Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
czerwo13
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6848 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/02/2013 13:02
Gdzie polecacie kupić OC najtaniej ??


Obrazek gif wstawiony na forum
ManeS
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5309 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/02/2013 14:33
dla młodych chyba najtańsze jest You can drive z Ergo Hestii


"Racja jest jak dupa, każdy ma swoją" "Panie Marszałku a jaki program tej partii? - Najprostszy z możliwych, bić kurwy i złodziei, mości hrabio" J Piłsudski
"W sferze sportowej mam całkowite zaufanie do Grzegorza Smolnego [wiceprezesa Pogoni]. Uważam, że jest jednym z najlepszych dyrektorów sportowych w Polsce."
POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5820 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/02/2013 14:56

  ManeS napisał:  
dla młodych chyba najtańsze jest You can drive z Ergo Hestii



potwierdzam mam i jestem zadowolony...i oczywiście mało płacę


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Temat dla kierowców - 26/02/2013 15:23

  czerwo13 napisał:  
Gdzie polecacie kupić OC najtaniej ??



mi najtaniej wyszlo w axa direct.


1973
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7184 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 27/02/2013 14:40
Na ul. Powstańców Wielkopolskich za nauką jazdy na wysokości boiska stoją fajfusy ze straży miejskiej ze "śmietniczką" (z tego co się dowiedziałem stoją tam dosyć często) także radzę tam nie dawać " w pędzel".. ;)


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 27/02/2013 16:16

  1973 napisał:  
Na ul. Powstańców Wielkopolskich za nauką jazdy na wysokości boiska stoją fajfusy ze straży miejskiej ze "śmietniczką" (z tego co się dowiedziałem stoją tam dosyć często) także radzę tam nie dawać " w pędzel".. ;)


Bardzo często można ich spotkać na tym ograniczeniu - 40km/h. Jak ktoś ma dobry wzrok i pamięć do tego miejsca, to jeszcze przed znakiem można wylukać ich samochód ;)


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
kuleK
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6481 dni




Odp: Temat dla kierowców - 27/02/2013 16:38

  1973 napisał:  
Na ul. Powstańców Wielkopolskich za nauką jazdy na wysokości boiska stoją fajfusy ze straży miejskiej ze "śmietniczką" (z tego co się dowiedziałem stoją tam dosyć często) także radzę tam nie dawać " w pędzel".. ;)



Stoją stoją , upodobali sobie miejscówkę za "Auto-Szkołą" z racji bliskości szkoły. Stoją najczęsciej w dzień gdy są lekcje, wieczorami rzadziej spotykani.


Obrazek gif wstawiony na forum
b.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5453 dni




Odp: Temat dla kierowców - 07/03/2013 23:44
Sprzedam Opel Astra III Hatchback niski przebieg, bardzo dobry stan techniczny -> klikklik


"Liczy się sport i dobra zabawa"
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 14:05

  kontiii napisał:  

  Cobra_S napisał:  
rewolucja nad Odrą - wizualizacja

albo kompletnie sie na tym nie znam, albo mam problemy z planowaniem przestrzennym
jak komus udałoby sie zrealizowac to co jest na tym zdjeciu
moze kurde zle patrze, ale wielkosc tego ronda jest co by nie pisac - duza (brak swiatel juz widze te korki), szerokosc ulic w tym miejscu, az cztery kamieniczki wybudowane przy Odrze obok mostu Długiego, gdzie oni je zmieszcza? przesuwajac mawet cały układ drogowy w kierunku tych wybudowanych kilka lat temu
a moze sie nie znam....



Tutaj masz foty jak jest teraz:
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=271041

Spokojnie wejdzie kosztem trawnika, drzew i torów tramwajowych, któe zmienią sie w bus pas. Rondo tez sie zmieści zobacz ile pustej przestrzeni jest przed pasami na Wyszyńskiego. Ogólnie fajny pomysł i super żeby sie udało. Mam nadzieje, że nie przesadzą z kolorami ale do tego droga daleka.



Moze warto zrobic tak jak w Warszawie i na rondo wstawic swiatla. Przepustowosc wieksza i kazdy wie z jakiego pasa gdzie moze jechac, przez co unika sie jezdzenia jednym pasem wokol calego ronda, co wkurwia mnie niezmiernie (u nas zwlaszcza na Szarych Szeregow) idioci blokuja caly ruch.


