Autor
Wiadomość
   Hyde Park -> Temat dla kierowców << początek   < poprzednia   l   następna >   ostatnia >>     idź na dół   
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6803 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 12:05
Może zna ktoś rozwiązanie problemu pod tytułem "zapieczony ręczny" ? Auto stało dość długo na zaciągniętym ręcznym (w cieple). Popsikanie wszystkiego wudekiem, próba rozbujania, obstukanie siłownika, pompowanie zwykłym hamulcem nie pomagają, może ktoś ma jakąś radę? Mam po prostu naparzać młotkiem w bęben aż puści czy jak?


P. S.
db1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6914 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 14:32
Rozbierz bęben hamulcowy...i dopiero powyczyszczaj wszystko w środku. Oczywiście lewa i prawa strona.


PoGo
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6772 dni

**




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 14:34
Poleci ktoś jakiś warsztat (najlepiej na prawobrzeżu), gdzie zbadam przednie zawieszenie? Muszę zlokalizować element który 'stuka' ;) Jest tylko jedno ale, trzepak musi być dosyć solidny (najlepiej chyba dla aut ciężarowych) bo chodzi o busa z dość sztywnym zawieszeniem. Z góry dzięki.


Bo Pogoń szczecińska to jedna rodzina, starszy czy młodszy, piknik czy chuligan! piwo
POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5820 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 19:34
Panowie jest problem. Może jest na forum jakiś mechanik i pomoże. Otóż sprawa wygląda tak ..
Samochód to Ford Fiesta z 2003 roku, diesel. Mam teraz z nim nie mały problem i żaden mechanik nie wie co się dzieje. Komputer raz pokazuje błąd a innym razem nie. Wymieniono filtr paliwa i powietrza, nowy akumulator. A teraz do sedna. Otóż samochód ma problem z odpalaniem, dziesięć razy odpali raz nie. Czasami muszę go kręcić z 15-20 razy aż w końcu załapie.Ostatnio tak go kręciłem że wkońcu akumulator padł i nie obeszło się bez ładowania. Dodam że nie dzieje się tak codziennie. Rano raczej odpala i jak przejadę z 3-4km odstawię samochód na 3 godziny i wtedy często nie odpala. Panowie w czym może tkwić problem


Kaczmar
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5410 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 19:46
Sprawdź świece . Może któraś nadaje się do wymiany


Obrazek gif wstawiony na forum
POGOŃ 1948
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5820 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 19:49

  Kaczmar napisał:  
Sprawdź świece . Może któraś nadaje się do wymiany

z tego co mi się wydaję świece też były sprawdzane i wszystkie były OK


forza!
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 5619 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 20:50
pytanie jaki błąd pokazuje komputer?

Sprawdź Immobiliser
Czujnik położenia wałka rozrządu
Może pompa paliwa się zacina i nie zawsze podaje paliwo? (mogła się też zapowietrzyć)


JLB !
lukas86
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6944 dni




Odp: Temat dla kierowców - 10/02/2013 21:04
Nie wiem, czy to coś pomoże, ale mój tata miał podobny problem w Oplu Omedze B po faceliftingu. Raz na kilka razy nie mógł odpalić. Rozrusznik kręcił, ale efektów nie było. Czasami odpalał bez zarzutów, a czasami za nic nie dało rady. Okazało się, że problemem była zepsuta "centralka". Otwierając auto z pilota, mechanizm otwierania drzwi działał, ale do komputera w ogóle nie docierał sygnał. Po wymianie tej centralki, problem ustał po dzień dzisiejszy.


TYLKO POGOŃ!
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6182 dni




Odp: Temat dla kierowców - 13/02/2013 17:23
potrzebuje namiar na jakiś warsztat zajmujący się NISSANAMI, zna ktoś?


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
Plum
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7229 dni

***




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 00:42

  lukas86 napisał:  
Nie wiem, czy to coś pomoże, ale mój tata miał podobny problem w Oplu Omedze B po faceliftingu. Raz na kilka razy nie mógł odpalić. Rozrusznik kręcił, ale efektów nie było. Czasami odpalał bez zarzutów, a czasami za nic nie dało rady. Okazało się, że problemem była zepsuta "centralka". Otwierając auto z pilota, mechanizm otwierania drzwi działał, ale do komputera w ogóle nie docierał sygnał. Po wymianie tej centralki, problem ustał po dzień dzisiejszy.



