaną 3 pasy ruchu w jednym kierunku na odcinku od początku przebudowy do „Węzła Pomorska”. Z uwagi na konieczność dokończenia robót drogowych, przed dojazdem do estakady południowej przejazd zostanie zawężony do 2 pasów ruchu w jednym kierunku.

Po głównej jezdni południowej odbywać się będzie ruch bezpośrednio w kierunku wyjazdowym z centrum miasta, bez możliwości zjazdu na ulice wspomagające. Pojazdy kierujące się do osiedli Dąbie, Bukowe, Majowe, Słoneczne za wiaduktem przy „MTS” zostaną skierowane na południową wspomagającą ulicę Struga, z której tablicami prowadzącymi zostaną skierowane we właściwym kierunku.

Ze względu na warunkowe dopuszczenie ruchu (Struga wciąż jest placem budowy), w ciągu obu głównych jezdni ulicy Struga zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości do 40 km/h oraz zakaz zatrzymywania.



W ciągu północnej wspomagającej ulicy Struga, na odcinku od ulicy Pomorskiej do wysokości Opla i Bowimu, przywrócony zostanie ruch dwukierunkowy. Na dalszym odcinku, w kierunku wiaduktu przy „MTS”, utrzymany zostanie ruch jednokierunkowy, ze zwężeniem do 1 pasa ruchu na wysokości Bodzio Meble.

W ciągu południowej wspomagającej ulicy Struga utrzymany zostanie jednokierunkowy ruch pojazdów na kierunku od wiaduktu przy „MTS” do ulicy Nowomaciejowickiej.

W rejonie ulicy Iwaszkiewicza, przez wykonaną w docelowym układzie łącznicę, zapewniony będzie jednokierunkowy przejazd z południowej ulicy wspomagającej na jezdnię główną ulicy Struga. Relacja ta pozwoli na wyjazd pojazdów z osiedli Bukowe, Majowe, Słoneczne w kierunku wyjazdowym z miasta.

Ze względu na prowadzenie prac na rondzie pod estakadą na skrzyżowaniu ulic południowa wspomagająca Struga – Nowomaciejowicka nie będzie już możliwości przejazdu bezpośrednio na jezdnię główną. W wyniku takiego rozwiązania odcinek ulicy Nowomaciejowickiej, na kierunku od ulicy „do ciepłowni” do ulicy wspomagającej Struga, będzie ulicą bez przejazdu.

Faza III organizacji ruchu przewiduje dopuszczenie do ruchu nowych wiaduktów – Jasna na kierunku do centrum, a Łubinowa do centrum i Dąbie. Z uwagi na powyższe zmiany nastąpi zmiana pierwszeństwa – ul. Łubinowa będzie z pierwszeństwem przejazdu, a ulice wspomagające i ul. Wiosenna podporządkowane.



Kaczmar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5389 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 14/12/2012 21:45
Panowie gdzie w Szczecinie jest stacja kontroli pojazdów gdzie przymkną oko na małe wady samochodu np. lampy przednie ;P


Obrazek gif wstawiony na forum
PL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6556 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/12/2012 22:37
W którym oddziale Celnym w Szczecinie można opłacić akcyzę za samochód?


db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6893 dni




Odp: Temat dla kierowców - 15/12/2012 16:16

  10Q napisał:  
W którym oddziale Celnym w Szczecinie można opłacić akcyzę za samochód?



Np na Struga koło Hartwigu.


kingaps
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7961 dni




Odp: Temat dla kierowców - 16/12/2012 14:45

  10Q napisał:  
W którym oddziale Celnym w Szczecinie można opłacić akcyzę za samochód?



Podbij na gg to pomogę z tłumaczeniem dokumentów samochodowych oraz z dokumentacją do Urzędu Celnego.


Ja kocham Liverpool - Ty kibicujesz Man Utd,
Jestem za Pogonią Szczecin, a Ty za Lechem Poznań
Lubie metal, a Ty kochasz hip-hop, Popierasz PiS, ja wole PO
Mimo to jesteś mi jak brat, bo łączy nas nienawiść do drogówki.

PO - PiS 9:6 F*CK ! F*CK !

Mordę może mam nie w tamburyn, ale mam zasady
TradycjaZobowiązuje!
Moderator**
IP: zapisany
Na forum od 6738 dni

****




Odp: Temat dla kierowców - 16/12/2012 15:58

  10Q napisał:  
W którym oddziale Celnym w Szczecinie można opłacić akcyzę za samochód?



ja robiłem w agencji celnej koło hartwiga na struga. tam biegły-przysięgły tłumacz też jest.

edit. heh nie widziałem posta oczki:P


1948 - 2018 i dalej! historia bez końca!
Miś
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7358 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 16/12/2012 20:25
W Lubieszynie też opłacisz.


V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8117 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 16/12/2012 20:32
Panowie- napiszcie mi czy warto kupic opony zimowe uzywane czy nowe? Duza jest roznica? Sa mi potrzbene 15stki 195/65.
Jezeli nowe to gdzie polecacie kupic aby wyszlo tanio i dosc dobrze? Jezdze bardzo malo- dziennie z 5km (wiec nie musza to byc jakies super profesjonalne zimowki)


MKS
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5881 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/12/2012 02:00

  Vega napisał:  
Panowie- napiszcie mi czy warto kupic opony zimowe uzywane czy nowe? Duza jest roznica? Sa mi potrzbene 15stki 195/65.
Jezeli nowe to gdzie polecacie kupic aby wyszlo tanio i dosc dobrze? Jezdze bardzo malo- dziennie z 5km (wiec nie musza to byc jakies super profesjonalne zimowki)



Jak tak malo jezdzisz to nowki beda Ci zbedne. Zwlaszcza, ze uzywki tez mozna dostac w b.dobrym stanie za duzo lepsze pieniazki. Proponuje przejechac sie na Klucz, ostatni punkt po prawej stronie przed sama autostrada (charakterystyczny stromy zjazd w podworko), tam z pewnoscia cos znajdziesz. Jakis czas temu kupowalem zimowki,niby uzywane, ale w ogole nie bylo po nich widac. Za komplet Continentali zaplacilem mniej niz 400 zl, a do dzisiaj na nich jezdze i jestem bardzo zadowolony. Mozna cos tam utargowac:)


WWP K_
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6563 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/12/2012 11:01

  Vega napisał:  
Panowie- napiszcie mi czy warto kupic opony zimowe uzywane czy nowe? Duza jest roznica? Sa mi potrzbene 15stki 195/65.
Jezeli nowe to gdzie polecacie kupic aby wyszlo tanio i dosc dobrze? Jezdze bardzo malo- dziennie z 5km (wiec nie musza to byc jakies super profesjonalne zimowki)



Ja też miałem taki dylemat,czy nowe czy uzywki i wyszło ,ze lepiej wydać raz a na chociaż cztery sezony mieć spokój. Ja kupiłem Debice 195/65R15 za 200zł szt. w realu (w tesko też są). Dębice zimówkę polecam czego nie mogę powiedzieć o letniej Dębicy.


zamiast gadać o zasadach lepiej ich przestrzegać..
ktn
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7479 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/12/2012 16:35
Poniżej 200 zł/szt nowa w realu, biedronce czy tam gdzieś, to gorszy gatunkowo sort. Jak już kupować nowe, to nie żałować 10 czy 20 zł. Takie moje zdanie.


Better dead than red!
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.08 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005