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 14:24
Rondo i światła z założenia wzajemnie się wykluczają ;)


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 14:47

  PoGo napisał:  
Rondo i światła z założenia wzajemnie się wykluczają ;)

Z zalozenia moze i tak, ale w praktyce sprawdza sie bardzo dobrze.


malcoolm
Ultraoptymista
IP: zapisany
Na forum od 7439 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 17:04

  PoGo napisał:  
Rondo i światła z założenia wzajemnie się wykluczają ;)

Mało jeszcze widziałeś zatem ;)


Szczecin Blog - strona o Szczecinie
Uśmiechnij się - jesteś w Szczecinie
Szczecin Blog na Twitterze
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 17:53

  malcoolm napisał:  

  PoGo napisał:  
Rondo i światła z założenia wzajemnie się wykluczają ;)

Mało jeszcze widziałeś zatem ;)


Napisałem "z założenia", bo zazwyczaj problematyczne skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w celu rozładowania korków są zastępowane własnie rondami.

Widzieć widziałem dużo, ale to nic nie zmienia - nie wszystko złote co się świeci ;) Często węzły drogowe są mylone z rondami. Jest kilka prostych przykładów które pomimo tego, że mają w nazwie "rondo" takowym nie są. Dwa z brzegu: Rondo Grunwaldzkie w Krakowie i Rondo Wiatraczna w Warszawie

E: problemem w tej dyskusji może być to, że w przepisach ruchu drogowego nie ma zdefiniowanego pojęcia "rondo". Wg mnie z rondem mamy do czynienia wtedy, gdy przed wjazdem widzimy znak informujący o ruchu okrężnym i ustąp pierwszeństwa. W momencie kiedy wkracza sygnalizacja, mamy już do czynienia ze zwykłym skrzyżowaniem.

Ostatnio edytowany przez: PoGo, 12 marca 2013, 18:01 [1 raz(y)]


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6944 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 18:26

  PoGo napisał:  

Wg mnie z rondem mamy do czynienia wtedy, gdy przed wjazdem widzimy znak informujący o ruchu okrężnym i ustąp pierwszeństwa.



Wykreśl słowa: i ustąp pierwszeństwa. I już masz definicje ronda. ;)


TYLKO POGOŃ!
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6914 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 12/03/2013 19:20
A jest coś takiego jak rondo(?) Chodzi o kodeks drogowy...chyba występuje tam "skrzyżowanie o ruchu okrężnym"... :P

ps i tak jak pisze PoGo uważam, że w przypadku instalacji sygnalizacji na "rondzie"...nie jest to już skrzyżowanie o ruchu okrężnym...(a, że ruch odbywa się po łukach, po okręgu czy też dookoła wyspy to już inna bajka).

Ostatnio edytowany przez: db1948, 12 marca 2013, 19:40 [1 raz(y)]


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 00:06
Nie o nazwe tu chodzi, a o sam schemat. Przeciez moze sie ruch odbywac w sposob okrezny, tylko ze zamiast znakow (w naszym przypadku ustapienie pierwszenstwa) pojawia sie sygnalizacja swietlna.

Nie pamietam jak sie te ronda w Warszawie nazywaly (chyba Dmowskiego i plac Zawiszy), ale generalnie zdawalo to egzamin. Wiadomo, ze korkow w 100% nie da sie wyeliminowac, ale dzieki takiemu rozwiazaniu ruch jest bardziej plynny i trudniej o kolizje mimo wszystko. Chyba, ze tylko mnie wkurwia jak ktos na rondzie zajezdza mi droge, bo akurat z niego zjezdza i nawet nie spojrzy czy na pasie obok ktos jedzie. Nic tylko walic w takiego przyglupa, szkoda, ze to na ogol dzieje sie w godzinach szczytu i do pracy trzeba jechac :)


kus
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7236 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 10:31
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.


Przema
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5902 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 10:42

  kus napisał:  
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.



Niekoniecznie.


lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6944 dni




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 10:46

  oczko82 napisał:  
A jest coś takiego jak rondo(?) Chodzi o kodeks drogowy...chyba występuje tam "skrzyżowanie o ruchu okrężnym"...



Ktore potocznie zwane jest rondem. A wedlug przepisów, przed takim skrzyżowaniem stoi znak C-12. A to, że w zdecydowanej większości przed rondami w Polsce jest również ustąp pierwszeństwa, to już inna para kaloszy.


TYLKO POGOŃ!
PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni

**




Odp: Inwestycje w Szczecinie - 13/03/2013 14:50

  kus napisał:  
To że on (ten przygłup) zjeżdza z wewnętrznego pasa to owszem jest błąd, ale to że Ty jedziesz zewnętrznym pasem dalej niż do 1-szego zjazdu to też jest błąd.


Zakładając 3 pasy na rondzie:
1) skręt w prawo lub jazda na wprost,
2) skręt w lewo,
3) zawracanie.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.06 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005