Oj dużo opli ma ten problem niestety ;/


Te szare trybuny jeszcze zatętnią granatowo-bordowym rytmem dwudziestu tysięcy serc...
M.K 74
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 4859 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 05:30

  POGOŃ 1948 napisał:  

  Kaczmar napisał:  
Sprawdź świece . Może któraś nadaje się do wymiany

z tego co mi się wydaję świece też były sprawdzane i wszystkie były OK




podłącz pod vag-a i sprawdz kąt wtrysku.


Ja wiem że kiedyś skończy się Nasza droga, Ja wiem że ucichnie Nasz vocal, zostawić coś po sobie nie tylko na pokaz....

Żeby nadszedł Mistrza czas - Módl się za Nami.....
WSKL
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6182 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 10:08

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie jest problem. Może jest na forum jakiś mechanik i pomoże. Otóż sprawa wygląda tak ..
Samochód to Ford Fiesta z 2003 roku, diesel. Mam teraz z nim nie mały problem i żaden mechanik nie wie co się dzieje. Komputer raz pokazuje błąd a innym razem nie. Wymieniono filtr paliwa i powietrza, nowy akumulator. A teraz do sedna. Otóż samochód ma problem z odpalaniem, dziesięć razy odpali raz nie. Czasami muszę go kręcić z 15-20 razy aż w końcu załapie.Ostatnio tak go kręciłem że wkońcu akumulator padł i nie obeszło się bez ładowania. Dodam że nie dzieje się tak codziennie. Rano raczej odpala i jak przejadę z 3-4km odstawię samochód na 3 godziny i wtedy często nie odpala. Panowie w czym może tkwić problem



problemem może być mapa samochodu, bywają takie problemy że auto podczas odpalania np na ciepłym silniku nieosiaga wymaganych obrotów i niepodawane jest paliwo. jak nic niewymyslisz skontaktuj się z jakimś tunerem od diesli może coś poradzi.


Gdy na mnie nastają złośliwi, by zjeść moje ciało, wtenczas oni, wrogowie moi i nieprzyjaciele, chwieją się i padają.
Marian Dziędziel
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6636 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 12:17

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie jest problem. Może jest na forum jakiś mechanik i pomoże. Otóż sprawa wygląda tak ..
Samochód to Ford Fiesta z 2003 roku, diesel. Mam teraz z nim nie mały problem i żaden mechanik nie wie co się dzieje. Komputer raz pokazuje błąd a innym razem nie. Wymieniono filtr paliwa i powietrza, nowy akumulator. A teraz do sedna. Otóż samochód ma problem z odpalaniem, dziesięć razy odpali raz nie. Czasami muszę go kręcić z 15-20 razy aż w końcu załapie.Ostatnio tak go kręciłem że wkońcu akumulator padł i nie obeszło się bez ładowania. Dodam że nie dzieje się tak codziennie. Rano raczej odpala i jak przejadę z 3-4km odstawię samochód na 3 godziny i wtedy często nie odpala. Panowie w czym może tkwić problem


podjedź do Forda na Gryfińskiej tamci magicy powinni ogarnać


cokolwiek czynisz, czyń to rozważnie
avelyn
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7832 dni




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 20:59
mam taki problem- ostanio padl mi zaplon to wymieniłem świecie itp; wrocilem zadowolony do domu, odstawilem auto; opalam dzis i kurna jak stoje na swiatlach czy coś to mam poniżej 1000 obrotów, tak na oko 750 i tu moje pytanie: cos mi boscy mechanicy spierdolili? czy też po prostu kolejna rzecz w aucie padła...


Jeśli historia mogłaby nas czegokolwiek nauczyć, to niewątpliwie tego, że żaden naród nie stworzył wyższej cywilizacji bez poszanowania prawa do posiadania własności prywatnej
Ludwig von Mises
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8138 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 14/02/2013 21:47

  daroslaw napisał:  

  POGOŃ 1948 napisał:  
Panowie jest problem. Może jest na forum jakiś mechanik i pomoże. Otóż sprawa wygląda tak ..
Samochód to Ford Fiesta z 2003 roku, diesel. Mam teraz z nim nie mały problem i żaden mechanik nie wie co się dzieje. Komputer raz pokazuje błąd a innym razem nie. Wymieniono filtr paliwa i powietrza, nowy akumulator. A teraz do sedna. Otóż samochód ma problem z odpalaniem, dziesięć razy odpali raz nie. Czasami muszę go kręcić z 15-20 razy aż w końcu załapie.Ostatnio tak go kręciłem że wkońcu akumulator padł i nie obeszło się bez ładowania. Dodam że nie dzieje się tak codziennie. Rano raczej odpala i jak przejadę z 3-4km odstawię samochód na 3 godziny i wtedy często nie odpala. Panowie w czym może tkwić problem


podjedź do Forda na Gryfińskiej tamci magicy powinni ogarnać



Z Fordem najlepiej jezdzic do FORD FACH
Robia naprawde super i bardzo tanio na tle konkurencyjnych warsztatow. Pracuja tam ludzie co forda maja w 1 palcu.


MKS
Sz.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6803 dni




Odp: Temat dla kierowców - 17/02/2013 23:58

  oczko82 napisał:  
Rozbierz bęben hamulcowy...i dopiero powyczyszczaj wszystko w środku. Oczywiście lewa i prawa strona.

Przecież bębna nie da rady ściągnąć ;)

Edit: Gdyby ktoś miał podobny problem i nic nie pomagało, to polecam porządnie nagrzać bęben grzałką/palnikiem, od razu odskoczyło.

Ostatnio edytowany przez: Sz., 18 lutego 2013, 12:20 [1 raz(y)]


P. S.
WWP H.
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 6469 dni




Odp: Temat dla kierowców - 18/02/2013 22:03
Szukam jakiegoś dobrego warsztatu, gdzie nie zrobią mnie w ch...
Konkretnie chodzi mi o wymianę przegubu w fiacie.


Bo ja kocham ten styl życia ryk na stadionie Tych ludzi te przeżycia!
luki_717
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7168 dni




Odp: Temat dla kierowców - 18/02/2013 22:11

  W(L)KP napisał:  
Szukam jakiegoś dobrego warsztatu, gdzie nie zrobią mnie w ch...
Konkretnie chodzi mi o wymianę przegubu w fiacie.



Auto Naprawa Zbigniew Janiszyn
(91) 312-77-83
Przęsocin, Polna 2

Ostatnio edytowany przez: luki_717, 18 lutego 2013, 22:16 [1 raz(y)]


"My wszyscy wolimy zginąć, walcząc, aniżeli żyć na klęczkach." - gen. Anders Kliknij PolskieSerce
bosman1980
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 7159 dni




Odp: Temat dla kierowców - 20/02/2013 22:20
Nowy fotoradar na stałe został zamontowany na drodze wojewódzkiej nr 107 w miejscowości Jarzysław (17 km DW107) w której jest ograniczenie do 70km/h. Właściecielem fotki są "gównojady" z Kamienia Pomorskiego tak więc tolerancja aparatu jest niska (max +10km/h) tym bardziej że burmistrz Kamienia wpisał sobie w tegoroczny budżet gminy przychód z maszynki na poziomie 1 mlm zł.


a melanż trwa i trwa - OLD BOYS POGODNO
V...
Kibic
IP: zapisany
Na forum od 8138 dni

*




Odp: Temat dla kierowców - 21/02/2013 09:21

  W(L)KP napisał:  
Szukam jakiegoś dobrego warsztatu, gdzie nie zrobią mnie w ch...
Konkretnie chodzi mi o wymianę przegubu w fiacie.



Fiat- Piątek na Kolumba


MKS
 - 1  - 2  - 3  - 4  - 5  - 6  - 7  - 8  - 9  - 10  - 11  - 12  - 13  - 14  - 15  - 16  - 17  - 18  - 19  - 20  - 21  - 22  - 23  - 24  - 25  - 26  - 27  - 28  - 29  - 30  - 31  - 32  - 33  - 34  - 35  - 36  - 37  - 38  - 39  - 40  - 41  - 42  - 43  - 44  - 45  - 46  - 47  - 48  - 49  - 50  - 51  - 52  - 53  - 54  - 55  - 56  - 57  - 58  - 59  - 60  - 61  - 62  - 63  - 64  - 

idź do góry   
  Użytkownicy on-line: 0 - Rekord: 102 - 06/04/2010 21:51

 Nie jesteś zalogowany. Możesz czytać forum, jednak aby napisać wiadomość lub zmienić ustawienia musisz się zalogować.
 l: h:


czas wykonania skryptu: 0.05 s. | wersja forum: 2.0-dev [historia]

regulamin | ostrzeżenia użytkowników
Forum służy do prezentacji opinii odwiedzających, którzy są w pełni odpowiedzialni za swoje wypowiedzi.
Serwis PogonOnLine.pl w żaden sposób nie odpowiada za opinie użytkowników.

© Pogoń On-Line 2000-2005